Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A másik ami feltünt, hogy Anakin gépe képes fénysebességre gyűrű nélkül.Ez hogy lehet?Az EP3-ban erre még nem voltak képesek a gépek.

Csak a nagyon kicsi, tömzsi vadászgépek nem képesek rá, mint az Eta-2 Jedi interceptor, a Delta-7 jedivadász, a V-Szárnyú vagy a TIE/In és Interceptor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes is lenne elképzelni egy cirkálót, amint gyűrűre kapcsolódva ugrik fénysebességre :) (kíváncsi lettem volna ez esetben a HCS kezdeti terveiben mekkora hipertér gyűrűt terveztek volna a "hold" köré. Már hallom is Ben hangját: Ez nem hold... ez a Szaturnusz! :lol: )

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a nagyon kicsi, tömzsi vadászgépek nem képesek rá, mint az Eta-2 Jedi interceptor, a Delta-7 jedivadász, a V-Szárnyú vagy a TIE/In és Interceptor.

A V-szárnyú Nimbusnak volt hiperhajtóműve. Ugyanúgy mint az ARC-170-esnek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A V-szárnyú Nimbusnak volt hiperhajtóműve. Ugyanúgy mint az ARC-170-esnek is.

Erről ellentmondásosak az infók. Olvastam olyat is, hogy van, és olyat is, hogy nincs, sőt, olyat is, hogy csak azoknak van, amelyek Sidious kompját kísérték a Mustafarra és vissza. Részemről azért vetem el, hogy lenne, mert méretben nem nagyobb a Delta-7-nél, sőt, kisebb nála, és annak még igencsak nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán meg fogja vásárolni valamelyik magyar tv-társaság a sorozatot?A rajzfilmet sem vették meg.

A másik ami feltünt, hogy Anakin gépe képes fénysebességre gyűrű nélkül.Ez hogy lehet?Az EP3-ban erre még nem voltak képesek a gépek.

A jelenetben Anakin nem vadászgéppel ugrott a hiperűrbe hanem egy jóval nagyobb léptékű hajóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bat másik topicban lévő felvetésére itt reagálnék:

 

Jól láthatóan és érezhetően van egy izlésbeli különbség kettőnk között. Elmondom én, hogy látom: Nálam eleve a stilizáltság nem szitokszó... szerintem stilizálással, vagyis a valóság egyes részleteinek kiemelésével, s mások figyelembe nem vételével egészen érdekes dolgokat lehet alkotni. Az 1920-as Dr Caligaritól egészen a pár hónapja bemutatott 300-ig remek példák vannak erre szerintem a filmes területen is. Mig az animáció maga mindig is erről szólt.

 

Én halva született ötletnek tartom azt az irányvonalat, ami az animációs filmeket a totális realizmus felé akarja eltolni. De had idézzem Brad Bird-öt: "Azért foglalkozom animációs filmekkel, mert ezek - legyen szó tradicionális vagy 3D-s megjelenítési módról - képesek megragadni a dolgok esszenciáját. Olyan ez, mint a tánc vagy egy jó karikaturista? A fényképészet megjelenésével vajh kihalt a festészet? Nem, mivel a segítségével ki tudsz emelni dolgokat, illetve el tudsz hanyagolni másokat, hogy ezzel megragadd a mondandód lényegét. Az animáció, pontosabban a jó animáció képes letisztítani, "desztillálni" az érzelmeket és mozdulatsorokat úgy, hogy a lehető legjobban visszaadják azt, amit a figura vagy jelenet követel. Nem az a cél, hogy lemásoljuk a valóságot, hanem az, hogy úgy ábrázoljunk dolgokat, hogy azt a lehető legtöbben felismerhessék és átérezzék."

 

Én maximálisan egyetértek vele... ILYEN a jó animáció. A Final Fantasy-nak is ezért nem találtam értelmét... ha elakarunk menni abba a realizmusba, akkor már miért nem forgatunk igazi szinészekkel? Nem véletlen, hogy azóta nem is próbálkoznak nagy filmek olyasmivel. Ez egy zsákutca. Realizmusnak egyébként is ott lesz az élő-szereplős sorozat, de az animációt tartsák meg annak, ami.... vagyis egy olyan önkifejezeési formának, ami mindig a stilizáltság valamilyen fokán áll.

 

Másrészt: a figurákkal én sem vagyok maximálisan megelégedve a trailerben. Szerintem nagyon kevés reakcióra képes az arcuk a látott képsorok alapján. Az akciók viszont bokafosósak és még több, mint egy évig dolgoznak a sorozaton, igy könnyen eltudom képzelni, hogy ez csak egy "nyers" változata annak, amit majd kapunk. A trailerrel viszont mindenképp kikellett jönni most, mert most van a Celebration és a 30-dik évforduló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... végignéztem most a Clone Wars rajzfilmet. Hát, remélem az animációs sorozatban azért mellőzik az ilyen túlzásokat, mint ami ebben volt (az ARC trooperek fegyverzetétől a dantooine-i lapítógépen át egészen Yoda és Windu akciójáig). Meg a részletekre is odafigyelnek, példáúl ne lássunk milliónyi Invisible Handot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudtam, hogy az RTL-en volt a rajzfilm.Azt hittem csak a Carton Network-on.Mentségemre legyen mondva, hogy 2002 tavaszától egyáltalán nem nézek tv-t, csak este lefekvés elött kapcsolgatok és ha van valami azt végignézem(pl legutóbb az Alien 2).

 

A hajókat meg úgy látszik át kell néznem megint, hogy mire képesek.Ezek szerint mondjuk a Venatorok tudtak már fénysebességel haladni?

 

Ody:Remélem nem Anakin tanítványa, mert akkor megint összekevernének mindent, és felmerűl a kérdés, hogy az EP3-ban miért nem említették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajókat meg úgy látszik át kell néznem megint, hogy mire képesek.Ezek szerint mondjuk a Venatorok tudtak már fénysebességel haladni?

Már az N1-es Naboo vadász is tudott :lol:

Csak az annál kisebb, tömörebb gépek nem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint mondjuk a Venatorok tudtak már fénysebességel haladni?

Azokon már bőven van hely hiperhajtóműnek. Az alap probléma nem az volt az Ep2 idején sem, hogy csak gyűrűs hiperhajtóművek lennének, hanem, hogy ami relatíve kis és olcsó gép (pl Jedik segge alá amit adnak) abból kispórolják, mondván, ha egyedül akar utazni, akkor gyűrűzzön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokon már bőven van hely hiperhajtóműnek. Az alap probléma nem az volt az Ep2 idején sem, hogy csak gyűrűs hiperhajtóművek lennének, hanem, hogy ami relatíve kis és olcsó gép (pl Jedik segge alá amit adnak) abból kispórolják, mondván, ha egyedül akar utazni, akkor gyűrűzzön.

Hát kétlem, hogy az olcsósság szerepet kapott volna, mert se az Eta-2, se a Delta-7 nem egy olcsó darab. De hová teszel hiperhajtóművet egy olyan hajón, aminek a törzse 70%-át a valóstér-hajtómű adja ki? A hiperhajtómű meg legalább akkora, mint a valóstér. Persze bele teheted, csak akkor nem lesz pilótafülke, asztormech üreg, fegyverzet, létfenntartás, pajzs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.