Ugrás a kommentre

Daniel José Older: Last Shot


luke19

Hogy tetszett a könyv?  

9 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a Solo előzménye? 

A leírás alapján egy része a Solo előtt, egy része a Solo után, és lesz egy rész, ami 3 évvel a A Jedi visszatér után. Majd még a Most Wanted regény lesz, ami Han, és Qi'ra főszereplésével jön előzményként a filmhez.

 

30 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ez a borító valami borzalmas. Remélem, a tartalom jobb lesz.

Hát, goodreads-en annyira nem kedvelik a regényt.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, luke19 írta:

A leírás alapján egy része a Solo előtt, egy része a Solo után, és lesz egy rész, ami 3 évvel a A Jedi visszatér után. 

Jól szét lett szabdalva. Ez egységes történet vagy antológia szerű? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez egységes történet vagy antológia szerű? 

Ha jól tudom, akkor a Solo előtti rész Han köré épül, a Solo utáni rész Lando köré, míg a ROTJ utáni 3. rész mindkettőről. Átívelő szálról van szó, valamilyen főgonosszal a főszerepben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Olvasom a könyvet, és felfedeztem egy kis idővonalbeli bakit benne. A jelenben játszódó történet YU 7-ben játszódik, mert a kis Ben Solo 2 éves. Van egy múltbéli Lando szál is, ami elvileg a jelenhez képest 15 évvel játszódik korábban, ez viszont YE 8, amikor már L-3 megsemmisült (ő is szerepel itt..), és a Falcont Han már elnyerte tőle (a Falconon utaznak Landoék..). A Solo film pedig YE 13-10 között játszódik. 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky idővonala alapján valóban így van:

YE 10 között L-3 megsemmisül, Falcon --> Hanhoz kerül

YE 8 könyv múltbéli szál, ahol L-3 még létezik, a Falcon Landoé (luke írása alapján)

YE 0 - EpIV

YU 3 - EPV

YU 4 - EPVI

YU 5 - Ben Solo születése

YU 7 - könyv jelenbéli szál 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2018. 07. 16. - 16:03, Darth Sky írta:

Ez a borító valami borzalmas. Remélem, a tartalom jobb lesz.

Sajnos tévedtem. A tartalom se lett jobb...

 

Egyrészt, szerintem nem szerencsés, ha egyszerre több idősíkon zajlanak az események, mert könnyen megkavarhatja az olvasót, de a kontinuitási hibákat elnézve az írót is. Itt kaptunk egy "jelen" szálat, egy "Han múltat", egy "Lando múltat" és Fyzen Gor különböző flashbackjeit. Tehát már ezen a téren egy katyvasz az egész, teljesen kizökkentő a folyamatos ugrálás a szálak között. Bár a végére szerencsére már csak a jelennel foglalkoztak. Ez egy dolog. A sztori akkora marhaságnak hatott, hogy a Legendák gyengébb történetei elszégyellnék magukat. Mint valami béna Terminator-sztori SW köntösbe bújtatva. Számomra nevetséges volt, hogy egy orvosdroidba rejtett "csodajeladó" minden droidot gonosz gyilkológéppé akar változtatni, mert a készítője szerint a droidok magasabb létformának minősülnek az élőlényeknél. :lol: A hús-vér végtagokkal kiegészített droidokról és az öncsonkító hívőkről nem is beszélve. :facepalm: Sanának előszörül örültem, mondván egy ismerős, aki jó összekötőkapocs lesz és kiderülhet róla ez-az, de kb. semmit nem kezdtek vele. Csak adtak Han mellé egy beszélgetőpertnert, aki nem Chewie. Pedig részletesebben fény derülhetett volna rá, hogy mi is volt az a bizonyos "esküvő", ami miatt ők férj és feleség lettek. Pozitívumként talán a Chandrilán játszódó hétköznapi életet tudnám említeni, ami bemutatta Han aggályait a házasélet és apaság kapcsán, illetve az Új Köztársaság instabilitását és kezdeti problémáit Leián és Mothmán keresztül. Kevesebb szállal, kidolgozottabb és értelmesebb/érdekesebb történettel, kontinuitási hibák nélkül talán egy közepes regény is lehetett volna. Ez így felejtős. 

A már említett kontinuitási hibák... Nem tudom, a Story Group mit csinál, de így komoly problémák lesznek. Persze, ők is emberek, akik hibáznak és ezerfelé kell figyelniük, de ez már nem az első és nem is a második komolyabb "baki", viszonylag rövid időn belül. Ha én a kis házikészítésű idővonalamon nyomon tudom követni a kronológiát, és kiszűrni az ellentmondásokat, akkor az elvileg sokkal profibb és több taggal rendelkező Story Groupnak is képesnek kéne lennie erre. Ilyen alapon a Kánon sem lesz hibamentesebb, mint a Legendák. :roll: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...

A fordításban is vannak furcsaságok, a jawa mint jáva, Hosnian Prime következetesen Hosnia, illetve Pantora is Pandora lett, értem én hogy mindkét bolygónak kék színűek az őslakosai, de azért na :D  52 oldal alatt kicsit sokszor csúszott fel a szemöldököm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Nem igazán spoileres, de azért berakom tag mögé, egy idézet a könyvből

Spoiler

"Egy csöndes sikátoron száguldottak végig, éles balkanyar, át a főtéren, és onnan már csak egyenesen a hangárok felé"

 

Az idézet Maz kastélyából való kijutás utáni továbbhaladást írja le, elég sokszor "megfordultam" már a környéken a Battlefront 2-nek hála, de a fentiek egyikével sem találkoztam. :para: Beírok egy fekete pontot a story groupnak :P :D 

Amúgy a könyv 1/5-nél tartok még csak, de ezt muszáj volt beraknom, most hátha elfelejtem mire végzek vele :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem igazán spoileres, de azért berakom tag mögé, egy idézet a könyvből

  Spoileres tartalom megtekintése

Amúgy a könyv 1/5-nél tartok még csak, de ezt muszáj volt beraknom, most hátha elfelejtem mire végzek velele :D

Ez a múltbéli Han szál? Mert ha igen, akkor az Ep7-es Kastély dizájnig még átépíthette Maz a Kastélyát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ez a múltbéli Han szál? Mert ha igen, akkor az Ep7-es Kastély dizájnig még átépíthette Maz a Kastélyát.

Igen a multbeli, és ebben lehet is valami, na de ennyire , kilépsz a kocsmából és szabad téren vagy és  közel s távol nincs semmi hangárra emlékeztető 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Iqvi írta:

Eddig amúgy hogy tetszik a könyv @Darth Cupsy?

Spoiler

Most ott tartok, hogy ott vannak Chewinál a Kashyyykon. Nem tűnik rossznak... kivéve... lehet, hogy én értelmeztem félre, de most komolyan azon a nyomon indultak el, hogy Lando droid támadóján zöld köpeny volt és Han meglátott egy zöld köpenyes alakot valami piacon? :o

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Daniel José Older: A végső dobás

 

Uh, ez most nagyon nem jött be, rég olvastam ilyen zavaros és érdektelen történetet. A kronológiába láthatóan már az író is belezavarodott, az eltelt évek sehogy sem jönnek ki. Mikor a szálak végre összeérnek, abban sincs köszönet, a történet teljesen abszurd, ezek a mutáns organikus-fém keverék droidok a Legends legrosszabb könyveit idézik. A főgonosz utapaui, Gor motivációt sem sikerült megértenem. A nyomozás szál is katasztrófa. Lando tök véletlenül meglát egy hasonló zöld köpönyeget egy űrállomáson, amelyet Gor is viselt és azon indulnak el. Aztán, mikor később elutaznak a Kashyyyk-ra hogy felszedjék Chewbacca-t, kiderül hogy több vuki is rejtélyesen eltűnt a közelben. Két mondat után Han-ék leszűrik, hogy e mögött csak is Gor állhat, akit ők egyébként is keresnek. A kódtörő ewok-on is kiakadtam...

 

Ami tetszett, hogy hangsúlyosabban megjelent Han kétsége és aggodalma a családi élettel és az apaággal kapcsolatban. Ezzel a régi Legends is sokat foglalkozott. Lando kapuzárási pánikja a megállapodást illetően viszont kissé sablonos és kiszámítható volt, és néhol már untam a rinyát.

 

Nagyon felejthető ez a könyv, az EP7 könyvváltozata után a legrosszabb canon regény, amit eddig olvastam. Ennél az Utóhatást is sokkal de sokkal jobban élveztem. A borító viszont nekem bejött.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.