Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

 a sorozat "az elmúlt évek és az elkövetkezendő évek legnagyobb Star Wars-eseménye lesz".

Folyton ezt mondom: mozifilm szintű hype lesz körülötte, iszonyat nagyot fog ütni. Szerintem még mi se vagyunk felkészülve rá. :) Az a másfél hónap őrület lesz a köbön. 

 

49 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

A Sequel-vel hogy kötik össze vajon? Palpatine és az Exegol? 

Vader vonalán be lehetne hozni ezt is, bár kétlem, hogy foglalkoznának vele. Ez nem az a sorozat. Ennek az egész sith témának egy külön sorozatot tudnék elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

A Sequel-vel hogy kötik össze vajon?

Miért kéne összekötni az ST-vel? Még az OT eseményei is tíz évre lesznek a sorozattól, az ST meg több, mint 40-re. Obi-Wannak semmi köze az ST-hez, már csak azért sem, mert több mint 30 éve halott, mire azok az események egyáltalán mozgásba lendülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Dzséjt said:

Miért kéne összekötni az ST-vel? Még az OT eseményei is tíz évre lesznek a sorozattól, az ST meg több, mint 40-re. Obi-Wannak semmi köze az ST-hez, már csak azért sem, mert több mint 30 éve halott, mire azok az események egyáltalán mozgásba lendülnek.

Ha közvetlenül nem is kötik össze az ST-vel a sorozatot, de teljesen reálisnak tartom, hogy felbukkanjanak benne olyan elemek, amiket az ST-hez találtak ki. Szerepelhetnének benn például dowutinok, vagy melittok. De esetleg felemlegethetik, ha illik a történetbe, Chereff Maota jedi mestert is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Ha közvetlenül nem is kötik össze az ST-vel a sorozatot, de teljesen reálisnak tartom, hogy felbukkanjanak benne olyan elemek, amiket az ST-hez találtak ki. Szerepelhetnének benn például dowutinok, vagy melittok. De esetleg felemlegethetik, ha illik a történetbe, Chereff Maota jedi mestert is. 

Lények, világok, történelmi események emlegetése természetesen jöhetnek, de ez adja is magát, mivel ettől lesz igazán egységes az univerzum. Ezen a téren a Mandi és a TBoBF is összeköti az egyes filmeket. De Exegol és Palpatine emlegetése alapján Kenobi tábornok történeti szintű összekötésben gondolkodott. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lények, világok, történelmi események emlegetése természetesen jöhetnek, de ez adja is magát, mivel ettől lesz igazán egységes az univerzum. Ezen a téren a Mandi és a TBoBF is összeköti az egyes filmeket. De Exegol és Palpatine emlegetése alapján Kenobi tábornok történeti szintű összekötésben gondolkodott. ;) 

Lehet rosszul fejeztem ki magam. Igen inkább kis easter eggekre gondoltam, ahogy @Iqvi is írta és ahogy  Te is írod  @Dzséjt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Lehet rosszul fejeztem ki magam. Igen inkább kis easter eggekre gondoltam, ahogy @Iqvi is írta és ahogy  Te is írod  @Dzséjt. :)

Ja, így rendben, ilyeneket szerintem kapni is fogunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Ha belegondolunk, Hayden arcát csak akkor láthatjuk, ha:

- bacta tankban van

- leveszi a maszkot, eltudom képzelni, hogy az Obi-val lévő párbaja közben lekerül róla a sisak és egy ideig így küzd majd

- mivel Anakin Palpi kinyilatkoztatásánál lett Vader, továbbá a kikerült bts videó bővített kiadásában volt egy concept art Vader Jedi templomba bevonulásáról, szerintem kapunk egyfajta álomjelenetet, Kenobi álmodhat a Jedi templom mészárlásáról - látta Vader tettét hologram formájában - szóval simán elképzelek egy ilyet.

- Ja és a flashback jelenetekre még teljes pompájában feltűnhet. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, jó lesz őt újra látni. Csak aztán nehogy az legyen a vége, hogy végig Vader maszkot visel, a hangját meg James Earl Jones adja. :lol:

Nekem komoly csalódás lenne, ha ebben a sorozatban nem JEJ lenne Vader lélegeztetőgépes hangja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Nekem komoly csalódás lenne, ha ebben a sorozatban nem JEJ lenne Vader lélegeztetőgépes hangja...

Szerintem amíg Jones él és képes mikrofon elé állni, ő lesz Vader hangja. Ha képesek voltak dolgozni vele az ep9-ben, ahol mindössze egy mondat egyharmadát kellett elmondania, akkor szerintem ebben a sorozatban is ő fogja felmondani a szöveget, ha Vadernek lesz szövege sisakban.

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Most néztem rá, JEJ már 91 éves? :o Remélem egészségben gazdag a szervezete. :)

Hát abból kiindulva, hogy még mindig aktív, szerintem a korához képest jó lehet az egészsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le kéne fagyasztani, vagy bactatankba tenni, hogy ha kell, akkor mindig ő tudjon lenni Vader hangja!!! :D Vader ikonikusságát ismerve vitán felüli, hogy lesz olyan pont a jövőben, amikor már nem JEJ adja a hangját. Remélem, ez minél később jön el, és még JEJ vállalja a dolgot!

 

Azért lenne most nagyon rossz, ha nem ő lenne Vader, mert a Rogue One-nal ellentétben itt most tényleg arra készülnek, hogy az OT óta először ismét Vader legyen a film fő antagonistája, egyben az egyik legfontosabb, legtöbb screen time-ot kapó szereplője. Kicsit félek is ettől, mert nagy felelősség is! A RotS és a RO is csak óvatosan használta, ahogy egy kicsit többet ugyan, de a Rebels is.

 

Valahol egyébként ez tényleg nonszensz, hogy Kenobit és Vadert sorozatban látjuk ismét. Ez a film simán lehetne kasszarobbantó moziban is! Mondjuk a sorozatokban úgy érzem, több tere van a drámának, az érzelmeknek, és a fordulatoknak is, mint a mai blockbusterekben, ahol kötelezően elviszi a film egy nagy részét az akció meg a történeti sablonok adta zártság.

 

Hasonlóan elképzelhetetlen számomra, hogy Yodát ne Frank Oz, Palpie-t ne McDiarmid és C-3PO-t ne Anthony Daniels alakítaná. Mondjuk ők még azért fiatalabbak, és nagyon jól tartják magukat!

 

 

Még egy téma. Ehhez a sorozathoz szerintem nem illik a Ludwig Göransson-féle zene. Ide megint a szimfonikus, nagyzenekari leitmotivok kellenek, sok megidézett Williams-nótával, de persze azért egy-két (vagy több) erős új témával! Szerintetek ki fogja szerezni a zenéjét? Meglepetés John Williams? Vagy Kevin Kiner? Más? Giacchino pl. eléggé bevált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ez a film simán lehetne kasszarobbantó moziban is! Mondjuk a sorozatokban úgy érzem, több tere van a drámának, az érzelmeknek, és a fordulatoknak is, mint a mai blockbusterekben, ahol kötelezően elviszi a film egy nagy részét az akció meg a történeti sablonok adta zártság.

Imádnám moziban látni, de egy sorozatban sokkal többet fogunk kapni, mint amit egy mozifilmben kaphatnánk, időben, eseményben, és ahogy írtad is, drámában és érzelmekben. Lesz idő hangulatot teremteni (jó példa erre mind a Mando, mint a Boba sorozat), lesz idő mesélni. Momentán én jobban örülök a sorozatnak, mint ha film lenne. :) 

 

A zenében én Giacchino-nak örülnék a legjobban. :) 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A flashback-ről jut eszembe. Lehet, hogy akkor kapunk ilyen visszaemlékezős jeleneteket, amikor Kenobi éppen papírra veti ezeket a sztorikat? Ugye írt egy naplót Luke-nak, bár azt nem tudom mennyi minden szerepelt abban a naplóban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Imádnám moziban látni, de egy sorozatban sokkal többet fogunk kapni, mint amit egy mozifilmben kaphatnánk, időben, eseményben, és ahogy írtad is, drámában és érzelmekben. Lesz idő hangulatot teremteni (jó példa erre mind a Mando, mint a Boba sorozat), lesz idő mesélni. Momentán én jobban örülök a sorozatnak, mint ha film lenne. :) 

 

A zenében én Giacchino-nak örülnék a legjobban. :) 

Bárcsak leadhatnák a moziban a sorozatot és akkor minden tökéletes lenne. Imádnám nagyvásznon nézni, hogy közben ilyen fejeket vághassak:

 

At what point in the lore did Palpatine develop feelings for Anakin? - Quora

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lesz Mustafaros rész is, ott simán elképzelhető, hogy mutatják maszk nélkül is Vadert. Sőt, szerintem a vívásuk Obival is ott lesz. Legalábbis a conceptek alapján.

Hozzátenném, hogy nem tudhatjuk, hogy mindez Mustafaron lesz-e. A vívás már garantált. Az a kép, amit láttunk a videóban, emlékszem, hogy anno a Sith-ek bosszúja concept artjai között volt! Az egyik 2005-ös cinema magazinban (amin Vader volt, talán áprilisi vagy májusi szám - a film premierje tudom, h május volt, de most a számot elő nem keresem) sok concept art kép volt, és ez is köztük volt. Régi szép idők...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 22. - 9:02, Kenobi tábornok írta:

Qui-Gon, valami High Republic utalás, Yoda, kicsi Luke, Padmé cameó, klónháborús flashback, Vader erődje. Én ezeket szeretném látni pluszban.

Szerintem Padmé abszolút nem illene a sorozatba, bár mondjuk a RotS szülős jelentéről lehetnek esetleg flashbackek. Ugyanígy Yodával szerintem nem sok kapcsolata volt Kenobinak azalatt a cirka 21 év alatt ami a RotS és az ESB között eltelt. A többivel egyetértek hogy izgalmas lenne látni, és elég valószínű is hogy fogjuk valamennyit.

 

2022. 01. 22. - 9:02, Kenobi tábornok írta:

A Sequel-vel hogy kötik össze vajon?

A Sequelhez meg szerintem abszolút 0 kapcsolódása lesz, esetleg 1-2 ott bemutatott faj vagy helyszín, de cselekményben szerintem semmi köze nem lesz hozzá. A "Mandoverzum" sorozatai pont arra vannak hogy összekössék az OT-t az ST-vel, a Kenobi inkább egy hasonló irányt céloz meg mint az Ahsoka könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 hours ago, Kenobi tábornok said:

A flashback-ről jut eszembe. Lehet, hogy akkor kapunk ilyen visszaemlékezős jeleneteket, amikor Kenobi éppen papírra veti ezeket a sztorikat? Ugye írt egy naplót Luke-nak, bár azt nem tudom mennyi minden szerepelt abban a naplóban. 

A napló csak a 2015-ös Star Wars speciális füzrteiben, a From the Journals of Obi-Wan Kenobiban jelent meg (remélem jól írtam a címet). De nem sok mindent ismertünk meg belőle, szóval sokat hozzá lehet költeni. Én adnék amúgy egy ilyen jelenetet nagyon a sorozatban. 

 

7 hours ago, IndianaAndrisSolo said:

Még egy téma. Ehhez a sorozathoz szerintem nem illik a Ludwig Göransson-féle zene. Ide megint a szimfonikus, nagyzenekari leitmotivok kellenek, sok megidézett Williams-nótával, de persze azért egy-két (vagy több) erős új témával! Szerintetek ki fogja szerezni a zenéjét? Meglepetés John Williams? Vagy Kevin Kiner? Más? Giacchino pl. eléggé bevált.

Érdekes mix volna mondjuk Görannson zenéje és az Obi-wan sorozat.:D Én mondjuk jelen esetben inkább új témákat hallanék, de nem bánnám ha Williams zenéit is újra felhasználnák. Mondjuk annyira én nem ismerem a többi zeneszerző műveit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, WebbedApe írta:

Ugyanígy Yodával szerintem nem sok kapcsolata volt Kenobinak azalatt a cirka 21 év alatt ami a RotS és az ESB között eltelt.

 

Pedig én szinte biztos vagyok benne, hogy kommunikált az öreggel az Erőn keresztül többször is! Amúgy 22 év telt el a RotS és a TESB közt, de mivel már az ANH-ban meghalt, azután meg pláne semmi akadálya nem volt, hogy Force Ghostként megjelenjen előtte, ami meg is történt a From a Certain Point of View könyvben, ahol a halála után meglátogatja Yodát. De szerintem a sorozat idején is beszélhettek, főleg,  ha elhagyja Tatooine-t. By the way, Yoda is elhagyhatta a Dagobah-t, plusz Yoda ugye egy Erő átjárta helyen lakik, így elég lenne csak Obi-Wannak egy templomba mennie. Ne feledjük, Ahsoka és Ezra is találkozott Yodával az Erőn keresztül a Rebelsben. De amúgy az is lehet, hogy anélkül is meg tudják egymást érezni Yodával, hiszen erre is volt példa a sorozat történetében.

 

Ha a vágyálmoknál tartunk: én Yodának nagyon örülnék, hiszen az egyik legkedvesebb szereplőm a Star Warsban, de azért egy dolog számomra fontosabb: lássunk klónháborús flashbackeket, amiben Anakin és Obi-Wan együtt harcolnak Ahsokával, Rex-szel akár abban a páncélos Jedi öltözékben, amiben voltak a TCW első évadaiban. Akkora visszacsatolás lenne ez, hogy az nem igaz. És szerintem Haydent elsősorban nem azért szerződtették, hogy Vader maszk nélküli jeleneteibe beugorjon. Fog ő itt játszani Anakint is!

 

Még egy téma: milyen király lenne, ha a Lucasfilm 2-3 hónappal a sorozat lefutása után műsorra tűzné limitáltan moziban is, egy összevágott verzióban! Divat ez az újra moziba küldés manapság, pl. lesz kibővített változata a No Way Home-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

By the way, Yoda is elhagyhatta a Dagobah-t

Az azért igen valószínűtlennek tűnik, ha csak nem megy valaki érte. Mivel Yoda a Tantive III mentőkabinjával érkezett meg, az meg egyrészt csak egy útra jó, másrészt egy évvel a megérkezése után a mocsár már annyira kikezdte, hogy Yoda kénytelen volt kiköltözni belőle. Más űrhajó meg nincs a Dagobah-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az azért igen valószínűtlennek tűnik, ha csak nem megy valaki érte. Mivel Yoda a Tantive III mentőkabinjával érkezett meg, az meg egyrészt csak egy útra jó, másrészt egy évvel a megérkezése után a mocsár már annyira kikezdte, hogy Yoda kénytelen volt kiköltözni belőle. Más űrhajó meg nincs a Dagobah-n.

Majd repül, mint Leia. :D 

UnrealisticMinorBorer-max-1mb.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem maximum flashback vagy látomás lesz. Én még mindig nem értem, hogy hogyan akarják a jelenben összehozni őket. A Halálcsillagon azt mondja Vader: "Tanítványodként hagytalak ott, és most én vagyok a mester." Ezek után én nagyon meglepődnék, ha összehoznák őket élőben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Szerintem maximum flashback vagy látomás lesz. Én még mindig nem értem, hogy hogyan akarják a jelenben összehozni őket. A Halálcsillagon azt mondja Vader: "Tanítványodként hagytalak ott, és most én vagyok a mester." Ezek után én nagyon meglepődnék, ha összehoznák őket élőben. 

De ez az állítás semmilyen formában nem fedi a valóságot. Luke erre csak annyit mondana: "Amazing. Every word of what you just said was wrong." :)

Anakin már három éve nem volt Obi-Wan tanítványa, amikor elváltak az útjaik. Ráadásul a valóságban Obi-Wan hagyta ott Vadert. Először a Coruscanton, amikor Obi elment Utapaura, másodszor a Mustafaron, amikor otthagyta a lávaparton. Arról nem beszélve, hogy sosem volt mester. Se Jediként, se Sith-ként, bár erre még rá lehetet fogni, hogy a szokásos Anakinféle nagyzolást halljuk.

Pont ezt a mondatot, meg azt, hogy "valaha Obi-Wan is úgy gondolta, ahogy te" lehetne értelemmel felruházni egy második találkozóval. Mert ennek a két mondatnak momentán se füle, se farka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

A Halálcsillagon azt mondja Vader: "Tanítványodként hagytalak ott, és most én vagyok a mester."

 

Az azért elsősorban a magyar szinkronban hangzott úgy.

Kicsit ezt azért kezeljük viszont már képlékenyebben, hogy ki, milyen módon hivatkozik magára meg másokra az SW-galaxisban. Mivel mi sem vagyunk ilyen következetesek. Sokan szöszölnek, hogy ki Jedi és ki nem, ki Skywalker vér szerint és ki nem, ki padawan, lovag és mester. Ne legyünk már ilyen vaskalaposak. Egy egyetemi tanársegédet, ha órát tart, hívhatják tanár úrnak a hallgatók. Ahsoka Anakinra is úgy hivatkozik, hogy mester, holott Anakin nem kapja meg soha a mesteri címet. A Jedi mesteri címet (amit Windu nem ad meg Anakinnak) az egyetemi professzorhoz, vagy a doktori címhez tudnám hasonlítani. Sokan mondják pl. Ahsoka nem Jedi. Nem Jedi, mert a rend pragmatikus, maradi habitusát elveti, de minden pozitívumát megtartotta a Jediségnek. Nem közeledik a sötét oldalhoz, nincs két oldal között. Ehelyett Jedibb a Jediknél.

Anakin valamelyest lovagként is Obi-Wan tanítványa maradt, az ő viszonyuk mindig is tanítvány-mentor, apa-fiú viszony. Egykori tanáraimat is tanár urazom, tanár nőzöm, ha találkozunk, annak ellenére, hogy nem vagyok már a tanítványuk.

Emellett a rajongók ezekhez a megszerzett címekhez hatalmat, az Erőhöz való mélyebb viszonyt is feltételeznek. Ami biztosan így is van sok esetben. Fisto erősebb, mint Nahdar Vebb. De pl. az, hogy Maul nem Sith, mert nem tartozik bele a kettő szabályába, abból miért következik, hogy ő gyengébb??? Nem hiszem, és nem is értem.

 

Vader ezt azért átvittebben is érti a mondatában: akkor te voltál az Erő hatalmának elmélyültebb birtokosa (Kenobi-master, Anakin-learner - és Kenobi is nyert), most viszont én vagyok az. Ez nem jelenti azt, hogy Vader Obi-Wan mestere lett. És azt sem, hogy Palpatine mestere lett, vagy hogy Palpatine meghalt, és ő a Sith sötét ura. Annyit jelent, hogy immár Vader nem csak egy tanítvány, hanem ő az Erő komolyabb birtokosa.

 

Ugyanolyan anakronisztikus ellentmondás a két trilógia eseményei közt, hogy mindenki annyira magától értetődően halottnak hiszi Kenobit, amit a RotS eseményei után nem igazán feltételezhetnek.

 

Meglep, hogy a RotS és az ANH közti idő Vadernek nem egy kizárólagos hajtóvadászat Kenobi és Yoda után. Nem feltételezhetik, hogy meghaltak, azt meg pláne nem tudhatják, hogy visszavonultak, remeték lettek. Bármikor attól tarthatnának, hogy Kenobi és Yoda megjelenik, és visszacsap. 

 

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.