Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Fallen Order


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

2019. 11. 23. - 17:14, csoli1138 írta:

Megszereztem a Platina trófeát!

Nagyon élveztem a játékot, bár a fent említett dolog azért megkínzott egy-két esetben.

Köszönet illeti az ügyben @Dei-t, aki egyengette az utam tapasztalataival, tanácsaival a végső elismerésig!

Gratulálok a platinumhoz és örülök hogy segíthettem. :) 

 

Közbe megvolt a játék újabb végigjátszása, ezt csak úgy poénból. Kövi alkalom Jedi Master fokozat lesz. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hírek szerint EA-nek a Jedi Fallen Order volt a leggyorsabban fogyó Star Wars játéka a digitális értékesítés terén. A PC-n pedig megelőzve az előző két Battlefrontot az SW játékok közt a legjobb eladási számokat produkálta. Amennyire én tudom anno a 2015-ös Battlefront kifejezetten jól ment, így elvileg ez elég biztató hír.

A Respawn közben jelezte hogy szívesen készítenének egy folytatást. Úgy legyen! :)

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 26. - 22:10, Bomarr írta:

A PC-n pedig megelőzve az előző két Battlefrontot az SW játékok közt a legjobb eladási számokat produkálta. Amennyire én tudom anno a 2015-ös Battlefront kifejezetten jól ment, így elvileg ez elég biztató hír.

A PC-s kicsit csalóka, mert PC-n a két Battlefront csak az Originen volt kapható, a Fallen Order viszont tíz éve az első EA játék, ami azon kívül is megjelent (Epic Store és Steam), és a Valve platformja bizony elég komolyan megdobta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 02. - 21:49, Bomarr írta:

Szinte minden ötletet jóvá kellett hagyjon a Lucasfilm.

Állítólag ezzel nagyon meggyűlt a baja a Visceralnak és Amy Hennignek az elkaszált játék fejlesztésekor. Egyrészt a folyamat iszonyú lassú volt, mert szó szerint mindent be kellett mutatniuk a Lucasfilmnek jóváhagyásra, ám a Story Groupnak rengeteg más feladatot is el kellett látnia (filmek, sorozatok, képregények, könyvek ellenőrzése), és a játék nem élvezett prioritást. Továbbá Hennig sem volt hozzászokva, hogy egy külsős harmadik fél ellenőrzi a munkáját és emiatt ő is rendre bekavart (mondjuk néhány visceralos kifejezetten negatívan vélekedett Hennigről amúgy is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékot gyártó Respawn-nál új embereket kezdtek toborozni a Star Wars csapatukba. Kifejezetten olyan szakikat keresnek, akik részt tudnának venni egy kivül nézetes akció-kalandjáték készítésében. Azt hiszem innentől majdnem biztosra vehető, hogy vagy elkezdték vagy hamarosan elkezdik készíteni a Jedi Fallen Order 2-öt :bb8flame:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Azt hiszem innentől majdnem biztosra vehető, hogy vagy elkezdték vagy hamarosan elkezdik készíteni a Jedi Fallen Order 2-öt :bb8flame:

Igen, ezzel borítékolható, hogy készül valami a Respawn háza táján, ami biztos, hogy a Fallen Orderhez kötődik. De azért még nem vennék rá mérget, hogy a folytatás, akár egy DLC vagy egy nagyobb lélegzetvételű kiegészítő is elkezdhetnek dolgozni. Akárhogy is, öröm látni, hogy már rááltak valami új elkészítésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten én is beszereztem a játékot. Nekem nagyon bejött. A pályák felépítése, a rejtvények megoldása és a rejtett dolgok, kicsit az új Tomb Raiderekre emlékeztetett. De ez nem baj. azokat imádtam. Szerettem sok időt elpocsékolni a különböző helyszínek teljes felderítésével. :D Továbbá tetszett a történet. Főleg az inkvizítoroké, azon belül is a Második Nővéré. Aki a DV képregényben nem volt olyan hangsúlyos. Itt meg egy remek eredetsztorit kapott. Nagyon remélem hogy lesz folytatása. Most egy kicsit szüneteltetem, játszok valami mást. De aztán megint előveszem, aztán jöhet a platina!
Olvastam a neten, és kipróbáltam, hogy mi lesz ha a játék elején a metróban megpróbálom 66x kinyitni az ajtót. Jó kis easter egg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Adrián írta:

Most megrendeltem, én is, nektek, hogy tetszett, illetve, egy játékidőt tudnátok mondani, igen tudom változó, de úgy kb.?

Szerintem 15 óra bőven van benne. Ha kicsit lassabban játszol, akkor 20 óra is lazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 30. - 13:08, Darth Sky írta:

Tippre olyan 75%-nál járhatsz a sztoriban. Már bőven a második felénél tartasz.

Most értem a végére. Story módban. :D Szóval köszi Dzséjt a fentebbi értekezést, teljesen eltalaltad, nehezebb módban szerintem beledöglök. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

És mi a véleményed a játékról? :) 

Alapból az ügyességi játékoknak nem én vagyok az elsőszámú célközönsége. DE! Ettől függetlenül ez egy remekül összerakott játék, kiválóan egybeköti a különböző érákat, remek cameo szereplések pl Sawtól vagy a 66os bemutatása, eleve, hogy a Jedi mester egy lassat, az már más önmagában egy remek utalás a Rebelsre. A mentési rendszerrel Story módban nem volt gondom. A térkép helyenként egy katyvasz és egyik másik fejtörőt is túlzásnak éreztem, de miután ráakadtam egy kiváló végigjátszás videó sorozatra, már ez sem volt gond. Abban egyetértek, hogy a ládák felkutatása nagyobb fun lett volna, ha van loot rendszer. Kiváló volt viszont a zene és a Zeffo vonal is. A vége meglepett a holocronnal kapcsolatban, ha már ennyit küzdöttek érte, de az a zeffos látomás annyira brutál erős volt, hogy ezt is megértem. Vader nagyon nagy volt a végén, nemcsak azért, mert Vader, hanem mert simán eltiport minket. Hatalmas a kontraszt, hogy az inkvikkel felveszed a harcot, győzködöd ôket, hogy álljanak át, de Vadernél nincs duma, nincs harc, csak kiszolgáltatottság. Őt tényleg egyedül az mentette meg, hogy volt egy fia, aki hitt benne, és akit ő sem akart kinyírni. Mert ez alapján, amit itt is láttunk, hát a bespinen csak ennyi lett volna megölni Luke-ot:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég vittem végig a játékot és fantasztikus élmény volt. :) Egy igazi Star Wars kaland.

 

A látvány gyönyörű, a zene hozza a filmek szintjét, a sztori jó/érdekes/grandiózus, a karakterek pedig jól megvannak írva és megformálva. A gameplay is bejött. A The Force Unleashed játékokkal ellentétben, végre a főszereplőnk nem egy félisten és ugyanolyan esendő, mint a filmbéli jedik. (Gondolok itt az Attack of the Clones arénás jelenetére, ahol hiába vannak sokan, úgy hullanak, mint a legyek.) Kell taktikázni, hogy legyőzzük az ellenfeleket, legalábbis ha az ember minimum Jedi Knight fokozaton játszik, mint ahogy én tettem.

 

Cal nagyon szimpatikus főhős. Cameron Monaghan remek alakítást nyújtott. BD-1 meg egy nagyon aranyos kis droid. A személyisége egy kiskutyáéra emlékeztetett. :)

 

Cere érdekes mentor figura és jók voltak, amiket Calnak tanított. Greeztől nem voltam elájulva, de azért a maga nemében szimpi volt.

 

Merrinnek bírtam a szarkazmusát és az időnként egészen sötét humorát. :lol: Tetszik, hogy annak ellenére, hogy Éjnővér, hajlandó volt elhagyni Dathomirt és összeállni egy jedivel. Érdekes párosítás. A közte és Cal között kialakulóban lévő potenciális romantikus kapcsolat fejlődését pedig elnéztem volna még egy darabig.

 

Na és akkor ott vannak a rossz fiúk, vagy inkább nagyrészt rossz lányok. :D A Második Nővér számomra remek női gonosztevőnek bizonyult. Remélem egy nap a filmekben is látunk majd egyet. A játék végére eléggé szimpatizáltam vele. Az első rövid párbaj vele az esőben nagyon hangulatos volt. Nagyon tetszik a témája is. :)

 

 

Egyébként Merrin mellett ő sem nevezhető éppen csúnyának. :D

 

latest?cb=20191119141752

 

A Kilencedik Nővért nagyon nem bírtam, főleg mert rengetegszer kellett újra próbálkoznom, mire végre sikerült legyőznöm és közben ráadásul végig hergeli az embert. :lol:

 

Darth Vader cameója remek volt, bár számítottam rá, mert sajnos véletlenül láttam egy-két spoilert a neten, mielőtt végigvittem a játékot, meg arra is számítottam, hogy Calék terve, hogy feltámasztják a Jedi Rendet nyilván nem fog végbe menni, de ez nem rontott az élményen.

 

A játék vége viszont nem volt annyira izgalmas számomra, mert a Dathomiron Malicosnál jó pár elhalálozás után már nem voltam hajlandó még egyszer végigcsinálni azt, amit a Kilencedik Nővérnél, szóval onnantól átváltottam Story Mode-ra, ami hiba volt. Plusz, igazán csak azután jöttem rá, hogy érdemes lett volna az összes bolygót rendesen bejárni Cal szívósságának és képességeinek fejlesztése érdekében, miután már végigvittem a sztorit. Na mindegy. :D Majd legközelebb jobban csinálom. "The greatest teacher failure is." :)

 

A Zeffo kultúra után való kutatás; a sírjaikba való leereszkedés volt számomra talán a történet legérdekesebb része, bár végül nem derült ki annyira sok minden róluk.

 

Végső soron azt hiszem, számomra ez a Star Wars játék felülmúlta az eddigi összeset, amivel játszottam és ezt úgy mondom, mint aki ismeri a korai 2000-es évek nagyágyúit. Nagyon remélem, hogy lesz folytatás. :)

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mert a dathomiron ugyanazon a helyen járunk, mint ahol a TCW-s részek játszódnak? :o Nekem az annyira nem tűnt hasonlónak. Vagy csak magát az építészeti stílust szobrokat stb. mondod?

Utóbbira gondoltam, csak az ilumi hasonlatodról ugrott be, milyen szépen ügyeltek a koherenciára a Dathomirnál is. :) Elvileg nem ugyanazok a helyszínek vannak a játékban, mint a TCW-ben, de építészetileg szerintem kellően megidézik a hangulatát. Pl.: a szobrok, épületek, az Éjfivérek faluja. De ilyen összekötő elem az Éjnővér-zombik, vagy az Éjfivérek felbukkanása is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Utóbbira gondoltam, csak az ilumi hasonlatodról ugrott be, milyen szépen ügyeltek a koherenciára a Dathomirnál is. :) Elvileg nem ugyanazok a helyszínek vannak a játékban, mint a TCW-ben, de építészetileg szerintem kellően megidézik a hangulatát. Pl.: a szobrok, épületek, az Éjfivérek faluja. De ilyen összekötő elem az Éjnővér-zombik, vagy az Éjfivérek felbukkanása is.

De az ilumi az ugyanaz a hely nem? Vagy több templom is volt a bolygón? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.