Ugrás a kommentre

Star Wars filmek mozis megtekintései


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

18 órával ezelőtt, Odumin írta:

Egyszer azért még jó lenne moziban megnézni Lucas hexalógiáját, bár tartok tőle, a Duna Plázás Ep.II. premier vetítést aligha fogja bármi is überelni.

Ez nálam az EPIII és EPVII premier.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez nálam az EPIII és EPVII premier.

Az Ep.III. premier nekem valahogy már nem volt olyan hangulatos, talán mert rányomta a bélyegét az, hogy előreláthatólag az utolsó SW, plusz az egyik haverom nem is ért rá, aki a másodikon ott volt. A másikat meg már csak Szegeden néztem, és semmi körítés nem volt a tök üres Plázát, és a mozi előtt kígyózó sort leszámítva, ahol egyesével csekkolták be az embereket, mint valami repülőtéren. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...
22 órával ezelőtt, ati írta:

A baljós árnyakkal tegnap elkezdődtek az sw filmek mozis vetítései.

Ahogy néztem a termeket elég nagy az érdeklődés.

Innen tervez valaki menni?

Emlékeztetőül ep1-6, köztük a zsivány egyes.

 

Én a Corvinos megtekintések közül egyedül a TLJ-t tudtam megnézni, de most a Momnál be tudom pótolni, ami jó is, mert ott egy-egy vetítéshez kellett alkalmazkodni, itt pedig egy-egy hétig rendesen műsoron lesz, több moziban is.

 

Tegnap meg is néztem kezdésképp a TPM-et. Ez volt életemben a 3. mozis nézésem, 1999-ben még a mozi ennél kimaradt, de 12-ben a 3D-verziónál már ott voltam, és azóta láttam egy klubos vetítésen is. Habár jól szórakoztam - mint mindig -, vagy a 4K változat nem túl jó nagyvásznon, vagy a Mom kópiája, vetítési beállításai hagynak kivetnivalót maguk után: nem láttam feketéket, az egész tiszta pasztelles szürkés volt, rengeteg-rengeteg életlen képet láttam. Sajnos így az élő arcok és a CGI háttér közötti illesztés, blur-ös életlenség is jobban kijött, ami simán lehet, hogy azért volt, mert a 4K verzió itt már erősen a 12-es 3D változatra alapozva készült, és simán lehet, hogy 3D-ben ez befogadhatóbb volt. Nem tudom, ennél jobbra emlékeztem a képminőség terén... A hang is halk volt a moziban, de ez a hangzásvilág így is világbajnok minden téren, Sebulba TADA-TADA-TADA-TADA fogatjától a gungan hadsereg energy shield-jén felfogott lövésekig. Ben Burtt és Matt Wood brutálisat alkottak. Főleg a TLJ friss mozis emléke után volt ez a képminőség egy kicsit lebukós. Elmondható, hogy a practical effectek tényleg jobban öregednek 30-40 éves távlatokban, mint a CGI, még ebben a filmben is a neimoidiaiak sokkal királyabbak mint néhány CGI lény. De pl. a víz alatti lények vagy Jabba tök jól nézett ki most is! Abban is biztos vagyok, hogy 1999-ben a filmkép sokkal jobban összeállhatott a szemcsés 35 mm-es analóg kópiákon, amiken alapvetően vetítették akkor, hiszen ez még olyan kamerákkal forgott, és akkor még a szakmai sztenderd az volt. 2002-ben az AotC volt a szakmai úttörő abban, ami ma már sztenderddé vált, a digitális kamerás forgatásban és a digitális kópiás vetítésben.

 

(A félreértés elkerülése végett, nem a film nyilvánvalóan zseniális látványvilágáról beszélek itt, hanem hogy a konkrét filmkép 2024-es retinapixelekre szokott szemünkhöz hogyan öregedett, és nyilvánvalóan John Knoll, Doug Chiang és a többiek korukban is és most is a félisten státuszt joggal vívták ki.)

 

Lehet, nem ártana egy nem kontárkodásba hajló, de gondos remasterelése a prequeleknek, akár egy 8K-ra. Mondjuk ez így a 25. évfordulóra tökjól kapóra is jött volna.

 

Durva, hogy a Corvinos vetítés után, úgy, hogy most sok moziban van egy héten át és még a Bem is most műsorra tűzte, szinte tömött teremben néztük. Ez tuti, hogy külföldön is így van, ahol a TPM az egyik legnagyobb rerun bevételt hozta valaha. Ezt nyilván a Lucasfilm is látja, és ez, azon túl, hogy az új alkotásokra is hatással van a prequel megítélése és ezen filmekre való reflektálás 2015-höz képest, nyilván a prequel merchandisera és magukra a filmkiadásokra, filmfelújításokra is hatással lesz.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A MOM moziban voltam párszor és elég jó képminősége van simán lekörözi a cinema city termeit. 

Tegnap viszont a gobuda-ban néztem meg a filmet és ott is gyenge volt a kép.

Valahogy nekem is a CGI gyengének tűnt amit otthon azért nem vettem ennyire észre.

Tuti nem a mozikkal van baj szerintem lehet a kópia gyenge vagy tényleg ennyire rosszul mutat az a régi CGI mai szemmel mozivásznon.

Akik a Corvinban nézték mit tudnak erről mondani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, ati írta:

A MOM moziban voltam párszor és elég jó képminősége van simán lekörözi a cinema city termeit. 

Tegnap viszont a gobuda-ban néztem meg a filmet és ott is gyenge volt a kép.

Valahogy nekem is a CGI gyengének tűnt amit otthon azért nem vettem ennyire észre.

Tuti nem a mozikkal van baj szerintem lehet a kópia gyenge vagy tényleg ennyire rosszul mutat az a régi CGI mai szemmel mozivásznon.

Akik a Corvinban nézték mit tudnak erről mondani?

 

Nem én vagyok a leginkább "vájt szemű", de a Corvinban számomra tökéletes volt a látvány, semmi ilyen avittság nem tűnt fel. Sőt, épp azt beszéltük utána, hogy a film milyen jól öregedett, a látványban nem volt semmi zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Durva, hogy a Corvinos vetítés után, úgy, hogy most sok moziban van egy héten át és még a Bem is most műsorra tűzte, szinte tömött teremben néztük. Ez tuti, hogy külföldön is így van, ahol a TPM az egyik legnagyobb rerun bevételt hozta valaha. Ezt nyilván a Lucasfilm is látja, és ez, azon túl, hogy az új alkotásokra is hatással van a prequel megítélése és ezen filmekre való reflektálás 2015-höz képest, nyilván a prequel merchandisera és magukra a filmkiadásokra, filmfelújításokra is hatással lesz.

Szinte mindegyik előadás teltházas. Brutális az érdeklődés.

Ne feledjük hogy aki most 18 éves tehát felnőtt, még nem is élt amikor ezek a filmek mentek.

Én 31 éves vagyok mégse tudtam megnézni az előzmény trilógiát moziban.

Ezek a filmek több generációnak kimaradtak. 

És akkor nem is beszéltünk még az eredeti trilógiáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton nekem is sikerült végre megnéznem, szintén a GoBuda moziban. Ezen a vetítésen kimondottan kevesen voltak, a moziterem 1/3-a ha megtelt talán, pedig nem volt egy nagy terem.

Ez volt az első alkalom, hogy láttam a Baljóst, mert mikor kijött, voltam vagy 5 éves.

Nem bántam meg, óriási élmény volt végre moziban is látni azt a SW filmet, ami anno rajongóvá tett! A nyitószöveg végére kicsit könnyes is lettem.
(Az egyetlen dolog, ami hangyányit elrontotta az élményt nekem, a hátam mögött ülő tinédzser csapat, akik a film második felétől fogva végigpofázták az egészet. :angry: Nem értem, hogy az ilyen minek jár moziba, beszélgetni az utcán is lehet, és azért fizetni se kell.)
 

Én hullámzónak éreztem a képminőséget. Javarészt nagyon szép volt, de voltak kifejezetten homályos részek és fura módon (nekem) 3d-s hatást keltő jelenetek is (pl. a Naboo-it csatánál, vagy mikor Qui-Gon megmenti Jar-Jar-t az MTT-től). Nem értek hozzá, meg moziban is viszonylag rég voltam már, úgyhogy lehet csak beképzelem a dolgot. :oops:
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egyszerűen nem értem mi van most a moziban az sw filmek kópiáival. 

Ugye múltkor beszéltük, hogy az ep1 minőségével voltak gondok. Na az ep2 már jobb volt, az sem tökéletes de valamivel jobb. Most az ep3 megint nagyon gyenge. :(

Lemennek az előzetesek, reklámok jó minőségben majd mikor kezdődik a film egyszerűen sz*r lesz az egész.

Mint mikor a 4k blu-ray után berakod a dvdt. A Mustafaros jelenetek már-már vhs szint. :(

Nem tudom a felbontás a baj vagy a bitráta nem értek hozzá.

Azt sem értem,  hogy a digitális világban, hogy lehet egy film rossz minőségű. Hisz nem szalagról megy ami idővel megkophat. 

Mostmár nagyon csalódott vagyok. Rohadtul vártam, hogy végre moziban láthassam az eredeti 6 filmet amikhez soha nem volt szerencsém. 

Nem is olcsó, rengeteg időt elvesz felutazgatni csak ezért Pestre.

Nem tudom a maradék filmeket megnézzem-e. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi lehet a gond? A szinkronos verziók gyengébbek? Vagy ezek a mozik más kópiákhoz jutottak hozzá? Vagy ennyivel rosszabb a vetítőgépük?

Ugye mi a Corvinban eredeti nyelven néztük felirattal, semmi baj nem volt a minőséggel, még a OT filmjei is nagyon szépek voltak, a többiről nem is beszélve.

 

Csütörtökön nézzük a Rogue One-t a MOM-ban, most már kíváncsi vagyok, ilyern szempontból az milyen lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, ati írta:

Végül milyen volt a minőség?

Nem volt tökéletes. Ahogy már irtam, nem én vagyok az, akinek ilyen egyből feltűnik, de most szerintem akkor is észrevettem volna, ha nem figyelek külön erre. Nem volt igazán éles a kép, kicsit olyan érzés volt, mint 10 évvel ezelőtt, még a HD korszak előtt tévében látni egy látványos filmet. A Corvinban határozottan sokkal jobb volt a képminőség az összes filmnél, a régieknél is. Nem tudom, mi lehet itt az, ami ennyire más. A kópiák csak ugyanazok, nem?

 

Ez a film értékéből persze semmit nem von le, most is ugyanolyan fantasztikus volt, főleg a vége, mint eddig. :) A zenéje meg egyenesen remekmű!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Pildi írta:

Nem volt tökéletes. Ahogy már irtam, nem én vagyok az, akinek ilyen egyből feltűnik, de most szerintem akkor is észrevettem volna, ha nem figyelek külön erre. Nem volt igazán éles a kép, kicsit olyan érzés volt, mint 10 évvel ezelőtt, még a HD korszak előtt tévében látni egy látványos filmet. A Corvinban határozottan sokkal jobb volt a képminőség az összes filmnél, a régieknél is. Nem tudom, mi lehet itt az, ami ennyire más. A kópiák csak ugyanazok, nem?

Szerintem a vetítőgép lehet a ludas. Valószínű valamilyen képalkotó alkatrészt cserélni kellene már benne....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a reklámok előzetesek is rosszak lennének.

Úgy tűnik a forgalmazó az összes sw filmet ilyen minőségben kapta meg.

Mondjuk kérhetnének másik változatot.

Vagy játszák le Disney+-ról vagy bevigyük nekik a blu-rayt? :D

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Pildi írta:

Nem volt tökéletes. Ahogy már irtam, nem én vagyok az, akinek ilyen egyből feltűnik, de most szerintem akkor is észrevettem volna, ha nem figyelek külön erre. Nem volt igazán éles a kép, kicsit olyan érzés volt, mint 10 évvel ezelőtt, még a HD korszak előtt tévében látni egy látványos filmet. A Corvinban határozottan sokkal jobb volt a képminőség az összes filmnél, a régieknél is. Nem tudom, mi lehet itt az, ami ennyire más. A kópiák csak ugyanazok, nem?

 

Ez a film értékéből persze semmit nem von le, most is ugyanolyan fantasztikus volt, főleg a vége, mint eddig. :) A zenéje meg egyenesen remekmű!

Szerinted így megéri moziban nézni vagy otthon jobban jár az ember?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, ati írta:

Szerinted így megéri moziban nézni vagy otthon jobban jár az ember?

Biztos vagyok benne, hogy megéri. Azért egész más egy kényelmes moziszéken, sötétben teljesen belefeledkezni egy filmbe, ahol nincs zavaró tényező, mint otthon tévén nézni. Akármilyen jó a tévé, mégse olyan élmény, mert nem biztos, hogy sötétet tudsz csinálni, csöngethet a szomszéd, vagy a család ott nyüzsög, hiszen lehet, hogy nem mindenki akarja nézni azt a filmet. Ha nincs házi mozitermed, ami sötétíthető, lezárható, akkor szerintem teljes élményt csak a mozi adhat. :) Legalábbis nekem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Pildi írta:

ahol nincs zavaró tényező,

 

Pont a moziban ne lenne? Zörögnek a rágcsálni valókkal, valaki nem fér a székében rugdossa a háttámlát, valamelyik nem bír ki 2 órát WC nélkül, szerencsésebb esetben csak kitakarja a képet amíg ki-be mászik, de az igazi katarzis, ha abban a sorban foglal helyet az ilyen, amiben ülök. Akkor van akit annyira nem is érdekel a film csak unatkozott otthon aztán eljöttek a haverokkal és közbe pofáznak. Vagy ha van kisgyerek annak is lehet, hogy nem áll be a szája stb-stb. 

Akármilyen kényelmes lehet egy moziszék azt nehezen üti, hogy fetrengek az ágyon film nézés közben olyan pozícióban ahogy akarok, nem kell azon feszülni, nehogy túl kihuzzam magam aztán a mögöttem lévő meg nem lát :D Plusz ugye ha nem ismerős ül mind a két oldalon akkor a karfát se lehet kihasználni normálisan. Extrém eset, de mindkettőben volt részem, szóval előfordulhat, hogy részegek és/vagy büdösek foglalnak helyet az ember közelében... jah meg a legmennyeibb úgy nézni egy filmet, hogy a háttérből 4-5 percenként elhangzanak a dik, a rák(os) vagy a tesó szavak akár bármilyen permutációban kombinálva is:D

 

Részemről a házimozi a nyerő az esetek nagy többségében, az ok ha beülök moziba, hogy a film annyira érdekel, hogy nem szeretném, ha spoilerbe futnék amíg nem lehet otthon megtekinteni ez kb. a Marvel és az SW filmeknél van. Amúgy is a Volt egyszer egy Hollywood óta megfogadtam, hogy én csak látvány filmre megyek moziba 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Pont a moziban ne lenne? Zörögnek a rágcsálni valókkal, valaki nem fér a székében rugdossa a háttámlát, valamelyik nem bír ki 2 órát WC nélkül, szerencsésebb esetben csak kitakarja a képet amíg ki-be mászik, de az igazi katarzis, ha abban a sorban foglal helyet az ilyen, amiben ülök. Akkor van akit annyira nem is érdekel a film csak unatkozott otthon aztán eljöttek a haverokkal és közbe pofáznak. Vagy ha van kisgyerek annak is lehet, hogy nem áll be a szája stb-stb. 

Akármilyen kényelmes lehet egy moziszék azt nehezen üti, hogy fetrengek az ágyon film nézés közben olyan pozícióban ahogy akarok, nem kell azon feszülni,:D nehogy túl kihuzzam magam aztán a mögöttem lévő meg nem lát :D Plusz ugye ha nem ismerős ül mind a két oldalon akkor a karfát se lehet kihasználni normálisan. Extrém eset, de mindkettőben volt részem, szóval előfordulhat, hogy részegek és/vagy büdösek foglalnak helyet az ember közelében... jah meg a legmennyeibb úgy nézni egy filmet, hogy a háttérből 4-5 percenként elhangzanak a dik, a rák(os) vagy a tesó szavak akár bármilyen permutációban kombinálva is:D

 

Részemről a házimozi a nyerő az esetek nagy többségében, az ok ha beülök moziba, hogy a film annyira érdekel, hogy nem szeretném, ha spoilerbe futnék amíg nem lehet otthon megtekinteni ez kb. a Marvel és az SW filmeknél van. Amúgy is a Volt egyszer egy Hollywood óta megfogadtam, hogy én csak látvány filmre megyek moziba 

Kinek mi a helyzet az otthoni mozizással. Nálunk csak akkor lehet nyugodtan tévezni, ha egyedül vagyok, vagy a többség alszik. Különben nincs nyugalom. Akármennyire csörög a zacskó a moziteremben, sehol sincs nálunk egy átlagos estéhez képest. :)

 

Emiatt én nem is vagyok annyira érzékeny erre, engem nem zavar a popcorn evés vagy a halk beszéd. Ami zavar viszont, ha akkor bóklásznak be előttem nagy kajás pakkokkal, amikor már megy a film. Ehhez minimum 15-20 percet kell késni.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért abba a terembe elmentem volna ahol a Rogue One-t vetítették tegnap. :)

Nem volt rossz. :)

A MOM-ban az 1. terem nézőtere olyan, mint valami éjszakai lokálé: vörös bársony kényelmes fotelek, párosával kisasztal lámpával, zsámoly a lábaknak. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Pont a moziban ne lenne? Zörögnek a rágcsálni valókkal, valaki nem fér a székében rugdossa a háttámlát, valamelyik nem bír ki 2 órát WC nélkül, szerencsésebb esetben csak kitakarja a képet amíg ki-be mászik, de az igazi katarzis, ha abban a sorban foglal helyet az ilyen, amiben ülök. Akkor van akit annyira nem is érdekel a film csak unatkozott otthon aztán eljöttek a haverokkal és közbe pofáznak. Vagy ha van kisgyerek annak is lehet, hogy nem áll be a szája stb-stb. 

Akármilyen kényelmes lehet egy moziszék azt nehezen üti, hogy fetrengek az ágyon film nézés közben olyan pozícióban ahogy akarok, nem kell azon feszülni, nehogy túl kihuzzam magam aztán a mögöttem lévő meg nem lát :D Plusz ugye ha nem ismerős ül mind a két oldalon akkor a karfát se lehet kihasználni normálisan. Extrém eset, de mindkettőben volt részem, szóval előfordulhat, hogy részegek és/vagy büdösek foglalnak helyet az ember közelében... jah meg a legmennyeibb úgy nézni egy filmet, hogy a háttérből 4-5 percenként elhangzanak a dik, a rák(os) vagy a tesó szavak akár bármilyen permutációban kombinálva is:D

 

Részemről a házimozi a nyerő az esetek nagy többségében, az ok ha beülök moziba, hogy a film annyira érdekel, hogy nem szeretném, ha spoilerbe futnék amíg nem lehet otthon megtekinteni ez kb. a Marvel és az SW filmeknél van. Amúgy is a Volt egyszer egy Hollywood óta megfogadtam, hogy én csak látvány filmre megyek moziba 

 

 

Mintha én írtam volna. Moziba már csak "kényszerből" megyek. A 4K Sony tv-men sokkal jobb a kép mint a mozi képe, viszont a hang jobb a moziban. Igaz van 5.1 hangrendszerem, de a panelban nem akarok paraszt lenni hogy felnyomom a hangerőt, így viszonylag halkan nézem a filmeket, de elég jól hallok így nem gáz. Én se örülnék ha a szomszéd ordíttatná a filmet. Kölcsönös tisztelet a lényeg.

Az otthoni mozizáshoz még az ad plusszt hogy nem kell reklámot bámulni, akkor kezdem mikor akarom, ha wc-zni kell leállítom stb.

Viszont én egyedül élek és tök sötétet is tudok csinálni, bár én nem szeretem a teljes sötétet, mert a szemnek sem tesz jót. Raktam a tv-re hátul ledszalagot körbe és azt bekapcsolva nagyon jó mozihangulat van a szobában.

 

Ugyanakkor @Pildi szempontjai is teljesen érthetőek, egy családban megnézni egy filmet szinte lehetetlen lehet. Még ha nem is érdekli a többi családtagot, akkor is ott mászkálnak, mosogatnak, kiviszik a szemetet, azaz olyan háttérzajjal járhat ami kizökkent a filmből. Teljesen érthető hogy egy családban élő ember jobban szeret mozizni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.