Ugrás a kommentre

A galaxis helyzete a IX. rész után


Whill

Ajánlott hozzászólás

17 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

J.J. megerősítette, hogy Finn azt akarta elmondani Reynek, hogy ő maga is Erőérzékeny.

Én azt hittem azt akarja mondani, hogy szereti Reyt.

21 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szerintem se mostanában. Ha jól emlékszem, Daisey, Boyega és Isaac megerősítették, hogy a 9. résszel végeztek a karaktereikkel. Vagyis élőszereplős sorozatra nem számítok.

Kíváncsi vagyok, hogy a közeljövőben elszaparodnak-e az Ep9 utáni EU kiadványok, mint anno az Ep6 után, vagy egy másik éra kiépítését kezdik meg. Ha ez utóbbi lesz, akkor is bízom benne, hogy foglalkoznak valamennyit az Ep9 utáni eseményekkel. Legalább vázlatosan, hogy kell elképzelni a Galaxis és a fontosabb karakterek helyztetét Palpatine és a Rend végső bukása után.

Igen, nagyon jó lenne, ha könyvek és képregények elmennének a IX utánra. De amíg nem tudják,hogy milyen történeteket akarnak a IX után, addig nem biztos, hogy lesznek regények és képregények.

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak hogy ez most véglegesebb, mondjuk ez a filmből teljesen lejön, már aki látta nem csak nézte. :P

Véglegesebb, mint A Jedi visszatér végén látható ünneplés? Csak azért, mert mutattak pár helyszínen lezuhanó csillagrombolókat? Édeskevés egy ilyen jelensorozatban bemutatni a Végső Rend bukását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az szerintem ekkora ellenállást látva nem lehet számottevő. Poe mondja, hogy a galaxis fellázadt. De ezt leszámítva minden arra lett kihegyezve ebben a filmben, hogy itt ennek most vége. :) 

Mondjuk olyan lázadós montázs az EpVI végén is volt, mégis maradt még Birodalmi haderő a filmet követően. Az igaz, hogy itt legalább tönkrevágott csillagrombolók is bekerültek a montázsba, nemcsak ünneplő tömeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Édeskevés egy ilyen jelensorozatban bemutatni a Végső Rend bukását.

A VR Exogolon bukott meg. Az volt a teljes flotta, amit Poe-ék szétlőttek. Mondjuk a Kijimit kilövő Csillagrombolóval nem tudom mi lett. Visszatért Exogolra? A rész végi montázsban szerintem ER hajókat tettek tönkre. De Dzséjt majd kijavít. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

A VR Exogolon bukott meg. Az volt a teljes flotta, amit Poe-ék szétlőttek. Mondjuk a Kijimit kilövő Csillagrombolóval nem tudom mi lett. Visszatért Exogolra? A rész végi montázsban szerintem ER hajókat tettek tönkre. De Dzséjt majd kijavít. :P

Persze hogy ER rombolók voltak. Gyakorlatilag mikor a Sith flottát legyőzték utána a hajóhad elment és leszedték a bolygók felett lévő csillagrombolókat. Nyilván nem mutatták az egészet, mert akkor most is ott ülnénk, de az a montázs az összes bolygó felett lévő csillagrombolóra vonatkozott. Az Ep8 után ezekkel a rombolókkal kezdték meg a Galaxis megszállását. Egyet pedig otthagytak elrettentésnek.

Olyan ez az egész mint az EP3-ban a Jedi irtás. Mutattak párat de szinte az összes Jedivel ez történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Véglegesebb, mint A Jedi visszatér végén látható ünneplés? Csak azért, mert mutattak pár helyszínen lezuhanó csillagrombolókat? Édeskevés egy ilyen jelensorozatban bemutatni a Végső Rend bukását.

Szerintem ennyi fért bele a filmbe. A lezuhanó csillagrombolók a különféle világokon (Bespin, Jakku, Endor) annak jelképei, hogy a Galaxis minden pontján egyszerre lázadtak fel, és gyűrték le a vezetőség nélkül maradt, zavarodott Első Rendet. Nyilván maradnak kisebb, ilyen-olyan apró frakciók, de a birodalmi helyzetből kiindulva, ezeknek nincs sok jelentősége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

A lezuhanó csillagrombolók a különféle világokon (Bespin, Jakku, Endor) annak jelképei, hogy a Galaxis minden pontján egyszerre lázadtak fel, és gyűrték le a vezetőség nélkül maradt, zavarodott Első Rendet.

Ez önmagában kevés lenne, mert ezt az üzenetet az EPVI végi jelenetek is sugallhatták. Szerintem itt a részleteken van a hangsúly. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Ez önmagában kevés lenne, mert ez az üzenetet az EPVI végi jelkenetek is sugallhatták. Szerintem itt a részleteken van a hangsúly.

Ha azt nézzük, a Birodalom végzetes sebet kapott az Endornál, majd 1 évre rá össze is omlott. Ott annyi volt a különbség, hogy Palpatine mesterkedése révén létrejött egy új birodalom (az Első Rend) csírája. Ez a kiemelt rész ezúttal elméletileg nem játszik. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Donát írta:

A VR Exogolon bukott meg. Az volt a teljes flotta, amit Poe-ék szétlőttek. Mondjuk a Kijimit kilövő Csillagrombolóval nem tudom mi lett. Visszatért Exogolra? A rész végi montázsban szerintem ER hajókat tettek tönkre. De Dzséjt majd kijavít. :P

Na ez az, hogy simán ki tudnak majd találni sztorikat a túlélő Első Rend/ Végső Rend erőire. Ne feledkezzünk meg a rohamosztatosokról sem. Ezeket fanatizálták. Persze voltak olyanok, akiket nem sikerült. De ebből is lehetni egy jó történet. Finn és volt rohamosztatos társai felszabadítják a maradék rohamosztagost.

23 perccel korábban, Frenkie írta:

Persze hogy ER rombolók voltak. Gyakorlatilag mikor a Sith flottát legyőzték utána a hajóhad elment és leszedték a bolygók felett lévő csillagrombolókat. Nyilván nem mutatták az egészet, mert akkor most is ott ülnénk, de az a montázs az összes bolygó felett lévő csillagrombolóra vonatkozott. Az Ep8 után ezekkel a rombolókkal kezdték meg a Galaxis megszállását. Egyet pedig otthagytak elrettentésnek.

Olyan ez az egész mint az EP3-ban a Jedi irtás. Mutattak párat de szinte az összes Jedivel ez történt.

Pontosan, mint a Jedi Tisztogatás. És annak is voltak szép számmal túlélői. Amikhez történetek csatlakoztak.

15 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szerintem ennyi fért bele a filmbe. A lezuhanó csillagrombolók a különféle világokon (Bespin, Jakku, Endor) annak jelképei, hogy a Galaxis minden pontján egyszerre lázadtak fel, és gyűrték le a vezetőség nélkül maradt, zavarodott Első Rendet. Nyilván maradnak kisebb, ilyen-olyan apró frakciók, de a birodalmi helyzetből kiindulva, ezeknek nincs sok jelentősége.

Nyilván nem fért bele. Én azt valószínűsítem, hogy az Első Rend/Végső Rend maradéka még legalább 1 évig, vagy 2-3 évig komolyabb fejtörést okozhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom elvileg az ep.6 után még játszva fent maradhatott volna. A Birodalomnak nem annyira az endori csata mint inkább a Parázs-hadművelet vetett véget. Ők maguk kezdték el felszámolni a saját erőforrásaikat, részben azért mert az Ismeretlen Régióban akartak újraszerveződni, oda viszont már csak az erőseket akarták vinni. Palpatine kvázi megbűntette a saját Birodalmát amiért hagyták hogy megöljék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább az ER maradvány okozhatja majd a gondot, mintsem a Végső Rendé. Ha a Kijimiz szétlövő Xystan nem tért vissza az Exegolra, akkor abból csak 1 csillagromboló maradt mrg, azt pedig 2-3 erősebb lázadó hajó játszva szétkaphatja. Azt remélem hogy a 9.rész után játszódó művekben, egy sokkal jobban megváltozozz Galaxist mutatnak majd be, új államokkal és erőviszonyokkal. Az Utóhatás trilógia óta tudjuk hogy az ÚK mellett létezett számtalan más állam, csak azok kisebbek voltak. Ezek helyzetére jó volna pár utalás a jövőben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 31. - 14:35, Donát írta:

De Dzséjt majd kijavít. :P

Nem szükséges, mindegyik Resurrgent volt. :) 

2019. 12. 31. - 16:25, Iqvi írta:

Inkább az ER maradvány okozhatja majd a gondot, mintsem a Végső Rendé.

Igazából szerintem már azok sem. Az Első Rendnek nagy és ütőképes flottája volt, de még így is kisebb haderővel bírt, mint az új Köztársaság, aminek meg a leszerelési törvénynek hála jóval kisebb ereje volt, mint amekkorával a Birodalom vagy a Köztársasági Nagy Hadsereg bírt. A haderők méret alapján így állítható fel sorrend (természetesen erejük teljében):

 

1. Első Galaktikus Birodalom

2. Galaktikus Köztársaság

3. Független Rendszerek Konföderációja (szeparatisták)

4. Új Köztársaság

5. Egyesített szabad flotta

6. Végső Rend

7. Első Rend

8. Szövetség a Köztársaság Visszaállításáért (Lázadók Szövetsége)

9. Ellenállás

 

Az más kérdés, hogy mérettől függetlenül mennyire ütőképesek ezek a haderők. A legerősebb a KNH volt, mert az méretben is galaktikus haderő volt, változatos erőkkel rendelkezett és háborúra készült minden. A Birodalom ugyan a legnagyobb, de ütőképessége a "gyorsan, sokat és olcsón" elv miatt finoman szólva is megkérdőjelezhető, nem is csoda, hogy egy olyan kicsi, szedett-vedett hadsereg, mint a Lázadók Szövetsége fel tudta vele venni a harcot.

És hiába volt az új Köztársaság hadserege nagyobb, mint az Első Rendé, utóbbi fejlettebb és erősebb hajókkal bírt, a Supremacy-ről és a Csillagpusztítóról nem is beszélve - utóbbi jótékony hatását láttuk is. Viszont a kisebb haderő miatt még így is tartottak annyira az új Köztársaságtól, hogy a nyílt, elhúzódó és kétesélyes háború helyett szépen szétdurrantották a Hosnian-rendszert, vele a köztársasági flotta gerincét.

 

Viszont így, hogy lényegében mindenki szembefordult az Első Renddel, ami már eleve súlyos veszteségeket szenvedett el (Csillagpusztító, Supremacy, csak a filmekben 8 Resurrgent és egy Mandator IV), kétlem, hogy a megmaradt Resurrgentek és (ha van még) Mandator IV-esek gondot fognak okozni. Eleve nem hiszem, hogy akárcsak Resurrgentből sok maradt. A galaktikus méreteket öltött haderővel szemben egy olyan megtépázott hadsereg, ami a vezetőit és az erősítés lehetőségét is elvesztette, valószínűleg gyorsan kapitulálni fog. Lehetnek majd még kisebb-nagyobb konfliktusok, de a Birodalomnak és utódainak az exegoli csatával biztos lőttek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Plusz a filmben azt mondja Poe, hogy "soha nem látott méretű flottát" építettek... Akkor nem nagyobb volt a Birodaloménál is a VR flottája?

Nem biztos, hogy szó szerint értette. De ha igen, akkor is valószínűleg a saját korszakukra utalt. Tehát, hogy pl. az ER-nél nagyobb volt. És maga a flotta valószínűleg az ÚK-énál is durvább lehetett, még ha maga a haderő nem is ért fel ahhoz. Már ahhoz, ami még létezett korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz a flotta még mindig nem egyenlő egy teljes hadsereggel. Flotta lehet háromezer és három hajó is, egy hadsereg meg akár ezer flottából is állhat. Az könnyen lehet, hogy ekkora flottát, azaz ennyi hajót egy rakásra még senki nem szórt össze és rendezett csoportba egyetlen helyen, de ez még nem jelenti azt, hogy az nagyobb is a Birodalom vagy a Köztársaság teljes hadseregénél.

A Birodalomnak amúgy fénykorában 25 000 birodalmi csillagrombolója volt (és ez csak a csillagrombolók, hol vannak még a TIE vadászok, a kisegítő űrhajók, a felszíni haderőről nem is beszélve, bár ez utóbbi ez esetben irreleváns). Szerintetek az Exegolon ennél több Xyston volt? Én erősen kétlem. :) 

 

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A VR+ER flotta együtt nagyobb volt, mint az Egyesített flotta?

Együtt valószínűleg nagyobb lett volna, ezért is győzhetett volna. De az Első Rend megriktult és szét is volt szóródva a Galaxisban, a Sith Flotta meg nem ment sehová. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Simán eltudnám képzelni az új rendszerben mint katonai vezetőt. Ráadásul már most tábornok, szóval miért ne? Persze függ attól milyen államforma lesz az új felállásban. 

 A politikai berendezkedés az mondjuk most egy érdekes dolog. A Lázadók Szövetségében ugye rengeteg olyan szenátor volt, aki még a régi Köztársaság Szenátusában kezdte meg pályafutását, az új Köztársaság vezetői is ezek közül kerültek ki, illetve az olyan fiatalabbak közül, akik a Birodalom Szenátusában vágtak neki politikai karrierjüknek - utóbbiak egy részéből lettek például a centralisták. Ezek túlélték a háborút, az fix, de nem hiszem, hogy még egyszer valaki is elfogadná őket egy Köztársaság vezetésében.

Viszont a régi politikusok nagy része mára halott vagy olyan vén, hogy jobb, ha már a temető és nem egy szenátus felé veszik az irányt. Azok a fiatalok, akik pedig Leiával egyidősek voltak és jobban hittek a Köztársaságban, pedig javarészt odavesztek a Hosnian-kataklizmában.

Az is beszédes, hogy az Ellenállás tisztán katonai szervezet volt. Nem voltak ott se szenátorok, se civil tanács, csak admirálisok és tábornokok.

Szóval jó kérdés, hogy sikerül-e újra összefogni a Galaxist egy Köztársaság zászlaja alatt (csak ne legyen legújabb Köztársaság), aminek a vezetése immár mentes a régi Köztársaság és a Birodalom vezetőitől, azok idejétmúlt vagy haszonleső felfogásától. Vagy egy ideig megmarad a Galaxis egységes galaktikus kormány nélkül, és inkább kisebb frakciókra oszlik szét. Én inkább utóbbira szavazok, mert Finnből, Poe-ból vagy Rose-ból nem nézem ki, hogy politikai pályára lépnének.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

vagy Rose-ból nem nézem ki, hogy politikai pályára lépnének.

Kéne egy új trilógia Rose politikai pályafutásáról. Hogy élné már mindenki. :D Rengeteg szenátusi jelenettel, Rose pedig lilára festethetné a haját és lehetne állatjogvédő és persze mellette femináci aktivista. Finnek és Poe-nak ebben elég lenne mellékszereplőként feltűnni, természetesen, mint friss házasok. :D Azért trollkodásból csak bejelentenék pár ilyet a Disney-től a kritikus hangok után. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval jó kérdés, hogy sikerül-e újra összefogni a Galaxist egy Köztársaság zászlaja alatt (csak ne legyen legújabb Köztársaság),

Lehetne pl. Független Rendszerek Szövetsége, hogy kicsit módosítsanak a felálláson. Ezeknek lehetne egy kormánya és kész is. De akár több szövetség is létrejöhet, amit jól meg lehetne csinálni pl. csak a különböző csoportosulásokra jellemző ruházatokkal, hajókkal, stb. Ez tök jó alap lenne. Kigyúlt a luminous a fejemben most. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Kéne egy új trilógia Rose politikai pályafutásáról. Hogy élné már mindenki. :D Rengeteg szenátusi jelenettel, Rose pedig lilára festethetné a haját és lehetne állatjogvédő és persze mellette femináci aktivista. Finnek és Poe-nak ebben elég lenne mellékszereplőként feltűnni, természetesen, mint friss házasok. :D Azért trollkodásból csak bejelentenék pár ilyet a Disney-től a kritikus hangok után. :D 

Viccen kívül, szerintem Rose-tól nem lenne karakteridegen egy politikai pályafutás a 9. rész után. Lehetne Padmé-hoz hasonló szerepe, azaz hogy rabszolga felszabadításért és egyéb ilyesmi ügyekért küzd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A vérvonal kicsit elgondolkodtatott a galaxis jövőjéről is. Tovább gondolkodva a történteken, az jól látszik, hogy talán nem lesz harmadik (negyedik) Köztársaság. Ez az államforma az ÚK idején annyira befuccsolt, hogy abban a formájában értelmetlen. Rendben van, hogy a Birodalom megmaradt felforgatói és hívei okozták a legfőbb bajt de önmagában ez kevés lett volna ha egy erős államszervezetet sikerül felhúzni. Szerintem inkább egy föderáció-szerű államforma következik majd, amit talán az új Jedi lovagok foghatnának össze. Rey múltja viszont megint puskaporos hordó, hiszen ha kiderül, hogy Palpatine vér csörgedezik az ereiben akkor ugyanúgy járhat mint Leia. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mindenképpen érdekes kérdés, szerintem most majd lesz egy hosszabb rövidebb átmeneti időszak a galaxis életében, amikor még nagy államalakulatok nem fognak szerveződni, és inkább mindenki a helyreállításra fog fókuszálni, plusz a Jedi Rend is majd most fog el csak igazán újászerveződni a 66-os parancs után. Kelk majd legalább 100, 120 év szerintem hogy ezek az új bolygóközi államok formálódni kezdjenek, plusz hogy Rey, Palpatine öröksége is a homályba vesszen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey múltja miatt senkinek sem kell aggódnia, mert Rey-en kívül mindenki halott, akinek erről tudomása volt. Rey meg csak nem olyan ostoba, hogy a Skywalker név felvétele után bárkinek is elmondja, hogy ő valójában egy Palpatine. Leiát az tönkretette, hogy Vader volt az apja, ezután öngyilkosság lenne bárkinek elmondani, hogy Rey Palpatine strand-castjának a lánya. Ráadásul, mire a Jedik odajutnak, hogy újra számolni lehessen velük galaktikus mércével, Rey már az Erő honában lesz. Ne feledjük, 10 ezer Jedi kevés volt ahhoz, hogy rendet tartson a Galaxisban, és voltak olyan világok, ahol csak legendának tartották őket. Jó, ha Rey életében már 100 főt fog számlálni a Rend, ami egy országban is kevés lenne, nemhogy egy galaktikus kormányban. Szerintem több száz év elfog telni addig, amíg a Jedi Rend eléri régi fényét.

 

Amúgy, bennem az is felmerült, hogy lehet, hogy az új Köztársaság amúgy nem fog a feledés homályába veszni. A főváros odaveszett, sok politikus meghalt, és pár dolgot (például a haderő egy részét) újjá kell építeni, ugyanakkor a tagbolygók megvannak, sok politikus él és virul, és új politikusokat is lehet választani. Módosítanak egy-két törvényt (pl. a haderőt nem szerelik le ezúttal), felépítenek néhány új hajót, kijelölnek egy új fővárost, aztán uccu, mehet is minden tovább. Az Első Rend-Ellenállás konfliktus mindössze egy évet ölelt fel, és igazán nem is volt olyan galaktikusan felforgató, mint a klón háborúk vagy a polgárháború. A Magvilágokig igazán el sem jutott a konfliktus, a Peremvidék nagyját sem borította lángba. Az Ellenállás megakasztotta, mielőtt elindult volna, a galaktikus flotta meg eltaposta a parazsat.

Szóval szerintem innen még simán lehet folytatni a Köztársaságot, csak nem szabad hagyni a haderő leszerelését, és egy erős kezű vezető kell az élére. Palpatine mérgezése és a régi Köztársaságban nevelkedettek (lásd Mon Mothma) félelmei nélkül az állam talpra állhat és folytathatja a Galaxis felvirágoztatását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az ÚK ezután talpra fog állni, akkor szerintem max a megmaradt néppárti világokra fog korlátozódni egy jó ideig, szóval még kisebb lesz. A haderő törvényt mindenképp reformálni kell, sok más dologgal egyetemben. Viszont a galaxis most szerintem mindenképp egy kicsit magába zárkózottabb lesz, 65 zűrzavaros, háborútól szabdalt, mégha az utóbbi nem is volt olyan durva, mint a polgárháború vagy a klón háború, év után a világoknak újra rá kell találniuk önmagukra, hogy elkezdődjön egy jobb galaktikus élet felépítése. Ebben pedig a Jedi Rendnek pedig előbb utóbb mindenképpen szerepet kell majd vállalnia. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Iqvi írta:

Kelk majd legalább 100, 120 év szerintem hogy ezek az új bolygóközi államok formálódni kezdjenek, plusz hogy Rey, Palpatine öröksége is a homályba vesszen.

Én bízom abban, hogy Rey-t nem fogják csak úgy átugorni. Ha csak könyvben is, de jó lenne látni miként formálta a Jedi rendet.

 

33 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy, bennem az is felmerült, hogy lehet, hogy az új Köztársaság amúgy nem fog a feledés homályába veszni. A főváros odaveszett, sok politikus meghalt, és pár dolgot (például a haderő egy részét) újjá kell építeni, ugyanakkor a tagbolygók megvannak, sok politikus él és virul, és új politikusokat is lehet választani. Módosítanak egy-két törvényt (pl. a haderőt nem szerelik le ezúttal), felépítenek néhány új hajót, kijelölnek egy új fővárost, aztán uccu, mehet is minden tovább. Az Első Rend-Ellenállás konfliktus mindössze egy évet ölelt fel, és igazán nem is volt olyan galaktikusan felforgató, mint a klón háborúk vagy a polgárháború. A Magvilágokig igazán el sem jutott a konfliktus, a Peremvidék nagyját sem borította lángba. Az Ellenállás megakasztotta, mielőtt elindult volna, a galaktikus flotta meg eltaposta a parazsat.

Szóval szerintem innen még simán lehet folytatni a Köztársaságot, csak nem szabad hagyni a haderő leszerelését, és egy erős kezű vezető kell az élére. Palpatine mérgezése és a régi Köztársaságban nevelkedettek (lásd Mon Mothma) félelmei nélkül az állam talpra állhat és folytathatja a Galaxis felvirágoztatását.

Az a baj, hogy az ÚK nem működött. A teljes politikai elit totális csőd volt. Ráadásul a centristák 99%-a mind Birodalom rajongó, akik az ÚK-ból való kiválást tervezték. Na most ezek után miként lehetne folytatni ezt a szerveződést? Milyen alapon? Ráadásul a néppártiak se voltak tökéletesek. Mert mit mondjunk akkor, amikor az első kancellár-jelöltjük azt tervezte a megválasztása esetén, hogy elsorvasztja a poziciót ahelyett, hogy erős kézzel összefogná a galaxist? Csak azért mert rettegett egy újabb "Palpatine"-tól? Most, hogy a vén lókötő másodszor is lecsapott, vajon mennyi esély lenne rá, hogy a néppárti szenátorok egy erős kezű vezető megválasztását támogatnák? Még annyi se, mint korábban.

Ez egy szép rózsaszín szemüveges álláspont, hogy alig egy évig tartott a háború... De mivel is járt ez? Igen, ezekből akár tanulni is lehetne, de én nem látom azt az anyagot ami felül tudna emelkedni a kicsinyességen. Talán Ransolm Casterfo élére állhatna valamilyen támogatható kezdeményezésnek, ami az egységet szolgálná, de mást momentán nem tudok elképzelni. Persze nem is nagyon ismerek. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom-pártiságból azért remélem jópárakat kigyógyitott a Hosnian pusztulása. A Vérvonal idején már a Birodalom kegyetlenségei kicsit elvesznek a múlt ködében. Az hogy micsoda rémtetteket követtek el a Birodalom rajongói az viszont nagyon friss az ep.9 után. Emiatt nem hinném, hogy túl sok maradása lenne azoknak a galaktikus politikában akik bármilyen szinten szimpatizálnak a Birodalommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

A Birodalom-pártiságból azért remélem jópárakat kigyógyitott a Hosnian pusztulása. A Vérvonal idején már a Birodalom kegyetlenségei kicsit elvesznek a múlt ködében. Az hogy micsoda rémtetteket követtek el a Birodalom rajongói az viszont nagyon friss az ep.9 után. Emiatt nem hinném, hogy túl sok maradása lenne azoknak a galaktikus politikában akik bármilyen szinten szimpatizálnak a Birodalommal.

 

Igen, ez még kérdéses, hogy miként hatottak a történtek a politikai elitre. Az szép, hogy Palpatine ellen sose látott galaktikus flotta sorakozott fel, de ezt az összefogást valahogy meg is kellene tartani. Nehogy az legyen, hogy ahogy telik-múlik az idő, megint elpuhulnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én bízom abban, hogy Rey-t nem fogják csak úgy átugorni. Ha csak könyvben is, de jó lenne látni miként formálta a Jedi rendet.

Rey olyan prominens karakter az ep9 után, hogy mindenképpen foglalkozni fognak majd vele szerintem ha lesz a kilenc után történet. A Jedi Rend újáélesztése kapcsán megkerülhetetlen figura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.