Ugrás a kommentre

7x11 - Shattered


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11. rész - Shattered / Összetörve

 

epguide711.jpg

 

Írta: Dave Filoni

Rendezte: Saul Ruiz

 

Helyszín: Mandalore

 

Szereplők:

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Rex parancsnok - Dee Bradley Baker

Darth Sidious - Ian McDiarmid

Darth Maul - Sam Witwer

Jesse - Dee Bradley Baker

Ridge - Dee Bradley Baker

Bo-Katan Kryze - Katee Sackhoff

Ursa Wren - Sharmila Devar

Ki-Adi Mundi - Silas Carson

Mace Windu - Terrence Carson

Yoda - Tom Kane

Aayla Secura - Jennifer Hale

Gar Saxon - Ray Stevenson

Nala Se - Gwendoline Yeo

CH-33P "Cheep" - Dave Filoni

G-G

R7-A7

 

Történet

Ahsoka és Rex útban vannak vissza a Coruscantra, hogy a Jedi Tanács elé vigyék foglyukat, Darth Mault. Ám még mielőtt elérnék a Köztársaság szívét a klónok új parancsot kapnak.

 

Előzetes

 

Érdekességek

 

- A Jedik holo-megbeszélése ugyanaz a jelenet másik szemszögből, mint amit a Star Wars: A Sith-ek bosszújában is láthattunk. A jelen epizód azonban rávilágít, hogy a megbeszélés valójában tovább tartott, mint azt eredetileg gondoltuk.
- Bár Ahsoka zavart érez az Erőben Anakinnal kapcsolatban, nem egészen érti, mi történik. A zavar, amit érez Anakin Sötét Oldalra állása -- egy komplett audió részlettel a Star Wars: A Sith-ek bosszújából.
- Rex azt mondja Ahsokának, hogy "Keresd meg... Fivest!" A férfi CT-5555-re gondolt, arra az ARC-osztagosra, aki rájött az irányító chipek titkára, amit minden egyes klónkatonába beültettek. Ezek az események a Lost Missions "Parancsok" c. részében láthatók.
- Ahsoka hűséges droidja, R7-A7 visszatér az epizódban, néhány új barátjával együtt: RG-G1-el és CH-33P-el, vagyis "Cheep"-pel. Utóbbi egy C1-es modell, hasonló a Star Wars: Lázadókban látható Chopperhez.
- A fején lévő segédkarokkal Cheep jobban hasonlít Ralph McQuarrie eredeti R2-D2 dizájnjához, mint bármely más droid a Star Warsban. (Leszámítva persze, magát, Artoo-t.)
- Ahsoka az Őrzők mantráját ismétli, "Egy vagyok az Erővel, és az Erő velem van", amit először Chirrut Îmwe-től hallhattunk a Zsivány Egyes: Egy Star Wars történetben.
- Bár csak néhány pillanat erejéig láthatjuk Darth Sidioust ebben az epizódban, arcát és köpenyét újratervezték, hogy jobban hasonlítson ahhoz, amit a Star Wars: A Sith-ek bosszújában láthattunk -- ezt kiegészítették a ráncokkal, és Sith szemekkel.
- Ahogy az kiderül ebből az epizódból, Rex volt az első azon három klón közül, akikről ismert, hogy eltávolították az irányító chipjüket. Kik voltak a többiek? Gregor és Wolffe, akik szembeszálltak a Birodalommal Rex oldalán a Star Wars: Lázadókban.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

CH-33P

 

2.jpg

Rex százados

 

3.jpg

Bilincsek

 

4.jpg

Mandalori fogda I

 

5.jpg

Mandalori fogda II

 

6.jpg

R7-A7

 

7.jpg

Köztársasági katonai bázis

 

8.jpg

Jedi cirkáló belső nézete

 

9.jpg

RG-G1

 

10.jpg

Ahsoka és Darth Maul

 

11.jpg

Darth Maul a klónok ellen

 

12.jpg

Ahsoka és Rex százados

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az előző epizód jobban ragadta meg a hangulatot. Amíg az előző kettő 10/10-es volt, addig ez inkább csak 9-es nekem...

 

Azt nem értem, minek kellett a Rebelsnek ellentmondani... Rex azt mondta nem fordult Ahsoka ellen, erre most kiderül, hogy mégis... a chip eltávolítása meg nagyrészt Ahsokának köszönhető, Rexnek annyi szerepe volt ebben, hogy ki bírta még az utolsó pillanatban nyögni Fives nevét, így Ahsoka nyomozhatott egy kicsit. De a chip eltávolítása egyáltalán nem a saját döntése volt, és ez engem bizony zavar...

 

Az easter egg-ek amúgy megint ott voltak a szeren. A legjobb talán az volt, amikor Maul a klónokkal harcol a folyosón. Az engem Vaderre emlékeztetett a RO-ból :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban necces a dolog. De Rex mindent megtett hogy Ahsoka-nak segítsen és a többi klónnal ellentétben ő rajta látható volt hogy küzdött a parancs ellen és nem akarta megölni őt. Ez értelmezhető annak hogy nem fordult ellene. Valószínűleg fizikailag lehetetlen volt hogy 100%-ig teljesen ellenálljon a parancsnak. 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Yoda József írta:

Az easter egg-ek amúgy megint ott voltak a szeren. A legjobb talán az volt, amikor Maul a klónokkal harcol a folyosón. Az engem Vaderre emlékeztetett a RO-ból :D

Ezt én is észrevettem. Meg amikor Maul le van láncolva abban a ketrecben, az nekem úgy tűnt, mintha a Maul: Vesztegzár könyvre lenne utalás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Whill írta:

Ezt én is észrevettem. Meg amikor Maul le van láncolva abban a ketrecben, az nekem úgy tűnt, mintha a Maul: Vesztegzár könyvre lenne utalás.

Lehet, de Hannibal Lecter is eszembe jutott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Valószínűleg emögött is az van, hogy amikor az a bizonyos Rebels epizód készült, még nem tudta Filoni, hogy valaha is befejezheti a TCW-t és ezek a dolgok még nem körvonalazódtak a fejében.

De ez akkor se mentség. Ha ott egyszer már úgy utalt rá akkor itt is jobban kellett volna arra ügyelni hogy jobban illeszkedjen.

 

Amúgy eredetileg már a Bad Batch arc előtt eltávolította volna Rex a chipet. Félkész részekből néhány fotó. 

 

tumblr_inline_nyxmex9fAy1s2v5gj_1280.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Fulcrum írta:

De ez akkor se mentség. Ha ott egyszer már úgy utalt rá akkor itt is jobban kellett volna arra ügyelni hogy jobban illeszkedjen.

 

Amúgy eredetileg már a Bad Batch arc előtt eltávolította volna Rex a chipet. Félkész részekből néhány fotó. 

 

 

Ez azért érdekes, mert ebben az 5. rész félkész verziójában a vágás a másik oldalon van, ha jól látom :D de a 7. rész félkész verziójában is. Akkor a te képeid melyik verzióból vannak? :?

 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érzelmes rész volt, engem konkrétan a hideg rázott az Anakin's Betrayal rész alatt. :(

Nekem nincs gondom azzal, hogy így oldották meg Rex részvételét a 66-os parancs alatt, sőt. Így nincs ellentmondás, világos, hogy minden klónra egyformán hatott a parancs. Azt viszont nagyon jó volt látni, hogy Rex küzdött ellene, különben nem hívta volna fel Ahsoka figyelmét Fives-ra, vagyis a barátság és egy klón személyes érzései igenis valamelyes felül tudták írni a parancsot. Lehet, hogy azt is azért mondta, hogy ő akar végezni a lánnyal, mert ezzel nyert időt ahhoz, hogy mindent elmondja. Nekem ez nagyon tetszett!

Szuper volt látni a jól ismert holo beszélgetést a tanácstagok között, és az, hogy Ahsokán keresztül konkrétan mi is hallottuk, mi történt a Főkancellár irodájában, letaglózó. No és ami utána jött... Nekem Ahsoka sorsán keresztül átélni a 66-os parancsot legalább olyan megrázó volt, mint anno az Ep3 alatt. :( S ami szép párhuzam, hogy Obi-Wanhoz hasonlóan Ahsoka is túlélte.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még szöget ütött a fejembe: Rex jelentését Fives-ügyéről hogyhogy csak titkosították? Meg bármilyen adatot, ami gyanúra adhat okot? Simán törölni kellett volna

 

+ Windu: hát ez az ember ma is egy világi f*szként viselkedett :D

 

6 perccel korábban, Pildi írta:

Így nincs ellentmondás

 

Hát azért a Rebels-szel van, még ha vajszívűek vagyunk is, akkor is azt mondhatjuk, hogy Filoni rendesen hajlítgatta ebben az epizódban a kánon határait.

 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Ami még szöget ütött a fejembe: Rex jelentését Fives-ügyéről hogyhogy csak titkosították? Meg bármilyen adatot, ami gyanúra adhat okot? Simán törölni kellett volna

 

+ Windu: hát ez az ember ma is egy világi f*szként viselkedett :D

Ahsoka miért nem mondta el Windunak azt, amit Maul-tól tudott Anakinról? Megváltoztathatta volna az egész 3. Epizód kimenetelét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Whill írta:

Ahsoka miért nem mondta el Windunak azt, amit Maul-tól tudott Anakinról? Megváltoztathatta volna az egész 3. Epizód kimenetelét.

Feltételezésem szerint azért,mert nem lehet megváltoztatni a 3. epizód kimenetelét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét csak egy nagyszerű epizódot láthattam. Maul-t úgy szállították ott mint Hannibal Lecetert egyik börtönből a másikba. A szökése utáni zúzás engem is a RO-ra emlékeztetett. A chip kiműtésének mikéntje érdekes volt. Ahogy az is, hogy Rex Ahsokára támadt. De már így marad, eltudom fogadni. Tetszett hogy egy jelenetet konkrétan átemeltek a filmből is. Azt meg nagyon imádtam amikor Ahsoka megérzi hogy rátámadnak Palpira. Valamint a 66-os parancsot is. A zene kitűnő volt.
Nagyon remélem valaki megcsinálja majd a Siege of Mandalore/ROTS supercut-ot!

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Whill írta:

Én ezt értem, de a karakter szempontjából miért nem mondta el?

Erre nem tudok elfogadható Star Warsos választ adni.Mindig oda jutok el hogy  a 3. rész évekkel megelözte a Clone Wars sorozatot,és ha elmondja neki,akkor minden az értelmét veszti.Fogadd el hogy ez igy történik:))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Whill írta:

Én ezt értem, de a karakter szempontjából miért nem mondta el?

Nyilván már nem számított volna semmit, mert a terv ugyanúgy beteljesült volna, ha Windu tud az információról. Na meg gondolom Ahsoka se gondolta hogy Maul a teljes igazságot mondta neki, csak akkor amikor már lezajlott a párbaj az irodában. Na meg őszintén, ki akarna segíteni Windunak azután ha hasonlókon menne keresztül mint Ahsoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a dolog ér meg egy külön kérdést, hogy Rex azonnal Lord Sidious-nak szólította Palpit! A chip felfedte a legfőbb titkot, hogy ki a fő kancellár titkos alteregója? 

Számomra a parancsot azért hajtották végre mert a fő kancellár adta. Az hogy csukjában van éss csúnyább mint korábban az lényegtelen. A klónokba mi értelme lett volna a titkot is belerakni? 

Majdnem olyan így mintha végig tudták volna ki is ő?... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző kettő nekem is jobban tetszett, de ennek a résznek sincs szégyenkeznivalója. Korábban már írtam párszor, hogy szerintem nem attól lesz jó egy epizód, ha rálicitál az előzőre.

 

A baljós hangulatot sikerült jól megragadni. Az egész epizódot belengte a "valami nagyon rossz fog történni"-érzés, függetlenül attól, hogy mi pontosan tudjuk, milyen események várnak ránk. Az Ep3-mal való párhuzamok ezúttal is jól sikerültek. Libabőr effektus, amikor az Ep3 jeleneteit nézem és hallom vissza szóról szóra. Gondolok itt pl. a Jedik holo-ülésére, vagy Anakin áttérésére, amely akkora zavart keltett az Erőben, hogy Ahsoka és Maul hatalmas távolságból is tisztán érezték. Ezekkel további plusz töltetet kapott a film, hiszen az adott jelenetek kiegészültek. Érdekes lesz legközelebb úgy nézni az Ep3-at, hogy ezeknél a jeleneteknél bevillannak majd a TCW-s történések is. További baljós árnyalat, és megalapozza a következő éra hangulatát, hogy Mandalore ostromának vége nem érződik valódi győzelemnek. Hiszen a Birodalom érdeklődését fejezi ki a bolygó iránt, Bo pedig érthető okokból nem fog fejet hajtani. Kíváncsi lennék, hogy Gar Saxon és a Birodalomnak behódolt követői nélkül is az lett volna-e a bolygó sorsa, ami. Ahsoka és Bo búcsúja tetszett, jó volt látni, hogy az ő kapcsolatuk is mennyire megváltozott a carlaci találkozásukhoz képest.

 

Jó volt megismerni a hologramos Jedi-megbeszélés folytatását Ahsokán keresztül. Ha a lány közli Winduékkal, hogy mit mondott Maul Anakinról, talán más fordulatot vesznek az események. Viszont egyértelmű, hogy Ahsoka nem hitt Maulnak, annyira mély volt a bizalma Anakinban. Ezért érezhette úgy, hogy szükségtelen zavarkeltés lenne megosztania a dathomiritől szerzett értesüléseit. Amúgy Windunak ebben az esetben technikailag igaza volt, mert a Jedi ügyek nem tartoznak a nem-Jedi polgárokra. Obi-Wan is inkább fű alatt, barátként beszélt Ahsokának Anakin titkos megbizatásáról. Más kérdés, hogy Windu "megjutalmazhatta" volna a lányt a Jedkért tett szolgálataiért Maul elfogása miatt, még ha ez hivatalosan nyilván nem így működik.

 

Rex és Ahsoka párbeszéde is tetszett, amiben a lány azt mondta, hogy a klónok által valami pozitív kimenetele is volt a háborúnak, és keresve sem kívánhatott volna maga mellé jobb katonát és barátot. Nem semmi az út, amit ők ketten bejhártak a három év alatt. Éles a kontraszt a két barát párbeszéde, majd az ezt követő 66-os parancs között: az egyik pillanatban még barátok, a másikban pedig Rey meg akarja ölni a lányt. Az Anakin's Betrayal hibátlan választás volt a 66-oshoz, annyira egybeforrt vele. Egyúttal fel is idézte a film hangulatát, és megalapozta, hogy ugyanazt az eseményt éljük át újra. A parancs kapcsán kiderült, hogy név szerint lettek megjelölve adott illetők, akikre a parancs vonatkozik. Ezért nem számított az sem, hogy Ahsoka papíron már nem Jedi. Ő is rajta volt a listán. Ahogy később az Inkvizítorok listáján is rajta lesz, mint levadászandó Jedi. Az is megerősítést nyert, hogy míg a parancsnokok személyesen Sidioustól kapnak utasítást hologram formájában, addig a többiek csak rádión veszik a parancsot. Bár felmerül, hogy a hatásvadászaton kívül ennek mi az értelme? Nem lenne egyszerűbb minden egyes klónnak egyazon üzenetet küldeni, hogy "hajtsa végre a 66-os parancsot"?  Sidious ezzel szemben egyenként felhívja a parancsnokokat, majd értesíti az osztagok többi tagját is? Mert ebben a részben az történt, hogy a Sith kiadta a parancsot Rexnek (akin nem volt sisak), majd a férfi egyből átment Ahsokához, hogy megölje őt. A hídon lévő többi klón pedig rádión kapja meg a parancsot, és nem Rextől. Ami még furcsa volt a 66-os kapcsán, hogy Rex nekiállt magyarázni az osztagnak, mi is ez a parancs. A chip révén mindenkiben ott van az utasítás, ergo tudniuk kell, miről van szó (az aktiválást követően).   

 

Az "egy vagyok az Erővel, és az Erő velem van" utalás is tetszett a Rogue One-ra. Illetve felidézték még párszor Vader plafonhoz szegező mutatványát is Maul és Ahsoka kapcsán.

 

A kontinuitás kapcsán megint pengeélen táncolnak az alkotók... a Rebelsben Rex egyértelműen azt mondja Kanannek és Ezrának, hogy ő nem fordult a parancsnoka ellen a 66-os idején, mert kivették a chipjüket, mondván, mindnyájuknak volt választásuk. Ezzel szemben, most kiderült, hogy Rex valójában csak ellenállt a chipnek minimális ideig (amíg benyögte Fives nevét), majd igenis a parancsnoka ellen fordult... továbbá nem ők vették ki maguknak a chipet, hanem Ahsokának és a droidoknak köszönhetik. Persze nyilván erre is lesz majd valami "magyarázat", amit aztán vagy elfogad az ember, vagy nem. Hozzáteszem, nekem jobban tetszik a mostani verzió, mint az, amit Rex a Rebelsben lefestett, mert a chip minden klónra kifejti hatását (azok akaratától függetlenül), tehát nincs ilyen, hogy "volt választásuk". Legfeljebb úgy lett volna védhető az öreg Rex sztorija, ha még a 66-os előtt döntöttek volna úgy, hogy eltávolítják a chipjüket, majd ennek következtében nem támadnak rá a parancsnokukra. Itt megint azt történt, hogy a jobb sztori és hatás kedvéért szembe mennek egy kánon alkotással. Ráadásul, most már nem is "csak" egy könyvvel. Megértem azt az oldalát is a dolognak, hogy Filoni úgy gondolta, hogy így hatásosabb, érzelmesebb és epikusabb lesz egy-egy jelenet, de ha korábban álítottak valamit egy másik kánon alkotásban, akkor igenis tartsa magát hozzá, és úgy mesélje el a történetet, hogy igazodik bizonyos csomópontokhoz. Ez már az Ahsoka könyv esetében is megoldható lett volna. Engem nyugtalanít ez a hozzáállás...

 

Kíváncsi vagyok, mit tartogat a zárás. Remélem, tartogatnak még kisebb meglepetéseket, és nem csak annyi lesz, hogy Ahsoka és Rex megrendezik a halálukat (bár a történtek után talán ez sem is így lesz), majd a Külső Peremvidék felé tartva különválnak. Vajon a többi klónból is kiszedik a chipeket (ez egyesével elég sok és veszélyes meló lenne), vagy csak elmenekülnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az is megerősítést nyert, hogy míg a parancsnokok személyesen Sidioustól kapnak utasítást hologram formájában, addig a többiek csak rádión veszik a parancsot. Bár felmerül, hogy a hatásvadászaton kívül ennek mi az értelme? Nem lenne egyszerűbb minden egyes klónnak egyazon üzenetet küldeni, hogy "hajtsa végre a 66-os parancsot"?  Sidious ezzel szemben egyenként felhívja a parancsnokokat, majd értesíti az osztagok többi tagját is? Mert ebben a részben az történt, hogy a Sith kiadta a parancsot Rexnek (akin nem volt sisak), majd a férfi egyből átment Ahsokához, hogy megölje őt. A hídon lévő többi klón pedig rádión kapja meg a parancsot, és nem Rextől. Ami még furcsa volt a 66-os kapcsán, hogy Rex nekiállt magyarázni az osztagnak, mi is ez a parancs. A chip révén mindenkiben ott van az utasítás, ergo tudniuk kell, miről van szó (az aktiválást követően).   

Elképzelhetőnek tartanám, hogy minden klón egyszerre kapja meg a parancsot, akinek van vetítője az azon keresztül, akinek nincs meg szimplán rádión. Csak ugye ennek ellentmond hogy Cody-t nevén nevezte Sidious. Rex esetében ezt nem hallottuk, de gondolom ő is nevén lett nevezve. De az is lehet hogy ezek előre rögzített üzenetek, mert a ROTS-ben sem lett Codyn kívül más parancsok nevén nevezve. Az is lehet Cody esetében Sidious szimplán biztosra akart menni, mert mégiscsak ő harcolt Obi-wan mellett. 

 

Hogy elkezdte magyarázni Rex a többieknek mi a teendő szerintem már csak formalitás volt, meg ott Ahsoka keresésére vonatkozó utasítások is elhangzottak.

41 perccel korábban, Darth Sky írta:

A kontinuitás kapcsán megint pengeélen táncolnak az alkotók... a Rebelsben Rex egyértelműen azt mondja Kanannek és Ezrának, hogy ő nem fordult a parancsnoka ellen a 66-os idején, mert kivették a chipjüket, mondván, mindnyájuknak volt választásuk. Ezzel szemben, most kiderült, hogy Rex valójában csak ellenállt a chipnek minimális ideig (amíg benyögte Fives nevét), majd igenis a parancsnoka ellen fordult... továbbá nem ők vették ki maguknak a chipet, hanem Ahsokának és a droidoknak köszönhetik. Persze nyilván erre is lesz majd valami "magyarázat", amit aztán vagy elfogad az ember, vagy nem. Hozzáteszem, nekem jobban tetszik a mostani verzió, mint az, amit Rex a Rebelsben lefestett, mert a chip minden klónra kifejti hatását (azok akaratától függetlenül), tehát nincs ilyen, hogy "volt választásuk". Legfeljebb úgy lett volna védhető az öreg Rex sztorija, ha még a 66-os előtt döntöttek volna úgy, hogy eltávolítják a chipjüket, majd ennek következtében nem támadnak rá a parancsnokukra. Itt megint azt történt, hogy a jobb sztori és hatás kedvéért szembe mennek egy kánon alkotással. Ráadásul, most már nem is "csak" egy könyvvel. Megértem azt az oldalát is a dolognak, hogy Filoni úgy gondolta, hogy így hatásosabb, érzelmesebb és epikusabb lesz egy-egy jelenet, de ha korábban álítottak valamit egy másik kánon alkotásban, akkor igenis tartsa magát hozzá, és úgy mesélje el a történetet, hogy igazodik bizonyos csomópontokhoz. Ez már az Ahsoka könyv esetében is megoldható lett volna. Engem nyugtalanít ez a hozzáállás...

 

Kíváncsi vagyok, mit tartogat a zárás. Remélem, tartogatnak még kisebb meglepetéseket, és nem csak annyi lesz, hogy Ahsoka és Rex megrendezik a halálukat (bár a történtek után talán ez sem is így lesz), majd a Külső Peremvidék felé tartva különválnak. Vajon a többi klónból is kiszedik a chipeket (ez egyesével elég sok és veszélyes meló lenne), vagy csak elmenekülnek?

Rebelsben ott van Wolffe is aki szintén kiszedte elvileg magából a chipet, de ő meg Plo Koon mellett szolgált. Nem igazán látom magam előtt hogy végigrohannak Ahsokáék a galaxison és összeszedik azt aki haver és kiszedik belőle a chipet. Meg utólag már mondhatni mindegy :D De simán lehet hogy egymás között azért Rexel beszéltek Fivesról, meg akár más klónokkal is, és lehet volt aki fű alatt kiszedette a cuccot a fejéből.

 

Én azért még megvárom az utolsó részt mert lehet ott helyére teszik ezeket a dolgokat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ez nem lesz egy nagyon hosszú iromány, márcsak azért is, mert most teljesen más epizódot kaptunk. Persze így is sok mindenről lehet írni – amelyről szeretnék is firkantani pár sort – de még mindig a rész hatása alatt vagyok. Amikor először hallottunk erről a történetszálról, akkor már sejthettük, hogy a történet keresztezni fogja az útját a Sithek bosszújával. Ezt az Ahsoka c. könyv mégjobban megerősített – konkrétan szerepel benne a 66 -os parancs – de igazából 2018 júliusában eszméltünk rá, hogy igen: ezt a történetszálat mi is fogjuk látni. Végre!

 

Míg az első két rész tömény akciót és megannyi gondolatot tartalmazott, most fordult a kocka. Szerencsére a kettő közül utóbbi megint csak jelen van, míg előbbi kicsit háttérbe szorult és szemtanúi lehettünk egy felettébb lassabb tempójú résznek ebből a történetszálból. És bejött. Bár azt meg kell említenem, hogy nem ez a rész lesz nálam az évad legjobbja – az előző rész nagyon magasra tette a lécet – de ha az érzelmekről, a zene jelenlétéről az epizódban beszélünk, akkor ki kell mindenképpen térnünk erre az epizódra. Mert itt egyszerűen fantasztikusan oldották meg azt, hogy egy lassú epizódot úgy adtak el nekünk, hogy a zene adta a rész egyik fajsúlyos pontját. Kevin Kiner remek munkát végzett, le a kalappal. Már a korábbi részekben is megtapasztalhattuk, hogy a zene szintet lépett – mégha az Old Friends Not Forgotten c. részben azért kicsit több klasszikus téma szólalt meg, mint általában – és itt bizonyos szempontból a tetőpontját érte el. Remek pillanatokat okozott nekünk.

 

A rész kezdése már-már megszokott: Lucasfilm Limited Productions, piros TCW logó és máris egy különbség: a klóntéma eléggé baljóslatúan szólal meg. Már itt felkészít bennünket az epizód a későbbi, eléggé megrázó eseményekre, amelyek megpecsételték az egész Galaxis sorsát.

 

A kezdő látkép szörnyű: az ostrom végetért, de milyen áron? Bár az epizód központi része nem Mandalore körül forog, de az elején szinte látjuk azt, hogy az ostrom milyen következményekkel is járt. Házak lángokban, füsthalmok közepette viszik el Maul mandalorejait. A köztársaság segítségével Bo-Katan megnyerte a Mandalore -ért folyó háborút, de szörnyű árat fizetett ezért. Milyen belegondolni abba, hogy csak idők kérdése, és az Ezer könnyek éjszakája lefog csapni Mandalore lakóira. A győzelem nem végleges, igazából egy rövid békés időszak következik a mandi nép számára a Birodalom megérkezéséig.

 

Bo és Ahsoka beszélgetése fájó számunkra. Már csak azért is, mert tudjuk, mi fog történni velük. Vajon az Irtás is ez esemény körül fog bekövetkezni?

Aztán jön egy olyan jelenet, amit sejtettünk, hogy jön – már aki persze látta a januári előzetest – de mégis új dimenzióba repítette számomra ezt a jelenetet. Újra láthattuk a jedik beszélgetését az EpIII -ból. Briliáns ötlet, ebből is tudjuk, hogy kb. hol járhatunk időben. Azért is érdekes ez a jelenet, mert amikor az előző részben a Maul vs. Ahsoka párbaj zajlott, sokan arra asszociáltak, hogy azzal a párbajjal párhuzamosan zajlott Palpatine és a jedik párbaja. Hát most tudjuk: az a párbaj e részben történt meg – de még hogy hogyan…

Mondjuk arra azért még mindig kíváncsi vagyok, hogy Winduék hogyan is gondolták ezt az egész hatalomátvételős puccsot? Tegyük fel, hogy sikerrel járnak. Mi lett volna azután? Választottak volna egy normális fickót/hölgyet a következő főkancellárnak?

 

Ahsoka és Rex megérkezésével elkezdődik Windu pofánb*szása. Nem tudok rá mit mondani. Persze örülnek, hogy elkapta Mault, de amikor Ahsoka megkérdezné, hogy miért is függ a háború vége a főkancellártól, Windu előveszi sokadszor megismert k*csög énjét… Hát lehet megköveztek, de örülök, hogy Anakin és Palpi kinyiffantotta őt. Persze jó lett volna, ha mindhárman mennek a levesbe.

 

Ami meghatott, az Yoda és Ahsoka beszélgetése. Az, hogy Ahsoka nem szólt arról, mit mondott Maul Anakinról… ha elmondta volna… talán nem változott volna semmi. De azt a mondatot megkönnyeztem, amikor Ahsoka közli, hogy majd elmondja Anakinnak az üzenetet, ha találkozik vele. Nos, a találkozás megtörtént a Rebelsben… csak akkor már késő volt.

És az, hogy Yoda tkp. tud a dologról – a Yoda szál miatt – egyszerűen még szörnyűbbé teszi az egész dolgot.

 

A köztársaság elhagyja Mandalore bolygóját. Érdekes jelenet. Kicsit betekintést nyerhettünk Mandalore múltjába. Ezekszerint volt egy Bygone éra, ahol a Mandik kifejlesztettek ilyen kamraszerűségeket, amikkel fogva tarthatták a jediket. És most látjuk az utolsót. Az elején ábrázolt figura picit emlékeztetett Tar Vizslára, az első mandalore -i jedire.  Közben csak Mandalori sisakokat látni. Sorry.

 

Az ezt követő percekben elérkezünk egy sorsfordító döntéshez. Mert miközben Ahsokáék leszállnak a Venatorra, Mault elviszik a cellába és Ahsokáék megérkeznek a hídra, a zene azt súgja nekünk, hogy Palpi titka lehullott, Winduék indulnak a kancellár ellen és Anakinnak egy nagyon súlyos döntést kell meghoznia: egy olyan döntést, amelynek végkimenetele eldöntheti a Galaxis sorsát.

 

Ahsoka és Rex hídbéli beszélgetése teljesen átérezhető: Ahsoka úgy nőtt fel a templomban, hogy a háború nevelte ki őt, ebben a látszatháborúban lett belőle tiniből felnőtt jedi. Míg Rex oldaláról érthető az az érzés, hogy őket – mint azt Maul az előző részben hangsúlyozta is – a háborúra tenyésztették, a háború miatt élnek. Most mi lesz velük, azzal, hogy a háború érezhetően a végéhez ért?

 

Ezek után jött a libabőr: Anakin átállását csak sejtjük – tudni persze tudjuk – de ezért a megoldásért adok egy piros pontot Filoniéknak. Nagyszerűen kivitelezett megoldás. És ezek után jön az, amire lelkileg nem tudom, hogy újra felkészültünk -e:

 

A 66 -os parancs kiadása!

 

Itt elsőként is felmerülhet az a kérdés: a klónok tudtak Sidious létezéséről? Mert az addig okés, hogy a jedik államcsínyt követtek el, ezért a klónok megtették a 66 -os parancsot a főkancellár és a köztársaság védelme érdekében. De Rex itt konkrétan Lord Sidious -nak nevezi a kancellárt! WTF??? És igen: Sidious egyesével felkereste a parancsnokokat. Volt ideje rá. A többi klón pedig rádión keresztül kapta meg…

 

És igen, most kicsit a Rebelsben elhangzott szövege az öreg Rexnek kicsit furán hangzik, hiszen ott azt mondta, hogy nem árulta el a jedijét, sőt ki is vették a chipet és volt választásuk. Itt kicsit másképp alakultak az események. Bár azt is figyelembe kell venni, hogy bizonyos szempontból – ha már Obi-want idézzük – Rexék nem árulták el a jedijüket. Hiszen nem Wolffe ölte meg Plo Koont és Gregor se volt jedi tábornok alatt. Rexnél igaz sántít a ló, de az az elején való kis ellenállása – a könnyes jelenet megható volt – érdekes volt, már csak azért is, mert annyi ideje volt az egészre, hogy figyelmeztesse Ahsokát és megejtse Fives nevét. Érezhető volt, hogy Fives még vissza fog kerülni valahogy a történetbe. És amikor felcsendült az Anakin’s betrayal… hidegrázós volt. És ha figyelmesek voltatok, Jesse is lőtt Ahsokára, szóval valószínűleg az utolsó részben Jesse lesz majd a vadászat vezetője…

 

A Maul – Ahsoka „team-up” érdekes megoldás volt – elnézést, nem team-up, hanem elterelő hadművelet –, és azt a mindenit: micsoda mészárlást leművelt Maul. Tiszta RO feeling volt. Ahogy egyre jobban irtotta a klónokat… kezek hullottak, klónok szeltek ketté, stb. Brutális volt. Ez újfent bizonyítja, hogy a sorozat már rég túllépett a gyereksorozat kifejezésen.

 

A droidok ugye remek barátok, jó, hűséges társak. Filoni újra droidot játszott – az egyik majdnem hasonlított Chopper hangjára – de az információ volt a fontos része. Mondjuk az érdekes, hogy Rex üzenete csak titkosítva volt. Ha a kaminoi tudta, hogy egy klón műve ez – aki nem mellesleg ismerte is Fivest – nem tudott tenni ellene valamit? Esetleg törölni vagy valami? A TCW mozifilm premierjére remek utalást kaptunk – Anakin kódja volt ez, 8-1-0-8.

 

Cheep a nap hőse: ha ő nincs, akkor Ahsokáék nem kapják el Rexet. Tudtam én, hogy Filoni néha magának is akar egy hősies cselekedetet.

 

Rex chipjének kiszedése eléggé érdekes és egyben izgalmas jelenet volt. A RO -ból ismert „Egy vagyok az Erővel és az Erő velem van” itt is megjelent. Ez valamiféle mottó lehet a jedik között? Mindenesetre sikerült Rexből kiszedni a chipet, amivel véget is ért a rész.

Mondjuk fogadjunk, hogy Maul fogja megmenteni Ahsokát és Rexet.

 

Jó kis rész volt, a rész lassúsága miatt nem lett egy lehengerlő epizód, de igazából nem is szükségeltetik minden epizódnak olyan monumentálisnak lennie, mint az előző rész. Ez az epizód így volt jó, ahogy volt. Nagyon kíváncsian várom az utolsó részt, amelyből igazából semmit se tudunk. Bár a Rebels miatt tudjuk, hogy Ahsoka, Rex és Maul túléli, de vajon hogyan fogják elhagyni a Venatort és hová vezeti őket az Erő? Megannyi kérdésre hétfőn választ kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig csak az animációt dicsértem, és valamiért megfeledkeztem Kevin Kinerről, de amit ebben az évadban művelt.... hát az nem animációs TV sorozat szint, hanem mozifilm minőség! :clap:

 

Ami a kánont illeti: @Darth Sky gyönyörűen leírta azt, ahogy én is érzem. Korábban azt lehetett olvasni több helyen a neten, hogy az Ahsoka regény úgyis gyenge/közepes/alsóbb szinten van/, nem történt tragédia. Hát akik ezt mondták, most nem tudom, hogy az újabb hasonló szituációra mi lesz a reakciójuk.

 

Kíváncsi vagyok, hogy ha nem most lett volna a 66-os parancs, mi lett volna Maul sorsa? Öngyilkos lett volna a cellájában, mint Epstein? :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül csak elérkezett ez a pillanat is, az egész háború legfontosabb momentuma... a 66-os parancs!

Már a filmben is ez az egyik legmegrázóbb és legszívbemarkolóbb szekvencia (talán Vader gyerekgyilkossága mellett) és miközben hosszú éveken át évadról évadra néztük a sorozatot valójában soha nem realizálódott bennem, hogy egyszer el fogunk jutni ehhez a ponthoz. Egyszerűen megkerülhetetlen ez az esemény a Klón Háború kapcsán és emiatt különösen örülök ennek a történetszálnak és a befejező évadnak, hogy ez elkészült, mert e nélkül úgy érezném, hogy nem teljes a sorozat. A klónok az egész sorozat címszereplői és az ő igazi drámájukat, sorstragédiájukat adja az az előre meghatározott momentum, amit kihagyni a sorozat bemutatásából komoly hiányosság lett volna. Főleg úgy, hogy már a filmben is megrázó azt látni, hogy ellenefordulnak régi harcostársaiknak, de itt tényleg hosszú éveken át megismertük, megszerettük és a 6. évados történetszál után meg is értettük őket, hogy miért kellett ezt tenniük, ami csak még szívbemarkolóbbá teszi az ő történetüket. A kontínuitásnak lehet betesz ez a megvalósítás, de megmondom őszintén engem ez most annyira nem érdekel. Annyira erős jelenet volt az, amikor Rex megtámadja Ahsokát és tényleg a klónokon is érezni, hogy gyakorlatilag átalakulnak, hogy szerintem jobb volt ez így utólag.

 

Amennyiben Rex maga kiveszi a chipet, még az események elől az számomra azt jelentette volna, hogy a klónok sorsának determinisztikus drámáját spórolja meg vele. Ez megkockáztatom a lekeményebb dolog az egész SW-ban, hogy adott egy hadseregnyi ember akik kifejezetten azért lettek mesterségesen létrehozva, hogy Palpatine tervének részeként ágyútöltelékként végezzék egy olyan háborúban, amelynek valós tétje a harcoló feleket tekintve nincsen... majd még azt a tisztességet, életcélt is megtagadják tőlük, hogy legalább ebben helytálljanak és öntudatlanul, gyakorlatilag a "programozásukat" követve kell ellene fordulniuk a korábbi bajtársaiknak, akikér addig az életüket kockáztatták és vice versa. Az a legironikusabb az egészben, hogy ezáltal a klónok (akik ugyanúgy csak egy szerepet játszanak el a csatatéren, ahogy a droidok) szintén a "programozásuk" rabjai és amellett, hogy sok tekintetben felülmúlják a velük szemben álló "konzerveket" azért a végén mégis ott tartunk, hogy átvitt értelemben, de egy kapcsolót átkattintanak és szinte mechanikusan teljesítenek egy parancsot. Ezért örültem, hogy Rex nem kerülhette el a sorsát, ami minden klónnak a sajátja, hogy az életük, a tetteik oda vezetnek, hogy egyszer majd azok ellen a jedik ellen kell fordulniuk, akikkel korábban megannyi közös kalandot éltek meg. Az a párbeszéd nagyon érzékletes volt ebből a szempontból, amelyben néhány pillanattal a parancs kiadása előtt Ahsoka a barátjának nevezi Rexet és ezzel kontrasztban aztán nem sokkal később Rex mégis ellene fordul... de nem azért, mert nem jelentene a lány számára semmit, hanem mert nincs más választása, ez a determinizmus, ami a klónok sorsát áthatja és ez alól Rex sem lehet kivétel!

Az Episode III-mal való összefűzésre is talán ebben a részben láthattuk a legérzékletesebb példát, amikor a filmből komplett párbeszédek zajlanak le a sorozat keretein belül, majd Ahsoka és Maul megérzik a RotS egyik jelenetét. A RO-os kikacsintásoktalán még ennél is jobban tetszettek. Amikor Maul szinte mit sem zavartatva végigvonul azon a folyosón és hárítja a lövedekéket, miközben végez a klónokkal az nagyon a RO végén látható Vader-es jelenetet idézte (csak ez valamivel kreatívabb volt, mert itt fénykard nélkül kellett megoldani), az Ahsoka és Rex között lévő "mantra" felidézése is jó volt. Még Maulról annyit, hogy érdekes megfigyelni milyen a dinamika közte és Ahsoka között. Az előző rész végén érezhető erőviszony állandósult Ahsoka nem tartja méltó ellenfélnek Mault, gyakorlatilag legyőzte, nem csak a párbajban az 10. epizód végén, hanem amikor itt teljesen lekezelően közli vele, hogy dehogy akarok én veled összállni, csak elterelésnek kellesz az nagyon ezt éreztett velem, hogy Maul alulmaradt Ahsokával szemben. Az ő szempontjából továbbra is az 5. évados Mandalore szál az etalon, ott kihozták a maximális potenciált, ami ebben a karakterben volt, itt végül már csak egy eszköz Ahsoka számára. Ahsoka viszont nagyon jó volt és amellett, hogy ismét bebizonyította, hogy remek harcos (nem is véletlenül győzte le Mault az előző részben) attól még a SW egyik legérzékenyebb karaktere... szerintem ebből a megközelítésből egyébként a legjobb női karaktere is a Saganak, aki a legjobban egyesíti magában a femininitást, gyengédséget, érzékenységet és egyben félelmet nem ismerő harcos is a csatatéren. Amikor találkozik azokkal az astromechekkel és csak egy apró gesztusként megérinti, gyengéden "megsimogatja" őket, abban annyira benne van ez a gondoskodó kedvesség a karakteréből, ami miatt ennyire szerethetővé válik és ahogy küzd Rexért annak ellenére is, hogy az az életére tört... itt is nem azt látja, hogy mi van az adott emberben, hanem a lehetőséget, hogy mi lehetne. Anakin pálfordulásában is kételkedik, amikor Maultól hallja és itt Rexért is kész az utolsó pillanatig küzdeni, nem mond le róla, hanem megtalálja a megoldást, hogy hogyan "változtassa vissza". (Az egyébként ironikus volt, hogy Rexet végül droidok mentik meg önmagától!)

 

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tartogatnak az utolsó részre, érzelmi szempontból nem tudom, hogy mennyire lehet ezt még fokozni, de ez nagyon odatett ez az epizód. Ami biztos, hogy kellett ez a záróévad a végére és kellett ez a történetszál, mert e nélkül nem csak, hogy nem lett volna befejezve a sorozat, hanem nem lett volna teljes a klónok kálváriája. Remélem, hogy tartogatnak még valami meglepetést az utolsó epizódra és egy olyan befejezést kapunk, amivel lezárhatjuk ezt a tényleg hosszúra nyúló, de annál emlékezetesebb fejezetét a Saga-nak!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nagyon kíváncsian várom az utolsó részt, amelyből igazából semmit se tudunk

Visszanéztem a januári előzetest, és ahogy elnézem, már az összes benne lévő jelenetet láttuk :D szóval az utolsó részről tényleg semmit nem tudunk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"The time has come!"

Ezzel az egy mondattal lehetne jellemezni az egész epizódot. A hangulat nagyon ott volt, főleg az első félidőben. Először is a rommá lőtt Sundari, ami szép pontot tett a TCW Mandalore-sztoriszáljára. A Köztársaság, illetve néhány óra múlva már Birodalom megszállta a bolygót, a háború letarolta, vagyis lényegében minden megtörtént, ami ellen Satine Kryze küzdött. Szomorú, de ezen a ponton a Star Warsban már semmi sem alakulhat jól.

Aztán jött a beszélgetés, ami az ep3-ból volt. Itt mondjuk kicsit felvontam a szemöldököm azzal kapcsolatban, hogy a Jedik lényegében úgy beszélnek a kancellár elmozdításáról, hogy akárki hallhatja ott a Mandalore-on. Na jó, valószínűleg elkussoltak volna, ha valaki bemegy a terembe, de akkor is, azért ez így eléggé meredek a részükről. Aztán az utolsó pillanatban Windunak megint sikerült köcsögnek lennie. Ahogy Ahsokát szimplán "polgárnak" nevezte egyértelműen gúnyolódás céljából, majd még azt is odamondja, hogy ez a Tanács dolga, miközben ott van mellettük Aayla Secura is, aki baromira nem tanácstag, hát ott jól pofán tudtam volna vágni a taplóját. Viszont aranyos volt Yodától, hogy még kicsit maradt és beszélt Ahsokával. Így legalább elbúcsúzhattak egymástól.

Maul kísérése is nagyon ott volt, ahogy alig pár szót váltottak egymással a szereplők, és közben szólt az a sejtelmes zene, az nagyon tetszett. Szép kilépője volt ez Bo-Katannak is, akit legközelebb újra harcban láthatunk, és újra a bolygó felszabadításáért küzdhet. Ráadásul akkor is ott lesz az oldalán Ursa Wren.

Végül a beszélgetés Ahsoka és Rex között feltette a pontot az I-re, ekkor már érezhető volt, hogy a 66-os a küszöbön van. Aztán be is kúszott. Ahsoka és Maul megérezték Darth Vader születését, aztán jött is az elkerülhetetlen: a 66-os parancs.

 

Ez a pont tényleg kicsit belekavar a dolgok menetébe, bár szerintem azért nem megmagyarázhatatlan. Azt már korábban leírtam, miért volt majdnem biztosan kizárható, hogy Rex a 66-os parancs előtt távolította el a chipet. Ezt a Rebels sem cáfolja. Az is nyilvánvaló, hogy Rex legjobb esetben is kivetette magából, és nem maga vette ki, hiszen ő nem orvos, de még ha az is lenne, akkor sem hajtana végre magán agyműtétet. Az egyetlen dolog, ami tényleg úgy tűnhet, hogy megváltoztatásra került, az a szabad akaratból történt választás és Ahsoka el nem árulása. De szerintem a dolgok mélyére nézve ezzel sincs különösebb baj.

Rex azt állítja a Rebelsben, hogy nem árulta el a Jedijét és ezt szabad akaratából tette. És ez szerintem így van két okból is.

Az első: ha szigorúan nézzük a dolgokat, akkor az ő Jedije Anakin Skywalker és nem Ahsoka Tano. Ő volt a felettese, és már azelőtt mellette harcolt, hogy Ahsoka feltűnt, és azután is vele harcolt, hogy a lány kilépett a Jedi Rendből. És a Rebels is erőteljesen azt sugallja, hogy Rex nem Ahsokára, hanem Anakinra gondolt, ugyanis a The Lost Commanders végén is őt emlegeti, és a Relics of the Old Republic-ban is róla beszél. És legjobb tudomásunk szerint Rex nem fordult Anakin ellen. Az igaz, hogy erre esélye sem volt számtalan okból (a távolság, a tény, hogy Anakinből Vader lett), de attól még igaz marad az állítás: Rex nem árulta el Anakint. (A szomorú az, hogy Anakin viszont elárult mindenkit.)

A második: Rex több millió társával ellentétben saját akaratából átadott egy olyan információt Ahsokának, amivel a lány eltávolíthatta belőle a chipet. Azért szólt Fives-ról, hogy Ahsoka megtudja, mi okozza ezt az egészet és lássa Rex jelentését is. Lényegében Rex arra kérte Ahsokát, hogy segítsen rajta. Ráadásul azzal, hogy pár pillanatra visszafogta a klónokat és nem engedte közel magához, esélyt adott a lánynak a menekülésre. Cody, Bly, Bacara, Jag és Neyo nem adták meg ezt az esélyt Obi-Wannak, Aaylának, Ki-Adi-Mundinak, Plo Koonnak és Stass Allie-nak. Meg úgy nagyjából semmilyen más klón sem, láthatóan egyik sem küzdött a chip ellen, és egyik sem adott se esélyt, se lehetőséget arra, hogy a Jedi megmentse őt vagy önmagát. Rex ellenben saját akaratából megmentette Ahsokát és önmagát. És ha Rex képes volt azt választani, hogy küzd a chippel és saját akaratából esélyt adni Ahsokának, akkor erre más klón is képes lehetett volna. De ők a behódolást választották és esélyt sem adva a Jediknek kivégezték őket. Sokakat szimplán hátba lőttek, ami egy szívtelen, de a Jedikkel szemben hasznos taktikai húzás - ami nem mellesleg szintén tudatos döntés.

A chip eltávolítása után pedig abszolút szabad akaratából cselekedhetett és hozhatott döntéseket - akár úgy is dönthetett volna, hogy továbbra is a Köztársaságot szolgálja és chip nélkül is végrehajtja a Köztársasági Nagy Hadsereg főparancsnokától személyesen megkapott utasítást. Ehelyett Rex megölte négy testvérét, hogy megmentse Ahsoka életét. Pedig az sem ismeretlen számunkra, hogy Rexnek mennyire fontosak a testvérei, és az sem, mennyire fontos számára a Köztársaság szolgálata. Az olyan részek után, mint a The Deserter, az Umbara-szál és a Bad Batch-szál, az a pillanat, amikor Rex immár szabad akaratából tagad meg egy közvetlen parancsot és a saját pisztolyaival öli meg négy klón testvérét, mindennél fontosabb pillanat az életében.

 

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nekem az a dolog ér meg egy külön kérdést, hogy Rex azonnal Lord Sidious-nak szólította Palpit! A chip felfedte a legfőbb titkot, hogy ki a fő kancellár titkos alteregója? 

Számomra a parancsot azért hajtották végre mert a fő kancellár adta. Az hogy csukjában van éss csúnyább mint korábban az lényegtelen. A klónokba mi értelme lett volna a titkot is belerakni? 

Majdnem olyan így mintha végig tudták volna ki is ő?... 

Pedig az már a Revenge of the Sith óta nyilvánvaló, hogy a klónok, ha tudat alatt is, de tudták, hogy Palpatine a Sith nagyúr és ezt a tudást a 66-os felszabadított. Ugyanis több klón (Cody, Gree és Jag) is úgy nyugtázta a parancsot, hogy közben Palpatine-t nagyúrnak szólította. Márpedig csakis azok szólították így Palpatine-t addig, akik tudták, hogy ő a Sith. Mindenki más a rangján szólította, ritkáb esetben excellenciás úrnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Wilde írta:

A kontínuitásnak lehet betesz ez a megvalósítás, de megmondom őszintén engem ez most annyira nem érdekel. Annyira erős jelenet volt az, amikor Rex megtámadja Ahsokát és tényleg a klónokon is érezni, hogy gyakorlatilag átalakulnak, hogy szerintem jobb volt ez így utólag.

Rex ás Ahsoka különleges barátsága miatt ez így volt igazán döbbenetes és végzetszerű - pont ahogy ez minden más klón esetében is megtörtént.

2 órával ezelőtt, Wilde írta:

Amennyiben Rex maga kiveszi a chipet, még az események elől az számomra azt jelentette volna, hogy a klónok sorsának determinisztikus drámáját spórolja meg vele. Ez megkockáztatom a lekeményebb dolog az egész SW-ban, hogy adott egy hadseregnyi ember akik kifejezetten azért lettek mesterségesen létrehozva, hogy Palpatine tervének részeként ágyútöltelékként végezzék egy olyan háborúban, amelynek valós tétje a harcoló feleket tekintve nincsen... majd még azt a tisztességet, életcélt is megtagadják tőlük, hogy legalább ebben helytálljanak és öntudatlanul, gyakorlatilag a "programozásukat" követve kell ellene fordulniuk a korábbi bajtársaiknak, akikér addig az életüket kockáztatták és vice versa. Az a legironikusabb az egészben, hogy ezáltal a klónok (akik ugyanúgy csak egy szerepet játszanak el a csatatéren, ahogy a droidok) szintén a "programozásuk" rabjai és amellett, hogy sok tekintetben felülmúlják a velük szemben álló "konzerveket" azért a végén mégis ott tartunk, hogy átvitt értelemben, de egy kapcsolót átkattintanak és szinte mechanikusan teljesítenek egy parancsot. Ezért örültem, hogy Rex nem kerülhette el a sorsát, ami minden klónnak a sajátja, hogy az életük, a tetteik oda vezetnek, hogy egyszer majd azok ellen a jedik ellen kell fordulniuk, akikkel korábban megannyi közös kalandot éltek meg. Az a párbeszéd nagyon érzékletes volt ebből a szempontból, amelyben néhány pillanattal a parancs kiadása előtt Ahsoka a barátjának nevezi Rexet és ezzel kontrasztban aztán nem sokkal később Rex mégis ellene fordul... de nem azért, mert nem jelentene a lány számára semmit, hanem mert nincs más választása, ez a determinizmus, ami a klónok sorsát áthatja és ez alól Rex sem lehet kivétel!

Maximálisan egyetértek! Ezek nagyon szép gondolatok!

2 órával ezelőtt, Wilde írta:

Ahsoka viszont nagyon jó volt és amellett, hogy ismét bebizonyította, hogy remek harcos (nem is véletlenül győzte le Mault az előző részben) attól még a SW egyik legérzékenyebb karaktere... szerintem ebből a megközelítésből egyébként a legjobb női karaktere is a Saganak, aki a legjobban egyesíti magában a femininitást, gyengédséget, érzékenységet és egyben félelmet nem ismerő harcos is a csatatéren. Amikor találkozik azokkal az astromechekkel és csak egy apró gesztusként megérinti, gyengéden "megsimogatja" őket, abban annyira benne van ez a gondoskodó kedvesség a karakteréből, ami miatt ennyire szerethetővé válik és ahogy küzd Rexért annak ellenére is, hogy az az életére tört... itt is nem azt látja, hogy mi van az adott emberben, hanem a lehetőséget, hogy mi lehetne. Anakin pálfordulásában is kételkedik, amikor Maultól hallja és itt Rexért is kész az utolsó pillanatig küzdeni, nem mond le róla, hanem megtalálja a megoldást, hogy hogyan "változtassa vissza".

Ahsoka nagyon szeretnivaló karakter volt mindig is (kivéve talán az elejét, amikor még Anakinnal állandóan húzták egymást és ezt sokszor túlzásba vitték), örülök, hogy a TCW-ben ilyen búcsúepizódokat kapott. Kapcsolata Rex-szel igazán különleges, mindketten megérdemelték, hogy számukra így érjen véget a klónok háborúja.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pedig az már a Revenge of the Sith óta nyilvánvaló, hogy a klónok, ha tudat alatt is, de tudták, hogy Palpatine a Sith nagyúr és ezt a tudást a 66-os felszabadított. Ugyanis több klón (Cody, Gree és Jag) is úgy nyugtázta a parancsot, hogy közben Palpatine-t nagyúrnak szólította. Márpedig csakis azok szólították így Palpatine-t addig, akik tudták, hogy ő a Sith. Mindenki más a rangján szólította, ritkáb esetben excellenciás úrnak.

Oké,  a Sidious szóra kaptam fel a fejem. Az új volt az ép 3-hoz képest. Így szembetűnőbb ez a felszabadított tudás. 

Akkor valóban volt min aggódnia aa vén sz@rházinak a Fives-szálban. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát azért a Rebels-szel van, még ha vajszívűek vagyunk is, akkor is azt mondhatjuk, hogy Filoni rendesen hajlítgatta ebben az epizódban a kánon határait.

 

 

Dzséjttel egyetértve, Ahsoka nem volt Rex Jedije. Az valóban nem stimmel szó szerint, hogy Rex vette ki a chip-et, de az igaz, hogy maga is tett azért, hogy ez megtörténjen, nem csak passzívan elszenvedte, ezért is nagyszerű jelenet, ahogy a lehetőségei szerint segített Ahsokának azzal, hogy felhívta a figyelmet a chipre. Ezzel gyakorlatilag aktívan elősegítette azt, hogy Ahsoka tegye ezt meg helyette, mert ő maga nem volt képes erre. Nekem ez így rendben van, és nem lényeges ellentmondás a Rebels-szel.

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.