Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

A Birodalom visszavág is elütő volt az Új reményhez képest és sok új csavart tartogatott, tehát ezzel olyan hűdenagy dolgot senki nem állított. Ha a Birodalom visszavág fonalát követi az EPVIII, akkor kijelenthető, hogy az EPVII-től elütő film lesz. :D

Egy kicsit kibővítettem a hozzászólásomat alább közben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shettard és Merr!

Csak most jutottam odáig, hogy elolvassam, de nagyon szépen köszönöm a munkátokat.

Nekem sok eleme tetszik a sztorinak!

 

Muszáj átértelmezni Anakin szerepét, hiszen többé már nem a JEdi Visszatérrel zárul a saga. SZerintem ez már (a TFA óta) bőven lefutott kör, hogy a kiválasztottság kérdése más irányba lett terelve.

Rey előképzettség nélkül is úgy használja az erőt, ahogy az átlag jedik soha, így érezhető, tudható, hogy vele új fordulatot vesz Anakin sorsa is.

Zééé, ez tetszik és igazából rohadtul benne van a 7. Rész címében is. Tessék csócsálgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most valahol azt olvastam, hogy Rian Johnson is csak egy távirányítású jómunkásember. Persze én nem ismerem őt, de azt tudom, hogy Ridley Scott például nagyon nehéz ember, folyton harcol a stúdiókkal. Nem hiszem, hogy az EPVIII bármiben is merészebb lesz, mint volt az EPVII. Ez szerintem csak rajongói képzelgés. Ha a Disney merészet akarna alkotni, akkor meghívták volna a rendezői székbe mondjuk Quentin Tarantinot. Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy vannak Hollywoodban olyan rendezők, akik elismerten merészek és mellette még sikeresek is. A Disney pedig nem arról híres, hogy túl merész lenne. Van egy tökéletes receptjük, csak le kell követni. De itt most nem is az újrázásról beszélek, hanem a trilógiák alapvető struktúrájáról. Attól pedig biztos, hogy nem fognak eltérni. De mindenki abban hisz, amiben akar...én csak a felesleges illúziókat rombolom szét.

 

Semmi köze nincs Quentin Tarantino-nak (vagy bármelyik másik, a filmművészet teljesen másik részéhez sorolható alkotónak) ehhez. Lehet, hogy merész lett volna a hívása, de egyben hülyeség is. Azért az jó szerintem, hogy nagyköltségvetésű látványfilmek, és sci.fik rendezőit hívják, az más kérdés, hogy én egy Gareth Edwardsnak vagy Colin Trevorrow-nak sosem adtam volna oda egy SW-filmet. JJ egy hommage-rendező, Rian Johnson viszont már sokkal kevésbé az, ő és a Phil Lord-Christopher Miller duó ígéretes választásnak tűnik, az utóbbi párost pedig tényleg innovatív figuráknak tartom. De persze ki tudja, lehet, hogy mindegyik iparosmunkát fog csinálni. Az a helyzet, hogy amióta George Lucas eladta a sorozatot, egyszerűen nem tekinthetünk rá egy ember saját (kvázi szerzői) alkotásaként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: de itt nem a dícséreten van a hangsúly. Egyetértek, hogy általában a kötelező PR szöveget lenyomják, de ezekben az interjúkban nem ez a lényeg, hanem hogy mit mondanak Rianról. Az sem lenne semmivel sem negatívabb vagy kritikusabb, ha arról beszélnének, hogy mennyire hagyománytisztelőként nyúl az SW eszközökhöz, mennyire jól illeszkedik az SW világba és követi az EpVII szellemiségét. Ehelyett azonban már a kezdet kezdete óta azt hallani róla, hogy PT rajongó, újszerűen nyúl az Sw-hez és újítani akar. Ezek nemcsak szokásos PR bullshitnek tűnnek, sőt. Abrams kapcsán pl. nem nagyon jött ilyen megközelítés pedig PR pampogás az EpVII előtt is volt bőven. Inkább csak a "mi megépítünk mindent" melldöngetés volt jellemző.

 

Arról nem beszélve, hogy ezen szavakat legalább konkrétan tudjuk emberhez kötni, míg a te "olvastam valamikor valamit Rianról" érved nehezen komolyan vehető. Ha én hibázok, mikor következtetéseket vonok le a beidézett interjúkból, akkor mit mondjunk a te dedukciódról? Ott még csak forrást sem tudtál megjelölni ellenben máris egy Disney báb lett Rian, aki nyilván azt fogja tenni, amit a Disney mond (LOL) és az pedig nyilván az EpV másolása lesz. Na ezt nem tudom komolyan venni, és inkább tűnik a saját véleményed egy ismeretlen forrás ismeretlen szövegelésére való rávetítésének, semmint valóban megalapozott érvnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy a szinészek azt mondjàk, hogy mennyire màs lesz ez a film, mint az eddigi összes SW film, meg hogy Rian mekkoràt akar újítani. A rajongók többsége pont ezt akarja hallani a TFA remake utàn. Mondjuk én nem tartozom közéjük, tőlem jöhet a TESB újratöltve. Zéével értek egyet, van egy jól bevàlt recept, amit követni fognak, a zöldhasú a legfontosabb nekik, a spinoff filneket is ezért és csakis ezért csinàljàk. Sz@r, de ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shettard és Merr!

Csak most jutottam odáig, hogy elolvassam, de nagyon szépen köszönöm a munkátokat.

Nekem sok eleme tetszik a sztorinak!

Nagyon szívesen! Nekem is bejön több részlete is... de azért ne felejtsük el, hogy ez egy semmiből jött íromány. :) Ugyanannyira lehet, hogy van benne valami igazság, mint az, hogy puszta fanfiction az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne ha nem itt élnéd ki a depressziódat. Senki nem kíváncsi rá.

Te miről beszélsz? Ha valaki nem osztja itt a többség véleményét, az màr depressziós? Csak tényeket írtam le. Nehogy azt higgye bàrki, hogy nem a plusz milliàrdokért csinàljàk a Zsivànyt meg a Solo filmet! Ettől függetlenül lehetnek majd jó filmek, mint ahogy az Ep 8 is. De csak mert leírom ezeket, nem kell leteremteni. Bàr màr megszokhattam. Ha van sapka rajtam, azért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mikiwan! Szerintem senki sem gondolja azt, hogy egy alapvetően profitorientált vállalt ... esetünkbe a Disney - de BÁRMELYIK 'Hálivúdi' stúdió neve behelyettesíthető, mert egyik sem humanitárius céllal készíti a filmjeit, hanem, mert pénzt akar látni belőle - egy akkora címmel, mint az SW majd jótékonykodni fog. Nyilván nem. Ezt még én is elismerem, én, aki alapvetően rühellem a kapitalizmust és a profit istenítését, de ez akkor is így működik. Azért, mert valamit elsősorban a profitért készítenek, még lehet jó (ahogy te magad is nagyon helyesen meg is jegyezted!) Szerintem Odynak azzal volt elsősorban problémája, hogy ezt a dolgot voltaképpen mind tudjuk, a helyzet nem lesz semmivel sem jobb, vagy másabb, ha ezt a dolgot igyekszünk hangoztatni is. Tudjuk, hogy elsősorban a profit miatt készül. Ez van. Pont! ;) Amiatt készül. :) Lépjünk túl rajta és reménykedjünk abban, hogy a végeredmény(ek) jó(k) lesz(nek)! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanazt azt szajkózod. Nyafogsz. Tudod milyen frusztráló folyton ezeket a negatív kommentjeidet olvasni? Rohadtul. Erre a kutya nem kíváncsi.

 

A tényeket....milyen tényeket? Leírom én neked a tényt. Te pont abba a rajongói táborba tartozol akiknek soha nem lesz elég jó egy SW film se. Tök mindegy miért, de úgyis lehúzod! Másolás, túl új, Anakin nyafog, nyálas...soroljam még? Szóval légyszíves hagyjál engem ezekkel az agyrémekkel, hogy kiközösítünk meg hasonlók, mert a t*köm tele van már vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol olvastad és kitől? Ez érdekelné szerintem...

 

Nem tudom...nem emlékszem, de nincs is jelentősége. A hozzászólásom lényege nem is az volt, hogy Rian mennyire jó, rossz, közepes rendező. Az a lényeg, hogy a trilógiáknak van egy szerkezete, amitől csak kis mértékben lehet eltérni. Az EPVIII nem művészfilm lesz, hanem egy trilógia középső darabja és mint olyan, éppen annyira fog eltérni az előző résztől, mint a Birodalom az Új reménytől. Nincs abban semmi különleges, ha az EPVII színészei azt mondják, hogy az EPVIII más lesz...nyilván más lesz, hiszen a trilógia középső darabja.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom...nem emlékszem, de nincs is jelentősége. A hozzászólásom lényege nem is az volt, hogy Rian mennyire jó, rossz, közepes rendező. Az a lényeg, hogy a trilógiáknak van egy szerkezete, amitől csak kis mértékben lehet eltérni. Az EPVIII nem művészfilm lesz, hanem egy trilógia középső darabja és mint olyan, éppen annyira fog eltérni az előző résztől, mint a Birodalom az Új reménytől. Nincs abban semmi különleges, ha az EPVII színészei azt mondják, hogy az EPVIII más lesz...nyilván más lesz, hiszen a trilógia középső darabja.

De itt most nem arról van szó, hogy azt írtad Rian ilyen vagy olyan képességű rendező, hanem a szokásos agyrém jött már megint elő (egy neve nincs forrás mondatából "kikövetkeztetve" így jó nagy idézőjelekkel), hogy majd fölülről fogják rángatni, stb. stb. Nagyon unalmas már ezredjére is ugyanezt olvasni. Nem hinném, hogy fölülről fogják rángatni, és minden jel szerint igencsak bátran fog nyúlni az új eszközökhöz. Csak győzzük megszokni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy legyen!

 

Én is azt kívánom, hogy egy tökéletes filmet kapjunk, ami időtálló alkotás lesz mind a történet, mind pedig az effektek szempontjából. Annak már most örülök, hogy Rian feltehetően kevesebb lens flare effektet fog használni, mert JJA érzéseim szerint a TFA-ban is túlzásokba esett. Ezt most így a Blu Ray-t nézve állapítottam meg. Sok helyen feleslegesen rontja az egyéként tökéletes beállítást. Szóval ha Rian módjával (de inkább sehogy) fogja használni, én már boldog leszek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanazt azt szajkózod. Nyafogsz. Tudod milyen frusztráló folyton ezeket a negatív kommentjeidet olvasni? Rohadtul. Erre a kutya nem kíváncsi.

 

A tényeket....milyen tényeket? Leírom én neked a tényt. Te pont abba a rajongói táborba tartozol akiknek soha nem lesz elég jó egy SW film se. Tök mindegy miért, de úgyis lehúzod! Másolás, túl új, Anakin nyafog, nyálas...soroljam még? Szóval légyszíves hagyjál engem ezekkel az agyrémekkel, hogy kiközösítünk meg hasonlók, mert a t*köm tele van már vele.

Na ezt most pont rossz helyre írtad. Nàlam senki se szokott kevesebbet elvàrni egy SW filmtől. A màsolàssal se volt bajom (mint ahogy koràbban leírtam, el kellett volna olvasni), Anakin nyafogàsàval se, sőt - most kapaszkodj meg - még Jar-Jarral se volt bajom. Szóval pont nem az a réteg vagyok, amibe bele akarsz skatulyàzni. Ellenben te pont az a réteg vagy, aki szinte semmi negatívat nem vagy hajlandó elfogadni aSW-sal kapcsolatban. Bitangul csodàlsz egy alapvetően középszerű, màsolt alkotàst, amivel nekem semmi bajom, csak te is engedd màr meg hogy őszintén beszélhessek valamiről, amiről nekem màs a véleményem. Tudod, szólàsszabadsàg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, front van? :D

 

Azért ne legyen Ray Anakin reinkarnációja. Ja, meg buzulás se legyen. :D Meg ne legyen szolgaian másolt Birodalom Visszavág. A többi meg nem izgat különösebben. Ha már csak olyan jó lesz, mint az Ébredő Erő, akkor már elégedett leszek. :)

 

Úh, a legfontosabbat kifelejtettem, azért Luke szólhatna néhány szót. :D

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, front van? :D

 

Azért ne legyen Ray Anakin reinkarnációja. Ja, meg buzulás se legyen. :D Meg ne legyen szolgaian másolt Birodalom Visszavág. A többi meg nem izgat különösebben. Ha már csak olyan jó lesz, mint az Ébredő Erő, akkor már elégedett leszek. :)

 

Úh, a legfontosabbat kifelejtettem, azért Luke szólhatna néhány szót. :D

Lacikám, Rey-nek híják a csajszit! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mikiwan! Szerintem senki sem gondolja azt, hogy egy alapvetően profitorientált vállalt ... esetünkbe a Disney - de BÁRMELYIK 'Hálivúdi' stúdió neve behelyettesíthető, mert egyik sem humanitárius céllal készíti a filmjeit, hanem, mert pénzt akar látni belőle - egy akkora címmel, mint az SW majd jótékonykodni fog. Nyilván nem.

 

Amellett, hogy nyilván a profit a cél azért jótékonykodnak is vele, nem is kicsit elég csak a "Force For Change"-re gondolni.

 

Egyébként erről a DVD/Blue-Ray extra lemezen lesz is egy pár perces dokumentum filmecske.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, meg buzulás se legyen. :D

De ha mégis, akkor legalább ne az Across the Stars szóljon alatta, hanem valami újdonság. Nekem ennyi a kívánságom. :D

 

Amúgy nagyon rá vannak itt egyesek pörögve erre a reinkarnációra: higgyétek el, ha ezt a vonalat is követik, akkor sem fogják ezt a kifejezést erőltetni, ennél több eszük van. Akkor max. egyszerűen annyiról lesz szó, hogy Rey egy új Kiválasztott, vagy hogy a prófécia nem egy bizonyos időre és emberre szól, hanem folyamatos. (Kiderülhetne már, hogy ki prófétálta azt a próféciát. :D) Lehet, hogy aztán ez sem tetszene egyeseknek, ha így lenne (nekem sem biztos, hogy tetszene, és mellesleg az sem biztos, hogy lesz ilyen) - mindenesetre nagyon kétlem, hogy elhangzik a "te vagy az apám", vagy ilyen hülyeségek. Ne vegyünk már mindent túl komolyan, ez egy névtelen reddit poszt volt, akár én is írhattam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálkoznék nagyon, ha az ep 8-ban másfél trilógiával később újra chosen one-oznának.

Én nem bánnám, de csodálkoznék. Innen már csak egy lépés a midichloriánok említése! :evil: -ami engem szintén nem zavarna! Kapjanak csak agyf@szt a PT gyűlölők! :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálkoznék nagyon, ha az ep 8-ban másfél trilógiával később újra chosen one-oznának.

Én nem bánnám, de csodálkoznék. Innen már csak egy lépés a midichloriánok említése! :evil: -ami engem szintén nem zavarna! Kapjanak csak agyf@szt a PT gyűlölők! :death:

 

Egyetértek veled! Én jobban szeretem a pt-t, mint az ot-t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves fórumtársak miket össze nem hordanak itt. Jókat nevetek. Na már csak egy a midiclorianok által nemzett Rey-ben reinkarnálódott Anakin hiányzik, aki azért nem tudott rendesen megfoganni (mármint Rey), mert az apja-fia buzi és Luke Skywalkernek hívják. Ez lesz a szörnyű titok az EP VIII-ban. Szegény Rian. :evil: Na, jól összefoglatam a forum tagok fóbiáit?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha megmagyaráznák, hogy a mesebeli aranytojást tojó tyúk hogyan tudja arannyá változtatni a tojást. Nagy szüksége van rá a mesének.

Inkább azt magyarázza meg, hogy miért vannak olyan tyúkok, amik tudnak aranytojást tojni, amikor a legtöbb meg általában nem tud.

 

Ha valaki úgy tekint a Star Warsra, mint egy klasszikus mesére a legkisebb fiúval aki elmegy szerencsét próbálni, stb., akkor tényleg felesleges a midichlorian. De akkor totál felesleges a prequel is. Meg a sequel trilógia is. Akkor a végén az Ewokok dobolnak, Leia, Han és Luke meg boldogan élnek, amíg meg nem halnak. Slussz passz.

 

Ha valaki úgy tekint rá, mint egy epikus űropera, akkor bőven belefér az, hogy valami minimális magyarázatokat kapunk a dolgokra... szerintem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.