Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egy haverom felhívta a figyelmemet a gáztűzhelynél a mélység fontosságára. Eddig csak a szélességre mentem rá, hogy beférjen. Viszont állítólag a mélység is ugyanolyan fontos. A régi gáztűzhelyél ez nagyjából 40 cm és pont elfér azon az alapzaton. Ahogy szétnéztem az új gáztűzhelyeknél a legtöbb mélysége 50-60 cm. körül van. Most e miatt elkezdtem félni. Haverom szerint a 60 cm. már nagyon sok, az nagyon kint lenne és a talapzat miatt nem valószínű, hogy egy ilyet bekötnének. Talán egy 50 centiset. Mégse lesz ez olyan könnyű menet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már lemértem. 41 cm a mélység. A szélesség pedig 55 cm. A szélességgel nincs gond. A mélység esetében most néztem szét. A legalacsonyabb mélység is 50 cm-nél indul mindenhol, ennél kisebb nincs. Sőt, a választék kb. 90%-a 60 centis mélységű. Ezt azért sajnálom, mert láttam az Euronicsban egy pofás Zanussit, amit méltattak. De annak sajnos 60 centis a mélysége. Láttam az Euronicsban egy darab 50 centis mélységűt, az meg Beko volt. Bekot nem nagyon szeretnék. Szétnéztem a Mediánál is, de ott se találtam még 50 centis mélységűt. Elég gáz lesz, ha ez a mélység probléma ilyen húsbavágó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg kérdezz rá az eladóknál, hogy mi a helyzet ezzel. Lehet simán bekötik a 60 cm-est is, bár az tény, hogy az tényleg eléggé kilógna a konyhabútor mellől, de hát nem kiállításra készülsz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Már lemértem. 41 cm a mélység. A szélesség pedig 55 cm. A szélességgel nincs gond. A mélység esetében most néztem szét. A legalacsonyabb mélység is 50 cm-nél indul mindenhol, ennél kisebb nincs. Sőt, a választék kb. 90%-a 60 centis mélységű. Ezt azért sajnálom, mert láttam az Euronicsban egy pofás Zanussit, amit méltattak. De annak sajnos 60 centis a mélysége. Láttam az Euronicsban egy darab 50 centis mélységűt, az meg Beko volt. Bekot nem nagyon szeretnék. Szétnéztem a Mediánál is, de ott se találtam még 50 centis mélységűt. Elég gáz lesz, ha ez a mélység probléma ilyen húsbavágó lesz.

Előrebocsátom, hogy nem ismerem a piacot, de esetleg alternatív megoldások is szóba jöhetnének: nem kompakt tűzhelyet venni, hanem csak egy két égős főzőlapot, ami belet építeni egy munkalapba és valahogy odarögzíteni a régi helyére. És ha sütőre is szükség van, akkor azt is árulnak külön, kisebbeket is, amelyeket alá lehetne tenni valahogy, s azt akár magatokkal is vihetnétek, ha elköltöztök.

Gázfőzőlapra egy példa: evido-domino-g-32x-gaz-fozolap-ket-zona-inox-hgd32x-1 (mondjuk, ez beépíthető, de lehet hogy vannak két égős, magukban álló darabok is).

De lehetne akár elektromos is, az még egyszerűbb: hyundai-elektromos-fozolap-2500w-2-fozozona-rozsdamentes-acel-ep310e

És ha nagyon nem süttök süteményt, csak rakott krumplit vagy fagyasztott pizzát, esetleg melegszendvicset, akkor egy ilyen készülék is jó lehet: home-mini-suto-grillsuto-hg-ms-10-termosztattal-9-liter-1050w-minisuto-hgms10

 

Csak mint ötlet, aminek érdemes utánanézni, ha a szabvány készülékek nem férnek be, és még talán olcsóbban is jöttök ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Előrebocsátom, hogy nem ismerem a piacot, de esetleg alternatív megoldások is szóba jöhetnének: nem kompakt tűzhelyet venni, hanem csak egy két égős főzőlapot, ami belet építeni egy munkalapba és valahogy odarögzíteni a régi helyére. És ha sütőre is szükség van, akkor azt is árulnak külön, kisebbeket is, amelyeket alá lehetne tenni valahogy, s azt akár magatokkal is vihetnétek, ha elköltöztök.

Gázfőzőlapra egy példa: evido-domino-g-32x-gaz-fozolap-ket-zona-inox-hgd32x-1 (mondjuk, ez beépíthető, de lehet hogy vannak két égős, magukban álló darabok is).

De lehetne akár elektromos is, az még egyszerűbb: hyundai-elektromos-fozolap-2500w-2-fozozona-rozsdamentes-acel-ep310e

És ha nagyon nem süttök süteményt, csak rakott krumplit vagy fagyasztott pizzát, esetleg melegszendvicset, akkor egy ilyen készülék is jó lehet: home-mini-suto-grillsuto-hg-ms-10-termosztattal-9-liter-1050w-minisuto-hgms10

 

Csak mint ötlet, aminek érdemes utánanézni, ha a szabvány készülékek nem férnek be, és még talán olcsóbban is jöttök ki.

Köszi szépen. Ezeket a lehetőségeket is felvesszük tartalék megoldásként.

Egyébként most ezt néztem ki:

https://euronics.hu/termekek/beko-csg42001fw-gaztuzhely/p/240239

Ha minden igaz ez még beférne és csak 9-10 centivel lenne egy kicsit kijjebb. Ez még beleférhet, de ezt is egyeztetem a bolttal. Illetve találtam egy szervízt is. Eme szervíz 3.000 forint bevizsgálási díjért kijönne és tenne megállapítást a tennivalókra. Azt fontolgatom, hogy kihívom őket és akkor mondjanak szakvéleményt. Ez alapján könnyebb lenne kiindulni és elkerülhetem, hogy rossz döntést hozzak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Köszi szépen. Ezeket a lehetőségeket is felvesszük tartalék megoldásként.

Egyébként most ezt néztem ki:

https://euronics.hu/termekek/beko-csg42001fw-gaztuzhely/p/240239

Ha minden igaz ez még beférne és csak 9-10 centivel lenne egy kicsit kijjebb. Ez még beleférhet, de ezt is egyeztetem a bolttal. Illetve találtam egy szervízt is. Eme szervíz 3.000 forint bevizsgálási díjért kijönne és tenne megállapítást a tennivalókra. Azt fontolgatom, hogy kihívom őket és akkor mondjanak szakvéleményt. Ez alapján könnyebb lenne kiindulni és elkerülhetem, hogy rossz döntést hozzak.

 

Szerintem mindenképpen célszerű, 3000 forint csekély összeg ahhoz képest, hogy 76.000-ért veszel egy tűzhelyet, amit aztán nem lehet, vagy macerás bekötni. Inkább szakértsék meg mit lehet kezdeni a témával

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beszéltem végül is gázszerelővel. Elég volt neki leírnom, hogy mi a probléma, nem jön ki.

Tényleg nem lehet javíttatni a régit, bár ezt sejtettem és én nem is akartam, csak öcsém.

A szerelő szerint ilyen lakásnak olyan kombinált gáztűzhely lenne jó, mely elektromossággal működik részben, pontosabban a sütő része azzal megy. Csak hát hamar kiderült, hogy az nem lehet, mert a lakás elektromos hálózata régi, először ilyenhez azt is fel kell újítani. Azt kiemelte, hogy ha sima gáztűzhelyben gondolkodok, akkor mindenképpen olyat kell nyilván, ami befér oda. A mélység tekintetében még az eleje miatt fontos, hogy rakjunk valami keményebb támasztékot a gáztűzhely talapzat elé, hogy ne lógjon ki. Állítólag ez még az 50 centis mélységűnél is kéne.

Úgyhogy most ott vagyunk, hogy kéne valami támasztékot szerezni valahonnan, de nem tudom, hogy hol lehet ilyet kapni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiderült, hogy benéztem és félreértettem egy-két adatot. Nem csak a szélesség és a mélység számít. Beszéltem két gázszerelővel is. Kiderült, hogy a mienkhez hasonló 35 négyzetméteres garzonoknál a főzőfülkénél szigorúan meg van szabva, hogy milyen teljesítményű lehet az oda bekötött gázkészülék. Csak alacsony teljesítményű lehet, nagyjából olyan, mint a mostani két főzőlaposnak a teljesítménye. Az egyik nem tudta megmondani, hogy mennyi lehet a Garzon-b teljesítménye. A másik szerelő 6 kilowattosat tippelt. Tehát ennél magasabb teljesítményűt nem lehet bekötni hozzánk a törvények szerint. Ezzel ki van lőve a gáztűzhelyek több, mint 90%-a. Még a három rózsás is necces, de ha belefér, akkor beköthető Két másik lehetőség van. Az egyik a kombinált gáztűzhely, de ennél is a gáz rész teljesítménye nem lehet nagyobb a megszabottnál. Vagy marad a villanytűzhely.

Beszéltem már villanyszerelővel is, kérdeztem tőle, hogy mehetne- e ebben a lakásban villanytűzhely, vagy kombinált tűzhely. Átalakítás mindenféleképpen kell hozzá. Nálunk lent van egy villanyóra, a 10 emeleteseknél a földszinten, közös helyiségben van. A villanyszerelő tanácsára azt néztem meg. Kiderült, hogy valami 20 amperes teljesítményen van, tehát, bírnia kéne. De a lakásban is le kell cserélni azt a villanydobozt, ami az előszobában van felül, plusz be kell húzni vezetékeket..

Mivel a fürdőben már bő két éve nincs villany, arra is gondoltam, hogy megcsináltatom ezt a villanydoboz cserét, a fürdőben a villanyt, és alkalmassá csináltatom a konyhát, hogy kombinált, vagy akár villanytűzhely is jó legyen oda.

Nem nagyon szeretnék villanytűzhelyet, megpróbálunk keresni alacsony teljesítményű gáztűzhelyet, De még így is elkerülhetetlen lesz a talapzat bővítés.
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magán a társasházon volt javítás. Beburkolták azzal a szigetelő cuccal még régebben. Ablakcsere is volt, kb. 16 éve. Sajnos az én ablakomat elcseszték, és ott bizony sokáig - ha nagy eső volt és arra fújt a szél - beáztunk. Kb. 3 éve sikerült megszüntetni azt a problémát. A lakást viszont nagyrészt tényleg elkerülték a felújítások, ami alaposan látszik rajta. Anyám 81-ben költözött be és a lakás kb. 80-90%-a majdnem ugyanolyan. Villanydoboz csere biztos volt a lakásban még gyerekkoromban. Lent is cseréltek villamos dobozt a közös helyiségben, kb. 4 éve. Volt nálunk festés, de az is 18 éve talán. Mindig közbejött valami az elmúlt 20 25 évben. Most már viszont tennem kell valamit. A fürdőszobában már 2 éve nincs villany se. Legalább most remélem megoldódnak még az első félévben. Remélem addig megmarad még ez az állásom.

 

Azért elképesztő a három rózsás/főzőzónás gáztűzhely, illetve a kombinált tűzhely (elektromos sütővel és gáz főzőlappal) kínálat. Hosszas egyeztetés után gázszerelővel kiderült, hogy a garzon lakásba ilyet kéne beszereznem. És egyszerűen - persze eddig az online boltokban, online felületeken szétnézve - eddig nem akadtam ilyen három rózsás/főzőzónás kombinált gáztűzhelyre. Mindenhol csak négy főzőzónás van. Nem gyártanak már három rózsás, alacsonyabb kw gázteljesítményű tűzhelyeket? A tűzhely gázrészének teljesítménye nem haladhatja meg nagyon a 6 kw-os összteljesítményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj Revan, hogy a leírásod alapján a lakásodban égető szükség lenne az elektromos rendszer modernizációjára. Vezetékek újra húzása, új biztosíték tábla. Sajnos az újabb elektromos készülékeknek már nem biztos, hogy elég a 20+ éves rendszered. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 11. - 15:28, Pildi írta:

Előrebocsátom, hogy nem ismerem a piacot, de esetleg alternatív megoldások is szóba jöhetnének: nem kompakt tűzhelyet venni, hanem csak egy két égős főzőlapot, ami belet építeni egy munkalapba és valahogy odarögzíteni a régi helyére. És ha sütőre is szükség van, akkor azt is árulnak külön, kisebbeket is, amelyeket alá lehetne tenni valahogy, s azt akár magatokkal is vihetnétek, ha elköltöztök.

Gázfőzőlapra egy példa: evido-domino-g-32x-gaz-fozolap-ket-zona-inox-hgd32x-1 (mondjuk, ez beépíthető, de lehet hogy vannak két égős, magukban álló darabok is).

De lehetne akár elektromos is, az még egyszerűbb: hyundai-elektromos-fozolap-2500w-2-fozozona-rozsdamentes-acel-ep310e

És ha nagyon nem süttök süteményt, csak rakott krumplit vagy fagyasztott pizzát, esetleg melegszendvicset, akkor egy ilyen készülék is jó lehet: home-mini-suto-grillsuto-hg-ms-10-termosztattal-9-liter-1050w-minisuto-hgms10

 

Csak mint ötlet, aminek érdemes utánanézni, ha a szabvány készülékek nem férnek be, és még talán olcsóbban is jöttök ki.

Most ez megpendített bennem egy húrt. Sajnos ezt nem kérdeztem még gázszerelőtől, de megkérdezem. Viszont csak beépíthetőeket találok. Tehát először is ki kéne köttetnem a régi gáztűzhelyet, a tűzhely helyére egy olyan bútorzatot venni, melybe bele lehet építtetni a gáz főzőlapot.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_electrolux-egg3322nvx-beépíthető-gáz-főzőlap-1195271.html

 

Csak azt nem tudom, hogy milyen bútornak hívják az olyat, amibe ezt bele lehet építtetni, és az mennyibe kerül, hol található. Egyáltalán árulnak ilyen konyhabútort, mely speciálisan főzőlapoknak van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Most ez megpendített bennem egy húrt. Sajnos ezt nem kérdeztem még gázszerelőtől, de megkérdezem. Viszont csak beépíthetőeket találok. Tehát először is ki kéne köttetnem a régi gáztűzhelyet, a tűzhely helyére egy olyan bútorzatot venni, melybe bele lehet építtetni a gáz főzőlapot.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_electrolux-egg3322nvx-beépíthető-gáz-főzőlap-1195271.html

 

Csak azt nem tudom, hogy milyen bútornak hívják az olyat, amibe ezt bele lehet építtetni, és az mennyibe kerül, hol található. Egyáltalán árulnak ilyen konyhabútort, mely speciálisan főzőlapoknak van?

Egy sima konyhai munkalapba lehet ezeket beépíteni, ehhez asztalos segítsége kellhet, aki lábakat is tud a munkalaphoz szerelni. 

De megoldás lehet egy kis asztalka féleség is, ami befér és amire rá lehet rakni ilyet: 3 égős gázrezsó. Gázszerelőt kell kérdezni, hogy ezt is be tudja-e kötni a vezetékhez, de gondolom, hogy igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.