Ugrás a kommentre

7x11 - Shattered


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Engem Maul elengedése azért nem zavart mert Ahsoka hozzáállása Maulhoz láthatóan megváltozott. Egy résszel korábban kis hiján lepaktált vele és csak azért nem tette mert nem tetszett neki Maul jóslata Anakinról, no meg az hogy mit akart vele tenni. Viszont a 66-os parancsnál Ahsoka épp hogy megérzi hogy Maulnak ezen a téren is igaza lehetett. Innentől az se lepett volna meg, ha rövid távon vele lepaktálva próbálna meg kijutni.

Igazából már az is eléggé fura volt Ahsokától, hogy le akart paktálni Maullal. Mintha nem ismerné...

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Mindehhez vegyük hozzá, hogy ahogy a rész idején a dolgok állnak Mault éppen a Birodalmmá váló Köztársaság szivébe viszik sejthetően Darth Sidioushoz. Ahsoka ezen a ponton már tud róla, hogy a szálakat lehet hogy a gonosz mozgatja, a 66-os paranccsal és előtte a látomással pedig mindez már több holmi sejtésnél. Innentől ha Mault elengedi akkor Darth Sidiousnak árt hisz nem tudja a sith mester a kénye kedvére használni a volt tanitványát.

De mikor közbeavatkozik, épp ki akarják nyírni Mault, tehát szó sincs arról, hogy összeállna a korábbi mesterével.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Igazából már az is eléggé fura volt Ahsokától, hogy le akart paktálni Maullal. Mintha nem ismerné...

A Rebelsben pedig később még egymás oldalán is fognak harcolni az Inkvizitorok ellen :) Ha az Inkvizitorok ellen oké akkor mások ellen miért ne?

4 perccel korábban, Donát írta:

De mikor közbeavatkozik, épp ki akarják nyírni Mault, tehát szó sincs arról, hogy összeállna a korábbi mesterével.

Jogos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

A Rebelsben pedig később még egymás oldalán is fognak harcolni az Inkvizitorok ellen :) Ha az Inkvizitorok ellen oké akkor mások ellen miért ne?

 

Újra kéne néznem a Rebelst, az az igazság. Mindenesetre alkalom szüli a szövetségeket, viszont egy dolog a harc közben összeállni valakivel, akivel pillanatnyilag közösek a céljaink, és nálam megint más elhinni egy sötét oldali szereplőnek, hogy ha összefogok vele, akkor kiirthatjuk a Sith-eket. Lásd Rey és Kylo közös harca a trónteremben, ami után Rey mégis nemet mond a szövetségre, mert érzi, hogy ez rossz vért szülne. Amúgy pont jól mondja Ahsoka pár jelenettel később: csak az történne, hogy Maul betöltené a Sidious helyén kialakult űrt (már ha egyáltalán le tudnák gyűrni, amit kétlek). Mondjuk, hogy ehhez a megvilágosodáshoz miért egy Anakines fejtegetés meg egy párbaj segíti hozzá, az most így hirtelen nem világos. Maul ebben a szálban semmi olyan extra g*ciséget nem mutat, amiről eddig ne tudtuk volna, hogy képes rá. Vagy Ahsoka ne tudta volna, hogy képes rá.

 

Ilyen értelemben akár Obi-wan is komolyan fontolóra vehette volna Dooku ajánlatát az EpII-ben, de általánosságban véve a sötét oldali szereplők ígérgetésének a "minta" világos oldali szereplők (pl. Anakin kilőve) ritkán adnak hitelt.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka szerintem tudja hogy kevés lenne ahhoz, hogy a sith mestert megölje. De ha összefogva Maullal legyőzi Sidioust és utána Ahsoka legyőzi Mault, akkor a galaxis egy szebb hely lehet. És ez még mindig könnyebb mint egyedül harcolni a sith nagyúrral. Ahsoka szerintem hajlik arra a megállapitásra, hogy Mault ő mostmár tudja kezelni vagyis ha kell le tudja győzni. Ezért mer azzal számolni hogy lepaktál vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

De inkább meghalok, semmint hogy elengedjek egy ilyen megvadult kutyát, akit nem fognak tudni megzabolázni a Jedik többé.

Csodálom az ilyen fotelnemességet és a bátorság távolról tett tanúbizonyságát, de azért hadd tartsam fenn a jogot arra, hogy kételkedjem abban, hogy hasonlóan szorult és kilátástalan helyzetben is ilyen nemes lelkű, a halált önként vállaló lennél-e. ;) A biztonságos családi fészekben könnyű ezt kijelenteni, jóval könnyebb, mint amikor 2000 embernek van arra parancsa csak a közvetlen környezetedben, hogy gondolkodás nélkül lőjjenek le téged, mint egy veszett kutyát.

Plusz ezzel a hozzáállással lehet, hogy romba döntöd a Galaxist, mert ezzel sok jó emberre nem lett volna pozitív befolyása Maulnak, és te magad sem tettél volna meg sok jó dolgot, ami a gonosz megdöntéséhez kellett. Szóval az összképet nézve az a nemesnek hitt önfeláldozás lett volna a legrosszabb, amit tehettél volna.

Amúgy meg, pont Ahsokától az sem lehet idegen, hogy jót feltételez egy Sith-ről, hiszen tök jól kooperált Asajj Ventress egykori Sith tanítvánnyal, aki nem csak az ő és Obi-Wan életét mentette meg, de még segített is neki. Persze szerintem sem feltételez egy csepnyi jót sem Maulról, de nem lett volna meglepő, ha látna benne jót a tapasztalatai után.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Egyébként nem tudhatjuk, hogy Ahsoka csak így úszhatta-e meg a dolgot. A TCW-ben láttunk már vadabb megmeneküléseket is. :) 

Kövi részből spoiler:

Spoiler

Az utolsó rész tükrében állítom magabiztosan, hiszen még Maul elterelésével együtt is Ahsoka és Rex megsebesült, kis híján meghalt. Ha Maul nem bombázza szét belülről a Venatort, tuti nem jutnak le róla élve.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

etekintetben az a mérvadó, hogy Ahsoka mire számít, mikor elengedi Mault

Ez elég egyrételmű: arra számít, hogy Maul a Venatoron bazi nagy káoszt fog teremteni, így a klónok inkább vele foglalkoznak, mint vele. Így Ahsoka időt nyer, hogy a végére járjon a Rex által adott nyomnak, több figyelmet szentelhet ennek, mert nem kell minden sarkon csak az ő nyomában járó klónoktól tartania, talán nagyobb sansza lesz megmenteni Rexet és lejutni a hajóról. Szerintem csupán erre számított, mivel ezen a ponton, amikor 2000-en vadásznak rá egy hipertérben száguldó hajón, fölösleges a jelenennél (amire amúgy is érdemesebb összpontosítani Qui-Gon tanai szerint) messzebb gondolni. Még így is kicsit volt az esélye annak, hogy túlélik mind a hárman, illetve a döntés megszületésekor még csak mind a ketten.

 

Amúgy meg, ha Ahsoka ekkora felelőse ezután minden Maul által megnyomorított vagy kioltott életnek, milyen felelősség hárul Obi-Wanra és Yodára? Csak a két regnáló Sith Nagyurat engedték el. Obi-Wannak meg kellett volna gyilkolnia a fegyvertelen és megsebzett barátját ott a mustafari parton, hogy biztos legyen a halálában, Yodának meg vissza kellett volna kapaszkodnia és addig harcolnia, amíg meg nem öli Sidioust vagy ő meg nem hal. Szóval Obi-Wan és Yoda felelős minden gaztettért, amit a Birodalom elkövetett, köztük az Alderaan, a Jedha, a Kijimi és a Hosnian-rendszer teljes lakosságának elpusztításáért, a geonosisiak és a lasath-ok majdnem teljes kiirtásáért, a wookiee és a twi'lek fajok rabszolgasorba taszításáért, stb... stb... stb...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csodálom az ilyen fotelnemességet és a bátorság távolról tett tanúbizonyságát, de azért hadd tartsam fenn a jogot arra, hogy kételkedjem abban, hogy hasonlóan szorult és kilátástalan helyzetben is ilyen nemes lelkű, a halált önként vállaló lennél-e.

Fenntarthatod, de én meg a véleményemet. Nem engedném el Mault, tudván, hogy mit okozhat a galaxisra nézve.

 

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez elég egyrételmű: arra számít, hogy Maul a Venatoron bazi nagy káoszt fog teremteni, így a klónok inkább vele foglalkoznak, mint vele. Így Ahsoka időt nyer, hogy a végére járjon a Rex által adott nyomnak, több figyelmet szentelhet ennek, mert nem kell minden sarkon csak az ő nyomában járó klónoktól tartania, talán nagyobb sansza lesz megmenteni Rexet és lejutni a hajóról. Szerintem csupán erre számított, mivel ezen a ponton, amikor 2000-en vadásznak rá egy hipertérben száguldó hajón, fölösleges a jelenennél (amire amúgy is érdemesebb összpontosítani Qui-Gon tanai szerint) messzebb gondolni. Még így is kicsit volt az esélye annak, hogy túlélik mind a hárman, illetve a döntés megszületésekor még csak mind a ketten.

Nyilván nem rövid távon gondoltam. :) Ismerve Mault és viszonyát a halálhoz, szerintem nagy eséllyel tudta Ahsoka, hogy ha elengedi, nem fogja Maul feldobni a tüsifejét a közeljövőben. Ahhoz túl erős, és ezt láttuk is prezentálva a részben. A kövi részt még nem láttam, úgyhogy arra nem tudok reflektálni, de ha Ahsoka nem gondolt bele, hogy mit okoz ezzel a galaxis számára, akkor sokkal rövidlátóbb és felelőtlenebb, mint gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  

28 perccel korábban, Donát írta:

A kövi részt még nem láttam, úgyhogy arra nem tudok reflektálni, de ha Ahsoka nem gondolt bele, hogy mit okoz ezzel a galaxis számára, akkor sokkal rövidlátóbb és felelőtlenebb, mint gondoltam.

Hát ja, végül is, megmentette a Galaxist. Micsoda felelőtlenség. :D 

Mert gondoljunk csak bele, hogy Maul ténykedése nem csak szörnyűségeket hozott. Igen, megvakította Kanant, ezzel szenvedést okozva neki, de a Jedi lovag ezután sokkal jobban elmélyült az Erőben, bölcsebb és jobb mester lett, és valószínűleg ez vezetett oda, hogy a végén egy hatalmas nagy robbanást képes volt visszatartani azért, hogy megmentse a barátait, akik így megakadályozhatták azt, hogy Darth Sidious hozzáférjen a Lothalon a világok közötti világhoz és lényegében a téridő urává váljon.

És igen, lehet, hogy a savareeniek miatta szenvedtek. Ahogy egyelőre ennek nincs megerősítése, ugyanúgy cáfolata sem. De ezen emberek szenvedése vezetett oda, hogy Enfys Nest és néhány bűnöző alkat inkább a Vörös Hajnalt kezdte abajgatni és elkezdte szervezni a Birodalom elleni lázadást. És ha nincs Enfys Nest, sok dolog, ami megtörtént a Solóban, talán sosem történik meg. Ha Hannak akkor nem kell helyesen dönteni, talán sosem megy vissza Luke-ért vagy átadja az összes hiperfolyadékot Drydennek és örökké neki dolgozni. Nincs Falcon, nem lenne ott a Tatooine-on, nem mentené meg Luke-ot - hadd ne soroljam tovább, mibe kerülne az a Galaxisnak, ha Luke sosem tud eljönni a Tatooine-ról, vagy, ha Han nélkül nem tudna kijutni a Halálcsillagról, hanem Darth Vader karmai közé kerülne az ifjú Skywalker.

Maul lehet hogy gaztettek egész sorát indította el, de az is lehet, hogy Sidious hatalomra kerülésével úgy meghúzta magát, hogy lényegében semmit sem tett, csak néha holotrécselt. (Amiben van ráció, hiszen az inkvizítorok rá is bőszen vadásztak és legalább kettőről tudunk, amelyik a nyomára akadt.) De az biztos, hogy sok olyan karakterre gyakorolt hatást, aki később neki is köszönhetően kerültek olyan pozícióba, hogy nagyban hozzájráulthattak Sidious bukásához. Nem biztos, de nem is kizárható, hogy ha Maul ebben a részben meghal, akkor Darth Sidioust sosem győzik le, és mivel meglelte annak módját, hogy örökké éljen, talán tényleg több ezer évig uralkodott volna.

És ha azt elfogadjuk, hogy a Jediket az Erő vezeti, és az Erő az egyensúly visszaállítására, vagyis Sidious bukására törekszik, akkor azt is elmondhatjuk, hogy Ahsoka az Erő sugallatára eresztette el azt, aki később oly sok embert terel olyan irányba, ami hozzájárul Sidious bukásához.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De hát ilyen formában léteztek már jóóóóóóóóóóval Maul előtt is és jóóóóóóóóóóóval Maul után is! Jabba, a hutt már akkor embereket gyilkolt és tartotta uralma alatt a Tatooine-t, meg csicskáztatta a Köztársaságot és a Jediket, amikor Maul még bogarakat evett nyáladzó szájjal a Lotho Minoron. Ezeket a szervezeteket nem Maul teremtette meg, ez abszolút téves elképzelés! Nem "léteztek volna Maul nélkül", hanem "léteztek Maul nélkül". Maul csak összefogta a Galaxis legkiterjettebb, legnagyobb hatalommal bíró és legkegyetlenebb bűnszervezeteit.

És pont erre céloztam. A szervezettségre. Abban volt jó Maul. Előtte sose látott hatékonyságú szervezetté gyúrta ezeket a klánokat.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, cyrano írta:

Egyébként azzal volt valakinek fentartása, hogy Dooku, Kenobi és Skywalker egymást segítve akart kereket oldani a fejvadász fogságából? Pedig addira Dookunak is volt vaj a füle mögött rendesen. 

Nem a Hondos TCW epizódra gondolsz? Csakmert Hondo kalóz.:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem a Hondos TCW epizódra gondolsz? Csakmert Hondo kalóz.:peace:

Viszont Dooku meg a többiek akkor kényszerből egy oldalon voltak. :)

 

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Dooku Captured-re gondolsz? Azzal sokaknak volt problémája anno. :D 

Régen volt, nem emlékszem, meg akkor tag sem voltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Donát írta:

Fenntarthatod, de én meg a véleményemet. Nem engedném el Mault, tudván, hogy mit okozhat a galaxisra nézve.

Viszont ha önfeláldozó vagy és inkább a halált választod akkor már te se tudsz segíteni a galaxisnak. Lehet hogy megmented azokat, akiket Maul megölt volna viszont halálra itéled mindazokat, akiket te mentettél volna meg ha életben maradsz. Mindezt egy olyan galaxisban ahol sejthetően a Jedi Tanács múlt időbe került és a sith uralja a galaxist. Tehát a galaxis valszeg eléggé kivan éhezve a hősökre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

És pont erre céloztam. A szervezettségre. Abban volt jó Maul. Előtte sose látott hatékonyságú szervezetté gyúrta ezeket a klánokat.

De épp az világlik ki a korábban és később történtekből, hogy Maul annyira nem szervezte egybe őket, csak addig vannak egy halomban, amíg neki éppen kellenek - azt megelőzően és azután meg mindenki csinál, amit akar. Egy hatékonyan működő szervezetben ez a két mindenen túlmenő atrocitás fel sem merülhetne, az Árnyékkollektívában viszont megtörtént:

- Nem is olyan régen eme események előtt a Pyke Szindikátust vezető Marg Krim kisgyermekeit és feleségét elrabolta a Fekete Napot vezető Ziton Moj. Mindezt azért, mert Krim elutasította Moj ajánlatát az együttműködésre. És miután Ventress és Quinlan Vos kimentették az elraboltakat, a Fekete Nap nyilt támadást intézett a Pyke Szindikátus Oba Diah-i bázisa ellen. Pedig mindkét szervezet az Árnyékkollektíva része, Krimet és Mojt egy társaságban láthattuk Dryden Vosszal egy résszel ezelőtt hologramon, miközben Maul dirigált nekik.

- Dryden Vos a Vörös Hajnal vezére, ha nem is nyíltan, de az ő áldásával Beckett bandája kirámolta a Pyke Szindikátus kessel-i bányáját, pedig továbbra is mindkettő az Árnéykkollektíva része, Maul irányítása alatt.

Már ez a két esemény megmutatja, hogy itt nincs se hatékonyság, se igazi szervezettség, csupán nagyon laza érdekszövetség (ezt mondja is Drayden a Solóban), és általában Maul érdekében történik némi együttműködés. De pont ez az évad, egész pontosan a Together Again mutatott rá arra, hogy még maga Maul is egymás ellen hergeli ezeket a bűnbandákat. Simán odamondta Krimnek, hogy ha tovább késlekedik, akkor a Vörös Hajnallal bedaráltatja őket. És az eggyel ezelőtti részben azt is láthattuk, milyen könnyen lemond az Árnyékkollektíva egyes elemeiről, hiszen a Mandalore-iakat simán beáldozta.

Maul összefogta őket a saját céljai érdekében, de csak akkor foglalkozik velük, ha valami kell neki, máskülönben nagyjából mindenki azt csinál, amit akar. Éppen ezért hiszem, hogy nélküle is eléggé veszélyesek és szörnyűek lennének a dolgok, pláne, mert most már felül is ül két Sith Nagyúr, akik lepaktáltak a bűnözőkkel. Ehhez pedig nem kellett Maul. Legjobb tudomásunk szerint a Fehér Férgeknek semmi közük az Árnyékkollektívához, mégis, Moloch simán ugráltatta a rohamosztagosokat. Ha egy ilyen kis corelliai banda ilyen puszipajtása a Birodalomnak, mit érhetett el a Fekete Nap vagy a Pyke Szindikátus, akár Maul nélkül is. (És hát azt is láttuk, hogy hány birodalmi tiszt volt Drayden hajóján, a partin.)

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tévesztetted el a topikot? :) 

De, eltévesztette, úgyhogy rohamtempóban át is raktam, mert spoileres volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Whill írta:

Maul nélkül a Birodalom megszerezte volna a holokront a Malachor-on. :)

A Birodalom tojt arra a holokronra, ehhez nem kellett Maul. Sidious tudta hol van, már Maullal együtt is járt ott, szóval akkor mehetett volna el érte, amikor csak akar, de nem kellett neki, és végül az inkvizítorok és Vader is csak Kananék, de még inkább Ahsoka miatt jelent meg. Eleve minek az a holokron Sidiousnak, hiszen van saját, hatékonyabb tömegpusztító fegyvere, a Halálcsillag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Whill írta:

Maul nélkül a Birodalom megszerezte volna a holokront a Malachor-on. :)

Emelek, Maul nélkül nem megy el Luke a tatooineról, nem téríti keg Vadert, nem semmisüo meg a II.halalcsillag, az uralkodó nem kényszerül klón testbe, és nem hozzák létre a selejtes klónt aki Rey apja lesz, így a Sitheket nem pusztítja el végül Rey.:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Emelek, Maul nélkül nem megy el Luke a tatooineról, nem téríti keg Vadert, nem semmisüo meg a II.halalcsillag, az uralkodó nem kényszerül klón testbe, és nem hozzák létre a selejtes klónt aki Rey apja lesz, így a Sitheket nem pusztítja el végül Rey.:P

Lehet, hogy viccnek szántad, de ez a folyamat egyáltalán nem lehetetlen. Ahogy írtam is fent, ha nincs Maul, a Solóban történtek nem történnek meg. Drayden Vos nem bérli fel Becketet, hogy lopjon neki a Birodalomtól hiperfolyadékot. Beckették nem mennek el a Mimbanra egy AT-szállítóért és nem találkoznak Hannal. Eztán Han sosem szerzi meg a Millennium Falcont, nem viszi el Luke-ékat az Alderaan-rendszerbe - és tovább szerintem nem kell ragozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően viccesen akartam tálalni. Na ennyi példa után szerintem elég egyértelműen látszik, hogy Maul akár közvetlenül, vagy közvetetten de nagy hatással volt olyan eseményekre és személyekre, amik/akik később meghatározták a galaxis sorsát. Elképesztő hogy hova jutott a Lotho Minorról való visszatérése után a karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Alapvetően viccesen akartam tálalni. Na ennyi példa után szerintem elég egyértelműen látszik, hogy Maul akár közvetlenül, vagy közvetetten de nagy hatással volt olyan eseményekre és személyekre, amik/akik később meghatározták a galaxis sorsát. Elképesztő hogy hova jutott a Lotho Minorról való visszatérése után a karakter.

Savage Opress nélkül még mindig a szeméttelep planétán makogna összefüggéstelenül:))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

De ha nincs Talzin anya egyik se születik meg.:P

Sidious mindennek az okozója. :D Ha ő nem akarja Dookuval kinyíratni a saját tanítványát, Ventresst, akkor nem jelenik meg Talzin anya és Savage, ezek után Maul sose kerül elő Lotho Minorról, Han lehet dezertált volna a Birodalomból, de nem állt volna csempésznek, nem találkozott volna Chewie -val, Luke -al és a majdani feleségével, Leia -val sem. Nincs esküvő, nincs gyermek, Sidious pedig Skywalker vér nélkül marad az Exagolon. :P

 

De ugorjunk szerintem fontosabb dolgokra, pls. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lehet, hogy viccnek szántad, de ez a folyamat egyáltalán nem lehetetlen. Ahogy írtam is fent, ha nincs Maul, a Solóban történtek nem történnek meg. Drayden Vos nem bérli fel Becketet, hogy lopjon neki a Birodalomtól hiperfolyadékot. Beckették nem mennek el a Mimbanra egy AT-szállítóért és nem találkoznak Hannal. Eztán Han sosem szerzi meg a Millennium Falcont, nem viszi el Luke-ékat az Alderaan-rendszerbe - és tovább szerintem nem kell ragozni.

De ezek a fejtegetések lényegtelenek. Itt az a kérdés, hogy Ahsoka mire számítHATott, mikor elengedi Mault. Hát biztosan nem arra, hogy majd ezzel jót tesz a galaxisnak.

 

Bomarr érve már jobb, és gondoltam én is rá: ha Ahsoka meghal, nyilván ő sem tud segíteni másokon. De miért gondolja Ahsoka, hogy csak Maul szabadon engedése által tudna kiszabadulni? Persze, most lehet érvelni, hogy hát csak ez az egy mód volt rá - hiszen ezt láttuk - de ide a rozsdás bökőt, ha valami más utat mutattak volna be az epizódban, akkor amellett menne a nagy érvelés, hogy mekkora ökörség lett volna Mault kiszabadítani, mert óriási vészt szabadított volna a galaxisra, és egy felelős, erkölcsös ember ilyet nem tehet, stb. stb. :lol: 

 

Egy szó mint száz, láttunk már annyi mindent a TCW-ben, simán meg lehetett volna oldani máshogy, de sajnos Mault meg kellett szöktetni a későbbiek miatt, és ehhez csak egy ilyen Ahsoka out of character megoldást sikerült találni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Donát írta:

De miért gondolja Ahsoka, hogy csak Maul szabadon engedése által tudna kiszabadulni? Persze, most lehet érvelni, hogy hát csak ez az egy mód volt rá - hiszen ezt láttuk - de ide a rozsdás bökőt, ha valami más utat mutattak volna be az epizódban, akkor amellett menne a nagy érvelés, hogy mekkora ökörség lett volna Mault kiszabadítani, mert óriási vészt szabadított volna a galaxisra, és egy felelős, erkölcsös ember ilyet nem tehet, stb. stb.

Szerintem túlságosan is kivetited a saját véleményed a miénkre. Amikor Ahsoka megjelent Maul cellájánál én egy pillanatra se lepődtem meg és tutira vettem hogy most fognak lepaktálni. És simán benne is lettem volna. Nekem az volt a meglepetés hogy elterelésnek használta. Láttunk már összedolgozó Dookut és Obi-Want, láttunk már Ahsokát ahogy Asajjal később pedig Maullal együtt harcolnak. Elfogadom hogy neked itt egy óriási ellentmondás van, de én ezt nem látom.

Az meg semmit nem gyengit rajta hogy másképp is meg lehetett volna irni. Persze Ahsoka megszökhetett volna Maul nélkül is ha az irók nagyon úgy akarják. De ez kb. mindenre elmondható. Ha az irók másképp akarják akkor másképp történik. Nem látom be ez mitől érv bármire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Bomarr írta:

Az meg semmit nem gyengit rajta hogy másképp is meg lehetett volna irni. Persze Ahsoka megszökhetett volna Maul nélkül is ha az irók nagyon úgy akarják. De ez kb. mindenre elmondható. Ha az irók másképp akarják akkor másképp történik. Nem látom be ez mitől érv bármire.

Arra gondolok, hogy azt írtad: ha összevetjük Ahsoka életben maradásának a pozitív hozadékát Maul kiszabadításának negatív hozadékával, akkor egy Jedi mentes galaxisban előbbi abszolút értelemben nagyobb lehet, mint utóbbi.

 

De nálam ez az érv azért sántít, mert Ahsoka megszökhetett volna máshogy is, ergo az életben maradásának a pozitív hozadéka érvényesülhetett volna anélkü, hogy Maul képében fenyegetést szabadít a galaxisra. A fenti érv nálam csak akkor működik, ha azt mondjuk: Ahsoka csak és kizárólag úgy menekülhetett meg ebből a kelepcéből, ha szabadon engedi Mault. De a TCW eddigi epizódjai alapján szerintem ez a kijelentés nem állja meg a helyét így a fenti érv sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.