Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Angolul biztos lehetett már olvasni, de nem emlékszem rá. Meglehetősen érdekes jelenet lenne, bár ez reinkarnációs dolog nem igazán jön be. Az viszont tetszik, hogy összeköti a PT -t ezzel. A prófécia szólhatott is erről, hisz sose taglalták mi van benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a bibi ezzel az egésszel, hogy Lucas világosan kijelentette, hogy Anakin a Kiválasztott, még azután is, hogy átállt a Sötét Oldalra ( "He is still the Chosen One." ). És hát ugye nála kompetensebb nincs a témában. Szóval szerintem nem kéne felülírni a SW atyjának az álláspontját azzal, hogy "bocs, mégse ő volt az".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a bibi ezzel az egésszel, hogy Lucas világosan kijelentette, hogy Anakin a Kiválasztott, még azután is, hogy átállt a Sötét Oldalra ( "He is still the Chosen One." ). És hát ugye nála kompetensebb nincs a témában. Szóval szerintem nem kéne felülírni a SW atyjának az álláspontját azzal, hogy "bocs, mégse ő volt az".

 

Most, hogy Lucasnak már vajmi kevés köze van a Star Wars-hoz lehet még sem ő a legkompetensebb. A reinkarnáció nekem se jön be.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a bibi ezzel az egésszel, hogy Lucas világosan kijelentette, hogy Anakin a Kiválasztott, még azután is, hogy átállt a Sötét Oldalra ( "He is still the Chosen One." ). És hát ugye nála kompetensebb nincs a témában. Szóval szerintem nem kéne felülírni a SW atyjának az álláspontját azzal, hogy "bocs, mégse ő volt az".

Korábban már volt ez a reinkarnációs pletyka. Most, hogy láttunk képeket egy nagy fáról, kibővítették ezzel. :) Kicsit olyan mátrixos egyébként, mint ahogy akkoriban is megjegyeztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a bibi ezzel az egésszel, hogy Lucas világosan kijelentette, hogy Anakin a Kiválasztott, még azután is, hogy átállt a Sötét Oldalra ( "He is still the Chosen One." ). És hát ugye nála kompetensebb nincs a témában. Szóval szerintem nem kéne felülírni a SW atyjának az álláspontját azzal, hogy "bocs, mégse ő volt az".

Volt a legkompetensebb a témában, és mivel hat film és egy komplett animációs sorozat alatt képtelen volt ezt kijelenteni, így interjúban adott szavai még akkor sem értek fabatkát sem a filmekkel és a TCW-vel szemben elhangzottakkal, amikor még övé volt a Star Wars. Most aztán pláne nem, nem ő szövi tovább a sztorit, a történetről abszolúte lemondott. A témában a kompetenciáját a szerződés aláfirkantásával elvesztette.

Megjegyzem, Lucas hivatalos állásfoglalása benne van a TCW 6. évadában és az ep3-ban is. Mindkettő elég alaposan megkérdőjelezi, hogy Anakin a kiválasztott. Előbbiben a papnők tesznek olyan kijelentést, ami ezt az egészet zárójelbe teszi, utóbbiban Yoda maga teszi fel a kérdést. És ez a Lucas által reményeim szerint szándékosan tárva-nyitva hagyott nagykapu teszi lehetővé, hogy bármit bemesélhessenek ezzel kapcsolatban anélkül, hogy az szembe menne az ep1-2-3-mal. Ezen a téren valahol szerencse, hogy csak az ep1-2-3-hoz találta ki ezt az egész kiválasztottságot, és, hogy az ep4-5-6 meggátolta abban, hogy normálisan lezárja a szálat. Vagyis, jobban mondva, lezárja a szálat, mert ez az egyike az ep6 végén nyitva hagyott kérdéseknek.

 

Nekem a reinkarnáció ötlete tetszik, ahhoz, amit eddig tudunk az Erőről, passzolna. Úgy értem, az élet visszatér az Erőbe és onnét újra az életbe. Ebbe a körforgásba az újjászületés belepasszol. (Ezen a ponton elmondhatnánk, hogy Yoda, Qui-Gon, Obi-Wan és Anakin ki lett vonva ebből a körforgásból, vagy esetleg tudatosan dönthetnek, hogy visszatérnek oda.)

Ami nem tetszik, az az, hogy egy fának köszönhetően jöttek létre a Jedik és a Sith-ek. Ezek ne ilyen varázsütésre szülessenek már meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez a fa az Ahch-To -n van... Nyilván lesz annak is valami magyarázata, hisz ellátogatnak hozzá, erről láttunk képeket is. Egyébként ha a reinkarnációt úgy értik, hogy csak egyszer megy végbe akkor ok. Bár a természeténél fogva akár többször is reinkarnálódhat az első Jedi, ami viszont egy végtelen történetet eredményez.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi. Majd a rajongók döntenek, hogy meddig s ne tovább. Akkor majd nem piszkálják tovább a Lucasi örökséget. Egyébként nem is értem a forumtársaimat, régen minden Lucasi megynyilvánulás szent volt. Amikor csatlakoztam a forumhoz mindenki Lucas idézeteivel okosított ki, hogy így meg úgy mondta az Öreg. Akkor jó volt az Öreg iránymutatása? Ma meg már ott tartunk "á azt nem is úgy gondolta ám", meg "Ő maga sem tudta, hogy mit akart", meg "homályosan célzott rá, de nem mondta ki soha". Szóval behódoltunk, kollaborálunk a Disney-vel, de minimum süketnek és vaknak tetettjük magunkat csak azért hogy folytatásokat kapjunk. Szerintem. De azért nincs harag?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi. Majd a rajongók döntenek, hogy meddig s ne tovább. Akkor majd nem piszkálják tovább a Lucasi örökséget. Egyébként nem is értem a forumtársaimat, régen minden Lucasi megynyilvánulás szent volt. Amikor csatlakoztam a forumhoz mindenki Lucas idézeteivel okosított ki, hogy így meg úgy mondta az Öreg. Akkor jó volt az Öreg iránymutatása? Ma meg már ott tartunk "á azt nem is úgy gondolta ám", meg "Ő maga sem tudta, hogy mit akart", meg "homályosan célzott rá, de nem mondta ki soha". Szóval behódoltunk, kollaborálunk a Disney-vel, de minimum süketnek és vaknak tetettjük magunkat csak azért hogy folytatásokat kapjunk. Szerintem. De azért nincs harag?

:fuckoff: Persze, hogy nincs. :fuck2:

Bár ha idézel tőlem egy olyan posztot, amiben olyan Lucas idézetekkel példázok, amik egyértelműen szembemennek a filmben lefektetett dolgokkal, vagy nem használnak ki abban nyitva hagyott kiskapukat, akkor megbocsátok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi. Majd a rajongók döntenek, hogy meddig s ne tovább. Akkor majd nem piszkálják tovább a Lucasi örökséget. Egyébként nem is értem a forumtársaimat, régen minden Lucasi megynyilvánulás szent volt. Amikor csatlakoztam a forumhoz mindenki Lucas idézeteivel okosított ki, hogy így meg úgy mondta az Öreg. Akkor jó volt az Öreg iránymutatása? Ma meg már ott tartunk "á azt nem is úgy gondolta ám", meg "Ő maga sem tudta, hogy mit akart", meg "homályosan célzott rá, de nem mondta ki soha". Szóval behódoltunk, kollaborálunk a Disney-vel, de minimum süketnek és vaknak tetettjük magunkat csak azért hogy folytatásokat kapjunk. Szerintem. De azért nincs harag?

Lucast senki nem kényszerítette a franchise eladására. Ne tegyünk úgy, mintha az Öreget rútul átcseszték volna és most számolják fel a szellemi örökségét... erről szó sincs. Lucas nem naiv, nagyon is tudta, hogy ha a Disney megveszi a Star Wars-t, nem fog rajta tétlenül ülni. Egyébként az eddigiek alapján nem is értem, miért releváns még ez a "gonosz Disney" retorika. A franchise stabilabb mint valaha, eddig kaptunk egy jó filmet, valamint ott a Rebels is, amely csak kicsit gyengébb mint a TCW (legalábbis számomra).

 

És igen, Lucas iránymutatása többé nem mérvadó: erről ő gondoskodott személyesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vélem, hogy előbb-utóbb így is úgy is hoznak majd be olyan elemeket, amelyek egyeseknek SW idegen, másoknak meg zseniális újítás. A könyveknél is tapasztalhattunk ilyet. Nyilván lesznek majd, akik lelépnek és lesznek, akik jönnek.

A kánonőrültek lesznek szerintem a legnehezebb helyzetben. Ha korábban egy regény behozott valamit, amit nagyon nem csíptek, akkor csak legyintettek és nem foglalkoztak vele. Ha viszont az EP 8-9-10-11-12....stb hoz majd be valami olyat, ami nekik nem tetszik, akkor már nehezebb lesz áttolni nekik a "kötelező elfogadni" és "kötelező megszeretni valamilyen szinten" szűrőn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként most tényleg ott tartunk még (EP VII), hogy nincs elrontva semmi. Talán ha Snoke karakterét nem rakják okosan helyre, ez veszélyes lehet. De hogy a kiválasztottat basz..gasság, anulálják a jelentőségét az nincs rendjén. Ha meg arról akarnak értekezni, hogy az Erő a fán keresztül megszőlítja a jedi rend alapítóját, mint Isten Mózest az égő csipkebokron keresztül, ahhoz nem kell semmilyen fa, semmilyen új mitológia. Elég egyértelmű epizódokat láttunk a CW-ban, ami az Erő eredetét, az Erő honát, a szellem jedik jelenlétét megmagyarázzák. Merítsenek abból. Most éppen ezeken gondolkodom, talán azért nem szeretném hogy Lucasi örökséget csürjék csavarják. Ha folytatást csinálnak minimum az az elvárás hogy nem írjuk át az eddig történteket.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván neked elég rossz lehet, mert a régi cuccokat már nehezen lehet összehozni az újakkal.

Én nem akarom összehozni őket. Van az egyik verzió, van a másik verzió. Nálam a minőség a fontos, nem a kánon. De nálad a kánon a fontos és nem a saját szubjektív minőségérzeted, úgyhogy neked lesz rosszabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a kiválasztott dolgot nagyon nem értem akkor. Nem maga Shmi mondta, hogy nem volt test szerinti apja Anakinnak? Ha az Erő nemzette Anakint, akkor ez valami anomália volt az Erőben (ha már a Mátrix-al való hasonlításnál tartunk)? És az igazi kiválasztott még csak most jön, vagy mi a fene? 11.gif

Valamint egy másik filmbeli kijelentés a kiválasztottról, amit Obi1 ordít oda a lávaparton Anakinnak. Obi1 is akkor tévedésben volt ezek szerint? shocked.gif

Szerintem alapvető szabályokat, irányokat megbolygatni nem bölcs dolog, mert könnyen felhígulhat, komolytalanná válhat az egész. Nem kellenének az ilyen "Pamela álmodta az egészet" szintű megmagyarázások, folytatások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamint egy másik filmbeli kijelentés a kiválasztottról, amit Obi1 ordít oda a lávaparton Anakinnak. Obi1 is akkor tévedésben volt ezek szerint?

Miért, Obi-Wan sosem tévedett talán? Mondjuk, amikor azt állította, hogy Vadert csak megölni lehet, máskülönben az Uralkodó máris győzött? Vagy hogy Anakin bölcsebb Jedi lesz, mint ő maga valaha is? Csak két példa. ;) Igen, Obi-Wan tévedhetett, soha egy pillanatra sem tűnt tévedhetetlennek. Pláne tévedhet egy életre szóló élethalál párbaj után, aminek végén megcsonkította legjobb barátját, és kitör belőle minden fájdalom, minden kétségbeesés.

De ha már ez így előjött, akkor nézzük meg, mit is mond pontosan: "te voltál a kiválasztott." ("You were the Chosen One!") Ha Obi-Wan szavait megmásíthatatlan ténynek vesszük, akkor aztán végkép nincsen semmi probléma, mert a kijelentés értelmében akkor és ott a Mustafaron Anakin már nem a kiválasztott.

 

Én ezt a kiválasztott dolgot nagyon nem értem akkor. Nem maga Shmi mondta, hogy nem volt test szerinti apja Anakinnak? Ha az Erő nemzette Anakint, akkor ez valami anomália volt az Erőben (ha már a Mátrix-al való hasonlításnál tartunk)? És az igazi kiválasztott még csak most jön, vagy mi a fene?

És ezzel rá is kanyarodhatunk Shmi esetére. Tegyük fel, hogy Obi-Wannak igaza volt, és Anakin már csak volt a kiválasztott, mert valójában annak született, de azzal, hogy átállt a Sötét Oldalra, ezt a státuszát elvesztette? Ezt semmi sem cáfolja a Sagaban, sőt, Obi-Wan szavai és a tény, hogy az Erő még nem állt egyensúlyba, plusz Lucas nem is törte magát azért, hogy ez tisztázódjon az ep4-6-ban (most tekintsünk el attól, hogy ezt az egészet csak az ep1-3-ra találta ki - utána sem törte magát, hogy nagyon belemagyarázza a dolgokat; valljuk be, ez a kérdés még mindig a levegőben lóg, elvarratlan szál). Ebben az esetben nem csoda, ha rövid időn belül születik egy másik kiválasztott. Viszont plusz diadala lenne Sidiousnak, ha nem csak a Jediket, de az egész Erőt szétbazirgálta volna (erről korábban azt hiszem, már írtam is). A Sith Nagyúr olyan természetellenes mutatványt vitt végbe, ami még az Erőt is megfektette.

 

De akár az sem lenne elképzelhetetlen, hogy visszahozzák azt a teóriát, amit Lucas maga is használt egy idei az ep3-ban, csak aztán újraírta a sztori eme szakaszát: Darth Plageuisnak köszönhetjük Anakint. Bár ez momentán nem tetszene, de az is érdekes csavar lenne, ha kiderülne, egy Sith Nagyúr teremtette Anakint és a Jedik tévesen értelmezték a jeleket.

 

Viszont azt sem tartom teljesen elképzelhetetlennek, hogy nem teljes a tévedés. A pletykának van egy kulcseleme: egy testvérpárról van szó, amelyek közül az egyik átállt a Sötét Oldalra. Arról szól a fáma, hogy Rey a Jedik ősatyjának a reinkarnációja, de mi van, ha Anakin meg a Sith-ek ősatyjának az újjászületett változata volt. És az Erő egyensúlyának megteremtéséhez első lépésként őt kellett visszahozni a Világos Oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon sajnálnám, ha elvesztené Anakin a Kiválasztott státuszát. A VI. rész végi Erő megjelenése is azt sugallja, hogy ő a Kiválasztott, és emiatt tudott megjelenni Obi-wan és Yoda mellett. Lehet ezt újraértelmezni, vagy egyértelműsíteni, de szokni kell, és nüanszokon fog múlni, hogy zseniális húzás lesz, vagy blama.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Kiválasztott dolog nekem mindig ködös volt. Ki jósolta? Miért veszik ennyire komolyan? Az ep.3-ban úgy tűnik még akkoris ha Anakin a Kiválasztott attól még elcseszheti a dolgokat. Yodáék igy beszélnek róla. Most akkor a Kiválasztott mindenképp megteszi azt amit megjósolt neki az a valaki akiről semmit nem tudunk vagy lehet hogy kisiklik az útja? Eleve nem úgy van hogy a jövő mozgásban van? Pont a Kiválasztott nagy tette kőbe van vésve? Miért?

 

Ez a koncepció egyelőre annyira vázlatos, hogy én a magam részéről nyitott vagyok majd mindenre ami kellően értelmes és nem megy egyértelműen szembe azzal amit eddig tudunk. Ami borzasztó kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na az efféle csűrést-csavarást kellene mellőzni. Szerintem egyértelműen átjött az EP I-VI-ból, hogy Anakin volt a kiválasztott és pont. Rey legfeljebb Luke-ot, Solo-t,Leiát, és Kylo-t tudja megváltani, mert mindannyiuk élete egy nagy csőd. Valamint már az elején gátat vethet az Első Rend felemelkedésének, nem úgy mint a Jedi Rend, amely karbatett kézzel nézi végig a Birodalom felemelkedését. Szóval ezt kellene erőltetni. Mert már a T3-ban is csak fogtam a fejem amikor arról beszéltek hogy az ítéletnapot igazándiból nem sikerült megakadályozni, csak "elodázni". Nem kellene még egy ekkora nagy "filmtörténeti pillanattal" terhelni a SW-t is. A Terminator azóta is döglődik, mert mindenáron folytatni és folytatni akarták,és egyre jobban belegabajodtak a Vajna által kreált ökörségbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem akarom összehozni őket. Van az egyik verzió, van a másik verzió. Nálam a minőség a fontos, nem a kánon. De nálad a kánon a fontos és nem a saját szubjektív minőségérzeted, úgyhogy neked lesz rosszabb.

Nekem a kánon és a minőség együttesen a lényeg. Eddig ezzel nincs gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a bibi ezzel az egésszel, hogy Lucas világosan kijelentette, hogy Anakin a Kiválasztott, még azután is, hogy átállt a Sötét Oldalra ( "He is still the Chosen One." ). És hát ugye nála kompetensebb nincs a témában. Szóval szerintem nem kéne felülírni a SW atyjának az álláspontját azzal, hogy "bocs, mégse ő volt az".

 

Pedig Kathleen Kennedynek pont ez a célja. Ha megfigyelitek a marvelnál is a női karaktereket próbálják előtérbe helyezni és ez játszódik le a star wars esetében is.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Kathleen Kennedynek pont ez a célja. Ha megfigyelitek a marvelnál is a női karaktereket próbálják előtérbe helyezni és ez játszódik le a star wars esetében is.

Igen, a Marvelnél aztán piszkosul tolják előre a női karaktereket, 13 film alatt még egy női főhős sem volt, az első megjelenésére a 21. epizódig várnunk kell, ami 2019-ben esedékes. Ezt a bitang tolakodást. Még sorozatok terén sincs tumultus, hiszen négy sorozatra jut kettő (Carter és Jones), és a tervezett jövőbeli sorozatok közül is csak úgy kerül elő női főhős, hogy mellette egy vagy több pasi lesz vagy ugyanolyan hangsúllyal főhős, vagy még túl is szárnyalják a gyengébb nemet.

Szóval, ha az fog lejátszódni az SW-ben, ami a Marvelnél, akkor nagyjából Rey és Jyn az utolsó két női főhős. :)

Bár azt nem tudom, hogy ennek mi köze ahhoz, hogy ki a Kiválasztott. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.