Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most így újra nézve a sorozatot azt kell mondjam, hogy lehet akármilyen jó az Andor, katartikus SW érzelmi hatást csak ez a sorozat tud kiváltani. :D Remek az egész.

Ugye hogy számít, hogy mikor melyik sorozatot látjuk? Amelyiket épp befejezed, azt látod jobbnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezt el se hiszem. Ez lehetséges?

Persze, már beszéltünk is erről a Respeecher-ről korábban. Király videó, jó volt betekinteni, hogy hogy is zajlik ez.

 

Sajnos a magyar szinkronkészítés nem az egyre igényesebb hanem az egyre igénytelenebb irányba tart, így csak különleges esetekben tudom elképzelni, hogy pénz, paripa, fegyver = lehetőség, idő és akarat is rendelkezésre álljon a szoftver használatához, de az mindenképpen jó, hogy az elméleti lehetőség megvan!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Nekem őszintén Obi-Wan karakterfejlődése sem volt világos. Nem azzal van bajom, hogy ő is Luke-hoz hasonlóan az elején kiégett remete lett, hanem az, hogy Luke-kal ellentétben én itt nem látom magam előtt azt a pillanatot, azt a jelenetet, azt a dilemmát, amikor újra erőt vesz magán igazán. Amikor megtörténik a döntés. Amikor újra visszatalál az Erőhöz. Ezt ti hol fedezitek fel?

Az egyik legjobban felépített vonal Obi-Wan ébredése. Valószínűleg azért nem érzed benne ezt, mert ez egy folyamat volt, igazán nagy váltások nélkül. Véleményem szerint onnantól indult el felfelé Obi-Wan, miután meg lett sütve és a Bacta-tartályban végezte.

 

A sorozatot a múlt hónapban láttam, és annyira tetszett, hogy át szavaztam az Andorról rá (ok, kellett még Dzséjt írása is hozzá :D ). 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én sem látok egyetlen egy drámai (hatásvadász, klisés) pillanatot, hanem sok kis pillanatot, amiből felépül a folyamat. Lépéseket látunk, amik elvezetnek kulcspillanatokhoz, ám ezek szépen figyelemmel kísérhetőek, főleg azért, mert vizuálisan is vannak komoly jelei. Kezdjük azzal, ahogy először látjuk Ben Kenobit. Ha nem tudnánk, ki van a képen, fel sem merülne bennünk, hogy ez egy Jedi mester, a Jedi Tanács egykori tagja, a klón háborúk hős tábornoka. Egy hentesre okkal asszociálnánk.

HyInxt9.png

 

De a munkán kívüli utcai viselete sem jedisebb, hiszen annyi a különbség, hogy a henteskötényt a henteskés tokjával lecseréli egy poncsóra.

B2IkkaN.png

 

A jellemváltozás első lépése szerintem az, amikor meglátja Narit fellógatva Anchorheadben. Aztán a második, amikor Bail megjelenik a barlangjában és a vén salabakter kap a szenátortól egy alapos fejmosást. Ez a kettő ráveszi arra, hogy a Narinak adott tanácsaival ellentétesen cselekedjen: előássa a fénykardokat, és a sajátját az övére akasztja. Nem szétszedi, mint Kanan, nem elrejti a poncsója legmélyebb zugába, mint Cal, hanem felakasztja az övére, ahonnét a nyílt utcán is bárki szeme láttára elő-elővillan a kard. A két lépéssel megközelített első kulcspillanat tehát az, hogy előássa a fénykardot és újra viselni kezdi. "Ez a fegyver az életed" hangzik el az ep2-ben Obi-Wan Kenobi szájából, tehát azzal, hogy előásta a kardot, szimbólikusan is visszatért régi életéhez. A kék inget és a poncsót is homokszínű ingre és barna köpenyre cseréli, bár ez még mindig csak színében Jedi viselet, mert amúgy inkább tatoone-i ruházat

DKULF1E.png

Emellett a kardot még sokáig nem aktiválja, mi több, civilizálatlan módon lézerpisztolyt használ.

 

A következő lépés, amikor Leia életének megmentése érdekében újra használja az Erőt, ráadásul ezt is elég nyíltan, sokak szeme láttára teszi meg. A negyedik lépés eztán az, amikor rájön, hogy Anakin él. Aztán szerintem az is fontos lépés, hogy minden szkepticizmusa ellenére Thala felbukkant a kijelölt koordinátákon, csak mivel ő türelmetlen és bizalmatlan volt, elmentek onnan és bajba kerültek. Ugyancsak fontos lehetett számára, hogy rájött, mennyi Jedi lovag él még, és több is, köztük jó barátja, Quinlan Vos még mindig próbál jót tenni másokért, akár Jedi társakért is (ez ugye homlokegyenest az ellenkezője annak, amit ő tett Nariért). Ezekkel a lépésekkel eljutunk a következő kulcsmomentumhoz: mások védelme érdekében hajlandó kiállni Vaderrel, ám csúnyán alulmarad.

A baktatartályos ázás pedig újabb lépés, hiszen itt dolgozza fel a fizikai, egyúttal a lelki sérüléseit. Ez előtt igyekezett távol maradni a bajtól, mi több, a sorozat azzal kezdődik, hogy bújkál a távoli és a közeli veszély elől is, nemet mond Bail kérésére, elhajtja azt, aki segítséget kér tőle, és lényegében elfogadta, hogy ő már nem Obi-Wan Kenobi, hanem Ben Kenobi, egy szimpla "hentes" a Tatooine-on. A fenti lépések és bactában eltöltött idő után pedig hajlandó besurranni a Nurra, használja az Erőt, fénykardot ránt és harcol - és közben szembesül azzal, hogy a Birodalom az inkvizítorok révén milyen rémségekre képesek a Jedik irányába. Mindezzel már majdnem teljes értékű Jedivé vált újra, már majdnem Obi-Wan Kenobi. Itt jegyezném meg, hogy miután kimászott a baktából, már a Jedikre jellemző tunikát viseli, nem azt a tatooine-i viseletet, amit eddig hordott, ugyanakkor itt a fénykard mellett még egy lézerpisztoly is lóg az övén.

YjYM6aj.png

 

A végső lépés a Nur után, a Jabiimon történik meg. Egyrészt, amikor az űrhajó landol, már nincs az övén a pisztoly. Aztán jön a jelenet, amikor nézegeti a falat, majd a hátrahagyott fénykardokat és végül az egyik ládából kiveszi egy korábbi rendtársa köpenyét és nem sokkal később azt viselni kezdi. Sőt eme köppeny nem is akármilyen, szabását és színét tekintve hasonlít arra, amilyet Anakin hordott az ep2-ben: ujjatlan sötétbarna.

CPQzBof.png

 

Ezzel a sok lépéssel eljött az utolsó kulcsmomentum, azaz Obi-Wan Kenobi már úgy öltözködik, mint egy Jedi lovag és úgy is viselkedik, mint egy Jedi lovag és végül kiáll a Sith Nagyúr, Darth Vader ellen, akit le is tud győzni, fölékerekedik mind fizikailag, mind mentálisan. A fizikai és lelki átalakulás a sok kis lépéssel teljessé vált, és az utolsó jelenetekben immár a hagyományos fehér-barna színösszeállításban látjuk, a megszokott Jedi tunikában, csizmában, és köpenyben (még ha az az ujjatlan változat is).

3k3nhwl.png

A folyamat, hála annak, hogy Obi-Wan lelki átalakulásával (vagy inkább visszaalakulásával) a ruházata is folyamatosan változik, egyre jedisebb lesz, jól nyomon követhető.

 

Nagyon jól összefoglaltad, jó volt olvasni :D 

Én nem rég láttam amúgy másodjára a sorozatot, és egybe megnézve nekem sokkal jobb élményt nyújtott, mint elsőre.

Viszont felmerült bennem egy kérdés. Első megnézésre nem nagyon értettem, hogy Vader miért engedi elmenni Kenobit a megsütés után. Mert az nem hinném, hogy opció, hogy ne tudná magához rántani Obi-Want, ha már láttuk pont ebben a sorozatban szétszedni egy hajót az Erővel, vagy eloltani a tüzet az Erővel, vagy egész egyszerűen átsétálni rajta, ha már a képregényekben a lávában sétálgatni is tud. Elsőre azt mondaná az ember, hogy rossz rendezés. Viszont másodjára volt egy olyan érzésem, hogy ez bizony valóban egy tudatos döntés volt a részéről. Ezt abból gondolom, hogy Reva amikor kihallgatja Leiát, hogy hol van az ellenálló sejt, akkor azt mondja neki, hogy neki mindenképp tudnia kell ezt az infót, illetve Vader is azután, mikor megszöktetik Leiát, és felelősségre vonja Revát, akkor elengedi, mikor mondja, hogy rajt van a jeladó a kis roboton, így tudják őket követni, és elkapni az egész szervezetet Obi-Wanostúl. Plusz mikor előlépteti főinkvizítornak Revát, mondja hogy szép munkát végzett, szóval kettejük között volt valami terv szerintem. Én úgy értelmeztem másodjára, hogy Vadernek valóban szándékában állt Obi-Wan megölése mellett a szervezet likvidálása is, de a győzelem kapujában (ahogy a visszaemlékezések szemléltették) túlságosan a bosszújára és ezzel a győzelmére koncentrált, és ez okozta végül a vesztét is. És Palpi is ezt igazolja neki vissza, hogy túlságosan a volt mesterével foglalkozott, így nem csak Obi hanem egy egész lázadó sejt (akik ráadásul fontosak, hisz erőérzékeny gyerekeket menekítenek, és volt Jedik is segítik őket) kicsúszott ez miatt a kezéből.

Kíváncsi vagyok te hogy értelmezted ezt, vagy csak én látok bele ennyit, ahol nincs is :D 

Második megnézésre valahogy így jött le nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Vader miért engedi elmenni Kenobit a megsütés után. Mert az nem hinném, hogy opció, hogy ne tudná magához rántani Obi-Want, ha már láttuk pont ebben a sorozatban szétszedni egy hajót az Erővel, vagy eloltani a tüzet az Erővel, vagy egész egyszerűen átsétálni rajta, ha már a képregényekben a lávában sétálgatni is tud. Elsőre azt mondaná az ember, hogy rossz rendezés. Viszont másodjára volt egy olyan érzésem, hogy ez bizony valóban egy tudatos döntés volt a részéről. Ezt abból gondolom, hogy Reva amikor kihallgatja Leiát, hogy hol van az ellenálló sejt, akkor azt mondja neki, hogy neki mindenképp tudnia kell ezt az infót, illetve Vader is azután, mikor megszöktetik Leiát, és felelősségre vonja Revát, akkor elengedi, mikor mondja, hogy rajt van a jeladó a kis roboton, így tudják őket követni, és elkapni az egész szervezetet Obi-Wanostúl. Plusz mikor előlépteti főinkvizítornak Revát, mondja hogy szép munkát végzett, szóval kettejük között volt valami terv szerintem. Én úgy értelmeztem másodjára, hogy Vadernek valóban szándékában állt Obi-Wan megölése mellett a szervezet likvidálása is, de a győzelem kapujában (ahogy a visszaemlékezések szemléltették) túlságosan a bosszújára és ezzel a győzelmére koncentrált, és ez okozta végül a vesztét is. És Palpi is ezt igazolja neki vissza, hogy túlságosan a volt mesterével foglalkozott, így nem csak Obi hanem egy egész lázadó sejt (akik ráadásul fontosak, hisz erőérzékeny gyerekeket menekítenek, és volt Jedik is segítik őket) kicsúszott ez miatt a kezéből.

Kíváncsi vagyok te hogy értelmezted ezt, vagy csak én látok bele ennyit, ahol nincs is :D 

Második megnézésre valahogy így jött le nekem.

Bár nem engem kérdeztél, de én úgy látom, hogy akkor Vadert is kicsit megérintette az első találkozásuk. Inkább azt akarta, hogy Obi-Wan szenvedjen, még nem akarta megölni. Elfogni csak ő tudta volna, ha nagyon akarja. Az előbb említett lefagyása miatt azonban ez nem jött össze. Egyébként a katonák egymás közötti kiabálásaiból kihallatszott, hogy azt a nagy tüzet nem tudják megkerülni, tehát a rendező bemutatta, hogy fizikailag se férhetett hozzá Obihoz a rohamosztag. Aztán, hogy ez mennyire volt jó húzás Deborah-tól, azt mindenki döntse el maga. :D 

A fentiek tekintetében nem lényegtelen, hogy úgy ahogy Vader az elején, Obi-Wan se ölte meg a leroncsolódott Vadert. Megtehette volna, de képtelen volt rá, ahogy a Mustafaron is. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bár nem engem kérdeztél, de én úgy látom, hogy akkor Vadert is kicsit megérintette az első találkozásuk. Inkább azt akarta, hogy Obi-Wan szenvedjen, még nem akarta megölni. Elfogni csak ő tudta volna, ha nagyon akarja. Az előbb említett lefagyása miatt azonban ez nem jött össze. Egyébként a katonák egymás közötti kiabálásaiból kihallatszott, hogy azt a nagy tüzet nem tudják megkerülni, tehát a rendező bemutatta, hogy fizikailag se férhetett hozzá Obihoz a rohamosztag. Aztán, hogy ez mennyire volt jó húzás Deborah-tól, azt mindenki döntse el maga. :D 

A fentiek tekintetében nem lényegtelen, hogy úgy ahogy Vader az elején elengedte korábbi mesterét, úgy Obi-Wan se ölte meg a leroncsolódott Vadert. Megtehette volna, de nem tudta megtenni, ahogy a Mustafaron se. 

Igen, az hogy a rohamosztag nem érheti el, az tök oké, bennem Vadernél merült fel a kérdés, első nézésnél az, hogy ott elengedi, oké kimagyarázható, - ahogy írtad pl: megérintette bár nekem ez azért rezeg, főleg miután előtte elég elszántan vív vele, szenvedtetni akarja, egyszóval Vader nagyon határozottnak tűnt ott nekem - de utána meg az inkvizítor erődben meg agresszívan Revára támad, hogy kicsúsztak a markából, meg utána is széttépi a hajót, hogy elkapja, hagyja az ösvényeseket elmenekülni mert Kenobi-Kenobi-Kenobi. Nekem ez a kettő így eléggé ellentétben van. Ha pl: Obi-Wan a végső párbajuknál megemlítette volna neki, hogy te is hagytál elfutni múltkor van benned jó stb. aztán a vége az mint a sorozatban, hogy rájön hogy a barátja valóban halott akkor oké lenne, így ez olyan érthetetlen jelenet számomra. Viszont második nézésre, nekem valahogy úgy jött le, mintha ezt Revával tervelte volna ki, hogy Kenobival együtt pusztítsák el ezt a sejtet, ezért engedi el, mert ott már tudja, hogy Kenobit segítik, és ez elvezetheti ehhez a szervezethez, amit ugyebár Reva meg is old Leia elrablásával (és végső megoldásként kínzással sztem ki is szedi Leiából) de ugye Obi beleköp a levesbe, ezért is ideges, és mondja neki, hogy előre megmondta hogy mi lesz, hogy ha elbukik, és mondja rá Reva hogy nincs gáz, mert nyomkövető van rajtuk. És akkor el is engedi. Hovatovább, miután megvan hogy a Jabiim-on ott van Kenobi az egész szervezettel, mondja neki hogy szép munka, és előlépteti főinkvizítornak.

Hát a fene tudja, ki mit lát bele, meg kéne kérdezni Deboraht :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reva csak egy eszköz volt, mert Vader tudta, hogy el akarja árulni, ami be is következett ugyebár. Obi-Wan menekülése jó kérdés.... Akkor is elkaphatták volna a lázadókat ha Obit begyűjtik, és teszem azt Vader jól megkínozza. Ő volt a legnagyobb hal, így az is lehetséges, hogy Vadert is megakadályozta a tűz abban, hogy elfogja régi mesterét. Alapból ezt sugallják az események is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, Reva csak egy eszköz volt, a kérdés hogy mire is használta ki ezt az eszközt.

Vader nem hinném, hogy félne a tűztől :) 

Most direkt a hsz előtt frissítettem az emlékeim, a 2017-es Vader képregényben konkrétan a láva tengerből ugrik ki, az égő ruháját eloltja, a lávát megállítja az Erővel, a tüzet is :D 

vaderfire1.JPG

No mind1 ez legyen a legkisebb "gond" :D csak furcsa, kíváncsi vagyok Dzséjt h vélekedik majd róla :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nemrég újráztam a sorozatot, és még mindig remek élmény volt. 

 

Az említett mapuzói jelenetet én úgy értelmeztem, hogy Vadert akarata ellenére megbombázták a kevés gyengeségét jelentő, ám mélyen benne rejlő érzelmei, ezért végül leblokkolt. Amikor a tűz túloldalán lévő Obi-Want nézte, hasonló érzésem volt, mint amikor az Ep5-ben a csillagromboló hídján mélázott Luke-ék szökése után, ahol hasonlóan intenzív érzelmi hatással lehetett rá a bespini találkozó. Plusz az egyértelmű, hogy Vader még nem akarta megölni Kenobit, ezért is oltotta el az első tüzet, és mondta, hogy az igazi szenvedés csak most kezdődik. Abban nem vagyok biztos, hogy tudatosan akarta volna a lázadó sejtet ezzel felkutatni, mert kihangsúlyozta, hogy csak Kenobi számít, ezért is menekülhettek el Rokenék a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@ByRoT

Én mindkettőre gondolok, szerintem Anakin (és úgy általában az ember) komplexebb annál, semmint hogy csak egy dolgot vagy csak egy végletet érezzen. Ennél fogva Vadernek szándékában állhatott felszámolni az Ösvényt és megüthette a találkozás Ben Kenobival. Kezdjük az utóbbival, az érzelmi résszel.

Vader tíz éve készül arra, hogy elkapja egykori mesterét. Tíz éve táplálja a lelkében tomboló tüzet a düh, amiért Obi-Wan, akiről már az ep2-ben padawanként is azt gondolta, hogy sokkal jobb nála, és mestere csak féltékenységből nem engedi a próbákra, nagyon csúnyán megalázta a Mustafaron. A kevésre tartott Jedi legyőzte, megcsonkította és otthagyta őt magatehetetlenül a halál martalékának. Ez józan emberi ésszel felmérhetetlen érzelmi csapást jelenthetett Vadernek, gyűlölete Kenobi iránt mérhetetlen, és persze nagyfokú bizonyítási vágya, hogy márpedig ő a jobb, még jobban fel lett aljzva. És mindez tíz éven át folyamatosan táplálva volt. Ja, és persze továbbra is minden kudarcáért, így a mustafari vereségért is Obi-Want okolja.

Erre találkozott egy olyan Ben Kenobival, akit kis túlzással fél kézzel legyőz, megaláz. Ez önmagában mondjuk nem lehetett nagy mellbevágás, ugyanakkor a bizonyítási vágyát már nem biztos, hogy kielégíti. Elvégre mit bizonyít az, ha legyőz egy gyenge, harcolni sem nagyon akaró ellenfelet? Szóval már ez egy kicsit megbirizgálhatta amúgy sem nyugodt lelki világát. Elvégre ő Obi-Wan Kenobi Jedi mesterrel jött harcolni, nem Ben Kenobi hentessel, akit igazából öt másodperc alatt felkoncolhatott volna.

És erre még elkezdtek rárakódni az újabb és újabb érzelmi rétegek. Miközben Bent pirította, biztosan benne is felidéződtek az emlékek, milyen volt, amikor a saját teste lángra kapott. Ez egy erős emlék, talán minden emléke közül a legerősebb és fizikai értelemben a legfájdalmasabb. Csak gondoljunk bele, hogy szerettünk elvesztésének emlékére is kibuggyanhat a könnyünk, akár egy évtizeddel később is. Vaderben meg arról jön elő emlék, hogy az egész test lángol kívül-belül, hisze a forróság a tüdejét is szétégette. Iszonyú fájdalmakra emlékezhet vissza. Már ez elementális erejű. 

És akkor hirtelen olyan tűz lobban, amit nem ő kontrollál. És ez is nagy különbség. Az első tüzet ő okozta és oltotta el, a másodikat Tala, ráadásul az majdnem testközelből lobban fel, Vader kezét védekezően maga elé tartva hátra is hőköl. Ritka tanújele annak, hogy Darth Vader megijedt egy pillanatra. S ekkor lecsap az utolsó érzelmi trauma: Ben Kenobit egy random bolygón is megmentik a barátai. Nem biztos, hogy így van, de szerintem Vader nem leblokkolva vagy megbabonázottan figyeli Tala és a droid "mentőakcióját", hanem elmélázik a helyzeten. Ben ott van megégve, fájdalmaktól gyötrődve, legyőzve. Ugyanolyan helyzetben, amilyenben ő volt a Mustafaron. Ám Vadernek valószínűleg órákon át kellett szenvednie ott a lávaparton egyedül, kiszolgáltatva, míg Kenobihoz egyből rohantak a barátai. Nem feltétlen ez a legerősebb érzelmi csapás rá nézve, de szerintem ez is eszébe jut.

 

És akkor ott van a Jedik és az Ösvény elpusztításának lehetősége. Azt tudjuk, hogy a Birodalom az Ösvényről már régóta tud, de szerintem egészen a Mapuzóig nem látták annak esélyét, hogy Obi-Wan és az Ösvény együtt is bedarálható. Így Revát alapvetően Vader csak az Obi-Wan elleni hajszában akarta felhasználni. A nő Kenobival kapcsolatos megszállotsága régóta ismert, Vader pedig tudta azt is, miért kattant rá ennyire a Jedi Tanács egykori tagjára. Így tökéletes eszköz volt arra, hogy mint egy vadászebet, ráeressze Kenobira. Szerintem Vader még utasította is a Főinkvizítort, hogy alázza Revát, hogy abból minél előbb előbújjon a látszólagos ambíció - ugye Reva a hatalomvággyal akarta palástolni valódi szándékait, Vader pedig tudhatta ezt, hiszen simán belement a játékba, amíg haszna volt belőle.

Szóval Vader közvetlenül és a Főinkvizítoron keresztül is manipulálhatta Revát, hogy így fokozza a nő bosszúvágyát, ami Ben mihamarabbi felkutatására buzdította. Ez eredményre is vezetett, Reva sikeresen előcsalta Kenobit és elvezette hozzá Vadert. Ám a Mapuzón, amikor a sérült Jedihez odarohantak a barátai, Vaderben már felmerülhetett, hogy azok ott nem akárkik, és Obi-Wan sem véletlenül jött erre a bolygóra. Akkor ugyan ő még nem tudta, hogy az Ösvény embereire leltek rá, de az már felmerülhetett benne, hogy érdemes lehet Kenobi segítőire ránézni, kideríteni, hová viszik.

 

És mindez együtt egyben zúdult rá Vaderre abban a pár másodpercben, s részben feldúlt érzelmei, részben céljai miatt hagyta meglógni Kenobit. Mert hiába mondják rá, hogy inkább gép, mint ember, Vader még ember. Sith-ként is vannak érzelmei, sőt a Sith alapvetően jobban megéli a negatív érzelmeket, mi több, abból táplálkozik. És itt Vaderre rengeteg negatív érzelem zúdulhatott rá. Harag, félelem, düh, és így tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, lehet ebben a kettősségben van valahol az igazság. Sky érvelése is lehet tök legit. Igazából valszeg csak racionális döntést keresek ott, ahol inkább érzelmi döntés ment végbe, ezt mondjuk kifejthették volna bővebben, lett volna potenciál még ebben, ha már ilyen írások születnek a témában :D

Összességében ez egy jó kis sorozat volt, többször is jó újranézni. Én Reva további sorsára is kíváncsi vagyok, érdekel, hogy merre fog vezetni az útja, szerintem még valahol a jövőben elő fog kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Jobb ha lakonikus az elbeszélés. Ha mindent a szákba rágnak akkor miről beszélnénk? :D 

És ha egyértelmű volna, nem is lenne olyan jó többször is újranézni. Az a jó, ha bele kell gondolni az illető sorsába, érzéseibe, úgy tudjuk mi is beleélni magunkat a döntéseibe, átérezni a helyzetét, akár szimpatikus, akár nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mythbustersből (Állítólag...) ismerős és megannyi film (köztük a The Phantom Menace és az Attack of the Clones) trükkjéért felelős Adam Savage ellátogatott az FBFX-hez, a céghez, ami az Obi-Wan Kenobihoz és az Andorhoz gyártott jelmezeket (főleg páncélokat), köztük a legelső klón trooper páncélt, ami fizikai formában, nem CGI-ként jelent meg egy élőszereplős Star Wars produkcióban. Erről a páncélról beszélget annak megalkotójával, Alea Hollanddal, akitől a munkán kívül sem esik messze a páncélkészítés, ugyanis stormtrooper cosplayer.

 

Ebben pedig ugyanannál a cégnél Darth Vader ikonikus ruházatával és sérült sisakjával ismerkedik meg, amit az Obi-Wan Kenobihoz készítettek el. Így megtudhatjuk, hogy a sisak teljesen egyedi, amit úgyszólván az előző filmek sisakváltozataiból építettek fel, és ez a legmobilisabb változat, ami valaha készült, mivel a sorozatban Vadernek sokat és sokféleképpen kellett mozognia.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

- Vivien elárulta, hogy a meghallgatása nagyon, nagyon, nagyon sokáig tartott. Most már nagyon örül, hogy nem titok a szerepe többé.

 

- Deborah a Mandaloriannak köszöni, hogy "újra lángra lobbantotta" a szeretetét a Star Wars iránt.

 

- Ewant régebben mindig két kérdéssel zaklatták: lesz-e egy újabb Trainspotting film, valamint hogy visszatér-e Obi-wan szerepében?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.