Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha csinálnak egy nagyobb költségvetésű sorozatot, nem hiszem, hogy egy - azóta már Legends - könyvet fognak követni. :) 

 

Nem kell szóról szóra követni, de fel lehetne használni belőle néhány ötletet. Arról nem is beszélve, hogy egy sorozat több évet is felölelhetne, így a könyvből átvett elemek épp csak a felütés lennének. 

Persze ez csak egy ötlet, amivel azt a véleményt akartam erősíteni, miszerint lehetne izgalmas történetet kitalálni egy Kenobi sorozathoz, mert már van erre példa, amiből meríteni is lehetne akár. :)

 

5 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Olvastam a regényt. Szerintem nagyon sok mindent lehetne belőle meríteni, ha tényleg megcsinálnák. Szinte minden benne van, amit Kenobi a tatuini évei alatt átélhetett. De ott vannak a kánon képregények (Obi-Wan naplója), vagy a Rebels, ami lezárja a Maul és közte lévő konfliktust. Ezért is tartom feleslegesnek az Obi-Wan filmet/sorozatot. Már mindent tudunk, ami vele történhetett.

 

Ez biztos nincs így. Amúgy meg én Ewan McGregor kedvéért egy fele olyan izgalmas sorozatot is szívesen megnéznék, mint a Kenobi könyv története. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Hát pár órája konkrétan te is felsoroltad ezeket a példákat. Ezeken kívül még miket szeretnél látni, hogy csinált? Max. azokat, amik a Kenobi regényben is szerepeltek, ha áthoznák a kánonba

Azokat, amiket felsoroltam, az mocskosul nem "minden", a regényen kívül is még ezer koncepciót el lehetne mesélni, szóval az sem a "max", és én még kíváncsi lennék pár jó történetre, akár olyan merészre is, hogy Obi-Wan Luke védelmében ölre megy Jabbával vagy akár el is hagyja a Tatooine-t. Ahogy fentebb említve lett, attól, hogy te képtelen vagy ennél többet elképzelni, attól még nem lesz ez "minden" és "max". Bencének is sikerült, pedig ő nem is dolgozik a Lucasfilmnek és szerintem nem is agyalt sokat. Képzeld azokat, akiket ezért fizetnek és hetekig is lóghatnak egy témán. Én is fejtegettem már lehetőségeket korábban.

Obi-Wanban nagyon sok lehetőség van, például őt a Sith-ek kifejezetten utálják, különösen Vader, nem hiszem, hogy annyiban hagyták a Mustafarról történt lelépését. Inkvizítorok kereshetnék, amiben - ahogy Bence ötletében is szerepel - egy akár a nyomára is akadhat, miután Jabbával szívózik (akivel már eleve gondja van a képregényekben látottak miatt, ráadásul, ha Jabba csak meghallja a Kenobi nevet, vagy lát róla egy holót, valószínűleg gyanút fog, mivel személyesen ismeri Obi-Wan Kenobit és nem hiszem, hogy csendben megtűrne az uradalmában egy bajkeverő Jedi lovagot).

Van itt ezernyi lehetőség, 19 évben rengeteg dolog belefér. Ebből ismerünk pár napot. Hát engem meg nem győzöl arról, hogy ezzel mindent tudunk és elértük a maxot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na egen, 19 év nagyon hosszú idő, sok minden történhetett vén bakterunkkal. :D Amit régen írtam ötlet gyanánt na az nem jött könnyen, kezdetben csak Qui-Gon tanítása és a Tatooine -i élet bemutatása volt a támpont, aztán fejlődött ki eme történet. Nekem adná, ha egy hasonlóval rukkolnának elő egy minisorozat formájában. És természetesen a Bomarr által felvetett klónháborús flashback -ek is remekül festenének, csak képzeljünk el egy csatát klónokkal és droidokkal a mai technika segítségével! :yes: Az Obi sorozat piszok jól jönne, cím meg tkp. bármi lehet a Kenobi -tól kezdve a Hello there -en át egészen a Bizonyos szemszögből címig. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
58 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pletyka, szóvasl még kár ezzel foglalkozni ilyen téren. Másrészt, Bennek nincs űrhajója, sőt még pénze sem nagyon arra, hogy vegyen egyet magának, hiszen az ep4-ben a Luke siklójának eladásából befolyó összegből fizették ki Han előlegét, ami Han árszabása alapján, a Ben nem ajánlott volna még 15 000-et, akkor a Naboo-ig sem lett volna elég. :) 

Azért lássuk be, nem kell sok írói kreativitás, hogy ezt megoldjuk "valahogy".

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Azért lássuk be, nem kell sok írói kreativitás, hogy ezt megoldjuk "valahogy".

Nyilván nem, Lucas is kínált két alternatívát egy filmben: Benért ment Leia hajóval és Ben szerzett magának hajót. Én inkább arra gondolok, hogy egy baromira erős, és leginkább Luke létét fenyegető indok kell ahhoz, hogy Ben elhagyja a Tatooine-t, őrizetlenül hagyva a fiút. Szerintem az ep4-ben sem ment volna sehová, ha Luke nem áll kötélnek. És érzésem szerint, legalábbis a filmek alapján szerintem Bennek fontosabb Luke, mint az örök élet. Elvégre megölette magát Luke-ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És érzésem szerint, legalábbis a filmek alapján szerintem Bennek fontosabb Luke, mint az örök élet. Elvégre megölette magát Luke-ért.

Bár akkor már tudta, hogy vissza fog tudni térni, így azért lényegesen könnyebb lehetett a döntés :D :D:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Fulcrum írta:

Lehet hogy ez lesz a D23 nagy bejelentése? Mit érzel  @Bence1997 ? :D:D

Ez a pletyka az én érzéseimet is felkavarta. Nemtudom pontosan, hogy a Disney mennyire fogja előtérbe helyezni a Lucafilm projektjeit, hiszen egyelőre a Mandi/EpIX kettős az, ami biztos ott lesz. Mivel a Marvel felfedte a 4. fázisát az SDCC -n, így sanszos, hogy a jövőheti D23 -on Kennedy -ék egy kicsit beszélnek a jövő SW projektjeiről. De ha nem jövőhéten, érzésem szerint jövő augusztusig, a Celebration lezárultáig mindenképpen bejelentik az Obi-wan szériát. :)

 

És most kapaszkodjatok meg: állítólag egy mechanikus co-star is jelen lesz a sorozatban! Na vajon ki lehet az?

 

Amúgy régen eljátszottam a gondolattal egy esetleges 8 részes Obi szérián - állítólag az Obi-wan széria 8 részes lesz, abból fog Ewan minimum egyet rendezni - és emlékeztek még a néhány évvel ezelőtti írásomra - amit látom Dzséjt is megemlített Cupsynak. No igen, egy olyan történetet simán eltudnék képzelni, sőt mitöbb, kicsit továbbmennék:

A jövő évtized - és annak is az első fele - szerintem az az időszak, amelyben még nyugodtan szerepeltetni tudják a PT szereplőit - és itt főleg az idősebb korosztályra gondolok, mint pl. Temuera Morrison, Samuel L. Jackson, akár még Frank Oz is előkerülhetne egy utolsó menetre, továbbá a nagy Liam Neesonról nem is beszélve - flashback(!) jelenetek részeként. És itt tök jól ellehetne merülni egy olyan küldetésen, amin Obi-wan és Cody a 212 -es osztaggal végez a tanács kérésére. Winduék cameoznának, míg Temuera és Ewan lopnák el a showt. Ja és ha már klónháborúk, khm... Haydent vissza Anakinként! :rock:

Tatooine megismerése (krayt sárkány, aszály, hutt rendszer működése stb.), Obi-wan tanulása Qui-Gon által (emlékszünk mit mondott Yoda Obi-nak a 3. részben: segít neki kapcsolatot létesítenie a volt mesterével. Liam hangként szerepelhetne, tanítva a volt tanítványát az örök élet rejtélyeire), mi van, ha Obi-wan találkozik egy olyan klónnal, aki megmentett egy jedit, eltávolította a chipet (TCW kapcsolat), milyen menő lenne már? Inqvizítorok is jöhetnek. Flashback -ben meg a klónok háborúja modern technikával nagyon ütne! :yeah:Túl nagy a fantáziám... :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.