Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Nos az évadkritika szekcióba sikerült azt hiszem mindent kiadni magamból, jót, rosszat, és bár kétlem, hogy bármi újat tudtam volna írni, ami korábban ne hangzott volna. azért így is jó hosszú lett. :D Jöhet a kövi sori. XD :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az index is ilyen címmel jön, akkor itt komoly epizódóról lehet szó. :D 

 

"Szédületes évadzáróval búcsúzott az új Star Wars-sorozat"

Egy-két dologtól eltekintve, jó rész volt..

 

Egy kis off: 

 

Megnéztem még pár videót ettől a 2 lökött fazontól. Hát, a Mando sorozatot darabokra szedték, sokkal jobban mint a Kenobi-t.  :(  

Az egyik kedvenc sorozatomat, a Sharp Things-et meg, teljesen megalázták. 

A Jurassic World Dominion kritikájuk meg egy büdös fillért sem ér. Sokkal rosszabb volt a film, mint ahogy ők beállitják.  

Szóval, van amihez értenek, van amihez meg nem. 

Véletlen, pár dologban egyetértettem velük, annál a videónál, amit belinkeltem. 

Ennyi. 

Off vége. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az index is ilyen címmel jön, akkor itt komoly epizódóról lehet szó. :D 

 

"Szédületes évadzáróval búcsúzott az új Star Wars-sorozat"

Ne higyj el mindent, amit a neten olvasól. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kritikám a sorozatról. Ide teszem, mert szeretnék majd egy bővebb lére eresztett évadértékelést is írni (főleg most, hogy már egyben is láttam az egészet), ezt ugyanis elég drasztikusan meg kellett nyesnem (az eredeti hossza 12 000 karakter környékén mozgott, ezt toltam le 6500-ra, amivel még így is túlléptem a keretet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megállás nélkül megy az interneten, illetve a stáb részéről az új évad követelése. Természetesen mind szívesen megnéznénk Ewan McGregort Obi-Wanként ismét, ám szerintem ez a szál oly mértékben lezárt, hogy nem lehet, teljesen felesleges lenne Vadert még egyszer előrángatni, még egyszer összeereszteni őket. Vadert lehet használni más történetekben, ahogy Anakint is, amit meg is tesznek majd az Ahsokában.

 

Kenobi kapcsán pedig szerintem csak az működhetne, ha a Jedi-spiritualitás lesz a következő történet középpontjában. Pl. lehetne egy olyan útja, mint Yodának a TCW 6. évadban, akár azt is el tudom képzelni, Qui-Gon útmutatásával ketten vágnak neki egy kalandnak Yodával. Ha az út során Kenobi nem Tatooine-on találkozik össze Maullal (így az nem tud állandó lakhelyéről), akkor még ő is beleférhet a sztoriba, és esetleg élőszereplős fronton is szó lehet Satine elvesztéséről. Valahogy ezeket a szálakat érzem még úgy-ahogy nyitva Kenobi körül, de mást már nem igazán.

 

DE! Ami igazán fontos, hogy a Disneynek célszerű lenne két dolgot szem előtt tartania egy esetleges folytatás kapcsán: legyen nagyobb büdzsé, és az is lehet, hogy az egész jobban működne mozivásznon. És lehet, hogy pár évet várnék a bejelentéssel meg az egész folytatással, hogy ne használják el a figurát túl gyorsan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem 2025-re jöhetne egy Obi-wan 2. évad egy kis force ghost edzéssel. Idén megkaptuk ezt az AOTC 20. évfordulójára, egy 2. évad jöhet a ROTS 20 évesére.

 

DE! Úgy gondolom, hogy már ez az első évad is bőven elég, hiszen rengeteg mindent megmagyaráztak, kibővítettek. Ha nem jön semmi, úgy érzem ez a sorozat egyike lesz azon keveseknek, ahol nem érzem szükségességét folytatásnak. :)

 

A többi szálat meg lehet folytatni máshol is. Vadert mondjuk már hanyagolnám, az egyedüli szál, amiben még látnám az egy esetleges Vader vs. Maul történet, ha egyáltalán találkoztak. De azon kívül nekem ennyi Vader elég, hiszen ez a sorozat megadta nekem azt vele kapcsolatban, amit vártam tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan életéből szerintem már csak a Mandaloron töltött egy év hiányzik. Amikor megismerkedik Satine hercegnővel egy polgárháború kellős közepén. Mivel a Mandalorian és a Kenobi sorozat is népszerű és Obi-Wan romantikusabb oldalát is bemutatná, egy ilyen történetnek lenne létjogosultsága. Akár animációs akár könyv formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz esetleg folytatás, akkor azt tényleg csak spirituális, "művészfilmes" vonalon tudom elképzelni, sok-sok Erő filozófiával, értekezéssel stb. De nem tudom ez mennyire lenne vonzó a tömegek számára, bár a Disney+ koncepció elvileg pont szt jelenti, hogy előbb-utóbb majd minden célcsoport megtalálja a maga SW sorozatát 

 

Persze egy olyan sztorivonal is lehetséges, ahol Obi-Wan kapcsolatát mutatja be a tatooine-i közösségekkel. Azt nem tartanám szerencsésnek, ha ismét elhagyná a Tatooine-t. Ezt Leia, Anakin lánya miatt megtette, de ez egy rendkívül kívételes körülmény volt.

 

Szerk: bocsi, ezt a sorozatos topikba akartam tenni.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én készítettem belőle egy két epizódos "film-vágást".

Nem kell semmi komoly vágásra gondolni, kivettem belőle a 'sorozat jelleget', vagyis a rész eleji összefoglalókat és intrókat és a rész végi stáblistákat.

Egész pontosan az első három részből és a második három részből készítettem egy-egy kb 2 órás filmet. Meg is néztem így, tökéletesen működőképes a formula, sőt... szvsz nekem még jobban is adja ebben a formában. (készítettem egy olyat is, amiben mind a 6 részt egybe vágtam, csak az eléggé öblös játék idejű lett egy filmhez.)

Ami egyébként a produktumot illeti, eszméletlenül jó volt! Ha lesz időm később részletesebben is írok!

Akit esetleg érdekel az szóljon. Privátban küldök egy linket, amiről letöltheti a 'film verziót'. De vigyázat, egyelőre CSAK magyar hangsávot tartalmaz. Aki kiütést kap tőle, annak nem ajánlott, de akit nem zavar és érdekelné az jelezze! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Én készítettem belőle egy két epizódos "film-vágást".

Nem kell semmi komoly vágásra gondolni, kivettem belőle a 'sorozat jelleget', vagyis a rész eleji összefoglalókat és intrókat és a rész végi stáblistákat.

Egész pontosan az első három részből és a második három részből készítettem egy-egy kb 2 órás filmet. Meg is néztem így, tökéletesen működőképes a formula, sőt... szvsz nekem még jobban is adja ebben a formában. (készítettem egy olyat is, amiben mind a 6 részt egybe vágtam, csak az eléggé öblös játék idejű lett egy filmhez.)

Ami egyébként a produktumot illeti, eszméletlenül jó volt! Ha lesz időm később részletesebben is írok!

Akit esetleg érdekel az szóljon. Privátban küldök egy linket, amiről letöltheti a 'film verziót'. De vigyázat, egyelőre CSAK magyar hangsávot tartalmaz. Aki kiütést kap tőle, annak nem ajánlott, de akit nem zavar és érdekelné az jelezze! :)

Na, mondom én, hogy moziban jobb lett volna ezt bemutatni. Nem is kellett volna megvágni sem, egyszerűen két filmre bontják és kész. Az első részét - ami az első három epizód lenne - tavasszal, a másik három részét felölelő második filmet meg karácsonykor be lehetett volna mutatni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülök, hogy inkább részekre bontva kaptuk meg. Oké, a költségvetés nyilván szűkebb volt, viszont történet és karakterek szempontjából így több idő jutott, plusz jó volt hétről hétre várni és kibeszélni az újabb felvonásokat. 

Egyébként most olvastam, hogy eredetileg trilógiának szánták az Obi-Wan Kenobit, aminek csak az 1. része lett volna az, amit az 1. évadban láttunk. Ezek szerint, ötlet szintjén vannak tervek további évadokra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félre ne érts @Darth Sky nem azért csináltam film-vágást, mert bármi bajom lett volna alapesetben a sorozat formátummal. Igazából csak kíváncsiságból, meg azért, mert megtehettem :D Illetve mert volt hír, hogy valahol moziban mutatják be a sorozatot. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy filmnek sokkal pörgősebbnek és akciódúsabbnak kell lennie. Ott nincs idő azzal foglalkozni, hogy Obi-Wan hogyan múlatja az időt a Tatooine-on. Mondták is: ha ez film lett volna akkor a komplett első évad lett volna egy mozifilm. Úgyhogy a túlnyomó része, amit láttunk ment volna a kukába cserébe a jobb látványért. Szerintem jobban jártunk igy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt mondom, ez így sokkal jobb. Eleve jobban szeretem a sorozatokat, mert több tartalmat ad és jobban ki lehet benne bontani a dolgokat. Hányszor volt már itt is megírva, hogy például az ep9 még elbírt volna fél órát vagy milyen kár egy-egy kivágott jelenetért az ep3-ban. Ezek java azért ment a levesbe, mert lassították a filmet, illetve bele kellett férni egy elég szűkre szabott időbe.

Semmi pénzért nem cserélném el ezt a kábé 4,5 órát egy 2,5 órás filmre csak azért, hogy mozivásznon élvezhessem ( :whistle:)... Na jó, pontosítok, hogy moziban élvezhessem egy halom idegen között. Félő, hogy olyan remek jelenetektől kellett volna elbúcsúzni a moziban, mint Leia vicce, hiszen az a jelenet simán kezdődhetett volna onnan is, hogy Leia a hajókat mustrálja. Vagy a klón koldus pillanata. Nem hosszú, de pont az ilyen, a sztorit nem szolgáló pillanatokon lehet időt spórolni. És, ahogy Bomarr is írta, valószínűleg drasztikusan leredukálták volna Ben tatooine-i életét. Itt majdnem egy mozifilm fele elment azzal, mire Ben Kenobi kötélnek állt. Manapság egy mozifilmben erre max tíz percet lehet szánni. Csak nézzük meg az ep7-et, Rey, a vadonatúj főszereplő a film 30. percében már vadul akciózik, TIE vadászok elől menekül, Millennium Falconnal rodeózik egy szuper csillagromboló végbelében, stb. A már három mozifilmben és egy animációs sorozatban is főbb szerepet játszó Ben a 47. percig a fénykardját sem veszi elő, és akciózni csak a második rész 10. percében láthatjuk, vagyis legalább egy óra eltelik a sorozat indulásától kezdve, mire a címszereplő valami látványosat csinál. A filmben nagyjából a 30. percnél már Daiyun menekült volna a Harmadik Nővér elől.

Szóval jobb volt ez így. Mindenre volt idő, mindent ki lehetett fejteni, a világépítésre sem kellett csak villanásnyi időt szánni. De ugyanezt érzem a The Book of Boba Fett és a The Mandalorian esetében is. Én jobban élvezem ezeket a sztorikat, mint a mozifilmeket, mert sokkal jobban hagynak elmerülni kedvenc univerzumomban. És tovább is tartanak. Persze nem azt mondom, hogy most aztán fúj a filmek, azoknak is megvan a maga varázsuk. De, jelenleg, ha megkérdeznék, hogy új Star Wars filmet vagy élőszereplős sorozatot akarok látni, én az utóbbira voksolok. Pláne, ha tartják ezt a szintet, mint amit az eddigi hárommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Én örülök, hogy inkább részekre bontva kaptuk meg. Oké, a költségvetés nyilván szűkebb volt, viszont történet és karakterek szempontjából így több idő jutott, plusz jó volt hétről hétre várni és kibeszélni az újabb felvonásokat. 

Egyébként most olvastam, hogy eredetileg trilógiának szánták az Obi-Wan Kenobit, aminek csak az 1. része lett volna az, amit az 1. évadban láttunk. Ezek szerint, ötlet szintjén vannak tervek további évadokra. 

Trilógia lett volna, mint a Solo? Ez érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Solo-ról ki mondta, hogy trilógia lett volna?

Ha jól emlékszem maga Jon Kasdan említette egy korábbi interjúban, hogy a Solo egy trilógia nyitánya lett volna. Tkp. kaptunk volna egy alvilági háborút a szindikátusok között. (Amit csak halkan jegyzem meg, de megkaptunk a mostani képregényekben ;))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Félre ne érts @Darth Sky nem azért csináltam film-vágást, mert bármi bajom lett volna alapesetben a sorozat formátummal. Igazából csak kíváncsiságból, meg azért, mert megtehettem :D Illetve mert volt hír, hogy valahol moziban mutatják be a sorozatot. ;) 

Világos, nem is "ellened" szólt. :) 

Egyébként annak idején, én is csináltam ilyen mozifilm jellegű vágást a TCW utolsó 4 részéből. Epizódonként és egyben nézve is megvan a maga bája/varázsa az SW soriknak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Ody Mandrell said:

@Iqvi egy betűt nem írtál a sorozatról. Ennyire nem tetszett?

Tetszett nagyon is, de nem volt nagyon kedvem mostanában fórumozni. Alig bírtam lépést tartani az értesítések garmadájával amikor futott a sorozat, ezért inkább nem is írtam az egyes epizódokhoz. A véleményemet inkább a Kenobi Kotyogóban fejtettem ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy kár... Nem igazán néztem azt a podcastot, mert nagyrészt inkább bosszantó volt, mint szórakoztató. Főleg egy bizonyos személy miatt.

 

Szóval kíváncsi lettem volna a véleményedre itt is. :)Egyébként ha zavar a sok értesítés, akkor kapcsold ki őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.