Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog szülinapot utólag is az ünnepelteknek! :)

 

Ma a testvéremmel egy Szolnok - Zagyvarékas (itt lakunk) túrára indultunk (10-12 km), először végig a gáton, a Zagyva folyó mellett (holnap mutatok képeket), aztán erdőn, mezőn, földeken át, hazáig. Emlékezetes túra volt, láttunk őzet (előttünk vágott át a csapáson), nyuszikat, kutyát, macskát, nyulat, tehenet, ludat, lovat (nekünk akart támadni). Tök jó volt. :)

Szép túra lehetett. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm! :D Jó ideje olvasgatok már itt megint, de most kedvem lett írni is. :)

 

Hát elég hihetetlen, még 16 éves sem voltam, mikor utoljára posztoltam, ha a mai napot nem számítjuk... teljesen más élet, teljesen más problémákkal. Furcsa visszaolvasni, milyen hülyeségeket írtam a hozzászólásaimban. :D

Ugye hogy rohan az idő? :) A lényeg, hogy visszataláltál és jön az EPVII is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye hogy rohan az idő? :) A lényeg, hogy visszataláltál és jön az EPVII is.

Onnantól kezdek vissza-visszajárni a fórumra, amióta bejelentették az EPVII-et, 1-2 hete meg barátnőmmel végignéztük mind a hat filmet, azóta kb. minden nap feljövök. :D Majd a megfelelő topikokban lehet, hogy le is írom a véleményemet az események folyásáról. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor már megéri megcsinálni az EPVII -et. :D Reaktiválja az embereket!

Úgy is lehet mondani. :D Azért volt pár meghatározó SW élményem időközben, pl. pár jóbarátommal tartottunk tavaly ilyenkortájt egy maratont, rendelkezésünkre állt egy kisebb terem, projektor, rendes hangcucc és eredeti lemezek, máramiből :oops: November vége-december eleje felé is tervezünk valami hasonlót. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

M3 - LEGYEN AZ ELSŐK KÖZÖTT!!!

Új szórakoztató TV-csatorna indul december 20.-ától M3 néven, mely hazai televíziózás közönségsikereit tűzi műsorra a Magyar Televízió archívumából. Látható lesz újra a Játék határok nélkül, a Ki mit tud?, Zenebutik, régi magyar sorozatok, pl. Kántor, és még sok más érdekesség.

:yes: :yes: :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

M3 - LEGYEN AZ ELSŐK KÖZÖTT!!!

Új szórakoztató TV-csatorna indul december 20.-ától M3 néven, mely hazai televíziózás közönségsikereit tűzi műsorra a Magyar Televízió archívumából. Látható lesz újra a Játék határok nélkül, a Ki mit tud?, Zenebutik, régi magyar sorozatok, pl. Kántor, és még sok más érdekesség.

:yes: :yes: :yes:

 

Remélem nem olyan lesz, mint a többi közmédiás csatorna. Hétvégén nagymamámnál voltam egy fél napot, néztem egy kicsit az M1-et :roll:, arra a következtetésre jutottam, hogy jobb is, hogy nekem most nincs TV-m (egyedül a válogatott meccseket + a Forma 1-et néztem itt szívesen). Egyébként, ha ezen az új adón lennének régi magyar filmek a 60-as, 70-es évekből, azt én is üdvözölném. A Dunán például csak a másik véglet van, a 30-as, 40-es évekbeli magyar alkotásokkal, ahol a legnagyobb konfliktusát a filmnek az jelentette, hogy hogy kérje meg a faszi a gyermeklány kezét a kedves papától... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boodogat meg egy rekesz sort vagy paleszt

 

Köszönöm szépnen! :)

 

M3 - LEGYEN AZ ELSŐK KÖZÖTT!!!

Új szórakoztató TV-csatorna indul december 20.-ától M3 néven, mely hazai televíziózás közönségsikereit tűzi műsorra a Magyar Televízió archívumából. Látható lesz újra a Játék határok nélkül, a Ki mit tud?, Zenebutik, régi magyar sorozatok, pl. Kántor, és még sok más érdekesség.

:yes: :yes: :yes:

 

Jól hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére már rengeteg jó, informatív irás van Budapest ostromáról, de ezt a négy részest, ami főleg visszaemlékezésekből áll és az ostrom utolsó napjairól a kitörési kisérletről szól, még nem ismertem (ezt is a téma legnagyobb hazai szakértője Ungváry Krisztián gyűjtötte össze). 1.,2.,3.,4. rész.

 

Csak néhány brutál részlet:

 

"Itt nyögés, ott káromkodás, amott meg könyörgés: »Bajtárs, lőj agyon! Lőj agyon bajtárs.« És még könyörgőbben: »Hát senkinek sincs szíve! Itt van mellettem a pisztoly. Kérlek, lőj agyon! Én nem tudom megtenni, mindkét kezem odavan«” – emlékezik vissza egy volt egészségügyi tiszthelyettes"

 

"A kitörők azonban a szovjet katonákat is sokkolták, különösen, amikor tapasztalniuk kellett, hogy a rohamozók veszteségeikkel nem törődve, mindent egy lapra téve, sokkos állapotban vetik magukat a kézifegyverek tüzébe. Így köztük is több helyen pánik tört ki, mely aztán egyre több hátrább lévő csapatrészre átragadt. "

 

"Ekkor egy SS-tiszt érkezik az udvarra, és közli: »Megsebesültem, most véget vetek az egésznek.« Megkérdezem, honnan jön. Azt válaszolja, hogy balra, egy mellékutcán próbálkozott, de az oroszok mindent lezártak. Maradék 30 emberéből többen elestek és megsebesültek. Főbe lövi magát."

 

"Menetoszlopunkban olyan civilek is akadnak, akik egész vagyonukat a fejükön cipelik. A menetben sebesült katona is vonul, a bokája fölött leszakadt a lába, kötés nélkül ül egy nyereg nélküli lovon. Az éjszakai órákban továbbvonulunk Pesthidegkúttól északra az északi hegyoldal erdei ösvényén. Orosz felderítőgépek köröznek felettünk. 2.30-kor jelennek meg az első bombázók, betakarnak minket. Halottak és sebesültek maradnak utánuk. Egy tisztáson orosz tábori őrs fedez fel bennünket. Szinte rendszeres időközönként karabéllyal kilőnek egyes menetelőket a csoportból, míg végül egy hadnagy rá tud venni tíz katonát, hogy tűz alá vegyék az őrsöt, és ily módon oldalfedezéket nyújtsanak."

 

És egy életkép a hadikórházból:

 

"Egy fiatal magyar hasából távolítottuk el a repeszt, amikor felszakították a műtő ajtaját, és két közben egymásra hevesen tüzelő, vadul kinéző alak rontott be. Az egyik a műtőasztal lábához térdelt, és onnan lőtte vetélytársát, míg a másik a beteg nyílt hasa felett visszatüzelt. Remegő tagokkal kerestünk fedezéket, míg a műtőasztalnál térdelő lövész fejlövés következtében el nem terült az asztal lábánál. A lövészkirály büszkén kihúzta magát előttünk, és egy szót sem vesztegetve tovább, ránk hagyta az ismeretlen hullát. Ránk fért volna egy korty pálinka, de nem volt időnk, mert az egész létesítmény vakítóan égett már."

 

És egy hadifogolytól:

 

"Néha pihenőket tartottak az országúton. Ekkor mindenki a pocsolyákba és az út menti árokba ugrott, csak hogy ihasson valamit. De jaj, ha egy kukoricatábla volt az út mentén, és a hadifoglyok odatódultak. Az értelmetlen belénk lövöldözés senkit sem zavart már. A piszkos hólé százakra hozta a vérhast és a halált"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hittem, hogy a San Francisco-i bemutatót felül lehetne múlni... nem is sikerült! Ettől függetlenül ez a kiadás is remek lett! :clap: Block továbbra is őrült, de itt a setting és a stunt-ok sem voltak olyan formabontóak, mint a GYMKHANA V-ben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.origo.hu/egeszseg/20131113-agyhalott-no-szult-debrecen-transzplantacio-donacio.html

Keserédes történet, a debrecenieknek meg hatalmas gratula. Érdemes elolvasni az orvosok nyilatkozatait, amihez ott a link a végén.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez fantasztikus dolog, nemcsak orvosi szempontból, hanem ahogy a család is hozzáállt. Sajnálom az anyukát, viszont nem hiszem, hogy ennél szebb halála lehetne valakinek: gyakorlatilag megmentette 5 ember életét, köztük a saját gyermekéét. A családja pedig elveszítette ugyan őt, de legalább a kisbabát nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.origo.hu/egeszseg/20131113-agyhalott-no-szult-debrecen-transzplantacio-donacio.html

Keserédes történet, a debrecenieknek meg hatalmas gratula. Érdemes elolvasni az orvosok nyilatkozatait, amihez ott a link a végén.

 

Érdekes, az biztos. Eddig nem hallottam ilyesmiről...

 

 

Nem hittem, hogy a San Francisco-i bemutatót felül lehetne múlni... nem is sikerült! Ettől függetlenül ez a kiadás is remek lett! :clap: Block továbbra is őrült, de itt a setting és a stunt-ok sem voltak olyan formabontóak, mint a GYMKHANA V-ben.

 

Block "kicsit" összetörte a kocsit. :)

 

http://jalopnik.com/ken-block-ended-his-last-rally-in-this-massive-multi-ro-1463882433

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.