Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Amúgy ezzel az Obi-Wanos élőpajzsos megoldásnál az nem zavart senkit, amikor Kenobi a The Clone Wars moziba a szeparatista tábornoknál, Whorm Loathsom-nál játssza el ugyanezt, miután Anakinék elintézik a védőpajzsot? Mert engem nem zavar ha valakik ennyire idealizálják Obi-Want, de akkor írják le azt is, hogy már a The Clone Warsba is volt egy hasonló húzása (a sorozatot meg érdekes mód isteníti mindenki) és az is már karakter idegen volt. És abban még Lucas is aktív szerepet játszott, szerintem ha neki ez így oké volt, akkor itt nem értem, hogy mi a baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Amúgy ezzel az Obi-Wanos élőpajzsos megoldásnál az nem zavart senkit, amikor Kenobi a The Clone Wars moziba a szeparatista tábornoknál, Whorm Loathsom-nál játssza el ugyanezt, miután Anakinék elintézik a védőpajzsot? Mert engem nem zavar ha valakik ennyire idealizálják Obi-Want, de akkor írják le azt is, hogy már a The Clone Warsba is volt egy hasonló húzása (a sorozatot meg érdekes mód isteníti mindenki) és az is már karakter idegen volt. És abban még Lucas is aktív szerepet játszott, szerintem ha neki ez így oké volt, akkor itt nem értem, hogy mi a baj.

Ott amúgy konkrétan háborús bűnt követ el Obi-Wan :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Amúgy ezzel az Obi-Wanos élőpajzsos megoldásnál az nem zavart senkit, amikor Kenobi a The Clone Wars moziba a szeparatista tábornoknál, Whorm Loathsom-nál játssza el ugyanezt, miután Anakinék elintézik a védőpajzsot? Mert engem nem zavar ha valakik ennyire idealizálják Obi-Want, de akkor írják le azt is, hogy már a The Clone Warsba is volt egy hasonló húzása (a sorozatot meg érdekes mód isteníti mindenki) és az is már karakter idegen volt. És abban még Lucas is aktív szerepet játszott, szerintem ha neki ez így oké volt, akkor itt nem értem, hogy mi a baj.

Ez nekem is eszembe jutott, de szerintem van némi különbség a két esemény között. Loathsom háborúban volt tábornok, aki egy bolygó elfoglalására érkezett, és ő parancsolt a csapatainak. A droidok talán ő magára nem is lőttek volna (eléggé mellé trafált az a néhány, amelyik tüzet nyitott), de ha mégis, parancsot adhatott a tüzelés beszüntetésére (ahogy meg is tette), és a droidok azonnal végrehajtották az utasításait. Ezt Obi-Wan is tudta, ráadásul ő akkor elsősorban katona volt.

Ellenben Freck egy fegyvertelen civil volt a béke időszaka alatt, a legnagyobb bűne pedig az volt, hogy ő nem utálta a Birodalmat és elvitte ellenőrzésre Obi-Wanékat. Ráadásul Freck nem parancsolt a rohamosztagnak, akik ráadásul emberek. Simán agyonlőhették volna, hogy így férjenek hozzá a célpontjukhoz.

Szóval a körülmények kicsit mások, bár tény, Loathsom túszul ejtése sem volt a legjedisebb tett, ugyanakkor a szituáció miatt szerintem megbocsáthatóbb. Az egyik esetben egy egész bolygót ostromló katonatisztet ejtett túszul, aki engedelmességre programozott droidoknak parancsolt, amik talán programozásukból adódóan sem lőttek volna közvetlen rá. A másik esetben egy civilt ejtett túszul, akit a rohamosztagosok gondokodás nélkül agyonlőhettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ellenben Freck egy fegyvertelen civil volt a béke időszaka alatt, a legnagyobb bűne pedig az volt, hogy ő nem utálta a Birodalmat és elvitte ellenőrzésre Obi-Wanékat.

Nyilván tudva tudván, hogy ha kiderül, hogy Obi-Wanék nem mennek át, akkor akár meg is halhatnak vagy kínzás alá vethetik őket. A Birodalom épít az egyszerű ember aljasságára és azért amellett hogy Freck egy civil, ez egy roppant aljas húzás tőle, amellyel segíti az elnyomó rezsimet. Obi-Want ez nem menti fel, de azért Freck nem egy ártatlan civil.

 

@Ody Mandrell Én a Parrot Analytics kimutatásait követem újabban. De pont most csúsznak a legfrissebb számokkal. De ha majd jön akkor itt lesz majd látható:

https://www.parrotanalytics.com/insights/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Bomarr írta:

Nyilván tudva tudván, hogy ha kiderül, hogy Obi-Wanék nem mennek át, akkor akár meg is halhatnak vagy kínzás alá vethetik őket. A Birodalom épít az egyszerű ember aljasságára és azért amellett hogy Freck egy civil, ez egy roppant aljas húzás tőle, amellyel segíti az elnyomó rezsimet. Obi-Want ez nem menti fel, de azért Freck nem egy ártatlan civil.

Na jó, de én sem véletlen a "fegyvertelen" szót használtam és kerültem az "ártatlan" szó használatát. ;) Mindennek tartom, csak ártatlannak nem. Mondjuk az, hogy mennyit tudott arról, hogy mi lesz a Birodalom fogjaival, az már más kérdés. A Birodalom kihasználja az aljas embereket, de ugyanúgy kihasználja a jókat is, plusz azért szerintem a sima civilek orrára nem kötik rá, hogy mi lesz a fogjokkal. Pláne ebben az időben, amikor még csak elszórva vannak lázadások a Galaxisban (olyan leszórva, hogy még a Birodalom tisztjei közül sem tudják sokan, hogy vannak lázadások több helyen is - ezt ugye még a Rebels 1. évadában sem tudta minden tiszt), és Palpatine is foggal-körömmel próbálja fenntartani a látszatot.

Persze nem mentegetni akarom Frecket, mert alapvetően aljas húzás volt, hogy egy gyereket is a Birodalom kezére játszott, ugyanakkor nem tudunk annyit róla, hogy tényleg megállapítsuk, mennyit tudott ő arról, mi lehet annak a vége, illetve miért pártolja a Birodalmat. Ugyanúgy benne van, hogy alapvetően nem rossz szándékú, csak felült Palpatine hazugságainak, mint annyi sok jó ember. Meg persze ugyanúgy egy ganajtúró is lehet, aki megérdemelte volna, hogy lelőjjék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig öt rész után is úgy gondolom, hogy az elmúlt 17 év legjobb mozgóképes Star Wars tartalma az Obi-van sorozat, mely simán felér A klónok háborúja, a Lázadók, vagy éppen a kedvenc Star Wars filmjeim sorába. Sőt, e mellett A mandalori és a Boba Fett epizódjainak tetemes részét már olyan átlagosnak érzem. Láttam, hogy sokaknak mi a baja a sorozattal. Nagy részükkel nem értek egyet. Csak az volt furcsa, hogy

Spoiler

Obi-van ilyen későn szerzett tudomást arról, hogy Anakin él. Persze tudom, hogy ezt a sorozatban be akarták mutatni és nagy drámai jelenet keretében, de kilógott a lóláb.

Mindenesetre olyan remek lett a sorozat, hogy még ezt is meg tudtom bocsátani neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez nekem is eszembe jutott, de szerintem van némi különbség a két esemény között. Loathsom háborúban volt tábornok, aki egy bolygó elfoglalására érkezett, és ő parancsolt a csapatainak. A droidok talán ő magára nem is lőttek volna (eléggé mellé trafált az a néhány, amelyik tüzet nyitott), de ha mégis, parancsot adhatott a tüzelés beszüntetésére (ahogy meg is tette), és a droidok azonnal végrehajtották az utasításait. Ezt Obi-Wan is tudta, ráadásul ő akkor elsősorban katona volt.

Ellenben Freck egy fegyvertelen civil volt a béke időszaka alatt, a legnagyobb bűne pedig az volt, hogy ő nem utálta a Birodalmat és elvitte ellenőrzésre Obi-Wanékat. Ráadásul Freck nem parancsolt a rohamosztagnak, akik ráadásul emberek. Simán agyonlőhették volna, hogy így férjenek hozzá a célpontjukhoz.

Szóval a körülmények kicsit mások, bár tény, Loathsom túszul ejtése sem volt a legjedisebb tett, ugyanakkor a szituáció miatt szerintem megbocsáthatóbb. Az egyik esetben egy egész bolygót ostromló katonatisztet ejtett túszul, aki engedelmességre programozott droidoknak parancsolt, amik talán programozásukból adódóan sem lőttek volna közvetlen rá. A másik esetben egy civilt ejtett túszul, akit a rohamosztagosok gondokodás nélkül agyonlőhettek volna.

 

Egyetértek a fent leírtakkal, jó az érvelés de ugyebár Obi akkor is megtette amit megtett, és mivan ha a droidok lézertüze véletlen eltalálja a tábornokot :D

Ez is benne lehetett volna a pakliban ahogy az is hogy most Freck aljas-e vagy csak naiv stb.

De ami zavar ebben az egészben, az a borzalmas kettős mérce, és ahelyett hogy arról menne a szó, mint pl: most itt is, hogy mennyire lovagias tett ez, meg a többször előforduló szitu mennyire illik az adott helyzethez, karakterhez, helyette arról megy a szó hogy ez meggyalázta a Kenobit, de a TCW-os húzása az teljesen rendben van :D

Ody-nak volt egy hsz-e, amiben azt írta, hogy sok ember már nem képes ebben elmerülni, szerintem megállja a helyét, nagyon is.

Nekem is van kritikám a Kenobi sorozattal szembe, de nem kettős mércével mérek. Vannak emberek akik a Disney miatt már folyamat mögé látnak olyan dolgokat amik ott sincsenek.

Én sem szeretem a Disneyt 100%ba meg KK-t se, de hogy szerencsétlen nőre fogjanak mindent az már a vicc kategória. Úgy csinálnak mint ha a RO meg a TCW, Rebels stb. mögött nem lett volna ott KK, de azok jók :D Ez a kettős mérce borzalmas... Amúgy részben a hsz-em reagálás a Pimp Thy Mind-os videóra. Mert nem rossz csatorna amúgy még ha hülyeségeket állít is a SW-al kapcsolatban, hozzáteszem, én egyszer egy kommentbe próbáltam megmagyarázni hogy miért szerethetik a rajongók a Mandaloriant, (a lélektanát próbáltam körbejárni) amit ők sz*rrá gyaláztak, amiből a nagyfejű Gyuri kihozta, hogy én azt állítom hogy ők nem értenek a SW-hoz, meg hogy én fanboy vagyok stb... ott helybe iratkoztam le a csatornáról. Ez a Gyuri azt mutatja magáról, hogy Ő sz*rta a spanyolviaszt SW terén, holott a megnyilatkozásain látszik, hogy hót fogalma nincsen a kánonról de még a legendsről sem, csak belekapások meg pár wookiepedia cikk kb... de bocs ez már OFF nem akartam ebbe az irányba elvinni, csak mikor megláttam ezt a videót itt, és tudom milyen nagyképű ember ez a Gyuri akkor kénytelen voltam reagálni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, ByRoT írta:

De ami zavar ebben az egészben, az a borzalmas kettős mérce

Ez engem már az ep1 premierje óta zavar. :) Sajnos ez már nagyon régóta jelen van és jelen is marad. A PT ellen is felhoztak száz olyan hibát, ami ugyanúgy ott volt az OT-ben is, ahogy most az ST ellen is felhoznak száz olyan hibát, ami ott van a PT-OT-ben is. És így tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Péntek délig kellene elkerülnöm a spoilereket a résszel kapcsolatban. Momentán lövésem sincs, hogy fogom ezt kivitelezni. :para:

Kihúzod a netkábelt a falból, az tuti megoldás. :) Én is kerülni fogom a Facebookot és a Youtube-ot, mert csak délután/este fogom tudni megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Estig... nekem sokkal tovább kell kibírni! 

 

Hát igen kemény 2 napnak nézünk elébe.:D  Hálistennek holnap is meg csütörtökön is este 7-ig dolgozom, így elmeyg az idő. Este meg nézek mást. Vagy nekem van szerencsém, de nem futottam még bele spoilerbe se Facebook-on, se Youtube-on. Pedig az első részt 2 nappal késöbb néztem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Estig... nekem sokkal tovább kell kibírni! 

Hát épp ez az, hogy estig is már-már művészet, nektek egyenesen csoda lesz, ha nem futtok spoilerbe. Pláne, ha az epizód nagyot szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Frenkie írta:

 

Hát igen kemény 2 napnak nézünk elébe.:D  Hálistennek holnap is meg csütörtökön is este 7-ig dolgozom, így elmeyg az idő. Este meg nézek mást. Vagy nekem van szerencsém, de nem futottam még bele spoilerbe se Facebook-on, se Youtube-on. Pedig az első részt 2 nappal késöbb néztem meg.

:?Premieren láttuk az első részeket, együtt. 

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hát épp ez az, hogy estig is már-már művészet, nektek egyenesen csoda lesz, ha nem futtok spoilerbe. Pláne, ha az epizód nagyot szól.

YouTube-on sok SW-t nézek, igy azt alapból el fogom kerülni. Facebook már neccesebb. Ezt a topikot fogom legfőképp olvasni. Nem mintha ez megkönnyítené a várakozást. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

:?Premieren láttuk az első részeket, együtt. 

 

Tényleg.:D Akkor nem az első részt, de valamelyiket szerda helyett csak pénteken láttam. Ok nem Facebookozok sokat, youtube-on meg nem nézek sw-tartalmat. Sw-t 98 %-ban csak itt nézek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.