Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

2021. 09. 23. - 11:40, Dzséjt írta:

Nézd már, itt van Beru néni. :) Tegye fel bárki a kezét vagy bármelyik szabadon választott testrészét, aki úgy gondolta, hogy az ep3 után ezt a nőt még viszont látjuk ebben a szerepben egy élőszereplős (vagy bármilyen) Star Wars produkcióban. Hmmmm... Nem sok tagot látok a levegőben. De a Disney az sz*r, mert ignorálja a PT-t, ugye? :D :evil::hehe:

 

242563322_4557158074306061_4228576871667

Aki még mindig azt hajtogatja, hogy a Disney ignorálja a PT-t az konkrétan idióta, kár is vele foglalkozni. :) Annyi bizonyíték jött ennek a cáfolatára az elmúlt években, hogy ihaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kumaj Nanjiani beszél az Obi-Wan-ban betöltött szerepéről.

 

Talán ez a legérdekesebb rész:

"A karakter elképesztően izgalmasan hangzott, izgatott lettem. Ilyesmit még nem láttunk a Star Warsban. A Star Wars karakterek új, eddig még sosem látott típusáról van szó"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Május 3.-án megjelenik egy The Legend of Obi-wan Kenobi címre keresztelt gyermekkönyv, értelemszerűen Obi-wan életét bemutatva.

 

Talán Pablo írta a twitterén még a héten, hogy nem véletlen, hogy akkor jönnek ki Obi-wanra fókuszáló történetek (A fentebbi gyermekkönyv és a Brotherhood májusban, egy Be More Obi-wan könyv júniusban jön, a Padawan c. ifjúsági regény pedig júliusban).

 

:glasses:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha valaki figyelte az elmúlt hetek eseményeit, az látta, hogy áprilistól kezdve egészen júliusig lesz valami Kenobi kontent. Áprilisban jön, ha jól láttam a Legendákba tartozó Kenobi újra kinyomtatása, májusban jön egy kánonkönyv, amely Obi-wan és Anakin köré épül a klónháborúk elején. Júniusban jön egy Be More Obi-wan kiskönyv, júliusban meg egy YA könyv Obi-wan padawanságáról. A premier mindenképpen ezidőszak alatt fog lenni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 04. - 16:05, Bence1997 írta:

Ha valaki figyelte az elmúlt hetek eseményeit, az látta, hogy áprilistól kezdve egészen júliusig lesz valami Kenobi kontent. Áprilisban jön, ha jól láttam a Legendákba tartozó Kenobi újra kinyomtatása, májusban jön egy kánonkönyv, amely Obi-wan és Anakin köré épül a klónháborúk elején. Júniusban jön egy Be More Obi-wan kiskönyv, júliusban meg egy YA könyv Obi-wan padawanságáról. A premier mindenképpen ezidőszak alatt fog lenni. :)

Vagy után.. Így, hogy júliusig volt mit felsorolnod én egyből egy II. féléves premiert vizionáltam. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több mint valószínű, hogy nem utána. Amióta a Disney Star Warsszal foglalkozik  mindig akkor küldi egy témára rá a kapcsolt árut, amikor azzal a témával film/sorozat premier is van (de minden más nagy cég is így csinálja, a Universal pl. mostanában kezdi kiszórni a Jurassic World cuccokat - játékok, könyvek -, mert decemberben indul a Camp Cretaceous 4. évadja). Akkor kell ütni a vasat, amikor még meleg, vagyis a sorozattal kell eladni a kenobis pelust, matricás albumot, sapkát, kotont és fogselymet. Szóval tényleg nagyon nagy rá az esély, hogy a sorozat április és július között fog futni, mert ezekben a csapból is Obi-Wan fog kikukucskálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Több mint valószínű, hogy nem utána. Amióta a Disney Star Warsszal foglalkozik  mindig akkor küldi egy témára rá a kapcsolt árut, amikor azzal a témával film/sorozat premier is van (de minden más nagy cég is így csinálja, a Universal pl. mostanában kezdi kiszórni a Jurassic World cuccokat - játékok, könyvek -, mert decemberben indul a Camp Cretaceous 4. évadja). Akkor kell ütni a vasat, amikor még meleg, vagyis a sorozattal kell eladni a kenobis pelust, matricás albumot, sapkát, kotont és fogselymet. Szóval tényleg nagyon nagy rá az esély, hogy a sorozat április és július között fog futni, mert ezekben a csapból is Obi-Wan fog kikukucskálni.

Mondjuk a Kenobi Legends könyvet nem értem. Ki akarná elolvasni azt, amit épp felülírnak? :

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Mondjuk a Kenobi Legends könyvet nem értem. Ki akarná elolvasni azt, amit épp felülírnak? :

Mivel szerintem az átlagos embereket baromira nem érdekli ez a legenda/kánon dolog, nekik, ha tetszett a sorozat, akkor elég annyi, hogy Obi-Wan Kenobi van benne. És persze a rajongók közt is lehet azért szép számmal, akiket még érdekelnek a legenda művek, ha máshogy nem, érdekesség szintjén. S jól tudjuk, hogy olyan is akad, aki kifejezetten szereti a legendákat. Szóval, ha nem is nagy, de mindenképpen lesz annak is közönsége, és ki tudja, talán még a sorozat is átvesz belőle dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Több mint valószínű, hogy nem utána. Amióta a Disney Star Warsszal foglalkozik  mindig akkor küldi egy témára rá a kapcsolt árut, amikor azzal a témával film/sorozat premier is van (de minden más nagy cég is így csinálja, a Universal pl. mostanában kezdi kiszórni a Jurassic World cuccokat - játékok, könyvek -, mert decemberben indul a Camp Cretaceous 4. évadja). Akkor kell ütni a vasat, amikor még meleg, vagyis a sorozattal kell eladni a kenobis pelust, matricás albumot, sapkát, kotont és fogselymet. Szóval tényleg nagyon nagy rá az esély, hogy a sorozat április és július között fog futni, mert ezekben a csapból is Obi-Wan fog kikukucskálni.

Klassz! Legyen akkor áprilisi tréfa! Megbocsátjuk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Mivel szerintem az átlagos embereket baromira nem érdekli ez a legenda/kánon dolog, nekik, ha tetszett a sorozat, akkor elég annyi, hogy Obi-Wan Kenobi van benne. És persze a rajongók közt is lehet azért szép számmal, akiket még érdekelnek a legenda művek, ha máshogy nem, érdekesség szintjén. S jól tudjuk, hogy olyan is akad, aki kifejezetten szereti a legendákat. Szóval, ha nem is nagy, de mindenképpen lesz annak is közönsége, és ki tudja, talán még a sorozat is átvesz belőle dolgokat.

Aztán meg jön ide és értetlenkedi, hogy a könyv ellentmond a sorozatnak. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Aztán meg jön ide és értetlenkedi, hogy a könyv ellentmond a sorozatnak. :P 

Na hát ez az! :D

Tudom, hogy jó könyv, de bevallom, én nem annyira reklámoznám. Sok ember fejében zavart kelthet, sokak számára meg csalódottságot, ha a könyv jobb alternatív valóságot kínál a számukra, mint a sorozat. Ha írattak volna mondjuk Claudia Grayjel vagy vmelyik másik íróval egy kapcsolódó előtörténetet, annak több értelme lenne a sorozat előtt, mint a Legendses könyvet promótálni. Csak a pénzért csinálják! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az átlagnéző 10-ből 20 ellentmondást könyv és sorozat között észre sem vesz. :) Ezek rajongói szőrözések, de a nagy többség nem tudja, hogy Ahsoka fénykardjának zöldnek kellett volna lennie a TCW végén, vagy, hogy Kanan már kétféleképpen élte meg a 66-os parancsot. Mire elolvassa a könyvet, elfelejti a sorozat nagyrészét, vagy fordítva, és annyit konstatál, hogy a könyv a sorozat előzménye, aztán vagy tetszik neki vagy nem.

Amúgy lehet, hogy nem is lesz számodtevő ellentmondás, hiszen a Kenobi könyv 19 évvel játszódik az ep4 előtt, az Obi-Wan Kenobi sorozat meg 9 évvel. Nem ugyanazt az időszakot dolgozza fel. És éppen ezért a sorozat akár utalhat is majd a könyvben történtekre vagy egyes szereplőire, így átemelve bizonyos elemeit a kánonba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem az átlagnéző 10-ből 20 ellentmondást könyv és sorozat között észre sem vesz.

Szerintem azt is leszögezhetjük hogy az átlagnéző nem olvas SW könyvet. Az Obi-Wan sorozat nézőinek talán, ha a 0,001 százaléka kerül a Kenobi könyvhöz hozzá és a többségük ahogy irod is a részletekre már nem fog emlékezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem azt is leszögezhetjük hogy az átlagnéző nem olvas SW könyvet. Az Obi-Wan sorozat nézőinek talán, ha a 0,001 százaléka kerül a Kenobi könyvhöz hozzá és a többségük ahogy irod is a részletekre már nem fog emlékezni.

Ezzel nem értek egyet, meglepődnél, hogy mennyien olvasnak SW-t. Több olyan élményem volt már, hogy valakivel teljesen véletlenszerűen szóba került a Star Wars, és kiderült, hogy az illető a könyveket is olvassa. Az, hogy valaki megnéz egy olyan sorozatot, ami Magyarországon egyelőre legálisan semmilyen formában nem elérhető, feltételezi azt, hogy mélyebben is érdekli a Star Wars. Ettől pedig már nem áll távol az, hogy beszerezze a könyveket. Egy kevésbé beágyazódott rajongó pedig nyilván hamarabb elolvas egy olyan könyvet, ami Obi-Wanról szól, mint a Galaxy's Edge könyveket, az Alphabet Osztagot, meg hasonlókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Whill írta:

Ezzel nem értek egyet, meglepődnél, hogy mennyien olvasnak SW-t. Több olyan élményem volt már, hogy valakivel teljesen véletlenszerűen szóba került a Star Wars, és kiderült, hogy az illető a könyveket is olvassa.

Durván túlbecsülöd az olvasótábort a saját élményed miatt. Egy átlag SW könyv meg egy átlag SW sorozat teljesen más dimenzió, amikor a tartalom-fogyasztók nagyságáról van szó. A könyvek nem tömeg-szórakoztató termékek. Most nem csak az SW-ről beszélek hanem általában a könyvekről. Magyarországon az emberek többsége egyáltalán nem olvas a kutatások alapján.

 

Azt hinni hogy egy SW könyv elérése megközelítheti egy Disney+-os sorozatét óriási félreértése az SW-s könyvpiacnak. Csak erre gondolj: itthon egy pár tizezer példányban elkelt könyv kolosszális siker (aligha hiszem hogy ebbe a kategóriába beleesnének az SW könyvek). Egy sorozat-epizódnak itthon ez nézettségként majdnem a nullával egyenlő. Egy kevésbé sikeres magyar sorozat is ennek a sokszorosát produkálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Whill írta:

Az, hogy valaki megnéz egy olyan sorozatot, ami Magyarországon egyelőre legálisan semmilyen formában nem elérhető, feltételezi azt, hogy mélyebben is érdekli a Star Wars.

 

Mo. lakosságának nagy része, aki tüzetesebben is érdeklődik a sorozatok iránt, ha elérhető legálisan, ha nem, az "alternatív" helyekről szerzi be a néznivalóját, így nem igazán van különbség egy D+os vagy egy Netflixes sorozat között ilyen szempontból.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW rajongóként be kell vallanom, hogy csak a Csillagok Háborúja, Birodalom Visszavág, Jedi Visszatér meg valami Birodalom Örökösei könyveket olvastam ezelőtt 30 éve. 

Azóta egy sw könyvet sem olvastam. :angry::oops:

 

Sok-sok könyvet kiolvastam ezen idő alatt (majdnem 500 könyvből áll a személyes könyvtáram), de valahogy az sw kikopott belőle...

 

Melyik a pironkodós smily?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.