Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Véleményem az utolsó epizódról és magáról a sorozatról: az első négy részben volt egy-egy apró dolog (üldözéses jelenet, Reva felesleges előre-hátra szaltói, Mapuzo kinézete, "shaky" kamera, csak hogy párat említsek) ami bökte a csőrömet, de az utolsó két epizód szinte hibátlan volt nálam. Nagyon erősen fejezte be a sorozatot Deborah. Már az előző rész is magasra tette a lécet, de ez túlszárnyalta, konkrétan felrakta az i-re a pontot nálam.

 

Bővebben majd a Part VI kibeszélőben és az Évadértékelőben. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh. Érzelmi hullámvasút, az egész. Brutális lett, és egyben szép lezárás szerintem.

Remélem ebben semmi spoiler nincs, csak egy kis tease... :D

 

 

34 perccel korábban, Bence1997 írta:

Véleményem az utolsó epizódról és magáról a sorozatról: az első négy részben volt egy-egy apró dolog (üldözéses jelenet, Reva felesleges előre-hátra szaltói, Mapuzo kinézete, "shaky" kamera, csak hogy párat említsek) ami bökte a csőrömet, de az utolsó két epizód szinte hibátlan volt nálam. Nagyon erősen fejezte be a sorozatot Deborah. Már az előző rész is magasra tette a lécet, de ez túlszárnyalta, konkrétan felrakta az i-re a pontot nálam

 

Pontosan így vagyok vele én is, bár engem igazán a 4. résztől húzott már be. De ja, részletesen a topicjában.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bence1997 írta:

Reva felesleges előre-hátra szaltói

Nem ellened szól, csak erről eszembe jutott - ha már szóba került nemrég az "ami régen nem volt baj, ma már hiba" téma feljebb -, hogy Reva valóban felesleges, pusztán a látványt szolgáló mozdulatai ma már mennyi ember csőrét bökik, de persze az ep1-3 párbajai, ami teli vannak totál felesleges, csak a látványt szolgáló mozdulatokkal, azperszedekirály. Mert ugye ez teljesen logikus, a párbajt szolgáló céllal betett momentum az ep3-ban:

BSkw7NV.gif

A levegőt jól felszeletelték. :) 

 

Meg persze a bútoron való ugrabugra is teljesen rendben van:

MeanMintyIchneumonfly-max-1mb.gif

 

És persze egy, a 80-as éveit taposó arisztokratának is így kell méltóságteljesen lejönnie a lépcsőn:

6c2d924f4ce0215fd8f53f921fb9e9701e073c9a

 

És ez csak három példa. A PT látványos párbajai teli vannak ilyenekkel. Ott is felesleges az ide-oda szaltózgatás, kardpörgetés, kitekert testhelyzetekben csapkodás - elvégre a párbajok arról szólnak, hogy minél gyorsabban legyőzd az ellenfelet, nem arról, hogy a lehető leglátványosabb, egyben legtöbb energiát elpazarló, de legalább teljesen felesleges mutatványokat hajts végre. Mégis, valahogy rengeteg ember visszasírja azokat a párbajokat. De Reva parkour futkározása, az gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, kudar írta:

Uhh. Érzelmi hullámvasút, az egész. Brutális lett, és egyben szép lezárás szerintem.

Remélem ebben semmi spoiler nincs, csak egy kis tease...

Az ilyenek jöhetnek. :) Örülök, ha az utolsó rész mindent visz. Erre számítottunk. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nem láttam az utolsó részt, de @Dzséjt véleményével értek egyet. Az SW-nek mindig is része volt a színpadiasság, nincs ezzel semmi gond. Sok más elem mellett a pörgős-ugrálós párbajok is hozzájárultak ahhoz, hogy ilyen emlékezetes lett a PT. Sőt, még az alapvetően prequel-fóbiás ismerőseim is a párbajokat tartják az egyik fő pozitívumnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd úgyis írok róla hosszabban, de az, hogy valakinek nem tetszik a rendezés, és hogy hol veri ki egy egy jelenet a cringe métert, vagy megy szembe annyira a logikátlansággal, hogy fogom a fejem, az mindenkinél máshol van, vagy ki mennyire megbocsájtó, mert mondjuk a hangulat elviszi másfelé. 

És azért mert valaki szóvá teszi azt, hogy ez a jelenet neki nem tetszik, akár az üldözéses jelenet, akár a parkour, de lehetne még sorolni, az nem feltételezi egyből azt, hogy viszont minden más SW rész, jelenet tökéletes, amit valaha láttunk, de nyilván nem teszem hozzá hogy, nem tetszik a parkour, de nyugi a régi SWokban is voltak értelmetlen pillanatok mint! Nem, mert most erről beszélünk. :D 

És én ezért mondom, hogy jó néha a nem tökéletes dolgokat is megemlíteni, attól még lehet szeretni ugyanúgy. :) Szerintem közel sem tökéletes ez az évad úgy ahogy itt sokan gondolják,  - bárcsak én is végig azt éreztem volna - de így is imádom és sokszor újra fogom nézni. Kezdve most. Nézem is újra a finálét. :D

UI: Nekem pl ObiAni légharca annó se tetszett, nem igazán értettem, viszont Palpi szaltóját imádtam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó részt még nem láttam, de én se gondolnám, hogy az Obi-Wan sorozat után ne lenne tér a fejlődésre és ez lenne a tökéletes sorozat. Akár a zene (nem azért mert nem a régi hanem mert az új nem üt akkorát), akár néhány akció-jelenet, akár itt-ott pár rendezői megoldás vagy néhol a kikandikáló sorozatos-büdzsé azért visszavesz az élményből, csak közben nálam annyi minden van a serpenyő másik oldalán, hogy ezek szinte teljesen eltörpülnek.

Amiben eddig nagyon erős volt ez a sorozat azok a nagybetűs SW pillanatok. Kiváncsi vagyok ezen a téren mit tartogat a finálé.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, kudar írta:

És azért mert valaki szóvá teszi azt, hogy ez a jelenet neki nem tetszik, akár az üldözéses jelenet, akár a parkour, de lehetne még sorolni, az nem feltételezi egyből azt, hogy viszont minden más SW rész, jelenet tökéletes, amit valaha láttunk, de nyilván nem teszem hozzá hogy, nem tetszik a parkour, de nyugi a régi SWokban is voltak értelmetlen pillanatok mint! Nem, mert most erről beszélünk. :D 

És én ezért mondom, hogy jó néha a nem tökéletes dolgokat is megemlíteni, attól még lehet szeretni ugyanúgy. :) Szerintem közel sem tökéletes ez az évad úgy ahogy itt sokan gondolják,  - bárcsak én is végig azt éreztem volna - de így is imádom és sokszor újra fogom nézni. Kezdve most. Nézem is újra a finálét. :D

UI: Nekem pl ObiAni légharca annó se tetszett, nem igazán értettem, viszont Palpi szaltóját imádtam. :D

Az rendben van, hogy megemlíti a negatívumot, és mint írtam, nem Bence ellen szóltam fel, csak erről jutott eszembe. Mert bizony van olyan, aki úgy szólal meg, hogy "ilyen soha nem volt korábban, csak a büdös Disney-nél és a sátánfajzat Kennedy-nél". Nem egy, nem kettő, hanem nagyon sok helyen láttam, hallottam, akik istenítik az OT-t, a PT-t vagy éppen az OT-PT-t, mert azok tökéletesek, hibátlanok, stb., de közben olyanokba kötnek bele az Obi-Wan Kenobi-ban vagy az ST-ben, amik ott voltak a szupercsúcstökéleteshibátlanisteniajándék lucasi filmekben is - és ugyanez ment a PT idején is, jellegzetes példája volt Quarron, aki egyszer még abba is belekötött, hogy tűz van az űrben az ep3-ban... Kár, hogy akkor még nem voltak a fórumokon divatosak a giffek, mert tuti küldtem volna neki egy ilyet:

moments sw GIF

Meg azért na, ha évekig beszélgetünk egymással a korábbi produkciókat is érintő témákban, de ott sose jön elő a "néha jó a nem tökéletes dolgokat is megemlíteni", akkor az is minimum fura (ez sem Bencére vagy rád vonatkozik, mivel sosem rejtettétek véka alá a negatív véleményeteket sem, így nálatok tudni, hogy mit nem szoktatok szeretni). És bizony van egy harmadik aspektus is: ha rávilágítanak, hogy ilyen korábban is volt, de akkor miért nem volt baj, akkor azért vagy érdemes újragondolni a dolgot, vagy megemlíteni, hogy "hát ja, ott sem tetszett" (mint például nekem a fenti három pillanat nem tetszik, és ezt már régen is szóvá tettem), vagy legalább megmagyarázni, hogy akkor miért volt jó, most meg miért nem, hogy legalább mi is megértsük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@kudar láttad már? :D 

Látta már, fent írt is róla pár lelkesítő szót.

6 órával ezelőtt, kudar írta:

Uhh. Érzelmi hullámvasút, az egész. Brutális lett, és egyben szép lezárás szerintem.

Remélem ebben semmi spoiler nincs, csak egy kis tease... :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@kudar láttad már? :D 

Már 3x megnéztem és utána meló közben meghallgattam/néztem az összes youtube reakcióvideót szóval a főbb részeket már rengetegszer...de nem tudok betelni vele. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hűűűűűűűűűűűűűűaszanyjááááááátamindenitvaaaaaaaaaaaaaaaaóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Hát nem könnyítes meg  a 2 nap várakozást.:D Legalább szolidarításból írtad volna hogy az utolsó rész az sw mélypontja.:evil::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Frenkie írta:

Hát nem könnyítes meg  a 2 nap várakozást.:D Legalább szolidarításból írtad volna hogy az utolsó rész az sw mélypontja.:evil::D

Bocs, fentebb kamuztam, mert itt nem lehet negatív dolgokat írni. Valójában tönkretette a gyerekkoromat. :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 22. - 11:35, Whill írta:

Én még nem láttam az utolsó részt, de @Dzséjt véleményével értek egyet. Az SW-nek mindig is része volt a színpadiasság, nincs ezzel semmi gond. Sok más elem mellett a pörgős-ugrálós párbajok is hozzájárultak ahhoz, hogy ilyen emlékezetes lett a PT. Sőt, még az alapvetően prequel-fóbiás ismerőseim is a párbajokat tartják az egyik fő pozitívumnak.

17 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Már én is alig várom! Este 8 után nézem. De hiszek nektek, hogy jó lesz! :D

Nektek is tetszett? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.