Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Köszönöm, pedig valamiért azt hittem, hogy a Mustafar körül kering.

Becsapós a Nur ábrázolása, de elhelyezkedését tekintve inkább a Jestefad holdja, mert ahhoz közelebb esik mind az űrből, mind a felszínről nézve. Persze sokszor úgy tűnik, hogy a Mustafar is a Jestefad holdja, pedig az egy bolygó. :) 

brt5F4K.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Néhány további múlt heti Fan Expo-s fotó ezúttal Vivike Instájáról:

 

A "THIS SHIRT SAVES LIVES" feliratú pólóval a rákos gyerkőcöket való támogatását fejezte ki.

 

wtn4PdU.jpg

 

tw6baRN.jpg

 

ZG1FVWI.jpg

 

ELV4nvZ.jpg

 

C4cEl8x.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Akármennyire is imádom a sorozatot, én sem bánom, hogy nem lesz több évadja (ha nem lesz). Azért Obi-Wan nem császkálhat el akármikor akármeddig, pláne most, hogy Vader végre leszállt róla. Ez a sorozat remek összekötő az ep3 és az ep4 között a karaktert tekintve, megkapta az érzelmi lezárást, a felemelkedést, innen igazából jöhet neki a következő szint, a halhatatlanság energialény formájában. Obi-Wan Kenobi sztorija így kerek, ebbe már nem kell belekutyulni. Az ep1-től az OWK-n át az ep4-ig van egy szép íve a karakternek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még egy olyan beleférne, hogy annak ellenére, hogy Vader azt mondta a Császárnak elfelejti egykori mesterét, nem bír megülni a s*ggén és titkon nyomoz/kajtatja Obi-Wan-t, aki így kénytelen kimozdulni a Tatooine-ról, tévútra csalva ezáltal Vadert, aztán összeakadnak még egyszer utoljára utolsó előttire, ahol is Obi-Wan eljátssza a halálát, hogy nyugodtan maradhasson Luke mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is. Ha ez lett volna ebben a szériában, akkor működött volna, de így nekem már nem lenne kerek - legalábbis látatlanban, aztán persze ki tudja. De számomra most szépen összeérnek a dolgok. Vader tudja, hogy Kenobi még él, így a magabiztossága az ep4-ben ezzel kapcsolatban jogos.

Sidious láthatóan lesz*rja, hogy a Jedi Tanács egykori tagja még ott van kint valahol a Galaxisban, így érthető, hogy ő és a csatlósa, Tarkin később abban is kételkedik, hogy még él. Az Uralkodó már most nem tekint rá fenyegetésként, így, ha a következő közel tíz évben Kenobi sehol sem tűnik fel a Birodalom radarján, nem "jediskedik", akkor nem csoda, ha abban is kételkedni kezdenek, hogy még él. Túlságosan lenézik, és minél tovább marad nyugton, annál inkább tesznek rá. Ez viszont eléggé megtörne, ha a vén salabakter az elkövetkezendő 9 évben még megjelenne valahol. Minél közelebb a Rebels és az ep4, annál hiteltelenebb, hogy feltételezik a halálát - ha viszont meg Kenobi megrendezi az egészet, akkor pedig Sidious és Tarkin nem feltételes módban beszélne erről, hanem emlékeztetnék Vadert a tényleges eseményre.

Továbbá, a visszaemlékezés során Vadernek eszébe jutott, hogy Kenobi szerint amíg benne van a bizonyítási kényszer, addig Obi-Wan padawanja marad. Ez a kényszer az, ami miatt egyből lekattan egykori mesteréről, amikor a jelenlegi mentora rászól, hogy most már elég legyen ebből. Vader Sidiousnak akarja bizonyítani, hogy igen, neki már semmit sem jelent Ben Kenobi. És később az ep4-ben immár erre utal vissza: tessék, azt hitted, bizonyítási kényszerem van, emiatt a tanítványod maradtam, de kilenc évig nem kerestelek, nem akartam bebizonyítani neked semmit, szóval tévedtél, én meg most már mester vagyok (s közben nem jön rá, hogy még mindig a bizonyítási vágy működik benne). Emellett tetszik, hogy Vader itt azzal állt elő, hogy a párbaj után Obi-Wan végül elszökött előle. Az ő kicsavart, eltorzult elméjében teljesen máshogy csapódnak le a dolgok, fel sem fogja, hogy Obi-Wan nem "kitért" előle, hanem megkegyelmezett neki szánalmában, és otthagyta a francba megverten, romokban. És ez a sötét emlék közel egy évtized alatt még tovább torzulhatott. Ennek a kettőnek hála számomra végre működik a "tanítványodként hagytalak ott" mondatrész.

Ezért sem örülnék, ha Vader még egyszer újra szembekerülne Kenobival. Meg amúgy is, akkor már kicsit sok lenne a "még egyszer újra" és a "visszavágó". Így is kaptunk két bónusz párbajt kettejük között, ezt sem kell túltolni. Nem kell ide megrendezett halál. A Birodalom arroganciáját jól lefesti, hogy tudják, hogy él, de tojnak rá, mert úgy érzik, nem jelenthet veszélyt vagy, ahogy mondják, talán már nem is él (bár semmi okuk hinni ezekben). És Vaderről is kapunk egy kórképet, hogy mi motiválja igazán és milyen brutális mértékben képes eltorzítani a fejében a vele történteket. Ez így nekem kerek, összeérnek a szálak, amit úgy érzem, jobb lenne nem bolygatni. Ha Obi-Want még viszont is látjuk, az már ne egy ep3-4 közötti nagy kaland legyen. Vagy olyan kis cameo, mint a Rebels-ben volt, egy lokális konfliktus, amiben mellékszereplő, vagy flashbackben, esetleg olyan műben, ami a PT idején játszódik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A minap a facebookomon belefutottam egy posztba az egyik ismerősömtől, hogy mennyire rossz a Disney éra alatt gyártott SW tartalom. Pl. az Obi-Wan Kenobi idézem "egy vicc". 

Önmagában ez még nem lenne érdekes, de ma eszembe jutott ez a sorozat, mert az egyik kollégám, akivel 9 éve együtt dolgozunk, jövő héten távozik a cégtől. És mi ugrott be erről? Persze, hogy az a jelenet, amikor Obi-Wan elmagyarázza Leiának, hogy hogy működik az Erő, mert számomra is ilyen volt a kolléga jelenléte.
 

 

Sokszor, sok helyen elmondtam már, hogy nem vagyok 100%-osan megelégedve az Obi-Wannal, de még így is olyan jeleneteket termelt ki, mint a fenti beszélgetés, ami már akkor is ütős lenne, ha csak két "mezei" Jedi beszélgetne erről. Így meg pláne, hogy Obi-Wan és Leia. És még bőven lehetne sorolni. "I am what remains!" Vadertől. Vagy hogy ki is pusztította el Anakin Skywalkert valójában. Leia és Obi-Wan elköszönése... Hayden és Ewan jutalomjátéka... Vader lekapja az induló űrhajót a dokkban... és így tovább. Ha ezek mellett full átlagos jelenetek sokasága sorakozna csak a sorozatban, már akkor is bőven megérte volna, hogy elkészült. Pedig erről szó nincs, összességében ennél jóval magasabb minőséget kaptunk a részektől.

 

Döbbenet számomra, hogy mennyire párhuzamos valóságok futnak a Disney kontentek kapcsán (de 20 évvel ezelőtt ugyanez volt a szerk.: PT is), és nem győzök nap mint nap hálát adni az égnek, hogy létrejött ez a fórum, ahol legalább van egy közös valóságalap, és abból kiindulva lehet beszélgetni, vitatkozni. :clap2: 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy ezeket az embereket nem is érdekli a Star Wars. Sokaknál cinikus és végtelen "egyszerű" lett a gondolkodásmód. De nem akarom ragozni, úgy is tudjuk miről van szó. Ennek ellenére az örömmel tölt el, hogy még mindig többen vannak azok akik élvezik ezt a világot, hisz ha nem így lenne nem kapnánk semmit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kb. 1997 óta netezem és azóta ugyanazt látom: óriási divat utálni mindent ami friss és Star Wars. 1997-ben jött ki a Special Edition. Elöbb találkoztam a reakciókkal mint az új verziókkal és le voltam döbbenve mennyira szivből gyülölik az emberek az SE-ket (Han karakterét tönkrevágták, oda a régi filmek bája stb. stb.). Én marha akkor még ezt komolyan vettem és egy darabig kerültem őket. Aztán jól meglepődtem hogy mennyivel jobb lett mondjuk az űrcsata az ep.4-ben.

 

Azt látom, hogy van egy hangos réteg, akinek a Star Wars a gyerekkort jelenti. Nem magukat a filmeket szeretik: inkább azt a nosztalgiát ami elfogja őket azon filmek kapcsán, amik a gyerekkorukban jöttek ki. Valszeg ha ma jönne ki az ep.4 nem is szeretnék mert a hercegnő minek ugráltatja nő létére a hősöket, mikor épp kimenekitik. Meg nem elég darkos, nem elég komoly, nem elég menő. Csak az emlékét szeretik, mert gyerekként kedvelték.

 

Ezért minden új borzasztó. Hála égnek ettől még a Star Wars sikeres. Szerencsére van egy óriási réteg, aki a neten nem kardoskodik csak ha kijön valami új akkor leül elé és megnézi. Szerencsére baromi jól mennek a Disney-s sorozatok és így nem kell tartanunk attól hogy elapad a tartalom-gyártás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bomarr írta:

Én kb. 1997 óta netezem és azóta ugyanazt látom: óriási divat utálni mindent ami friss és Star Wars. 1997-ben jött ki a Special Edition. Elöbb találkoztam a reakciókkal mint az új verziókkal és le voltam döbbenve mennyira szivből gyülölik az emberek az SE-ket (Han karakterét tönkrevágták, oda a régi filmek bája stb. stb.). Én marha akkor még ezt komolyan vettem és egy darabig kerültem őket. Aztán jól meglepődtem hogy mennyivel jobb lett mondjuk az űrcsata az ep.4-ben.

 

Azt látom, hogy van egy hangos réteg, akinek a Star Wars a gyerekkort jelenti. Nem magukat a filmeket szeretik: inkább azt a nosztalgiát ami elfogja őket azon filmek kapcsán, amik a gyerekkorukban jöttek ki. Valszeg ha ma jönne ki az ep.4 nem is szeretnék mert a hercegnő minek ugráltatja nő létére a hősöket, mikor épp kimenekitik. Meg nem elég darkos, nem elég komoly, nem elég menő. Csak az emlékét szeretik, mert gyerekként kedvelték.

 

Ezért minden új borzasztó. Hála égnek ettől még a Star Wars sikeres. Szerencsére van egy óriási réteg, aki a neten nem kardoskodik csak ha kijön valami új akkor leül elé és megnézi. Szerencsére baromi jól mennek a Disney-s sorozatok és így nem kell tartanunk attól hogy elapad a tartalom-gyártás. 

Tűpontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenhol van egy réteg, aminek valamiért az okoz örömöt, hogy utálhatja az új dolgokat. Szerintem ez kicsit az emberi természet része is. Azért még ezen a fórumon is megtapasztalható, hogy ha jön valami új, az ellenállásba ütközik. Nem feltétlen sorozat vagy film, hanem valami új sztorielem, ami miatt át kell értékelni régi ismereteket. Péládul most nagy slágere volt annak, ki lehet Erőhasználó és hogyan. De ezt szépen megbeszéljük, aztán vagy elfogadjuk az újdonságot, vagy nem törődünk vele, mert nem az a célunk, hogy a hibákon vagy az olyan elemeken rágódjunk, ami nem tetszik. És szerintem ez az egészséges hozzáállás.

 

Az Obi-Wan Kenobi tényleg nem hibátlan, kivitelezésében néha megbicskalik, de mindig mondom, hogy ez jellemző a többi műre is. Még a magasságos ep5 sem hibátlan, sőt bizonyos elemeiben a leggyengébben teljesítő Star Wars film. Ugyanakkor, ahogy @Donát is írta, teli van olyan dolgokkal, amiknek hála már sose nézhetünk ugyanúgy az ep2-re, az ep3-ra vagy az ep4-re. Új mélységeket kaptak karakterek, vagy éppen karakterré váltak régi szereplők. Számomra az, hogy megmutatták, hogyan védte a mogorva Owen bácsi és a joviális Beru néni Luke-ot egy inkvizítorral szemben, azt érte el, hogy megszerettem két olyan karaktert, akik közül az egyiket kicsit sem kedveltem, a másik meg abszolút semmilyen volt számomra. Owen és Beru halála bennem sosem váltott ki érzelmi reakciót azelőtt, mert nem voltak számomra olyanok, akik életére vagy halálára reagálnom kellene. Idegenek voltak az éjszakában, úgyszólván. Ezen az ep2 sem segített, mert ott sem kaptak igazán karaktert. Ám az Obi-Wan Kenobi újralakotta őket, a mogorva nagybácsi és jóságos nagynéni (bár inkább nagypapa és nagymama) sablonjának falait áttörve kaptunk egy apát és egy anyát, akik a legnagyobb veszéllyel is szembe mertek nézni, hogy megóvják a gyermeküket. És igen, már erről van szó, egy apa és egy anya védi a fiát. Egy családdá váltak. Dimenziókat kaptak. És ez az egész elérte, hogy most már érzelmileg reagáljak a csontvázuk láványára, mi több, most már azt is el tudom képzelni, mi történt. Miért dönthettek úgy a birodalmiak, hogy rájuk gyújtják a házat. Valószínűleg azért, mert Owen bácsi és Beru néni ezúttal sem volt rest fegyvert ragadni Luke érdekében. Most már hiszem, hogy harcban estek el, a gyermekük védelme érdekében. És emiatt abszolút másképpen gondolok erre a két karakterre.

És ez csak Owen és Beru, ott van már az általam már sokat emlegetett Alderaan is, ami szintén olyasmi volt, mint Larsok esete. Nem váltott ki belőlem érzelmi reakciót. Vagy Bail, akit ugyan az ep2-3 és a TCW szépen behozott, itt vált számomra igazán erős karakterré, amikor már nem csak politikust, de egy férjet és egy apát is látni benne. És persze az, amit Breha Organával műveltek, egyenesen tankönyvbe illő. Egy karakter, aki pusztán a filmek, a TCW és a Rebels szempontjából egy lábjegyzetben szereplő zárójeles kitétel. Tizenegy film és két animációs sorozat alatt egyszer sem hangzik el a neve és mindössze pár pillanat erejéig látjuk. De még a könyvekben sem került elő túl sokszor, talán csak párban említették, szerepe pedig mindössze egyben van. Szóval jelentéktelenebb, mint Bail volt az OT-ben, mert őt legalább emlegették, még ha nem is név szerint. Erre jött az Obi-Wan Kenobi, és ebből a karakterből, akit nem is lehetett karakternek nevezni az élőszereplős művek alapján, egy nagyszerű mellékszereplőt csináltak, akinek kapcsolatát lányával és férjével nagyon finoman, de határozott kontúrokkal írnak körbe nagyszerű jelenetekkel. Az én kedvenc jeleneteim között szerepel az, amikor Bail sógora azzal jön, hogy ők nem a rabszolgaságról jöttek cseverészni, hanem a kaja miatt. A szenátor már nyitja a száját, hogy visszaszóljon, de a neje megállítja. Ennek az egy jelenetnek rengeteg jelentése van. Látható,, hogy Breha mennyire jól ismeri a férjét és védelmezi olykor önmagától is. Hisz tudja, a sógora jól láthatóan nem osztja a Birodalom ellenes nézeteket, így Bail egy idnulatos megszólalása karatlanul is problémákat okozhat. Plusz mégis csak egy rokon, még ha s*ggfej is, szóval talán nem kéne a lelkébe gázolni.

 

Ezek miatt (is) imádom ezt a sorozatot és tartom még most is a kedvencemnek. Ezért sz*rom le jó magasról, hogy néha az effektek nem tökéletesek, hogy a Főinkvizítor és az Ötödik Fivér nem pöcre ugyanolyan, mint a Rebels-ben (ahogy megbocsátom azt is, hogy a pyke-ok az animációban és az élőszereplősben akár két teljesen különböző faj is lehetne, mert még csak nem is hasonlítanak egymásra), hogy egyik-másik akciójelenet kicsit suta, vagy, hogy Vect szerepére mekkora hiba volt a színészi kvalifitásokkal egyáltalán nem bíró Fleát választani. Látom, elfogadom, néha fel is rovom, de, amikor leülök a sorozat egy epizódja vagy az egész elé, hűdenagyonlesz*rom és csak élvezem, mennyi pluszt és milyen csodás dolgokat tud adni ez a szívből készült széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.