Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Fallen Order


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mondjuk akkor sírni fogok... összekaparászom én az extra tartalmakat is, de örülnék ha a konkrét story is bőven meghaladná a 10 órát.

Tapasztalatom szerint a konkrét sztori általában igen rövid szokott lenni az egyéb tartalmak nélkül. Még RPG-knél is, ha nem foglalkozól a mellékküldetésekkel, sokszorosan kevesebb idő alatt tudod végigvinni, mint amennyit azokkal együtt kitesz. Csak egy konkrét példa: ismerősöm 20+ óra alatt játszotta ki a Witcher 3-at, én 130+ óra alatt. Ő nem fogllakozott a mellékes dolgokkal, csak a sztorira koncentrált, én minden szutyokkal szórakoztam. Ráadásul, RPG-nél ugye a beszélgetés és az utazás (ez esetben lovaglás) elég sokat bele tud szuszakolni még, mint melléktevékenység, szóval az a 20+ óra ezek nélkül inkább 10+ óra lenne. És ez egy RPG, ellenben a Fallen Order "csak egy" TPS.

Én elégedett leszek, ha a sztori kitesz 5-6 órát, és a mellékes még feltornássza a játékidőt 10 óra fölé. Ha nem RPG-ről van szó, amiben ezer mellékküldetés és egyéb dolog is van, az szerintem teljesen korrekt. Igazából a The Last of Us és az Uncharted 4 sem hosszabb ennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2018-as God of Warnak 4 és fél óra a speedrunja, ebből azért lehet következtetni mennyi kb. egy laza végigjátszás, csak főstory (egy oldal szerint 14 körül ha sietünk). Ha belegondolok abba, hogy sima végigjátszás alatt a Fallen Order max, másfél órával nyújtana többet, mint a GoW speedruna és kb. 1/3-át nyújtaná egy sima végigjátszásnak azt kínosan kevésnek érezném. Azért a GoW-hoz hasonlítom, mert mindkettő az egyjátékos élményre épít, időben viszonylag közel vannak egymáshoz és a Fallen Order game play- eiből, valamint pár infóból az jött le, hogy pl. a pályaszerkezete/szerkesztése nagyon hasonlít a GoW 4-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A God of War 13 óra alatt lehet úgy megcsinálni, ha mindent összegyűjtesz - de már tudod, hogy mi hol van. És a DoW-ban nagyon sok az időhúzó elem, például a hatalmas pályák. Konkrétan van olyan pálya, amin olyan sokat kell sétálni, hogy én már untam. Ha mindezt kivesszük, meg az átvezetőket is, akkor a színtiszta játékidő nem lesz már 10+ óra. Amúgy szerintem a GoW játékidejét fogja kitenni.

A speedrunokkal meg nem jó példázni, hiszen az nem egy behatárolható, egységes dolog, mivel a bugok és pályadizájnbeli kikskapuk kihasználásáról szól, így van, aminél igen rövid, van, aminél a speedrun alig rövidebb, mint a sallangmentes játékidő. Ha lenne egy kiskapu, ami egyből a pálya végére repít, akkor a GoW 10 perc alatt is kijátszható lenne speedrunban. De a GoW speedrunja ráadásul a viszonylag kevés bug miatt majdnem a színtiszta, sallangmentes játékidőt mutatja be. Ugyanígy az Uncharted is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy szerintem a GoW játékidejét fogja kitenni.

A speedrunokkal meg nem jó példázni, hiszen az nem egy behatárolható, egységes dolog, mivel a bugok és pályadizájnbeli kikskapuk kihasználásáról szól, így van, aminél igen rövid, van, aminél a speedrun alig rövidebb, mint a sallangmentes játékidő. Ha lenne egy kiskapu, ami egyből a pálya végére repít, akkor a GoW 10 perc alatt is kijátszható lenne speedrunban. De a GoW speedrunja ráadásul a viszonylag kevés bug miatt majdnem a színtiszta, sallangmentes játékidőt mutatja be. Ugyanígy az Uncharted is.

A speedrunoknak 2 fajtája van, a bugkihasználós és amiben ez nem megengedett, én az utóbbit néztem (glitchless) :) Amúgy a GoW játékidejével kibékülök én is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A speedrunban szerintem semmi élvezet nincs. Az a játék halála. Aki így visz végig bármilyen videójátékot, élete végéig eltiltanám az összes videójátéktól börtönbüntetés terhe mellett. Tulajdonképpen megerőszakolja azt ami jó egy videójátékban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OK... túlzás nélkül állítom, hogy ki tudnék nyírni mindenkit akinek csak köze van a FromSoftware-hez amiért kitalálták ezt a Dark Soulos rendszert. :angry::angry::angry:   Meg azokat is akiknek eszébe jutott, hogy ez kell ebbe a játékba.  :fuckoff:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

OK... túlzás nélkül állítom, hogy ki tudnék nyírni mindenkit akinek csak köze van a FromSoftware-hez amiért kitalálták ezt a Dark Soulos rendszert. :angry::angry::angry:   Meg azokat is akiknek eszébe jutott, hogy ez kell ebbe a játékba.  :fuckoff:

Ohh köszönöm köszönöm! Tudom hogy többen írtátok hogy ezt nem szeretitek, de én meg imádom. Dolgoztasson csak meg a játék! :D

Már nekem is jön le a gém. Reggeli aztán csapatás egész nap! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, kudar írta:

Ohh köszönöm köszönöm! Tudom hogy többen írtátok hogy ezt nem szeretitek, de én meg imádom. Dolgoztasson csak meg a játék! :D

Már nekem is jön le a gém. Reggeli aztán csapatás egész nap! :)

A legfőbb bajom nem az, hogy nehéz, hanem, hogy respawnolnak az enemik, meg hogy a franc tudja hova rak vissza, nem oda ahonnét meghaltam. Meg a jó k*rva anyjukat, az ilyen pálya struktúrába, épp most indultam el egy felfedezni valóért, ami közel volt... jah csak vissza már nem lehet jönni, most végig kell mennem egy fél pályányit újra éledt ellenfelekkel, hogy odaérjek a shortcuthoz és vissza tudjak menni a szájbab*szott hajomhoz

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A legfőbb bajom nem az, hogy nehéz, hanem, hogy respawnolnak az enemik, meg hogy a franc tudja hova rak vissza, nem oda ahonnét meghaltam.

Nem ismerem a gémet, de akkor gondolom az előző checkpointhoz, nem? Meditációs helyhez.

Még egy óra mire lejön. Kivettem egy szabadnapot emiatt szóval remélem jó lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, kudar írta:

Nem ismerem a gémet, de akkor gondolom az előző checkpointhoz, nem? Meditációs helyhez.

Még egy óra mire lejön. Kivettem egy szabadnapot emiatt szóval remélem jó lesz. :D

hát engem mocskosul frusztrálnak az újjáéledő ellenfelek, meg hogy újra végig kell mennem egy pályaszakaszon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Cupsy írta:

hát engem mocskosul frusztrálnak az újjáéledő ellenfelek, meg hogy újra végig kell mennem egy pályaszakaszon.

Dont die! You are welcome, problem solved! :D

Lehet egy óra múlva már én is any-zom a rendszert. Bár a DS, Nioh, Sekiro múltamból kiindulva nem hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az MPL e-mailjét várom, hogy mehetek a csomagért. Remélem, még meló előtt, hogy aztán este már bele tudjak vágni. 

Amúgy vannak már infók a hosszúságról? YT-n van egy "full gameplay", ami kb. 10 és fél óra hosszú. Igaz, ebből több, mint 3 és fél óra átvezető videó.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Sky írta:

Én az MPL e-mailjét várom, hogy mehetek a csomagért. Remélem, még meló előtt, hogy aztán este már bele tudjak vágni. 

Amúgy vannak már infók a hosszúságról? YT-n van egy "full gameplay", ami kb. 10 és fél óra hosszú. Igaz, ebből több, mint 3 és fél óra átvezető videó.  

Kb. 3 órája játszom vele és nagyon nagyon az elején vagyok még. Úgy is hogy egyelőre nem is kezdtem el különösebben felfedezni a mellékutakat. Főleg azért mert még nincsenek meg a képességeim hozzá. Nálam egyértelműen ezaz év játéka. Elképesztően jó gém. Jó eséllyel benne lesz az all-time kedvencek között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is kb úgy vagyok mint Bomarr. 3 órája tolom és szinte még sehol nem vagyok. Nemrég kezdtem el az első válaszható bolygót. És nagyon adja. Tényleg baromira hajaz a DS játékokra, de nekem ezzel nincs bajom sőt. Hangulat állati, a sztori érdekes - bár nyilván kiszámítható mi lesz a vége - szóval mindenkinek ajánlom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.