Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Fallen Order


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

@Frenkie Ha még nem sikerült megcsinálni, majd mikor lesz időm, kb. délután, írok néhány dolgot, hogy mivel érdemes próbálkozni ellene. Én jedi grandmasteren toltam végig a játékot és számomra ez volt a legnehezebb az egész során, de nem lehetetlen megcsinálni és igazából minden támadását ki lehet védeni, csak jól kell időzíteni. A nagyobb támadások után pedig nyílik egy lehetőség általában, amikor biztonságosan meg tudod támadni, hogy mikor érdemes ezt megpróbálni, azt majd leírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom aktuális e még, de akkor néhány tanács, hogy mire érdemes figyelni:

Amikor úgy mész be a küzdőtérre, hogy már előtte meghaltál, akkor már ugy eleve ott fog állni az inkvizítor. Ebben az esetben, ha jól ugrassz el (a perem legvégéről és kell a double jump is), akkor már rögtön a legurásnál megsebezheted, ami relatíve nagyon sebez rajta, ez az ugró támadás, tehát sprintelj a peremig, ugorj, aztán double jump és utána ott megjelenik a karakter felett, hogy megnyomhatod a gombot  a leugró támadáshoz. Ezt követően, 2, 3, 4 elemű kombókkal támad a harc első fázisban. Amikor a kivédhetetlen támadásait csinálja (mikor ugye pirossan felizzik a kontúrja a karakternek), azok a legjobb alkalmak, hogy megtámadd. A legegyszerűbb, mikor felugri és a földbe szúrja a karját, itt próbálj meg oldalra dodgeolni és utána 2-3 ütést is bevihetsz neki. Amikor magához húz az Erővel, akkor utána rögtön hátra dodgeolj egyet hátra, ha az Erőhúzás után egy kivédhetetlen támadást csinál, akkor egyet dodgeolj hátra, majd gurulj (ez fontos) oldalra, de nem nyomkodd kapkodva a gombokat, hogy nehogy véletlenül kétszer nyomd meg, csak nyugodtan dodge hátra, roll oldalra. A második fázisban amit nehéz elkerülni, én ezzel szenvedtem a legtöbbet, mikor leszegi a fejét és így a vállával neked szalad (ez kivédhetetlen támadás), de el tudod kerülni, ha az utolsó pillanatban kitérsz előtte oldalra és hátra, de ezt nagyon jól kell időzíteni. Az alternatív megoldás erre, amivel egyszerűbbé lehet tenni, hogy az Erőlassítással egyszerűen belassítod mikor elindul. Így szépen nyugodtan mögé kerülhetsz és be is vihetsz pár támadást. Három ütésnél többet egyszer se próbálj rá, mert nincs nagyon annyi idő. A fénykardeldobós támadásra a legjobb védekezés a parry, ne nyomd túl hamar a gombot, csak mikor már ott van majdnem a karakterednél az inkvizítor kardja, ezzel visszavered rá és még sebződik is az ellenség. A lökéshullámot mikor küldi a földön, akkor pedig a double jumpot kell nyomni, de ezt is időzítsd, tehát az fontos, hogy ne azonnal nyomd mikor megjelenik a képernyőn, hanem mikor már feléd tart, de még nem ér el a hullám. Amikor ezt a "helikopter" támadást nyomja, hogy így maga előtt pörgeti a kardját, akkor egy picit állj távolabb, de ne menj nagyon messze és mikor befejezte a pörgetést, már rögtön támadhatod is, de max két ütést vigyél be. Most hirtelen több támadásra nem emlékszem, de ha tartod a távolságot és csak azokat támadod amelyeket mondtam (az első fázisban amikor ugrik és a földbe szúrja a kardot, a másodikban pedig belassítod mikor neked szalad és utána ütsz rá párat), akkor lehet, hogy sokáig fog tartani, mert mindig csak keveset sebzel rajta, de így sikerülni fog. Azt is érdemes észben tartani, hogy "tartsd a távolságot, de ne vegyék észre, hogy tartod a távolságot" (ahogy Han mondta), mert ha nagyon messze vagy tőle, akkor többet használja az Erőt, lök el, vagy húz magához. A kombóit meg tudod szakítani az Erővel és akkor bevinni néhány találatot, a végén én már csak erre hagyatkoztam, mert a harc legvége felé egyre agresszívebb lesz és kevesebb olyan megnyitás van, ahol biztonságosan tudod támadni (a helikopteres pl. egy jó lehetőség). Ami még hasznos lehet a képességfáról, az a sprint strike, hogy gyorsan meg tudd támadni miután kidodgeoltál előle, a precision evade, hogy elkerüld a támadásait, illetve a lightsaber mastery, de ez utóbbi talán a legkevésbé fontos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok nem fogjátok elhinni mi történt. Elsőre legyőztem ma. Bekapcsoltam a ps4-et, gondoltam éjfélig csak legyőzőm, erre elsőre sikerült legyűrni úgy hogy meg sem izzadtam. Kiugráltam a támadásait azt adtam neki ahol lehet. Marhára örülök nek hogy 5 perc alatt sikerült kinyírni. megyek is tovább játszani. Köszi mindenkinek a segítséget.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Na ennek örülök! Egyébként érdemes növelni BD-1-nél az egészség-csomagok számát. Vannak titkos helyek, ahol be tudsz szerelni neki plusz fiolákat. A Youtube-on vannak videók erről.

 

Hálistennek sikerült egyet bezsákolni. Most már 4 van nála.. Ráadásul a hosssza is nagyobb a zöld vonalnak már. Minden játékban ezt szoktam csinálni hogy inkább az egészségemet növelem mint a harci tudást.

Most Dathomir-on vagyok írtom a Nightbrothereket. Először azokkal is leálltam harcolni közel, de rájöttem hogy hatékonyabb haa az Erővel magamhoz és belemártom a kardomat. Így egészségveszteség nélkül nyírom ki őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont most vittem át én is a 9th Sisteren, közepesen. Nem volt könnyű. :) Egy kérdés: mióta vettem új tv-t néha szaggat a Fallen order. Ilyet még nem tapasztaltam XBOX játéknál... ilyenkor mit lehet tenni? Sok játékom van, de ez az egyetlen, amelyik szaggat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki bzdmeg kitalálta, hogy ha rányomok a stimre eltelik vagy 2-3 másodperc mire a kbszott Cal kimondja, hogy "another stim, BD?" és ha közben bármi történik, akkor nem kapom meg a gyógyító adagot, azt kellett volna jól pofán bszni egy méretes vaslapáttal. Olyan rohadt nagy elvárás, hogy ha rányomok a kicsszett gombra, akkor kapjam meg egyből a gyógylöketet? Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú :angry::angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett ez a mechanika, emiatt nem csak azért érdemes megtanulni a támadási mintákat és az openingeket, hogy mikor érdemes egy támadást bevinni, hanem azért is, hogy mikor lehet biztonságosan healelni. Annyiban tényleg nehezebb ez, hogy itt én is úgy emlékszem, hogy relatíve hosszú ideig tart míg BD odaadja a stimet, a DS-ekben több item is van (amelyek különböző gyorsasággal használhatóak és a hatásuk - azonnal tölt életet, vagy folyamatosan egy adott ideig - is eltérő), de mindegyik gördülékenyebben ment ennél. Én annak örülnék, ha azt a játék elemet emelnék át a következő részre, ami a Bloodborne-ban volt, hogyha megsebzett az ellenfél, akkor egy rövid ideig van egy olyan hatás, hogyha azon az időn belül én is eltalálom őt, akkor visszatölti az életem azon részét, amit a bekapott támadás miatt elvesztettem. Ez a játékstílusra is hatással lenne, mert egyrészt agresszitvitásra ösztönöz, ami viszont másrészt vissza is üthet, ha túl agresszív vagy. Ezzel egy plusz taktikai vetülete lenne a harcoknak, hogy most akkor érdemes visszatámadni, vagy inkább várok egy jobb openingre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Srácok, kéne egy kis segítség. Visszatértem a Tomb of Mitkrullba a Zeffora mert össze akartam szedni a secreteket. De most nem tudok kijutni. :o 

 

A végigjátszós videó alapján itt kéne kijutni:

 

 

 

 

És itt van az ajtó, aminek mozognia kéne, de nekem nem mozog az ajtó csak egyhelyben áll és túl magas ahhoz, hogy felugorjak rá.

 

image.pngimage.png

 

Nálam csak áll az ajtó. Bármilyen ötletet tudtok adni? Eddig mindig a végigjátszós videókat követtem, de most meg vagyok lőve, mert nem tudok arra menni, amerre a videó mutatja.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez nem bug. Direkt van igy. Ha az ajtó kinyilna akkor csak oda tudna továbbengedni ahol az a függő platform van ami a korábbi ittlétedkor már leszakadt.

Jah... Vagy úgy. De akkor ez azt is jelenti, hogy Zeffon csak ez a rom látogatható meg újra? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Karácsonyra az asszony megvette nekem a játékot, fel is raktam viszont előjött egy hiba, hogy ha ESC-et nyomok, és mondjuk olvasgatom az adatbázist, utána megint csak ESC hogy folytassam tovább a game-t, akkor crash-el a játék, hogy out of video memory texture... tudom, hogy ehhez a játékhoz már gyengébb a gépem, I7-es a procim, GTX 1060 vidikártya meg csak 8giga RAM-om van, ebből gondoltam, hogy lejjebb veszem a grafikát (pedig epikuson sem akadozott, érdekes) de ezt a hibát akkor is feldobja... Magas grafikai beállítás alatt meg nem akarom játszani, mert akkor meg a vizuális élmény veszik el. Olvastam a neten, hogy sokaknak feldobta ugyanezt a hibát, pedig RTX kártyáik voltak meg 32gb RAM-uk, szóval nem biztos, hogy gép hiba lesz itt (de ha meg az lesz, hogy kevés a vas hozzá, akkor majd ha 1x veszek új gépet majd akkor játszom ki :D)

Ti halottatok ilyen hibáról a játék kapcsán? Külföldi fórumokat bújtam de végleges megoldást nem igen találtam :\

1x volt olyan, hogy bezártam minden alkalmazást, ami mehet a háttérbe (pl: Steam stb.) és Repairt nyomtam Originbe, majd utána elindítottam, akkor nem dobta a hibát, akkor tudtam is vele haladni, de utána ugyanezzel a módszerrel is crash-el, szóval így játszhatatlan nekem.

 

Esetleg valami ötlet?

 

Köszi előre is, hátha tud valaki segíteni :)

 

(Max új gép lesz a megoldás 1x :P)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Karácsonyra az asszony megvette nekem a játékot, fel is raktam viszont előjött egy hiba, hogy ha ESC-et nyomok, és mondjuk olvasgatom az adatbázist, utána megint csak ESC hogy folytassam tovább a game-t, akkor crash-el a játék, hogy out of video memory texture...

PC-n csak az első pályát játszottam ki, végig csak PS4-esen nyomtam, de abban a rövid időben ilyen hibával nem találkoztam. Tippre azt mondanám, hogy ez a programban valami hiba, valamelyik hardverrel nem kooperál. De ez csak egy vad tipp. Esetleg a játék újratelepítése vagy a VGA driverfrissítése megoldhatja, ha ezeket még nem próbáltad. Esetleg... garanciát nem vállalok. :) 

 

2021. 01. 03. - 16:55, Donát írta:

Jah... Vagy úgy. De akkor ez azt is jelenti, hogy Zeffon csak ez a rom látogatható meg újra? 

Emlékeim szerint igen. Bár a Fallen Order térképeit memorizálni szinte lehetetlen, szóval nem biztos. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

PC-n csak az első pályát játszottam ki, végig csak PS4-esen nyomtam, de abban a rövid időben ilyen hibával nem találkoztam. Tippre azt mondanám, hogy ez a programban valami hiba, valamelyik hardverrel nem kooperál. De ez csak egy vad tipp. Esetleg a játék újratelepítése vagy a VGA driverfrissítése megoldhatja, ha ezeket még nem próbáltad. Esetleg... garanciát nem vállalok. :) 

 

Emlékeim szerint igen. Bár a Fallen Order térképeit memorizálni szinte lehetetlen, szóval nem biztos. :D 

Közben visszataláltam az első romos részhez is. Öhm... Nem volt könnyű. Viszont, kivittem közepes szinten a játékot, ami nagy tett tőlem. És a végén meg sem izzadtam. A dathomiri madár volt a legnehezebb a játékban, de egy kis youtube-ozás hatására sikerült megoldani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
16 perccel korábban, LordGravon írta:

Nemrég láttam egy remek másfél órás visszatekintést/analízisét a Rebels-nek. Nagyon ajánlom mindenkinek.

 

A fickó csinált még egy 3 részes visszatekintést a TCW-re és egyet a Jedi: Fallen Order-ről is.

 

Azokat belinkelem a megfelelő helyekre. :peace:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 évvel később...
  • 2 hónappal később...

Most tartok a 66-os parancsnál(Bár a Ps5 megjött augusztus elején, de magánéleti okok miatt csak most van időm játszani). Brutálisan megrázó. Meg is könnyeztem Jaro Tapal halálát.

Sajnálom hogy nem lehetett a klónokat írtani, mert nekiálltam volna az összest megölni. Persze tudom a chip, de mikor 66-os jelenetet látok bármiben akkor nagyon haragszom rájuk. Persze logika nincs benne ,ez inkább érzelmi kérdés.

Akit meg űrhajón ért a 66-os parancs az eléggé megszívta hiszha a klónok leállítják a mentőkabinok kilövését, akkor csapdába kerülnek a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Steamen akciósan belehet most szerezni a játékot, a sima játék 2.000, a Deluxe Edition kb. 2.800 Ft. Mivel én már a kezdetek óta terveztem vele játszani és a folytatás már itt van a nyakunkon (röpke 3 hónap), ezért kapva kaptam az alkalmon és beszereztem a Deluxe-os verziót. Megvan az ünnepekre a kikapcsolódás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.