Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Én meg arra, hogy mi lett volna, ha a sequel összes része egyetlen ember felügyelete ember alatt készül. Legyen ez Rian, vagy Abrams. Ami a sequel nagy baja, hogy nem egységes.

Ezzel azt akarod mondani, hogy a TFA és a TLJ ellentmondanak egymásnak? Fejtsd ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen erre gondoltam. Én Abrams nyilatkozataira utaltam. Ahogy Rian megoldotta a TLJ-t, úgy egységesnek tűnik a két film. Ugyanígy ment ez a az eredeti trilógiánál is, ott se volt megírva előre semmi, Lucas közismert az ad-hoc döntéseiről, de mégse mond egymásnak ellent a két film. De attól még van kontraszt a két film között (ami nem meglepő, hiszen rendezésileg is eltérő a két film stílusa)

 

Mondok három szembetűnő példát:

- Abrams lebegő köveket akart Luke köré tenni, mutatván, hogy milyen hatalmas benne az Erő - ezzel szemben Rian víziója az, hogy Luke elvágta magát az Erőtől.

- Luke arca TFA végén nekem nem azt sugallja, hogy a következő pillanatban eldobja a kardot.

- A legutóbbi napokban a Renek kapcsán felmerült némi kontrasztosság a víziók között, Bomarrt idézve: "Úgy tűnik a Renek koncepciója folyamatosan változik. Az ep.7-nél JJ-ék még úgy nyilatkoztak, hogy a Renek egy olyan közösség, amelyikhez Kylo csatlakozott utólag. Aztán Rian utalt rá, hogy Luke tanitványairól van szó, de lehet, hogy JJ ebből visszatáncol és valami másról lesz szó."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja vagy így gondoltad. Szerintem ezzel nincs baj amíg a filmekben minden klappol. Addig engem sose érdekeltek ezek a dolgok amíg In-universe nincs ellentmondás. Márpedig eddig nincs. Az, hogy ki mit akart szerintem irreleváns most már. Azt kell vizsgálni, mi van. Az alapján pedig nincs ok panaszra. Persze a végső pontot az I-re a TROS-nak kell feltenni. Ott még lehet bukta.

 

6 perccel korábban, Yoda József írta:

- Luke arca TFA végén nekem nem azt sugallja, hogy a következő pillanatban eldobja a kardot.

Pedig volt olyan, akinek már akkor az jött le Luke arcáról, hogy a pokolba kívánja az egészet. Konkrétan Bomarr írta le a TFA megtekintés után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Rey szüleire sem biztos az volt kitalálva, hogy a Jakkun vannak eltemetve egy névtelen sírban. Már csak azért sem, mert űrhajóval hagyják el a bolygót. Persze, még erőltetni sem kell magunkat a magyarázattal: például a bolygó felszínén utaznak hajóval, vagy akár részegen lezuhantok, PONT. Passzol így a kettő, in-universe nincs baj, csak valószínű, hogy nem erre gondolt J.J. amikor azt a jelenetet forgatta.

 

De vannak ilyenek a korábbi filmekben is: "No, there is another..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Brodie írta:

Passzol így a kettő, in-universe nincs baj, csak valószínű, hogy nem erre gondolt J.J. amikor azt a jelenetet forgatta.

Igen, csak asszem épp Dzséjt írta korábban, hogy Abrams ebben jó: feldob labdákat, rejtélyeket, misztériumokat jó magasra, aztán majd valaki más kihoz belőle valamit. Ő a puzzle-k gyártásában szokott inkább remekelni és nem pedig a kirakósok darabok zseniális helyére illesztésében. Így az, hogy a VII. alapján mi következne logikusan Rey szüleinek sztorijából nem annyira releváns, mert könnyen lehet, sőt valószínű, hogy a válaszok még Abrams fejében sem voltak meg, csak elhelyezte úgy a kirakós elemeit, hogy abból sok mindenre lehessen gondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Igen, csak asszem épp Dzséjt írta korábban, hogy Abrams ebben jó: feldob labdákat, rejtélyeket, misztériumokat jó magasra, aztán majd valaki más kihoz belőle valamit. Ő a puzzle-k gyártásában szokott inkább remekelni és nem pedig a kirakósok darabok zseniális helyére illesztésében.

Hát ezek nem túl jó előjelek egy záró epizód előtt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Igen, csak asszem épp Dzséjt írta korábban, hogy Abrams ebben jó: feldob labdákat, rejtélyeket, misztériumokat jó magasra, aztán majd valaki más kihoz belőle valamit. Ő a puzzle-k gyártásában szokott inkább remekelni és nem pedig a kirakósok darabok zseniális helyére illesztésében. Így az, hogy a VII. alapján mi következne logikusan Rey szüleinek sztorijából nem annyira releváns, mert könnyen lehet, sőt valószínű, hogy a válaszok még Abrams fejében sem voltak meg, csak elhelyezte úgy a kirakós elemeit, hogy abból sok mindenre lehessen gondolni.

Ez valószínűleg tényleg így van. 

Akkor úgy fogalmazok, hogy abból, hogy Rey szüleivel az űrhajó a bolygótól távolodik, inkább arra lehet következtetni, hogy az ősök nem azon a bolygón hevernek egy jelöletlen sírban.

Konkrét válasz arra sem volt az ep5 idején, hogy Yoda kire gondolt a van még más is, de nem Leia a leglogikusabb kirakós darab.

 

Más: Miért tíz film a topic címe? Szerintem nem kell az összes mozifilmnek egységesnek lennie. Az antológia filmekben nyugodtan csinálhatnak vmi mást, a Skywalker Sagától várom el a 9 filmes egységet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magam részéről kronológia sorrendben nézem a mozifilmeket, sőt hamarosan úgy fogok fogalmazni, hogy az élőszereplős műveket, mivel decembertől már úgy lesz a Star Wars nézés itthon, hogy ep6-Mandalori-ep7. Tehát egy egésznek tekintem őket, különben nem is így nézném, de teljesen érthető okokból a Skywalker-sagán kívüli művek nagyon eltérőek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy lehet át kéne inkább nevezni "Mennyire egységes a Skywalker Saga együtt?"-re a topik címét, hiszen a közeljövőben (gondolom) egy új Saga fog elindulni Rian és D&D filmjeivel. A Skywalker Sagának pedig véleményem szerint nemcsak a filmek, de a készülő élőszereplős sorozatok (Mandalori, Obi-Wan, Cassian Andor) is részei, ha pedig nem csak az élőszereplős vonalon mozgunk, akkor még ott van TCW, Rebels, Resistance is (bár eddig is csak a filmekről volt szó itt együtt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 09. - 7:52, RacerX írta:

Nálam ma kezdődik a filmmaraton a TPM-el. Heti egy film. A TLJ után lesz életem leghosszabb hete majd. :D

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A mai nappal én is megkezdem a filmes maratonom a TROS-ig. Kíváncsi leszek milyen lesz. 

Jó maratonozást fiúk! :D Remek élményben lesz részetek. Én is lassan elérkezek a végjátékba. :)

 

Amúgy @Yoda József -fel egyetértek, jó lenne átnevezni a topik címét, hogy a Skywalker Saga összes megjelenő produkciójáról lehessen itt beszélgetni. Hiszen a sorozatok is hozzáadnak a filmekhez/konzisztensek a filmekkel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 08. - 23:13, caseyjones írta:

Többször is elgondolkodtam már azon, hogy a TCW eredeti szinkronhangjainak miért nem azokat a színészeket választották, akik a filmekben megtestesítették a sorozat karaktereit.

A fenti idézet apropóján kíváncsiságból összegyűjtöttem, hány színész tért vissza a filmekből az animációs sorozatok kedvéért, és mivel ez is az egységesség egy formája, ebben a topikban osztom meg a listát.

 

A The Clone Wars mozifilmben Mace Windu hangját Samuel L. Jackson adta.

Ugyanebben Dooku grófot újra Sir Christopher Lee keltette életre.

Anthony Daniels a TCW-től a Rebelsig mindig C-3PO hangja volt.

The Gungan General, a Blue Shadow Virus és a Mystery of a Thousand Moons kivételével minden TCW-s feltűnésében Ahmed Best adta Jar Jar Binks hangját.

Ha Grievous tábornok és a B1-es harci droidok hangja ismerősnek tűnt, az nem csoda, hiszen a TCW-ben is Matthew Wood szólaltatta meg őket.

Bár Shmis Skywalker tragikus véget ért az ep2-ben, Pernilla August még visszatért egyszer a szerepbe a TCW-ben.

Qui-Gon Jinn hiába szellem, senki sem tudná jobban életre kelteni, mint Liam Neeson, így nem csoda, hogy visszahívták a TCW-re.

Bár Boba Fett alakítója, Daniel Logan szépen felcseperedett az ep2 óta, ez nem tartotta vissza attól, hogy újra eljátsza a TCW-ben Jango Fett fiát (és néhány fiatal klónt).

Akárhányszor szerepelt Darth Vader a Rebelsben, mindig James Earls Jones szólaltatta meg, kivéve egy alkalommal, amikor egy pillanatra előtűnt Anakin (akkor a TCW-s hangját, Matt Lantert hallani)

Rebels negyedik évadában újra Ian McDiarmid szólaltatta meg Darth Sidioust, idén pedig a második évad első részében is már ő adta az Uralkodó hangját Sam Witwer helyett, aki eredetileg megszólaltatta ebben az epizódban Palpatine-t.

Szintén a Rebelsben Frank Oz is visszatért Yodához.

Ha azt hinnénk, hogy Billy Dee Williams csak az ep9-ben tér vissza Lando Calrissian szerepébe, súlyosan tévednénk, mert bizony ő adta a csirkefogó hangját a Rebelsben is.

Bár Genevieve O'Reilly-t jószerivel teljesen kivágták a Revenge of the Sith-ből, nem csak a Rogue One-ban, de a Rebelsben is visszatérhetett, mint Mon Mothma.

Oscar Isaac nem volt rest újra magára vállalni Poe Dameron szerepét a Resistance-ban.

Gwendoline Christie sem maradt munka nélkül a Resistance idejére, és megint a hangját adta Phasmának.

Saw Garrera nem csak a Lázadók között, de itt is renitens alak, mert ugye ő animációs gyökerekkel bír, az eredeti hangja így Andrew Kishino, de a Rebelsben már Forest Whitaker szólaltatta meg, aki a Rogue One-ban játszotta el a karaktert.

Force of Destiny bár egy faék egyszerűségű sorozat volt, amikor Rey feltűnt benne, akkor bizony Daisy Ridley hangján szólalt meg.

És ugyanezt mondhatjuk el Jyn Ersoról is, akit az említett sorozatban megint Felicity Jones szólaltatott meg.

De ebben a rövid kis szériában még Finn hangja sem lehetett fura, mivel John Boyega visszatért a szerepébe.

És Maz Kanatát is felsimerhettünk hangról, mert mint a sorozat narrátora és egyik szereplője, ő is az "eredeti" hangján szólalt meg, Lupita Nyong'o-nak hála.

De ebben a sorozatban feltűnt Luke Skywalker is, akit mit ad isten, Mark Hamill játszott el, megint.

 

Remélhetőleg senkit sem hagytam ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép csokor! Genevieve O'Reilly nagyon nagy kár, hogy nincs benne a kétezrek delegációja jelenettel a Sithek bosszújában...

Remek kötődés volna a Zsivány egyessel.. Ez a legfájóbb kivágott jelenet számomra, amely segítené az egységes Skywalker sagát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Mestal írta:

Nem feltétlen. Yoda őszintén szereti a Star Warst, szerintem ez vitathatatlan. Ő nem a kritizálás miatt kritizál. Csak nem mindent fogad be azért mert SW.

Nem is vitatom Yoda rajongását, és semmi kifogásom a kritizálás ellen, csak az ellen ágálok, amikor olyasmi van kritizálva, amit nincs értelme. A "nem egységes koncepció alapján készült" dolog számomra ilyen. Lenyűgöz, ha valami így készül el, imádom, ha előre megtervezik legalább a kulcspontokat és sikerül azokat úgy-ahogy betartva megalkotni a művet, de ez egyrészt csak érdekesség, másrészt nem befolyásolja a mű minőségét. Láttam remek filmfolytatást, ami egyáltalán nem volt tervezve, és olyan folytatásokat is, amiket terveztek, de a készítőt elküldeném a gulágra, annyira rossz lett.

És azért érzem, hogy Yoda ebbe ok nélkül köt bele, mert semmi sem, abszolút semmi sem garantálta volna azt, hogy ha az ep7-9 előre megírt koncepció mentén egy ember vízióját követi, akkor jobb vagy rosszabb lesz. Egyszerűen más lett volna, ezt az egyet lehet garantálni. Az, hogy ő szeretne high-concept alapján készült SW filmszériát látni, az meg nem kritika, hanem álom, ami megvalósul vagy nem. Ilyenek nekem is vannak, de ő kezdetben ezt a dolgot kritikaként fogalmazta meg.

Függetlenül attól, hogy mi a véleményünk az új filmekről, nem lehet kijelenteni, hogy az évekre előre megírt, részletes koncepció hiánya miatt olyan, amilyen. Egy ember víziója is lehet pocsék, és több ember különböző víziója is összeállhat egy remek mixé. Mindkettőre jó példa az eredeti hat Star Wars is. Az ep1-3 az egy emberesre, az ep4-6 a több emberesre. Mert szerintem abban is egyetérthetünk, hogy az ep5 és az ep6 is totál más film lett volna, ha Lucas rendezi. Ő más dolgokra helyezte volna a hangsúlyt, más tónust ütött volna meg, máshogy vágott volna, stb. Az ep4-6 mégis egységes egész, ráadásul úgy, hogy bár egy ember volt a fő sztoriköltő, annak nem volt előre megírt koncepciója, írás közben találta ki a dolgok javát.

Ezért szerintem felhozni az ep7-9 ellen kritikaként azt, hogy nincs mögötte koncepció (ha nincs, mert ebben tényleg ellentmondásosak a dolgok, és azért Abrams-nek sem szabad mindent elhinni), az minimum ok nélküli kritizálás.

Az ep7-9 készítési metódusa nem tér el nagyon az ep1-6 készítésétől, és ha már hat filmnél bevált, miért ne válhatna be itt is? Az eddigi két rész alapján én nem tartok attól, hogy gondok lesznek Palpatine "nyuszi a kalapból" előhúzásával (már, ha így van) vagy azzal, hogy Johnson más irányba indult el, mint amiről Abrams ábrándozott. Sőt, mint írtam, eléggé biztos vagyok benne, hogy sok dolog benne lesz az új filmben azokból az álmokból. Még tovább megyek: bár Abrams nem nagy rajongója az ep1-3-nak, ismeri azokat és tovább vitte az azok által megnyitott, de az ep4-6-ban elfeledett szálakat. Nem véletlen, hogy az ep7 első elhangzó mondataiban ott az Erő egyensúlya kifejezés, amit csak a prequelekben hallani. Szóval én nekem jelenleg nincsenek kétségeim afelől, hogy az ep9 nem csak a sequel trilógiát teszi teljessé, de komoly szinten egységesíti az egész Skywalker Sagát.

Az, hogy a kész műben látott dolgok kinek mennyire jönnek be, az már más kérdés. De az ízlés kérdése. Én szeretem az ep7-et, és a legjobb SW-nek tartom az ep8-at. Aztán persze pofára is eshetek, de ezen majd ráérek a moziból kijövet vacilálni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars ügyben egyébként a filmek készítésével foglalkozó Making of könyvek nagyon tanulságosak. Látszik hogy filmről filmre haladtak. Nagyon képlékeny volt, hogy melyik film miről fog szólni. Az ep.6-ban sokáig kulcs szerepe volt a birodalmi fővárosnak (akkori nevén: Had Abbadonnak), aztán Kasdan nagy bánatára Lucas kukázta az ötletet, mert fontosabbnak érezte az ewokokat. A maga topikjában már beszúrtam ennek a beszélgetésnek a leiratát, de szerepeljen itt is. Kasdan és Lucas vitája a császárvárosról (néha a producer és a rendező is közbeszól):

 

Kasdan: I think Had Abbadon is worth saving. I think it’s worth destroying the nerve center of the Empire. Forget the Death Star.

Lucas: But then you’re still dealing with the question as to why have the fleet? The thing about the Death Star is it’s so manageable. The planet is not manageable at all. It is too big to be manageable.

Kasdan: But it’s much more interesting and it is new. The look of it is new and the idea that it’s bigger than a Death Star is interesting.

[...]

Kasdan: I like the idea of Had Abbadon.

Kazanjian (producer): So do I.

Kasdan: I think it looks neat and I think the Empire should have a home base.

Kazanjian: I agree.

Marquand: But if you make it their home base rather than a planet, then it’s a destructible thing and you achieve what George wants.

Kasdan: You mean blowing it up?

Marquand: Yes.

Lucas: Let me say what I thought about it. I have pondered everything and thrown everything out and cleansed my mind even to the point of throwing the Emperor out. I went through the whole thing and I wasn’t very successful in coming up with another idea of how to finish it off and still keep my Ewoks going. I kept falling back into the same rut. After stripping everything away, these are some of the thoughts that I had—and I go back to getting rid of Had Abbadon. Forget it.

 

Már csak ebből a vitából is látszik: a Star Wars nagyon nem volt előre kitalálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 24. - 11:37, Ody Mandrell írta:

Erre még jön, hogy KK is azt mondta, hogy Palpatine ötlete az elejétől megvolt. Ja tudom, biztos hazudik.

2019. 10. 24. - 12:11, Yoda József írta:

Nyilván nem fog mást mondani ;)

Lehet én vagyok a naiv, de ezt tökre hajlamos vagyok elhinni. Az ok mondjuk prózai: tegyük fel, már az elejétől tudod, hogy Palpatine-t vissza akarod majd hozni az ST-re. Tudod jól, hogy a VI. hogy ért véget, ezért azt is tudod, hogy csak nagyon óvatosan lehet visszacsempészni a karaktert. Nem kezdhetjük a VII-et úgy, mintha a VI-ban semmi sem történt volna... nem lehet Palpatine hirtelen újból a főgenya. Ha viszont ő nincs, akkor két lehetőség van: vagy beraksz egy tartalék embert (Snoke), aki úgy tűnik, mintha a trilógia főgenyája lenne, vagy a háttérbe helyezel egy misztikus szereplőt, akiről aztán majd kiderül, hogy mindvégig Palpatine volt, és valódi főgenya egészen a legvégéig nincs.

 

Szerintem ha már vissza akarták hozni Palpatine-t, ez volt a legjobb a terv, amivel előállhattak. Legyen egy ideiglenes genya, aki megvezeti a népet, elhinti az emberekben, hogy ő áll minden mögött, aztán jöjjön a pofáraesés a IX. részre. Mivel Palpatine visszahozása az elejétől fogva számomra így lett volna a leglogikusabb, sokkal valószínűbb számomra, hogy tényleg tudták már az elejétől kezdve, hogy ezt akarják. Ha meg mégis közben találták volna ki, akkor azért zseniális a húzás, mert a legjobb időpontban vették elő. Nem elkapkodva, nem túl sokáig várva, nem hatalmas csattanónak tartogatva a IX. rész közepére, hanem a IX. részt megelőző hype-ra tartogatták. Le a kalappal. Csak tényleg süljön el jól a végén. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát

Szerintem úgy lett volna a leglogikusabb (ha tényleg az elejétől tervezték őt visszahozni), ha az előző rész végefelé cliffhangerként megjelenik. Ez olyan lett volna, mintha Thanos csak az Infinity Warban jelent volna meg először, előtte meg hallani se hallottunk volna róla.

 

Azzal nem vagyok kibékülve, hogy visszahozzák Palpatine-t egy epizódra, hogy ugyanabban az epizódban végezzenek is vele. Mert az nyilvánvaló, hogy ezúttal végleg elintézik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Azzal nem vagyok kibékülve, hogy visszahozzák Palpatine-t egy epizódra, hogy ugyanabban az epizódban végezzenek is vele. Mert az nyilvánvaló, hogy ezúttal végleg elintézik.

Honnan tudod, hogy nem volt végig velünk az ST folyamén? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Szerintem úgy lett volna a leglogikusabb (ha tényleg az elejétől tervezték őt visszahozni), ha az előző rész végefelé cliffhangerként megjelenik. Ez olyan lett volna, mintha Thanos csak az Infinity Warban jelent volna meg először, előtte meg hallani se hallottunk volna róla.

 

Egyfelől ha ezt választják te elégedetten hátradőlsz, félmillió másik ember meg kiakad, hogy na tessék, most meg az EpVös Uralkodó cameot másolják. 

 

Másfelől a Thanos példa nem igazán ül. Palpatine nem a semmiből jön. Van 4 teljes értékű filmje. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 25. - 19:38, Donát írta:

Másfelől a Thanos példa nem igazán ül. Palpatine nem a semmiből jön. Van 4 teljes értékű filmje. 

Amiből egyben még ki is van hangsúlyozva, hogy a halál legyőzése a legfőbb célja.

 

Ami nekem furcsa ebben a nincs megalapozva meg nem volt előre tervezve teóriában az az, hogy azért mutat pár dolog az ellenkezőjére, főleg a könyvekben és képregényekben. Eleve itt a Contingency tervezet, amit 2015 óta ismerünk, de a végét a mai napig rejtegetik. Ez Palpatine terve, amit az ep7-tel párhuzamban terveztek meg és adtak közre, de a végét nagyon rejtegetik. Nem tudni, miért küldte előre Palpatine az Eclipse-t, mi lett Sloane-nal, hogy került a képbe Snoke. Miért rejtegetnék ezeket éveken át, ha nem lenne semmi olyan benne, ami fontos dolgokat fedhet fel a még el nem készült filmekkel kapcsolatban? Ha nem kötődik Palpatine-hoz, Snoke halála után már simán el lehetett volna mesélni mindezt.

És akkor most a trailer lényegében elkezdett igazolni néhány dolgot, például az Imperial I csillagrombolók jelenléte összeegyeztethető azzal, amit eddig a Contingency-ről is tudunk.

 

A másik az, hogy a filmeken túl az alkotók nagyon keményen dolgoztak azon, hogy egyértelművé tegyék: a halált még a Sötét Oldal követői is le tudják győzni, még ha az inkább rabság és örök kínt is jelent, semmint olyan szabad és hatalmas létet, mint a Jedik esetében. Ez már Lucas idején elindult Maullal, Vaderrel, Talzinnal, folytatódott a Rebelsben az éjnővér szellemekkel és a Jelenéssel a Sith holokronban, és persze Momin. Nekem ez egy gondos alapozásnak tűnik, ha nem is a TCW óta, de legalábbis azóta, hogy a Disney vezeti a boltot.

 

Mindezeken túl, ott van az ep8-ban az a mondat, amit már többször is felhoztam, mint gyanúsan egyértelmű utalás a Sith-ek létezésére:

"It's time to let old things die. Snoke, Skywalker, the Sith, the Jedi, the Rebels... Let it all die." - Miért említ meg Kylo jelen időben egy elvileg harminc éve elpusztult rendet, amit már senki sem követ? Mintha azt mondanám ma, hogy hagyni kell elpusztulni a náci pártot.

 

Mindezeken túl, ahogy fent írtam, pont Palpatine visszatérése valamilyen formában még nem is alaptalan, hiszen az ep3-ban maga Lucas által lett meghatározva az, hogy a halhatatlanság Palpatine célja.

 

Szóval nem mondom, hogy itt minden részletesen ki volt már előre dolgozva, de azért megvoltak bizonyos ötletek, ami mentén így vagy úgy, de haladtak. És ha így van, az az érzésem, hogy mindenképpen csak a harmadik filmben tűnt volna fel. Eleve nem is lett volna jó ötlet már az elsőben elsütni, hiszen abban a hősökkel kellett megsimerkednünk. Palpatine megjelenése abban a filmben akaratlanul is elterelte volna a figyelmet róluk, elvégre ki nem sz*rja le Finnt, Rey-t, Kylót és Poe-t, ha ott van a semmiből visszatért Palpatine. Snoke viszont alkalmas arra, hogy képes legyen a figyelem fenntartására, foglalkozzanak vele a rajongók, de nem elég érdekes figura ahhoz, hogy elterelje a figyelmet a fontos szereplőkről. Mint korrábban írtam: a csinos asszisztens, aki eltereli a figyelmet a bűvészről.

Az ep8-ba cliffhangerként végképp nem működött volna. Egyrészt, eddig egyik SW sem végződött cliffhangerrel, másrészt iszonyú balf*sz fogás lett volna. Thanos megjelenését sem csipázom a The Avengers-ben, semmi értelme, egyértelműen csak a hatásvadászat a célja. Olcsó húzás és megtöri a film végét, pedig az a cast lista közepén van. Sokkal hatásosabb lett volna Thanos belépője, ha csak a Guardians of the Galaxy-ban pillantjuk meg, addig pedig csak emlegetik. Ahogy az Palpatine-nal is történt, akit ugye az ep4-ben csak emlegettek, így hatásosabb a hologramos megjelenése az ep5-ben, és még hatásosabb az ep6-ban (ez kivételesen egy olyan dolog, ami elvész, ha az ember sorban nézi először a filmeket, de az is tény, hogy úgy meg afféle várakozás kielégítésévé válik a dolog).

Amúgy a Star Warstól az sem idegen, hogy a látszólagos főgenya csak egy algenya. Tarkin és Vader is tipikus példája volt ennek. Az ep4-ben úgy tűnik, Tarkin a big boss, ő a főgonosz, még Vader is becsicskul neki. Az igazi főgenyát meg csak emlegetik. Az ep5-ben ugyanez a helyzet. Látszólag Vader a film fő antagonistája, amíg térdre nem borul a Palpatine hologram előtt.

Most csak annyi a különbség, hogy Sidioust nem emlegetik és nem holózik, de ettől még működhet, pláne annak tükrében, milyen trükközős lény. Igazság szerint, az ep1-3 azt is megalapozta, hogy szeret a háttérben maradni, csak most a néző számára is hátul marad. Persze magyarázattal kell szolgálni, de az meg valószínűleg Snoke-hoz fog kötődni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem ez egy gondos alapozásnak tűnik, ha nem is a TCW óta, de legalábbis azóta, hogy a Disney vezeti a boltot.

Már az EP3-ban is szó esik erről a Plaguies mesében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írtam is, hogy ezt megalapozta az ep3-ban Lucas. ;) De akkor még tuti nem azért, hogy majd az ep9-be visszahozza Sidit valaki, és szerintem a TCW-ben sem ezért tűntek fel zombik - talán Talzin az első, aki már ennek hátteréül alakulhatott ilyen félig létező lénnyé. De az biztos, hogy Lucas az ep3 idején még nem tervezgetett ep9-et, de ep7-et sem nagyon. A legnagyobb előrelépések meg a Disney érában jelentek már meg, ráadásul az utóbbi időben, az ep9 közeledtével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 01. - 23:02, pb69 írta:

Ezt sikerült aztán megfejeli azzal, hogy a 14 éves Ahsokát hát finoman szólva sem épp szűziesen és kislányosan vitték filmre.

Hát igen...

Spoiler

d274w52-49d17925-363a-44c4-b3bf-3b7cbdaa

 

Egyébként emlékszem, anno olvastam valahol egy interjút Filonival, amiben arról beszélt, hogy ez Lucas ötlete volt, aki a lenge öltözet által pont a lány ártatlanságát akarta kifejezni. :?

 

Az utóbbi években az egyik Star Wars celebrationön Filoni mondta is, hogy szerinte jó irányba fejlődött Ahsoka divatérzéke. :D

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsiságképp meglestem az IMDb-n, hogyan állnak szeretett Sagánk filmjei.

Roppant érdekes, hogy a sokak által Ep. IV-koppintásnak ítélt The Force Awakens lényegesen jobban áll, mint bármelyik film a PT-ből! 7,9-en van jelenleg, amely a sok vegyes kritikát figyelembe véve szerintem nagyon is jó. A ROTS van hozzá legközelebb az előzménytrilógiából, az is csak 7,5-ön van. Pedig a PT-trilógia záródarabjával kapcsolatban jórészt pozitív kritikákat hallottam, olyanoktól is, akiknek nem a szíve csücske a prequel trilogy. 

A legrosszabb helyen továbbra is a The Phantom Menace áll, 6,5-tel. Én nem értem, miért utálja mindenki ennyire ezt a részt. :( Én mindig is imádtam! Nagyszerű felvezetése a trilógiának meg az egész Sagának. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.