Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Abba belegondoltatok már, hogy ahhoz a sok rombolóhoz mekkora embertömeg kell? :D 

Alsó hangon mennyi egy Imperialis I minimális legénysége? Amúgy mi van ha az eredeti legénység leszármazottai irányítják őket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen kell irdatlan számokban gondolkodni, a TCW-ben és a könyvekben is volt rá példa, hogy a csillagrombolókat alig páran is simán elvezetik. A TCW-ben konkrétan egy Venator irányításához elég volt Anakin és R2. Persze így nyilván nem operál 100%-osan, de a Szuper csillagrombolók és a Raddusnak is voltak automatizált részei. Na meg sok droidot is be lehet vetni. Mondjuk valószínűleg még így is tisztes állománya van ennek a flottának, az fix.

Persze nagy kérdés, hogy egyáltalán mi ez a flotta. Mert ha az ep4 előtt jöttek ide, akkor itt ácsorognak már 34 év. Ha az eredeti legénység maradt, akkor azok 50-80 éves vénemberek mostanra. Ha meg az Első Rend tartotta fenn, akkor miért nem cserélték le az armadát Resurgentekre, miért maradtak a Birodalom végén is elavult Imperial I-eseknél? Ez a flotta egy nagy rejtély jelenleg.

Az meg külön jó kérdés, hogy hol állnak. Mert ha ez a flotta az Első Rendé, és összeállnak, akkor az Ellenállás jobb, ha menten belerepül egy napba, mert hogy le nem győzik, az fix. De bennem az is felmerült, hogy ezek olyan csillagrombolók, amiket a Birodalom kivont a szolgálatból, miután bevezették az Imperial II-eseket - át akarták alakítani őket, csak már nem maradt rá idő, így itt maradtak. Az Ellenállás meg valahogy rájuk lel, és ez lesz az ő flottájuk az Első Rend flottája ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vagy klónok vannak rajtuk.

Az érdekes lenne, mert a birodalom leállította a klónozást létrejötte után nem sokkal. Mi van akkor ha Palpatine, a Thrawn-al való találkozása után kiküldött egy flottát az Ismeretlen régiókba, és a legénységük nem hódolt be az Első Rendnek? Lehet hogy ők egy külön hatalmat képviselnek, akikkel az ER nem volt hajlandó packázni, az elején még azért mert gyengébbek voltak, a megerősödésük után pedig nem akartak erőforrást pazarolni rájuk? Lehet hogy egy kvázi élni, és élni hagyni alapon léteztek egymás mellett. Mi van ha az ellenállás potenciális szövetségest  keres bennük? Lehet hogy összefognak, és így legyőzik az ER-t, és kialakul egy többpólusú galaxis, Köztársaság, és Galaktikus Birodalom szintű szuperhatalmak nélkül? Jó vad elmélet mi?:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A rombolókon lévő piros csík arra utal, hogy valaki használja ezeket. 

Jelenlegi tudásunk szerint az a vörös jelzés 35 évvel ezelőtt is rájuk kerülhetett, amikor még a Birodalom használta őket. Az sem kizárható, hogy a Birodalom korábban ezzel jelezte, hogy szolgálatból kivont hajók, mehetnek szétszerelésre. Persze én sem feltétlen hiszek abban, hogy egy roncstelepre lelt rá az Ellenállás, de jelenleg nincs túl sok épkézlább ötletem arra, hogy a fenébe kerül bele a filmbe egy iszonyú nagy Imperial I-es flotta a filmbe, ha nem így.

Ha Imperial II-esek lennének, azt mondom, oké, Palpatine sutyiba elrejtette őket. De ezek Imperial I-esek, kivonták őket a vavini csata után, vagy átalakították Imperial II-essé. Ez évekkel azelőtt történt, hogy a jakkui obszervatórium rálelt az Ismeretlen Régiókba vezető titkos útra. Emiatt az Ismeretlen Régiókat kizárom, mint lelőhely. Maradt a Galaxis ismert szeglete, de ott meg miért rejtene el Palpatine egy ilyen hatalmas flottát? Mert ez a flottát vagy a scarifi csata előtt rejtette el, amikor még nem volt polgárháború, ebben az esetben viszont okot sem látok. Vagy utána, amikor már megkezdődött a háború és minden hajójára szüksége lehetett volna.

Az Imperial I-esek számomra, jelenlegi ismereteink alapján csak úgy férnek bele ebbe az egészbe, ha ezek leszerelet vagy átalakításra beutalt hajók.

Persze felmerülhet az is, hogy a készítők hibáztak, de ezt jelenleg őszintén kétlem, mert minden eddigi műben gondosan ügyeltek arra, hogy az ep4 utáni sztorikban Imperial II-esek legyenek, és csak az azt megelőző történetekben legyenek I-esek. És ebbe nem csak a Battlefront 2 tartozik bele, de a szintén Abrams által készített ep7 is, ahol a Jakkún Imperial II-es roncsok voltak. Szóval egyértelmű, hogy a készítők tisztában vannak a különbségekkel és azzal is, hogy mikor melyiket kell használni. Szóval most biztosra veszem, hogy okkal kerültek az ep9-be Imperial I-esek. Csak annyira szeretném már most tudni azt az okot. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 25. - 19:53, kudar írta:

Hát de ha még úgy nézne ki. De nem. Ez olyan mintha a játék kapott volna egy retust.

Azért ez baromi ciki gyerekek. Tudom hogy itt mindenki imádja a posztert, tisztelet a kivételnek, és mondom én koncepcióját szeretem, de azt a grafikust aki ezt csinálta úgy rúgnám ki mint a fene.

Ezt én nem igazán tudom megérteni, hogy miért gondolja bárki is azt, hogy azért, mert egy ilyen képet használtak fel, a poszter szar is rögtök akkor már. Egyrészt: az a hot toys figura igencsak jó, konkrétan zseniális. Másrészt azért jól látni, hogy - bár tény, hogy ennek a fotója lett felhasználva - azért plusz effekteket is ráhelyeztek, egy csomót dolgoztak vele. A középső képen fura ez csak, a bal szélső képen már annyira homályos Palpatine feje, hogy nem tűnik fel a dolog, hogy egy akciófiguráról van szedve.

 

A poszter maga pedig tökéletesen összecseng a Last Jedi első teaser poszterjével (amire még a filmet nem látva azt mondtam, hogy a legzseniálisabb poszter, amit Drew Struzan óta kiadtak a Lucasfilmnél). Ugyanígy, a csillagok égbolton tekint ránk, csak most nem Luke, hanem Palpatine. Szerintem mindkét poszternek elképesztően retro 80-as évek hangulata és színvilága van, hasonlóan a Thor Ragnarök posztereihez. Mintha nem is 2019-ben lennének egy Star Wars-film plakátjai, hanem a 80-as években egy Star Wars pénzbedobós Arcade játék oldalára lenne festve. Szerintem kurvajó mindkettő, azt sajnálom, hogy a TFA-hoz nem készült ilyen poszter, ahhoz még szerencsére Drew Struzan vállalt posztert. Nagyságrendekkel jobb poszter ez a TRoS-os poszter mint a TFA végleges posztere, ami szörnyű katyvasz volt. Egyébként a Solo kapcsán a karakterposzterek konkrétan plagizáltak különböző műfajspecifikus válogatás CD-ket, volt erről cikk, de aztán a rajongóközegben a felháborodás egyenlő volt a nullával. Most, hogy valaki kiszúrta, hogy a Palpatine-t felhasználták, mindenki el van ájulva, holott ez magát a posztert egyáltalán nem minősíti. Én örülök, hogy a poszteren nagyon hangsúlyosan az első hat Star Wars-film ikonikus karaktere (akit OT-és prequel fanok egyaránt imádnak) képviselteti magát.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De ezek Imperial I-esek, kivonták őket a vavini csata után, vagy átalakították Imperial II-essé. Ez évekkel azelőtt történt, hogy a jakkui obszervatórium rálelt az Ismeretlen Régiókba vezető titkos útra.

Ezaz infó honnan van? Én eddig csak olyan infóba futottam, ami szerint az Ismeretlen Régió feltérképezése és bizonyos erőforrások kiszervezése már jóval a Yavini csata előtt megindult. A wookie például ezt írja:

 

Palpatine's efforts to map the Unknown Regions were aided by the Chiss Admiral Thrawn, a native of the Unknown Regions. For decades, Palpatine had been seeding the Unknown Regions with storehouses, shipyards, and laboratories. Thrawn served as Palpatine's chief adviser concerning matters within the Unknown Regions.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Abba belegondoltatok már, hogy ahhoz a sok rombolóhoz mekkora embertömeg kell? :D 

Abba belegondoltatok, milyen nagy egy galaxis? A miénkben 100-400 miliárd csillag van...

Ha csak minden 1.000.000. bolygó lakott, akkor 100.000 lakot bolygó van, ma minden 100.-ra jut egy csillagromboló, akkor az 1000.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ezaz infó honnan van? Én eddig csak olyan infóba futottam, ami szerint az Ismeretlen Régió feltérképezése és bizonyos erőforrások kiszervezése már jóval a Yavini csata előtt megindult. A wookie például ezt írja:

 

Palpatine's efforts to map the Unknown Regions were aided by the Chiss Admiral Thrawn, a native of the Unknown Regions. For decades, Palpatine had been seeding the Unknown Regions with storehouses, shipyards, and laboratories. Thrawn served as Palpatine's chief adviser concerning matters within the Unknown Regions.

Az Utóhatás-trilógia uccsó részére alapoztam, abban kifejezetten azt írták, hogy a biztos utat nem sokkal Palpatine halála előtt találták meg. És ez is ott van a Wookiee-n:

"Shortly before the Emperor's death at the Battle of Endor, the computers finished their calculations and found a safe path into the Unknown Regions."

Ez van a Birodalom végében. Amit te idéztél, az az ep8 könyvváltozatából derül ki (ami az alkotók szerint ugye nem kánon, vagy legalábbis az a része biztos nem, ami ellentmond a filmeknek). Vagy az egyik, vagy a másik nem igaz, és én az előbbire hajlok, mert minek Palpatine-nak szuperszámítógép, hogy kiszámítsa az útvonalat, ha már évtizedekkel korábban is ismerte a járást? A "decades" szerintem nem fér bele a "shortly before"-ba. :)  Persze a TLJ könyv harmonizál a trailerben látottakkal, de akkor meg az Utóhatást veszik semmibe. Ez most vagy egy öblös nagy ellentmondás, vagy itt még valamit nem tudunk.

Abban van ráció, hogy Thrawn segítségével már tud csapatokat küldeni az Ismeretlen Régiók bizonyos zónáiba, de akkor sincs értelme a jakkui obszervatórium használatának. Vagy azzal kifejezetten egy adott pontra akart eljutni? Esetleg ezt tudom elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

C3PO szeme miért is piros? Mintha lett volna erről kémjelentés.

Kiégett a sárga fotoreceptor és csak piros volt alkatrésznek :D Egyébként anno a piros kar körül is mekkora találgatás volt aztán végül is nem egy nagy valami a története. :)

5 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Az érdekes lenne, mert a birodalom leállította a klónozást létrejötte után nem sokkal. Mi van akkor ha Palpatine, a Thrawn-al való találkozása után kiküldött egy flottát az Ismeretlen régiókba, és a legénységük nem hódolt be az Első Rendnek? Lehet hogy ők egy külön hatalmat képviselnek, akikkel az ER nem volt hajlandó packázni, az elején még azért mert gyengébbek voltak, a megerősödésük után pedig nem akartak erőforrást pazarolni rájuk? Lehet hogy egy kvázi élni, és élni hagyni alapon léteztek egymás mellett. Mi van ha az ellenállás potenciális szövetségest  keres bennük? Lehet hogy összefognak, és így legyőzik az ER-t, és kialakul egy többpólusú galaxis, Köztársaság, és Galaktikus Birodalom szintű szuperhatalmak nélkül? Jó vad elmélet mi?:D

Az. Azt is vegyük figyelembe, hogy ez egy záró film ezek a dolgok túl sok kérdést vetnének fel, amiknek a megmagyarázására nem hiszem, hogy kellő idő lenne miközben a film egy Sagát hivatott lezárni.

 

 

Szerintem a romboló flotta elhagyatott, azt nem tudom miként, miért, hogy, de nem gondolom, hogy legénység lenne rajta. Akár meríthettek a Legends-es Thrawn regényekből, ott is volt egy eltűnt flotta, amit kerestek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Az Utóhatás-trilógia uccsó részére alapoztam, abban kifejezetten azt írták, hogy a biztos utat nem sokkal Palpatine halála előtt találták meg. És ez is ott van a Wookiee-n:

"Shortly before the Emperor's death at the Battle of Endor, the computers finished their calculations and found a safe path into the Unknown Regions."

Ez van a Birodalom végében. Amit te idéztél, az az ep8 könyvváltozatából derül ki (ami az alkotók szerint ugye nem kánon, vagy legalábbis az a része biztos nem, ami ellentmond a filmeknek). Vagy az egyik, vagy a másik nem igaz, és én az előbbire hajlok, mert minek Palpatine-nak szuperszámítógép, hogy kiszámítsa az útvonalat, ha már évtizedekkel korábban is ismerte a járást? A "decades" szerintem nem fér bele a "shortly before"-ba. :)  Persze a TLJ könyv harmonizál a trailerben látottakkal, de akkor meg az Utóhatást veszik semmibe. Ez most vagy egy öblös nagy ellentmondás, vagy itt még valamit nem tudunk.

Abban van ráció, hogy Thrawn segítségével már tud csapatokat küldeni az Ismeretlen Régiók bizonyos zónáiba, de akkor sincs értelme a jakkui obszervatórium használatának. Vagy azzal kifejezetten egy adott pontra akart eljutni? Esetleg ezt tudom elképzelni.

A wookie a több évtizedes épitkezés elé ezt irja:

"During the Age of the Empire, the Emperor sent several explorers into the Unknown Regions. Many of these explorers were killed while trying to breach the maze that lay to the west of Jakku."

 

Valószinüleg volt hozzáférésük az Ismeretlen Régióhoz csak kockázatos volt a kijutás. Ezen javíthatott a jakkui obszervatórium nem sokkal az Endor előtt. Lehet hogy az obszervatórium beüzemelése előtt csak néhány specifikus helyszin volt felderitve az Ismeretlen Régióban (azok amiket az emlitett felfedezők megtaláltak). Utána viszont az egész hozzáférhetővé vált.

Viszont az hogy Palpatine régóta épitkezett az Ismeretlen Régióban szerintem nem csak a TLJ könyvben van emlitve. Azt még nem olvastam de ezzel az infóval már találkoztam máshol (talán az egyik Fantasztikus keresztmetszetek könyvben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Bomarr írta:

Valószinüleg volt hozzáférésük az Ismeretlen Régióhoz csak kockázatos volt a kijutás. Ezen javíthatott a jakkui obszervatórium nem sokkal az Endor előtt. Lehet hogy az obszervatórium beüzemelése előtt csak néhány specifikus helyszin volt felderitve az Ismeretlen Régióban (azok amiket az emlitett felfedezők megtaláltak). Utána viszont az egész hozzáférhetővé vált.

Ez az elmélet bejön.

 

38 perccel korábban, Bomarr írta:

Viszont az hogy Palpatine régóta épitkezett az Ismeretlen Régióban szerintem nem csak a TLJ könyvben van emlitve. Azt még nem olvastam de ezzel az infóval már találkoztam máshol (talán az egyik Fantasztikus keresztmetszetek könyvben).

Lehet, én csak azért azt említettem, mert a wookiee-n azt jelölték meg forrásnak. Személy szerint én még sehol sem olvastam, vagy csak nem emlékszem rá. De most felbirizgáltad a fantáziámat, úgyhogy megnézem az enciklopédiákat, hátha benne van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben találtam valamit: itt évtizedeket nem ir de azt igen hogy komoly erőforrások lettek kiszállitva. A TLJ-hez készült Fantasztikus keresztmetszetek legelején a Frakcióknál ezt írja az Első Rendhez Palpatine kapcsán:

 

"A célja az volt, hogy a lázadók kiiktatása után a Birodalom tovább terjeszkedhessen, ezért birodalmi felderítőket küldött a határvidéken túli hiperűrútvonalak felkutatására, és laboratóriumok, gyárak és bázisok hálózatát hozta létre. A létesítmények aztán az Első Rendre szálltak, ami flották és hadseregek létrehozására használja azokat[...]"

 

A szövegből úgy tűnik hogy az Ismeretlen Régióban az erőforrások felhalmozása megindult az obszervatórium beüzemelése előtt, hála a birodalmi felderítőknek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Ezt én nem igazán tudom megérteni, hogy miért gondolja bárki is azt, hogy azért, mert egy ilyen képet használtak fel, a poszter szar is rögtök akkor már. Egyrészt: az a hot toys figura igencsak jó, konkrétan zseniális. Másrészt azért jól látni, hogy - bár tény, hogy ennek a fotója lett felhasználva - azért plusz effekteket is ráhelyeztek, egy csomót dolgoztak vele. A középső képen fura ez csak, a bal szélső képen már annyira homályos Palpatine feje, hogy nem tűnik fel a dolog, hogy egy akciófiguráról van szedve.

 

 

Látom csak ne tudjuk elengedi, így leírom még1x: imádom a poszter koncepcióját, szerintem baromi ütős, nekem nagyon tetszik vagyis tetszene, ha grafikailag nem egy kontár munka lenne. Még ha elvetjük azt a tényt, hogy egy játék képe lett egy hivatalos poszterbe beillesztve - ami szerintem übergáz egy ekkora produkciónál -, akkor is ott van a tény, hogy ez, és most csak palpi részéről beszélek, rettentő fércmunka. Grafikus vagyok, tudom. És nem csak én mondom, mert kb közröhej tárgya az összes grafikus-illusztrátor ismerősöm körében. Szóval nem szeretnék többet erről vitázni. Fogadjuk el, hogy van, akinek más a véleménye, mint a többségnek, még akkor is ha az negatív(abb). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Bomarr írta:

Közben találtam valamit: itt évtizedeket nem ir de azt igen hogy komoly erőforrások lettek kiszállitva. A TLJ-hez készült Fantasztikus keresztmetszetek legelején a Frakcióknál ezt írja az Első Rendhez Palpatine kapcsán:

 

"A célja az volt, hogy a lázadók kiiktatása után a Birodalom tovább terjeszkedhessen, ezért birodalmi felderítőket küldött a határvidéken túli hiperűrútvonalak felkutatására, és laboratóriumok, gyárak és bázisok hálózatát hozta létre. A létesítmények aztán az Első Rendre szálltak, ami flották és hadseregek létrehozására használja azokat[...]"

 

A szövegből úgy tűnik hogy az Ismeretlen Régióban az erőforrások felhalmozása megindult az obszervatórium beüzemelése előtt, hála a birodalmi felderítőknek.

Oké, akkor ezzel megodlódott a rejtély. Akkor ezek a csillagrombolók valószínűleg az első inváziós erőnek lettek szánva, csak aztán a lázadókat sosem sikerült legyőzni, a hajók meg parlagon maradtak. Később meg a Palpatine és/vagy az Első Rend használhatta őket titkos céljaira.

Köszi! Ez a dolog baromira nem hagyott nyugodni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont ha az ER tudott erről a flottáról akkor miért nem használta? Egyszerűbb lett volna, mint új hajókat építeni. 

A Bomarr által idézett részben csak létesítményeket említ, meglehet, hogy a flottáról egyáltalán nem tudtak, de az is meglehet, hogy idővel valahogy "elkeveredtek" a pontos koordináták, vagy maga az adat a flotta létezéséről, de az is lehet, hogy kell valami indító kód ahhoz, hogy használhassák őket, amit csak a jó öreg Palpi ismert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno az egyik MSW-s jelentés azt állította, hogy a vörös Sith-osztagosok Palpatine-hoz tartoznak, és egy méretes flottával rejtőznek az Ismeretlen Régiókban arra várva, hogy befejezhessék a küldetésüket - ami gondolom Palpatine visszahozása. Az előzetes alapján ez a Sith flotta alighanem az Imperial I-es csillagromboló hajóhad lehet. Az oldalukon lévő vörös csík is rájuk utalhat. Viszont, ha valami módon Palpatine-hoz tartoznak, akkor hogy lehetnek az Első Rend elit katonái? Mert egy másik, hivatalos leírás szerint (asszem még a SDCC-on jött ki) a vörös rohamosztagosok Kylo emberei, akiket szimplán a Sith-ekről neveztek el. Akkor ők Palpatine vagy Kylo emberei? Egyáltalán van közük ahhoz csillagromboló flottához? :hmm: Bennem egyelőre túl sok a kérdés ennek kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont ha az ER tudott erről a flottáról akkor miért nem használta? Egyszerűbb lett volna, mint új hajókat építeni. 

Szerintem azért, mert elavultak. Az Imperial I-es már a yavini csata idején is közel húsz éves hajótípus volt, mert alig egy évvel a coruscanti csata után álltak hadrendbe. Vagyis a trailerben látott flottában akár 53 éves hajó is. Éppen ezért váltották le vagy alakították át ezeket (például az RO-ban és az ep4-ben is szerepelt Devastatort, ami Imp. II-ként ott van az ep6-ban is papíron) Imperial II-vé.

Ezeket a hajókat az új Köztársaság flottája reggelire falatozta volna meg. Csak gondolj bele ebbe: a Raddus több mint kétszer nagyobb egy Imperialnál és simán ellenállt a Supremacy fegyverének, pedig azokat az ágyúkat már kyberrel erősítették fel. Egy Starhawk pedig, ami az új Köztársaság legerősebb hajója volt a jakkui csatában és kifejezetten csillagrombolók elpusztítására épült, leráncigálta az égről a Ravager nevű szuper csillagrombolót. És ezek a hajók a jakkui csata idején jelentek meg. Mit ért volna az Első Rend egy háborúban ilyen ócskaságokkal, mint az Imperial I, amikor a Köztársaság már harminc évvel korábban olyan hajókat gyártott, ami az Imperial II-esek és az Executor-osztály ellen épültek? Az új Resurgentek minden téren sokkal-sokkal jobbak, mint ezek. Lehet, hogy egyszerűbb lett volna ezeket használni (sőt valószínűleg néhányat használtak is a kezdet kezdetén, amíg el nem készültek az első Resurgentek), de egyáltalán nem lett volna jobb. Sőt, ilyenekkel lényegében feladhatták volna galaktikus uralmi terveiket. Nagyjából olyan ez az elképzelés, mintha a második világháborút átvészelő nácik Messersmithekkel próbálnák meg átvenni az uralmat az F-22-eseket felvonultató USA fölött. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Oké, akkor ezzel megodlódott a rejtély. Akkor ezek a csillagrombolók valószínűleg az első inváziós erőnek lettek szánva, csak aztán a lázadókat sosem sikerült legyőzni, a hajók meg parlagon maradtak. Később meg a Palpatine és/vagy az Első Rend használhatta őket titkos céljaira.

Köszi! Ez a dolog baromira nem hagyott nyugodni.

 

Amúgy itt érdekességként érdemes megjegyezni az Utóhatás záró részéből: ''Obszervatórium: Bizonyos értelemben laboratóriumok voltak és mindegyik a galaxis határain túli világot figyelte-Palpatine még a Galaktikus Birodalom megalapítása előtt elkezdte létrehozni ezeket a létesítményeket és mindegyiknek külön feladatot adott-Némelyik ősi Sith relikviák tárházakét szolgált másokban fegyvereket terveztek megint másokban fogságban tartott teremtmények életerejét használták fel különböző titokzatos célokra.''

 

Szóval az öreg nem aprózta el a dolgokat már akkor se. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem azért, mert elavultak.

De miért nem semmisítették meg, vagy használták fel őket az új hajók építésére, OK, hogy elavultak, de mégis csak egy böhöm nagy flotta ami így is veszélyes lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne veszélyes? Senki sem tudja, hol vannak, az új hajók meg simán legyűrik ezeket. Alkatrésznek sem jók az újabb hajókba. Te használnál a Grumman által 1970-ben kifejlesztett F-14-es alkatrészt a Lockheed Martin/Northrop/Grumman BAe Systems által a 2000-es években kifejlesztett F-22-höz? Ugye, hogy nem! Más a gyártó, a technológia, a korszak elvárásai. Még a Star Warsban is. Hiába néz ki hasonlóan, a TIE/fo teljesen más technológiákon alapul, mint a TIE/ln. És abban sincs ráció, hogy vadonat új hajókhoz 30-50 éves, használt alkatrészeket használjanak.

Viszont egyéb célokra még jól jöhetnek a hajók (szállítás, járőrözés, ilyesmi), és az eddigiek alapján jól is fognak jönni valakinek. S mielőtt azt hinnénk, hogy irreális az, ha nem semmisítik meg őket, nos, egyáltalán nem az:

 

article-0-1A2D124C000005DC-260_964x571.j

 

Néha a szétszedés sokkal több időt, energiát és pénzt követel, mint az, ha otthagyják valahol a francba megrohadni az egész kócerájt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Miért lenne veszélyes? Senki sem tudja, hol vannak, az új hajók meg simán legyűrik ezeket. Alkatrésznek sem jók az újabb hajókba.

Azért, mert egy elavult technológiát (koréliai korvettek, Y-szárnyúak) használó Felkelők Szövetsége szépen kicsinyenként megfingatta a hatalmon lévő nagy Galaktikus Birodalmat. A technológia előny nem minden, a megfelelő taktikával az abból származó előnyt lehet csökkenteni vagy akár teljesen megszüntetni. Vietnám, hány meg hány amerikai katona halt meg egyszerű fakaró csapdák által, pedig ott ficergett a kezükben a korszerű lőfegyver. Ha 20an körbe állnak rád célozva egy sima egyszerű hosszúíjjal és nálad mondjuk egy AK van lehet leszedsz párat, de fixen neked is véged, mint a botnak. 
Nem arra gondoltam, hogy az alkatrészeket használják fel, de beolvaszthatták volna és új fém lemezeket önthettek volna belőle.
 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

ha otthagyják valahol a francba megrohadni az egész kócerájt.

Csak az űrben neccesen rohadnak a fémek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy-val értek egyet. Nagy felelőtlenség volt azt a flottát csak úgy otthagyni, akár a sok lúd disznót győz alapon is. Az Ellenállásnak egy ilyen flotta maga lett volna a kincsesbánya. Mondjuk esélyes is, hogy rátalálnak, szerintem Finn és Jannah pont ezeket a hajókat nézik. 

 

Persze még mindig ott lóg a levegőbe, hogy ez a flotta valakit szolgál, de én már egyre kevésbé hiszem ezt. Egyrészt tényleg nagyon régiek, másrészt akkor nem ilyen formációban és egy helyen lenne ennyi hajó. Olyan mintha parkolnának, mint Dzséjt fentebbi képén repülőgép temetős képén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.