Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Helló világ! Újra normális gépnél vagyooook!

 

 

Aki hallotta, vagy aki nem, lakásfestést tartottam, és ennek részeként Kocka átkerült a lomok alá a többi, nagyszobából kipakolt mindenfélével együtt, és csak egy roggyant programozású Android tableten tudtam tartani a kapcsolatot a világhálóval. De!!!! Ugyan a kisebb vicikvackok még mindig szerteszét vannak a lakásban, és az első dolgom volt, hogy a vitrinnel leverjem a falról a vadiúj festést, most itt vagyok, és Kocka egyelőre zokszó és neheztelés nélkül működik! A tabit meg mindjárt kitakarítom, és gyári reset következik. Vagy visszarakok pár növényt. Ki tudja? :D

 

 

Edit: ééés kezdődik a "Hova raktam a..." kezdetű kérdéskör.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti öt színből (fehér, sárga, zöld, kék, barack) megtartottam hármat. Több lett a fehér, zöld lett a WC, megerősítettem a sárgát ott ahol már erősen festésre szorult, és némi vakolathullás után gletteltem egy háromtenyérnyi pacát a plafonra. Ami rohadtul nem akart hibátlan felületként kinézni, viszont kb nyolc óra munkával vittem rá egy felhőn heverésző sárkányt. A pegazusomat (egykor a barack színű falon volt) egy réteg fehérrel kentem le, és utána feketével-sötétbarnával áthúztam. Megmarad, pedig le lesz ragasztva, mert idővel egy coruscanti látképes fotótapéta jön majd rá. Durva, hogy a fehér mennyire kiemeli a falhibákat.

 

A kisszobai ablak decemberben le lett cserélve, azért akkor, hogy a fecskéket nehogy költési szezonban zavarjam. Erre idén épp csak beköszöntek, aztán felköltöztek költeni a szomszédhoz. Az erkélyen volt egy időben egy galambfészkem, de azt meg kétszer kifosztotta valami ragadozómadár, úgy tűnik harmadszorra nem itt próbálkoznak.

 

A nagyszobában lecseréltem a padlószőnyeget, most úgy néz ki mintha zöldön lenne egy szőnyeg, holott igazából két sáv zöld és középen szegett padlószőnyeg. Nagyságrendekkel könnyebb lesz takarítani, mint az egész szobás kiszerelést.

A babzsákról az átrendezés után átköltöztem normál asztalra, a zsákot pedig megkapta Neo alátétnek. Szereti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érezd jól magad a felújított lakodban. :) Nálunk 10 évente van festés (illetve eddig még egyszer volt, 10 évvel a beköltözés után, most a következő felé félúton járunk időben), mert elég nagy macera, de még emlékszem, milyen jó érzés volt a frissen festett házban lakni még jó darabig. Utána hozzászokik az ember. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtok olyan helyet a neten ahol a második vh utáni németországi evekről lehet olvasni? Milyen kormány alakult, milyen társadalmi folyamatok zajlottak, stb...

Angolul: https://www.britannica.com/place/Germany/The-era-of-partition

Angolul: https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Germany_(1945%E2%80%9390)

Magyarul: http://www.magyarszemle.hu/cikk/a_nemet_talpraallas%201945_utan_1_resz

Magyarul: http://www.magyarszemle.hu/cikk/a_nemet_talpraallas_1945_utan_2_resz

 

Így hirtelen ezeket találtam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt azért nagyon gondold át.

 

Én kérek elnézést, de elegem van belőle, hogy egyesek ilyen piszlicsáré sz*rságokon háborodnak fel, míg a kisebbségek rendszerszintű elnyomása valamiért eddig sosem zavarta őket. Viszont ez itt off, ha valakinek van még gusztusa a vitatkozáshoz, írjon az egyéb fontosba vagy privátban.

 

Hogy a filmről is mondjak valamit: számomra egyszernézős volt a szó lehető legjobb értelmében. Valahogy nem érzem szükségét, hogy még egyszer kitegyem magam az élménynek, mert rendkívül nyomasztó volt, de első megtekintésre is működött minden. A zene fantasztikus volt, leginkább a sok jelenetben óraként ketyegő dobok növelték még jobban a feszültséget. Egyedül azt éreztem kicsit erőltetettnek, mikor pátoszosan megemlítik (több alkalommal), hogy "szinte már látni innen a hazát". Valahogy máshogy is lehetett volna érzékeltetni, hogy milyen közel vannak Angliához.

 

Átgondoltam. Tartom.

 

Nem ismersz, így nem tudod, milyen mélyen elítélem a rasszizmust és a megkülönböztetés bármely formáját. Viszont az olyan túlkapások, mint ami itt is volt, legalább ennyit árt az ügynek. Ahogy említettem: a közvéleményt a nemes cél ellen hangolja. Véleményem szerint 4 csoportra lehet osztani az embereket: a) vannak akiknek fontos ez a téma, és küzdenek a megkülönböztetés és a megbélyegzés minden ilyen formája ellen b) semlegesek - a témához nem igazán kötődnek, de jó érzésű emberek, akik elítélik az igazságtalanságot c) akik nyíltan sosem vállalnák fel nézeteiket, de hallgatólagosan egyetértenek a rasszizmussal és egyéb vállfajaival d) és vannak, akik nyíltan képviselik azt.

 

A másik topikban említett túlkapások hatalmas kárt okoznak, mert a b) csoportot olyan szinten háborítják fel, hogy onnan nem az a) csoport hanem inkább a c) vagy a d) csoport felé tolja az embereket. Ha átbillennek a túloldalra, az hatalmas gáz, mert a rossz beidegződések miatt a c)-d) csoportokban lévő emberek alig várják, hogy lecsaphassanak egy ellenpéldára, hogy aztán azt véres kardként körbehordozva bizonygasság, mennyire hülyeség is a rasszizmus és egyéb megkülönböztetések elleni harc. Szóval kolmilan: nem kéne túltolni. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.