Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szerintem meg nem kéne már minden kis sz*rba belelátni mindent és egy ilyen ártatlan dologba beleveszni. Ha pejoratív akarok lenni akkor azt feltűnően éreztetem hidd el! Ha meg egy hölgy képes azon megsértődni amikor azt mondom, hogy egyes szakmák nem kimondottan nőiesek akkor az nyaljon sót vagy egyebet.

Ez nem túl érett felfogás. Rossz kedved van, vagy mi? Most gondolj bele, tegyük fel, születik egy lányod, és kiderül, hogy valamiért (tök mindegy miért!) kamion sofőr akar lenni. Szerinted mit akar majd hallani: hogy lányom, ez a szakma nem illik a nőkhöz, ne legyél kamion sofőr, vagy hogy lányom általában a kamion sofőrök férfiak, de ha ez szeretnél lenni, hajrá. Az egyik rombolja az önbizalmát, a másik építi. Nem hiszem, hogy ezt olyan nehéz lenne belátni.

 

Attól, hogy valaki nőnek születik, még nem kellene megszólni, csak azért, mert mondjuk buszsofőrnek áll. Már pedig a "nem illik a nőkhöz" nem túl pozitív jelző, remélem ebben egyetértünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem túl érett felfogás. Rossz kedved van, vagy mi?

 

Alapból nincs, de kezd...

 

Most gondolj bele, tegyük fel, születik egy lányod, és kiderül, hogy valamiért (tök mindegy miért!) kamion sofőr akar lenni. Szerinted mit akar majd hallani: hogy lányom, ez a szakma nem illik a nőkhöz, ne legyél kamion sofőr, vagy hogy lányom általában a kamion sofőrök férfiak, de ha ez szeretnél lenni, hajrá. Az egyik rombolja az önbizalmát, a másik építi. Nem hiszem, hogy ezt olyan nehéz lenne belátni.

 

Attól, hogy valaki nőnek születik, még nem kellene megszólni, csak azért, mert mondjuk buszsofőrnek áll. Már pedig a "nem illik a nőkhöz" nem túl pozitív jelző, remélem ebben egyetértünk.

 

 

Ha a tökfőzelékre azt mondom, hogy csülkös pacal attól még mindig tökfőzelék marad.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan szerintem jobb ha valakinek megmondod a valós dolgokat (még ha sérti is az önérzetét), és nem szépítgeted. Legalábbis én sokkal jobban örülök annak ha pofára esek és leszakad a fél arcom akkor valaki azt mondja, hogy elég ramatyul nézek ki, nem pedig azt, hogy ez csak egy karcolás. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan szerintem jobb ha valakinek megmondod a valós dolgokat (még ha sérti is az önérzetét), és nem szépítgeted. Legalábbis én sokkal jobban örülök annak ha pofára esek és leszakad a fél arcom akkor valaki azt mondja, hogy elég ramatyul nézek ki, nem pedig azt, hogy ez csak egy karcolás. :)

Ezzel egyetértek. :) Csak szerintem mindenkinek jár az a szabadság, hogy nemétől függetlenül eldönthesse, hogy mi szeretne lenni, anélkül, hogy a világ megszólná érte. Tudom, naiv és idealista vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nyugodtan mehet egy nő kamionsofőrnek, de akkor ugyanabban az elbánásban részesüljön, mint a férfi munkatársai (és persze ugyanazért a fizetésért, ez is fontos). Ne kíméljék, vagy ilyesmi, mert a pozitív diszkriminációt legalább annyira károsnak tartom mint az ellenpárját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek. :) Csak szerintem mindenkinek jár az a szabadság, hogy nemétől függetlenül eldönthesse, hogy mi szeretne lenni, anélkül, hogy a világ megszólná érte. Tudom, naiv és idealista vagyok.

 

Persze hogy jár(amúgy nem is értem miért bántják szegény prostikat :D ), de azt nem tartom megszólásnak, hogy ha azt mondom egy szakma nem épp nőies sőt inkább férfias. Ez akkor lenne megszólás ha azt mondanám, hogy a Gizi nem jó buszsofőr, mert nő. Szerintem.

 

 

Lezárván amúgy is a halászás meg a vadászás a férfi dolga a többi női munka :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, ma Ildikó napja van, nem áll szándékomban elterelni a figyelmet kedves fórumtárs-hölgyröl;

Ígyhát boldog névnapot Pildi! :kiss:

 

Mivel mindenki továbbra is nagyon figyelmes, este köszönöm majd meg mindannyiótoknak kedves barátaim ha már kb véget értek a köszöntések!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem kéne már minden kis sz*rba belelátni mindent és egy ilyen ártatlan dologba beleveszni. Ha pejoratív akarok lenni akkor azt feltűnően éreztetem hidd el!

Megtetted, amikor mintegy mellékesen kívántál boldog nőnapot a Zoltán-nap után. Minden kis sz*rból derül ki az, hogy ki mit gondol.

 

Tudom, naiv és idealista vagyok.

Még több naiv és idealista embert ide! :hug:

 

Gyerekek, mint írtam, tudomásom szerint Pildinek névnapja is van. Miért hagyjátok ki a köszöntésből? :nana:

Fórumon kívül reggel éhgyomorra már felköszöntöttem, de most itt is sok boldog névnapot kívánok Pildinek :):clap:

 

Csoli, sok boldog születésnapot :clap:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.