Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

Egyre többektől hallom, hogy nézik, és hogy konkrétan már régen láttak ennyire jó sorozatot. Nem SW rajongók, hanem átlag streaming előfizetők, akik jókat olvastak róla és belekezdtek. 

 

Tegnap én is kétszer megnéztem egymás után, annyira tetszett! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik ahogy leírja, hogy mennyire kollaboratív munka az Andor létrehozása és bár ő nem konyít sokat a Star Warshoz rengetegen vannak a produkció körül akik viszont kenik vágják. A leírása alapján a "story group"-é vagyis Pabloé volt az egyik utolsó szó ha valamit jóvá kellett hagyni.

 

"No, but we have Pablo Hidalgo. He’s sort of the curia of the Vatican up there at Lucasfilm. He’s the final voice, but we have a lot of people on the show."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Filoni ért hozzá, így neki nem kell felsőbb hatalom. Ő az Isten.

Filoni inkább olyan mint a kutyám. Bármit meg tud csinálni, amit kérek tőle, HA meg akarja csinálni. Ha meg nem, akkor meg magasról lesz*rja. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A nem ember fajok hiánya kapcsán mit nyilatkozott Gilroy? A bevezetőben van rá utalás, de az adott szövegrészt még keresővel sem találtam.

"There’s already so much politics in the show to begin with, and we’re trying to tell an adventure story, really. So adding strong alien characters means that all of a sudden, there’s a whole bunch of new issues that we have to deal with that I don’t really understand that well or I just couldn’t think of a way to bake them into what we’re doing. You’ll see more as we go along, but it’s a legit question and one we’ll be answering as we go along. There is a more human-centric side of the story and the politics of it. There’s certainly no aliens working for the Empire, so that kind of tips it one way, automatically."

 

Szabadfordításban:

"A sorozatban már így is sok politika van, és egy kalandos történetet próbálunk elmesélni. Szóval az erős idegen karakterek hozzáadása azt jelentené, hogy hirtelen egy csomó új kérdéssel kellene foglalkoznunk, amiket nem igazán értek vagy nem tudtam kitalálni, hogyan lehetne őket beleépíteni abba, amit csinálunk. Ahogy haladunk előre, többet is fogtok látni, de ez egy jogos kérdés, amire menet közben válaszolni fogunk. A történetnek és a politikának van egy emberközpontúbb oldala. Az biztos, hogy a Birodalomnak nem dolgoznak idegenek, szóval ez automatikusan az egyik oldalra billenti a mérleget."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Szisz még Te is előkerültél? Ez mindennél többet elmond a sorozatról. :D

 

Egyébként figyelve az értékelős oldalakat, szépen kúsznak fel a számok. Hatalmas siker a sorozat, negatív hangot most már nagyítóval se találni.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Szisz még Te is előkerültél? Ez mindennél többet elmond a sorozatról. :D

 

Egyébként figyelve az értékelős oldalakat, szépen kúsznak fel a számok. Hatalmas siker a sorozat, negatív hangot most már nagyítóval se találni.

 

Bizony. Nem is csak sw viszonylatban. A ROTS volt ekkora hatással rám utoljára, akkor kezdtem fórumozni. 
Más sorozat és film kapcsán a Csernobil talált be ennyire. Már nem tudtam visszatartani magam. A 6. Részt kétszer megnéztem. A 7. Rögtön indult előről és a 10. Nálam ez nagy szó.

Itt találtam mémet a rajongók arcával, ami lehetne Andor elképzelés és valóság is. Közöny VS. döbbenet. Valami nagy fekete nyuszit húzták ki a kalapból itt. Az erő van ezzel a sorozattal.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg az emberközpontúság, ami miatt nem annyira sw-s, de még ez is indokolható a diktatúrával, hogy igyekeznek szeparálni, hisz az elkülönítés az egyik legnagyobb fegyver, amivel a reményt elvehetik és a félelem erősödik. 

Na jó. Komolyan. Ezután a rész után úgy éreztem magam mint egy gyerek, aki kapott egy játékot, amit már el is engedett, hogy valaha... Sose hittem, hogy a párbeszédek és a színészi játék lesz erőssége bármilyen sw-nek. A zene nem lep meg, hogy jó, és mégis, mert új és az is úristen kategória. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 10. - 13:24, Bomarr írta:

A leírása alapján a "story group"-é vagyis Pabloé volt az egyik utolsó szó ha valamit jóvá kellett hagyni.

 

Nagyon bírom Hidalgót. Néhány éve, a Rebels, Rogue One, TLJ idején frekventáltan mutogatott alakja volt a Lucasfilmnek, már-már egy fan-favourite irányba mozdult el a Star Wars Show-kkal, Celebration panelekkel. Ő szimbolizálta azt a rajongót, aki a világ legjobb állását tölti be. Na és persze ott voltak a háttérkönyvek, a képes enciklopédiák.

Sajnos az utóbbi időben igencsak eltűnt. Tudom, hogy volt egy konfliktusa a Star Wars Theory-s arccal. Mindenesetre szürke eminenciássá vált, határozottan ott van, ki van írva a produktumokon a neve, de már a háttérkönyvek többségével is leállt, a Celebrationökön egyáltalán nem szerepelt. Mi lehet vele? Mi történhetett vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Bomarr írta:

Twitteren fönt van. Úgy tűnik az utóbbi időben főleg azon olvadozik, hogy mennyire atomjó lett az Andor. Ami érdekes, mert ő mindig tartózkodik attól, hogy véleményt nyilvánítson az SW művekről. De az Andorral kivételezik.

Privát az accountja Twitteren 2019 óta, csak azok tudják követni, akik előtte is követték, vagy akinek azóta jóváhagyta a követési kérelmét

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesem, hogy hol az új rész. Lesem... Lesem... lesem... Kezdek türelmetlen lenni, és aggódom. Hát ilyenkor már fent szokott lenni. Mi a pék történt? Lesem... Lesem... Aztán gyanút fogok, és megnézem a naptárat. Jaaaaa, hogy még csak kedd van... Hiába no, az elvonási tünetek. A függőnek kell az adagja.

black and white drugs GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Addig lehet írni az értékelést. :D

Az is meglesz, de még az újranézés sem jött össze. Egy programhiba miatt 8 órányi munkám ment a levesbe... Utána egy rövi ideig élni sem volt kedvem, aztán, miután lenyugodtam, kezdtem előlről a mutatványt. Talán ma, de inkább már nem írok semmit, mert a végén még ma is keresztbe tesz nekem ez a hülye program. De az biztos, hogy amíg nem írom meg az értékelést, az új részt sem nézem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Lesem, hogy hol az új rész. Lesem... Lesem... lesem... Kezdek türelmetlen lenni, és aggódom. Hát ilyenkor már fent szokott lenni. Mi a pék történt? Lesem... Lesem... Aztán gyanút fogok, és megnézem a naptárat. Jaaaaa, hogy még csak kedd van... Hiába no, az elvonási tünetek. A függőnek kell az adagja.

black and white drugs GIF

Jövő hét csütörtökre akkor foglalj időpontot az aktuális AA meetingre. Anonym andorfüggők klubja. :D Jövő csütörtöktől kezdjük számolni a napokat, 1 év után ajándék Narkina-5-ös kulcsot kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.