Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Kíváncsiságképp meglestem az IMDb-n, hogyan állnak szeretett Sagánk filmjei.

Roppant érdekes, hogy a sokak által Ep. IV-koppintásnak ítélt The Force Awakens lényegesen jobban áll, mint bármelyik film a PT-ből! 7,9-en van jelenleg, amely a sok vegyes kritikát figyelembe véve szerintem nagyon is jó. A ROTS van hozzá legközelebb az előzménytrilógiából, az is csak 7,5-ön van. Pedig a PT-trilógia záródarabjával kapcsolatban jórészt pozitív kritikákat hallottam, olyanoktól is, akiknek nem a szíve csücske a prequel trilogy. 

A legrosszabb helyen továbbra is a The Phantom Menace áll, 6,5-tel. Én nem értem, miért utálja mindenki ennyire ezt a részt. :( Én mindig is imádtam! Nagyszerű felvezetése a trilógiának meg az egész Sagának. 

Anno a film túl lett hypeolva, mielőtt kijött. Az emberek újra akarták élni a gyerekkorukat, aztán döbbenten tapasztalták, hogy ez nem egy OT nosztalgiakörút lesz.

 

 

A TFA azért volt sikeres, mert pont azt adta meg ezeknek a hardcore OT rajongóknak, amire '99-ben vágytak.

 

Én mikor legutóbb újranéztem a PT-t, pont a Baljós árnyakat élveztem a legjobban, pedig régen A Sith-ek bosszúja volt a kedvenc filmem a trilógiából. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Szerintem ilyen összefoglaló rajongói videóból magasan ez a legjobb (korábban már posztoltam a rajongói alkotások topikjában, de hátha lemaradt róla valaki, meg amúgy is, zseniális, nem árt meg még egy poszt neki :D ):

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkérdezték J.J.-t, hogy mi a kedvenc prequel jelenete:

 

Abrams named The Revenge of the Sith seduction scene where Palpatine (Ian McDiarmid) lures Anakin Skywalker (Hayden Christensen) to the dark side of the Force with the tale of Darth Plagueis.

“There’s just something about that scene,” Abrams says. “There’s just two people sitting there. It’s visually interesting. But I just think Ian’s performance in it is spectacular.”

 

Jó választás. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor félreértettelek, mert az általam linkeltnek konkrétan The Skywalker Saga Trailer a címe, ennek meg nem az. :) Ez viszont nekem egyáltalán nem tetszik, a képek nincsenek szinkronban a zenével és olyan érzésem van, mintha az alkotó inkább a mennyiségre, mint a minőségre ment volna. Beleszuszakolt egy halom jelenetet, így mindenre csak villanásra maradt idő. Zsúfolt, kapkodós. Komolyan, az Accross the Starshoz ilyen sebes vágásért bűntetni kéne. :death:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

a képek nincsenek szinkronban a zenével

:lol:

 

Az összes rész a saját filmzenéjét kapta, ezért is jó. :) Nekem ez a király.

 

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Zsúfolt, kapkodós.

A fenti kedvenc videód minden koncepció nélküli vagdosás össze-vissza. Értelmetlen imho. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Akkor félreértettelek, mert az általam linkeltnek konkrétan The Skywalker Saga Trailer a címe, ennek meg nem az. :) Ez viszont nekem egyáltalán nem tetszik, a képek nincsenek szinkronban a zenével és olyan érzésem van, mintha az alkotó inkább a mennyiségre, mint a minőségre ment volna. Beleszuszakolt egy halom jelenetet, így mindenre csak villanásra maradt idő. Zsúfolt, kapkodós. Komolyan, az Accross the Starshoz ilyen sebes vágásért bűntetni kéne. :death:

Nem akartam már mondani, mert minden videót én húzok le (:D),de nekem is ez a véleményem. Ennek az elejére simán elférne egy "Vigyázat! Epilepszia rohamot okozhat!" felhívás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

De tényleg. :) Mond már el milyen koncepció mentén van vágva mert nekem nem jött le semmi ilyesmi.

OFF

Oksa, később adok róla egy részletesebb elemzést, csak nem itt, hogy ne offoljuk. Meg emlékeztess rá, ha elfelejteném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 29. - 14:47, LordGravon írta:

Anno a film túl lett hypeolva, mielőtt kijött. Az emberek újra akarták élni a gyerekkorukat, aztán döbbenten tapasztalták, hogy ez nem egy OT nosztalgiakörút lesz.

 

 

A TFA azért volt sikeres, mert pont azt adta meg ezeknek a hardcore OT rajongóknak, amire '99-ben vágytak.

 

Én mikor legutóbb újranéztem a PT-t, pont a Baljós árnyakat élveztem a legjobban, pedig régen A Sith-ek bosszúja volt a kedvenc filmem a trilógiából. :)

Lehet, hogy én meg pont ezért csalódtam Az ébredő Erőben annak idején. Biztos szívem mélyén reméltem, hogy ez egy új Baljós árnyak lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy rövidebb helyzetjelentés a kronológiai megtekintésem ügyében:

 

Sajnos eléggé balul sült el a véghajrá. Amióta az egyetemet elkezdtem, nem jutott elegendő idő arra, hogy kronológiailag minden művet megnézzek/elolvassak stb. Mivel már 3 hét sincsen hátra és még mindig az Ep4-5 közti térben vagyok, így úgy döntöttem, hogy a zh/vizsgaidőszak miatt inkább a filmekre fogok koncentrálni és még annyi megteszek majd, hogy a Poe képregényt/Age of Resistance szériát továbbá a Resistance sorozatot beleveszem a buliba a maradék 4 film mellé. És vagy sikerül végül a premier napjáig letudnom őket, vagy nem. :?

 

Hétvégén viszont akkor jön a Birodalom és a Jedi. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Eleve: idegel, ha valaki elfordulgat egy film közben, nem nézi tátott szájjal a reccsentő jelenetet... első nézésre egy ilyen fordulatnál levegőt se veszel. Nem bírom, ha pl. kimennek a konyhába egy kis nasiért vagy bármiért, és közben nem állítják meg a filmet. "Hallom kint is." Aha. És a kép? Mintha egy könyvben kihagynál egy-két oldalt, vagy csak egy bekezdést. Neeem. Ha nem lehet megállítani, akkor sem mehetsz ki bármelyik jelenet közben... és ha kimész, akkor csak futva! Vagy ne nézd a filmet. (de azért bírom, hogy kikészült a lányka) 

I have spoken. ;) 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezek kicsit hiteltelenek. Én ha ilyet nézek akkor odaszegeződök a képernyő elé nem játszom az agyam. Egyértelműen megjátszotta magát mert vették. Nem a jelenet volt a fontos hanem, hogy ő most nagyon elszálljon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezeket a trailer reakciós videókat sem tudom értelmezni.

Amikor eljátsszák, hogy először nézik és végigpofázzák az egészet.

A trailereket először csendben szoktam figyelni, mert kíváncsi vagyok a szövegre is, még ha társaságba vagyok akkor is.

 

Viszont ezt imádom:

1977-es mozis reakciók

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.