Ugrás a kommentre

7x11 - Shattered


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Gondolom annak a rakás szerencsétlennek pl. a Severeen-en k*rvára nem mindegy... Elég ha csak a Solot megnézzük, máris képet alkothatunk Maulról és a káoszáról.

Az a rakás szerencsétlen akkor sem járt volna jobban, ha Maul már sehol sincs, mivel őket a Vörös Hajnal abajgatta, ami már most is megvan, most is Drayden Vos a vezére, és bár ő Maulnak felel, az ex-Sith nem folyik bele a bandák napi munkájába (ez kiderült a Solóból). A Vörös Hajnal ugyanúgy terrorizálta volna az embereket, ahogy a Pyke Szindikátus és a Fekete Nap is vagy éppen a Hutt Kartel, és a többi, a Birodalom jóváhagyásával hatalomra került bűnbanda. Ezek a szervezetek léteztek Maul előtt és utána is, és mindig is genyládák voltak. Raádásul, az sem kizárt, hogy a Savereen rajtaütések már most is múltidőbe tehetőek.

Maul semmi olyan káoszt nem okozott, amit a Birodalom amúgy nem tett volna meg. Most komolyan, szerinted bármi másképpen alakul, ha Maul már nincs? Jobb hely lett volna a Galaxis, vagy az Árnyékkollektíva tagjai szeretetszolgálattá válnak? Persze, hogy nem. Ugyanúgy bűnszervezetek maradtak volna, ugyanúgy elbántak volna a gyengékkel, ugyanúgy lepacsiznak a Birodalommal, ugyanaz lett. Nem Maul a káosz oka, ő csak az egyik tünete. A Galaxis nélküle is káoszba dőlt.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul kegyetlenül szervezte az alvilágot. Csak a fél TCW szólt erről. Nem kétlem, hogy az alvilági szervezetek léteztek volna Maul nélkül is, de nem ilyen formában ahogy megismertük őket. Abszolút nem kizárt, hogy nem lennének ennyire kiterjedtek és befolyásosak pl. a Crimson Dawn vagy a pykok hordái. 

Náci is sok volt, de Hitler és a kezdeti ideológiája nélkül egy kalap sz*rt nem értek volna. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Náci is sok volt, de Hitler nélkül egy kalap sz*rt nem értek volna. 

Sikerült értelmeznem a kommentedet:)De annyival kénytelen vagyok kiegésziteni,hogy Hitler pedig egy kalap xart nem ért volna Ernst Röhm nélkül.Ahogy Lenin sem ért volna egy kalappal sem Trockij nélkül.És Maulnak ezekben a nehéz szervezet ujjáépitö napjaiban nincsen Ernst Röhmje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 01. - 19:55, Ody Mandrell írta:

Mondjuk meg lehetett volna úgy is írni, hogy Rex-ék már korábban kiveszik a chipet közvetlen a Fives eset után. Persze ők se biztosak benne, hogy gáz van az implantátummal, de az egész ügy bűzlik. A többi klónnak ezt úgyse lehet eladni, de legalább ők megszabadulnak tőle, főleg azok után, hogy Fives a kezében hal meg. Itt meg eljátszhatta volna Rex a 66-ost, és utána segít Ahsokának. Vagy csak simán segít neki. Innentől már írója válogatja. :D 

Igen, pontosan. Sajnos ezzel a résszel oda kreáltak ellentmondást, ahol eddig nem volt. Simán meg lehetett volna oldani, anélkül, hogy szembementek volna a korábbiakkal. Hát még emésztenem kell. Azt meg pláne, hogy Ahsoka, aki számára nyilvánvalóan nem közömbös a galaxis sorsa, és az egyik legpontosabb erkölcsi iránytűvel felruházott karakter a SAGA-ban ELENGEDI Darth Mault, csak azért, hogy csináljon egy kis figyelemelterelést. Mi van? :? Akkor innentől minden Maul által kiontott élet Ahsoka számlájára (is) írandó, gondolom...

 

Maximálisan Ody mellett vagyok ebben a témában. Erre meg:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Érthető okokból (Solo, Rebels) ki kellett szabadulnia, de legalábbis életben maradnia. Ebben a részben meghalt volna, ha Ahsoka nem juttatja ki. Abban a szerkezetben esélye nem volt a szökésre, vagy Erő-használatra. A klónok agyonlőtték volna, aztán jóccakát. Ahsoka azért szabadította ki, mert az ismert események fényében így kellett lennie. Ahogy az Ep3 menetét sem lehet megváltoztatni, bármilyen nüanszokon is múltak bizonyos dolgok. Az in-universe magyarázatot úgy képzelem, hogy Ahsoka minden áron meg akarta menteni Rexet (1. lépés: válaszokat keresni Fives kapcsán), amihez viszont létfontosságú voltok a klónok erőinek megosztása, és a saját életben maradása. Plusz szerintem bízott benne, hogy a klónok leszedik Mault a figyelemelterelés során. A végén Ahsoka is majdnem elesett, mielőtt a droid bezárta volna az ajtót.

 

azt tudom írni, hogy abból, hogy Maulnak életben kellett maradni a SOLO miatt, még nem kéne egyenes következménynek lennie, hogy olyan fordulattal tartják életben, ami abszolút karakteridegen húzás a sorozat főszereplőjétől. Ez nálam messze gázabb, mint Rex visszaemlékezésének a pontatlansága, amit tényleg meg lehet magyarázni a Bomarr által adott magyarázattal.

 

Erre viszont nálam Ahsoka karakterét ismerve nem igazán van mentség. Kissé furcsállom, hogy pont Te, Sky, aki ennyire kedveled Ahsokát ilyen könnyedén szemethunysz a fölött a tény felett, hogy Ahsoka épp most ítélt halálra a galaxisban egy csomó embert azért, hogy mentse magát és Rexet. Még jó, hogy nem Jedi, mert ha lenne még Rend akkor most tuti kivágnák egy ilyenért. :) 

 

Egyébként kaptunk arra magyarázatot, hogy Ahsoka miért a Whillek őrzőinek szövegét mondja? Jó volt a kikacsintás az RO-ra, de eddig Jeditől még nem hallottunk ilyet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

Egyébként kaptunk arra magyarázatot, hogy Ahsoka miért a Whillek őrzőinek szövegét mondja? Jó volt a kikacsintás az RO-ra, de eddig Jeditől még nem hallottunk ilyet.

 

Gondolom, bár ez csak teória, de a múltban a Jedik, és a Whillek őrzői szorosabb kapcsolatban állhattak egymással, hiszen Jedha elég fontos hely volt a jedik számára. Így átragadhatott az idők során egyik szervezetről a másikra ez a mantra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Donát írta:

azt tudom írni, hogy abból, hogy Maulnak életben kellett maradni a SOLO miatt, még nem kéne egyenes következménynek lennie, hogy olyan fordulattal tartják életben, ami abszolút karakteridegen húzás a sorozat főszereplőjétől. Ez nálam messze gázabb, mint Rex visszaemlékezésének a pontatlansága, amit tényleg meg lehet magyarázni a Bomarr által adott magyarázattal.

 

Erre viszont nálam Ahsoka karakterét ismerve nem igazán van mentség. Kissé furcsállom, hogy pont Te, Sky, aki ennyire kedveled Ahsokát ilyen könnyedén szemethunysz a fölött a tény felett, hogy Ahsoka épp most ítélt halálra a galaxisban egy csomó embert azért, hogy mentse magát és Rexet. Még jó, hogy nem Jedi, mert ha lenne még Rend akkor most tuti kivágnák egy ilyenért. :) 

Szerintem akkor Ahsoka fejében nem az járhatott, hogy hány potenciális áldozattal járhat Maul szabadon engedése, hanem az, hogy megmentse az egyik legjobb barátját. Az érzelmek és a racionalitás párharcában szerintem sok esetben nyerne az előbbi. De megfordíthatjuk a dolgot: ha Maul számos áldozatot követel majd a Galaxistól, úgy Ahsoka és Rex életben maradása is számos életet megment a jövőben. Ennek az érmének is két oldal van szerintem. Egyébként ahogy senki, úgy Ahsoka sem tökéletes, így én nem is várom azt tőle, hogy mindig minden körülmények között megkérdőjelezhetetlen döntéseket hozzon. Plusz ne feledjük, hogy bármilyen talpraesett és tapasztalt, illetve morálisan becsülendő személy is, mégis csak egy 17 éves lány, akinek van még hová fejlődnie. Stresszhelyzetben volt, és meg akarta menteni a barátját, akivel kölcsönösen megmentették egymás életét nem egyszer a háború során, ergo szoros kötelék alakult ki közöttük. Könnyen lehet, hogy Ahsoka úgy mérlegelt, hogy Rexet csak egy egyszer van lehetősége megmentenie, míg Mault máskor is elkaphatja. Én nem tudom hibáztatni azért, amit tett. A körülményekhez képest szerintem jól helytállt.

 

A Jedi Rend látásmódja pedig nem éppen támadhatatlan. :) Nem az érzelmektől és a kötődéstől lesz valakiből rossz Jedi. Gondoljunk csak Rey-re pl. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, 1valaki írta:

Sikerült értelmeznem a kommentedet:)De annyival kénytelen vagyok kiegésziteni,hogy Hitler pedig egy kalap xart nem ért volna Ernst Röhm nélkül.Ahogy Lenin sem ért volna egy kalappal sem Trockij nélkül.És Maulnak ezekben a nehéz szervezet ujjáépitö napjaiban nincsen Ernst Röhmje.

Bevallom nem volt túl jó hasonlat. :D 

 

10 órával ezelőtt, Donát írta:

azt tudom írni, hogy abból, hogy Maulnak életben kellett maradni a SOLO miatt,

Meg a Rebels miatt, abban több szerepe is volt.

 

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Egyébként kaptunk arra magyarázatot, hogy Ahsoka miért a Whillek őrzőinek szövegét mondja? Jó volt a kikacsintás az RO-ra, de eddig Jeditől még nem hallottunk ilyet.

Ez szerintem megint olyan dolog, mint bármelyik JEdi képesség amivel az idők alatt elsőre találkoztunk. Valakinek el kell kezdenie. :D Bár az nekem se világos, hogy ez a kántálás mi célt szolgált azon kívül, hogy jól hangzott. :hmm:

 

10 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ahsoka sem tökéletes,

Sokszor már erre haladt a karakter, és szerintem kellett neki ennyi árnyalás. Mert ez a cselekedete ahogy Donát is írta, finoman szólva is megkérdőjelezhető. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jutott még eszembe, hogy Ahsoka itt azért nyúlt ilyen radikális eszközhöz, mert figyelmeztetni akarta a Jedi Rend többi tagját a helyzetről. Rextől csak később tudja meg, hogy már minden klón a Jedik ellen fordult. Ha nem magát, hanem a Rendet akarja megmenteni, akkor már jobban belefér nálam, hogy kiengedi Mault. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Donát írta:

Az jutott még eszembe, hogy Ahsoka itt azért nyúlt ilyen radikális eszközhöz, mert figyelmeztetni akarta a Jedi Rend többi tagját a helyzetről. Rextől csak később tudja meg, hogy már minden klón a Jedik ellen fordult. Ha nem magát, hanem a Rendet akarja megmenteni, akkor már jobban belefér nálam, hogy kiengedi Mault. 

Nem akart itt Lady Tano figyelmeztetni senkit.Csak annyi volt a célja hogy megkeresse Ötöske digitális aktáit Rex utmutatásának megfelelöen.Semmilyen radikális lépés nem történt.Józan paraszti ésszel felfogta,hogy ezen a hajón ezekben az órákban,csak egy humanoid van akinek nem az az élet célja,hogy Lady Tanot fizikailag megsemmisitse,az pedig Maul.Ésszerü döntés volt,ha esetleg rendelkezett volna egy harmadik fegyverrel azt Maul kezébe nyomta volna.Én sem csináltam volna másképp.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Az jutott még eszembe, hogy Ahsoka itt azért nyúlt ilyen radikális eszközhöz, mert figyelmeztetni akarta a Jedi Rend többi tagját a helyzetről. Rextől csak később tudja meg, hogy már minden klón a Jedik ellen fordult. Ha nem magát, hanem a Rendet akarja megmenteni, akkor már jobban belefér nálam, hogy kiengedi Mault. 

Először is meg akarta érteni, mi történt, és ehhez időre volt szüksége. valamint némi támpontra, amit Maultól remélt megkapni, és ezt meg is kapta: a Sith Lord a Jedik ellen fordította a saját hadseregüket. Ezután azért engedte szabadon Mault, hogy időt nyerjen ahhoz, hogy utánajárjon ennek az egésznek.

 

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Kissé furcsállom, hogy pont Te, Sky, aki ennyire kedveled Ahsokát ilyen könnyedén szemethunysz a fölött a tény felett, hogy Ahsoka épp most ítélt halálra a galaxisban egy csomó embert azért, hogy mentse magát és Rexet.

Nem az volt itt a lényeg, hogy mentse magát és Rexet, hiszen amikor Mault elengedte, még nem is tudta, hogy Rexet meg lehet menteni. Átlátta, hogy mekkora horderejű dolog történt, hiszen érezte Anakin átállását és a Jedik halálát - és ez olyan esemény, ami simán nagyobb jelentőségű, mint az a győzelem, amit Maul elfogásával szereztek, bármilyen nehéz is volt elérni. Egyszerűen mérlegelt, mi most a fontosabb, és úgy cselekedett. Szerintem ez éppen hogy beleillik Ahsoka karakterébe.

Az, hogy ennek milyen következményei lesznek, még nem tudhatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem igazán életszerű felróni azt Ahsokának, hogy abban a helyzetben, mikor össze van zárva egy űrhajón rengeteg olyan katonával, akiknek az a célja, hogy őt megöljék, az egyetlen olyan emberhez fordul, aki valamilyen módon a segítségére lehet... ráadásul azt se felejtsük el, hogy az előző epizódban még figyelmeztette is, hogy baj lesz. Ahsoka érezte a zavart az Erőben amikor Anakin átállt, látta Rex-en is, hogy mielőtt rálőtt nem stimmelt vele valami és közölni is akart vele egy fontos információt. Most ezek után azt nem gondolom, hogy reálisan elvárható lett volna Ahsokától, hogy egyedül haljon mártírhalált ott a hajón (Maul elterelésével is csak éppenhogy sikerült a terve), vagy arra gondoljon, hogy mennyivel hatékonyabb lenne, ha most meghalna Maul és akkor a háború után nem folytathatná gengszter üzelmeit. Itt tényleg valami sokkal nagyobb, sokkal jelentősebb dologról volt szó, mint Ahsoka saját élete, Maul bűnszervezete, vagy akár Rex barátsága... az egész galaxis fordult ki a sarkából, új helyzet következik, a Jedik, a Köztársaság eltűnnek, pont ahogy Maul figyelmeztette Ahsokát és akkor Ahsoka hajlott is volna rá, hogy segítsen ezt megakadályozni... de itt azért azt is láttuk, hogy Maulnak nem adott fegyvert, mert rá nem akarta szabadítani a galaxisra, hanem tényleg csak elterelésnek kellett, ha megölik a klónok, akkor nem kell vele foglalkozni, ha mégis kijutana, akkor meg majd később visszatérnek rá, de most sokkal fontosabb dolgokat kellett megtudnia, mintsem ezzel foglalkozni, hogy mi lesz utána Maul-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Az jutott még eszembe, hogy Ahsoka itt azért nyúlt ilyen radikális eszközhöz, mert figyelmeztetni akarta a Jedi Rend többi tagját a helyzetről. Rextől csak később tudja meg, hogy már minden klón a Jedik ellen fordult. Ha nem magát, hanem a Rendet akarja megmenteni, akkor már jobban belefér nálam, hogy kiengedi Mault. 

Ez nem nyilvánvaló. Sajnos semmit nem tudunk Ahsoka szándékairól. Valószínűleg az történt amit @1valaki írt:

8 órával ezelőtt, 1valaki írta:

Nem akart itt Lady Tano figyelmeztetni senkit.Csak annyi volt a célja hogy megkeresse Ötöske digitális aktáit Rex utmutatásának megfelelöen.Semmilyen radikális lépés nem történt.Józan paraszti ésszel felfogta,hogy ezen a hajón ezekben az órákban,csak egy humanoid van akinek nem az az élet célja,hogy Lady Tanot fizikailag megsemmisitse,az pedig Maul.Ésszerü döntés volt,ha esetleg rendelkezett volna egy harmadik fegyverrel azt Maul kezébe nyomta volna.Én sem csináltam volna másképp.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nyilvánvalóak Ahsoka motivációi Maul szabadon engedése kapcsán, de ha már így van, akkor én szívesebben hiszem azt, hogy adott körülmények között jó döntést hozott, amit nem az önzés vezérelt, hogy csak magát és Rexet megmentse, hanem érthető indokok, amelyek nem homlokegyenesen ellentétesek a karakter megismert személyiségével. :)

 

Ellenkező esetben mi sem lennénk jobbak a Jedi Tanácsnál, amikor a tagjai a látszólag nyilvánvaló bizonyítékok alapján simán elhitték, hogy Ahsoka volt a merénylő a 6. évadban, és nem abban bíztak, amilyen embernek a lányt megismerték. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az, hogy ennek milyen következményei lesznek, még nem tudhatta.

Még nem tudhatta, milyen következményei lesznek, ha szabadon enged egy ex Sith nagyúrt, aki a bűnszervezeteket szervezi a galaxisban és még a Jedik is alig bírtak elfogni? :o 

 

Obi-wan Kenobi felvont szemöldöke vagyok.

obi wan kenobi gif | Tumblr

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Még nem tudhatta, milyen következményei lesznek, ha szabadon enged egy ex Sith nagyúrt, aki a bűnszervezeteket szervezi a galaxisban és még a Jedik is alig bírtak elfogni? :o 

 

Obi-wan Kenobi felvont szemöldöke vagyok.

obi wan kenobi gif | Tumblr

Mekkora probléma,hogy Lady Tano elengedte Mault:))))Eltörpül egy olyan jelentéktelen esemény mellett,hogy a sithek igazi nagy ura átvette a hatalmat a galaxis ismert régiói felett,és egy laza mozdulattal nullára redukálta a Jedi-rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, 1valaki írta:

Mekkora probléma,hogy Lady Tano elengedte Mault:))))Eltörpül egy olyan jelentéktelen esemény mellett,hogy a sithek igazi nagy ura átvette a hatalmat a galaxis ismert régiói felett,és egy laza mozdulattal nullára redukálta a Jedi-rendet.

Az egyik fölött volt Ahsokának kontrollja, a másik felett nem. Sőt, ha belegondolsz, azzal, hogy a Jedik létszámát jelentősen leredukálták, Maul elengedése még nagyobb bűn: egyszerűen jóval kisebb az esélye, hogy valaki majd megregulázza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Sőt, ha belegondolsz, azzal, hogy a Jedik létszámát jelentősen leredukálták, Maul elengedése még nagyobb bűn: egyszerűen jóval kisebb az esélye, hogy valaki majd megregulázza.

A SOLO-ból kiderült, hogy így is lett. Az alvilág masszívan összefonódott a Birodalommal. Mondhatjuk, hogy Maul és Sidious uralta a galaxist. Az egyik alulról a másik felülről. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Még nem tudhatta, milyen következményei lesznek, ha szabadon enged egy ex Sith nagyúrt, aki a bűnszervezeteket szervezi a galaxisban és még a Jedik is alig bírtak elfogni? :o 

 

Obi-wan Kenobi felvont szemöldöke vagyok.

obi wan kenobi gif | Tumblr

Én továbbra is tartom, hogy Ahsoka átgondoltan cselekedett az adott helyzetben. Kiengedte Mault, hogy tudjon vele beszélni, aztán elengedte, hogy legyen esélye kideríteni, mi történt pontosan.

Azon esetleg lehet gondolkozni, hogy vajon beszélhetett volna-e úgy vele, hogy nem engedi el, de lehet, hogy úgy Maul nem mondott volna neki semmit. Ha meg kiengedi, de nem engedi el, akkor egyedül vissza tudta volna-e zárni. Ezt én kétlem. Szóval akármennyire is sok bajt okozott Maul szabadon engedése, abban a helyzetben nem nagyon volt másik opció. Illetve az lehetett volna, hogy Ahsoka nem akarja megtudni, mi történt (ez abszolút karakteridegen), hanem magányos hősként küzd, aztán előbb-utóbb elesik a túlerőben. Mault pedig visszaviszik Coruscantra, és ki tudja, mi lett volna vele, az is lehet, hogy a hatalomátvétel zűrzavarában ugyanúgy megszökött volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én továbbra is tartom, hogy Ahsoka átgondoltan cselekedett az adott helyzetben. Kiengedte Mault, hogy tudjon vele beszélni, aztán elengedte, hogy legyen esélye kideríteni, mi történt pontosan.

Azon esetleg lehet gondolkozni, hogy vajon beszélhetett volna-e úgy vele, hogy nem engedi el, de lehet, hogy úgy Maul nem mondott volna neki semmit. Ha meg kiengedi, de nem engedi el, akkor egyedül vissza tudta volna-e zárni. Ezt én kétlem. Szóval akármennyire is sok bajt okozott Maul szabadon engedése, abban a helyzetben nem nagyon volt másik opció. Illetve az lehetett volna, hogy Ahsoka nem akarja megtudni, mi történt (ez abszolút karakteridegen), hanem magányos hősként küzd, aztán előbb-utóbb elesik a túlerőben. Mault pedig visszaviszik Coruscantra, és ki tudja, mi lett volna vele, az is lehet, hogy a hatalomátvétel zűrzavarában ugyanúgy megszökött volna.

Ebben a részben Mault konkrétan kivégezni készültek a klónok, tehát nincs kibúvó. Nincs volna és feltételes mód. Ha Ahsoka nem menti meg, halott és el sem jut Coruscantig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Ebben a részben Mault konkrétan kivégezni készültek a klónok, tehát nincs kibúvó. Nincs volna és feltételes mód. Ha Ahsoka nem menti meg, halott és el sem jut Coruscantig. 

Rendben, ez valóban így volt, kár feltételes módban beszélni.

Arra viszont kíváncsi vagyok, Te mit csináltál volna Ahsoka helyében. Megérzed Anakin árulását és a Jedik tömeges halálát, meg akarod beszélni Rex-szel, akiben maximálisan megbízol, erre ő magából kivetkőzve a többi klónnal együtt meg akar ölni. Tudod, hogy Maultól információt kaphatsz, hiszen tőle tudod azt, hogy Anakin a Sith Lord új tanítványa, amit eddig nem hittél el, de most már ez biztos. Nem az a logikus lépés, hogy Ahsokaként megpróbálod kideríteni az igazságot, hátha akkor tehetsz valami ellene?  És ha igen, akkor milyen egyéb lehetőségeid vannak?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Rendben, ez valóban így volt, kár feltételes módban beszélni.

Arra viszont kíváncsi vagyok, Te mit csináltál volna Ahsoka helyében. Megérzed Anakin árulását és a Jedik tömeges halálát, meg akarod beszélni Rex-szel, akiben maximálisan megbízol, erre ő magából kivetkőzve a többi klónnal együtt meg akar ölni. Tudod, hogy Maultól információt kaphatsz, hiszen tőle tudod azt, hogy Anakin a Sith Lord új tanítványa, amit eddig nem hittél el, de most már ez biztos. Nem az a logikus lépés, hogy Ahsokaként megpróbálod kideríteni az igazságot, hátha akkor tehetsz valami ellene?  És ha igen, akkor milyen egyéb lehetőségeid vannak?

 

Én Maul közelébe sem szagoltam volna. Rextől kapott Ahsoka egy tippet merre induljon, ahová végül is el is jutott. Fives aktájáig kellett eljutnia. Jediként Maul kiszabadítása nélkül kellett volna ezt megoldania. Ahsoka nézőpontjából számomra egyedül úgy védhető Maul szabadon engedése, ha azt gondolta, így szólhat a Rendnek és figyelmeztetheti őket a klónok árulására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Én Maul közelébe sem szagoltam volna. Rextől kapott Ahsoka egy tippet merre induljon, ahová végül is el is jutott. Fives aktájáig kellett eljutnia. Jediként Maul kiszabadítása nélkül kellett volna ezt megoldania. Ahsoka nézőpontjából számomra egyedül úgy védhető Maul szabadon engedése, ha azt gondolta, így szólhat a Rendnek és figyelmeztetheti őket a klónok árulására.

Miközben hasonlóan látom a kérdést, azért Ahsoka szemszögéből érthető, hogy miért fordult Maul-hoz. Persze elengedni akkor se kellett volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 02. - 18:11, Ody Mandrell írta:

Maul kegyetlenül szervezte az alvilágot. Csak a fél TCW szólt erről. Nem kétlem, hogy az alvilági szervezetek léteztek volna Maul nélkül is, de nem ilyen formában ahogy megismertük őket.

De hát ilyen formában léteztek már jóóóóóóóóóóval Maul előtt is és jóóóóóóóóóóóval Maul után is! Jabba, a hutt már akkor embereket gyilkolt és tartotta uralma alatt a Tatooine-t, meg csicskáztatta a Köztársaságot és a Jediket, amikor Maul még bogarakat evett nyáladzó szájjal a Lotho Minoron. Ezeket a szervezeteket nem Maul teremtette meg, ez abszolút téves elképzelés! Nem "léteztek volna Maul nélkül", hanem "léteztek Maul nélkül". Maul csak összefogta a Galaxis legkiterjettebb, legnagyobb hatalommal bíró és legkegyetlenebb bűnszervezeteit. Akik ténykedésére aztán többynire tojt, amíg a járandóságát megkapta. Keresztül-kasul öldökölhették egymást és mindenki mást is. A Fekete Nap úgy támadhatta meg a Pyke-okat, hogy Maul irányítása alatt állt mindkettő. Ha annyira beleszólt volna a működésükbe, ezt hagyta volna? A Vörös Hajnal pedig úgy lophatott a Pyke-októl, ahogy nem szégyelt. Mault a saját üzemanyagával akarta Dryden kifizetni. Nagyon úgy tűnt, hogy Maul még csak nem is sejtette ezt. Ennyire nem figyelt oda. Maul csak terrorizálta ezeket a szervezeteket és sarcolta, de azok azt csináltak, amit akartak, amíg kifizették.

A Vörös Hajnal már jóval Maul előtt terrorizálta a bolygókat, és még az új Köztársaság idején is az egyik legnagyobb és leghalálosabb szervezetként tartották számon. A Pyke Szindikátus már Valorum idején olyan hatalommal bírt, hogy a Köztársaságnak tárgyalnia kellett velük, amikor az a bűnkartel monopol helyzetbe került a fűszerkereskedelemben. A Hutt Kartel olyan hatalommal bírt a klón háborúk elején is, hogy a Köztársasági Nagy Hadseregnek és a szeparatistáknak is engedélyt kellett tőlük kérniük, hogy áthaladhassanak a területükön.

Ahsoka ezen bűnszervezetek tetteiért csak akkor felelős, ha kifejezetten Maul parancsára csináltak valami szörnyűt. Ilyenről viszont nem tudunk! A Solóban is a birodalmiaktól és a Pyke-októl loptak, birodalmi rohamosztagosokat és pyke zsoldosokat öldököltek, ezek egyike sem Galaktikus bűntett. Ami pedig a savareenieket illeti, Enfys Nest sztorija szerint ott a Vörös Hajnal még akkor dorbézolt, amikor csupán könyörtelen zsoldosbanda volt. Tekintettel arra, hogy semmilyen szervezet nem válik egyik napról a másikra a Galaxis egyik legmeghatározóbb bűnszervezetévé, nyugodtan feltételezhető, hogy még ez is Maul előtt történt, hiszen ő már csak a legnagyobbakat vette be az Árnyékkollektívába.

 

És még egy Ahsoka védelmében: ha nem engedi el Mault, akkor 2000 háborúra kifejlesztett és kiképzett, kifejezetten az ő meggyilkolására utasított klón katona csak és kizárólag őt keresné egy zárt űrhajón, amit a klónok uralnak és ezerrel robog a Birodalom központja felé. Szerintetek mennyi esélye lett volna megmenekülnie neki vagy Rexnek? Segítek: semennyi. Az első kétszáz klónnal talán elbánnak, aztán a túlerő felőrli őket. Ahsoka élt egy eszközzel, ami ebben az elképzelhetetlenül szorult és minden képzeletet felülmúlóan életveszélyes helyzetben a rendelkezésére állt. Nem ez volt a legdiálisabb, de, ha valaki nem vette volna észre, nem volt abban a luxusban része, hogy válogasson a legszeretettreméltóbb és a Galaxis egészét úgyanúgy, mint az egyéneket önmagában megkímélő eszközökben. Maul nélkül meghalt volna. Én megbocsátom, hogy ez az opció nem volt vonzó a számára.

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Én Maul közelébe sem szagoltam volna.

És meg is haltál volna, mint tízezer másik Jedi. És a halottakkal az emberek nem sokra mennek, általában. ;) Ahsoka viszont egy egész életen át vezekelhetett ezért a tettért, és tekintve, hogy pillanatnyilag csak néhány lázadó katonáról, három inkvizítorról, jó sok birodalmiról és bűnözőről tudunk, akik tényleg Maul miatt haltak meg, míg Ahsoka kulcsfigura volt a a Sith Birodalom megdöntésében, szerintem bőven megtváltást nyert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

És meg is haltál volna, mint tízezer másik Jedi. És a halottakkal az emberek nem sokra mennek, általában. ;) Ahsoka viszont egy egész életen át vezekelhetett ezért a tettért, és tekintve, hogy pillanatnyilag csak néhány lázadó katonáról, három inkvizítorról, jó sok birodalmiról és bűnözőről tudunk, akik tényleg Maul miatt haltak meg, míg Ahsoka kulcsfigura volt a a Sith Birodalom megdöntésében, szerintem bőven megtváltást nyert.

Igen, lehet meghaltam volna. De inkább meghalok, semmint hogy elengedjek egy ilyen megvadult kutyát, akit nem fognak tudni megzabolázni a Jedik többé. Sajnos Ahsokát az sem menti fel nálam, ha Maul csak kevés rémtettet követett el, mert etekintetben az a mérvadó, hogy Ahsoka mire számít, mikor elengedi Mault? És reálisan nézve arra kell számítania, hogy jó sok ember fog meghalni ezen döntése miatt. Egyébként nem tudhatjuk, hogy Ahsoka csak így úszhatta-e meg a dolgot. A TCW-ben láttunk már vadabb megmeneküléseket is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem Maul elengedése azért nem zavart mert Ahsoka hozzáállása Maulhoz láthatóan megváltozott. Egy résszel korábban kis hiján lepaktált vele és csak azért nem tette mert nem tetszett neki Maul jóslata Anakinról, no meg az hogy mit akart vele tenni. Viszont a 66-os parancsnál Ahsoka épp hogy megérzi hogy Maulnak ezen a téren is igaza lehetett. Innentől az se lepett volna meg, ha rövid távon vele lepaktálva próbálna meg kijutni.

Mindehhez vegyük hozzá, hogy ahogy a rész idején a dolgok állnak Mault éppen a Birodalmmá váló Köztársaság szivébe viszik sejthetően Darth Sidioushoz. Ahsoka ezen a ponton már tud róla, hogy a szálakat lehet hogy a gonosz mozgatja, a 66-os paranccsal és előtte a látomással pedig mindez már több holmi sejtésnél. Innentől ha Mault elengedi akkor Darth Sidiousnak árt hisz nem tudja a sith mester a kénye kedvére használni a volt tanitványát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Donát írta:

Igen, lehet meghaltam volna. De inkább meghalok, semmint hogy elengedjek egy ilyen megvadult kutyát, akit nem fognak tudni megzabolázni a Jedik többé. Sajnos Ahsokát az sem menti fel nálam, ha Maul csak kevés rémtettet követett el, mert etekintetben az a mérvadó, hogy Ahsoka mire számít, mikor elengedi Mault? És reálisan nézve arra kell számítania, hogy jó sok ember fog meghalni ezen döntése miatt. Egyébként nem tudhatjuk, hogy Ahsoka csak így úszhatta-e meg a dolgot. A TCW-ben láttunk már vadabb megmeneküléseket is. :) 

Donát, sok sok dologban egyet szoktam érteni veled, de most Dzséjt álláspontja áll közelebb hozzám. Indokként csak egy mondatot írnék: ellenségem ellensége a barátom. 

Ahogy Kenobi mondta Ahsokának egy résszel korábban: a Jedi tanács sem tévedhetelen, úgy Ahsoka sem volt az. A hibái ellenére mégsem tudok rá haragudni, vagy megorrolni rá. A hibáival együtt szeretem és ez az ügy sem rendített meg benne, mert sok válsztási lehetősége nem volt, így a kisebbik rosszat választotta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.