Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

46 perccel korábban, Kargarosz írta:

Nem tudom mit pörögsz még a neveken érdekességként írtam le. De a személyeskedés az megy persze. Többnek hittelek amúgy, de te is csak egy  ilyen nethuszár vagy. 

Hagyd Kargarosz, nem ér ennyit a dolog. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom kár volt bármilyen értékelést is nyomnom a válaszra :( nem az volt a számdékom hogy idäig fajuljon. 

 

@Mestal te azt mondtad, hogy a Skywalker kora jó cím is lehet, amit azzal indokoltál meg, hogy:

"Már nincs olyan hogy jedi meg sith, és a gyerek az istállóban sem ezeket mondta hanem azt hogy "Skywalker""

Erre érkezett válaszul, hogy nem, nem ezt mondja, hanem: Luke Skywalker, Jedi Mester! Plusz némi extra információ mellékelve. Mi is a problémád akkor? Nem kaptál érdemi reagálást a hozzászólásod érdemi részére? De igen!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Bann vagy tiltás?

A kettő ugyanaz, de ha jól gondolom, téged az időtartalom érdekel: végleges. Hiába voltak értékelhető gondolatai is, az utóbbi hetekben mutatott konstans, gyerekes hisztije, a mások folyamatos becsmérlése, és végül a tény, hogy Kargarosz halott édesapjára is beszól, és miután erre Kargarosz rávilágított, még neki áll feljebb, bebizonyította, hogy emberileg vannak vele gondok.  Ilyen emberre itt nincsen szükség.

 

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Látom kár volt bármilyen értékelést is nyomnom a válaszra :( nem az volt a számdékom hogy idäig fajuljon. 

Abszolúte nem te vagy az oka. Érett már a dolog régóta. Ha nem most, később jutunk el ugyanide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az utolsó megnyilatkozása bicskanyitogató volt.

 

Pedig ez a fazon nem most regisztrált, és sokáig értelmes megnyilatkozásai voltak. Az utóbbi időben bekattant valami. Kár érte.

Dehogy is. Tavaly márciusban is produkálta magát, azóta le van nálam tiltva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt, hogy többször is egyetértettem vele, de amit most kaptam azt még mindig nem értem. A válasz mellett adtam egy kis pluszt nem azért írtam le a neveket,hogy érvényesüljek, hanem lezajlódott a jelenet a fejembe megnéztem a film utolsó képsorait, és miután kinyitottam az Utolsó Jedik könyvet mondom akkor már hozzáteszem hátha valakinek okozok egy kis örömöt, hogy jé, de jó hogy leírta ezt nem is tudtam....kb. modjuk egy ilyen reakció jól esett volna ,hogy kössz...De aztán meg jött a fekete leves. 

 

Akkor megérteném, ha keményebbet írtam volna vagy sértőt vagy bármi amire lenne alap, de komolyan mondom ezt még mindig nem tudom hova tenni,hogy ezt most miért....

 

Ja a másik amit ide írtam előzőleg, hogy én jómagam is azt hittem ,hogy csak Skywalker Jedi Mestert mond a gyerek mondhatni még én magam is rosszul emlékeztem, és nem csak őt saját magamat is kijavítottam mert utánanéztem vettem rá a fáradságot. Még meg is kérdeztem, hogy nem e maradtam le valamiről ami számomra kimaradt vagy elfelejtődött. 

 

Bár nem vagyok meglepve az emberektől én sok jót nem kaptam csak szinte rosszat szóval már fura lett volna, ha valaki itt nem köt belém teszem hozzá a semmi miatt. 

 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Kargarosz írta:

Bár nem vagyok meglepve az emberektől én sok jót nem kaptam csak szinte rosszat szóval már fura lett volna, ha valaki itt nem köt belém teszem hozzá a semmi miatt. 

 

Kitartást, Kargarosz.

Itt most elnyerte a bűnös a méltó büntetését. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felejtesd el, Kargarosz! Az egész tag nem ér annyit, hogy most itt ezen fáraszd magad! 

Az értékek mentén kell olykor döntést hozni (sőt, azok mentén kellene mindig!) Te értékes tagja vagy ennek a közösségnek (nagyon is) ... viszont Mestal (a néha valóban értékelhető hozzászólásai ellenére) nem volt az! Sőt, kifejezetten az a személyeskedő és bomlasztó, egoista figura volt, akikkel már korábban is volt dolgunk itt. Mindegyiknek ugyan az lett a sorsa, pedig elég sok időt kaptak minden esetben, hogy kicsit elgondolkodjanak, magukba szálljanak és változtassanak, nem ment nekik, mi meg nem voltunk rájuk - ilyen viselkedés és mentalitás mellett - kíváncsiak tovább!


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarts ki @Kargarosz, én is sokszor kaptam hideget az élettől, főleg az általános iskola évei alatt. A lényeg hogy itt vagy te, mint értékes tagja eme közösségnek. A lényeg hogy bízz az igazadban és tarts ki. 

 

Édesapád miatt részvétem, átérzem én is a helyzetet, nekem nagyapám halála hagyott nagy nyomot a lelkemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Iqvi Tarzaan is közelíti a csávót, ha közelebbről megnézed az értetlen fejed is értelmesre vált. :) 

Wat?:hmm: Én eddig egy szóval se beszéltem Tarzaanról, de tudom hogy milyen beteg a csávó, nem kell reklámozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Dehogy is. Tavaly márciusban is produkálta magát, azóta le van nálam tiltva.

Moderátorként ezt nem teheted meg. Nem tilthatsz le senkit hisz akkor nem tudsz intézkedni. Ha ez sok neked mindenképpen jelezd mert akkor mást kell választani a tisztségre. 

 

Egyetlen Admin vagy moderátor se tilthat le senkit, hisz akkor nem tud rendet tartani.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Moderátorként ezt nem teheted meg. Nem tilthatsz le senkit hisz akkor nem tudsz intézkedni. Ha ez sok neked mindenképpen jelezd mert akkor mást kell választani a tisztségre. 

 

Egyetlen Admin vagy moderátor se tilthat le senkit, hisz akkor nem tud rendet tartani.

Ezerszer írtam már, hogy letiltottam, nem értem mi ebben az újdonság. De ez nyilván csak első ránézésre volt megnyugtató, a moderátori dolgok miatt néznem kellett így is a baromarcú hozzászólásait. Már réges rég bannolni kellett volna. Amúgy csak ő volt nálam ilyen státuszban, első sorban azért, hogy ne akarjam elküldeni az anyjába hirtelen felindulásból. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó jócskán megérett az a manusz a kicsapásra.

 

 

12 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Bár nem vagyok meglepve az emberektől én sok jót nem kaptam csak szinte rosszat

 

Asszem nagyon át tudom érezni a helyzetedet. Közvetlen a családból az anyám ment el '12 novemberében. Az jól betett nekem. Aztán '15-ben faterom muterja követte. Az orrom előtt hirtelen összecsuklott és szinte rögtön meg is halt. Néhány éve muterom faterja míg tavaly a tesója következett. Ember már csak a másik mamám van akihez szorosabban kötődök. Állat meg a kutyánk. Ha ők is mennek akkor az egy jó nagy lapáttal rá fog tenni a dolgaimra.
Az emberektől meg én is sok rosszat kaptam. '10 után eléggé elhatárolódtam a társaságba menéstől. Mondjuk előtte se voltam valami közvetlen fajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennél a Mestalnál valami nincs rendben a toronyban. Valami személyiségzavarra tippelek, márcsak a paranoiás megnyilvánulásai miatt is. Sokszor pedig nem is fogta fel, amit mondtunk, elsiklott az érvek felett, vagy kis részleteket kiragadva mazsolázgatott a saját javára. 
@Kargarosz Sajnálom, hogy ilyen élettapasztalatokkal kellett "gazdagodnod" :(  :( Nekem is kijutott belőlük bőven, bár halálesetből szerencsére nem sok volt, meg ami volt is, az is kiskoromban. Kitartást, mi kedvelünk ^^ :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönet mindenkinek tényleg jól esik bár nem vagyok egy érzelmes fajta az emberek már kiölték belőlem. A kitartáson meg már túl vagyok, ha nem lennék akkor valószínű már nem is élnék. 

 

Rog: Őszinte Részvétem, és nem vagyok meglepve, hogy már 10 óta nem nagyon mész társaságba bár hidd el kell az csak keresni kell olyanokat akikkel tudsz beszélgetni, és nem a szart hallgatod egész nap.

 

Sinistra : Nem kell sajnálni ettől váltam erősebbé ámbár persze sok mindenre nem számítottam, de az élet hozhat váratlan helyzeteket. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 07. - 17:46, Kargarosz írta:

Rog: Őszinte Részvétem, és nem vagyok meglepve, hogy már 10 óta nem nagyon mész társaságba bár hidd el kell az csak keresni kell olyanokat akikkel tudsz beszélgetni, és nem a szart hallgatod egész nap.

 

 

Én is mélyen együtt érzek veled apád elvesztése miatt.

 

Ha el tudnék szakadni jó néhány múltbeli sérelmem emlékétől amik miatt nem igazán bízok az emberekben nagyot lendülne az egyenesbe kerülésem.
2000 körül suli után elmentem egy plázába vidijátékozni. Nagyban irtottam a sok terroristát vagy mit egy fedezékbe bújós géppityus ürgével mire néhány suhanc odament hogy adjak nekik lóvét. Az egyik közelebb ment hozzám én meg odébb löktem magamtól. Erre az egyik csaj visszaadta és kis beszólogatás után ott hagytam őket a pxcsába. Azóta nem is mentem oda játszogatni.
Párszor buszokon is belém kötöttek. Egyszer két mögöttem ülő barom egymás közt cikizett hogy titkos ügynök vagyok amire nem reagáltam. Volt hogy hátul álltam és akkor is rám szállt néhány suhanc. Csak annyi történt hogy hátulról néhányat löktek rajtam.
Egyszer a buszra való felszállásra készülve véletlenül meglöktem egy kattant ürgét aki szintén rám szállt egy kis időre. Azt mondta hogy elkap a sikátorban meg énekelgette hogy "De nehéz az iskolatáska." Nálam meg a korábbiak miatt egy seprűnyél darab volt a hátizsákomban úgyhogy talán meg is járta volna a manusz ha tényleg követett volna hogy megint belém kössön.
Szintén az egyik buszon egy nagydarab cigány kötött belém. Az ajtó melletti rúd mellett álltam mikor megdobott egy papírgalacsinhoz hasonló valamivel. Odafordultam hozzá hogy "Bajod van?" és már hívott is hogy rendezzük le.
Az ilyenek miatt már nem is szeretek buszon vagy vonaton utazgatni. Az eljárkálást az ilyen dolgok miatt minimalizáltam. Ha egyes idegenek képesek voltak akkoriban rám szállni akkor később is történhet olyan. Balhét meg nem akarok mert nem vagyok egy mindig szelíd természetű csóka. Ha rosszindulatúan rám szállnak akkor csak a szám jár de ha nekem jönnének akkor erősen felhúznám magam és akkor eléggé bevadulnék és abból akár bunyó is lehetne.
Meg ott van még hogy a régi csesztetőim is képesek lennének rám szállni. Általános suliban rám szállt és csesztetett néhány bukott szamár. Ballagás után megszabadultam tőlük de ha meglátnának esélyes hogy megint rám szállnának. Az egyik valamikor 2000 előtt került velem szembe mikor a gimiből bicajoztam visszafelé. Amaz biciklit egy cigány hajtotta a gyerek meg ott ült előtte és mikor közel kerültünk egymáshoz hirtelen felém köpött mire beszóltam neki. Ő meg leszállt a bicajról és rám küldte a cigányt akit szerencsére egy kis üldözés után leráztam. Azóta nem láttam azt a barom gyereket.
Annak a másik komája meg '13-ban egy buszmegállóban észrevett mikor a városba bicajoztam. Volt vagy háromszor olyan hogy elmentem a megálló előtt mikor ott volt és minden alkalommal rám reagált valamit. Vagy szólongatott vagy fütyült. Aztán meguntam és jó ideig másfelé mentem. Nem sokkal később a nővére bejelölt a pofakönyvön én meg elutasítottam mert nem bírtam a csajt. Aztán bejelölt még valaki egy üres profillal aminek a profilképe egy felém mutogató rapper szerű koma volt. Azt tutira a buszmegállós gané csinálta. Azóta rejtve is van a pofakönyves profilom. Lehet hogy ha simán csak lógva hagytam volna csaj bejelölését talán azt hitték volna hogy nem járok fel oda és amaz bejelölés se lett volna.
A gimiben is eléggé rám szálltak. Először két bukott szamár szállt rám és rám küldözgettek néhány megfélemlített osztálytársamat hogy verekedjenek velem. Egyszer meg nyelvtan dogaírás közben odaültek mellém és néhányszor a pofámba vágva akarták elszedni az irományomat. A többiek nem foglalkoztak a dologgal és a tanár se mert észre se vette pedig mögöttünk ügyködött valamelyik gyerekkel. Tehát bármi balhét generáltak nekem senki se állt mellém.
Azok a csótányok jövőre már eltűntek a suliból de harmadikban meg másik három osztálytársam szállt rám. Azok valamivel visszafogottabban szekáltak. Leeresztették a biciklim gumiját meg beszólogattak. Az egyikükkel oviba és általánosba is együtt jártam. Egy csoportba meg osztályba kerültünk. Ott is kétszínű alak volt mert hol rendes volt velem hol pedig összeállt néhány másikkal és úgy csesztettek. Pedig sokszor rendes voltam akkoriban azzal a barommal. A gimis akciója meg olyan jól sikerült hogy harmadik elején ott is hagytam a gimit és magánsuliban tanultam tovább és ott érettségiztem le.
Ezek után nem csoda hogy nem igazán bízok a legtöbb emberben és a legtöbbjükben csak a rosszat látom. Az önbizalmam és az önbecsülésem plusz a magam elfogadása meg eléggé lecsökkent.
A szxr hallgatásával úgy vagyok hogy családon belül hallom a legtöbbet. Persze nem mindig de gyakran előfordulnak a balhék mert a faterom és az öcsém nem akarnak úgy viszonyulni hozzám ahogy az állapotom megkövetelné. Sokszor lenéznek, lekicsinylik a felfogó képességemet. Sokszor tojnak rám annak ellenére hogy elég sokat teszek értük és hajlamosak fölém rendelni magukat. Az meg nem tetszik nekik ha a fejükhöz vágom a bűneiket. Akkor kitör a veszekedés. Szerintük jól van ahogy velem szemben intézkednek. Az önértékelési problémáim meg maradnak és súlyosbodnak.
Anyám volt az egyetlen aki rendesen normális volt velem. Még a kórházban is azon agyalt hogy hamar meg kéne gyógyulnia mert nagyon kivagyok. Csakhogy aztán nem sokkal később elment. Aztán meg már az idegösszeomlás szélére kerültem.

 

Amúgy találtam már olyanokat akikkel tudok beszélgetni. Itt van nekem egy csomó normális emberrel ez a fórum. Egyelőre elég nekem. Csak fórumtalira menésre kéne végre rávenni magam. Valamikor a nehézségek ellenére talán összejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog: Átérzem a helyzeted, de egyszerűen meg kell találni az egyensúlyt mint az erőben. A családi probléma ahogy leírtad abból szerintem egészségesen úgy tudsz kijönni, ha elmész otthonról albiba vagy összefogtok többen haverokkal, vagy lánnyal, de hidd el nekem nem egészséges mert egymás agyára fogtok menni ez volt nálam is főleg anyámmal katasztrófa a nő, de mind1 is nem ez a lényeg meg nem az,hogy most ki áll melléd meg ki nem azt magasról szard le. Egy a lényeg magad ura legyél ne az foglalkoztasson ki mit mond, hanem azt tedd amit te helyesnek gondolsz. Csak ugye nem egyszerű az embernek felülkerekedni a sok negatívon. 

 

Kylo ugye mondja: ''Felejtsd el a múltat'' Én amondó vagyok nem kell azt elfelejteni abból nagyon is tudsz építkezni csak egyszerűen tovább kell lépni. Hidd el, ha magad ura leszel megtudd jönni az önbizalmad, és mivel tudsz építkezni a múltból így nem fogod elfelejteni honnan kezdted, és értékelni fogsz dolgokat legalábbis biztos vagyok benne,hogy megfogod becsülni. Saját tapasztalatból mondom mert én is írhatnék egy regényt erről, de minek a lényeg, hogy magad ura legyél azt tedd ami neked jó, és úgy gondolod helyes. 

 

A másik meg itt Egerbe várlak bármikor vagyis amikor neked is jó meg nekem is. Van egy pecóm az mind1 hogy hogyan :D de van. Meg persze mást, ha úgy adódik :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Átérzem a helyzeted, de egyszerűen meg kell találni az egyensúlyt mint az erőben. A családi probléma ahogy leírtad abból szerintem egészségesen úgy tudsz kijönni, ha elmész otthonról albiba vagy összefogtok többen haverokkal, vagy lánnyal, de hidd el nekem nem egészséges mert egymás agyára fogtok menni ez volt nálam is főleg anyámmal katasztrófa a nő, de mind1 is nem ez a lényeg meg nem az,hogy most ki áll melléd meg ki nem azt magasról szard le. Egy a lényeg magad ura legyél ne az foglalkoztasson ki mit mond, hanem azt tedd amit te helyesnek gondolsz. Csak ugye nem egyszerű az embernek felülkerekedni a sok negatívon. 

 

Nem nyavalyogni vagy magamat sajnáltatni akarok de ezek a dolgok elég problémásak nekem.
Az elköltözésre én is gondoltam már. Azzal az a gond hogy begyógyszerezve hajlamos vagyok lassan reagálni és lassan csinálni a dolgokat plusz nem tudok rendesen koncentrálni ami miatt sokszor össze-vissza keverem és felejtem a dolgokat, Így a munkavégzés se hatékony. Az albit meg az egyebeket úgyse tudnám sokáig rendesen fizetni. Gyógyszer nélkül meg vagy gyakran durván magam alatt lennék vagy engem ért erős inzultálás miatt rohadtul bedühödnék és csak nehezen tudnék lenyugodni. Verekedés szerencsére még nem volt de úgy érzem a bennem felhalmozódott feszültség eléggé megnőtt és ha nem lenne lehetőségem elnyomni akkor a fene tudja mit csinálnék ha eléggé felmenne bennem a pumpa.
Az is gond hogy nem sikerültem talpraesettre. Nincs meg a magamhoz való eszem. Sokan már huszonévesen melóznak és sokan jól keresnek mert van motivációjuk és életcéljuk plusz életösztönük. Nekem előbbi kettő sose volt míg utóbbi már jó ideje alig van. Évek óta minden év végén azon mélázok hogy a kövi évben el kéne már patkolnom.
Az itthonról elköltözés még azért is problémás mert a házunk rám van íratva. Az egyik felét megörököltem míg a másikat a faterom rám íratta mert az első házasságából való gyerekére semmit se akar hagyni. Már vagy 42 éve nem foglalkozik vele.
Szóval elég hülyén venné ki magát ha a jogilag vagy hogy saját házamból nekem kéne elhúznom. A helyzet akkor lenne kritikus ha a fater meghalna mert a ház utáni fizetés egyedül rám maradna és egy idő után beállna a csőd. Plusz a kutyánkat se akarom itt hagyni.
Barátaim egyáltalán nincsenek mert nem bízok annyira a közelembe kerülők zömében ahhoz hogy ismerkedni kezdjek velük.
Nőm sose volt és talán sose lesz. A csajoktól mindig tartottam és úgy vagyok a témával hogy úgyse fogadna el egy csajszi se. Nem vagyok párkapcsolatra vagy családalapításra alkalmas. Szerintem nem bírnám elviselni még azt se ha a csaj hozzám érne mert már azt is utálom ha valaki megérint. Csoda hogy a kézfogást kibírom. Egy alkalommal került csaj bensőségesen a közelembe. Kábé 19 évesen egy kisebb idegösszeomlás miatt három hétig egy pszichiátriára kerültem. A teraszon ültem mikor az egyik zakkant ápolt csaj odament hozzám és leült az ölembe majd szájon csókolt. Aztán azt mondta hogy ha kell valami akkor keressem meg. Asszem hancúrozásra gondolt.
A három hét után jó ideig segítséggel ugyan de tűrhetően okés voltam. Később elmentem melózni de az ott töltött idő alatt visszaestem és elég közel kerültem ahhoz hogy kicsináljam magam. Szerencsére a próbáig nem jutottam el. Jól is jött hogy a szerződésem lejárása miatt elküldtek. Onnantól aránylag helyre jöttem de anyám halála után megint összeroppantam. Azóta kettő vagy három havonta újra pszichiáterhez járkálok.

 

Inkább befejezem és nem írkálok többet a bajaimról pedig tudnék még bőven mit pötyögni róluk. Így is el lehetne mondani az eddigi sztorimról hogy az embereknek el tudna menni tőle az élettől a kedve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ilyenkor mindig eszembe van ,hogy más embereknek sokkal nagyobb problémájuk van mint nekem. 

 

Rog sajnálom a történteket hidd el részben áttudom érezni. De egyet tudok javasolni azt csináld úgy cselekedj, hogy boldog legyél hidd el semmi más nem számít. 

Tedd föl magadnak a kérdést ,hogyan lehetnél az? Volt egy időszak mikor az öngyilkosságon godolkodtam sőt volt, hogy minden másnap. Utcán járkáltam céltalanul, szartam bele mindenbe, alagsorba aludtam meg még sorolhatnám, de ezzel az ember nem ér el semmit ezért mondom meg kell találni az egyensúlyt a saját összhangodat, ha ez sikerül akkor boldog leszel, és nem lesz céltalan az életed.

 

Hozzáteszem én se találtam meg még teljesen  a helyes utat, de már legalább látom mert eddig mindent láttam csak azt nem....Egyet jegyezz meg nem nagyoskodás, és egy filmből van ami nagyon igaz piszok mód megmaradt bennem mert az életbe is kijön ez a helyzet. 

 

''Nem a végcél a lényeg, hanem a megtett út.'' Ha nem láttad még vagy nem ismerős nagyon ajánlom.  

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.