Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Fallen Order


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Szerintem az már elég izzadtságszagú lenne, ha ő is elmenne valamerre távol a Birodalomtól vagy ha inkognitóba vonulna, a végén még oda lyukadunk ki, hogy egy valag Jedi mászkál a galaxisban csak olyan hülyék, hogy nem tudnak egymásról pedig egy pöccre levernék a Birodalmat, ha összeállnának. Plusz számomra ezek a túlélő Jedik csorbítják Palpatine több éven,  évtizeden át kivitelezett zseniális tervét, melyet a Jedik kiírtására eszelt ki.

 

 

1 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

3 rules to survive 
1. Don’t pre order 
2. Watch a review 
3.Don’t trust EA

Hát igazából egy kezemen meg tudom számolni hányszor vettem játékot, a Battlefront 2 tetszik szóval én megelőlegezem nekik a bizalmat, a Disney pallosa is felettük lebeg szerintem elég rendesen, úgyhogy csak összekapták magukat, illetve a fejlesztő céget többen dicsérik. Ha csalódok, hát így jártam, belefér :) Plusz ha azt nézem, ha rendesen belecsapok a lecsóba egy bulizós éjjelen is elverek ennyit :lol2:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem az már elég izzadtságszagú lenne, ha ő is elmenne valamerre távol a Birodalomtól vagy ha inkognitóba vonulna, a végén még oda lyukadunk ki, hogy egy valag Jedi mászkál a galaxisban csak olyan hülyék, hogy nem tudnak egymásról pedig egy pöccre levernék a Birodalmat, ha összeállnának. Plusz számomra ezek a túlélő Jedik csorbítják Palpatine több éven,  évtizeden át kivitelezett zseniális tervét, melyet a Jedik kiírtására eszelt ki.

Sokféleképpen meg lehet majd oldani a végkimenetelt. Sok túléló Jedi-ről nem is nagyon tudunk, bizonyára túlélte néhány a 66-ost de a sötét időkben eme túlélők száma is aktívan csökkent. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Sokféleképpen meg lehet majd oldani a végkimenetelt. Sok túléló Jedi-ről nem is nagyon tudunk, bizonyára túlélte néhány a 66-ost de a sötét időkben eme túlélők száma is aktívan csökkent. 

Sorozzák be inkvizítornak az tetszene. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Emlékszem anno onnan indult, hogy a jediket kiirtotta Vader. Ehhez képest... :D

Viszont az EP3 ezt cáfolta. Ez is igazából olyan klasszikus téma mint Anakin és Padmé jogosan írtotta-e a bogarakat a Geonosison.:D

Én azt vallom hogy teljesen kizárt hogy a 66-os kiírtotta az össze Jedit. Először is tuti hogy voltak olyan Jedik akik nem a háborúhoz köthető feladatokat hajtottak végre. Ők ugye túlélték, hisz nem volt klón a közelükben a parancs kiadásának idejében.

De tegyük fel a Jedit ott érte a parancs, háborús környezetben. De ott sem feltétlenül kellett klón közelében lennie, hisz lehetett olyan szitu hogy a klón alárendeltjei felderitő úton voltak. Persze visszajövet klón uraságok lőhettek volna ,csakhogy a Jedi az Erő keresztül nyilván megérzi a bajt a 66-os végrehajtása közben és elbújik, vagy lelép.

Harmadrészt ott van Kenobi üzenete ami a fenti túlélő Jediknek szól. 

Nem véletlenül lett ez az EP3-ba berakva. Maga a film bizonyítja hogy a 66-ost sok Jedi túlélhette( minimum 100-ra tippelek).

Persze az EP3 után indult a levadászás és jelentősen lecsökkent a szám, de Kenobi sem azt mondta hogy Vader kiírtotta az összes Jedit. Hanem hogy segített a levadászásukban. Ez közel sem azt jelenti hogy az összes megmaradt Jedit leölte. 

Nekem meggyőződésem hogy sok Jedi életben maradt és elmentek remetének, buszsofőrnek, akárminek. nem használták az Erőt, éltek egy hétköznapi életet. Már emiatt(mármint ha nem használták az ERőt), kizárt hogy Vader mindannyiukra rátalált.

 

Na de a játékról is. Iszonyúan várós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is reális, hogy egy galaxisra kiterjedő, több ezer főt számláló csoportból megmaradt néhány tucat túlélő. Az ellenkezője irreálisabb lenne. A Jedi Rend becsült mérete a kánon szerint kb. 10 000 fő. A Legendákban is nagyjából ennyi volt: az Ep1-2-höz kiadott képes útmutatók alapján az Ep1 idején kb. 10 000, az Ep2 idején pedig kb. 8000 Jedit számlált a Rend. Ehhez a számhoz képest azért "szép" munkát vézett a 66-os parancs, akkor is, ha tegyük fel 100 Jedi maradt életben. Az arányok magukért beszélnek. Egyébként Palpatine is tudhatta, hogy nem lesz 100%-os a 66-os halálozási rátája, különben nem szervezte volna meg meg az Inkvizíviót. Az öreg említette is az Ep3-ban, hogy "a megmaradt túlélőket felkutatjuk", szóval tisztában kellett lennie a helyzettel. 

 

Kíváncsiságból megpróbálom összeszedni az eddig ismert 66-os túlélőket:

 

- Yoda

- Obi-Wan Kenobi

- Ahsoka Tano

- Caleb Dume (Kanan Jarrus)

- Jocasta Nu

- Ferren Barr

- Luminara Unduli

- Kirak Infil'a

- Cal Kestis

- Uvell

- Coleman Kcaj

- Quinlan Vos

- Oppo Rancisis

- Ka-Moon Kholi

- Selrahc Eluos

- Eeth Koth

- Mususiel

- Nuhj

- Khandra

- Zubain Ankonori

 

A 8000-10 000 fős Rendből életben maradtak (eddig) 20-an. Mekkora lúzer ez a Palpatine. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép lista. Mondjuk a Rebels idejére ez a szám még jobban leamortizálódott - aki olvasta/olvassa a Darth Vader képregényt, ott szépen levan vezetve a jedik levadászása. :)

 

Most a lista alapján egy nagy vágyam lenne: Quinlan Vos szerepeljen - akár csak egy rövid cameo erejéig - a játékban! :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Plusz számomra ezek a túlélő Jedik csorbítják Palpatine több éven,  évtizeden át kivitelezett zseniális tervét, melyet a Jedik kiírtására eszelt ki

Az egész abból indult, hogy azt írtam, érjen szomorú véget a karakter. A későbbi tisztogatás is nyilván a terv része volt. Nekem azzal van/lenne bajom, ha nagyobb számban élnék túl azt is és még mondjuk EP 6 idején is élnének, mert meglapultak vagy elmentek kirándulni az ismeretlen régiókba vagy akárhová, mint Ezráék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ebben az esetben én is azt mondom, hogy jó lenne, ha Cal Kestis életútja valami Kananhez hasonló véget érne valamikor, tehát hősként feláldozza magát. Egyszerűen azért, mert drámaibb lenne, és kicsit erősítené a Birodalom és az Inkvizítorok nem túl erős helyzetét. A képregényekben ugyan eredményesek, de a Rebelsben technikailag padawanokkal nem bírtak el.

Amit viszont már nagyon kerülni kéne, az a lázadásban való részvétel. Remélem ehhez Kestisnek nem lesz köze. Tetszik, hogy részt vettek benne Luke előtt is Jedik, mert ez szépen illeszkedik Palpatine ep3-as szavaihoz, vagyis, ha egy Jedi is életben marad, akkor polgárháború lesz. Mivel három Jedi is hozzájárult a Lázadók Szövetségének megalakulásához és így a polgárháború kitöréséhez, ez jól áll. De azért ne nyüzsögjenek a Jedik. Így is nem kicsit rezeg a léc, hogy Kanan és Ezra még aktív volt a Szövetségben pár hónappal azelőtt, hogy Luke megjelent a színen. Nem tudom, van-e már olyan sztori, amiben Luke tudomást szerez Ezráról, Kananről és Ahsokáról. Azért egy ilyet nem lenne rossz beiktatni, ha még nem történt meg.

Szóval remélem Cal Kestis megmarad egy "barátságos kis Jedinek" vagyis olyannak, aki nem ártja bele magát a galaktikus ügyekbe, elkerüli a Lázadást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A 8000-10 000 fős Rendből életben maradtak (eddig) 20-an. Mekkora lúzer ez a Palpatine. :P 

Ő mondta, hogy ha egy is életben marad akkor véget nem érő polgárháború vár rájuk. Szóval elbénázta de nagyon. :P  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvencem az, mikor az erővel lelassítod a lövedéket, majd a rohamosztagost elé viszed és kampec. :D 

Kifejezetten örülök neki, hogy Kashyyyk élővilág is benne van, és nem csak háttérelemként. 

Saw szerepeltetése meg nagyon meglepett. Remélem lesz más ismerős karakter is.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 06. 07. - 15:56, Dzséjt írta:

Szóval remélem Cal Kestis megmarad egy "barátságos kis Jedinek" vagyis olyannak, aki nem ártja bele magát a galaktikus ügyekbe, elkerüli a Lázadást.

Akkor erről ennyit... De legalább nem a "jámbor" lázadókkal, hanem az "odavágunk" lázadókkal van, ez még érdekessé teheti a dolgot. A játék is jól fest, nekem tetszett ez a kevéske, változatosnak és látványosnak ígérkezik. És láthatóan remek kunsztokat lehet majd csinálni az Erővel és a fénykarddal. Csak a sztori nem fusson ki 4 óra alatt. Azért elviselnék egy 10-12 órás játékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Állítólag több lesz, mint 5 óra. :)

Hűűűűű... :o Király... Ha azt írtad volna, hogy több lesz, mint 15 vagy 50 óra, picit jobban felvillanyoztál volna, de öt óránál hosszabb játékot igazán nem nehéz csinálni egy profi csapatnak. Sőt én egyenesen elvárom, hogy ez több legyen, mint öt óra. Több legyen, mint tíz óra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közbe pár új infó is érkezett.

 - Hősünk rendelkezni fog egy űrhajóval, aminek a neve Stinger Mantis. A Hajót kívülről és belülről is testre szabhatjuk

 - A bolygók közötti utazások valós időben történnek, szóval nem töltőképernyők lesznek. Utazás közben a hajón kell elütnünk az időt.

 - A bolygókon nem csak sztoriküldetések lesznek, hanem szabadon felfedezhető részek is.

 - Viszonylag szabadon utazhatunk a bolygók között.

 - Minden bolygónak lesz egy saját hub-ja, ahol beszélhetünk NPC-kel, elkölthetünk skill pontokat.

 - Nem lehet választani a sötét és a világos oldal között.

 

Nem is lesz ez a játék annyira lineáris, mint gondoltam. 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dei írta:

 - A bolygókon nem csak sztoriküldetések lesznek, hanem szabadon felfedezhető részek is.

 - Viszonylag szabadon utazhatunk a bolygók között.

 - Minden bolygónak lesz egy saját hub-ja, ahol beszélhetünk NPC-kel, elkölthetünk skill pontokat.

Így már érthető, hogy pár napja arra a kérdésre, hogy a játék küldetései nyitottak vagy lineárisak lesznek-e, miért felelte azt Stig Asmussen direktor, hogy "egyik sem". Szóval lesznek lineáris és nyitott szakaszok is. :) Ezt jó pontnak veszem, mert egyrészt, imádok az SW világában mászkálni, de a két KotOR-on kívül erre nagyon nem volt még lehetőség. Ha mászkálni is akarsz, tuti lőnek rád. Másrészt, ha ezek nem lesznek unalmasak, jól kitolhatják a játékidőt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy mi megy már most a komment szekciókban, hogy vannak emberek akiknek semmi sem jó. :angry::angry::fuckoff:
Sokaknak "cső" holott mennyi embert láttam már sírni, hogy tele a puttonyuk a sandbox gamekkel. Azért is régóta megy a sírás, hogy egy Jedi Knight stílusú játék mennyire jó lenne, nem pedig egy TFU szerű, itt van. erre tessék: "ezek a képességek már a JK-ban is megvoltak" dafuq????? Alapvetően a játékról a God of War ugrott be elsőre ez a terület kezelés/ használat, hogy nyitott helyen is vagyunk meg mégse, akkor a platformok, hogy mozgó cuccok pl: giga ventilátor megállítása, csak ugye a GoW-bana fejszével ment ez a dolog itt meg az Erővel. Nyilatkozták a készítők, hogy vettek dolgokat kölcsön más játékokból pl.: DS amiért számomra ismeretlen okokból, de jó sokan oda vannak, meg még egyéb jól sikerült gamekből ollóztak, ennél a játéknál ezek a kölcsön vett cuccok sem "jók", mert azt mondja "copy az egész és még ráadásul nem is jól csinálták".  :facepalm: A fénykard végre fénykard egy vágásból öl, erre azt nehezményezi az egyik, hogy miért nem vágja ketté a rohamosztagosokat... komolyan sajnálom azokat az embereket akiknek ennyi film és sorozat után nem sikerült rájönni, hogy ez a franchise nem erről szól :roll: Ott van még a grafika is, hiába van kiírva, hogy ALPHA, megmondó emberünk jön, bekérdez, hogy ugyan melyik játék lett szebb az E3-on bemutatott verzió után? A nehézségével is gond van... túl könnyű... persze, mert az a célszerű, hogy a bemutató során játszó emberke vért izzadjon, hogy rendesen be tudja mutatni a harc mechanikáját. Azt meg majd elfelejtettem, hogy nem elég epic a játék, majd ha meg mutatnak valamit az elkövetkezendő trailerekben/ gameplayekben akkor az lesz a baj, hogy már mindent megtudtak belőlük és a játékra nem maradt semmi.:fuck2:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sőt én egyenesen elvárom, hogy ez több legyen, mint öt óra. Több legyen, mint tíz óra!

 

4 órával ezelőtt, Dei írta:

- A bolygók közötti utazások valós időben történnek, szóval nem töltőképernyők lesznek. Utazás közben a hajón kell elütnünk az időt.


Hát így könnyen meglesz a 10+ óra, lehet, hogy 5 órát sabaccozni fogsz belőle a hajón, de meglesz :evil: :D
Amúgy ezt is sokan félre értelmezik és már ágálnak ellene, nem fogják fel, hogy ezt nem szó szerint kell értelmezni és valóban csak a töltőképernyőt hivatott helyettesíteni és konfigtól függően csak pár percet kell majd a gépben eltölteni, ha nem akarsz csinálni semmi egyebet.



Na, de hogy a játékról is szóljak valamit, nekem eddig tetszetős. Saw mindjárt az elején nagy meglepetés. Ahogy Dzséjt is írta, ez a Jedi sem tudta kihagyni a Lázadást, de igazából ez valahol érthető is elvégre összességében az a hitvallásuk, hogy fellépjenek az igazságtalanság / gonoszság ellen és ha semmi eget rengetőt nem tesz galaktikus léptékkel mérve akkor még bele is fér nálam. Amióta léteznek Sandbox játékok én azóta szinte csak ilyen játékokkal játszom, (GTA-k és klónjai, AC-k, TES-k, WoW stb.) így én különösebben a GOW-ért sem estem hasra, szóval itt is biztos kicsit furcsa lesz, hogy nem mehetek oda mindenhova, de azért ez mégis csak egy SW game szóval szemet hunyok felette :D. Remélem majd ahogy fejlődünk lehetőségünk lesz nagyobbakat ugrani valamint, hogy akrobatikusabb képességeink is lesznek. Az a felnyársalás nagyon adja, ellenben azt a lassítást nem nagyon fogom használni, ha nem lesz muszáj, maradok a klasszikus "visszapattintom a sugárnyalábokat az ellenre" megoldásnál :D  Eddig nem bántam meg, hogy előrendeltem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.