Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egy nagyon személyes kérdés. mi a fenét kezdjek a saját, tömény irigységemmel?

Például: adott egy kolléga, naponta látom, akinek tulajdonképpen nagyon összejött az élet. Szakmailag, emberileg, satöbbi egyáltalán nem különb a többieknél, sőt, csak jó érzékkel van/volt jókor jó helyen, jól örökölt, olyan gyereket hozott össze (természetes úton) hogy egy olyat még én is elfogadnék.

És nagyon nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel. Irigylem, pont. Tudom, van akinek még annyira sem jön össze mint nekem, lehet linkelni a képet az etióp vonalkódról meg a folyamat veszekedő szomszédjaimról, de ettől bánatnyit nem vagyok előrébb. Zavar, bosszant, idegesít. És persze esélyem sincs "megelőzni"....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon személyes kérdés. mi a fenét kezdjek a saját, tömény irigységemmel?

Például: adott egy kolléga, naponta látom, akinek tulajdonképpen nagyon összejött az élet. Szakmailag, emberileg, satöbbi egyáltalán nem különb a többieknél, sőt, csak jó érzékkel van/volt jókor jó helyen, jól örökölt, olyan gyereket hozott össze (természetes úton) hogy egy olyat még én is elfogadnék.

És nagyon nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel. Irigylem, pont. Tudom, van akinek még annyira sem jön össze mint nekem, lehet linkelni a képet az etióp vonalkódról meg a folyamat veszekedő szomszédjaimról, de ettől bánatnyit nem vagyok előrébb. Zavar, bosszant, idegesít. És persze esélyem sincs "megelőzni"....

 

A szavaidból úgy veszem ki hogy az irigyelt kollága, nő, és Te is az vagy. Igazam van? Egy nő több dologban is kiteljesedhet, és sikeres lehet. Ahogy olvasom az írigység tárgya a karrier és a magánélet sikeressége egyaránt. El kell gondolkodni, hogy Te és Ő miben hasonlítotok és különböztök. És azt kell hogy mondjam, hogy ebben a férfi soviniszta világban egy nő, mint Ő nem biztos, hogy a tehetségével érvényesül, és ebben mi férfiak vagyunk a hibásak nem Te vagy Ő. Ez lehet egy olyan adottság, tulajdonság amit az élettől kaptunk, de nem kell beletorodni, hogy neki van, vagy több van, nekem meg nincs. Vannak, mindkettőtökre jelemző tulajdonságaitok amik közösek, de ha úgy érzed, hogy Ő valamiben jobb akkor azt te is megtanulhatod (akát tőle is!!!!!!), javíthatod, fokozhatod. De abban biztos lehetsz, hogy mi férfiak szeretjük a nőket Őt is , de elhiheted hogy Téged is épp úgy. Legfeljebb még nem találtad meg aki teérted rajong, de jönni fog hidd el. Ha én értem eljött ( mert képzeld el Ő jött és nem én voltam a szép, az ügyes, a macsó férfi, akinek kellet volna lennem) az a Nő aki értem rajongot, akkor teérted is eljön a férfi az biztos. És akkor a magánélet rendbe fog jönni. Ha pedig az rendben van akkor a karrier adni fogja magát. Fel a fejjel. Szívesen beszélek veled erről.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande!

Nyilván nem könnyű neked, de megpróbálok valamiféle jótanáccsal előállni.Gondolom nem írtál le mindent, de el tudom képzelni, hogy nem is tudsz mindent az illetőről. El lehet filozofálni arról, hogy mi is az irigység. Engem is irritálnak, az olyan kollégák, akikről úgy vélem, hogy csak megszületni volt nehéz neki. Írtad, hogy jól örökölt.

Mivan ha ehhez el kellett vesztenie valakit? Ismerek olyat akik, kacsalábon forgó családiház miatt irigyelhetőek, de nincsenek már szüleik. Olyak is akiknek mindenük megvan, de gyerekük nem lehet. Olyat is aki lakást kapott a szüleitől, de képtelen arra, hogy tartós kapcsolata legyen.

Szóval tapasztalatom szerint, ha mélyebbre megyünk, mindig van egy olyan aspektus, amiért nem érdemes irigykedni valakire. Mert hidd el közhelyes tudom, de meg van a maga keresztje neki is. Rám is lehet most irigyek páran mert házba költözünk. De hitel van rajta. Ezt mennyien irigylik vagy tudják vagy vállalnák?

Valaki meglátja a dvd gyűjteményemet és azthiszi kolbászból van a kerítés, hogy hogyan telik/telt rá.. De minden nap elmegy egyndoboz cigi nála és kocsmában van minden másnap, és folymatosan tipmixel. Én nem. Egyiket sem. Ennyi. Másodállás miatt is találkoztam már irigyekkel. De melót/ elvesztett időt ami azzal jár még sosem irigyelték. Csak azt mikor másodszor is megindul nyaralni.

Szóval nézz mélyebbre, garantálom, hogy lesz ott valami sz@r a kolléga portáján ami biztos hogy nem kéne neked. Kapaszkodj ebbe!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Férfi. És pont jól illik rá, amit írtál....

Akkor értem. Amit érzel nem írigység szerintem. Hanem ............. Amit valójában érzel abban van egy nagy adag birtoklási vágy. Bocsánat ha túl messzire mentem. :peace:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande. Nézz szét magadban: mi kell ahhoz, hogy elérd azt amire vágysz? Nyilván valami hiányzik ha nem vagy boldog.

 

Mondjuk, olyasmi, hogy el tudjak menni valamikor a közeljövőben egy jó hét szabadságra úgy, hogy közben valami megcsinálja azt, ami az asztalomon tornyozódik. Nem pedig, hogy még az illető hímember feladatát is nekem kelljen megcsinálnom azért, mert "egy csapat vagyunk". De ha hozzám vágnál egy tihanyi nyaralót, ja, igen, annak is tudnék örülni :D

 

 

 

Akkor értem. Amit érzel nem írigység szerintem. Hanem ............. Amit valójában érzel abban van egy nagy adag birtoklási vágy. Bocsánat ha túl messzire mentem. :peace:

Mármint hogy én akarnám birtokolni őt? Maaaajdnem. Arra értettem, hogy hímsoviniszta a világ :)

 

 

 

Nabo: japp, igen, csak ezzel még nem vagyok előrébb.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.