Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

ALuljáróbamenet ki is esett el tavaly? :P

Ha arra gondolsz, amire gondolok, hogy gondolsz, akkor az három éve volt, nem aluljáróban, hanem parkolóban, és gyalogszerrel történt az eset, nem biciklin. :D Itt Veszprémben csak egyetlen aluljáróba lehet biciklivel bemenni, de ott még nem estem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha arra gondolsz, amire gondolok, hogy gondolsz, akkor az három éve volt, nem aluljáróban, hanem parkolóban, és gyalogszerrel történt az eset, nem biciklin. :D Itt Veszprémben csak egyetlen aluljáróba lehet biciklivel bemenni, de ott még nem estem.

Oh, sorry....szóval csupán gyalogosan borultál. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, sorry....szóval csupán gyalogosan borultál. :D

Oké, ez így tényleg rosszabb képet fest, de védelmemre legyen mondva, este volt, már megittam egy üveg bort, és a növények miatt, amik közé bezuhantam, nem láttam a lábam és a beton közti másfél méternyi levegőt. Na jó, ez lehet nem pont a védelmemre szól. :oops::lol:

 

Mondjuk aranyos, hogy akkor is és most is röhögök rajta, de ha akkor csak kicsit rosszabbul esek (mondjuk a fejem koppan a betonon, nem a vállam), komolyabb baj is történhetett volna... :para::pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyszer jöttem haza edzésről cangával, egyik kezem a kormányon, másikban egy kenyeret fogtam, de sajna rossz kézzel fogtam a kormányt, vagyis az első fékesen. :D Jött egy szép nagy lejtő, kudar meghúzta a féket és akkorát zakózott, mint az ólajtó. :D De a kenyérnek nem lett semmi baja! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én quaddal borultam le a lejtőn, amikor nemes egyszerűséggel lecsúszott a kormány a kezemből a rossz felfüggesztésnek köszönhetően :) Nem volt rajtam bukósisak, meg semmi egyéb, így csoda, hogy kisebb horzsolásokkal megúsztam :) Azért utána jó volt megnézni, ahogy az egész jármű kigyullad, miután kilyukadt az üzemanyagtartály.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én quaddal borultam le a lejtőn, amikor nemes egyszerűséggel lecsúszott a kormány a kezemből a rossz felfüggesztésnek köszönhetően :) Nem volt rajtam bukósisak, meg semmi egyéb, így csoda, hogy kisebb horzsolásokkal megúsztam :) Azért utána jó volt megnézni, ahogy az egész jármű kigyullad, miután kilyukadt az üzemanyagtartály.

 

 

Hát, ha amerikai filmben lett volna a jelenet, akkor szinte azonnal fel is robban neked menekülni kellett volna az életedért...persze lassított felvételben!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, utána átvizsgálni a terepet és megállapítani, hogy a lejtőt valaki megbabrálta és csapdát helyezett el rajta. Utána telefonba épített számítógéppel analizálni a környéket és egy talált szőrszál alapján megállapítani, hogy ez bizony a Grizzly maffia műve. Innentől kezdve csak a bosszú számít, hiszen a quadot a halott menyasszonyodtól kaptad és nagyon sok kedves emlék fűz hozzá... Ez lett volna a helyes eljárás, minden más mód megengedhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen a jó öreg Tesco előtti aluljáró.Ott engem egyszer majdnem elcsapott egy bicajos.

Remélem nem én voltam! :D

Őszintén szólva, az az aluljáró tényleg veszélyes, de inkább a biciklisekre, akik a legnagyobb elővigyázatosság mellett is belerohanhatnak egy másik bringásba vagy idióta gyalogosba. Eleve szűk, S kanyaros mindkét vége. Beláthatóság zéró, akár kijössz, akár bemész. Ráadásul sok hülye gyalogos van, aki azt hiszi, hogy a biciklilejárót azért építették, hogy nekik ne kelljen lépcsőzni.

A gyalogos amúgy is egy veszélyes állatfaj biciklis szempontból. Ugye most megépült a bicikliút a Tescotól az egyetemig. A gyalogosok ezt úgy képzelik el, hogy azt nem nekünk, bringásoknak építették, hanem nekik, hogy egymás mellett akár négyen-öten is elférjenek. A legborzalmasabb mégsem ez Veszprémben, hanem Füreden a sétány, ahol a bicikliúton komplett tömegek mozognak, mert nem elég nagy nekik az úttest szélességű sétány. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen aluljárók szempontjából egy nagy gond van. Az emberek nem tudják (inkább nem akarják), hogy jobb oldali közlekedés van, ha mindenki rendesen a maga oldalán menne, akár gyalogos, akár bicajos, nem biztos, hogy lennének ütközések. Minap is megyünk fel MÁV aluljáróból kolléganővel, ő gyalog, én toltam a bicajt mellette, de mivel elég széles az aluljáró, kb. 4 személy elfér egymás mellett, ez nem gond. Kanyar van az aluljáróban, méghozzá emelkedő, ott sem látni a túl véget. Jött egy nő szemből bicajon majdnem a mi oldalunkban (ami neki a bal, de gondolom így akarta volna belátni az egész terepet, ami nem volna szükséges fentebb vázoltak miatt, nem mintha így is nem volna beláthatatlan, és amúgy is veszélyes felszállva lejtőn lebicajozni az aluljáróba), és totál méltatlankodó arcot vágott, amiért nem óhajtottunk az útjából teljesen félre állni. Szerencsére gyorsan váltott a saját "sávjába".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom a politikát miért kellett belekeverni.... :)

Amúgy, én falun tanultam meg bicajozni, szóval az ilyen kézzel indexelés, meg egyéb szabályok kiestek, mindenki megy amerre lát. Tapolcán is vannak érdekes megoldások, ott is furán van megoldva az aluljáró. A Balaton körül már voltam kerékpár túrán, 1-2 helyen ott is veszélyes a közlekedés, főleg a noob külföldiek és nyaralók miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom a politikát miért kellett belekeverni.... :)

Egy tőről jön az egész, ha jól emlékszem, a francia forradalom idejéből abból jött, fizikailag jobb oldalon vagy bal oldalon ültek bizonyos nézetet valló emberkék, onnan ered ez a bal és jobb oldal megkülönböztetés a politikában :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy tőről jön az egész, ha jól emlékszem, a francia forradalom idejéből abból jött, fizikailag jobb oldalon vagy bal oldalon ültek bizonyos nézetet valló emberkék, onnan ered ez a bal és jobb oldal megkülönböztetés a politikában :P

Az alkotmányozó nemzetgyűlés idején a monarchisták (konzervatívok) foglaltak helyet a jobboldalon, míg a radikális változást, forradalmat pártolók a baloldalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, ez szép és jó, de konkrétan nálunk az említett aluljáróba olyan szűk a lejáró, hogy egymás mellett nem fér el rendesen két bringás (nagyon ki kell centizni), a beláthatóság meg nem arra korlátozódik, hogy nem látom, mi van fenn, a rosszul megépített S miatt azt nem látom, mi van fél méterre az aluljáró sarkában. És mindezek miatt, ha a Tescoból jövet a gyalogos anélkül tartja be a jobb oldalon haladást, hogy nem sétál rá az én sávomra (ami sajnos extrém eset), akkor is elgázolom, ha egy reumás csiga sebességével haladok. Persze le is szállhatok, de akkor minek menjek bicikliúton, amikor járdán is tolhatom. Meg eleve, azért ülök bringára, hogy ne kelljen gyalogolnom.

Meg alapjáraton nem vagyok kisegítve a jobb oldalra tartással, ha a mélyen tisztelt gyalogos a bicikliút jobb oldalát használja. Mert legalábbis nálunk a biciklisek (kivétel a néhány láma seggfejet) tudják, hogyan kell szabályosan közlekedni, ellenben gyalogosra pont ellenkező a példa. Mondjuk valószínűleg azért, mert biciklis mindig is sok volt Veszprémben (kifejezetten bringázásra termett város :)), rá voltunk kényszerülve a szabályos közlekedésre bicikliutak híján (ugye az autók), ellenben a gyalogosok csak néhány éve állnak azzal szemben, hogy a járdájukat bicikliúttal toldották meg. És nagyokosan azt hiszik, az egész az övék. Mi meg kérjünk szépen elnézést, amiért elgázoljuk őket a mi utunkon. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem én voltam! :D

Őszintén szólva, az az aluljáró tényleg veszélyes, de inkább a biciklisekre, akik a legnagyobb elővigyázatosság mellett is belerohanhatnak egy másik bringásba vagy idióta gyalogosba. Eleve szűk, S kanyaros mindkét vége. Beláthatóság zéró, akár kijössz, akár bemész. Ráadásul sok hülye gyalogos van, aki azt hiszi, hogy a biciklilejárót azért építették, hogy nekik ne kelljen lépcsőzni.

A gyalogos amúgy is egy veszélyes állatfaj biciklis szempontból. Ugye most megépült a bicikliút a Tescotól az egyetemig. A gyalogosok ezt úgy képzelik el, hogy azt nem nekünk, bringásoknak építették, hanem nekik, hogy egymás mellett akár négyen-öten is elférjenek. A legborzalmasabb mégsem ez Veszprémben, hanem Füreden a sétány, ahol a bicikliúton komplett tömegek mozognak, mert nem elég nagy nekik az úttest szélességű sétány. :angry:

Igen igen tegnap voltam Füreden és tényleg többen sétáltak a bicikliúton mint a gyalogos részen :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem jövő héten kell mennem a Budapesti út 89-be, az a Plázától kicsit tovább van, a lámpáknál, nem?

Amúgy moziba is akarok menni, a képzés után majd megnézek valami filmet és végre ehetek kínai kaját is, imádom! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jászai Mari térhez közel van egy nagyon jó kínai, olcsó, és rendesen megpakolják az adagot. Tegnap ettem ott, és jól laktam, pedig jóval 1000 ft alatt fizettem. Egyébként magáért a kínaiért nem vagyok oda túlságosan, bár a csípős-savanyú levest szeretem :)

 

Én is szeretem a kínai kaját csak elég ritkán eszek. A Duna Plázába ettem nagyon jót az SW EPIII premierjén.

Akkor azt hiszem tudom, hogy melyikről beszélsz, az tényleg jó hely. A Duna Pláza általánosságban véve is kiemelkedik a többi közül szerintem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alkotmányozó nemzetgyűlés idején a monarchisták (konzervatívok) foglaltak helyet a jobboldalon, míg a radikális változást, forradalmat pártolók a baloldalon.

Rémlett, de inkább nem írtam le, hátha rosszul emlékszem rá :) Köszi.

 

Karrde, ez szép és jó, de konkrétan nálunk az említett aluljáróba olyan szűk a lejáró, hogy egymás mellett nem fér el rendesen két bringás (nagyon ki kell centizni),

Ez így valóban nagyon rossz és veszélyes.

 

Azért kicsit meg vannak variálva ezek a kínai kaják, ők valójában nem egészen ilyet főznek, esznek, csak európakomfortra van "felpuhítva" a recepttár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.