Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

https://app.frame.io/presentations/e4dcdaa6-33d9-4c22-a0e6-3590c03c12a3

 

Egy rajongó összevágta a sorit egy másfél órás filmmé. Én most néztem meg, egész kellemes lett.

Sok helyen nagyon kapkodós lett és túl sok minden lett kivágva, viszont jó pár helyen nagyon sokat javított véleményem szerint h feszesebb lett, illetve tett alá zenét - bár ez nálam pont nem talált be - de olyan hibákat is kijavított amiket sokan szóvá tettünk és/vagy olvastam kommentekben. pl leia elrablása, Obi szökése, de olyat is javított, hogy a fénykard átvágja a rohamosztagos páncélját elsőre meg hasonlók.

Ha valakinek van ideje szerintem érdemes meglesni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom. Korábban még érdekelt az ilyesmi; ep 4 revisited, by adywan vagy mi volt az, de manapság már nem. Olyannyira, hogy azt sem tudom az 5-ből elkészült - e? 

Az alkotói szándék és maga az alkotás sérül ilyenkor. Még akkor is, ha egyes csacska dolgokat javítani szándékozik. Meg bármíly lelkes ügyes rajongótárs munkája, nekem ő kevés. Az első 6 filmet Lucas piszkálhatja büntetlenül a szememben, és azt elnézem "az utolsó kéz" jogán, az ST-vel Abrams tehetne ilyet, Obi-Wannal meg Chow. Mástól nem kell. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nem is tudom. Korábban még érdekelt az ilyesmi; ep 4 revisited, by adywan vagy mi volt az, de manapság már nem. Olyannyira, hogy azt sem tudom az 5-ből elkészült - e? 

Az alkotói szándék és maga az alkotás sérül ilyenkor. Még akkor is, ha egyes csacska dolgokat javítani szándékozik. Meg bármíly lelkes ügyes rajongótárs munkája, nekem ő kevés. Az első 6 filmet Lucas piszkálhatja büntetlenül a szememben, és azt elnézem "az utolsó kéz" jogán, az ST-vel Abrams tehetne ilyet, Obi-Wannal meg Chow. Mástól nem kell. 

Nyilván nem is azt mondom, hogy mostantól ezt kell nézni mert ez jobb. :D De vannak benne jó ötletek - csomó rossz is - és ha egy este nincs ideje vkinek végignézni a sorit de mégis akarná, akkor ez hiánypótló lehet. :D :D

Amúgy az h egy lelkes rajongó társ munkája kevés lehet, arra ott van rögtön az ellenpélda, hogy a csávó aki csinált egy jobb Luke deepfake-t azonnal felvették. :) és ha őszinte akarok lenne ebben a rajongói editben is voltak olyan vágások amik sokkal jobbá tettek volna számomra egy egy jelenetet. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Adywan verzió után végeztem ezekkel. Szimplám rajongói elképzelésekről van szó, ami esetleg érdekességnek elmegy. Ezt ráadásul rengetegen kritizálják is, ami ugyan csak érdekes adalék, de ahhoz elég, hogy messze elkerüljem. Azt meg csak zárójelbe jegyzem meg, hogy a t*köm kivan azokkal rajongókkal, akik azt hiszik ők mindent jobban tudnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nagyon durva! :o Hogy sikerült összehozni?

Véletlenül. Tegnap éjjel valahogy kilyukadtam a neten szörfölés közben Coleman Kcaj wookieepedia oldalán, és ott látom, hogy már tényként veszik, hogy a 4. részben őt láthattuk a kriptában. Korábban úgy írták le, hogy csak egy ugyanolyan fajú lény, de nem Kcaj az, mert vannak eltérések. Szóval megnéztem, mi a forrás, és csak pilláztam, hogy a starwars.com episode guide-ja. Szóval felmentem a starwars.com-ra és örömmel tapasztaltam, hogy valóban van mindegyik résznek episode guidja. Gondoltam, akkor ezt kihasználva ma itt is pótlom eme hiányosságot, szóva a délután folyamán ezzel foglalkoztam. Itt-ott picit kiegészítettem, levadásztam a magyar címeket, feltöltöttem a használható képeket és voala. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Azért ez milyen jó ki van találva. Leiát végül Haja vitte vissza Alderaanra, így végeredményben az Organák védekezhetnek azzal, hogy nekik semmi közük Obi-Wan Kenobi felbukkanásához. Leiát pedig a Harmadik Nővér rabolta el, így a Birodalom védekezhetett azzal, hogy ez a Nővér magánakciója volt, és a túlkapásaiért a Birodalom egyik első számú vezetője maga bűntette meg kivégzéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Korábban már volt itt róla szó, hogy Vader hangját egy MI vezérelte programmal állították elő. Nos, ez mostanra már biztos, a Respeecher nevű programot nem csak az Obi-Wan Kenobi-ban használták Vader hangjához, de Luke hangját is ezzel alkották meg a The Book of Boba Fett-ben. A program archívált hangok elemzésével alkothat meg új szövegeket, így téve lehetővé, hogy a megöregedett színészek hangja újra fiatalosan szóljon. De nem csak, hogy fiatalos legyen, hanem, hogy megszólaljon, merthogy teljesen mesterségesen létrehozott szövegekről van szó, végig a program által generált beszédet halljuk. Ugyanis a 91 éves James Earl Jones egyetlen dologgal járult hozzá az Obi-Wan Kenobi-hoz: meghatalmazást adott arra, hogy az archívált hangfelvételeken rögzített hangját a Respeecher (és feltehetően a Lucasfilm) felhasználhassa a jövőben is, új szövegeket is kreálva a fenti módszerrel. Így Vader hangja továbbra is velünk maradhat Mr. Jones nélkül is. A neve természetesen tiszteletből továbbra is ott van a szereplők listáján.

Szomorú adaléka a dolognak, hogy a Respeecher (ami egyben a startup cég neve is) Ukrajnában van, dolgozói pedig Kievben és más városokban a fürdőszobában, színházakban vagy házak folyosóin dolgoztak az Obi-Wan Kenobin, miközben körülöttük rakéták süvítettek és robbanások dörömböltek. Szóval úgy született meg Darth Vader hangja ebben a sorozatban, ami sokunk szerint jobb, mint James Earl Jones maga a Rogue One-ban, hogy az azt megalkotók a munka közben sajnos szó szerint életveszélyben dolgoztak. Minden tiszteletem az övék, és ezzel még magasabbra emelkedett a szememben ez a nagyszerű sorozat.

Minderről a Vanity Fair legújabb cikkében lehet olvasni részletesen.

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 5
  • Meglepő 4
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De nem csak, hogy fiatalos legyen, hanem, hogy megszólaljon, merthogy teljesen mesterségesen létrehozott szövegekről van szó, végig a program által generált beszédet halljuk.

 

Ezt a fél sajtó tényként kezeli már a kezdetektől fogva. Sajnos ezt kötve hiszem, és ha felmész a respeecher weboldalára, akkor láthatod is, hogy meglévő szöveganyagokat torzítanak el teljesen más hanghordozásúvá. Értelmetlen és zavaros megoldás lenne, ha begépelnél valamit, és azt a program eljátszaná. Ha mondjuk nem tetszik az alkotóknak, amit az algoritmus kikalkulál, a programot hogyan lehetne színészvezetni? Az, hogy egy hangot egy másik ember hangjára a megszólalásig hasonlítóan eltorzít egy program, az egy ötlet, és egy teljesen másik ötlet, hogy egy AI szinkronszínészkedik, vagy hogy egyáltalán tud-e? Kétlem, hogy ezt a kettőt összekombinálnák.

Az is felmerül, hogy hogyan tudták Hamill dublőrére tökéletesen ráilleszteni a szöveget? Tehát ezek szerint az AI még időben is pontosan, szájra illesztve szinkronizál? Szerintem egész egyszerűen a srác forgatáson felvett hangját, esetleg utószinkronját torzították el.

 

https://www.respeecher.com/product

(két állítás: nem text to speech, hanem speech to speech módon működik; emellett a működési elv 5. pontjában írják, hogy kell egy audio source, amit eltorzít az AI a már meglévő, feldolgozott archív hangminták alapján arra a hangtónusra, amire szeretnék)

 

Az a véleményem, hogy egy  színész mindkét esetben felmondta a szöveget. Vagy Hamill és JEJ maga, vagy azok a színészek, akik játszották a szerepeket, lehet, hogy Christensen hangja lett így eltorzítva. Az is biztos, hogy egy stábtag korábban arról beszélt, hogy JEJ igenis részt vett a munkálatokban. Jó lenne tisztábban látni a jelenleginél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Az is felmerül, hogy hogyan tudták Hamill dublőrére tökéletesen ráilleszteni a szöveget? Tehát ezek szerint az AI még időben is pontosan, szájra illesztve szinkronizál?

Ez nem egy nagy mutatvány, amióta létezik utószinkron, megoldható a dolog. Egy jobb vágóprogrammal én is megcsinálom. Sőt, már csináltam is, egy poénos fan trailerben az Avatar szövegeit illesztettem rá az Aliens szereplőinek szájára. Az egyetlen, ami szükséges a sikerhez, hogy a szöveg közel azonos szótagú legyen. De ebben a megoldásban, még ha szövegalapú is lenne a folyamat, akkor is pofonegyszerűen lehet megoldani: a dublőr elmondja Luke szövegét a forgatáson, és a program azt a szöveget olvasná fel. A többi már csak a vágókon múlik.

 

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

(két állítás: nem text to speech, hanem speech to speech módon működik; emellett a működési elv 5. pontjában írják, hogy kell egy audio source, amit eltorzít az AI a már meglévő, feldolgozott archív hangminták alapján arra a hangtónusra, amire szeretnék)

"You’ll get perfectly cloned voices in return."

Vagyis a használt hang(ok) klónját kapja meg, a fenti állításnak megfelelően egy mesterséges, gép által kreált hangot (én még sehol nem olvastam olyat, hogy szöveget olvas fel a gép, és én sem állítottam ilyet). Ez több, mint egy keverőpulton történő hangtorzítás, amivel végül is Vader eredeti hangja megszületett. Itt a programot "meg kell tanítani" arra, hogy felismerje, hogyan beszél X és Y, hogy aztán úgy módosítsa a hangot, hogy X úgy beszéljen, mint Y. Így születik meg az archívált hang- és a beküldött hangminták alapján egy új, mesterséges hanganyag, amit a program állít elő. És ez a lényeg: minden hang, amihez a program hozzáfér, csak minta, ami alapján dolgozik és valami újat kreál. Igen, kell egy színész, aki eljátssza és felmondja a szöveget, hogy a programnak legyen referenciája arra, hogyan kell előadnia a hangot. És kell lennie nagyon-nagyon sok archívált hanganyagnak, hogy legyen referenciája arra, hogyan kell módosítania a színész hangját, hogy az úgy beszéljen, mint a másik színész. És ezen referenciák alapján alkotja meg az új hangot:

"Every nuance and emotion from the original speech pattern is captured in our digitally replicated voices."

 

3 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Az is biztos, hogy egy stábtag korábban arról beszélt, hogy JEJ igenis részt vett a munkálatokban.

Azért az általam linkelt cikket elolvashattad volna:

"Jones is credited for guiding the performance on Obi-Wan Kenobi, and Wood describes his contribution as “a benevolent godfather.”"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És kell lennie nagyon-nagyon sok archívált hanganyagnak, hogy legyen referenciája arra, hogyan kell módosítania a színész hangját, hogy az úgy beszéljen, mint a másik színész. És ezen referenciák alapján alkotja meg az új hangot:

"Every nuance and emotion from the original speech pattern is captured in our digitally replicated voices."

Akkor ezért volt egy nagyon picit fura Luke hangja a Bobában. Köszi az infót! Ami még nekem fura volt kicsit az a "Now you will suffer... obi WAUN." De amúgy meg a rendszer előnyei messze túlmutatnak az esetleges minimális furcsaságokon. Elég csak meghallgatni Vader RO beli hangját, ami sajnos igencsak öreges. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

Ami még nekem fura volt kicsit az a "Now you will suffer... obi WAUN."

Nekem is furán hangzott, de tetszett. Akkor azt hittem, csak Jones ejtette ki furán. Viszont szerintem az ilyen pici hibák még hozzá is tesznek az életszerűséghez. Hasonló, mint amikor Ian McDiarmid a Rebels-ben Ássokát és Bridzsát mond Ahszoka és Bridzsör helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Nekem is furán hangzott, de tetszett. Akkor azt hittem, csak Jones ejtette ki furán. Viszont szerintem az ilyen pici hibák még hozzá is tesznek az életszerűséghez. Hasonló, mint amikor Ian McDiarmid a Rebels-ben Ássokát és Bridzsát mond Ahszoka és Bridzsör helyett.

Az Obi WAUN az tényleg ez a kategória, Luke Yodáról szóló beszéde viszont tényleg kicsit olyan furán hangzott, a rész közben (hanglejtés, hanghordozás), amit most már tökéletesen megmagyaráz ez a háttér információ, amit hoztál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egész egyszerűen örülök ezeknek. Ezek megbocsátható nüanszok, jó tudni, hogy a technika révén karaktereink halhatatlanokká válnak, és saga is ebbe az irányba tarta a használt technikák miatt. Nekem továbbra sem számít a módszer, csak a végeredmény. Amíg az nem dob ki az élményből, célt értek, örülök én is, és emiatt örülhetnek ők is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az este tartották a 47. Saturn Awards díjátadót, ahol az Obi-wan Kenobi sorozat az alábbi kategóriákban nyert:

 

- Best Limited Event Television Series

- Best Supporting Actress (Moses Ingram)

- Best Guest-Starring Performance (Hayden Christensen)

 

:clap:

 

(A Best Actor kategóriában Oscar Isaac happolta el Ewan McGregor és még pár színész elől a díjat a Moon Knight sorozatban teljesített alakításáért)

  • Nagyon tetszik 4
  • Meglepő 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is gratulálok! Nálam Anakinként is tökéletesen hiteles volt az Ep3-as alakítása óta, ami visszamenőleg helyretette az Ep2 padawan alakítását is, amit a bemutatókor még nem éreztem át. Az Obi-Wan sorozatban abszolút feltette az i-re a pontot! Örülök, hogy ezt most ilyen formában elismerték. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.