Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

szerintem nincs rá sok esély... akkor még csak csecsemők voltak ;)

Ott a nautoli sárgás színű volt, az előzetesben szereplő viszont szerintem inkább zöld. :)

 

Hát ja, csak gondoltam eltelt 3 évad és ki tudja hogy nőnek ez ilyen "gyíktestűek"? Jó lenne, csak a sorozat időintervalluma valóban nem biztos, hogy lehetővé teszi. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen egy nautolan..és egy rodiai is van.

Némi esély, hogy ők menekültek meg a Children of the Force-ban?

(nem számolgattam az esetleges eltelt időt..)

Nincs sok esély rá, de egyébként hatalmas lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Lucas csak ebben az egy esetben tett kivételt.

 

Igen és ez különleges dolog (vuki jedi), mert Lucas szereti a sablonokat. A Jedi Visszatérben volt egy jelenet, bizonyára mindenki tud róla, Luke-ot Jawák taszították a mélybe, amikor a Rancor elől felugrott a rácsra. Nyilvánvaló okból lett kivágva, mert Lucas konzekvensen kitart a megalkotott karakterek jelleme mellett. A javák kedvesek és aranyosak, nem lett volna helyénvaló a popkultúrába ivodott karakterüket megbontani egy ilyen durva jelenettel. Ahogy a Jedi Bosszúja címet is a jediség bebetonozott karakterisztikájának megőrzése érdekében vetette el az utolsó pillanatban. A régi trilógia idején Csubit úgy ismertük meg, mint egy kedves háziállatot (aki mellesleg ért a technikához is). Gyermek szemmel mindig egy picit úgy kezeltük, hogy Ő inkább állat, mint egyenrangú lény....erre a mítoszra (jobban mondva kétségre) még az is ráerősített, hogy Csubi az első film végén nem kapott medált. Lucas operál ezekkel a sztereotípiákkal és nem szeret a kialakított képen változtatni. Talán úgy vélte, hogy egy vuki jedi némileg módosítana Csubakka hűséges állatképén és ez hatna a későbbi generációk filmélményére. Azonban az öreg mester is belátta, hogy a Star Wars túllépett bizonyos karakterisztikai határokat, a szereplők az új filmek miatt kevésbé egydimenziósak, lehet őket kedvünkre árnyalni, így módosított a koncepción. Nem először tesz ilyet, hiszen Jar Jar jellemén is módosított az EPII idejére. Noha ott erős volt a rajongók részéről rá nehezedő nyomás is. Tény azonban, hogy Lucas szereti, ha egyértelmű kép él bennünk az általa kreált karakterekről.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen és ez különleges dolog (vuki jedi), mert Lucas szereti a sablonokat. A Jedi Visszatérben volt egy jelenet, bizonyára mindenki tud róla, Luke-ot Jawák taszították a mélybe, amikor a Rancor elől felugrott a rácsra. Nyilvánvaló okból lett kivágva, mert Lucas konzekvensen kitart a megalkotott karakterek jelleme mellett. A javák kedvesek és aranyosak, nem lett volna helyénvaló a popkultúrába ivodott karakterüket megbontani egy ilyen durva jelenettel. Ahogy a Jedi Bosszúja címet is a jediség bebetonozott karakterisztikájának megőrzése érdekében vetette el az utolsó pillanatban. A régi trilógia idején Csubit úgy ismertük meg, mint egy kedves háziállatot (aki mellesleg ért a technikához is). Gyermek szemmel mindig egy picit úgy kezeltük, hogy Ő inkább állat, mint egyenrangú lény....erre a mítoszra (jobban mondva kétségre) még az is ráerősített, hogy Csubi az első film végén nem kapott medált. Lucas operál ezekkel a sztereotípiákkal és nem szeret a kialakított képen változtatni. Talán úgy vélte, hogy egy vuki jedi némileg módosítana Csubakka hűséges állatképén és ez hatna a későbbi generációk filmélményére. Azonban az öreg mester is belátta, hogy a Star Wars túllépett bizonyos karakterisztikai határokat, a szereplők az új filmek miatt kevésbé egydimenziósak, lehet őket kedvünkre árnyalni, így módosított a koncepción. Nem először tesz ilyet, hiszen Jar Jar jellemén is módosított az EPII idejére. Noha ott erős volt a rajongók részéről rá nehezedő nyomás is. Tény azonban, hogy Lucas szereti, ha egyértelmű kép él bennünk az általa kreált karakterekről.

 

Ez valószínüleg így van.

Annyit tennék hozzá, hogy szerintem kevesen tudtak arról(pl.: én sem), hogy Lucasnak volt ilyen elszólása, hogy Wookie nem lehet jedi.

Azt tudva levő, hogy Chewbacca "születését" egy házikedvenc ihlette, meg a kutya-ember viszony. De ez a történet itt meg is áll.

Ez létrehozásanak oka, de nem további karakterjellemzők, mert ahogy írtad is a 3-ból és a 4-5-6-ból is lejön, hogy messze nem spániel-szinten van(nak).

Nem kapott érmet, de hát R2 sem, ergo csak a pilóták kaptak, a másodpilóták nem. Vagy nézd a 2008-as revisited-et. :P

1 szó mint 100, nagy-nagy pozitívum, hogy a wookie-k világa tovább színesedik és eltűnhet egy ilyen star wars világával ellentétes dogma.

(még akkor is így látom, ha az elmélet Lucastól származott) Az idő és a józan ész megválaszolta. Én drukkolok a kis "Gunjee"-nek ,vagy hogy is mondja Ahsoka... :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs sok esély rá, de egyébként hatalmas lenne. :)

 

Hát, sztem meg ők lesznek azok, főleg. hogy a children of the forceban volt egy olyan gondolat, amit nem tudtam akkor hova tenni, Yoda azt mondta, h a kis nautolan-baba jövője ködbe burkolózik, és ezért ne is menjenek oda Glee Anselmre megmenteni Anakinék. Végül megmentik a Mustafaron, de erre a kérdésre nem kaptunk akkor választ. Biztos, hogy volt valami céljuk vele a készítőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, sztem meg ők lesznek azok, főleg. hogy a children of the forceban volt egy olyan gondolat, amit nem tudtam akkor hova tenni, Yoda azt mondta, h a kis nautolan-baba jövője ködbe burkolózik, és ezért ne is menjenek oda Glee Anselmre megmenteni Anakinék. Végül megmentik a Mustafaron, de erre a kérdésre nem kaptunk akkor választ. Biztos, hogy volt valami céljuk vele a készítőknek.

Nem azért, de még csak legfeljebb egy év telt el a Children of the Force óta és ezek minimum tíz évesnek tűnnek :)

Amikor Yoda azt mondta hogy ködbe burkolózik a jövője , arra célzott, hogy már elkéstek a megmentésével.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, sztem meg ők lesznek azok, főleg. hogy a children of the forceban volt egy olyan gondolat, amit nem tudtam akkor hova tenni,

 

Kizárt dolog, hogy ez a nautolan és rodiai azok a babák legyenek. Először is: egy évad nem egyenlő egy évvel, hiszen az egész Klón háború összesen tartott két és fél évig és a sorozat még messze nem ért véget. Másrészt a nautolanok és a rodiaiak ugyanaddig élnek, mint az emberek, átlag kábé 70 évet, ami azt is kizárja, hogy sokkal gyorsabban fejlődnének. Harmadrészt, még ha tényleg két éves korukra el is érik azt a biológiai fejlettségi szintet, mint egy ember tíz éves korára, kizárt, hogy ennyi idő alatt megtanuljon annyit, amennyit egy tíz éves ember Jedi tanonc nyolc év képzés alatt megtanult, tehát nem lehetne egy csoportban egy tíz évessel emberrel.

 

Yoda azt mondta, h a kis nautolan-baba jövője ködbe burkolózik, és ezért ne is menjenek oda Glee Anselmre megmenteni Anakinék. Végül megmentik a Mustafaron, de erre a kérdésre nem kaptunk akkor választ. Biztos, hogy volt valami céljuk vele a készítőknek.

Tévedés. Yoda azt mondta, hogy a Sötét Oldal árnyékába vitték a nautolant, nem azt, hogy a jövője ködös. Azért nem mentek Glee Anselmre, mert tudta, hogy már elkéstek, Bane már járt ott és elvitte a babát. Nem volt itt semmiféle rejtett utalás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt dolog, hogy ez a nautolan és rodiai azok a babák legyenek. Először is: egy évad nem egyenlő egy évvel, hiszen az egész Klón háború összesen tartott két és fél évig és a sorozat még messze nem ért véget. Másrészt a nautolanok és a rodiaiak ugyanaddig élnek, mint az emberek, átlag kábé 70 évet, ami azt is kizárja, hogy sokkal gyorsabban fejlődnének. Harmadrészt, még ha tényleg két éves korukra el is érik azt a biológiai fejlettségi szintet, mint egy ember tíz éves korára, kizárt, hogy ennyi idő alatt megtanuljon annyit, amennyit egy tíz éves ember Jedi tanonc nyolc év képzés alatt megtanult, tehát nem lehetne egy csoportban egy tíz évessel emberrel.

 

 

Tévedés. Yoda azt mondta, hogy a Sötét Oldal árnyékába vitték a nautolant, nem azt, hogy a jövője ködös. Azért nem mentek Glee Anselmre, mert tudta, hogy már elkéstek, Bane már járt ott és elvitte a babát. Nem volt itt semmiféle rejtett utalás.

 

Aha, úgy már mindjárt más! Újranéztem a jelenetet, és tényleg, csak én értelmeztem félre a dolgot. Viszont a fejlettség-dologgal egyfelől egyetértek, szerintem se lehet, hogy így felnőttek volna, bár a children of the force a háború első éve durván, ez meg már lassan az uccsó. Viszont, rengeteg logikai bukfenc van így is a szereplők korával kapcsolatban, és azonse lennék meglepődve, ha megnövelnék a klónháborúk hosszát akánonban, ugyanis brutálisan sok dolog történik így már a régi képregényekkel együtt ebben a 3 évben. Logikai bukfencre a legjobb példa Boba Fett, aki elméletileg yavin előtt 31,5-ben született, tehát fél évvel durván a TPM után, ez azt jelentené, hogy a mi Bobánk 9,5 évesen akciózik a AotC-ban, tehát a TCW-ben sem több 10-11 évesnél. Amit ugye - remélem - ti is beláttok, hogy egy f***ság, még akkor is, ha esetleg 31,5 körül vehette kezdetét a klóngyártás. Rick McCallum meg azt nyilatkozta az Ep 3 készítésekor, hogy Boba Fett az Ep 3 ideje alatt 18 éves, és ezt meg az támasztja alá, hogy az őt játszó Daniel Logan az AotC forgatása idején 15 éves volt. Mi az igazság?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valószínüleg így van.

Annyit tennék hozzá, hogy szerintem kevesen tudtak arról(pl.: én sem), hogy Lucasnak volt ilyen elszólása, hogy Wookie nem lehet jedi.

Azt tudva levő, hogy Chewbacca "születését" egy házikedvenc ihlette, meg a kutya-ember viszony. De ez a történet itt meg is áll.

Ez létrehozásanak oka, de nem további karakterjellemzők, mert ahogy írtad is a 3-ból és a 4-5-6-ból is lejön, hogy messze nem spániel-szinten van(nak).

Nem kapott érmet, de hát R2 sem, ergo csak a pilóták kaptak, a másodpilóták nem. Vagy nézd a 2008-as revisited-et. :P

1 szó mint 100, nagy-nagy pozitívum, hogy a wookie-k világa tovább színesedik és eltűnhet egy ilyen star wars világával ellentétes dogma.

(még akkor is így látom, ha az elmélet Lucastól származott) Az idő és a józan ész megválaszolta. Én drukkolok a kis "Gunjee"-nek ,vagy hogy is mondja Ahsoka... :D

 

Csolibácsi rákontrázok, az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag című film elején Lucas kutyája szerepelt a filmben...Indiana. :) Szóval Indiana Jones születését is egy házikedvenc ihlette. (utolsó mondat csak vicc vóóót!) ;)

 

Lucas: “My original inspiration for Chewbacca was my dog Indiana. She was the one that sat there with me as I was writing the script all the time. She’d ride with me in the car as a co-pilot. And as she’d sit in the car, she’d be as tall as I am. She’s an Alaskan malamute, she’s very big. I thought that was a funny image.” (Röviden Indiana az alaszkai malamut volt Csubi archetipusa. A hűséges kutya végig ott ült Lucas lábánál, miközben Ő békésen scriptelte a filmjeit. Hatalmas termetével olyan volt, mint egy másodpilóta, miközben Lucas mellett ült kocsija anyósülésén.)

tumblr_m8vus04JNg1rzkh06o1_500.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csolibácsi rákontrázok, az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag című film elején Lucas kutyája szerepelt a filmben...Indiana. :) Szóval Indiana Jones születését is egy házikedvenc ihlette. (utolsó mondat csak vicc vóóót!) ;)

 

Pedig ez nem vicc..Lucas házikedvence belefolyt Lucas két fő teremtményébe és ez nem kis szó! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez nem vicc..Lucas házikedvence belefolyt Lucas két fő teremtményébe és ez nem kis szó! ;)

 

Nem lehet, hogy itt valójában nem is Lucas, hanem a kutyája Indiana volt az agytröszt? :lol: Ezzel vigyázni kell, mert a kutyu már nem él és ha netán megjelenik Quarron, még ok-okozati összefüggést talál felfedezni, hogy miért lettek rosszak az új részek! :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Hatalmas kis pofa ez a vuki :D Nagyon jó részek lesznek :) Mi fog még történni ebben a négy részben, ha már az elsőben megépítik a fénykardjukat? Talán az első megmérettetés.

 

 

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt vágjátok, hogy a Disney megvette a Lucasfilmet mindenestől... és 2015-be jön az Ep. 7!!!

Konkrétan mindenütt erről van szó. :)

 

Nem tudom, mennyire igaz, hogy a Disney nem nyúl a folyamatban lévő projektekhez, így a TCW-hez sem. Valószínűleg a jövőben nemigen lesz látható SW produkció (TCW, Detours) a CN-en, mivel konkurens cég csatornájáról van szó. Hogy ez érinti-e a jelenlegi évadot, azt nem tudom, de bízom benne, hogy idén már nem kavarnak be. Legrosszabb esetben másik csatornára kerül a TCW. Mondjuk a Disney XD-n sem épp a 6-8 éves kislányoknak szóló rajzfilmek a dominánsak, amennyire utánanéztem. Azt kétlem (már csak pénzügyi okok miatt is), hogy egy sokak által kedvelt animációs sorozatot végleg elkaszálnának, főleg most, hogy a 7-8-9. mozifilm is komoly összegekbe fog kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én komolyan tartok tőle, hogy a Spectacular Spide-man sorsára jut a sori. :( Azt is azután hagyták félbe, hogy a Disney megvette a Marvel-t. OKé ott volt még extra kavarás is, mert a Sony-nak is volt valami tulajdonjoga, és azon nem tudtak megegyezni... de ha most év közben nekiáll a Disney meg a Warner "újratárgyalni" a terjesztési jogot, akkor szinte ugyanott vagyunk, annak könnyen az lehet a vége, hogy legjobb esetben is ezt az évadot fél év csúszással még leadhatja a CN, aztán sanyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én komolyan tartok tőle, hogy a Spectacular Spide-man sorsára jut a sori. :( Azt is azután hagyták félbe, hogy a Disney megvette a Marvel-t. OKé ott volt még extra kavarás is, mert a Sony-nak is volt valami tulajdonjoga, és azon nem tudtak megegyezni... de ha most év közben nekiáll a Disney meg a Warner "újratárgyalni" a terjesztési jogot, akkor szinte ugyanott vagyunk, annak könnyen az lehet a vége, hogy legjobb esetben is ezt az évadot fél év csúszással még leadhatja a CN, aztán sanyi.

 

Érdekes, hogy néhány napos infó volt az esetleges 6. és 7. évad...Most meg örüljünk, ha ez lemegy?

Jó lenne tudni, hogy valóban kell-e aggódnunk a tcw-ért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.