Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Brodie írta:

A technikai része eddig eszembe sem jutott, de jogos észrevétel.

Az ep3 is elég szépen köti össze a 2 trilógia képi világát, de ha a Rogue One is közbe van iktatva, még kevésbé kizökkentő a látvány. És most természetesen nem az effektekre gondolok, hanem akár olyan kis apróságokra, mint a frizurák. :)

Én speciel a trükktechnikára gondoltam. Az in-universe technikával valóban nincs gond. Amivel volt (a haderő teljes lecserélése), azt a Solo, a Rogue One és a Rebels helyretette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Brodie írta:

Tehát szerintem az ideális nézés: első alkalommal a készítési sorrend, utána kizárólag kronológia.

Én örülök, hogy készítési sorrendben láttam minden filmet, mert ez a meglepetések és később az utalások minden élményét megadta, amit a készítő Lucas megálmodott. De azt gondolom, hogy ma már nincs értelme másként, mint kronológiai sorrendben nézni a filmeket, sem először, sem bármikor máskor, mert így a legteljesebb élmény. Ja, és természetesen a spin-off filmek is beletartoznak a sorba. :)

 

Ezzel egyébként csak annyi a probléma, hogy ahogy nő a filmek száma, ennek megvalósítása annál időigényesebb. :D És akkor az animációs, és majdani élőszereplős sorozatokról nem is beszéltem még. Emlékszem 2007-ben volt egy szülinapom, amikor azt kaptam a családomtól ajándékba, hogy elmentek otthonról egy hétvégére és én nyugodtan végignézhettem mind a hat filmet. Na, ez ma már nagyon nem férne bele egy hétvégébe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nagyon jó lett! Hirtelen eszembe is juttatott még egy két hasonlót. Ez pl. szerintem az egyik legjobb. Érdemes megnézni voordeel csatornáját, ezen kívül is van pár SW videója. A timelines és az animal a másik két kedvencem tőle.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra lesznek az eddigi filmek az Rtl-en. A Zsivány Egyessel egészül ki a sor. Az utolsó Jedik nincs sajnos köztük.

Ha Magyarországra is begyűrűzik ez Disney steaming, akkor gondolom az RTL nem vetítheti le a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak azért nem veszem meg, mert már megvan mind, az ep1-6 egyben, a többi külön, de még egyszer nem veszem meg őket, az fix. Legfeljebb, ha lesz 4K-s tévém (igen valószínűtlen) és kiadják UHD-ban (nem valószínűtlen, de nem igazán érdekel) vagy ha megsérül valamelyik lemez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Pildi írta:

Gondolom, a Solo sem lesz köztük.

 

Lehet, hogy ennek apropóján mi is megnézzük itthon szép sorban mindet, de persze nem a tévéből, már csak a reklámok miatt sem. :) 

Sajnos nem. Bánatomra még Az utolsó Jedik sem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
17 órával ezelőtt, Mestal írta:

Amit írtál az szerintem megint a szokásos retorikai szófordulatokkal megtámogatott lufi. INTEGRATÍV, SZERVES és DRAMATIKUS. Lassan már szívecskés emlékkönyvben vezetem a nekem adott válaszaidat: egyszerűen nem létezik hogy Te mindig ezeket kozmetikázott szóvirágokat nyomod és azokat kell körbe ugrálnunk ahelyett hogy tartalomról beszélgetnénk. Emlékszem a "redundancia, mértékadó, innovatív, produktum" meg az "ansnittes dialógus-plánozás" szóvirágaidra egy előző válaszodból. Csak hogy tiszta legyen: itt a Star Warsról beszélgetünk, senkinek nem kell bizonyítani hogy ki milyen penge.

 

Először is az egy szem "KEVÉSSÉ HASZNÁLT" Hant hasonlítod az "INTEGRATÍV, SZERVES és DRAMATIKUS" Luke-hoz, Leiahoz meg Yodához, miközben

 

- Han több időt töltött a képernyőn a TFA-ban mint Luke a TLJ-ban (imdb screen time), és eközben az egy szem Han mellől elhagytad Leia-t, aki kb. ugyanannyit szerepelt mindkét részben. (Csubi meg kétszer annyit ha már annyira integrálni akarsz). De nem ez a lényeg, hanem a karakterek önazonossága (esetünkben a OT jellemei vs. az új trilógia jellemei).

 

- Egyedül Han volt minden szempontból önazonos, a többiekből egy újragondolt Disney verzió lett. Én egy cserfes, vakmerő és "cunning" Leia-ra emlékeztem, egy elkényeztetett, beszólós, talpraesett hercegnőre, nem pedig egy bölcs és álhatatos jelképre, aki az erőben Superman, taktikai géniusz, a vezetők primusza, és a lilahajú női teaklub tagja. Luke-ot nem részletezném, a legjobb lenne talán Mark Hamillt megkérdezni, hogy mit gondol arról a házsártos portásról a talicskás apácamadarak szigetén.

 

Nesze neked integratív, szerves és dramatikus... :-D

 

Másodszor pedig a mai napig az az igazi kérdés, hogy minek a sztorija az új trilógia. Kb. egy tucatszor leírtam 2015 decembere óta (mióta itt vagyok veletek), de azóta sem foglalkozott vele senki.

 

A The Force Awakens premierje után itt hatalmas volt a lelkesedés, és azon filózott az egész fórum, hogy merre megy majd tovább az egész. De szerintem már akkor sem az volt az alapvető kérdés, hanem hogy a Disney sztorija ELSŐSORBAN kinek / kiknek a története.  Ezért volt számomra sarokpont abban a bizonyos 2015-ös posztban az hogy tisztázzam NEKEM mit jelent a saga és hol kapott benne helyet az új trilógia... Egyetértek OM-mel, hogy a hiba sokszor nem a filmekben van, hanem a megközelítésben. 

 

Az addikt geekek többek közt azért nem kedvelték a PT-t, mert nem akartak új megközelítést, ijesztő, új rétegeket, politikát, vagy bármi egyebet ami esetleg kitágíthatná a ponttá szűkült pupillájukat, hanem ugyanannak a "szernek" a durvább verziójára vágytak, intravénásan, töményebb verzióban, hogy megkapják az "anyagot" amitől egyszer már nagyon beálltak, csak azt nem vették észre, hogy már nincs a földön az a mennyiség, ami újból a régi hatást érné el.

 

Éppen ezért nem az volt a kérdés hogy anno jól sikerült-e a PT, mert az mára már lényegtelen, hanem az hogy az új sorozatnak merre van esélye továbbvinni a Star Warst úgy, hogy ne degradálódjon hosszútávon egy beteg, kielégíthetetlen éhség reflexévé. Az a baj. hogy a mai receptek itt nem működnek, hosszútávon nem a pénzgépezet, a CGI vagy a makettek fogják eldönteni a SW jövőjét, hanem az INNOVATÍV történet mesélés, az új ötletek, tartalmas karakterek és a koherens sztori, ami kibővíti, elmélyíti és nem átszínezi a mítoszt. És éppen ezért van hatalmas törés az egészben.

 

Mert ez a lényeg:

 

A Disneynél még most sincs eldöntve hol a hangsúly. Ez egy olyan mozi ahol piaci / nézettségi megfontolásból kellett egy átvezető szál az OT legendás alakjaival, hogy a nép a régiek miatt kíváncsi legyen a folytatásra. Emiatt volt muszáj beépíteni a nagy neveket, de azt nem mérték fel rendesen, hogy mi viszi a prímet és a rendelkezésre álló időben mennyire és mit dolgoznak ki.

 

Ráadásul azt sem realizálták hogy tök mindegy mit kezdenek ezekkel a legendás karakterekkel, az baromira megosztja majd az embereket. Az EPVII szimpla biztonsági játék volt, egy új történet felvezetése ismerős helyzetekkel és helyszínekkel, hogy elhitessék ez még mindig az amit mindenki imád, és TLJ-ben vált volna le a hordozórakéta, de túl sok mindent akartak egyszerre: megerősíteni az új sztorit az új karakterekkel, de ezzel párhuzamosan azt is kifejteni, hogy mi lett a régiekkel, miközben a hangsúlyok és erők összevissza tolódtak, és sem az egyik sem a másik kifejtésére nem volt sem elég idő sem megfelelő helyzet.

 

Idézet

A TROS számomra evidens, hogy mindezt tovább bővítendő még jobban visszautal a prequelekre is, ez Palpatine figurájában is tetten érhető, aki duplafenekű karakter, mert miközben ízig-vérig OT figura, ugyanannyira prequeles is, ráadásul még a legvérmesebb prequel haterek is el szokták ismerni, hogy Palpie története, figurája vitathatatlanul jól lett kibővítve az előzmény-trilógiában. 

Palpatine nálam örök kedvenc. De az biztos, hogy akármekkora a gáz, én nem pakoltam volna ide. Senkinek nem is hiányozna ha egy szuper, kompakt sztori lenne az új trilógia, ahol kidolgozottak a karakterek, Rey nem instant szuperhős, Snoke-ot nem nyeli le a kacsa és mindennek van íve.

 

De ez csak az én véleményem.

 

Ave Cézár!

 

Hajjajjaj, rossz helyen kopogtattam, azt hiszem. De egyébként sok szempontból egyetértek veled a hordozórakétás dologgal kapcsolatban, ugyanakkor ellentétes előjellel látom a dolgot, mert szerintem az általad írt elmaradt innováció sikerült, viszont engem éppenséggel a TFA nosztalgiázása húzott fel. Én a TLJ-t sokkal inkább éreztem folytatásnak, mint a TFA-t, a régi figurák nem csak egy megfelelő ponton feltűnnek, ahol tapsolni lehet, hanem végig ott vannak, már történnek velük az események.  

 

Han kapcsán, mivel igencsak kedvelem a karaktert:

 

- Luke a második nagy jelenetsorától kezdve jelen volt a The Last Jedi történetében, melynek egyébként a címszereplője is, fő kérdésköre. A filmvégi párbajban ő vesz részt a film valódi szereplője helyett, annak ellenére, hogy mentor-szerepkörben van jelen. Eleve nem tudom, milyen screen time-ot mér az IMDb, az ilyeneket sosem értettem, hogy mi számít annak, ha jelen van a jelenetben, vagy a konkrét közelik, amiket kapunk az illetőről. Han a TFA-ban a negyvenedik percben tűnik fel, és fél órával a vége előtt meghal, ez mindössze a fele a film teljes idejének. Dehamár... Így írtad az IMDB screen timeot: a TLJ-ben Luke-nak van a második legnagyobb screen time-ja, míg a TFA-ban Han csak a harmadik, szóval relatív időben viszont az övé a több. Mindez azért is furcsa, mert a Last Jedi sokkal hosszabb idejű film. Han halála a film csúcspontjának (a fénykardpárbaj), csak az előkészítése csupán, míg a TLJ végét szinte teljesen leuralja Luke (az igaz, hogy előtte egy rövid ideig eltűnik a képernyőről, de azért, hogy annál hatásosabb legyen a végén a belépője). De tökmindegy. Ha ránézel a két filmre, teljesen nyilvánvaló, hogy érzetben sokkal aktívabb alakítója a cselekménynek Luke a Last Jedi-ban. Ha valaki szerint rossz is a film, azért ezen talán nem kéne összevesznünk. A felvezető szövegtől a film legutolsó jelenetére is hatással van, mivel még ott is őróla beszélnek.

 

- Han egyébként nem világos, hogy miért is lenne bármivel is önazonosabb, mint a többiek. A figura visszatért a kisstílű csempészkedéshez, amit elintéznek egy mondattal, mely szerint azt tette, amihez értett. Han korábban nem azért csempészkedett, mert olyan nagy kedve volt hozzá, hanem mert anyagi körülmények és a tehetsége erre rendeltette. Az eredeti trilógia arról szól, hogy ez a magának való, öntörvényű fazon, aki bűnöző, holott helyén van a szíve, hogyan talál egy valóban értelmes célt, egy jó ügyet az életének. Az, hogy Han nem Leia mellett van és együtt szervezik a Resistance-t, mindenhogyan csalódás, amit a rajongók többsége valószínűleg egy olyan szemellenzővel írt felül, hogy akkor mindent leuralt a TFA nosztalgikus hangulata. JJ-nek nyilván a kívülálló űrcsempész figurája kellett a TFA-ban, amit az ANH-ban látott, pedig a Jedi visszatérre ez már alaposan megváltozott. Egyébként ezt megtarthatták volna hitelesebben is, ha azt az utat lövik be, amit a Legends is képviselt (igazán nem olyan vagyok, aki visszasírja a Legends-történeteket, vagy azon nyávog, hogy miért nem azokat készítették el), azaz hogy Han Solo Leiáék kapcsolata az alvilág felé. Mindezt egyébként nem bírálom különösen, nem zavar különösen a dolog, de nem értem egyszerűen, hogy Luke története mitől hiteltelenebb sokak szemében, mint az, hogy Han Solo visszament Bala-Tik-okkal polipokat boltolni. Ezután hasbaszúrja a fia a filmtörténet egyik legikonikusabb figuráját, alig emlékeznek meg róla, a faltól falig akció folytatódik. Nem is áldozza fel magát, nem csinál semmit, jól átverik, és lezuhan a fenébe. Addig meg poénkodott párat, amik tényleg működnek, de nem érzem, hogy a történet afelé tartana, hogy Han Solo elbukjon. Ennél sokkal epicebb és meghatóbb halálokat is láttam már, pl. a Logan-ben mind Xavier mind Wolverine halála, de most még a Pókember Avengers-es halálát is meghatóbbnak érzem. Vagy épp Luke-é, ami lehet, hogy rossz, persze mi más lenne, de azért az talán kiderül a filmből, hogy egy heroikus önfeláldozás, aminek a végén a Tatooine-i lemenő napokat látja, ennél én mondjuk nem tudtam elképzelni jobb befejezést a figurának, minthogy az egyik legemlékezetesebb pillanatát idézik vissza a legelső filmből (és a Revenge of the Sith-ből, amikor az újszülött Luke-kal állnak így Owen-ék). Az a jelenet az ANH-ban is a jövőbe pillantásról, egy kamaszfiú beteljesítetlen vágyairól szólt, és ugyanezt látjuk az élete végén, egy sorsát beteljesített életút végén: teljes a kör. Emellett Han szerepe lehetett volna olyan is a TFA-ban, ami jobban megrengethetett volna mindent, ha igazán jól megírják, és igazán jól játssza el Ford, így szerintem lehaknizta a dolgot, abszolút a szokásos Fordos stílust hozta, leszámítva a halál-jelenetét, ahol egyedül ott odateszi magát. Érdemes megnézni, hogy a Blade Runner 2049-ben, ahol aztán tényleg jóval kevesebbet játszott, mennyivel erősebb volt a jelenléte, és mennyire nem csak a Han-os-Indy-s sármját hozta. Félreértés ne essék, felőlem nyomja a szokásos sármját, elnézném a végtelenségig, de akkor ne az adott filmben nyírják ki, hanem egy olyanban, amiben a halálának van bármi előzménye és következménye is. Mindemellett a TFA számlájára írható az is, hogy Han halálával sokunk vágya, hogy a trió együtt szerepeljen, szertefoszlott, amit ki merek jelenteni így négy év és Carrie Fisher halálának távlatából, egy túlagyalt baklövés volt már a film megtervezésekor JJ-éktől (ugye ő és Kennedy úgy gondolkozott, hogy egy OT-szereplő-egy film), és ez semmiképp sem a TLJ hibája, mivel: Luke-nak minden eredeti trilógiás szereplővel volt interakciója, plusz még Yodával is.

 

 

Emlékeztem, hogy évekkel ezelőtt veled zördültem össze, Mestal, legalább azt láthatod, én önazonos maradtam, akárcsak szerinted Han (vagy szerintem Luke), és látom, te is. Az biztos, hogy a szavaimmal te többet foglalkoztál, mint én, mikor a kommentem írtam, azaz éppen, hogy te tereled el a figyelmet a témáról.  De elmondom, hogy a te "diznizésed" legalább ilyen kategorizáló terelés, ráadásul nem is értem, mit akar jelenteni, mert már annyi mindenre hallottam, annyi mindenkitől. 

 

 

Mindemellett őszintén irigylem azokat, akik a TFA-ért rajongani tudnak (köztük a nővéremet), mert én is nagyon akartam szeretni, és őszintén szánom azokat, akiknek semmi örömük nem akadt az új trilógia eddigi két részében, persze amellett, hogy a filmekkel "baj van", felmerül talán az is, hogy az illetőkkel is, mivel két baromi másfajta filmről van szó (sanszos, hogy irreálisak az elvárások, és már az illetők felnőttek). De azt is kívánom nekik, hogy mindezeken túl imádják a IX. részt, és esetleg számukra is elfogadható legyen pl. Luke ábrázolása az utolsó filmben. Azt mondjuk tényleg nem értem, hogy az új trilógiát utáló rajongók többsége miért diznizik, amikor a Rogue One-t meg általában mindenki szereti, és a Solo-ról is pozitívan nyilatkoznak (és a Rebels-ről is), mert négy filmből egy sikerült-arány egy filmstúdiónál igencsak jó arány. Nekem is a négy filmből kettő tetszik (RO, TLJ), sok idő volt feldolgoznom a TFA csalódását, és a Solo se jött be igazán, annak ellenére, hogy szívesebben nézem újra, mint a TFA-t. És aki nézett már meg egy Celebration élő közvetítést (vagy ne adj isten részt is vett egy Celebration-ön), annak a napnál is világosabb, hogy Kathleen Kennedy és partnerei, valamint a rendezők, halálosan áhítoznak azért, hogy a rajongók tetszését elnyerjék. A mindenféle sírópityogó kommentelő közül szerintem az a legrosszabb, aki azért nyavajog, mert azt feltételezi, a dizni egy ősgonosz, aki el akar bánni a szegény rajongókkal, vagy Disney-síteni akar egy nagyon nem Disney-s univerzumot (aminek egyébként a 80-as évek óta van ride-ja Disneylandben, és semmivel sem jobban Disney karakter BB-8, mint Jar Jar vagy Chewbacca). A Disney-nek van két megkérdőjelezhető alap gondolata: az egyik, hogy évente ránkszabadított SW-filmeket, és teljesen érthetően sokak szemében elveszett annak a varázsa, hogy egy népünnepély legyen az új SW-film megjelenése a mozikban, az új trilógiát is rekordidő alatt szállították, szállítják le. Engem személy szerint nem zavarna a dolog, de az igen, hogy egyre kevesebb emberrel tudom megbeszélni a dolgot egy kocsmai beszélgetésnél, mert egyre inkább belefáradtak, nem nézik meg, nem érdekli őket a dolog, követhetetlenné vált számukra. De ez a Solo után megváltozott, és szerintem jó ötlet, hogy új SW-filmek helyett inkább sorozatok jönnek, ahol eleve kevesebb pénz van akciójelenetekre, és 8-10 részen keresztül már nem lehet megúszni a történet kitalálását faltól falig akcióval (mint ahogy azt éreztem a TFA-ban és a Solo-ban), ezek meg majd inkább a hardcore rajongói réteghez fognak eljutni. A Mandalorian bemutatott 5 perce is kétségbeesetten próbálkozik beférkőzni a rajongók kegyeibe. A másik ilyen alap felfogása a Lucasfilmnek a feljebb általam bírált ötlet, hogy az új trilógiában nem terelték össze a klasszikus triót. Ez megbocsájthatatlan bűn, de nem lehet érte Rian Johnson-t felelőssé tenni, és el tudom képzelni, hogy amikor ezt anno kifundálták JJ-ék, nagyon jó ötletnek tűnhetett, és nem akarhattak rosszat. Mindemellett abszolút ismét minden bizodalmam megvan JJ Abrams-ben, főleg a trailer kérdésfelvetései kapcsán. Két olyan ismerősömnek, akik már csak torrenten akarták volna levadászni a IX. részt, felajánlottam, hogy meghívom a film premiervetítésére őket, csak jöjjenek el, nézzék meg. Mestal, ezt egyébként szeretném neked is felajánlani, amiért akkorákat küzdtünk, de csak amennyiben te is ennyire "hitehagyottá" váltál, hogy meg se néznéd moziban.

 

 

(úgy gondoltam, a téma folytatására a "Mennyire egységes a tíz film együtt?" fórum alkalmasabb, mint a Palpie szerepe a IX-ben.)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy 90%-ban egyetértek a leírtakkal és nagyon szépen fogalmaztad meg a dolgot. Solo halála és úgy egészében a színészi játéka nekem nagyon tetszett viszont a VII-ben. Elég ha arra a jelenetre gondolok, amikor a mumbo-jumboról beszél, vagy amikor Reyt tanítja lőni, vagy épp a halála. Szerintem benne volt a levegőben, hogy elvékonyodik Han gyertyalángja és ez be is jött a hídon. Ezt vezeti fel Leia kérése is, hogy próbálja meg visszahozni, ezt vezeti fel a mentor karaktere is (Rey szemszögéből). Abban egyetértek, hogy a csempészethez visszatérésével adtak egy sallert a IV-V-VI-os karakterfejlődésnek, de nem érzem azt, hogy Han ugyanaz a csempész lenne, mint a VII-ben, sokkal inkább most is csempész, de már messze nem ugyanaz az ember. A IV-ben a csempészet jelentette a kiutat számára egy jobb élet felé. A VII-ben a csempészet jelentette számára a menedéket egy tragédia után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nos, hogy egyértelmű választ tudjak majd adni decemberben a címben is szereplő kérdésre (bár akkor már 11 film lesz) a következő elhatározásra jutottam:

Ahogy befejeztem a GOT maratont jöhet a nagy Skywalker SAGA maraton, úgy mint:

- Baljós Árnyak
- A Klónok támadása
- A Klónok háborúja mozifilm + a teljes sorozat kronológia szerint
- A Sith-ek bosszúja
- SOLO
- Lázadók (a teljes sorozat)
- Zsivány egyes
- Új remény
- A Birodalom visszavág
- A Jedi visszatér

- Az ébredő Erő
- Ellenállás (eddig megjelent évad)
- Az utolsó Jedik

És végül a The Rise Of Skywalker (a hivatalos magyar cím leírásához egyelőre nincsen ingerenciám, ez idővel változni fog, de most ez van)

Ez a fenti vállalás talán sokótoknak nem is tűnik valami komolynak, de sajos az utóbbi időben a munkahelyi tennivalók és egyéb magánéleti dolgok olyan szinten terhelnek le és forgácsolják fel az időmet, hogy én leszek a legboldogabb, ha decemberig sikerül a projektet megvalósítani! :D 

Szóval drukkoljatok! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Ez a fenti vállalás talán sokótoknak nem is tűnik valami komolynak, de sajos az utóbbi időben a munkahelyi tennivalók és egyéb magánéleti dolgok olyan szinten terhelnek le és forgácsolják fel az időmet, hogy én leszek a legboldogabb, ha decemberig sikerül a projektet megvalósítani! :D 

Szóval drukkoljatok! :)

Hajrá! :)

 

Én már tavaly júniusban belekezdtem a kronológiába. :D Filmek, sorozatok + az eddig megjelent képregények (angolul) és amik megvannak könyvek. Jelenleg 7 van, ami a nyáron 1-2 -vel még gyarapodni fog. De 2 már ki van végezve - Sötét tanítvány, Katalizátor, hamarosan a Tarkin következik, vagyishát ma akartam, csak az Endgame közbejött :oops: - szóval haladok én is. Az biztos, hogy nagyon izgalmas kronológiailag átélni újra az eseményeket, ahogy ez az egész kánon összekapcsolódik egy egésszé. A képregények és a könyvek méginkább teljesebbé teszik az egészet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos, ha a képregényeket és a könyveket is bevenném a buliba, esélytelen lenne, hogy végezzek a IX. rész premierjéig... így sem biztos, hogy sikerülni fog. Mindenesetre neked sok sikert a továbbiakban is a vállalásodhoz! Az biztos, hogy kiemelten nagyszerű élményben van részed! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, a képregény/könyv dolog miatt valóban nehezebb lehet a helyzet. Megmondva őszintén, nem lenne semmi probléma, ha csak ezzel foglalkoznék. Van amikor van egy kis időm, így haladni tudok a célommal, de egy biztos: nem fogom elolvasni az összes könyvet. A filmadaptációkat alapból kizárom, elég a film, de pl. az Utóhatás-trilógia szerintem kimarad, vagy a Phasma-Ahsoka-Lázadás hajnala szösszenetek. Amire jelenleg még gyúrok, az a nyári Thrawn: Szövetségek mert tkp. akkor érek a Rebels végére - 3-4. évad környéke - így jó lesz majd június-július tájékán megvennem a könyvet és frissen elolvasni. A képregények meg olyanok, hogy gyorsan áttudom őket pörgetni, a minik például seperc alatt megvannak.

 

Viszont amit még tavaly felállítottam sorrendet, az rendesen megborult. Mert így májusban akartam elkezdeni a Rebelst, de a munka/magánélet borított rajta egyet és valszeg nyári dara lesz, ami sose rossz igazából. És közben az újabb dolgokat bele tudom invesztálni a wordben vezetett kánonlistámhoz, igaz így például nálam az Age of Republic képregénysorozat kimaradt, de a Rebellion/Resistance kettős meglesz. Hatalmas élmény, például a ROTS -ot tkp. most először néztem meg úgy anno januárban, hogy előtte láttam a TCW -t. Bitang erős volt, mégjobban a kedvencem a film. És nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Rebels megtekintése után - meg a RO után - milyen lesz az egész OT megnézése/elolvasása. Igazi fan-service lesz, úgy érzem. :D Node a cél, hogy a premier napjáig az utolsó kánon anyaggal végezni tudjak - valszeg ez egy 2. évados Resistance epizód lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Ez a fenti vállalás talán sokótoknak nem is tűnik valami komolynak, de sajos az utóbbi időben a munkahelyi tennivalók és egyéb magánéleti dolgok olyan szinten terhelnek le és forgácsolják fel az időmet, hogy én leszek a legboldogabb, ha decemberig sikerül a projektet megvalósítani! :D 

Szerintem már önmagában a TCW sorozat ledarálása is olyan ami bizony emberes feladat. Én egy éve kezdtem el egy TCW darát időrendi sorrendben és a mai napig nem értem a végére :D Szóval hajrá! Szép célkitüzés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.