Ugrás a kommentre

Star Wars SAGA PodCast sorozat


Darth Riddick

Ajánlott hozzászólás

Facepalmozok is! Ha kell százat iderakok, ha attól megjön az eszed! Két hete még azt bizonygattad nekem, hogy nem is érdekel a Star Wars! Most meg habzó szájjal kérsz számon másokat, hogy miért nem voltál meghívva egy eseményre, mikor nem is jelentkeztél? Tudod ki kéri, hogy tapsikoljál bármihez is... én biztosan nem, ezek nem tapsikolás vonzó attrakciók, csak rögzítünk Star Wars témájú beszélgetéseket.

 

A pia beszél belőled! Józanodj ki, és holnap beszélünk.

 

 

Most jól figyelj. Mert egyszer írom le. Elmész te abba a bús ........ Megmütőttek. Egy hete. Urambocsá hogy le se szartam az sw-t. Milyen jogon itélkezel te felettem? Mi a búbánatos fasznak írtál rám priviben facebook-on? Csak nem azért hogy visszaélj vele? Elhiheted hogy kurvára nem hiányzott ez a sérvműtét. Én is élveztem volna mindent mint te. Milyen ember vagy te most őszintén? Honnan veszed a kibaszott bátorságot hogy engem elitélj mert nem voltam sw-feelinges helyzetben ráadásul ki a fasz hatalmazott fel téged arra hogy egy facebbok beszélgetést te megossz itt. Mert nem volt őszinte a kérdésed akkor.

És végre leírtad. Hogy lenézel hogy én csak egy raktáros vagyok., hogy hülye és ostoba vagyok. De ezt miért nem mondtad 5 éve?

Mi a lófasznak kellett a baráti ? Eljöttél a lakásomra, amit gondolom szintén lenézel. Miért nem, Dzséjttel a logika királyávall beszélsz csak? Hagyj már engem a faszba békén. hete műtöttek nehéz felállnom, nem akarom hogy kiszakadjon. Mindenki jobbulást kívánt csak te nem.

Azt hittem ezt megérted. De nem. És csak egyetlen kibaszott kérdést tettem fel amire egyenes választ vártam. HA PÉNTEKEN ESTE 8-kor beszéd van AKKOR MIÉRT NINCS ITT MEGHÍRDETVE SZERDÁN?

Ez olyan kurva nehéz kérdés te agyon tanult? Ehhez 5 diploma kell? MIért nem lehetett beírni azt baszki hogy elfelejtettem beírni? Miért kell a mellébeszéd a hazudozás?

Öszintén meg kel mondani hogy elfelejtettünk szólni.

Az le van szarva hogy anno érdekelt vagy nem. 1. azóta eltelt az idő. nem lehetett tudni hogy kiket érdekelt vagy nem. Most viszont lehet tudni.

 

Persze baszki mindenki részeg aki nem ért egyet veled.

 

 

Nekem te ne szóljál be jóember se senki. Hagyjatok a büdös p*csába békén. Pont ezért nem is írok be mert te a NAGY véleménymondó majd meghatározod a fővonalat.

 

 

Moderátoroknak: Nagyon remélem hogy nem törlitek ki. Köszönöm.

 

 

Dzséjt te rohadt nagy úriember írd már le mit akartál. Mert ha semmit nem akartál és mégis oda van beffentve akkor inkább mg se szólalj. Írd meg nyugodtan akár priviben ,kiváncsi vagyok rá.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök a folytatásnak! :) A premierre hangolódást tegnap a Sith-ek bosszújával kezdtük itthon, ma jön az Új remény, és a héten még A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér is belefér majd. Mindezt szépen kiegészíti majd ez a beszélgetés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök a folytatásnak, és az előző oldalakon olvasottak után itt szeretném jelezni, hogy valószínűleg nekem is kedvem lenne a legközelebbi podcast(ek)ben részt venni, de még ne vegyétek készpénznek, előbb rendes mikrofonnal ellátott headsetet kell szereznem. Mindenesetre hirtelen megjött hozzá a kedvem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok :)

 

Most hallgattam meg a podcast 2. részét, és bevallom, időnként jókat mosolyogtam. Azért mosolyogtam, mert ugyanazokat a félelmeket és kétségeket, aztán tétova bizakodást hallottam a beszélgetők szájából, amik a Star Trek 2009-et előzték meg annak idején a Trekkie-k berkein belül :)

 

Szívesen becsatlakoztam volna a beszélgetőkhöz, de hát az lehetetlen, így, amit mondtam volna, most leírom itt :)

 

Mi, Trekkie-k jól jártunk JJ-vel - persze a vélemények erről nagyon megoszlanak berkeken belül, de nem fejtegetem részletesen, mert ez nem ST-fórum, így csak a saját véleményemet mondom -, szerintem ti is jól fogtok járni vele.

 

Egy SW-trailert láttam eddig, és bár a trailerek speciálisan összevágott, figyelemfelkeltő filmecskék, így nem is mérvadóak teljes mértékben, ettől függetlenül úgy érzem, hogy a SW VII egy kalandokban, érzelmekben, mélységekben és látványban gazdag, parádés film lesz.

 

Részemről úgy gondolom, hogy még ha más lesz is a világa az új filmnek, mint az előzőeknek - ami szerintem csak a javára válhat, mert az újrafeldolgozásokból már kicsit sok, és értelmetlen is lenne -, annyi haszna minimum lesz, hogy felpezsdíti a SW-rajongók világát, és újra ezerrel fognak beszélgetni új és régi SW-filmekről a rajongók. Ha csak ennyit érnek el az alkotók az új filmmel, már megérte :)

Szerintem viszont nem csak ennyi haszna lesz. Színesedik, bővül majd a SW világa, folytatódik a történet, új magasságokat és mélységeket mutathat meg az új trilógia.

 

Részemről nagyon drukkolok, hogy örömetek teljen az új filmben - és természetesen én is kíváncsian várom, hogy milyenre sikeredett.

De, ahogy a kommentem elején mondtam, nekem JJ neve, és az, hogy megveszekedett SW-fan, garancia arra, hogy valami piszok jó történetet tálal elénk remek kivitelezésben. (Na ja, a rendezői hibáit a két ST-filmben már elkövette, de emiatt majd én személyesen számolok vele :D )

 

Szerintem, akiben még vannak kétségek, most tegye félre, csak üljön be pár nap múlva a moziba nyitottan, örömmel, és nézze meg a filmet. Analizálni, kritizálni úgyis csak a második megnézés után érdemes, hiszen hacsak szarvashibát nem követtek el a forgatókönyv írói, vagy a rendező - és biztos, hogy nem -, akkor első nekifutásra egyszerűen csak élvezni kell, befogadni, megismerkedni az új történettel, új karakterekkel :)

Szerkesztve: - DarthKirk
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt olvasni soraidat. Már mindannyian nagyon izgatottak vagyunk a közelgő film miatt... ami valószínűleg kiérződik a beszélgetésből is.

 

Az utolsó előtti bekezdésed első mondatát mindannyiunk nevében külön köszönöm és kívánom, hogy Te is legalább annyira jól szórakozz majd az új filmen, mint mi!

 

Az utolsó bekezdéssel meg tökéletesen egyetértek!! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, Riddick :)

 

Valóban, nagyon érződik az izgalom mindenki hangjában :D Egy kis időutazás volt számomra ez a beszélgetés vissza, 2009-be, amikor mi vártuk JJ rendezésében az első új filmünket.

 

Az jó film lett, pedig JJ valóban SW-rajongó, a Star Trek nem igazán az ő világa. Mégis egy kis kincset adott nekünk amellett, hogy új életre keltette az akkor már nagyon pangó ST-világot.

Nektek pedig még kevesebb félnivalótok van, hiszen a rendező Wars-fan. Ha a Star Trekre annyira odafigyelt, amennyire, és le a kalappal előtte, akkor a saját világára biztosan még inkább odafigyelt :)

 

Ápdét: Egyébként szerintem JJ egyrészt a technika, másrészt a szív embere. Olyan ritmusérzéke van, ami egyszerűen hihetetlen. Nagyon jól érzi, mikor kell gyorsítania és lassítania a filmet (látványból mélységekbe, vagy romantikába menni és vissza).

Ezt megmutatta már a két ST-filmben, de forgatókönyv-íróként megmutatta már az Armageddonban is (nekem az egyik kedvenc sci-fi filmem már ezer éve annak ellenére, hogy JJ-t Aranymálna jelöléssel "díjazták" anno a forgatókönyvért, ami szerintem baromság volt a szakma részéről).

Szerintem félelemre semmi ok, jól fogunk szórakozni :)

 

 

Ó, és még valami magáról a podcastról... Jóval kevesebb technikai hiba volt már, Dzséjt is csak egyszer tűnt el az éterben, de aztán vissza is ért hamarosan. Gyakorlatilag szinte semmi sem zavarta meg a hallgatás élvezetét :)

Szerkesztve: - DarthKirk
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel közben dolgozom még nem volt időm az egészet végighallgatni, de egy jókora részét meghallgattam. Baromi jó ez a kezdeményezés! Nagyon érdekes lesz ezt nem csak a bemutató hanem akár évek múlva is visszahallgatni, amikor egyre jobban körvonalazódik az új filmes kánon. Kiváncsi leszek a film utáni castre.

 

Ami meglepett hogy még nem jött elő -de nem hallgattam végig ezért lehet hogy a végefelé fog- hogy mennyi múlik karaktereken. Szerintem az hogy hogyan működik a szuperfegyver vagy hogy mennyi szikla vagy homok van a Jakkun az rendkivül másodlagos egy nagy kérdéshez képest. Engem érdekel-e hogy -amennyiben életben maradnak- mi lesz a továbbiakban Rey-el, Finn-el és Poe-val? Ha a film után a válasz nem akkor onnantól mindegy hogy mit csinált vagy nem csinált az űrállomás mert a film el van veszve. És forditva is: ha viszont a karakterek érdekesek, ha a történetnek van szive és lelke akkor szerintem az ember hajlamos megengedőbb lenni a film más aspektusai felé ha azok nem szuperáltak olyan jól.

 

Mondom lehet hogy ezt fölöslegesen irtam be. Nem jutottam a végéig. Csak miközben hallgattam egyre csak ez motoszkált bennem és most ki kellett irnom magamból... ahelyett hogy csinálnám a munkámat, amit a főnök türelmetlenül vár :kylo:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind a kettőt meghallgattam. Az első nagyon jó volt, a másodikban voltak banális dolgok. A Jakkus résznél a fejtegetés volt nagyon banális. Dzséjt ésszerűen elmondta, hogy Jakkunál miért gyülekeztek a birodalmiak. Azon túl semmi más jelentősége nem lesz a bolygónak. A többi már csak apróság. Összességében nagyszerű kezdeményezés és az első podcast tényleg nagyon jól sikerült. Gratulálok!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző adás is tetszett, de ez még jobb volt. A hangminőség problémáját sikeresen megoldottátok és sokkal dinamikusabb volt az adás így blokkokra osztva (azért külön piros pont, hogy rá is linkeltétek a leírásban, hogy mettől meddig tartanak egyes blokkok), Donát pedig jól kézben tartotta a dolgokat és az átkötés is jó volt. :)

 

A jövőre nézve, ami itt alább felmerült az EU-ból tényleg egy nagyon profi tematikus adást lehetne csinálni. Két nagy blokkra osztva a Legends és a hivatalos EU műveket. Ezeken belül is lehetnek alrészek a könyvek - képregények - játékok szekciónak, tehát összesen hat külön elemre lehetne osztani a műsortervet, amivel egy átfogó képet kaphatnának a hallgatók az Expanded Universről.

A sorozatokat is meg lehetne csinálni egy tematikus adásnak TCW - Rebels és ezekkel az epizódokkal a filmek világán kívüli SW univerzumot is közelebb lehetne hozni sok olyan rajongóhoz, akik csak a 6 filmet ismerik.

De ezek mellett persze a következő adást is nagyon várom, ami már az új filmről fog szólni. Hajrá! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha majd lesz Podcast Ody, Tibi, Dzséjt (közülük legalább kettőhöz ragaszkodnék!), részvételével és olyan témákkal, mint az OT (BluRay), CGI effektek vs bábok, művészeti irányvonal, 97SE vs moziverzió stb. szívesen beszállok én is!

 

Ez a Podcast az oldal messze legjobb kezdeményezése, ha az ember elmondhatja a véleményét és nincs kötve, akkor tényleg értékes beszélgetések kerekedhetnek ki belőle.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha majd lesz Podcast Ody, Tibi, Dzséjt (közülük legalább kettőhöz ragaszkodnék!), részvételével és olyan témákkal, mint az OT (BluRay), CGI effektek vs bábok, művészeti irányvonal, 97SE vs moziverzió stb. szívesen beszállok én is!

 

Ez a Podcast az oldal messze legjobb kezdeményezése, ha az ember elmondhatja a véleményét és nincs kötve, akkor tényleg értékes beszélgetések kerekedhetnek ki belőle.

Ja, hogy te résztvevő emberekhez kötöd a részvételed? Fujj. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy te résztvevő emberekhez kötöd a részvételed? Fujj. :sick:

Nem. Témákhoz, amikben otthon vagyok és amikben Dzséjt, Ody is otthon van. Mert vannak olyan témák, amiben nem vagyok otthon és amiben a jelenlétem felesleges. Például EU és azon emberek köre, akik az EU topikban osztják meg a képregényekkel, könyvekkel kapcsolatos olvasataikat. Mivel én azokat nem olvasom (képregények, egyéb EU matériák), így a személyem azt a beszélgetést azokkal az emberekkel nem gazdagítaná. Gondoltam ésszerű kijelölni, hogy mely témában vennék részt szívesen és mivel tudom, hogy Ody és Dzséjt sem kifejezetten az EU, sokkal inkább a 6 film szerelmesei, így a lenti megállapításom nem érdemel fujjt.

 

Odyval és Dzséjtel értelmes beszélgetést folytattam a 97SE vs BluRay, bábok - makettek vs CGI, PT-OT művészeti irányvonal okán. Biztos vagyok benne, hogy ők emlékeznek a beírásaimra.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ésszerű, amit Zééé vázolt. Egy EU-s beszélgetésben én is valószínűleg csak nagyokat hallgatnék, mert bár úgy 2005-ig egész jól képben voltam, azóta egyrészt, sokat felejtettem, másrészt, az elmúlt tíz évben egy könyvet sem olvastam el Star Wars témában. És biza van ráció abban, hogy a beszélgetőpartnerek azért ugyanazokban a témákban legyenek képben, hiszen csak ekkor tudnak hozzászólni. És a felsorolt témákban valóban jókat lehet beszélgetni Zééé-vel, még ha nem is mindig értek egyet vele. :)

És ehhez szerintem a jövőben ildomos lehet ragaszkodni, hogy az adott témában jártasabbak kerüljenek mikrofon elé, a példánál maradva, az EU ismerői beszélgessenek az EU-ról, ne azok, akik leginkább csak a hat filmet ismerik betéve. Vagy az animációs sorozatnál olyanok műsorozzanak, akik ismerik azt, ne olyanok, akik nem is nézik. Stb. De ezzel Donát is tisztában van, meg szerintem mindenki, hiszen már többen is jeleztük eddig, hogy vannak témák, amihez nem fogunk tudni hozzászólni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt, én is erre gondoltam és tudtam, hogy egyet fogsz érteni a tematizálás tekintetében mert logikus. Ha lesz külön EU podcast, oda nyilván azokat érdemes meghívni, akik a legutolsó szegletig ismerik és olvassák is az újabb műveket.

Ahogy te is elmaradásban lehetsz számos EU alkotással, úgy magam sem olvastam EU-t az elmúlt 8-10 évben. Egy - két képregényt leszámítva az olvasottságom ilyen téren nulla. PErsze tudom, hogy nagyjából te is képben vagy az EU-t illetően, de sokkal jobban ki tudod vesézni a Saga (PT-OT-TCW-Rebels) filmjeit. :peace:

 

Örömmel vennék részt egy ilyen podcast műsorban veled, vagy akár Ody-val, Tibivel. Beszélhetnénk az OT-PT - Bluray - felújítások - CGI - bábok - művészeti irányvonal kapcsán érdekes dolgokról.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé! Akkor elnézést kell kérnem, túl gyorsan reagáltam le. Bocsánat. :oops:

 

Én csak azt szeretném, ha nem különböztetnénk meg negatív irányban a résztvevőket, hiszen pont az lenne a lényeg, hogy mindegy kivel, csak konstruktívan beszélgessünk egy jót a témáról. Azt mindenképpen megértem, hogy olyan témában szeretnél jelen lenni, amiben otthon vagy, de ha nevesítesz (előírsz) más beszélgetőpartnereket, akkor a meg nem nevezettek (és igen, köztük akár én is) megsértődhetnek, ezt kalkuláld bele. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idézek magamtól:

 

Annyit mondanék az EU-hoz, hogy sajnos én nem igazán vagyok benne. Ehhez a témához mindenképpen kellene majd olyan ember (legalább egy) aki vágja egész komolyan és mélyen az EU-t és mindent, ami ide sorolható.

 

Szóval tökéletesen egyetértek veletek srácok!

 

Donát mondandójában is van igazságosság vala! :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé! Akkor elnézést kell kérnem, túl gyorsan reagáltam le. Bocsánat. :oops:

 

Ma kegyes vagyok....megbocsátok! :D

 

Túl van beszélve, no para. Ha lesz a lenti témában beszélgetés, akkor jelentkezem. Mindenkinek a véleménye egyformán érdekel, kivétel nélkül (Frenki véleménye is.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma kegyes vagyok....megbocsátok! :D

 

Túl van beszélve, no para. Ha lesz a lenti témában beszélgetés, akkor jelentkezem. Mindenkinek a véleménye egyformán érdekel, kivétel nélkül (Frenki véleménye is.)

Engem is érdekel az övé (is). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok! LESZ EU-s PodCast és lesznek Zééé által említett témák is. Annyi bizonyos, hogy a soron következő epizód az Ébredő erő által nyújtott élményekről fog szólni. Utána arra gondoltam, hogy mivel volt már PT és az új filmről/korszakról adás, jöhetne az OT-ről. Persze ez csak egy felvetés részemről, majd itt meg fogunk beszélni mindent! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.