Ugrás a kommentre

Leia Organa vs. Kanan Jarrus (TOP 32 PÁRHARC)


Donát

Normál 32 Párharc #3  

27 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson az SWSAGA Winter Madness TOP 16-ba?

    • Leia Organa
      14
    • Kanan Jarrus
      13

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Wow... per pillanat ez az egész Winter Madness legnagyobb meglepetése. Egyelőre fej-fel mellett haladnak!

Most a szavazatommal vezet Kanan. Igazából Leia a Vérvonalban a legszimpatikusabb számomra minden filmet/könyvet/animációt stb-t figyelembe véve. A IV-V-ben eléggé bosszantó az orrát fennhordó odamondogatós karakterével. Persze vagány, de engem inkább bosszant, mint lenyűgöz. Kanan viszont a vaksága óta nagyon szimpatikus. A háttérből szemlélődő, áldozatkész Jedi. Ezért szavaztam végül rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Még nem szavaztam, de a felsoroltak miatt én is Kanan felé húzok. Mondjuk nekem Leia még a Birodalom visszavág második felében is szimpi. Miután leszállnak a Felhővárosban már egész bájosak Hannal. Mint amikor felrója neki, hogy hamarosan elvállnak. Vagy amikor aggódva nézi ahogy befagyasztják Hant, utána meg ő érzi meg hogy Luke bajban van. És mellette szól az aranybikinije aminek hála minden Star Wars fan rendezvény egy nagyságrenddel érdekesebb mint egyébként lenne :P

Viszont elég egyszerű figura, szemben Kanannal, aki elég érdekes belső dilemmával küzd, hisz úgy kellett mesterré válnia, hogy valójában sose volt lovag. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Bomarr írta:

Donát: Még nem szavaztam, de a felsoroltak miatt én is Kanan felé húzok. Mondjuk nekem Leia még a Birodalom visszavág második felében is szimpi. Miután leszállnak a Felhővárosban már egész bájosak Hannal. Mint amikor felrója neki, hogy hamarosan elvállnak. Vagy amikor aggódva nézi ahogy befagyasztják Hant, utána meg ő érzi meg hogy Luke bajban van. És mellette szól az aranybikinije aminek hála minden Star Wars fan rendezvény egy nagyságrenddel érdekesebb mint egyébként lenne :P

Viszont elég egyszerű figura, szemben Kanannal, aki elég érdekes belső dilemmával küzd, hisz úgy kellett mesterré válnia, hogy valójában sose volt lovag. 

Igen, az EpV második felében is jó már, de valahogy sosem ő uralja a vásznat. Amíg Han le nem fagyasztódik, addig Han dominál, a fagyasztókamrában Vader dominálja, Landóval szemben esküszöm még Chewie is dominálja, egy igazán domináns pillanata van, amikor megérzi, hogy Luke bajban van és érte megy. Nekem kevés az ő karaktere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én ezzel szemben nagyon dominánsnak érzem. Tulajdonképpen onnantól, hogy feltűnik a vásznon. :) 

Nézzük csak az EpV-öt. Játssza a jégkirálynőt, aztán mégis Han után szalad. Utána úgy felhúzza Han, hogy kétségbeesésében lesmárolja Luke-ot, aki egyébként nem igazán vonzza. Aztán jön egy domináns pillanat: eligazítást tart a lázadó pilótáknak. Aztán megint Han dominál, kézen fogja és a Falconhoz cipeli, majd végig Han uralja a párbeszédeiket a Falconon is (Bocs szivi, többre jelenleg nincs idő, illetve az első csókuk). Kevés kivételtől eltekintve (pl. mikor felhívja Hant a szerelőaknából) Leia mindig csak sodródik a többi karakterrel, és nem ő jelöli ki a történések irányát. Mindenről van véleménye, mindenkivel hajlandó konfliktust felvállalni, de Rey-jel szemben pl. ő csak inkább egy "segéd" karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vesszek meg, de még Leia TLJ-s jelentősnek ígért szerepe ellenére is most Kananra nyomtam. Lehet a mostanában iránta ébredt kíváncsiságom miatt, amit a negyedik évad adott.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Nézzük csak az EpV-öt. Játssza a jégkirálynőt, aztán mégis Han után szalad. Utána úgy felhúzza Han, hogy kétségbeesésében lesmárolja Luke-ot, aki egyébként nem igazán vonzza. Aztán jön egy domináns pillanat: eligazítást tart a lázadó pilótáknak. Aztán megint Han dominál, kézen fogja és a Falconhoz cipeli, majd végig Han uralja a párbeszédeiket a Falconon is (Bocs szivi, többre jelenleg nincs idő, illetve az első csókuk). Kevés kivételtől eltekintve (pl. mikor felhívja Hant a szerelőaknából) Leia mindig csak sodródik a többi karakterrel, és nem ő jelöli ki a történések irányát. Mindenről van véleménye, mindenkivel hajlandó konfliktust felvállalni, de Rey-jel szemben pl. ő csak inkább egy "segéd" karakter.

Az EPIV-et ne hagyd ki. ;) Ott alázza Solót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az EPIV-et ne hagyd ki. ;) Ott alázza Solót.

Az EpIV-ben vannak domináns pillanatai, de most arra hoztam példát, hogy miért találom kevésnek az ő karakterét. A IV-ben valóban vannak domináns pillanatai, ott viszont nekem túl gőgös és nagyképű. Nem szimpi. :) Bár akkoriban ilyen női karaktert írni/látni gondolom igencsak üdítő lehetett az íróknak/nézőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leiát független és erős női karakternek álmodta Lucas, azért olyan, amilyennek egyébként korrektül le is írtátok, viszont közben megvan benne belül az esendő nő is, aki sokáig nem tud a Hannal kapcsolatos érzéseivel mit kezdeni, ezért viselkedik sokáig ridegen. Padmé sokkal szelídebb formában adja elő ugyanezt, de ő egy kevésbé zűrzavaros korszakban nőtt fel, megadatott neki az idealizmus és nőiesség luxusa, ami Leiának már egyáltalán nem. Nevelőapja politikusnak, de azon belül is harcosnak nevelte, aki egy lázadás kialakulása közben nőtt fel. Plusz ahogy Luke Padmé szelídségét örökölte (bár a szelidség talán nem jó szó, hiszen ő is tudott kemény lenni ), úgy Leia Anakin harciasságát (kicsit sarkítva persze). Ehhez képest igen bölcs és korrekt emberré vált. Nekem is a Vérvonalban volt a legszimpatikusabb, de ez már az elmúlt évek gyümölcse is, és biztos Han lazasága is jót tett neki.  :)

Ő volt az első az erős női SW karakterek sorában, akit utána követett később Padmé, Ahsoka és Jyn is, vagyis mondhatjuk, hogy hagyományt teremtett. Lehet, hogy voltak kevésbé szimpatikus megmozdulásai is, főleg férfi szemmel nézve, de összességében nagyon jó karakter. Nálam is csak a harmadik legkedveltebb a nagy hármasból, de gondolom ez nőként valahol érthető is, azonban a jelentősége így is nagyobb, mint Kanané, akit egyébként a Rebelsen belül nagyon kedvelek.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok minden eszembe jut Leiáról, de az nem, hogy ne dominálná a filmvásznat... Persze neki is megvannak a bizonytalanságai, az esendő pillanatai, amit a fentiekben oly kitűnően megfogalmazott Pildi. Egyébként is furcsa, hogy a dominancia kérdése pont ezen párharc során merül fel, mert ha valaki nem domináns karakter, az pont Kanan, ez remekül megmutatkozik pl. a Herával és Ezrával való közös jelenetei során. Az Ezra-Kanan páros esetében, sok jelenetben ők ketten úgy jelennek meg (főként, amikor Erőhasználókkal kerülnek szembe), mint Ezra és Ezra mestere, és nem pedig fordítva, ahogy pedig indokolná a mester-tanítvány viszony.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Sok minden eszembe jut Leiáról, de az nem, hogy ne dominálná a filmvásznat... Persze neki is megvannak a bizonytalanságai, az esendő pillanatai, amit a fentiekben oly kitűnően megfogalmazott Pildi. Egyébként is furcsa, hogy a dominancia kérdése pont ezen párharc során merül fel, mert ha valaki nem domináns karakter, az pont Kanan, ez remekül megmutatkozik pl. a Herával és Ezrával való közös jelenetei során. Az Ezra-Kanan páros esetében, sok jelenetben ők ketten úgy jelennek meg (főként, amikor Erőhasználókkal kerülnek szembe), mint Ezra és Ezra mestere, és nem pedig fordítva, ahogy pedig indokolná a mester-tanítvány viszony.

Kanan minden szavának súlya van. Leia viszont néha csak jártatja a száját. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt az a páros, aminél már Donát videóját látva tudtam, hogy Kananre voksolok. Egyszerűen azért, mert Leia nekem a az apjához és a testvéréhez hasonlóan nem igazán szimpatikus. Vagyis nem igazán jó szó az, hogy nem szimpatikus, inkább... Nem tudom megfogalmazni, több a semlegességnél, de kevesebb a szeretetnél. Olyan "örülök, hogy van, de nem zavarna, ha nem lenne" állapot. :) A Vérvonalban éreztem először úgy, hogy na, érdemes odafigyelni Leiára, és talán azért, mert minden más feltűnésével ellentétben abban a könyvben abban a közegben mozog, amire született. Inkább politikus, mint harcos, így a lázadás katonai bázisai nem igazán illenek hozzá, ellenben a Szenátusban tök jól el tudom képzelni. És éppen ezért bírom kicsit jobban a Rebelsben, mint a filmekben, mert ott is inkább a politikus énje dominál. Jobb szeretem hercegnőként, semmint tábornokként látni, márpedig a filmek javában csak névlegesen hercegnő, végig tábornokként funkcionál.

 

Kanan ezzel szemben a Rebels egyik nagy ereje. A forrófejű ex-padawan önerőből lett végül bölcs Jedi mester, aki a látottak alapján kimondatlanul, de megértette, hogyan kell egy Jedi lovagnak egy galaktikus konfliktusban szerepet vállalnia. Ehhez nyilván a sérülése is hozzájárult, bár az alapvetően semmiben sem akadályozza, szóval nem mint hátráltató tényező, hanem mint ráébresztő elem a vaksága. Vakként meglátta mindazt, amit egykori mesterei két szemmel sem vettek észre. Nagyon kíváncsi vagyok a sorsára, sajnálnám a halálát, ugyanakkor az ő és Ezra eltávolítása a Szövetségből nálam a sorozat hihetőségének kulcskérdése. Már így is pengeélen táncolnak azzal, hogy mindössze egy évvel járunk a yavini csatától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, többet nyom majd a latba Leia ikonikussága és Carrie eltávozása. Így magamat is megleptem, amikor végül Kananre szavaztam. Nincs gondom Leia karakterével sem, viszont semlegességével szemben, Kanan jelentősége a Rebels során mérvadóbb volt. Jellembeli különbségeik is inkább a Jedi számára kedveznek.

 

Egyébként nem gondoltam volna, hogy ilyen szoros lesz a meccs. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.