Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Tényleg? 

LOL!

Csak frusztrált volt, Ody! Szerencsétlen! A frusztrációját és a saját kifacsart élete miatti gyűlöletet igyekezett kivetíteni magán kívül mindenki másra. Szegénykém... és bannoltad? Pedig mesélhetett volna még az életéről. Kíváncsi lettem volna, hogy mennyire súlyosak a téveszméi és hogy a hallucinálási fázis beindult-e már nála :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszek neked!!

Tényleg nem érdemelnek figyelmet! Egyszer régen, még egy másik világban, egy másik korban, amikor a dolgok szebbek voltak, a virágok szagosabbak, a francia kérmesben több volt a francia, mint a krém, és mikor még Mickey egér sem pisálta le a Star Wars logo-t, akkor még érdekelt eme képződmények elhaló böfögésnek tűnő szerencsétlen jajveszékelése (csak hogy megértsem, hogy MIÉRT?), de ma már - totálisan, 110%-ban behódolva a Disney egyeduralmának (és biztosan éppen ennek hála) - magasról teszek rájuk!

Szóval kösz, hogy bannoltad ... és voltaképpen elég lett volna csak ennyit leírnom! :D;)  

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem muszáj bumerángként visszajárnod és újra és újra osztani az észt,

Ezt most nekem írod? Te mit csinálsz? Folyamatosan idejársz és újra és újra osztod az észt. Nekem ezzel nincs semmi bajom. Ezért van a fórum.

A különbség csupán az, hogy mindketten más mondunk.

 

Idézet

fogadd el, hogy egy olyan fórumon, ami kifejezetten azért jött létre, hogy a Star Wars-t egységesen szeressük (igen, ez egy fő motívum, el lehet olvasni a szabályzatunkba, le van jegyezve)

És ki az aki nem szereti a Star Wars-t? Mert azt mondtam, hogy az új trilógia több helyen problémás? Ha valaki minden héten eljár moziba de épp egy olyan filmre ül be ami sz*r akkor nem szeret moziba járni?

 

Idézet

Ha pedig túl magas neked az, hogy itt nem utálják az összes Star Wars-t

Én vagyok az akinek itt valami túl magas? Ezen ugye Te is mosolyogsz? Én legalábbis nem szoktam csúsztatni, maszatolni meg összemosni, ha nem tudok valamire érdemben válaszolni. Nyilván ha nem tetszik valami az egyik SW filmben akkor utálom az összes Star Wars-t. Még viccnek is rossz az érvelésed. És Te vagy az aki oldalakat írsz tele magvas megállapításokkal...

 

Idézet

picsogást kérlek, hagyd abba. Unalmas és szánalmas meg még röhejes is

Na kedves Ody Mandrell, miután engem befenyegettél hogy egy paraszthajszálon múlt a kib*szásom a stílusom miatt és hogy milyen hangnemben írok az Idianadzsonszszóló barátodnak, majd ezek után egy ilyen kommentet meg lájkolgatsz azt kell hogy gondoljam valami itt nincs teljesen renden.

 

13 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

@Mestal Szóval szerinted rossz, ha a star wars saga egészére Palpatine árnyéka vetül?

Senki sem mondta hogy rossz. Olvasd el mit írtam.

Idézet

Álleejtős dolog Palpi visszatérése a mese szempontjából. Előre látom a fiamat, hogy: "apa, ez ő! Mindvégig ő volt a lényeg!"

 

Az lenne ha iddig is erre ment volna az egész

Idézet

ebben a dologban nem értek egyet veled. És nem nyomkodom a pirosat. ;)

Hálásan köszönöm szépen. Itt tartunk... ;-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel láthatóan komoly szövegértési problémáid vannak és még azt sem tudod felfogni, hogy a fórum tagjainak támadása és vélt vagy valós lelki sérelmeid rajtunk levezetése nem a Palpatine ep9 topik témája, hozzászólásodat áthelyeztem ide (törölni akartam, de azon megint tuti besértődtél volna, és persze én lennék a hibás, aki a szabályzatot követi, nem pedig te, aki nyíltan vét ellene többszöri figyelmeztetés ellenére, szóval ne mond, hogy nem viselem a szívemen az érzéseidet). A hisztit kéretik itt folytatni, és a Palpatine ep9-es topikban Palpatine ep9-es lehetséges szerepénél megmaradni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Mestal írta:

Na kedves Ody Mandrell, miután engem befenyegettél hogy egy paraszthajszálon múlt a kib*szásom a stílusom miatt és hogy milyen hangnemben írok az Idianadzsonszszóló barátodnak, majd ezek után egy ilyen kommentet meg lájkolgatsz azt kell hogy gondoljam valami itt nincs teljesen renden.

Kedves Mestal. Bizony nincs rendben! És nem csak indiana "haveromnak" szóltál be hanem kb. mindenkinek aki nem ért veled egyet. Sinistra is kapott pl. egy adag személyeskedést. És igen likeoltam Dzséjt írását mert egyetértek vele. Nagyon nehéz neked kultúráltan válaszolni néha. Amúgy is elégszer álltam már ki melletted moderátor szinten, meguntam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mivel láthatóan komoly szövegértési problémáid vannak és még azt sem tudod felfogni, hogy a fórum tagjainak támadása és vélt vagy valós lelki sérelmeid rajtunk levezetése nem a Palpatine ep9 topik témája, hozzászólásodat áthelyeztem ide (törölni akartam, de azon megint tuti besértődtél volna, és persze én lennék a hibás, aki a szabályzatot követi, nem pedig te, aki nyíltan vét ellene többszöri figyelmeztetés ellenére, szóval ne mond, hogy nem viselem a szívemen az érzéseidet). A hisztit kéretik itt folytatni, és a Palpatine ep9-es topikban Palpatine ep9-es lehetséges szerepénél megmaradni.

Hálásan köszönöm Dzséjt hogy nem törölted ki. És a tanácsaidat is (igyekszem megszívlelni). És köszönöm (köszönjük mindannyian), hogy rendben tartod a fórumot. Ígérem hogy igyekszem majd a szövegértésemet a Te szintedre hozni. Bár ez valószínűleg úgy sem fog sikerülni.

 

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kedves Mestal. Bizony nincs rendben! És nem csak indiana "haveromnak" szóltál be hanem kb. mindenkinek aki nem ért veled egyet. Sinistra is kapott pl. egy adag személyeskedést. És igen likeoltam Dzséjt írását mert egyetértek vele. Nagyon nehéz neked kultúráltan válaszolni néha. Amúgy is elégszer álltam már ki melletted moderátor szinten, meguntam. 

Amit Dzséjt írt az nem személyeskedés. Jogos. Akkor ideje nekem is lájkolni!

 

Üdv mindenkinek!

 

Ezt a senki által nem nézett fórumrészt kaptam a "tombolásra" ahogy Ody Mandrell írta. Ezentúl ide fogok olyan véleményt írni ami nem egyezik a nagy megmondók szent kinyilatkoztatásaival hogy (ismét idézem) "ne b*sszanak a fórumról ki.

 

Várok mindenkit szeretettel aki beszélgetni és nem csak bólogatni akar!

 

o7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne még egy kérésem. Légy szíves egy posztban megfogalmazni magvas gondolataidat, mert ez fórum, nem chat. A fórumnak több funkciója is van, ami ezt elősegíti, úgy mint a "Múlt idézés" és a "Szerkesztés", de ha kijelölsz egy szövegrészt, akkor is felugrik egy kicsiny "Idézd ezt" rublika, ami szintén jól szolgálja az egyben posztolás lehetőségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor miről is volt szó:

 

Az új trilógia útja. Merre halad és miről szól.

 

 

A mai napig az az igazi kérdés, hogy minek a sztorija az új trilógia. Kb. egy tucatszor leírtam 2015 decembere óta, de azóta sem foglalkozott vele senki.

 

MOST SEM erre válaszoltak az emberek hanem hogy miért vagyok retardált mert nem értek egyet velük és hogy mennyire utálom a Star Warst (ami azért is furcsa mert még rajzoltam is bele a Wizards of the Coastnak az USA-ba - grafikus vagyok ugyanis).

 

A The Force Awakens premierje után itt hatalmas volt a lelkesedés, és azon filózott az egész fórum, hogy merre megy majd tovább az egész. De szerintem már akkor sem az volt az alapvető kérdés, hanem hogy a Disney sztorija ELSŐSORBAN kinek / kiknek a története.  Ezért volt számomra sarokpont abban a bizonyos 2015-ös posztban az hogy tisztázzam NEKEM mit jelent a saga és hol kapott benne helyet az új trilógia... Egyetértek OM-mel, hogy a hiba sokszor nem a filmekben van, hanem a megközelítésben. 

 

Az addikt geekek többek közt azért nem kedvelték a PT-t, mert nem akartak új megközelítést, ijesztő, új rétegeket, politikát, vagy bármi egyebet ami esetleg kitágíthatná a ponttá szűkült pupillájukat, hanem ugyanannak a "szernek" a durvább verziójára vágytak, intravénásan, töményebb verzióban, hogy megkapják az "anyagot" amitől egyszer már nagyon beálltak, csak azt nem vették észre, hogy már nincs a földön az a mennyiség, ami újból a régi hatást érné el.

 

Éppen ezért nem az volt a kérdés hogy anno jól sikerült-e a PT, mert az mára már lényegtelen, hanem az hogy az új sorozatnak merre van esélye továbbvinni a Star Warst úgy, hogy ne degradálódjon hosszútávon egy beteg, kielégíthetetlen éhség reflexévé. Az a baj. hogy a mai receptek itt nem működnek, hosszútávon nem a pénzgépezet, a CGI vagy a makettek fogják eldönteni a SW jövőjét, hanem az INNOVATÍV történet mesélés, az új ötletek, tartalmas karakterek és a koherens sztori, ami kibővíti, elmélyíti és nem átszínezi a mítoszt. És éppen ezért van hatalmas törés az egészben.

 

Mert ez a lényeg:

 

A Disneynél még most sincs eldöntve hol a hangsúly. Ez egy olyan mozi ahol piaci / nézettségi megfontolásból kellett egy átvezető szál az OT legendás alakjaival, hogy a nép a régiek miatt kíváncsi legyen a folytatásra. Emiatt volt muszáj beépíteni a nagy neveket, de azt nem mérték fel rendesen, hogy mi viszi a prímet és a rendelkezésre álló időben mennyire és mit dolgoznak ki.

 

Ráadásul azt sem realizálták hogy tök mindegy mit kezdenek ezekkel a legendás karakterekkel, az baromira megosztja majd az embereket. Az EPVII szimpla biztonsági játék volt, egy új történet felvezetése ismerős helyzetekkel és helyszínekkel, hogy elhitessék ez még mindig az amit mindenki imád, és TLJ-ben vált volna le a hordozórakéta, de túl sok mindent akartak egyszerre: megerősíteni az új sztorit az új karakterekkel, de ezzel párhuzamosan azt is kifejteni, hogy mi lett a régiekkel, miközben a hangsúlyok és erők összevissza tolódtak, és sem az egyik sem a másik kifejtésére nem volt sem elég idő sem megfelelő helyzet.

 

Palpatine

 

azzal kezdődött a kommentfolyam hogy valószínűleg azért került be egy jó pár évtizedes a Palpatine audio a teaserbe (meg úgy általában azért kellett P feltűnése) mert a Disneynél ad hoc reagálnak, ill. ad hoc nyomják a marketinget. Ergo ez nem valami az új sztoriban régóta eltervezett dolog kicsomagolása hanem csak egy reakció. REAKCIÓ. Az egész most lett kitalálva.

 

Instant reagálnak a nézőkre, az eddigi 2 rész és a spinoffok fogadtatására, a pénzügyi eredményekre, stb. Erre írtam a későbbiekben azt, hogy az igazi kérdés az, hogy az új sorozatnak merre van esélye továbbvinni a Star Warst úgy, hogy ne degradálódjon hosszútávon egy beteg, kielégíthetetlen éhség reflexévé. A régi legenda éhségének a reflexévé. Hogy hosszútávon mennyire a nosztalgiára, a pénzgépezetre, a CGI-re vagy a marketingre alapozzák a SW jövőjét, és nem az INNOVATÍV történet mesélésre, az új ötletekre, tartalmas karakterekre és a koherens sztorira, ami kibővítené, elmélyítené és nem átszínezné a mítoszt. A SW univerzum egy csodálatos táptalaj, csak ügyesen kéne megfogni, mert fantasztikus dolgokkal lehetne megtölteni.

 

Az alap felvetésre az volt a válasz, hogy a forgatás már véget ért. McDiarmid jeleneteit már felvették akkor meg miért várnánk el hogy valami kompakt és új dologgal rukkoljanak elő?

 

Erre írtam hogy ez most nem egy fanservice geg, hanem KK nagy hévvel azt magyarázza hogy Palpatine szerepe már az EP7 előtt jó előre ki lett találva. Ami kamu. A EP8 másról sem szólt, minthogy itt mindenen túl kell lépni. A Jediken, a Sitheken, a Birodalmon, a Köztársaságon, a rejtélyes háttér manipulátorokon, azon hogy ki kinek az apja, fia, lánya.

 

Akkor hogy a p*csába létezik, hogy az új teaser legnagyobb húzása nem más mint P, és a húszéves kacagása? Nem létezik hogy az önálló Disney Star Wars-t építő brigád aki Lucas véleményét és ötleteit eddig bottal sem piszkálta volna meg már évek óta pont P-t tervezte az egyik nagy dobásnak az EP 9-re.

 

Jött a válasz a kommentemre, hogy az nem úgy van, hogy a TLJ volt a választóvonal mert pont hogy a TFA-ban volt sokkal kevésbé használt, és a TLJ-ben volt sokkal integrazofilozofluxuazilált és ******* az összes régi legendás karakter (a csillagok helyére mindenki beírhat bármilyen kamu szóvirágot).

 

Erre írtam TÖBBEK KÖZÖTT hogy azok NEM az OT karakterei, hanem a Disney újragondolásai. Aminek nem az a lényege, hogy miként öregedtek, mert az addig OK hogy megvették a Star Wars jogait, de ha nem képesek kiállni az önálló Disney Star Warsszal hanem csak maszatolnak a régi (már közel sem önazonos) karakterekkel, és csak a régi legendák HATÁSAIVAL képesek felkelteni az emberek figyelmét akkor nem lesz nagy jövője az egésznek.

 

Mert ez a lényeg. Hiába imádom Palpatine-t. Mert IMÁDOM! Senkinek nem hiányozna ha egy szuper, kompakt sztori lenne az új trilógia, ahol kidolgozottak a karakterek, Rey nem instant szuperhős, Snoke-ot nem nyeli le a kacsa és mindennek van íve.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mestal

Olvaslak már egy ideje és azt tapasztalom, hogy neked beakadt KK és a Disney, amit egyszerűen nem tudsz elengedni. Ugyan azt a mantrát fújod, amit a Disney - haterek álmukból ébredve.

Vannak jó meglátásaid, amiket érdemes elolvasni (én alapvetően szerettelek olvasni) de olyannyira süt legtöbb esetben a fent nevezett attitűd, valamint az, hogy képtelen vagy átlépni azon, hogy az itt kommentelők jelentős hányada (én is) másképpen látunk egy csomó mindent, hogy az írásaid jelentős része másról sem szól, csak búrkolt személyeskedésről a fórum kvázi teljes közösségének irányába csak azért, mert ők (mi) nem állunk be a Disney-haterek mögé és fújjuk ugyan azt a követ, hanem igyekszünk megtalálni az új Trilógiában, az új művekben és úgy eleve a Disney SW érában azt, amiről érdemes beszélni! (Szvsz az egészről érdemes beszélni!) Fontos néha elvonatkoztatni azoktól a 'vasigazságnak' hitt/vélt dolgoktól, melyek már nem feltétlenül állják meg a helyüket az új érában. Meglátásom szerint ezeket vagy elengedjük (de legalább nem rugózunk rajtuk nonstop) és akkor lehet konstruktív beszélgetéseket, akár értelmes vitákat is folytatni, vagy mereven ragaszkodunk ehhez, de akkor ne csodálkozzunk azon, hogy egyet nem értő véleményeket és értékeléseket kap vissza az ember! Te szemmel láthatóan ezen nem tudsz átlépni, képtelen vagy elfogadni, hogy itt a többség NEM veled ért egyet. Amennyiben elegednéd ezt és inkább csak a sima kommentelésre szorítkoznál, véleményem szerint kevesebben nyilvánítanának úgy véleményt, ahogy az neked nem tetszik. De ha még így is nyílvánítanak véleményt, nem biztos, hogy fel kell venni és forszírozni kell!

De ez csak az én meglátásom/véleményem!

 

Ha ennyire nem érzed jól magad itt - a beírásaidból legtöbbször ugyanis végülis is erre lehet következtetni - akkor viszont nem értem, hogy miért "pazarolsz" időt arra, hogy ide írj?! Látható, hogy a nethuszárok rengeteg olyan online platformot hoztak létre/használnak, ahol az "elfogadott és trendi?" vélekedést hangoztatják a Star Wars és a Disney kapcsán. Talán egy olyan közösségben kevésbé éreznéd frusztráltnak magad, mint közöttünk! Talán megérne egy próbát!

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Olvaslak már egy ideje és azt tapasztalom, hogy neked beakadt KK és a Disney, amit egyszerűen nem tudsz elengedni. Ugyan azt a mantrát fújod, amit a Disney - haterek álmukból ébredve.

Nem vagyok Disney hater. Az igazi kontentet nem ők csinálják maximum a marketinget járatják csúcsra / b*sszák el (mikor hogy jön össze), illetve ők rekrutálják vagy pénzelik azokat akik a filmekért felelősek. A Rouge One kitűnő példa erre, mert ott nagyon egységes és tartalmas végeredmény gördült le a futószalagról. A Disney jó esetben nem kéne hogy szempont legyen, mert pl. amikor az OT kijött szerintem akkor sem a Fox-ot istenítette senki csak azért mert megszületett a Star Wars. Az viszont tény hogy a Disney képes szépen megkavarni a szart kifejezetten rossz döntésekkel, mert olyan szinten beleszól egy-egy projektbe ami sokszor már nem egészséges. Kb. úgy kell elképzelni mint az EA-t és a Bioware-t. Manapság divat mindenért az EA-t szidni (és tényleg van vaj a fülük mögött rendesen), de (a fenti példával élve) az Anthemet nem ők k*rták el hanem a Bioware.

 

Idézet

Vannak jó meglátásaid, amiket érdemes elolvasni (én alapvetően szerettelek olvasni)

Csak olyanok vannak. :-D

 

Hogy tiszta legyen: az én megállapításaimmal vagy véleményemmel nem kell egyetérteni - ezt soha senki nem kérte.

De az több mint nevetséges amit itt általában válaszként kapok.

 

Én szégyenlem magam, amikor olvasom őket, mert a legtöbben

- nem arra válaszolnak amit leírok, hanem véletlenszerűen kiragadnak pár szót vagy egy fél mondatot, hogy aztán ad hoc kioktassanak valami bődületes hülyeségről,

- nem nekem címzik amit írnak (még ha közben engem is oktatnak ki) hanem öncélú cirádákban fényezik saját magukat,

- nem is olvassák el rendesen amit írtam, hiszen nem az a lényeg hogy értelmezzék, hanem hogy megmondó emberként "eladják" magukat.

 

Én itt MINDENT amire válaszoltam rendesen elolvastam.

 

Ha éppen olyan volt a téma alaposan utánajártam és csak azután mertem bármit leírni hogy tudtam van alapja és nem légből kapott f*szságokat fogok írok. Itt van pl. Dzséjt, aki szerintem elég kényszeresen meg akar mondani mindent, de azt nem lehet elvitatni hogy Ő legalább korrekt módon utánanéz annak amiről ír. Viszont abból hogy valaki nem ért egyet azzal amit írok még nem kéne annak következnie hogy egy cirádásan felfújt üres lufi legyen. Mert ezzel ellentétben amiről én írok annak van alapja. Nyilván ETTŐL MÉG NEM IGAZ, csupán egy vélemény, amit én rakok össze a kis agyamban. De attól még hogy nem lesz szimpatikus sokaknak, nem egy üres önpromó.

 

Az hogy ott van a szomszéd alsógatyája a szobámban a franciaágy alatt még nem biztos hogy azért van ott mert megkrta az asszonyt, de én rohadtul azt fogom gondolni. Ez a szabad értelmezés kulcsa és szabadsága. Lehet hogy elfogult az amit írok, de ez a dolog varázsa, hiszen MAJDNEM mindenkinek van véleménye. Itt a fórumon 3-4 embernek biztosan van :-D

 

Idézet

írásaid jelentős része másról sem szól, csak búrkolt személyeskedésről a fórum kvázi teljes közösségének irányába csak azért, mert ők (mi) nem állunk be a Disney-haterek mögé és fújjuk ugyan azt a követ, hanem igyekszünk megtalálni az új Trilógiában, az új művekben és úgy eleve a Disney SW érában azt, amiről érdemes beszélni!

1. Burkolt személyeskedésből nem nyomok többet mint itt bárki más, és ha van is - az nem annak szól, hogy valaki szereti-e a Disney-t vagy sem. Ez vagy szimplán csúsztatás vagy szimplán tévedés.

2. Én is igyekszem megtalálni azt amiről érdemes beszélni. Csak sokakban ez kiveri a biztosítékot. Kylo pl. kifejezetten tetszik az új trilógiában. Miatta érdemes nézni. Snoke is tetszett amíg nem csináltak belőle baracklekvárt. Finn engem nagyon szórakoztat, és a helyszínek, járművek is látványosak.

 

Idézet

Fontos néha elvonatkoztatni azoktól a 'vasigazságnak' hitt/vélt dolgoktól, melyek már nem feltétlenül állják meg a helyüket az új érában. Meglátásom szerint ezeket vagy elengedjük (de legalább nem rugózunk rajtuk nonstop) és akkor lehet konstruktív beszélgetéseket, akár értelmes vitákat is folytatni

Jól látod mi itt a baj.

Csupán az a gond, hogy Te is mint a társaid azt gondolják hogy én nyomom a "vasigazságokat". Pedig az igazság az hogy Ti. És ez nem csak feltételezés hanem ki is van mondva. Itt mindent csak szeretni lehet ami SW-szal kapcsolatos (miközben ha valamit nem szeretsz 1-1 filmben attól még szeretheted a Star Warst), de főleg azt kell szeretni amit 3-4 megmondó megmond. És ehhez moderátor jogok is társulnak amivel a fórum szemétdombjára lehet űzni azokat akik nem értenek egyet.

 

Idézet

Ha ennyire nem érzed jól magad itt - a beírásaidból legtöbbször ugyanis végülis is erre lehet következtetni - akkor viszont nem értem, hogy miért "pazarolsz" időt arra, hogy ide írj?!

Nem érzem én itt rosszul magam.

Már nagyon sokszor elmondtam, de akkor még egyszer: nem a fórummal van a baj. Sok olyan infó és link van itt ami miatt érdemes feljönni. Ezeknek az értékét NEM a pár önjelölt megmondó adja, hanem az internetről származnak, de itt vannak egybegyűjtve, kielemezve - és ez nagy segítség. A fórum topikjai jól vannak felépítve és könnyű megtalálni ha valaki keres valamit. Szerintem Ody meg akik ebben részt vesznek kiváló munkát végeznek. Akkor van baj amikor egy "beszélgetés" elkezdődik és valakinek más a véleménye.

 

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Mestal írta:
14 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Most akkor,ha megnézem a könyvet:  3 gyerek volt ugye- Temiri, Oniho, Arashell Sar. Itt ugye Oniho aki előadja a történetet és itt a köny is említi ''Luke Skywalker Jedi mester '' csak ugye jön az istállómester Bargwill Tomder, és nem fejeződik be a sztori. Temiri az aki a seprűvel áll a végén. Szóval nemtudom melyik jelenet ez vagy én maradtam le e valamiről.  

Én azt tartom valószínűnek hogy annyit olvasgattad a könyvedet hogy lemaradtál az EP9 címéről. Egy biztos: Bargwill Tomder mellett még ott volt Vidkun Quisling, Conchita Wurst és Huckleberry Finn is. Akiknek a nevét SZINTÉN nagyon fontos lett volna megemlíteni hogy tisztán láthassunk ebben a kérdésben.

@Yoda József Visszajöttem ide, a kis siratófalamhoz, a száműzetésem helyszínére, hogy ne piszkítsak sehová máshová az OFF dumámmal... Mesélj nekem hogy mi zavaros abban amit válaszként írtam. Mert tényleg kíváncsi vagyok.

 

Az adott topic a Teaser trailerről szól, ahol azt boncolgatják sokan hogy mennyire sz@r vagy mennyire jó magyar címnek a Skywalker kora. Amire én azt írtam hogy szerintem nincs vele semmi gond, mivel a cím valószínűleg elsősorban nem arra utal hogy majd az eddigi 9 részt definiálja a Skywalkerek koraként, hanem azt ami ezek után következik. Egyfajta gyűjtőnév és nem egy családnév, amit szerintem maga a magyar cím is bizonyít. Akárcsak a lengyel ahol a Skywalkerek újjászületése a cím, de van olyan is ahol a Skywalkerek öröksége stb., nem minden országban Skywalker(ek) felemelkedése lett a cím, de szerintem kb. mindenhol ugyanazt takarja.

 

Erre írtam hogy a gyerek is az istállóban a Skywalker nevet emlegette.

 

Ami lehet hogy nem a legtökéletesebb hasonlat és lehet vele vitázni is. DE b*szki NEM AZZAL hogy valaki felsorolja egy könyvből az istállóban lévő összes gyerek, alkalmazott, "lovacska", egér és hangya NEVÉT, mert rohadtul semmi köze ahhoz amiről írtam. Már a tököm ki van, hogy nem a kommentemre írnak válaszokat, főleg nem arról amiről szól, hanem csupán az a lényeg hogy bele legyen kötve, amihez ilyen nonszensz "érveket" lobogtatnak az emberek,  hogy "tudományosan" alapossá tegyék a SEMMIT.

 

Mintha a Last Jedi teaserénél amikor Kylo megy a hajójával és azon dilemmázik hogy lőjön-e a hídra ahol Leia van az lenne a perdöntő egy kommentnél hogy a hajón volt-e a hajtóműnél B-ETZ-289 csavarral rögzítve adaptív nano plating, mert ha nem akkor tuti nem az anyjára lő... Erre írtam hogy rendkívül fontos hogy az adott istállóban vajon a felsoroltakon kívül ott volt-e még egy norvég náci kollaboráns politikus, egy transzi dalverseny nyertes, meg egy 19. századi író kedvenc könyves karaktere is, mert anélkül nem látnánk tisztán a kérdésben.

 

Elképzelhető hogy az olvasóközönséget magamban nem jól lőttem be, mert láthatóan senkinek nem ment át. Te kedves Yoda József persze kivétel vagy, mert Te legalább elolvastad, és a "zavaros" jelzővel jutalmaztad :-D

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Mestal írta:

@Yoda József Visszajöttem ide, a kis siratófalamhoz, a száműzetésem helyszínére, hogy ne piszkítsak sehová máshová az OFF dumámmal... Mesélj nekem hogy mi zavaros abban amit válaszként írtam. Mert tényleg kíváncsi vagyok.

 

Az adott topic a Teaser trailerről szól, ahol azt boncolgatják sokan hogy mennyire sz@r vagy mennyire jó magyar címnek a Skywalker kora. Amire én azt írtam hogy szerintem nincs vele semmi gond, mivel a cím valószínűleg elsősorban nem arra utal hogy majd az eddigi 9 részt definiálja a Skywalkerek koraként, hanem azt ami ezek után következik. Egyfajta gyűjtőnév és nem egy családnév, amit szerintem maga a magyar cím is bizonyít. Akárcsak a lengyel ahol a Skywalkerek újjászületése a cím, de van olyan is ahol a Skywalkerek öröksége stb., nem minden országban Skywalker(ek) felemelkedése lett a cím, de szerintem kb. mindenhol ugyanazt takarja.

 

Erre írtam hogy a gyerek is az istállóban a Skywalker nevet emlegette.

 

Ami lehet hogy nem a legtökéletesebb hasonlat és lehet vele vitázni is. DE b*szki NEM AZZAL hogy valaki felsorolja egy könyvből az istállóban lévő összes gyerek, alkalmazott, "lovacska", egér és hangya NEVÉT, mert rohadtul semmi köze ahhoz amiről írtam. Már a tököm ki van, hogy nem a kommentemre írnak válaszokat, főleg nem arról amiről szól, hanem csupán az a lényeg hogy bele legyen kötve, amihez ilyen nonszensz "érveket" lobogtatnak az emberek,  hogy "tudományosan" alapossá tegyék a SEMMIT.

 

Mintha a Last Jedi teaserénél amikor Kylo megy a hajójával és azon dilemmázik hogy lőjön-e a hídra ahol Leia van az lenne a perdöntő egy kommentnél hogy a hajón volt-e a hajtóműnél B-ETZ-289 csavarral rögzítve adaptív nano plating, mert ha nem akkor tuti nem az anyjára lő... Erre írtam hogy rendkívül fontos hogy az adott istállóban vajon a felsoroltakon kívül ott volt-e még egy norvég náci kollaboráns politikus, egy transzi dalverseny nyertes, meg egy 19. századi író kedvenc könyves karaktere is, mert anélkül nem látnánk tisztán a kérdésben.

 

Elképzelhető hogy az olvasóközönséget magamban nem jól lőttem be, mert láthatóan senkinek nem ment át. Te kedves Yoda József persze kivétel vagy, mert Te legalább elolvastad, és a "zavaros" jelzővel jutalmaztad :-D

 

Igazából kíváncsiságból néztem utána mert nekem teljesen az rémlett,hogy a filmbe csak Skywalker Jedi Mestert mond. /Megvan a könyv is így megnéztem érdekességként/.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ami lehet hogy nem a legtökéletesebb hasonlat és lehet vele vitázni is. DE b*szki NEM AZZAL hogy valaki felsorolja egy könyvből az istállóban lévő összes gyerek, alkalmazott, "lovacska", egér és hangya NEVÉT, mert rohadtul semmi köze ahhoz amiről írtam. Már a tököm ki van, hogy nem a kommentemre írnak válaszokat, főleg nem arról amiről szól, hanem csupán az a lényeg hogy bele legyen kötve, amihez ilyen nonszensz "érveket" lobogtatnak az emberek,  hogy "tudományosan" alapossá tegyék a SEMMIT.

 

Akkor olvasd el Kargarosz kommentjét mégegyszer, ugyanis érkezett válasz a felvetésedre. A lényeg az volt, hogy azt mondja a kissrác, hogy "Luke Skywalker, Jedi Mester!"

A gyerekek nevei persze feleslegesen vannak ott, de attól még nem értem minek kellett idecitálnod Conchitát és társait :D Ahelyett hogy a hozzászólás érdemi részére reagáltál volna, tehát arra, hogy a kisgyerek nem csupán Skywalkert emleget

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

 

Akkor olvasd el Kargarosz kommentjét mégegyszer, ugyanis érkezett válasz a felvetésedre. A lényeg az volt, hogy azt mondja a kissrác, hogy "Luke Skywalker, Jedi Mester!"

A gyerekek nevei persze feleslegesen vannak ott, de attól még nem értem minek kellett idecitálnod Conchitát és társait :D Ahelyett hogy a hozzászólás érdemi részére reagáltál volna, tehát arra, hogy a kisgyerek nem csupán Skywalkert emleget

 

Ezért se értem ezt a drámát csupán csak érdekességként írtam oda őket mert pont megnéztem a jelenetet meg a könyv végét,hogy mi is hangzik el. :D De emelett a válaszom ott volt sőt még kérdésem is,hogy esetleg le maradtam e valamiről. De persze arra már nem kaptam választ vajon miért nem....

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

 

Akkor olvasd el Kargarosz kommentjét mégegyszer, ugyanis érkezett válasz a felvetésedre. A lényeg az volt, hogy azt mondja a kissrác, hogy "Luke Skywalker, Jedi Mester!"

A gyerekek nevei persze feleslegesen vannak ott, de attól még nem értem minek kellett idecitálnod Conchitát és társait :D Ahelyett hogy a hozzászólás érdemi részére reagáltál volna, tehát arra, hogy a kisgyerek nem csupán Skywalkert emleget

Szóval az volt a hozzászólásom érdemi része, hogy a gyerek kit emleget?

Nem. Az az érdemi része, hogy a magyar címmel semmi gond nincs.

És nem azért mert a gyerek azt mondja hogy Skywalker vagy azt hogy Jedi mester.

Hanem mert az egész TLJ arról szólt amiről. Szakításról a Jedikkel, a Sithekkel, a múlt felégetéséről, egy új kezdetről, és ebben a kontextusban a "Skywalker" nem egy személyre, vérvonalra vagy a családnévre utal. Erről szólt a TLJ.

 

Mint ahogy írtam "lehet hogy nem a legtökéletesebb és lehet vele vitázni is. DE b*szki NEM AZZAL hogy valaki felsorolja egy könyvből az istállóban lévő összes gyerek, alkalmazott, "lovacska", egér és hangya NEVÉT"

 

Úgy tűnik nem csak az zavaros neked hogy az eredeti posztnak mi az érdemi része, de az is zavaros hogy a válaszposztomnak mi az érdemi része...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Kargarosz írta:

Ezért se értem ezt a drámát csupán csak érdekességként írtam oda őket mert pont megnéztem a jelenetet meg a könyv végét,hogy mi is hangzik el. :D De emelett a válaszom ott volt sőt még kérdésem is,hogy esetleg le maradtam e valamiről. De persze arra már nem kaptam választ vajon miért nem....

Jaj, ne... Ez már fáj.

 

Nem maradtál le semmiről. Írj ide még 20 nevet a könyvedből és eljő a megvilágosodás, mindenki transzcendens állapotba kerül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Kargarosz írta:

 

Már nekem is fáj a vergődésed. Mert érdemben még mindig nem kaptam választ. 

Apukádnak magyarázd hogy vergődik. Lehet hogy fiatalabb nálam, talán ezért nem volt még ideje megnevelni...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.