Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

11 hours ago, Cpt. Rex said:

Mivel kitalált név ez a Rex, ezért kitalált születési dátumot adtam meg. 

De nem feltétlen kellett volna. Mindenki a saját születési dátumát adta meg.:D

 

Amúgy boldog születésnapot @gafz. Illetve Boldog új évet a fórumnak!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten csütörtökön Szegeden volt látható utoljára a Sissy-kiállítás. Még volt egy utolsó tárlatvezetés, el tudtam menni rá. Nagyon jó kiállítást hoztak össze. Szépen bemutatta Sissy életét és házasságát, családi életét, politikai szerepét. Jó volt a tárlatvezetés előadása is, ketten tartották. Szép árnyalt képet kaptunk Sissyről. Ferenc Józsefről és az anyjáról Zsófiáról inkább negatívat. Ferenc József megkapta pl. az előadás folyamán a véreskezű diktátor, a legrosszabb Habsburg és legrosszabb magyar uralkodó jelzőket. Külön ki lett emelve Sissy nagy szerepe a Habsburg-magyar konszolidációban és az is, hogy több száz év után Sissy életében sikerült ezt elérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tanácsot szeretnék kérni egy ügyben, amiben 0 tapasztalatom van. Gáztűzhelyről lenne szó. Egy régi, úgynevezett Garzon-B gáztűzhelyünk van, amely már 1981-ben is a lakásban volt, amikor anyám beköltözött ide. A tűzhely gombjai már nyögvenyelősen működnek. Egy 10 emeletes panelház 9. emeleti, másfél szobás garzon lakásáról van szó. A konyha elég pici az ilyenekben, ablak közvetlenül a konyhában nincs is, A konyha mellett van közvetlenül a fél szobám, ott van ablak.

Nem tudom, hogy szerintetek érdemes-e ehhez a típushoz még gázszerelőt hívni? Egyáltalán mennyi idő lehet, mire gázszerelőt szerzek?

Érdemesebb lenne egy újat venni? És lehet, hogy most hülyeséget kérdezek, de nem értek hozzá. Ilyen lakásba, mint a mienk szinte bármilyen gáztűzhelyet be lehet köttetni? Vagy van valami speciális dolog, amire figyelni kell az új kiválasztásánál?

 

Gáztűzhely.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenképpen érdemes lenne egy újra beruházni, mert ez baromi öreg. Egy új már csak takarékossági okokból is célszerű lehet.

Azt viszont nem tudom, hogy az újabbakkal mi a helyzet, mennyire csatlakoztatható ilyen régi cucchoz, de szerintem nincs akadálya. Ez szabványos alkatrészekkel bír, max egy adaptert vagy ilyesmit kell közbeiktatni. De tényleg nem értek ehhez, viszont szerintem egy szakembert simán megkérdezhetsz akár ott is, ahol veszed az újat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem mindenképpen érdemes lenne egy újra beruházni, mert ez baromi öreg. Egy új már csak takarékossági okokból is célszerű lehet.

Azt viszont nem tudom, hogy az újabbakkal mi a helyzet, mennyire csatlakoztatható ilyen régi cucchoz, de szerintem nincs akadálya. Ez szabványos alkatrészekkel bír, max egy adaptert vagy ilyesmit kell közbeiktatni. De tényleg nem értek ehhez, viszont szerintem egy szakembert simán megkérdezhetsz akár ott is, ahol veszed az újat.

Köszi. Én is így gondolom. Most kéne beruházni rá. És persze mindent meg fogok kérdezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy ez egy 40+ éves darab. Az első lakásomban volt pontosan ilyen tűzhely, a lakást használtan vettük 28 éve egy akkor kb. 15-20 éves házban, és a tűzhely már akkor is eléggé idejétmúlt volt a szüleim akkor gáztűzhelyéhez képest. Emlékszem, a sütőjét nagyon nehezen lehetett begyújtani és nem is sütött valami jól, süteményeket nem is tudtam vele igazán jól sütni, de a felső gázrózsák sem működtek jól.

Egy új sima gáztűzhely is fényévekkel jobb ma már ennél, biztonságosabb is, a használata is egyszerűbb.

Én is amondó vagyok, hogy ha a közeljövőben nem terveztek máshová költözni, akkor sokkal jobban jártok, ha vesztek egy újat, pláne ha sikerül kedvezményes áron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Pildi írta:

Biztos, hogy ez egy 40+ éves darab. Az első lakásomban volt pontosan ilyen tűzhely, a lakást használtan vettük 28 éve egy akkor kb. 15-20 éves házban, és a tűzhely már akkor is eléggé idejétmúlt volt a szüleim akkor gáztűzhelyéhez képest. Emlékszem, a sütőjét nagyon nehezen lehetett begyújtani és nem is sütött valami jól, süteményeket nem is tudtam vele igazán jól sütni, de a felső gázrózsák sem működtek jól.

Egy új sima gáztűzhely is fényévekkel jobb ma már ennél, biztonságosabb is, a használata is egyszerűbb.

Én is amondó vagyok, hogy ha a közeljövőben nem terveztek máshová költözni, akkor sokkal jobban jártok, ha vesztek egy újat, pláne ha sikerül kedvezményes áron.

Költözni jó lenne, szeretnénk, de attól még messze vagyunk nagyon. Úgyhogy muszáj lesz újat venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.