Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Fallen Order


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Aki még nem tud játszani a játékkal, de már érzi. hogy szüksége van egy kis Fallen Order-re, akkor neki ajánlom a Fallen Order: Dark Temple képregényt.

A történet természetesen a Fallen Order eseményei előtt játszódik. Sajnos a befejező füzet még nem jelent meg, de az első 4 rész már olvasható online. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jatékmenetre vonatkozó dolgokat írok főként, szóval ha az spoilernek számít akkor ne olvasd tovább. :D de nem hinném, hogy az, szóval nem teszem Spoiler mögé.

Nah első két bolygó letudva. Vissza kell majd erősen mennem ezekre, mert egyik 64% a másik meg kb 50, pedig utóbbira azt hittem, hogy szinte mindenhol voltam.

És itt jön egy hiba, hogy (még?) nincs fast travel. Remélem ez változni fog különben bajok lesznek. :D

Amúgy ha még kéne negatívumot mondanom, akkor az a loot teljes hiánya. Vicces hogy csak fénykard, poncsó és hajóskint lehet lootolni. :D

Viszont kb ennyi volt a negatívum. A többi nagyon tetszik. Jó a sztori, a karakterek, a látvány baromi ütős, ahogy mapok összetettsége is.

Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.

 

És innen egy kis történet spoiler, aki megjárta már Zeffot annak nem az.

Spoiler

Tuti hogy Cere tanítványa akiről beszélt, az az egyik Sister lesz. Le merném fogadni. Azt mondta meghalt, de inkább úgy látszott az arcán, hogy "meghalt". :D

Most viszont nem tudom eldönteni, hogy Kashyykra menjek vagy Dathomirra. Szerintem utóbb lesz. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemtudom ki mennyire járta be a Zeffot, de felhívnám rá a figyelmet, hogy már ott össze lehet szedni a hackelős/ajtónyitós képességet a droidnak, gondolom biztos a továbbiakban is lesz rá lehetőség, ha itt nem teszi az ember csak szerintem érdemesebb, ha minél előbb megvan, szóval, ha nem találtátok meg, akkor még bóklásszatok :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még csak most értem el Zeffóra, mert naná, hogy elsőként Dathomirt céloztam meg - de oda ne menjetek elsőként, mert gyorsan bedarál a helyi állatvilág. :) Viszont tetszik, hogy a játék mennyire mélyen merít az SW éráiból. A nyitás máris pazar, birodalmi bolygón szedik szét a Venatorokat, egy Luckrehulk is aláhul, itt-ott LAAT/i-k és AT-TE-k, köztük AT-ST-k járőröznek, az égen TIE vadászok cirkálnak, miközben mi V-szárnyúak alatt bolyongunk. Itt egy klón sisak, ott egy AT-RT talonban, miközben ep7-es idegen a társunk, aztán persze már jön is a képregényből ismert Purge Trooper és az inkvizítorok, de azért a háttérben rebelses birodalmi csapatszállító parkol. Dathomir felé haladva meg lazán felvázolják mindazt, amit a TCW-ben láttunk. Nagyon baba! Imádom az ilyet.

Játéktechnikailag is jól össze van rakva, bár apróbb grafikai bugok azért befigyelnek, de semmi komoly. Mondjuk a harcstílust erősen szoknom kell, de egyre jobban belejövök. Külön tetszik, hogy BD-1 mindenféle dolgot szkennel, így alaposan bővül az SW univerzum is állatokkal, történetekkel - szóval nagyon jó. Na, megyek is vissza játszani, míg lejön a Mandi, azt arra az időre szünetet tartok. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én még csak most értem el Zeffóra, mert naná, hogy elsőként Dathomirt céloztam meg - de oda ne menjetek elsőként, mert gyorsan bedarál a helyi állatvilág. :) 

Akárcsak én, azt hittem ilyen egyszerű kis mellékvilág, a fenti kifakadásom a FromSoftware-re épp a megérkezés után nem sokkal történt :D de azért nem azt mondom, hogy nem érte meg ott kezdeni ;) valamit ott is meg lehet szerezni, ha jó fele mész.
 

 


Amúgy, ha már megszerzések Zeffo után csak az erőlökés van meg ugye? Mert most értem oda a ahhoz a részhez amit már a gameplayeken is mutattak és mintha ott már használták volna húzást, sőt a kard dobást is, de nekem ezek még nincsenek meg, vagy lehet, hogy ott csak a video bemutató jellege miatt lehetett nekik ezeket használni?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jo kis jatek,most megyek vissza a hajora a Zeffon.

Ami nekem nem tetszik azok a nagyra nott patkanyok,vagy egerek..Az kicsit kepzelet hianyos nekem,de amugy baromi jo egy jatek.

Az elso bolygon en is voltam 2 orat es azt hittem mindenhol voltam legalabb 3x,de a fenet 72% lett csak..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki a játékidő miatt aggódott, az tegye félre az aggodalmait. Délután kettőkor álltam neki, vacsira, egy Rick & Morty-ra és a Mandira szakítottam meg, aztán most így éjjel 1-kor befejeztem, mert már éreztem, hogy a reflexeim nem az igaziak. És még sehol sem járok szerintem. Zeffóról akkor jöttem el, amikor találtam egy döglött Venatort, de letértem egy mellékútra és jól elkevertem onnan - pedig a Venatorba is fel lehet mászni. Aztán visszamentem kicsit Boganóra, hogy kihasználjam az új képességeket.

Spoiler

És megszereztem egy kétpengéjű fénykardot, muhahahaaaa! Kétpengéjű zöld kard!!!! Ha Reynek nem lett ilyen, legalább Calnek lett. :yeah:

80% fölé tudtam itt menni, de még mindig vannak olyan helyek, amikhez nincs meg a képesség, hogy feltárjam őket. Szóval még egy kör tuti lesz. Úgyhogy átruccantam Dathomirra, most már le tudtam verni azt a kétlábon járó miazisztent, bár nem adta könnyen a bűrét. Aztán meg belefutottam néhány olyan alakba, akik elkalapáltak.

Spoiler

Az éjfivérekkel így éjnek évadján már nem tudtam elbánni. De marcona, hogy még mindig megvannak, és még éjnővérek is akadnak.

 

Eddig iszonyúan tetszik, nálam is év játéka gyanús. Csak három dolgot tudnék felróni neki: az egyik, amit már korábban említettek, a gyorsutazás hiánya. Ez tényleg kéne, mert néha iszonyú sokat kell mászkálni, ha vissza akarok jutni a Mantisra. A másik, hogy én hülyét kapok ettől a savepoint rendszertől. Szintén azért, mert néha baromi messze pistulok meg az utolsó mentett ponttól, aztán percek, életpontok és hajszálak mennek el, mire odaügyeskedem magam ahhoz a ponthoz, ahol elhaláloztam.

A harmadik pedig az, hogy az MI göthös. Konkrétan egy alkalommal kaptam egy scout troopert kísérőnek. Követett, de nem támadott meg. Csak jött-jött utánam. Nagyon lelkesen játszotta az árnyékot, de aztán fejbe vágtam a fénykarddal. Azért ez kicsit fura volt, rég láttam már MI kikapcsolást játékban.

Illetve akad néhány grafikai glich is, meg néha pár pillanatra az fps is alá esik az elfogadhatónak. De ezeket szerintem néhány patch-csel orvosolni fogják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Eddig iszonyúan tetszik, nálam is év játéka gyanús. Csak három dolgot tudnék felróni neki: az egyik, amit már korábban említettek, a gyorsutazás hiánya. Ez tényleg kéne, mert néha iszonyú sokat kell mászkálni, ha vissza akarok jutni a Mantisra. A másik, hogy én hülyét kapok ettől a savepoint rendszertől. Szintén azért, mert néha baromi messze pistulok meg az utolsó mentett ponttól, aztán percek, életpontok és hajszálak mennek el, mire odaügyeskedem magam ahhoz a ponthoz, ahol elhaláloztam.

A harmadik pedig az, hogy az MI göthös. Konkrétan egy alkalommal kaptam egy scout troopert kísérőnek. Követett, de nem támadott meg. Csak jött-jött utánam. Nagyon lelkesen játszotta az árnyékot, de aztán fejbe vágtam a fénykarddal. Azért ez kicsit fura volt, rég láttam már MI kikapcsolást játékban.

Illetve akad néhány grafikai glich is, meg néha pár pillanatra az fps is alá esik az elfogadhatónak. De ezeket szerintem néhány patch-csel orvosolni fogják.

Hát nálam azért már bebetonozta magát az év játékára a Sekiro, sőt talán a Devil may Cry is picit előtte van, de hogy Top3as nálam az tuti. Gyorsan meg is reggelizek és folytatom a gépmet. :D

 

A fast travel még mindig hiányzik és itt jöhetne be a loot rendszer, hogy lehetne olyan tárgyakat szerezni amivel visszamész a mantisra vagy hasonlók.

Ami még felcseszi néha az agyam az a mentés. Direkt odamegyek egy meditációs ponthoz, használom majd kilépek a játékból és volt már olyan h totál máshol kezdett a játék és az addig a területen felvett cuccokat újra fel kellett venni. De igen ahogy írtad nálam is volt már olyan hogy csak szemeztem egy kutasz droiddal pedig ott álltam előtte. :D De kb ennyi a rossz amit tudok rá mondani, és minden mást imádok. Alig várom hogy a végére érjek és kezdhessem max nehézségi fokozaton. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Aki a játékidő miatt aggódott, az tegye félre az aggodalmait.

Ezen aggályaimon én is hamar túlléptem a Zeffo első fele után.

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Aztán visszamentem kicsit Boganóra, hogy kihasználjam az új képességeket.

80% fölé tudtam itt menni, de még mindig vannak olyan helyek, amikhez nincs meg a képesség, hogy feltárjam őket. 

Meg az a durva, hogy szerintem elég figyelmesen megyek a pályákon, egy pályarészt elég jól ki is maxoltam úgy éreztem nézem a térképen, meg még fele láda sincs meg, szerintem majd a vizekkel is lesz valami, vagy tudunk majd merülni vagy valahogy leengedni bizonyos helyeken, mert volt olyan, hogy úsztam és alattam megjelent a lootolos pötty, de még nem voltam elég közel hozzá, legalább is remélem, hogy nem bug volt. :D

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

a gyorsutazás hiánya. Ez tényleg kéne, mert néha iszonyú sokat kell mászkálni, ha vissza akarok jutni a Mantisra.

 

Igen, ez elég nagy probléma... még abban az átokverte Dark Soulsban is tudsz bonfirenél másik bonefirehez teleportálni. 

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A másik, hogy én hülyét kapok ettől a savepoint rendszertől. Szintén azért, mert néha baromi messze pistulok meg az utolsó mentett ponttól, aztán percek, életpontok és hajszálak mennek el, mire odaügyeskedem magam ahhoz a ponthoz, ahol elhaláloztam.

És ha közbe meghalsz még egyszer még az XP-t is bukod :para:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A harmadik pedig az, hogy az MI göthös. Konkrétan egy alkalommal kaptam egy scout troopert kísérőnek. Követett, de nem támadott meg. Csak jött-jött utánam. Nagyon lelkesen játszotta az árnyékot, de aztán fejbe vágtam a fénykarddal. Azért ez kicsit fura volt, rég láttam már MI kikapcsolást játékban.

Én is rögtön a Dathomirra mentem a Bogano után, én elsőre is elverekedtem magam a tudjuk miig ;) :) , de azt hittem befonom a szemöldököm közben, fel is adtam a büszkeségem utána, azóta Story módon tolom, itt jön a képbe a MI nem tudom, hogy ezt így is tervezték vagy csak itt is bug, de elég gáz, szóval a 3 nehézségi tényező közül a reagálási idő Max-on van, nem tudom, hogy emiatt van-e az, hogy pl.: egy sima rohamosztagos képes bámulni rám másodpercekig mire elereszt egy-két lövést akkor is ha ott állok az orra előtt.

 

 

 

Hibácskának én még hozzá tenném, azt hogy ok tök f*szán néz ki ez a 3D-s térkép csak épp a funkcióján esik csorba vele, miszerint néha eléggé nehézkes átlátni, valamint kicsit nagyobb kontrasztot is rakhattak volna azon területek színei közé amelyikben épp vagyunk illetve amelyikben nem. Volt egy olyan bugom, hogy egy kötélről be lehetett lengni egy helységbe amiből az egyik kivezető út ilyen csúszkálós lejtő, de nem közvetlen lejt egyből a terem ajtajától és oda is rá lehet lengni a kötélről, nekem ez sikerült is, utam a terem felé vezetett volna, de nem tudtam bemenni a bejáraton, hiába nem volt előttem semmi, de visszaugrottam a kötélre és belengtem egyből a terembe és úgy jó volt.

 

1 órával korábban, kudar írta:

Ami még felcseszi néha az agyam az a mentés. Direkt odamegyek egy meditációs ponthoz, használom majd kilépek a játékból és volt már olyan h totál máshol kezdett a játék és az addig a területen felvett cuccokat újra fel kellett venni.

Nekem ilyen még nem volt hál'isten! "Rest"-eltél is? Szerintem csak akkor ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nekem ilyen még nem volt hál'isten! "Rest"-eltél is? Szerintem csak akkor ment.

Szerencsére még csak egyszer vagy kétszer volt, szóval lehet az is csak valami bug volt.

 

Amúgy a másik nagy kedvencem az küszöbről ölni az ellenfeleket. :D Minibossokat meg pláne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, kudar írta:

Ami még felcseszi néha az agyam az a mentés. Direkt odamegyek egy meditációs ponthoz, használom majd kilépek a játékból és volt már olyan h totál máshol kezdett a játék és az addig a területen felvett cuccokat újra fel kellett venni.

Nekem ugyan totál máshol nem kellett kezdenem, de a felvett cuccokat újra fel kellett vennem egy hasonló ki- és belépés után. Nálam mindjárt az elején, a Boganón jelentkezett ez az első mentési pontnál (nem az volt az első mentésem, csak oda mentem vissza, mert akkor még nem találtam meg a másikat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terkep az tenyleg szornyu.

Hosszu idoket futkosok ossze-vissza mert nem latom at rendesen.

 

pl tegnap este ota szenvedek a Kashyykon,hogy amikor vissza fele kell menni az urhajora,es atugrasz a nagy indan,utana hogy lehet visszamenni..

Ugyanis nem enged a palya visszaugrani,mert az ugy tul messze van mar..

 

Szerkesztve: - miro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Amúgy a másik nagy kedvencem az küszöbről ölni az ellenfeleket. :D Minibossokat meg pláne. :D

Küszöbről? 

Én még azt szeretem amikor, több ellenfél "frakció" van tehát pl. birodalmiak és vadállatok vagy a templomőr droidok, ilyenkor szépen hátradőlök megvárom melyik fél marad győztesen és a jócskán leamortizált életüknek nekiugrok :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Küszöbről?

Csomószor volt, hogy jött a szörny és nem tudott átjönni az ajtón, én meg a másik oldalról csak megcsapkodtam aztán halt. :D De volt ilyen birodalmiakkal is. Ott álltak mintha lenne egy láthatatlan fal előttük. :D

 

Amúgy Kashyykot és Zeffot már 2x megjártam, és most jön Dathomir. Csak ez a 4 bolygó lesz amúgy? - Remélem előbbi mondat nem számít spoilernek. Ahogy látom aki itt van az szinte mindenki játszik vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 01. - 12:28, Rog írta:

Borítótervet kapott az "art" könyvecske.

 

6elHiuX.jpg

 

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Csak ez a 4 bolygó lesz amúgy? - Remélem előbbi mondat nem számít spoilernek. 

Ez a fenti hely nem illik bele nekem elsőre egyik bolygó imidzsébe sem a 4 közül, úgyhogy szerintem még 1 lesz. Csak most látom... ezek a szobrok... egy ilyen fajú csontvázat találtam az egyik bolygón, ezek lehetnek a zeffoiak? :hmm: Amúgy eléggé hasonlítanak a Függetlenség napja űrlényeihez :D legalábbis a fejformájuk mindenképp :) 

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

@Dzséjt

Hol találtad azt a menő cussost? A Dathomiron,vagy másutt?

Ha arra gondolsz amire gondolok, hogy gondolsz akkor ott :D 

 

 

Kashyyyk 2:

Spoiler

TORUK MAKTO!!! :D

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam végig a topikot, előre is elnézést, csak nem akartam spoilerbe belefutni.

Valaki spoilermentesen (vagy minimál spoilerrel) tudna válaszolni ezekre a kérdésekre?

 

- A játék ilyen karakter fejlesztgetős mint a KOTOR, vagy nem lehet attribútumokat fejleszteni, oldalt kiválasztani, párbeszédeket folytatni, döntést hozni?

- A konzolosoktól kérdezném, hogy milyen az irányítás egy alapból csak focis játékon szocializálódott, de anno Battlefronttal XBOX-on játszó játékos számára?

- A karakter irányítása során lehet az Erővel is bánni? Vannak Erő trükkök, lökés, villám, stb.?

- A játék lényege a küldetéseken kívül, hogy felderítsünk egy-egy bolygót, felszedjünk tárgyakat, stb.?

 

Köszi előre is, most gondolkodom rajta, hogy megvegyem-e. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Nem olvastam végig a topikot, előre is elnézést, csak nem akartam spoilerbe belefutni.

Valaki spoilermentesen (vagy minimál spoilerrel) tudna válaszolni ezekre a kérdésekre?

 

- A játék ilyen karakter fejlesztgetős mint a KOTOR, vagy nem lehet attribútumokat fejleszteni, oldalt kiválasztani, párbeszédeket folytatni, döntést hozni?

- A konzolosoktól kérdezném, hogy milyen az irányítás egy alapból csak focis játékon szocializálódott, de anno Battlefronttal XBOX-on játszó játékos számára?

- A karakter irányítása során lehet az Erővel is bánni? Vannak Erő trükkök, lökés, villám, stb.?

- A játék lényege a küldetéseken kívül, hogy felderítsünk egy-egy bolygót, felszedjünk tárgyakat, stb.?

 

Köszi előre is, most gondolkodom rajta, hogy megvegyem-e. :)

-Nem, nem olyan, mint a KOTOR, van fejlesztési lehetőség, képességfa, de nem annyira szerteágazó, mint egy RPG-ben, hisz nem is az. Oldalt választani eddig nem lehetett, (még nem vittem végig), de ha jól emlékszem anno erről nyilatkoztak a készítők, hogy nem lehet majd. A párbeszéd annyiban merül ki, hogy interact-olni tudod valamelyik NPC-ket és ekkor lefolytat velük egy automatikus párbeszédet a karakter (háttérinfók hangzanak el ilyenkor) ezekből 1-4 db. van bekészítve az NPC-knél. 3 vagy 4 alkalommal volt olyan amikor fontosabb mellékszereplőkkel beszéltem, hogy lehetett 2 lehetőség közül választani, meg időre kellett nyomni, de nem hiszem hogy ezek befolyásolnák nagyon a story végkimenetelét.

- Erre nem tudok válaszolni, PC-n tolom :)

-Lökés, húzás, lassítás. Ezek vannak alapból, de pl. húzással egyes enemyket, tárgyakat miután teljesen magadhoz húzod utána ott tartja a levegőben, ilyenkor tudod őket cipelni, lökéssel meg eldobni jó messzire :)

- A játék lényege A küldetés, mármint úgy értem, hogy mellékküldetések nincsenek csak a fő vonal, a gyűjtögetés igazából csak extra infókat ad, illetve hajó és ruha kinézeteket, valamint fénykard alkatrészeket, de ezek is csak a megjelenésében változtatnak bármin is. Egyedül ami lényeges, hogy vannak a pályákon elszórva munkaasztalok és ezeknél szerel a droidon az első alkalommal és akkor nyílnak fel új képességek a droid számára amik ahhoz kellenek, hogy tovább tudj menni bizonyos pálya szakaszokon. Van még 2 gyűjthető cucc ezekből 3-3 után növekszik az Erő illetve a HP kapacitás, illetve majd elfelejtettem ahhoz, hogy növekedjen a droid gyógyító injekciójának maximális kapacitása ahhoz is ládákat kell keresgélni.

Azt hiszem mindent elmondtam, ha nem valaki majd rám kontráz :)
  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én most vittem végig. Hát nálam ez nem az év hanem az évtized játéka. A témában szénné sztárolt God of Warnál sokkalta változatosabb és nekem legalábbis ezerszer szórakoztatóbb volt. Nem mintha a God of War rossz lenne csak ott azért a végén óriási hiányérzettel álltam fel a játék mögül. Hát itt ilyesmi nem volt. Nekem se térképpel se mentési rendszerrel nem volt gondom. A sztori pedig valami elképesztő. Nagyok voltak az elvárásaim mert a Respawn-ról hallottam, hogy értenek a single player-es játékokhoz, de messze felülmúlta minden elvárásomat. Volt ahol könnybe lábadt a szemem annyira megható volt.

Az meg hogy mennyire szervesen kapcsolódik az egész a kánon világához az valami lenyügöző. A korábbi kánon eseményekre nem csak szorványos utalásokat tesznek. Ennél sokkal de sokkal messzebb mennek.

Azt mondom a Last Jedi bemutatója óta ez a legjobb Star Wars produktum. Remélem az ep.9 még ezt túlszárnyalja. Az szép befejezése lenne ennek az SW szempontból pazar évnek.

 

A Dathormirhoz meg egy tipp: oda egész addig ne menjetek amig nem muszáj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.