Ugrás a kommentre

Közösen a VILÁG körül


Donát

Ajánlott hozzászólás

Én mindegyik repteret beleszámolom, amelyiken jártam, kinézettől függetlenül.. :) De érdekes, mert valaki abszolút ellenzi azt, hogy ha egy országnak csak a repterén járt, akkor ő valójában járt abban az országban. Sőt, én olyat is olvastam már, aki vonattal/autóval konkrétan átutazott egy egész országot, mégse számolja bele a bejárt országok listájába. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második külföldi utam a tavaly megejtett görög utazás volt. Családdal mentünk, és azért esett erre az úti célra a választásunk, mert korábban még egyikünk sem járt tengerparton. Az Égei-tenger mellett fekvő kis település idális célnak tűnt. Egész pontosan Nei Poriba mentünk, ami egy kisebb tengerparti város, vagy inkább nevezzük falunak, ami kifejezetten üdülőtelepnek épült. 

 

Őszinte leszek: az odavezető utat nem ismételném meg. Több, mint 20 óra buszozással jutottunk el Budapestről Nei Poriba, ami talán egyértelmű, miért nem volt a legkellemesebb az első néhány óra után. Gyakorlagilag minimális mozgástér volt a buszon, és csak 2 óránként álltunk meg egy-egy 10 perces pihenőre, illetve mozogni kicsit. Az egyik legrosszabb az volt, amikor 3 órát kellett várnunk az egyik határnál. Mondtam is, hogy nem érdekel, mennyivel drágább, legközelebb biztos repülővel utazom. Pedig a cég megtette, amit lehetett. Este még filmet is vetítettek a buszon, és lekapcsolták a fényeket, hogy lehessen aludni. Aludni nem tudtam, de jobb híján gyakorlatilag kiolvastam a teljes Lando-trilógiát az oda-vissza úton. :D 

 

Mivel semmit nem aludtam, hulla fáradtan érkeztem meg Görögországba, de a napsütés, a hangulat, és a tengerparti feeling kárpótolt mindenért. Miután végig ültük az idegenvezetők által biztosított eligazítást, az első utunk a tengerparta vezetett, ahol el is illant a fáradtság. Remek volt megmártózni a tengervízben. A törzshelyünk a "Paradise" Beach Bar volt, ahol szinte minden nap toltunk egy jó kis gyrost, vagy egyéb finomságot. :D A záróeste pedig ingyen bort adtak, ami szép gesztus volt. 

67387a126bf8b7a7efac490ee4b39d06.jpg

A szeptember pont ideális volt, mert a Nap nem égetett meg minket, viszont strandoláshoz alkalmas meleget teremtett. Ami meglepett, hogy milyen sós a tengervíz. Néha, amikor a számba került, megdöbbentő volt a kontraszt az édesvízzel szemben. A tengerfenékről egy rakás kagylót sikerült gyűjteni. :) 

 

A kirándulások alkalmával a következő napok során sikerült feljutnunk az Olimposz hegységre, ami méltán híres, mint a görög főistenek szülőhelye. Íme az olimposzi istenek székhelye: 

9a579da117f25d4d5a8d0ce5d0b9bd70.jpg

Itt megnézhettük "Zeusz fürdőkádját", ami gyakorlatilag egy kis "pocsolya" volt, de szép mitológiai sztorit szőttek mögé. Ami sok egyéb jelenségre is igaz Görögországban.

 

"Zeusz fürdőkádja":

eb812cd5dd019767895bb20a9c2af979.jpg

 

Sajnos Zeusszal nem sikerült találkoznom, csak ilyen formában. :)

190b9f576d55793f8210ba0605e98fab.jpg

 

Aztán megnéztük Platón várát is, illetve a Szent Dionisziosz-kolostort, amiről csatolok képet. A kilátás már-már mesébe illő volt.

58e5db126d311a9eb2c4b67c9a834f5b.jpg

 

Tenger, ameddig a szem ellát. :)  
86e3635e5f43e6410b6c007befb20600.jpg

 

Lett volna lehetőségünk Athén megtekintésére is, de végül sajnos nem éltünk vele. Éjféli ébresztővel, másnap késő esti hazaérkezéssel nem fért volna bele "kényelmesen", ezért úgy döntöttünk, hogy majd máskor, és inkább mást fedezünk fel.

 

Összességében kellemes út volt, Görögország pedig gyönyörű hely. Az ételek is finomak voltak, az emberek pedig szimpatikusak. Szerencsére voltak más magyarok is, így könnyebben lehetett barátkozni. Remélem, egyszer sikerült Athént is felfedeznem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olasz körút 2019 1/4

 

Tavaly szeptemberben voltam egy ismerősömmel Olaszországban, és egy ideig agyaltam, hogyan lehetne jól bemutatni az utat. Végül arra jutottam, hogy szétszedem több posztra, mivel 8,5 napos volt az út, ami alatt több helyen is jártunk, és bár megoldható lenne, de kár lenne egy posztban kb. 3 kép csatolásával megoldani. A rövidebb posztokat könnyebb átolvasni, így maradt a hosszabb, de darabokra osztott leírás.

Valóban nevezhető körútnak, mivel 3 tartomány 6 (valójában 9) városában jártunk :) Nevezetesen: Firenze, Siena, Pisa, Lucca, Bologna és a Cinque Terre 4 városkája.

Már maga az utazás is érdekesen alakult. Firenzébe csak átszállással van járat, amihez nem éreztünk nagy kedvet, így maradtunk Pisa repterénél, a város úgyis célpont volt. Viszont mivel kis reptér, nincs mindennap járat, akárhogyan kalkuláltuk, hazafele útra mindig horror árban jött ki a repjegy. Szóval fogtam magam, és szétnéztem a Wizzairnél, találtam is viszonylag közeli repteret Bolognában. Így aztán egy nappal és egy várossal tovább tartott az út, mint ahogy eredetileg terveztük, de a plusz költség nem érte el a Pisából való hazaút repjegy árát!

Alapvetően remek út volt, tudtam volna értékelni, ha a második napon nem kezd el fájni a torkom, és nem - szó szerint - lábon hordok ki egy vírusos megfázást az utazás alatt :( 

Ahova mindenképpen visszamennék (és tervezem is), az Firenze, Siena és a Cinque Terre, de bárhol el tudnék még tölteni egy kis időt.

 

Pisa

Pisa egy bájos kisváros, a ferde torony körüli komplexum az egyetlen kiemelkedő látnivalója az egyébként alap olasz építészet mellett, az Arno Firenzéhez hasonlóan keresztül folyik rajta. A reptere valóban kicsi, egy Pisamover nevű automata kis shuttle teszi meg a vasúti pályaudvarra tartó 5 perces utat. Egy napra mindenképpen megéri, mi ebéd körül érkeztünk, verőfényes napsütésbe (közben Mo-n reggel csak +1 fok volt), lényegében délután nagyjából végigsétáltuk, amit érdemes volt. A torony és az egész komplexum csodaszép, érdekes élményt ad fellépcsőzni a toronyban, nem érezni túlzott mértékben a ferdeséget, sőt gyorsan hozzá lehet szokni. A földszinti helyiségben olyan állni, mintha minden egyenes lenne, egy rúd jelzi a valódi egyenest, ami odabent ferdének látszik. 

Több napig is itt volt a szállásunk, mivel innen utaztunk több másik városba. Két vasútállomása van, mi a kisebbik közelében laktunk, mivel ez volt közel a toronykomplexumhoz. Innen két irányba ágazik szét a vasút, Y-forma alakzatban. A szállásunkra úgy tudtunk eljutni, hogy az Y két szára közötti majdnem egy km hosszú aluljárón sétáltunk végig. Itt egy kép az aluljáróról, ahol igen sűrűn megfordultunk 4 nap alatt. Szerintem sok komment nem szükséges: 

 

wbzZa5m.jpg

 

Kilátás a toronyból:

i2dynxy.jpg

 

tlQUhnu.jpg

 

3 nap múlva visszamentünk, mivel az első esténken egy zártkörű koncert volt a Dómban, nem lehetett bemenni. Sajnos aznap délelőtt fél óránként jött egy felhőszakadás, szóval vannak esős képeink is. Érdekes, hogy a "hagyományos" tornyos pózolós képek közül pont egy aznapi sikerült, útitársam szeme nem a legjobb, nehezen tudta belőni a képeket, esőben pláne, de véletlenül sikerült egy:

 

0BZMXHk.jpg

 

Lucca

Délutánra kisütött a nap, így a Luccába tervezete kiruccanás bár rövidebb volt a tervnél, lényegében összejött. Lucca csak 20 perc vonattal Pisából, és hasonlóan bájos olasz városka, szerintem valamivel jobb a hangulata, mint Pisának. Több kisebb nevezetessége is van, pl. itt született Puccini. A belvárost ma is körülveszi a majdnem 4 km hosszú városfal, ahonnan szép a kilátás, mi végig gyalogoltunk rajta. A városfalon este:

 

DoBhDL5.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olasz körút 2019 2/4

Cinque Terre

A második napon elvonatoztunk La Speziába (kb, egy óra út), ahonnan átszállással további 5 perc után eljutottunk a Cinque Terrébe. Ez a terület már Liguriában található a tengerparton, egy kis nemzeti park, öt halászfaluval. Persze festői szépségük miatt turistacélponttá váltak, és jóformán ebből élnek, a halászat és borászat mára háttérbe szorult. A kis falvak kb. öt-öt perc vonatútra vannak egymástól, de hajóval is végiglátogathatóak. A vasút többnyire alagutakban vezet, van olyan falu, ahol alagútban lehet kiszállni, és onnan bejutni a faluba. Egy nap alatt bejárható, de ha esetleg valaki hegymászásra vagy hosszabb hegyi sétára is vállalkozik, akkor érdemes több napot eltölteni itt. Az utolsó falu már a homokos tengerpart mellett terül el egy hosszú stranddal, aki szeretne kicsit lustálkodni a tengerparton, annak is érdemes több napra jönni. Lényegében minden megtalálható ezen a kis területen, ami kell egy remek pihenéshez. Ide szeretnék egyszer visszamenni. 

A turisták nagy száma miatt az utazás a falvak között nem zökkenőmentes. Bár sűrűn járnak a vonatok, azokra nem mindig fér fel mindenki, és akkor is meg kell küzdeni a felszállási lehetőségért, futkosni a vonat mellett, hogy melyik ajtónál van még akár egyetlen talpalattnyi hely, hogy hering módjára utazzunk öt percet :D Persze a több kilométernyi utat meg lehet tenni a hegyen gyalog (bár ha jól emlékszem, nem minden falu között), vagy hajóval a tengeren. Mi odafele vonatoztunk, visszafele az út nagy részét hajóval tettük meg. Nem tudom, hogy lesznek-e még olyan vonatos élményeim, mint ott voltak, persze ha visszamegyek, biztosan.

Az egyik falut kihagytuk, mert annyira magasan van a sziklákon, hogy fel kellett volna buszozni, így passzoltuk, de elég volt a másik négyet besétálni, belemártani a lábunkat a tengerbe, halat enni, és élvezni a 30 fokos nyarat meg a vakító napsütést. 

Egy kép az első falu vasúti megállójában. A kép jobb oldalán valamennyi látszik a tengerből, a vasút mellett meredek sziklafal vezet le a tenger felé.

 

o5s5jnJ.jpg

 

Két kép a falvakról. A neten nagyon sok olyan kép található, amelyekhez hasonlót mi nem igazán tudtunk fotózni, pl. a tenger felől, vagy extrémebb helyekről készített fotók.

 

YlZ6dHR.jpg

 

WDMbeo3.jpg

 

Bologna

Ahogy korábban említettem, Bolognából repültünk haza. Mindössze egy óra vonatút egy átszállással Firenzéből (ahol 3 napot töltöttünk el), vagy gyors járattal 15-20 perc, ha megfizeti valaki a kb. háromszoros jegyárat. Úgy terveztük, hogy pénteken, a 8. napunkon reggel átvonatozunk, és a másnapi haza indulásig megnézzük a várost. Végül csak később tudtunk indulni, ezért lényegében egy délután és este maradt a városra, mert másnap dél körül indult a gépünk. Ennél ez a város sokkal többet érdemel. Emilia-Romagna székhelye, a régió nagyjából Toscana és Lombardia között található. Itt alapították Európa első egyetemét (1088), ma is működik. Az 1500-as években épített épületben jártunk, megnéztük a régi könyvtárat és az anatómiai termet, ezek látogatható részek. Több nevezetes temploma, látnivalója van a városnak, nekünk csak a Santuario di Madonna di San Lucára volt időnk, és ide mindenképpen szerettünk volna eljutni. Nem a templom miatt, ami egy dombtetőre a városon kívül épült, hanem annak a majdnem 4 km hosszú árkádsornak a kedvéért, ami innen indul lefelé és be a városba, majd ott is folytatódik. Helyi busszal vagy kisvasúttal lehet feljutni, utóbbi annyiban jobb, hogy kapunk angol nyelvű tájékoztatást a város látnivalóiról, amelyek mellett elmegy a vonat. Mi ezzel mentünk fel, majd gyalog jöttünk le az árkádsoron. A város egyébként is tele van árkádokkal, a nagyobb utak mellett a gyalogosjárdák a legtöbb helyen árkádsorral fedettek. A templomtól induló fedett árkád 666 boltívet tartalmaz. Itt egy fotó róla.

 

AFlwiBG.jpg

 

Végül este valamilyen fesztiválon vacsiztunk, érdekes élmény volt. És ha bárki azt gondolja, hogy a magyar reptér kicsi, akkor menjen el a bolognai reptérre, na az tényleg kicsi! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olasz körút 2019 3/4

Siena

A csodás nyár után harmadnap megkaptuk az esőt a nyakunkba, és még a vasút sem volt kegyes hozzánk, de azért mi elindultunk reggel Sienába lesz, ami lesz alapon. A közlekedési problémák időigénye és az eső miatt a városból nem láttunk annyit, amennyit szerettünk volna. Utóbbi kb. fél óránként leszakadó zivatarok képében érkezett, és mivel Siena dombokra épült, nincs egyetlen vízszintes útja sem, az eső szabályosan folyik az utcákon, a turisták a falak mentén, itt-ott kerestek menedéket a zivatarok elől, ez is egy érdekes tapasztalat volt. Mindenesetre a város gyönyörű, imádtam, szóval ide még biztosan lesz egy utam, persze legközelebb próbálunk napsütést kifogni :D 

Siena gótikus város, ez jelenti a vonzerejét, az óvárosa a világörökség része, tele középkori épületekkel. Itt alapították a világ legrégebben működő bankját, a Banca Monte dei Paschi di Sienát (1472, ma is működik, Mo-n nincs jelen).  Fotó az épület előtt:

 

NFRjl3P.jpg

 

Persze, ahogy sok olasz városban, Sienában is fő nevezetesség a Dóm és a hozzá tartozó múzeum, kápolna, stb. A kápolna eddig a legszebb, amit láttam, és a Dóm is a legszebbek közé tartozik a világon. Elképesztő a mozaikpadlója, amit csak az év egy részében, nyár végén, ősszel lehet látni, nagyrészt lefedik, szerencsére mi láthattuk. Íme, egy részlet: 

 

vkgceSL.jpg

 

A város főtere, a Piazza del Campo kb. legyező formájú, nagyjából 800 éves, itt tartják a híres Paliot, vagyis lovasversenyt. Utóbbi megtekintésére nem pályázom, de a tér a városházával - szintén sok száz éves darab, és egy része még ma is városházaként működik - több misét is megér! Nem tudtam olyan fotót készíteni, ami képes lenne visszaadni a tér nagyszerűségét, a hangulatát, fantasztikus élmény volt ez is. Persze a tér sem vízszintesen helyezkedik el, a szélekről a két "szár" középpontja felé lejt. Azért született néhány fotó, itt van egy. A kép jobb oldalán látható a városháza egy része.

 

hYa4PR1.jpg

 

Sokkal alaposabb felfedezést is megérne a város és környéke, több néznivalóra nem jutott időnk, nem volt lehetőségünk, de majd legközelebb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Olasz körút 2019 4/4
Firenze

Fő célpontunk Firenze volt, 3 napot töltöttünk el a városban, de úgy érzem, hogy kevés volt a 3 nap, sok minden kimaradt. Nem véletlenül az egyik elsődleges turista célpont nem csak Olaszországban, hanem Európán belül. Közepes méretű város, szinte minden bejárható gyalog, látnivalók tömegével. Ez az a hely, ahol minden utcára jut egy csodás látnivaló. Persze emellett tele van kávézókkal, éttermekkel, a mostani helyzettől eltekintve eléggé nyüzsgő város. Ha a Dóm környékén tisztességes fotót szeretne valaki készíteni, akkor korán menjen, mert különben tömeg tömeg hátán várja, és nehéz jó képeket készíteni. Mi korán mentünk városnézni :D Firenze számtalan nevezetességgel rendelkezik, több helyre csak időpont-foglalással lehet bejutni (nekünk volt, de külön posztot érne meg, hova hogyan sikerült).  
Minden tetszett! Legnagyobb hatása a Vénusz születése festménynek az Uffiziben, a Dávid szobornak és magának a központi helyet elfoglaló Dómnak van. 
Biztosan sokan láttatok már képeket a városról, ezért néhány kevésbé látványos, de érdekes képet csatolok.
Egy fotó az Uffizi két szárnyát összekötő folyosón kattintva, háttérben a Palazzo Vecchio és a Dóm Kupolája látszik. És itt is folyik építkezés időnként. 

ExfHhl0.jpg

Ha valaki estleg ismeri Dan Browntól az Infernot, akkor olvasott (látta a filmben) a Palazzo Vecchioban található Térképek Terméről. Egy fotó a korabeli Magyarországról. Sajnos az üveg miatt nehéz volt olyan fotót készíteni, amin valami nem tükröződik:

1apKhJT.jpg

A központi vásárcsarnok felső szintje, ahol gyorsétkezdék találhatóak, egyszerű, de jó vacsorát lehet itt enni, amennyiben nem a városban keresünk egy éttermet magunknak. Hát nem egy pláza stílus: 

rPXPieu.jpg


Végül egy montázs a Dóm egyes részeiről. Szerintem az egyik legszebb templom a világon ezekkel a gyönyörű díszítésekkel, egészen lenyúgöző. A belseje viszont eléggé jellegtelen, sőt kifejezetten korlátozva van, hogy belül mely részét lehet megnézni. A Dóm Kupolája egy építészeti remekmű. A Kupolát 600 éve kezdték el építeni Brunelleschi tervei alapján és irányításával, a legnagyobb fesztávolságú kőből és téglából épült kupola a világon. Csak a 20. században tudták túlszárnyalni, persze más anyagokból és építészeti megoldásokkal. Még ma sem lehet pontosan tudni, hogyan sikerült a kor tudásával létrehozni, ráadásul egyedülálló technikával. Gyalog fel lehet jutni a kupol tetejére, és nem is a kilátás miatt érdemes felmenni, hanem azért, hogy közben megcsodálhassuk a kupola belső szerkezetét. A középső képen valamennyire látszik, ahogy az útvonal a kupola két héjazat között vezet, a korabeli munkások is ezeket a járatokat használták. Látszik a kupola íve is. A másik képen pedig jól láthatóak azok a téglák, amelyek kizárólag ehhez az építékezéshez készültek. Huh, sokat tudnék írni erről, nagyon izgalmas építészetileg, egy könyvet is elolvastam róla :D 

hVAw0jI.jpg


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit irigyellek titeket. Én eddig Magyarországon kívül Ausztriába, Horvátországba, Németországba, Szlovákiába, és Szlovéniában voltam.

Szeretnék eljutni Itália történelmi városaiba, Egyiptomba, Isztambulba, és Jeruzsálembe. Esetleg Izlandra is eltöltenék egy kis időt, hogy megtapasztaljam milyen az ottani nyugodtam északi felfogásban élni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Iqvi írta:

Piramisjáték lesz az irigykedés ha így fojtatjuk

Akkor azt megnyertem. :lol: Én - ha a távolságot nézzük - Mátra/Visegrád/Üllő/Jászberény városaiban/helyein voltam a legmesszebb. Talán az egyetem segít majd ebben - ha jobbra fordul az idő. :D:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Fives írta:

Kicsit irigyellek titeket. Én eddig Magyarországon kívül Ausztriába, Horvátországba, Németországba, Szlovákiába, és Szlovéniában voltam.

Szeretnék eljutni Itália történelmi városaiba, Egyiptomba, Isztambulba, és Jeruzsálembe. Esetleg Izlandra is eltöltenék egy kis időt, hogy megtapasztaljam milyen az ottani nyugodtam északi felfogásban élni. 

Még megvalósíthatod ezeket az álmokat. :) Ugyan mostanában a helyzet nem kedvez az utazásnak sajnos, és egyelőre bizonytalan, hogy mikor lesz ebben változás, de nagyon remélem, hogy lesz. Amit szívem szerint nem sírok vissza, az a turista hordák jelenléte szinte minden frekventáltabb helyen, ami az elmúlt 10 évben egyre inkább jellemzővé vált. Értem ez alatt az egy napra kiröppenő vagy a tengerjáró hajókkal kikötő csoportokat, akiket a helyiek sem komálnak, mert minőségi élményekre nem kíváncsiak, alig fogyasztanak, de lépni sem lehet tőlük. Ha ettől megszabadulnánk egy jó időre, az lenne a jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Fives írta:

Kicsit irigyellek titeket. Én eddig Magyarországon kívül Ausztriába, Horvátországba, Németországba, Szlovákiába, és Szlovéniában voltam.

Szeretnék eljutni Itália történelmi városaiba, Egyiptomba, Isztambulba, és Jeruzsálembe. Esetleg Izlandra is eltöltenék egy kis időt, hogy megtapasztaljam milyen az ottani nyugodtam északi felfogásban élni. 

Szerintem ez nem kevés, sokan egyetlen országban sem jutnak el :) És ha figyelembe veszek két fél napos villámlátogatást (Ausztria, Svájc), akkor én is 5 országban jártam (Nagy-B, Franciao. és Olaszo.), más kérdés, hogy Olaszországban többször is :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Akkor azt megnyertem. :lol: Én - ha a távolságot nézzük - Mátra/Visegrád/Üllő/Jászberény városaiban/helyein voltam a legmesszebb. Talán az egyetem segít majd ebben - ha jobbra fordul az idő. :D:hehe:

Fiatal vagy még, bőven lesz idő még bejárni a világot. 

 

Én is inkább akkor kezdtem el külföldre járni, mióta önálló keresetem van. De azért még bőven van hova eljutni, olyan alapvető helyeken nem voltam még, mint Nagy-Britannia vagy Franciaország. Idén Japán lett volna a nagy terv, de a járvány miatt ennek OFF lett sajnos. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azóta járok, amióta a magam keresetéből telik erre, és kezdetben nagyon kevésből kellett mindent megoldani, így nagyon nomád körülmények között, de azért mentem. :) Hátizsákkal, sátorral, vonattal kétszer jártam meg Görögországot 3-3 hétre, 20 és 22 évesen, barátokkal, és óriási élmény volt. Vonatoztunk, kompoztunk, bejártunk egy-két szigetet is. Aztán ugyanígy Ausztriát és Svájcot, az kevésbé volt napos, annál inkább esős. :)Emlékszem, volt olyan, hogy zuhogó esőben vertünk sátrat a kempingben, kicsi camping gázfőzővel megmelegítettük a sátor előterében a konzerv kaját, aztán kitettük az esőre az evőeszközöket, mosogatás helyett. :D Olyan is volt, hogy Párizsban (szintén hátizsákkal, de Youth Hostel szállással) napokig esett az eső, beázott a cipőm, mert kilyukadt a talpa a sok menéstől, emiatt napokig cuppogtam a beázott cipőmben, de nem volt rá pénzem, hogy vegyek egy másik akármilyen nem beázós cipőt, meg a szálláson kapott reggelin kívül csak napi egy szendvicsre telt a pénzemből, de ez akkor nem zavart, mert boldog voltam, hogy végre láthatom a szerelem városát. :)Ezek tök kalandos utak voltak, egyhavi nyári diákmunka jövedelméből telt rá, és szabadnak éreztük magunkat tőle.

Ma már persze nem így szeretek utazni, kényelemszeretőbb vagyok sokkal, de most már több pénzt is tudok erre szánni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig a következő országokban jártam (sorrend lényegtelen):

 

Szlovákia

Szlovénia

Románia

Ukrajna

Szerbia

Ausztria

Lengyelország (csak reptér)

Horvátország 

Finnország (csak reptér)

Németország (csak reptér)

USA

Litvánia

Görögország

Macedónia

Olaszország

 

 

USA-ba jövőre megyek vissza (remélem, összejön, és nem kavar be a koronavírus...), Kanadába is átugranék akkor, Litvániába még határozottan visszamegyek párszor, illetve Németország is tervben van - szeretném már normálisan is látni az országot, nem csak egy reptérről kikandikálva. :D

 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
On 8/15/2019 at 5:53 PM , Nute Gunray said:

három éve voltam Baltikum-körúton. Nekem egyébként pont Litvánia tetszett a legkevésbé. Észtország azonban lenyűgözött, igazi bezzegország az összes poszt-szocialista ország számára (persze ott sincs kolbászból a kerítés, az orosz kisebbség-probléma akár nagyot is robbanhat egyszer), amellett, hogy távoli rokonaink is, így azért nyilván van bennem kis elfogultság is.

Mely helyeken jártál pontosan a Balti térségben? Szívesen olvasnék tőled egy beszámolót az utadról, ha van hozzá kedved és időd! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Igaz, még nem voltam kanadában viszont tervezem, de azt hiszem ez ide is illik. Azt tudtátok, hogy van ott egy Esterhazy nevű kisváros? :D

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Esterhazy

 

Missouri és Georgia államban pedig egyaránt van Budapest nevű település :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Missouri és Georgia államban pedig egyaránt van Budapest nevű település :D 

Na ezeket nem is tudtam. Egy London nevű település is van Kanadában, legalábbis én egyről tudok.:D Annyi minden van ott, hogy igazából legalább egy teljes nyári szünet kellene rá, hogy bejárjam az országot, és ellátogassak néhány ismert helyszínre is. A rokonokról nem is beszélve.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Na ezeket nem is tudtam. Egy London nevű település is van Kanadában, legalábbis én egyről tudok.:D Annyi minden van ott, hogy igazából legalább egy teljes nyári szünet kellene rá, hogy bejárjam az országot, és ellátogassak néhány ismert helyszínre is. A rokonokról nem is beszélve.:)

 

Elég sok ilyen kisvároska van egyébként, a Berlintől kezdve mindenféléig. Élelmesebb eszűek meg hozzátették elé hogy New azt helló :D New York is eredetileg ugye New Amsterdam volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.