Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Emlékszem anno márciusban, amikor még kollégista voltam, megkaptuk a hírt, hogy ki kell költözzünk. Azt mondta akkor egyik kolis társam, "valószínűleg ez a pandémia a mi életünk legnagyobb válsága, és legjelentősebb történelmi eseménye" - well, nem öregedett jól eme kijelentés :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak, akik mostanában állást keresnek, vagy olyan helyzetbe jutottak, hogy állást kell keresniük? Persze, remélem, ez mindenki mást lekerül.

De, ha mégis van, vagy volt, akkor most mi a tapasztalat, milyen gyorsan lehet munkához jutni? 2020-ban voltam munkanélküli, akkor fél évig. Persze akkor gondolom a Covid-válság is belejátszott az álláskeresés elhúzódásába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdésedre általánosan azt lehet mondani, hogy nehezebb állást találni, legalábbis olyat, ahová szívesen menne a munkavállaló. De ez nagyon függ a végzettségtől és szakmai gyakorlattól, és a régiótól is. Ha nem tudsz vagy akarsz költözni, akkor a helyi viszonyok a legirányadóbbak, ami lehet egészen más is, mint. pl. Budapesten vagy az ország más részein.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

A kérdésedre általánosan azt lehet mondani, hogy nehezebb állást találni, legalábbis olyat, ahová szívesen menne a munkavállaló. De ez nagyon függ a végzettségtől és szakmai gyakorlattól, és a régiótól is. Ha nem tudsz vagy akarsz költözni, akkor a helyi viszonyok a legirányadóbbak, ami lehet egészen más is, mint. pl. Budapesten vagy az ország más részein.

Ami viszont pozitív, hogy a home office világában akár már a lakhelyedtől eltérő városban is tudsz munkát vállalni. Több kollégám is, aki az elmúlt 1-2 évben mondott fel, Pesten talált magának állást pedig Debrecenben laknak továbbra is. De nyilván ez függ a képesítésedtől és attól, hogy milyen munkára akarsz jelentkezni. Én is figyelemmel követem a helyzetet amúgy, mert a cégünket felvásárolták és könnyen lehet hogy az egész csapatunk repül a kövi pár hónapban.

 

Egyébként pedig boldog születésnapot @Darth Revan9.

  • Szomorú 4
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Donát írta:

Ami viszont pozitív, hogy a home office világában akár már a lakhelyedtől eltérő városban is tudsz munkát vállalni.

Vagy akár más országban is, ha olyan a képesítésed, képességed.

Azt sajnálattal olvasom, hogy a te állásod is veszélybe került. :(

 

@Darth Revan9 Boldog születésnapot! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sajnálom, hogy nálad is volt, vagy van ilyen állás-mizéria.

Nekem nem volt, mert amikor júniusban otthagytam az állásomat, már eléggé felfuttattam a saját üzletem ahhoz, hogy azon stabilan meg tudjak állni. És mivel akkor már a nagyjából fél éve egy kanyi vasat sem fizettek nekem, így még anyagi oldalról sem történt változás, akkor már nem volt kiesés. Csak megszabadultam egy rahedli mentális és érzelmi nyomástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vagy akár más országban is, ha olyan a képesítésed, képességed.

Azt sajnálattal olvasom, hogy a te állásod is veszélybe került. :(

 

@Darth Revan9 Boldog születésnapot! :clap:

Akár más országban is, csak ott neccesebb ha hirtelen mégis berendelnek egy napra. :D

 

Ha kirúgnak, kb 10 havi fizut kellene kifizetniük, szóval ha úgy döntenek, hát egészségükre. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem nem volt, mert amikor júniusban otthagytam az állásomat, már eléggé felfuttattam a saját üzletem ahhoz, hogy azon stabilan meg tudjak állni. És mivel akkor már a nagyjából fél éve egy kanyi vasat sem fizettek nekem, így még anyagi oldalról sem történt változás, akkor már nem volt kiesés. Csak megszabadultam egy rahedli mentális és érzelmi nyomástól.

Jól tetted, hogy megszabadultál a mentális és érzelmi nyomástól. Örülök, hogy pozitív fordulat állt be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9, boldog születésnapot! :)

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

 

Ha kirúgnak, kb 10 havi fizut kellene kifizetniük, szóval ha úgy döntenek, hát egészségükre. :D 

 

Lehet, hogy ez a legjobb forgatókönyv amúgy, mert az új tulaj alatt drasztikusan megváltozhatnak a munkafeltételek, nem jó irányba, s csak azért nem rúgnak ki, hogy magadtól menj el, s megspórolják a végkielégítést.

 

Ne legyen így! De sajnos ez egy gyakori forgatókönyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Pildi írta:

Lehet, hogy ez a legjobb forgatókönyv amúgy, mert az új tulaj alatt drasztikusan megváltozhatnak a munkafeltételek, nem jó irányba, s csak azért nem rúgnak ki, hogy magadtól menj el, s megspórolják a végkielégítést.

 

Ne legyen így! De sajnos ez egy gyakori forgatókönyv.

Ez sajnos nagyon igaz. Én pont azért hagytam ott a munkámat, mert a tulajdonosváltással elkezdett egy nagyon rossz irányba menni a dolog, de még lehetett tartani. Aztán jött egy vezetőségváltás, és szó szerint egyik napról a másikra elszabadult a pokol. Nem csak komoly személyi változások történtek, de rossz irányba mutató követeléseket támasztottak, mindezt a kompenzáció hiánya nélkül. "Mert mi úgyis csak játszunk, és mivel a játékok drágák, elégedjünk meg azokkal, úgy azt már legalább nem kell megvennünk" - nem ezt mondták szó szerint, de ez volt a válaszuk lényege, amikor számon kértük rajtuk a dolgot.

S bár néhányan letették a nagyesküt, hogy az új irány jó lesz, a munkahely javát fogja szolgálni... Nos, tudom, hogy a példámat többen is követték, fogják is még követni, és sajnos hajmeresztő dolgokat hallottam azóta is. Meg hát látom, hová zuhan egykori álommelóm. A hírek minősége Leet szintre zuhant, ami a játékvilág Blikk-je volt, míg csődbe nem ment. A mai főhír az volt, hogy egy játékos megitta a vizeletét, mert azt mondta, hogy ezt teszi, ha a héten bejelentik a GTA6-ot. Amíg ott dolgoztam, ilyen híreket meg sem engedtünk közölni. Vagy, amikor (most már egyre ritkábban) fellátogatok még a főoldalra, és olyan kiemelt híreket látok, minthogy a Maffiózók női főhőse az Onlyfanson vetkőzik, vagy hogy melyik filmekben láthatjuk "Ahsokát meztelenül", nos... Rossz látni, na, hogy ide süllyedt az, ahol 11 évig nem a pénzért dolgoztam, hanem azért, mert tényleg szerettem és kisgyerekként ez volt az egyik vágyam. Ma meg már lassan kerülöm, mint a tüzet, mint minden magyar gamer oldalt, mert mind ez a szint.

Szóval egy tulajdonosváltás sajnos iszonyú dolgokat művelhet és tényleg elérhetik, hogy a végén te mondj fel, és ne ők rúgjanak ki. A tulajváltás után én is még több mint egy évig gondolkodtam, mire megléptem, és kellett egy utolsó csepp a pohárba. Persze, külsős vállalkozóként nekem nem volt nehéz kiszállni, anyagilag nekik sem okozott gondot, hogy leléptem - legalábbis rövid távon, mert szerintem hosszú távon anyagilag is megérzik, ha a 10 éves tapasztalattal bíró dolgozók lelépnek, és marad a 0 tapasztalatos újoncka, akit már be sem tudnak tanítani, mert nincs kivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.