Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Egyrészt, nem biztos, hogy azok ott lakóházak is egyben, lehet, hogy csak üzletek. Ha lakók is vannak, akkor meg ugyanúgy, mint az üzlettulajdonosokkal: szerződéssel és pénzzel. Ilyenkor a lakók is jól járhatnak, vagy a ház tulajdonosa, vagy mindkettő. Bár elnézve azt a képet a siklóról, e csodálatos kombó sem biztosíték a szivárogtatásra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem azért lesz több változtatás is! Pár ilyen neoncső még nem fedi el, hogy ez Dubrovnik főutcája.

Látszik hogy a diszlet pont mint a Naboo-nál csak egy bizonyos szintig lett megépitve és onnantól CGI lesz. A falak mentén a diszitések mindenhol hirtelen véget érnek. A kiegészitésekkel szerintem kizárt hogy ráfogunk ismerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én nem is értem hogy képzelték ezt a forgatást így, ilyen nyíltan egy nagyváros főutcáján. :D Az EPII -ben pl. a stúdióban lett megépítve Coruscant szórakozó negyede.

De Coruscantnak nincs egy olyan épülete sem, amit valós helyszínnel lehetett volna helyettesíteni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, nem biztos, hogy azok ott lakóházak is egyben, lehet, hogy csak üzletek. Ha lakók is vannak, akkor meg ugyanúgy, mint az üzlettulajdonosokkal: szerződéssel és pénzzel. Ilyenkor a lakók is jól járhatnak, vagy a ház tulajdonosa, vagy mindkettő. Bár elnézve azt a képet a siklóról, e csodálatos kombó sem biztosíték a szivárogtatásra. :)

 

Hááát elnézve azt a képet szerintem azért laknak is azokban a házakban, főleg az utca távolabbi részén, de mindegy is, mert esélytelennek tartom a szivárogtatás kivédését. Egy ilyen helyen (gyakorlatilag a város közepén) abban a korban amikor két kattintással megoszthatsz bármit a világhálón méghozzá névtelenül...

Nyilván ezt ők is tudják, és nem itt fogják felvenni az Ep8 legfontosabb részeit, de pár dolog pl.: az hogy melyik színészek lesznek itt, ki fog szivárogni. Legalábbis szerintem.

Azért mennyire feltűnő hogy ezt a részt nem JJ titokzatos Abrams rendezi. Nála azért nem röpködtek így a forgatási képek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem éjszakai esti forgatás lesz. Annyira tutin néznek ki ezek a világító dolgok. Lehet hogy tényleg szórakozó hely lesz a végén a történet szerint. (Budweiser neon). Gondolom a terepsiklóval pedig Rey és Luke fog közlekedni. Vízióm:

Rey és Luke könnyes találkozója a tengerparti sziklánál ahogy az EP VII végén láttuk. Majd bepattanak a terepsiklóba (ami ott van valahol) és beszáguldanak az első városi kocsmába, hogy dumáljanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát elnézve azt a képet szerintem azért laknak is azokban a házakban, főleg az utca távolabbi részén, de mindegy is, mert esélytelennek tartom a szivárogtatás kivédését. Egy ilyen helyen (gyakorlatilag a város közepén) abban a korban amikor két kattintással megoszthatsz bármit a világhálón méghozzá névtelenül...

Nyilván ezt ők is tudják, és nem itt fogják felvenni az Ep8 legfontosabb részeit, de pár dolog pl.: az hogy melyik színészek lesznek itt, ki fog szivárogni. Legalábbis szerintem.

Azért mennyire feltűnő hogy ezt a részt nem JJ titokzatos Abrams rendezi. Nála azért nem röpködtek így a forgatási képek.

De ő nem is forgatott lakóterületen, viszont azért még az ep7-ről is bőven szivárogtak ki forgatási képek. Emlékezz csak arra, hogy az Ellenállás bázisáról hány kép készült egy drónnak hála. Az meg, hogy ki hol forgat, szinte mindig kiderül, nem számít, hogy városban, sivatagban vagy stúdióban készül a felvétel. Ezt az ep7-nél is elég pontosan nyomon lehetett követni.

De a tény az tény: egyedül a stúdiókban lehet megfogni a szivárogtatást, ha kilépnek annak falain túlra, ez a feladat sokkal bonyolultabbá válik. Lakott területen meg szinte lehetetlen. Példának okáért, nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy eme képek legtöbbjét a biztonsági őrök lőtték el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem éjszakai esti forgatás lesz. Annyira tutin néznek ki ezek a világító dolgok. Lehet hogy tényleg szórakozó hely lesz a végén a történet szerint. (Budweiser neon). Gondolom a terepsiklóval pedig Rey és Luke fog közlekedni. Vízióm:

Rey és Luke könnyes találkozója a tengerparti sziklánál ahogy az EP VII végén láttuk. Majd bepattanak a terepsiklóba (ami ott van valahol) és beszáguldanak az első városi kocsmába, hogy dumáljanak.

Imádnám a kocsmázós, beszélgetős jelenetet! :D (Bocsi, kicsit meglódult a fantáziám :lol: ) luke_skywalker_coruscant.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPII -es alsóbb szint se számít?

Szerintem nem, az is túl futurisztikus betonból, téglából vagy ilyesmiből épült házakhoz. Egy valós város utcáin szerintem nem lehetne olyan világot forgatni, amiről elhiszed, hogy több ezer emeletes házak alapjai. Az alvilági részről már nem is beszélve.

Eddig az SW-ben szerintem Theed, Mos Eisley és Mos Espa voltak olyan városok, amiket valódi helyen is le lehetett forgatni, és hát egy részüket tényleg valódi településeken forgatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb videó az előkészületekről. Plusz egy rahedli fotó más helyszínekről. Ezeknek a képeknek már így a való életben is olyan SW -s hangulata van, hogy az hátborzongató. Valami különleges készül.

 

 

20160305dubrovnik1.jpg

 

20160305dubrovnik2.jpg

 

20160305dubrovnik3.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lehet ebben a városban a templom. Annál is inkább mert egy templom belsőben is forgatnak majd. A legalsó képen pedig az a kupolás épület eléggé hasonlít azokhoz a kunyhókhoz amik Luke lakhelyén is vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.7 szerint ez a templom annyira ősi hogy már normális térkép sincs hozzá. Leiáék évek óta keresik mindenféle eredmény nélkül. Meglepő lenne ha kiderülne, hogy a közelben van egy sürgő forgó város a templom pedig fel van újitva. Szerintem az a romhalmaz lesz az első templom amit az ep.7 végén láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akiről ők maguk mondják hogy az első templomot keresi. Tehát ha az egyik megvan megvan a másik is. De sose találták meg maguktól a templomot.

Egyébként pedig ha Luke az első templomot keresi ami egy város közepén van akkor mit keres egy szigeten, amin valamiféle ősi romok vannak? Akkor azok minek a romjai?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak Han mondja, hogy a szóbeszéd szerint elment megkeresni az első templomot.

 

Amúgy valószínű, hogy azon a helyen lesz valami ősi cucc ahol Luke is volt de ha ez a helyszín azon a bolygón van akkor simán elképzelhető, ez az egész hely kötődik a Jedikhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig ha a szóbeszéd azt mondja, hogy Luke az első templomnál van akkor érdemes megkeresni az első templomot hisz úgy tűnik más nyomuk nincs.

 

Engem meglep hogy egyáltalán felmerült, hogy ez ugyanazon a bolygón van. Szerintem kizárt. Ez egy civilizált helynek tűnik nem egy elveszett bolygónak, aminek a helyét titkos térképekről kell összerakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden bolygó ősi. ;)

Én amellett kampányoltam, hogy Ahch-Tón nem csak az első Jedi templom ep7-ben látott romjai, hanem egy másik, valószínűleg távolabbi szigeten akár ez a város is ott lehet. Semmi sem zárja ki, de persze, semmi sem erősíti meg. Viszont az ötletet nem én vetettem fel. Az én legelső ötletem a képek láttán az volt, hogy ez vagy Takodana lesz (miután Forceuser felvetette, hogy nagyon emlékeztet a Takodanához készült koncepciórajzra), vagy egy teljesen új bolygó. Arra nem emlékszem, ki dobta be, hogy az Ahch-To is lehet, de támogattam az elképzelést. :)

 

És mi zárná ki? Az, hogy vannak modern cuccok? És? Több ezer év telt el, mióta az a templom megépült (eleve, az coruscanti Jedi Templom is több mint 6000 éves), azóta több civilizáció is kinőhetett ott, akinek halvány lila dunsztja sincs, mik azok a romok. Például a lothaliak sem tudták, hogy van a bolygójukon egy Jedi templom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy templom volt a sok közül. Ez az első templom. Picit nagyobb a jelentősége. Azaz információ hogy hol van mégis elveszett. Picit hihetőbb ha nincs egy bulinegyed a sarkon. Ugyanis mig a lothali templom el volt rejtve ez láthatóan valaminek a romja a szabad ég alatt. Senkinek nem jutott eszébe feltenni a magától értetődő kérdést, hogy minek a romja és utána járni egy kicsit? Picit hihetetlen. Ha a helyieket nem is érdekelte, de a több ezer éves Köztársaságban se érdekelt senkit?

 

Minek ilyen erőltetetté tenni ezt a bolygót ha az egész egy tollvonással megoldható: csak nem kell civilizált legyen a bolygó. Nem kérdezte senki hogy mi ez a rom mert több ezer éve nincs senki a közelében aki kérdezősködne. Így már az is érthető hogy miért ilyen nehéz megtalálni.

 

Az meg már egy másik dolog, hogy az ep.7 eleve azt is sugallja hogy elhagyatott környéken járunk. A Falcon elhúzhatott volna néhány település felett, de nem. Valamiért úgy érezték rendben van ha a képek azt sugallják, hogy itt Luke az egyetlen teremtett lélek.

 

A galaxis pedig nagy. Néhány kőépületből álló város bárhol lehet. Nem is értem miért kéne pont azon a bolygón legyen? Mit segitene ez a sztorin? Luke-éknál ott a Falcon. A romoktól könnyen le tudnak lépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, egyezzünk ki abban, hogy ez másik hely. Az viszont eléggé valószínű, hogy ez az egész kötődik a Jedi szálhoz. Van benne templomi jelenet és az egész város eléggé antik ehhez. Már persze akkor ha követik az alap koncepciót és a Jedik gyökerét kutatjuk az EPVIII -ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, az nem erőltetett, hogy a nagy Jedi Rend elvesztette a legelső templomát? Elfelejtették, hová tették vagy mi? "Amiről nekünk itt nincs tudomásunk, az kérem, nem létezik." Ezután ez a mondat akkor még nevetségesebb, hiszen a legelső templomuk sem létezik ezek szerint. Mert erről annyira nincs információjuk, hogy ihaj, hiszen még a legfontosabb templomban sincs róla adat, vagy Luke valószínűleg nem tizenöt évet töltött volna el a kutatásával.

 

Az azért aranyos, hogy a coruscanti Jedi Templomot ledegradálod arra, hogy "egy a sok közül", mintha egy jelentéktelen kis bodega lenne a Rend történelmében. :) És ja, biztos nagyobb a jelentősége egy hatezer évig központi létesítményként működő templomnál egy olyannak, amit talán már az építői is évezredek óta elfeledtek. :P

 

Az, hogy a Jediknek hupilila fingjuk sincs arról, hol van az első templom, számomra reklámfénnyel jelzi, hogy az Ahch-To nem volt a Köztársaság része. Ismétlem, több ezer éves, akármi történhetett azon a bolygón. A Jedik akár már azelőtt lehagyhatták, hogy a Köztársaság megfogant. Eleve nem szabad elfelejteni, hogy ezer évvel a klón háborúk előtt még nem a Galaktikus Köztársaság uralkodott, hanem a régi Régi Köztársaság. Már ez ezer év! Olyan régi lehet az a rom, hogy már senki sem emlékszik rá, és a bolygó is simán eltűnhetett a Galaktikus Köztársaság figyelmének központjába, ahogy az a civilizáció is semmivé válhatott azóta, ami még tudta, hogy az egy Jedi templom. És ha ebben is csak az Erővel lehet machinálni, akkor a mezei kutatók soha nem jönnek rá a funkciójára. Ha a lothali templomba bejut valaki - ami már kizárt, hiszen eleve csak az Erővel lehet kinyitni -, akkor sem jut előrébb. Lát egy romos labirintust meg néhány falfirkát.

És itt a lényeg: ha a romok érdemi részéhez csak az Erővel lehet hozzáférni, akkor a végtelenségig kutathatják.

 

És pont a Lothal jó példa erre, mert igen, el volt rejtve és az Erővel lehetett csak hozzáférni. Szerintem egy távoli világ távoli szigetén álló templom is elég rejtett galaktikus szempontból, de, és most jön a lényeg, Lothal a Köztársaság része volt, aktívan, fejlett világ, és valószínűleg a Jedik azért meg-megfordultak ott. És mégis, a Birodalomnak, akiknek hozzáférése van a coruscanti Jedi Templom adatbázisához és a lothali adatbázisokhoz is, nem tud a létezéséről. Láthatóan senki sem tudott róla - mert ha azért a nép számára ez köztudomású, akkor 15 év alatt a Birodalom is értesül róla.

Szóval, ha egy gyéren lakott mezőgazdasági bolygón nem tűnik fel senkinek egy a Birodalom előtt is aktívan használt Jedi templom, akkor miért tűnne fel egy feltehetően gyéren lakott, szigetes bolygón egy több ezer éve nem használt, mára csak romként létező templom? És Ahch-Tonak miért kéne a Köztársaságban lennie? És miért kéne olyan templomnak lennie, ahol az Erő nélkül minden titokhoz hozzáférhetsz? És miért kéne több mint 6000 év után léteznie olyannak, ami tudja, hogy mi volt az a rom? És a legégetőbb kérdés: hogy vesztette el a Jedi Rend a legelső templomát?

 

De mondok egy másik lehetőséget: a bolygó lakói tudják, hogy az egy Jedi Templom volt, csak nem tudják, hogy az első, és Luke gondoskodott arról, hogy minden adattárolóból eltűnjön a lelőhelye, hogy Snoke és a Renek ne találjanak rá.

 

De ami a legvalószínűbb: a Birodalom áldásos ténykedésének hála tűnt el az adat. Tény 1: R2 a Halálcsillag adattárában találta meg a térkép egy részét, és azon szerepelt az útvonal kezdete. Vagy már a Birodalom is kereste, vagy az infó a Jedi Templomból van. Tény 2: a Birodalom a bukásakor igyekezett minden adatot eltörölni, ami segíthet a Köztársaság vagy a Jedi Rend visszaállításában. Megsemmisíthette az R2-ban is tárolt térképrészletet, így R2 maradt az egyetlen, ami őrzi a részletet, illetve a másik részlet őrzője Lor San Tekka, akiről a kutya tudja, hogyan lelt rá. Szóval könnyen lehet, hogy a Köztársaság és a Jedi Rend előtt nem volt annyira ismeretlen az Ahch-To, ezért nem foglalkoztak vele. Csak aztán az információk odavesztek a Birodalom idején - amibe talán maga a Jedi Rend is besegített -, és Luke-nak már kutatnia kellett.

 

Az meg, hogy mi célja lehetne a sztoriban? Honnan tudjam? Nem én írom. De ne mond már nekem, hogy vért kéne izzadni azért, hogy betegyenek a bolygóra egy várost és annak helye is legyen a sztoriban. Azért ennyire nem bénák ott a Lucasfilmnél. Ja, hogy abban a két percben nem láttunk civilizációt? Hát ebből aztán tényleg leszűrhető az a messzemenő következtetés, hogy a bolygó lakatlan. Ez valóban maximálisan kizárja, elvetélt ötletté teszi, hogy a következő részben, amikor esetleg nem két percet töltünk el ott, már lássunk egy kisvárost. Még csak nem is lenne egyedi eset. Az ep3-ban a Saleucamin egy sötét, kihalt, mocsárvilágnak tűnt abban a harminc másodpercben, aztán közben egy farmervilág, ahol civilizált népek élnek teljesen normális, a háborút leszámítva vidám életet. És miért? Mert a TCW többet megmutatott a bolygóból, amiből kiderült, hogy nem egy kihalt, sötét mocsárvilág, mint ahogy azt korábban sugallta harminc másodpercnyi jelenet. Ezután miért elképzelhetetlen, hogy az ep7 után az ep8-ban megváltozik a képünk egy bolygóról, amin már voltunk két percig? És nyilván nem lehetetlenség mögé olyan történetet kanyarítani, ahol célja is van, mondok egy meredeket: még az is kiderül, hogy miért annyira elveszett ez a templom. Hadd ne nekem kelljen már magyarázatot adni. Végtére is, nem én írom, sőt, még csak nem is állítottam, hogy az Ahch-To, nem véletlen beszélek feltételes módban. ;)

Meg amit nem értek, hogy ti miért zárjátok ezt ki teljes magabiztossággal a jelenlegi tudásunk alapján. Jelenlegi tudásunk: nagy büdös semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.