Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Örülök, meg minden, csak annyi élőszereplős sorozat jön, már -aminek hangsúlyozom: örülök- amik fényében nem értem azt a nagy "kiéheztetés taktikát" film fronton, illetve értelmét veszni látom, még jobban mint eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Örülök, meg minden, csak annyi élőszereplős sorozat jön, már -aminek hangsúlyozom: örülök- amik fényében nem értem azt a nagy "kiéheztetés taktikát" film fronton, illetve értelmét veszni látom, még jobban mint eddig.

Szerintem nincs nagy átefedés azok között, akik mindkét médiumot követik. A moziba járók nem feltétlen fogják nézni a sorozatot, pláne úgy nem, hogy az egy streaming szolgáltatáson érhető el. Így Átlag Bélának és Hétköznapi Jolának meglesz a "kiéheztetés". Ez végül is nem a rajongóknak szól, ők elmentek akkor is, amikor fél év alatt jött ki két SW. Tulajdonképpen a Solo az, ami szerintem csak a rajongóknak hála nem lett kolosszális nagy bukás, de az egy milliárdos bevételhez az átlag mozinéző is kell.

Viszont azzal, hogy a moziban nem megy film, néhány átlagos emberke is talán a sorozatok, így a Disney+ felé fordul, ha érdekli a téma, míg ha lenne film, nem foglalkozna velük. Tehát a "kiéheztetés" két okból reális:

- A nézők azon csoportja, amit csak az SW mozi érdekel, tényleg ki lesz éhezve.

- A nézők azon csoportja, ami a mozira fogékonyabb, de annak híján hajlandó más felé is tekinteni, film híján a sorozatokra cuppanhat rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fentiekkel egyetértve, még annyit tennék hozzá, hogy sokkal logikusabbnak látnám, ha különböző, egymástól teljesen független sorozatok érkeznének kisképernyőre, (Mandalori, Cassian, Obi-Wan) moziban pedig egy Sagát néznénk, ami filmről-filmre szépen halad A-ból B-be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eltudom képzelni, hogy amikor vége a Mandi paneljének, Kennedy -ék elkezdenek beszélni össze-vissza, majd hirtelen lámpák ki és egy hang megszólal:

HELLO THERE!

És Ewan megjelenik a színpadon ezzel bejelentve az Obi-wan sorozatot, ahol 8 részen keresztül azt nézhetjük, hogyan vigyáz Luke -ra az öreg Ben, miközben hullahopp karikákon gyakorlatozik Qui-Gon utasítására, hogy az örök élet titkát megtanulja. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet csak én vagyok én így vele, de engem ez baromira nem érdekel. Mondjuk már a film sem érdekelt volna. Obi-Wan-ról mindent elmondott a prequel meg a TCW. Az hogy hogyan homokozott a Tatooine-on az EP3 és 4 között az engem teljesen hidegen hagy. Vigyázott Luke-ra ennyi. Erről filmet vagy sorozatot csinálni teljesen felesleges. Ráadásul szerintem QUI-Gon Jinn sokkal jobb Jedi volt mint ő valaha lesz, és hát miatta lett olyan Anakin amilyen. Ha ő nem olyan begyöpösödött sose lép Anakin a sötét oldalra és nem születik meg a Birodalom.

Emlékszünk rá milyen irtózatosan arrogáns volt az EP 2-ben, csak azért mert a tanítványa mérföldekkel logikusabb volt mint ö(ne üljünk már itt hanem derítsük ki akarja kinyírni Padmét).

Hagyjuk már Kenobit a megillető helyen. A süllyesztőben. Nem kell film róla sem sorozat. Mindent elmondott róla a prequel és a tcw.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Lehet csak én vagyok én így vele, de engem ez baromira nem érdekel. Mondjuk már a film sem érdekelt volna. Obi-Wan-ról mindent elmondott a prequel meg a TCW. Az hogy hogyan homokozott a Tatooine-on az EP3 és 4 között az engem teljesen hidegen hagy. Vigyázott Luke-ra ennyi. Erről filmet vagy sorozatot csinálni teljesen felesleges. Ráadásul szerintem QUI-Gon Jinn sokkal jobb Jedi volt mint ő valaha lesz, és hát miatta lett olyan Anakin amilyen. Ha ő nem olyan begyöpösödött sose lép Anakin a sötét oldalra és nem születik meg a Birodalom.

Emlékszünk rá milyen irtózatosan arrogáns volt az EP 2-ben, csak azért mert a tanítványa mérföldekkel logikusabb volt mint ö(ne üljünk már itt hanem derítsük ki akarja kinyírni Padmét).

Hagyjuk már Kenobit a megillető helyen. A süllyesztőben. Nem kell film róla sem sorozat. Mindent elmondott róla a prequel és a tcw.

Ez is egy vélemény. Szerencsére kisebbségben vagy ezzel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Lehet csak én vagyok én így vele, de engem ez baromira nem érdekel. Mondjuk már a film sem érdekelt volna. Obi-Wan-ról mindent elmondott a prequel meg a TCW. Az hogy hogyan homokozott a Tatooine-on az EP3 és 4 között az engem teljesen hidegen hagy. Vigyázott Luke-ra ennyi. Erről filmet vagy sorozatot csinálni teljesen felesleges.

Azért mert nem váltotta meg a világot galaktikus mértékkel mérve, Obi-Wan bőven csinálhatott érdekes dolgokat a semmi közepén is, erre jó példa a Kenobi könyv cselekménye, pedig az csak egy rövid idő történéseit meséli el, szóval közel 20 év alatt biztosan történtek még más dolgok is. Van még potenciál abban, hogyan nőtt fel Luke, hogy lett belőle jó pilóta, stb., nem mint fő sodor, csak mint apró háttérszál, én az ilyeneket imádom. :) A Tatuin esetében a hangulati elem meghatározó, a forróság, a "legtávolabbi pont a galaxis közepétől" érzés, az emberek magukra utaltsága és közben az, ahogy szükséghelyzetben mégis mennyire össze tudnak fogni, a taszkenek és a telepesek konfliktusa, és akkor még nem szóltam Jabba világáról, amiről kélem, hogy nem futott volna bele Ben egyszer sem 20 év alatt. Fejvadászok, szerencselovagok, huttok - itt a remek alkalom, hogy a Tatuin alvilágába ismét alámerüljünk, ha csak háttérsztori okán is.

Én azt gondolom, hogy lehetőség van bőven, és egy sorozat még sokkal jobb formátum is egy ilyen mesélős, hangulatos szemelvénygyűjteményhez, mint egy film. :) Én nagyon várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, na ennek baromira örülnék, ha tényleg így lenne. Nekem kicsit fura, hogy sorozat lesz belőle, eddig arról beszéltünk, hogy egy jó filmre való alapanyaghoz is elég jó írói véna kell, ismerve a kontextust. Viszont annyiból jogos a sorozat, hogy sokszor eseményekben és sztoriban nem annyival több, hiába a sokkal masszívabb játékidő, viszont jut idő mindenre, a világra, a karakterekre, a belső folyamatok bemutatására. Ez pedig egy ilyen témánál jól működhet.

Pl. egy filmben max. 2x (de valószínűbb az 1) feltűnne Qui-Gon, ennél több nem férne bele, egy sorozatban visszatérő szereplő lehet. Márpedig kettejük kapcsolata, Obi-Wan további tanítása ezen időszak tükrében kritikus és kiemelten fontos pont. Nem sokat tudunk arról mit csinálhatott Obi a remeteségben, ill. tudjuk, hogy szűkösebb lehetőségei voltak, de az tuti, hogy a Qio-Gon-vonal élt, ezt ki kell fejteni. Továbbá az is érdekel, hogy Ewan milyen lehet rendezőként, ha kap pár részt, akkor azt szívesen fogadom.

46 perccel korábban, Pildi írta:

A Tatuin esetében a hangulati elem meghatározó, a forróság, a "legtávolabbi pont a galaxis közepétől" érzés, az emberek magukra utaltsága és közben az, ahogy szükséghelyzetben mégis mennyire össze tudnak fogni, a taszkenek és a telepesek konfliktusa, és akkor még nem szóltam Jabba világáról, amiről kélem, hogy nem futott volna bele Ben egyszer sem 20 év alatt. Fejvadászok, szerencselovagok, huttok - itt a remek alkalom, hogy a Tatuin alvilágába ismét alámerüljünk, ha csak háttérsztori okán is.

Én azt gondolom, hogy lehetőség van bőven, és egy sorozat még sokkal jobb formátum is egy ilyen mesélős, hangulatos szemelvénygyűjteményhez, mint egy film. :) Én nagyon várom!

Maximálisan egyetértek.

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Vigyázott Luke-ra ennyi. Erről filmet vagy sorozatot csinálni teljesen felesleges.

Fel lehet ezt fogni így is, hogy 20 éven keresztül nem csinált semmit, csak vigyázott Luke-ra. De ennél azért sokkal több történhetett vele, lásd Rebels. Meg a Luke-ra vigyázás sem olyan ám, mint ahogyan sokan elképzelik. Hogy semmit nem kell csinálni, csak ücsörögni a kunyhóban.

16 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Bízom abban, hogy Obi nem fogja elhagyni a Tatooine felszínét.

Szerintem indokolt esetben (értsd Luke védelmében) el is hagyhatja egy rövid időre. Azért Luke összességében rendben van Lars-éknál, nem kell napi szinten figyelni, hogy él-e még. Sokkal jobb helyzetben van ilyen téren, mint pl. egy Rey, vagy akár Anakin volt anno. Ebből fakadóan sok olyan szitu képzelhető el, amikor Kenobi azzal tudja leginkább megvédeni, ha nem körülötte legyeskedik, hanem máshol, ahol épp nagyobb szükség van rá.

------------------------------------

Ugye itt Luke védelme kapcsán azt nagyon fontos megjegyezni, hogy ez egy kétfenekű feladat. Nem csak az a fontos, hogy közvetlen Luke-kal ne történjen semmi, hanem az is, hogy Obi ne lepleződjön le. Egyrészt azért, mert ha éri vmi, akkor nem marad ki vigyázzon Luke-ra. Másrészt mert ha őt ott találják, az Luke-ot is lebuktathatja.

És igazából ennek a Kenobi-szálnak van nagyobb kockázata. Eleve mindent megtesznek a sith-ek azért, hogy őt felkutassák, Vadernek meg aztán pláne kiemelt jelentőséggel bír. Ráadásul Maul is eszeveszett módon fel akarja kutatni. Az meg egyértelmű, hogy ha őt megtalálják ott, akkor az kérdéseket vet fel. Olyan kérdéseket, amikbe belefutva Maul is 2 perc alatt levágta a szitut.

Azt is tudjuk, hogy inkvizítorok járják a galaxist, illetve a Tatooine-on erős az alvilági tevékenység. Ja, és persze Maulnak pedig komoly alvilági kapcsolatai is vannak. Simán elképzelhető, sőt kifejezetten valószínű, hogy itt az évek során többször is előfordult, hogy vki olyan információhoz jutott Obi-Wanról, ami veszélybe sodorhatta őt, így közvetve a fiút. Ekkor pedig nem volt más út, a kezébe kellett vegye az ügyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, pb69 írta:

Ugye itt Luke védelme kapcsán azt nagyon fontos megjegyezni, hogy ez egy kétfenekű feladat. Nem csak az a fontos, hogy közvetlen Luke-kal ne történjen semmi, hanem az is, hogy Obi ne lepleződjön le. Egyrészt azért, mert ha éri vmi, akkor nem marad ki vigyázzon Luke-ra. Másrészt mert ha őt ott találják, az Luke-ot is lebuktathatja.

És igazából ennek a Kenobi-szálnak van nagyobb kockázata. Eleve mindent megtesznek a sith-ek azért, hogy őt felkutassák, Vadernek meg aztán pláne kiemelt jelentőséggel bír. Ráadásul Maul is eszeveszett módon fel akarja kutatni. Az meg egyértelmű, hogy ha őt megtalálják ott, akkor az kérdéseket vet fel. Olyan kérdéseket, amikbe belefutva Maul is 2 perc alatt levágta a szitut.

Azt is tudjuk, hogy inkvizítorok járják a galaxist, illetve a Tatooine-on erős az alvilági tevékenység. Ja, és persze Maulnak pedig komoly alvilági kapcsolatai is vannak. Simán elképzelhető, sőt kifejezetten valószínű, hogy itt az évek során többször is előfordult, hogy vki olyan információhoz jutott Obi-Wanról, ami veszélybe sodorhatta őt, így közvetve a fiút. Ekkor pedig nem volt más út, a kezébe kellett vegye az ügyet.

Szerintem is inkább az inkognitója védelme köré lehet felhúzni érdekesebb sztorikat. Akármekkora remete is volt, azért kötve hiszem, hogy ne akadt volna legalább egy kalandja 23 év alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magam részéről ezt a sorozatot várom a legjobban a 3 közül. Igaz, hogy az eredeti trilógiával lettem rajongó 1996-ban, de mégiscsak az előzmény trilógián nőttem fel. Az, hogy Ewan McGregort láthatom ismét, mint Obi-Wan Ben Kenobi, ráadásul az ep3 utáni időszakban, nagy izgalommal tölt el. Kicsit olyan, mint ha folytatódna az előzmény trilógia, talán az ep7-hez hasonlítanám. Tegye fel a kezét, aki levegőt kapott a moziban, amikor a Rogue One-t nézte és látta a Mustafaron Darth Vader (már nem ismeretlen módon) megsérült testét, vagy Jimmy Smith-t, mint Bail Organa a Yavin 4-en? Na, ilyesmi érzést várok csak most 6-8 epizódon keresztül.  :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 16. - 22:32, Bence1997 írta:

Eltudom képzelni, hogy amikor vége a Mandi paneljének, Kennedy -ék elkezdenek beszélni össze-vissza, majd hirtelen lámpák ki és egy hang megszólal:

HELLO THERE!

És Ewan megjelenik a színpadon ezzel bejelentve az Obi-wan sorozatot,

Majdnem így történt, csak nem Hello There volt, hanem Duel of the Fates. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.