Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Úgy néz ki. De ez mennyire k*cs*gség, már nem azért. :(

 

Amúgy érdekes, hogy még a jövő évi felhozatalt se mutatták. Elég lett volna 1-2 logó a Bad Batchről és az Andorról, hogy azok is jönnek, de még erre se vették a fáradságot. Hacsak tényleg nem térnek vissza a SW-ra a Marveles rész után. Jelenleg fullba nyomják a Pixart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a bizonyos "When I left you I was but the learner..." mondat szerintem egy konkrét eseményre is vonatkozhat majd a sorozatban, ami a találkozásuk során történik. Pl. Obi-Wan a visszaállítási kísérletek után letanítványozza, hogy érzelmileg kibillentse, letörje a büszkeségét - akár arra utalva, hogy Anakin még mindig csak egy tanítvány, de most épp a sötét oldalé. A küzdelmük úgy érhet véget, hogy Vadernek távoznia kell, tehát igazából félbeszakad (valamilyen külső okból, vagy mert Vader megsérül, és félbehagyja a párbajt). Ez megerősítené Vader rákattanását a régi mesterére, hogy amint megérzi a jelenlétét a Halálcsillagon, nem tud mással foglalkozni, csak azzal, hogy anno nem tudott revansot venni. Ahogy meglátja, ott folytatja, ahol abbahagyták az agresszív véleménycserét. Ben válasza, "Only a master of evil" - szintén visszautalhatna erre a beszélgetésükre, a Darth szó pedig így egy finom beszólás is lehetne: többé már nem nevezi Anakinnek, mert Anakin számára meghalt, a visszatérítését feladta. De akkor sem hajlandó használni efelé a lény felé az Uralkodótól kapott Vader nevet, csak a Sith előtagot veti oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, SimonZ írta:

Az a bizonyos "When I left you I was but the learner..." mondat szerintem egy konkrét eseményre is vonatkozhat majd a sorozatban, ami a találkozásuk során történik. Pl. Obi-Wan a visszaállítási kísérletek után letanítványozza, hogy érzelmileg kibillentse, letörje a büszkeségét - akár arra utalva, hogy Anakin még mindig csak egy tanítvány, de most épp a sötét oldalé. A küzdelmük úgy érhet véget, hogy Vadernek távoznia kell, tehát igazából félbeszakad (valamilyen külső okból, vagy mert Vader megsérül, és félbehagyja a párbajt). Ez megerősítené Vader rákattanását a régi mesterére, hogy amint megérzi a jelenlétét a Halálcsillagon, nem tud mással foglalkozni, csak azzal, hogy anno nem tudott revansot venni. Ahogy meglátja, ott folytatja, ahol abbahagyták az agresszív véleménycserét. Ben válasza, "Only a master of evil" - szintén visszautalhatna erre a beszélgetésükre, a Darth szó pedig így egy finom beszólás is lehetne: többé már nem nevezi Anakinnek, mert Anakin számára meghalt, a visszatérítését feladta. De akkor sem hajlandó használni efelé a lény felé az Uralkodótól kapott Vader nevet, csak a Sith előtagot veti oda.

Ez így ebben a formában tetszene is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, SimonZ írta:

 Pl. Obi-Wan a visszaállítási kísérletek után letanítványozza, hogy érzelmileg kibillentse, letörje a büszkeségét - akár arra utalva, hogy Anakin még mindig csak egy tanítvány, de most épp a sötét oldalé.

Ez nagyon jó lenne! Anakint egyébként is egész Jedi-pályafutása során végig kísérte a titulusukon való rugózás. Egy ilyen mondat alighanem a legjobban fájna Anakinnak. Na meg persze nyilvánvalóan Padmé és az elveszett boldogság is fel fog merülni, ha ténylegesen is megtörténik ez a találkozó kettejük között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ami fura nekem, hogy a SW mindössze kapott 5 percet. Volt a mai Bobás dokuból egy kis fél perces videó + poszter, meg ez, amit ugye csak azok láthatnak, akiknek van D+. Utána meg rögtön ugrottak a Pixarra. Looooool. :D

 

darthmaul-kenobi.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt nem értem, ha Star Wars fronton tényleg csak ennyit akartak mutatni ma, akkor mégis miért nem vártak a The Book of Boba Fett trailerrel is eddig? Legalább egy kicsit többnek tűnt volna... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Csak azt nem értem, ha Star Wars fronton tényleg csak ennyit akartak mutatni ma, akkor mégis miért nem vártak a The Book of Boba Fett trailerrel is eddig? Legalább egy kicsit többnek tűnt volna... 

Nyugtával dicsérd a napot. Legyünk optimisták, még jöhet SW cucc. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jönni fog ma még egy külön Star Wars-szekció. Az ígérték, hogy "Get ready for exciting announcements and exclusive premieres from Disney, Pixar, Marvel, StarWars, NatGeo, and more!" Az eddigiek ehhez kevesek lennének, a nagy dobás még biztos hátravan.


"Patience, Viceroy, patience."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, SimonZ írta:

"Patience, Viceroy, patience."

Nem biztos, hogy ez a legbiztatóbb idézet, mert hát, szegény Viceroy hiába volt türelmes, nem azt kapta meg végül, amit akart, hanem, ami járt, de azzal nem volt elégedett. Azért reméljük, a mi türelmünk jobb jutalmat eredményez. :D 

 

 

10 perccel korábban, Yoda József írta:

Csak azt nem értem, ha Star Wars fronton tényleg csak ennyit akartak mutatni ma, akkor mégis miért nem vártak a The Book of Boba Fett trailerrel is eddig? Legalább egy kicsit többnek tűnt volna... 

Fura, de ez például egy baromi általános jelenség a gamer piacon, ahol egy rahedli nagy kiadó már a nagy show-k előtt ellövi minde puskaporát, aztán az expókon meg nincs semmi érdekes. Ez valami mai divat, vagy mifene.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, lehet így is értelmezni. Csak nekem, főleg ebben az időszakban, Vader nem tűnik annak a átvitt értelemben beszélő alaknak. Ráadásul a "tanítványod" szakasz átvitt értelemben sem működik szerintem, hiszen Anakin már évekkel azelőtt, hogy Sith-é vált, többre értékelte magát Obi-Wannál (ep2). Ha már Jediként is többre tartotta magát a mesterénél, kétlem, hogy akárcsak átvitt értelembe is úgy gondolná Sith Nagyúrként, hogy a klón háborúk lezárásának idején alárendelt volt.

 

A kor és az amit Sidioustól meg pár embertől kapott az évek során (pl.: Tarkin és Aphra is lenyomta) némi alázatot "nevelhetett" belé, amit egy olyan ember felé, mint egykori mestere akár el is ismerhet főleg ebben a formában, hogy a mondat másik felében már ismét öntelt, illetve annak a tükrében, hogy hite szerint Ő lesz az utolsó aki beszél Obi-Wannal, így nem jut más fülébe, hogy a nagy Vader elismerte, hogy egykor volt nála feljebb más is az Uralkodón kívül.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képek alapján, továbbra is várós sorozat elébe nézünk.

 

Az újabb Obi-Wan - Vader párbaj szerintem legfeljebb annyi "gondot" okoz a folytonosságban, mint a TCW idején Dooku és Anakin/Obi-Wan, vagy Obi-Wan és Grievous találkozásai az Ep3 fényében: ha nagyon akarjuk, meg lehet magyarázni. :) 

 

Nekem egyébként ez ugrott be az Obi-Wan vs. Vader concept artról:

 

gejENxv.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Az EPVI már mondhatja ezt nyugodtan hiszen a IV-ben már összecsaptak. Ehhez nem kell plusz egy találka köztük. De lehet félreértettelek. 

Ja igen jogos! Ahogy említetted, mondom, persze, hogy tudom, hogy mikor mondja ezt. De aztán az irományom mégis olyan hangnemre épült, mintha korábban mondta volna. Na akkor ezt csak szerettem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ehhez a "most már inkább gép, mint ember" megnyilávnuláshoz szerintem annak ellenére adhat pluszt egy korábbi találkozás, hogy az ep4-ben is összefutottak. Ha teszem azt megvalósul a sorozatban az, hogy Obi-Wan valóban egy röpke ideig hisz abban, hogy Vader megtéríthető, aztán lát valami olyan brutális, szenvtelen, gonosz tettet tőle, amit korábban Anakinról elképzelni sem tudott volna, akkor érheti egy mérhetetlen csalódás és megszilárdulhat a hite, hogy Anakin, aki jó ember volt, meghalt, a helyét átvette Darth Vader, aki inkább gép, mint ember. Eltorzult, gonosz.

Az ep4 szerintem ennek nem ad igazán alapot, hiszen ott csak vívtak, mert váltottak néhány szót. Érzelmek ott nem nagyon játszódtak közre, éppen ellenkezőleg, Ben részéről is eléggé közönyös. Mint aki már túlvan a traumán és beletörődött a barátja halálába. Ehhez az ep3 adott eddig egy jó alapot, hiszen ott Obi-Wan szemtanúja volt, amint Vader rátámadt a szeretett nőre és a gyermeke(i) anyjára - ez már elképzelhetetlen volt Anakinról. Szóval ez önmagában elég volt ahhoz, amit Obi-Wan az ep6-ban mondott. De ehhez még hozzá lehetne tenni még egy kis pluszt, ami frissebbé teszi az élményt. Elvégre, az ep3-ban még egy "újszülött" Vaderrel találkozott, aki épp csak kezdte megismerni a Sötét Oldalt. Egy olyan embert, akiről még el lehet hinni, hogy talán meg lehetne menteni. De tíz évvel később, a sorozat idején belefuthat egy teljes erejében üzemelő Darth Vaderrel, aki britálisabb és szenvtelenebb, mint az, akivel a Mustafaron vívott. Ez a Vader egészen új színben tűnhetne fel Obi-Wan előtt, pláne, ha mondjuk fegyvertelen ártatlanokkal szemben követne el valami rémtetett.

Igazából Vadert le kéne húzni Maul szintjére, aki csak azért, hogy előcsalja Obi-Want, képes volt egy egész falut kiirtani mindenestül.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Elvégre, az ep3-ban még egy "újszülött" Vaderrel találkozott, aki épp csak kezdte megismerni a Sötét Oldalt. Egy olyan embert, akiről még el lehet hinni, hogy talán meg lehetne menteni

Az EPIII alapján is teljesen megállják a helyüket ezek a szavak. Persze lehet árnyalni, de azért Obi-Wan a Rots-ban igen súlyos jeleit kapta annak, hogy Anakin a jó ember, elpusztult. Gyerekeket gyilkolt, ami már önmagában is elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ahogy írtam is, az ep3 jó alapot adott, ezt nem vitatja senki. De, pláne tíz év magányos elmélkedés után, főleg, ha még Qui-Gon is duruzsol a fülébe, Obi-Wan hite megremeghet. Az ep3 és az ep4 között 19 év van, ez baromi sok idő, hogy az ember átgondoljon dolgokat, például, hogy mit tehetett volna másképpen. Ráadásul Obi-Wan annak a tudásnak sincs híján, hogy igenis meg lehet szabadulni a Sötét Oldaltól, hiszen ismerte Asajj Ventress-t, aki megtért, és ugyanígy jó barátja volt Quinlan Vos, aki szintén vissza tudott térni.

Így közbeékelni egy olyan eseményt, ami megerősíti Obi-Wanban azt a hitet, hogy Anakin menthetetlen, nem lenne botor dolog. Ráadásul az ep3-ban azért Obi-Wan olyan túl sok mindent nem látott. A holon látta, hogy Vader lekaszált néhány, magát megvédeni képes padawant, illetve látta a holtakat, meg látta, amint megtámadta Padmét. Ez is traumatikus élmény lehetett, efelől semmi kétségem, de teljesen más lenne, ha az orra előtt, a saját szeme láttára vinne véghez Vader valami brutálisat, pláne akkor, amikor Obi-Wan ténylegesen megpróbálja megmenteni. Mindezt úgy, hogy akkor már érzelmileg is csak Anakinra koncentrálhat, mert korábban azért elég sok trauma zúdult rá egyszerre: Anakin árulása mellett ott volt a klónok árulása, a Köztársaság bukása, a Jedi Rend pusztulása, annak a ténye, hogy Palpatine a Sith Nagyúr, akit mindig is kerestek. Ennyi érzelmi sokk egyrakáson elég ahhoz, hogy ne tudja azonnal feldolgozni. Szerintem sok dolog Obi-Wanban csak azután rendeződött, hogy elvitte Luke-ot a Tatooine-ra és úgyszólván végre volt egy nyugodt perce.

Persze, leszögezem, mindez teljesen működik úgy is, hogy Obi-Wan és Vader a Mustafar után legközelebb a Halálcsillagon találkozott. Nem szükséges ehhez több információ, ugyanakkor szerintem remek érzelmi pluszt adna és árnyalná Obi-Wan és Vader kapcsolatát egy ilyen találkozó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mondtam, hogy lehet még árnyalni a dolgokat, ami valószínűleg meg is fog történni. A párbajos concept alapján lesz egy visszavágó Mustafaron, talán Vader erődjében? Remélem lesz is alja a sztorinak, és nem csak a fanservice-re mennek rá. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remélem lesz is alja a sztorinak, és nem csak a fanservice-re mennek rá. :D 

 

Az szerintem bizakodásra adhat okot ebben a kérdésben, hogy Ewan eléggé magának érzi a karaktert, így nem hiszem, hogy ha nem látott volna egy normális forgatókönyvet, ami érdemes Obi-Wanhoz akkor belemegy a filmbe sorozatba. Pénzügyileg sem hiszem, hogy rászorulna egy Obi-Wan "haknira". :)

 

Az jutott eszembe, hogy egy visszavágóra az is alapot adhatna, hogy Obi-Wan be akarja fejezni amit elkezdett, egy utolsó kétségbeesett kísérletként, hogy megmentsék a galaxist és a Jedi Rendet, mert azt gondolhatja ha Vadert legyőzi akkor esetleg lehet esélyük Yodával ketten az Uralkodó ellen is.
 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.