Ugrás a kommentre

Star Wars Jedi: Fallen Order


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, kudar írta:

Csak ez a 4 bolygó lesz amúgy?

Spoiler mögött válaszolok erre. Csak a bolygók számát irom le.

 

Hat bolygó van a játékban, amire a hajónkkal el lehet utazni. Illetve a hat bolygón felül van egy rövid időre egy plusz egyedik helyszín úgy a játék középtáján.

Ezekbe a játék legelején lévő bolygót nem számoltam be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leszögezem, eddig tetszik a játék. Nem mondom, hogy végig alacsony volt a vérnyomásom, de aláírom, hogy jó game. Pro és kontra röviden leírom az eddigi benyomásaimat. Most nincs kedvem kimazsolázni, hogy mi spoiler, mi nem, úgyhogy megy az egész spoiler mögé. :) 


 

Spoiler

 

Pro:

- SW-hangulat

- Történet

- Konzisztenicia a kánonnal

- Utalás a TCW és Rebels sorozatokra

- Látványvilág

- Dupla-pengés fénykard, a Galaxis legmenőbb fegyvere! Annyira cool érzés volt ezzel kaszabolni, hogy az hihetetlen. :D 

- Második nővér - asszem új kedvenc Inkvizítorom van.

- BD-1... egyértelműen az új legcukibb droid az SW-ben! :D Még BB-8-et is veri. Pl. amikor le van sérülve a lába, és sántít, mint egy árva kiskutyus, az annyira aranyos... :) 

 

Kontra:

- Mentési rendszer

Szerintem borzalmasan frusztáló, hogy az ember megcsinál adott pályaszakaszt, majd ha véletlenül meghal a következő mentés előtt, kezdheti a legutóbbi meditációs ponttól. Felesleges időhúzás a játék részéről, ami rontja az élményt, és semmire nem jó azon kívül, hogy az időmet és türelmemet pazarolja. 

- Irányítás

Olykor bosszantó, hogy egy szimpla ugrást nehezésre esik végre hajtani a karakternek. Az már csak ráadás, ha e miatt hal meg az ember (pl. a mozgó platformoknál). Az pedig röhej, hogy Lara Croft nagyobbat ugrik a Tomb Raiderben, mint Cal Kestis, aki Jedi. Oké, hogy el lett vágva az Erőtől, és apránként térnek vissza a képességei, de az szerintem nonszensz, hogy egy olyan alap Jedi-skill, mint az Erő-lökés és Erő-húzás nem elérhető a játék elejétől. Nekem baromira hiányzottak. Ahogy a magasabb Erő-ugrás lehetősége is.

- Harcrendszer

Tetszik, hogy itt nem csak egy gombot nyomokatva kell leverni az ellent, hanem összetettebb a dolog, viszont megvan a hátulütője. Oggdo Bogdót kb. huszadjára sikerült megölnöm (ha ciki, na nem), mert ha benéztem a vörös (kivédhetetlen) támadást, sokszor nem volt időm elugrani, vagy védekezni, mert a következő, kisebb harapásaival le is vette az életem másik felét. A respawnoló ellenséggel se vagyok kibékülve, de mondjuk így korrekt, ha én meg újratöltött életet és medikiteket kapok cserébe.

 

A kezdő Barccán kívül eddig a Boganón, a Dathomiron és a Zeffán jártam. Leginkább az Éjnővérek hazája tetszett, mivel sokakkal ellentétben nekem már a TCW-ben is nagyon bejött az Éjnővér-mágia, és a komplett dathomiri kultúra. Szerintem baromi érdekes részei az SW fantasy vonalának. Az animációs sori után jó volt "relisztikusabb" köntösben látni ezt a világot. Kíváncsi vagyok, mit tartogat a folytatás, jelenleg egy Tomb Raider szerű pályán akadtam el a Zeffán, (ahol óriás golyókat kell löködni)... :D  

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Darth Sky írta:

Tetszik, hogy itt nem csak egy gombot nyomokatva kell leverni az ellent, hanem összetettebb a dolog, viszont megvan a hátulütője. Oggdo Bogdót kb. huszadjára sikerült megölnöm (ha ciki, na nem), mert ha benéztem a vörös (kivédhetetlen) támadást, sokszor nem volt időm elugrani, vagy védekezni, mert a következő, kisebb harapásaival le is vette az életem másik felét.

 

Mondjuk Oggdo Bogdo az pont olyan hogy ráérsz kinyirni akkor amikor táposabb vagy, hisz a sztori a kinyirása nélkül is tud haladni. Egyébként nem tudom mennyire mondok újdonságot ezzel, de már a játék elején tudod növelni BD-1 mentőkapszula kapacitását 2-ről 4-re, ha felkeresed az elején a rejtett helyeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

9 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

@Dzséjt

Hol találtad azt a menő cussost? A Dathomiron,vagy másutt?

Nem, nem ott, hanem a Boganón leltem rá. Kell egy bizonyos képesség, hogy eljuss oda, ahol van Konkrétan a falon futás és az ajtóhekkelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Dathormirhoz meg egy tipp: oda egész addig ne menjetek amig nem muszáj.

Azért egy valamiért érdemes korán odamenni.

 

Fél órája végeztem a játékkal, Bogano-Illum 98%, Kashyyyk-Dathomir 94%, Zeffo lemaradt 74%-kal, de oda 2 helyre nem mentem be, mutatja a térkép csak anno nem volt kedvem, mert egy ezeknél közelebbi helyről is fél óra volt mire visszaértem a hajóhoz.

Illum egyik felfedezni valója:
 

Spoiler

s5reqcn9zaaxm7c59hcy.jpg

 

Nem emlékszem pontosan, de valami ilyesmit mond közben "Egy nagy Jedi mester szokott itt meditálni" megeszem azt a kalapot, ha ez nem Filonira egy utalás :D 

 

Kicsit a story végéről:

Spoiler

A holocronos-látomásos rész nagyon üt, olyasmi az a hely, mint ahol Rey is járt az Ach-To-n, meg ahogy bemutatja lehetséges jövőket is nagyon f*sza. A legeslegvégén, mikor meghallottam a szuszogást libabőrös lettem :) Jah majd elfelejtetem, az is durva volt amikor a kis Cal-t irányítjuk hosszabb ideig, gondoltam is mekkora lenne ha épp most adnák ki a 66-ost és lám egyszercsak a klón előveszi a holokomonikátorát és egy ismerős alak jelenik meg rajta. :D  Remélem azért maradt mindenki életben, mert 2. részt is terveznek.

 

Ilumról kifelé menet jó kis dara van, vicces volt nézni ahogy egy teremnyi K2SO droid némi hackelés után egymást pofozza :D

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kudar írta:

Amúgy undorító a youtube. Rá se kerestem egyszer se rajta a Fallen Orderre, és most felmegyek és ott virít velem szembe egy olyan videó aminek annyira spoileres a képe amennyire csak lehet. Hát rohadjanak el.

Épp így jártam én is az imént. Pedig direkt kerültem eddig mindenféle spoilert. Csak az Ep9 és a Mandalorian trailerekre kerestem rá az utóbbi időben, de úgy látszik a youtube-nak ez is elég. Csak a jövő héten lesz lehetőségem megvenni a játékot. Azt várom egész hétvégén, erre belefutok. :angry: 

Amúgy nem értem hogy lehetnek ennyire gyorsak. Ezt több játéknál is megfigyeltem. Megjelenik, és már aznap fenn az egész végigjátszás, sztori elemzés, összes easter egg, final ending videók tömkelege...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, mui-ruy írta:

Épp így jártam én is az imént. Pedig direkt kerültem eddig mindenféle spoilert. Csak az Ep9 és a Mandalorian trailerekre kerestem rá az utóbbi időben, de úgy látszik a youtube-nak ez is elég. Csak a jövő héten lesz lehetőségem megvenni a játékot. Azt várom egész hétvégén, erre belefutok. :angry: 

Amúgy nem értem hogy lehetnek ennyire gyorsak. Ezt több játéknál is megfigyeltem. Megjelenik, és már aznap fenn az egész végigjátszás, sztori elemzés, összes easter egg, final ending videók tömkelege...

 

Egyszerű valaki szabadságot is kivesz ilyenkor vagy otthon él mind1 tolja egész nap mert,ha elkezdni akkor tudni akarja mi a vége. Éjjel nappal Jedi Fallen Ordert tolja. El sem tudná képzelni az ember, hogy egy fan meg egy másik fan között mi különbség lehet gondolok itt arra, hogy valaki már kicsit ''betegesen'' is az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Amúgy nem értem hogy lehetnek ennyire gyorsak. Ezt több játéknál is megfigyeltem. Megjelenik, és már aznap fenn az egész végigjátszás, sztori elemzés, összes easter egg, final ending videók tömkelege...

Hát amióta a streaming ilyen népszerű, hogy vannak akik konkrétan megélni is meg tudnak belőle azóta szerintem nem nehéz elképzelni :) Egyébként én is végigtoltam már. Megjelenéskor éjfélkor kezdtem és tegnap 2 körül végeztem, úgy hogy megnéztem A Mandalori 2 részét a The Deuce utolsó 2 részét, Fallen Order ide vagy oda a Battlefront 2 napi challengeit is megcsináltam + a tegnapi napból elvett még 6-8 órát a bevásárlás meg a lakás takarítás, szóval a valaki ráfekszik rendesen és ha ebből él miért ne tenné, akkor meg lehet ezt csinálni 24 óra alatt még úgy is, hogy mindent felfedezgetsz én is kb. 90%-ra vittem végig. 

47 perccel korábban, Kargarosz írta:

 

Egyszerű valaki szabadságot is kivesz ilyenkor vagy otthon él mind1 tolja egész nap mert,ha elkezdni akkor tudni akarja mi a vége. Éjjel nappal Jedi Fallen Ordert tolja. El sem tudná képzelni az ember, hogy egy fan meg egy másik fan között mi különbség lehet gondolok itt arra, hogy valaki már kicsit ''betegesen'' is az.

Akkor én lehet, hogy beteg vagyok, mert mikor előrendeltem utána egyből beírtam a beosztásomba 3 nap szabadnapot a megjelenés napjaira, aztán végül másik kolléga miatt 4 lett belőle :D Bár igazából nem hiszem, hogy ez betegség, ha szabadnapos vagyok és nincs más programom/teendőm akkor más játékokkal is el szoktam lenni fél napokat (pl.: egy ME: Androméda szintű openworld játék elé le sem ülök ha kevesebb a szabadidőm, mert nem látom értelmét pár óra alatt nem lehet haladni semmit egy olyan játékban) egyszerűen ez kapcsol ki legjobban, más meg a TV-t nézi egész nap ha otthon pihen, arra sem mondjuk, hogy beteges :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Akkor én lehet, hogy beteg vagyok, mert mikor előrendeltem utána egyből beírtam a beosztásomba 3 nap szabadnapot a megjelenés napjaira, aztán végül másik kolléga miatt 4 lett belőle :D Bár igazából nem hiszem, hogy ez betegség, ha szabadnapos vagyok és nincs más programom/teendőm akkor más játékokkal is el szoktam lenni fél napokat (pl.: egy ME: Androméda szintű openworld játék elé le sem ülök ha kevesebb a szabadidőm, mert nem látom értelmét pár óra alatt nem lehet haladni semmit egy olyan játékban) egyszerűen ez kapcsol ki legjobban, más meg a TV-t nézi egész nap ha otthon pihen, arra sem mondjuk, hogy beteges :) 

 

Igazából ezért tettem idézőjelbe, de mikor valaki a saját polóját égeti fel egy 8. rész miatt na az már nekem egy kissé beteges. De embere válogatja kiből milyen érzelmi hullámvasút tör ki. Ezért is írom,hogy fanok között is van különbség.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Kargarosz írta:

 

Ez mit jelent? Az összes pályát felfedezted 90%-ra, és úgy lett vége a játéknak? 

Azt, hogy végig vittem a fő storyt, de maradtak ki egyes bolygókon részek amiket nem fedeztem fel, cuccok amiket nem gyűjtöttem be, ugye a bolygók mellett kiírja, hogy hány %-ra csináltad meg, ezeket átlagoltam és úgy jött ki a kb. 90. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a fő vonal mégse olyan hosszú a játékba ezek szerint. Gondolom úgy lesz több játékidő,hogy minden felé elmész, és utána foglalkozol a fő sztorival. Bár ez is egyén ideje mert valaki meghal vagy 30-szor egy helyen mert ugye mindenki máshogy játszik sőt én consolon nem is tudok PC-én nőttem fel. A másik meg ahogy olvasom a többiektől a mentés nem az igazi. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Kargarosz írta:

Akkor a fő vonal mégse olyan hosszú a játékba ezek szerint. Gondolom úgy lesz több játékidő,hogy minden felé elmész, és utána foglalkozol a fő sztorival. Bár ez is egyén ideje mert valaki meghal vagy 30-szor egy helyen mert ugye mindenki máshogy játszik sőt én consolon nem is tudok PC-én nőttem fel. A másik meg ahogy olvasom a többiektől a mentés nem az igazi. 

 

 

Én is PC-n toltam, egyébként ha Story módon tolod akkor nem fogsz meghalni ellenféltől, max. mélybe zuhanásoktól, de akkor visszarak egyből oda ahonnét ugrottál. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Na én most vittem végig. Hát nálam ez nem az év hanem az évtized játéka. A témában szénné sztárolt God of Warnál sokkalta változatosabb és nekem legalábbis ezerszer szórakoztatóbb volt. Nem mintha a God of War rossz lenne csak ott azért a végén óriási hiányérzettel álltam fel a játék mögül. Hát itt ilyesmi nem volt. Nekem se térképpel se mentési rendszerrel nem volt gondom. A sztori pedig valami elképesztő. Nagyok voltak az elvárásaim mert a Respawn-ról hallottam, hogy értenek a single player-es játékokhoz, de messze felülmúlta minden elvárásomat. Volt ahol könnybe lábadt a szemem annyira megható volt.

Az meg hogy mennyire szervesen kapcsolódik az egész a kánon világához az valami lenyügöző. A korábbi kánon eseményekre nem csak szorványos utalásokat tesznek. Ennél sokkal de sokkal messzebb mennek.

Azt mondom a Last Jedi bemutatója óta ez a legjobb Star Wars produktum. Remélem az ep.9 még ezt túlszárnyalja. Az szép befejezése lenne ennek az SW szempontból pazar évnek.

 

A Dathormirhoz meg egy tipp: oda egész addig ne menjetek amig nem muszáj.

Meggyőző volt, úgyhogy én is megvettem. Most telepíti. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zeffo-t feljavítottam 91%-ra, de már nem nagyon találok magamtól olyan helyet amit ne nézhettem volna meg, szóval most egy kicsit pihentetem a játékot és majd egy youtube videó kíséretével felfedezem a maradékot egy kis idő múlva. 

 

 

Jó lenne ha majd jönne egy bizonyos fajta játékmód hozzá, most az istenért nem jut az eszembe a neve, ha agyon ütnek se, úgyhogy körül írom: annyi rémlik hogy valami "+" van a nevében ha jól emlékszem, a lényege az, hogy újrajátszhatod a játékot az elejétől, de úgy hogy az előző végigjátszás során feloldott képességek megmaradnak, a Witcher 3-nak is volt ilyen módja.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is a végére értem. 22 órát toltam a gémbe és kb az összes bolygó 90% felett lett.

Nagyon tetszett a gém, minden hibájával együtt. Idén simán bekerült nálam a top3 játék közé.

Majd még írok róla később de még kicsit gondolkoznom kell rajta és elkezdenem várni az első DLCt, ami nagyon remélem, hogy lesz! :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy,

Spoiler

 

a narancssárga fénykardot hogy lehet megszerezni? Illetve csak ez a 3 szín (kék, zöld, narancssárga) van?

Ismerősöm azt mondta, hogy előrendelői ajándékként kapta, ami érdekes, mert én is előrendeltem, de csak a kék, zöld színek elérhetők. Miről maradtam le? :hmm: 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Sky írta:

Amúgy,

  Spoiler elrejtése

 

a narancssárga fénykardot hogy lehet megszerezni? Illetve csak ez a 3 szín (kék, zöld, narancssárga) van?

Ismerősöm azt mondta, hogy előrendelői ajándékként kapta, ami érdekes, mert én is előrendeltem, de csak a kék, zöld színek elérhetők. Miről maradtam le? :hmm: 

 

 

Beírtad a kódot amit az előrendeléshez kaptál? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Akkor a fő vonal mégse olyan hosszú a játékba ezek szerint. Gondolom úgy lesz több játékidő,hogy minden felé elmész, és utána foglalkozol a fő sztorival.

10-15 óra játék akkor is van benne ha nem keresgélsz csak viszed a sztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dei írta:

Lenne egy kérdésen azokhoz, akik végigjátszották a játékot.

  Spoiler elrejtése

Illumra vissza lehet később még jönni, vagy mindent elsőre fel kell ott venni?

 

A Story végigjátszás után azon a bolygón kívül ahol végződik a játék és a Braccán kívül bárhová visszamehetsz, meg persze végigjátszás előtt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A Story végigjátszás után azon a bolygón kívül ahol végződik a játék és a Braccán kívül bárhová visszamehetsz, meg persze végigjátszás előtt is.

Végül is nem bíztam semmit a véletlenre, hanem felszedtem és beszkenneltem mindent. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.