Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Elolvastam az Elveszett Csillagokat. Az utóbbi évek egyik legjobb könyvének tartom, még ha támadt egy kis hiányérzetem a végén (szerintem nyugodtan lehetett volna még tovább vinni a történetet egy kicsivel).

Szerintem is lehetett volna. Kár, hogy a Bloodline nem ezt folytatja, de azért remélem, hogy az is jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most olvasom, hogy ennek a könyvnek az elején Leia még az Új Köztársaság szenátora lesz (évtizedekkel a Jedi visszatér után). A sztori egyik fő témája, hogy miként romlik meg közte és az új politikai elit között a viszony. Finoman szólva is baromi érdekesnek tűnik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most olvasom, hogy ennek a könyvnek az elején Leia még az Új Köztársaság szenátora lesz (évtizedekkel a Jedi visszatér után). A sztori egyik fő témája, hogy miként romlik meg közte és az új politikai elit között a viszony. Finoman szólva is baromi érdekesnek tűnik!

Tuti vétel már így előre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első dologgal kapcsolatban. A Story Group megjelenési határt húzott. Minden Star Wars kiadvány, ami 2014. április előtt jelent meg, az Legenda, legyen az regény, képregény, forráskönyv stb... Ha valaki máshogy tudja, akkor esetleg javíthat.

Egyébként semmilyen jó regény, vagy forráskönyv, vagy akármi más nem kukába való függetlenül attól, hogy milyen kategóriába van helyezve. Ne hogy már a Legenda- új kánon dolog legyen a minőség mércéje. (Ez utóbbi mondat személyes véleményem.)

 

A Klónok támadása fantasztikus gépezetekről nem tudok semmit.

 

 

Persze, az albumot anno kiadták (link itt: http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Attack_of_the_Clones_Incredible_Cross-Sections), csak magyarul nem jelent meg. Okát nem tudni, talán nem láttak benne fantáziát; nem nagyon volt indoklás. Mindenesetre a párja, Képes Enciklopédia kijött. De még ma sem egyértelmű pl. az, hogy a 7. részé is kijön-e, holott elviekben együtt kellett volna érkeznie a Képes Útmutató címet kapott kötettel. Reméljük a legjobbakat, még nem késő. Egyébként jó ötlet lehetett volna akár a Complete Cross-Sections megjelentetése is az ősszel, ebben a nagy SW-könyv cunamiban...

 

Köszi a válaszokat!

Revan:

Én a kánon-nem kánon kérdéstől elkülönítve kezelem ezeket mostmár. Úgysincsenek lecsereélve az eddigi gépezetek könyvek -és szerintem nem is lesznek.

A történetbeli dolgokat pisztergálják, nem az áltudományos technikai érdekességeket. Timothy Zahn trilógiája így nyilván zárójelbe került.

De amíg a régi trilógia kánon például, szerintem a hozzá tartozó gépezetek könyv is az. Nem a regények világára vonatkozik ez a dátum amit írtál?

 

Literator: Igazán kár, hogy nem jelent meg.

De a 3. részhez már van itthon is.

A 7. részes sincs egyelőre..pedig jó lenne!

DSC_0390-2.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a válaszokat!

Revan:

Én a kánon-nem kánon kérdéstől elkülönítve kezelem ezeket mostmár. Úgysincsenek lecsereélve az eddigi gépezetek könyvek -és szerintem nem is lesznek.

A történetbeli dolgokat pisztergálják, nem az áltudományos technikai érdekességeket. Timothy Zahn trilógiája így nyilván zárójelbe került.

De amíg a régi trilógia kánon például, szerintem a hozzá tartozó gépezetek könyv is az. Nem a regények világára vonatkozik ez a dátum amit írtál?

Biztos, hogy nem csak a regényekre vonatkozik. Nemrég megkérdeztem 2 ismerősömet is, akik még nálam is járatosabbak a témában. Igazolták, hogy jól tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márciusban érkezik magyarul is!

Ez igazán nagyszerű hír!! köszi!

 

Biztos, hogy nem csak a regényekre vonatkozik. Nemrég megkérdeztem 2 ismerősömet is, akik még nálam is járatosabbak a témában. Igazolták, hogy jól tudom.

Hidd el értelek és nem is kötekszem.

De szerinted nem kell kissé máshogy kezelni a két dolgot? Annyira más egy kánon művekhez kapcsolódó ismeretterjesztő enciklopédia és egy regény aminek az eseményei immár meg nem történtnek számítanak. Szerintem ez nagyon kettő.

Vagy kijelenthető, hogy ha pl.: a Naboo fighterről akarok olvasni, akkor jelenleg nincs mit elővennem ami hitelesnek mondható?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy kijelenthető, hogy ha pl.: a Naboo fighterről akarok olvasni, akkor jelenleg nincs mit elővennem ami hitelesnek mondható?

 

Szerintem igen, például az AT-AT-oknak Legends szerint van pajzsa, viszont ahogy erre Dzséjt felhívta a figyelmem nemrég az új kánonban már nincs pajzsuk, így könnyen lehet, hogy bizonyos adatokat megváltoztatnak más járműveknél persze az is lehet, hogy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el értelek és nem is kötekszem.

De szerinted nem kell kissé máshogy kezelni a két dolgot? Annyira más egy kánon művekhez kapcsolódó ismeretterjesztő enciklopédia és egy regény aminek az eseményei immár meg nem történtnek számítanak. Szerintem ez nagyon kettő.

Vagy kijelenthető, hogy ha pl.: a Naboo fighterről akarok olvasni, akkor jelenleg nincs mit elővennem ami hitelesnek mondható?

Csoli, fogadd már el, hivatalosan nem kánon. Amikor kijelöltek egy dátumot, valószínűleg ilyen mélységekig nem gondoltak bele és azóta sincs semmilyen hivatalos magyarázat, hogy mi van az enciklopédiákkal (amelyek közt szép számmal vannak eseményleíró kötetek is, azok meg egyértelműen nem kánon). A legfőbb érv az volt, hogy nem kivételeznek, minden ami a bejelentés előtt az EU része volt, az már nem kánon. Ennyi. Nyilván attól a könyvek még ugyanúgy forgathatóak és a benne lévő adatok elfogadhatóak amíg nem jelenik meg valami homlokegyenest ellentmondó állítás teszem azt a Naboo fighter-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem és elfogadom. De fenntartom a lehetőségét, hogy nagyon különbözik egy regénytől egy enciklopédia.

Igen specifikus eset, hiszen a filmek amihez tartoznak, hálisten kánonok.

És tartom, hogy ha minden könyvre vonatkozik a kánonon kívül helyezés -a bizonyos dátum előtt-, akkor az enciklopédiák esetében arról lehet szó, hogy kifelejtették kivételnek nevezni őket, mert 99%-ban megállja helyét egy kánon-filmek háttérinfóival rendelkező ismeretbővítő kiadás.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igazán nagyszerű hír!! köszi!

 

 

Hidd el értelek és nem is kötekszem.

De szerinted nem kell kissé máshogy kezelni a két dolgot? Annyira más egy kánon művekhez kapcsolódó ismeretterjesztő enciklopédia és egy regény aminek az eseményei immár meg nem történtnek számítanak. Szerintem ez nagyon kettő.

Vagy kijelenthető, hogy ha pl.: a Naboo fighterről akarok olvasni, akkor jelenleg nincs mit elővennem ami hitelesnek mondható?

 

Szerintem így kell kezelni a dolgot: le kell ****ni a kánont :yeah::P Az a legfontosabb, hogy mi tetszik és mi nem. Attól, hogy valamit más kategóriába tesznek, nem változik meg a minősége. Mi olvasók döntjük el, hogy szeretjük, vagy sem. Hiteles infók meg nincsenek, hiszen a Star Wars-ban mindent kitalált, ez egy meseuniverzum. Nyilván vadászgépekről, bolygókról, stb a jövőben születhetnek új leírások, melyek vagy eltérnek, vagy részben, esetleg teljesen egyeznek a régebben leírtakkal.

Nem más ebből a szempontból sem a regény, sem a forráskönyv, sem a képregény...stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De fenntartom a lehetőségét, hogy nagyon különbözik egy regénytől egy enciklopédia.

Igen specifikus eset, hiszen a filmek amihez tartoznak, hálisten kánonok.

És tartom, hogy ha minden könyvre vonatkozik a kánonon kívül helyezés -a bizonyos dátum előtt-, akkor az enciklopédiák esetében arról lehet szó, hogy kifelejtették kivételnek nevezni őket, mert 99%-ban megállja helyét egy kánon-filmek háttérinfóival rendelkező ismeretbővítő kiadás.

Pedig nem más eset, mert az enciklopédiákban csak az van, amit a regények, képregények, RPG könyvek, stb, leírtak. Például alant ott volt egy remek példa, az AT-AT-ék esete. A régi leírások szerint van pajzsa, ha ez még mindig állna, a Rebelsben máris inkonzisztencia lépne fel, hiszen egyértelműen pajzsnélküliek voltak a lépegetők (persze az ep5-ös AT-AT variánsok később még lehetnek pajzsosak, de egyelőre úgy látom, hogy a két típust nem igazán kezelik külön).

És ez csak egy példa, ami nem állja meg a helyét. Ott az A-szárnyú és a B-szárnyú esete, amik eredetileg a yavini csata után lettek megtervezve és megépítve - a B-szárnyú ráadásul kapott egy bazi erős lézerágyút és egy tüzért a szárnyvégre, ezek a Rebelsig nem is léteztek. A technikai részekkel foglalkozó enciklopédiák között is igen nagy a difi már a régi és az újak között. Ami meg a szereplőket és a bolygókat dolgozza fel, meg kolosszális különbségeket tartalmaznak. Hát már abba elég belegondolni, hogy a TCW mennyi mindent átírt. Például, az ep1 Képes enciklopédiája szerint a fénykardépítés a Jedik padawanok egyik utolsó feladata, amit a Coruscanton végeznek el. Megállja a helyét? Vagy ott a Slave I, ami már az ep2 után nem passzolt össze abban, amit a Fantasztikus gépezetekben leírtak, azóta meg még többet láttunk abból a hajóból.

És hány és hány infót lehet még levenni, ami megváltozott. Az enciklopédiák nem csak a filmekből, hanem a mára Legendsé vállt EU-ból, amit már a TCW alaposan átírt, azóta meg még inkább megváltozott. A bennük leírtak 99%-ban tuti nem egyeznek meg. Vannak infók, amik megmaradtak, de azok aránya inkább az 50% felé konvergál, mint a 99 felé.

Szóval nem felejtették el mondani, hogy ezek kivételek (jól is néznénk ki). Ezek nem kivételek. A sztori csapatnak mindet át kell néznie és átírnia a szükséges részeknél, majd aztán lesznek kánonok.

 

ha pl.: a Naboo fighterről akarok olvasni, akkor jelenleg nincs mit elővennem ami hitelesnek mondható?

De, van, ott a magyarul is megjelent Ultimate Star Wars (Minden ami Star Wars), vagy a Star Wars: Ships of the Galaxy, rendelkezésedre áll a starwars.com adatbankja is. Mennyi kell még? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.