Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Illetve Han is gyerekként megélte a klónok háborúját, aztán a többit.

Ő is, bár szegény az Első Rend-Ellenállás háborút már épp csak megérte, az elejébe "belekóstolt", aztán... Hát, tudjuk mi történt. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az utóbbi hetekben elgondolkodtam... mondhatjuk azt is, hogy amikor véget ért a TCW, azon a héten még úgy ahogy SW "lázban" égtem (Mandi documentary, TCW finálé, ROTS Podcast), de az elmúlt 2/2,5 hét során átértékelődött bennem sok minden. Rengeteg dolgot lerendeztem magamban - ha SW -ről volt szó - és igazából SW szinten szinte semmilyen formában nem foglalkoztam, csak egyszer-kétszer hírt olvastam/közöltem. Annyira nem is voltam aktív a fórumon, próbáltam lerendezni magamban a dolgokat. De ezenkívül ugye a suli is közrejátszott. És bevallom őszintén, ilyen érzésem még nem volt, vagy ha igen, az 1, max. 2 nap után eltűnt. De most kitartott, mégha ez az időszak nem is nevezhető annyira hosszúnak.

Annyiból is változás történt nálam, hogy ha rámentek az eddigi mozifilmek értékelős topikjába, mindegyiknél változott a véleményem.  Egyik film se kapott tőlem legrosszabb értékelést, de 2 -től 5 -ig minden film kapott tőlem valamilyen értéket. Korábban 4 és 5 között variáltam, mondhatni több 5 -ös érték volt, mint 4 -es. Most szélesedett a skála, nem is kicsit. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy amik pl. 2 -est kaptak tőlem, az most nem jó, hanem vannak bizonyos szintek, mindegyik valamit reprezentál. De ezt majd később is kifejtem.

 

Remélhetőleg ez a 2/2,5 hét elegendő volt ahhoz, hogy újult erővel csaphassak bele a SW univerzumába. Aztán majd meglátjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2,5 hét az semmi. Az EP3 után nekem évekig volt ilyen.

 

Nem tudom, mióta vagy hardcore rajongó, de lehet neked ez az első időszak, amikor igazán pangás van? (nincsenek filmek, animációs sorozatok belátható időn belül, nem csordogálnak hírek, a járvány miatt most annyi képregény, könyv sincs, a Mandalorian 2. évadáig meg még fél év hátra van). 

 

Megnéztem az új osztályzataidat... hát mit mondjak. Majd kíváncsi leszek a kifejtett értékelésekre egynémely filmnél. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bence1997 Nincs azzal semmi gond, ha nem foglalkozol mindennap az SW-vel, azzal se ha akár hetekig. Nekem anno pont fordítva volt, vagyis úgy évente volt 2-3 hét amikor elkapott az SW láz (évente legalább 1x a 6 rész nézése az azért alap volt :D ) ilyenkor újra játszottam a KotOR vagy a Jedi Knight részeit, újraolvastam egy könyvet vagy belemerültem az internetbe és ott olvasgattam amit találtam, egy ilyen lángolás alkalmával regisztráltam egyszer a régi starwars.hu-ra is, de nem voltam igazán aktív. Aztán amilyen hirtelen jöttek ezek a fellángolások úgy el is múltak és megint jó darabig nem foglalkoztam az SW-vel, aztán most mégis itt vagyok :)  Már nem emlékszem pontosan, de a TCW kettő vagy három évadát úgy daráltam egyben, mert amikor éppen aktuálisan futottak nem foglalkoztam velük annyira, hogy megnézzem, illetve évad vége után a következő kezdetekor egyszerűen nem is volt benn a fejemben, hogy hoppá jön a folytatás nézni kellene, arra emlékszem, hogy valahogy szembejött velem a neten, hogy már az 5-ik évadnál tart és ezen nagyon meglepődtem, aztán a 6-at már részről részre követtem, akkor találkoztam első ízben a fórummal is, kidobta a google mikor rákerestem a feliratra. :D 
Szóval az egésszel csak azt akarom mondani, hogy ne aggódj, ha most kicsit lanyhult az érdeklődésed az SW iránt, az a parázs majd felizzik akár magától is vagy ha lesz valami történés, ha ízig-vérig SW rajongó vagy és hát a sok-sok hszedből nekem annak tűnsz! ;) :) 

Én is meglestem az értékelésed... hmmm... te aztán dúrr bele :D , de ezzel sincs gond, ha te úgy érzed, attól hogy valamelyik filmet gyengének érzed még ugyanúgy lehet szeretni az SW-t, én is 2-est adtam a TLJ-nek, de az még nem azt jelenti, hogy utálom az egész univerzumot. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Dzséjt éppen SAGA nézés közben van, én pedig azt tervezem a pünkösdi hétvégén, hogy megnézem az ST-t. Egyben még nem láttam, így nagyon kíváncsi vagyok milyen élmény lesz (gyanítom jó, mert szeretem ezeket a filmeket). Írok majd róla ha megnéztem. ;) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tavaly tartottam egy maratont és nagyon hasonló volt a konkluzió. Megvoltam lepve mennyire a helyén van az ep.6. Még az ewokos részek is baromi jók. Pedig azokat egy időben nem csiptem. De újranézve irtóra bejött, hogy mindegyik ewoknak megvan a maga egyénisége. Eleve kuriózum hogy megismerünk egy teljesen idegen kultúrát. Ez azért nem mindennapos az SW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nemrég tartottam egy maratan-szerűséget, de nekem az epVI nagyon nem jött be. Han sok jelenetében erősen kilóg a lóláb (szerintem érződik, hogy Ford már a háta közepére se kívánta az egészet, és nem tudja komolyan eljátszani már többé Hant), Leia is néha kiránt a filmből (nem jó értelemben mondva). A nagy trió közül egyedül Luke simul bele rendesen a filmbe. A tatooine-i jelenetek nekem alapból nem a szívem csücskei (és ezeken a felújítások még rontanak is...), és az Endoron is sok a bohóckodás. A Halálcsillagos jelenetek aranyat érnek, az űrcsata meg top3, de a felszíni ütközet alatt is sokszor kizökkenek. 

 

Az eredeti filmek közül messze a RotJ-t tartom leggyengébbnek, de az egész sagat nézve sem foglal el előkelő helyet nálam a film.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam majdnem hasonló léptékben de a Birodalom visszavág okozott csalódást. Az új világok meglepően ötlettelenek. Az ep.4-nek ott volt a nyügzsgő Mos Eisley, itt meg egy jégbolygó egy jetivel, egy mocsárbolygó ami valamiért tele van földi kigyókkal, a Bespin jó része meg steril fehér falakból áll. Aztán ahogy felfedezzük a Bespint izgalmasabb lesz de a többi SW mellett azért ezen a téren eléggé eltörpül. Ezek után Jabba palotáját látni az ep.6-ban óriási volt. Ott végre megint megvolt azaz érzés hogy a messzi messzi galaxis nagyon idegen és nagyon érdekes tud lenni. Tele izgalmas mellékfigurákkal, mint Malakilivel, akit csak egy villanásra látunk ahogy siratja a rancorját de már ez is elég ahhoz hogy új szint vigyen abba a jelenetbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk világok és élőlények tükrében én is az ep5-öt tartom a legfantáziátlanabbnak. Dagobah az SW legalja a sok földi élőlénnyel. Ráadásul ezek nem is csak háttérelemek, nem egyszer totálplánba mutatják. Idegen értelmes lények terén sincs túl nagy változatosság, kapunk egy Yodát és egy akolnyi ugnaught-ot, nesze, elégedj meg ezzel. Mondjuk én Bespint nagyon csípem, de amellett is nehéz elmenni, hogy azzal a világgal szemben Hoth unalmas és számomra a hideg és hó miatt taszító is, Dagobah meg nagyon úgy fest, mintha egy földi stúdiót rendeztek volna be mocsárnak. Máig nem tudtam megbarátkozni azzal, hogy az egyetlen ottani idegen lénynek is csak a hátát látjuk.

De azért hozzáteszem, hogy a dagobah-i földi állatokat leszámítva az ep5 szépen hozta a kvótát idegen állatok tekintetében. A wampa, a tauntaun, az űrcsiga, a myniockok, ezek nekem tetszettek, főleg az utóbbi kettő, mint űrben élő lények (mindig szeretem, ha az SW tojik a fizikára és a biológiára és ilyen lényekkel áll elő, és ennek az ep5 volt a megalapozója). A wampa meg az SE óta tetszik, amikor végre megmutatják. Ezután tényleg csalódás volt a dagobah-i mocsári szörny háta. Máig nem értem, hogy ahhoz miért nem nyúlt hozzá Lucas, ha már a dianogától kezdve a sarlaccig minden OT szörnyhöz hozzányúlt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komoly bajom nekem sincs, de én is itt érzem igazán a stúdió szagot. Ilyen érzésem még a PT világoknál sincs, pedig azoknál tudom, hogy a színészek sok esetben zöld háttér előtt játszottak, a háttér meg CGI és miniatűrök mixe. Nem tudom mi az oka, talán az, hogy sosem látni az eget, vagy az, hogy mocsárhoz képest roppant mód behatároltnak tűnik. Érdekes, hogy az ilumi erdő, ahol Kylo és Rey vívnak az ep7-ben, ugyanígy stúdióban lett megalkotva, és ott még sincs ilyen érzésem (mondjuk ehhez talán az is hozzájárult, hogy a két film közt eltelt évtizedekben azért a díszletépítés is sokat fejlődött).

Azzal viszont nem vitázok, hogy hangulatos hely és roppant fontos eszmefuttatások történnek ott. De szerintem, ahogy Mos Eisley-t és Cloud City-t is feldobta Lucas néhány CGI plusszal, úgy Dagobah-ra is ráfért volna egy ilyen renoválás. Legalább a földi állatokat cserélte volna le idegen lényekre. Azt a momentumot, amikor a kamera egy földi gyíkot mutat, az SW egyik legkiábrándítóbb pillanatának tartom. Az olyan gáz, mint az Ewok kalandokban a lovak (azokat sem tudtam lenyelni), de az az Ewok kalandok, ez meg az ep5.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Legalább a földi állatokat cserélte volna le idegen lényekre. Azt a momentumot, amikor a kamera egy földi gyíkot mutat, az SW egyik legkiábrándítóbb pillanatának tartom. Az olyan gáz, mint az Ewok kalandokban a lovak (azokat sem tudtam lenyelni), de az az Ewok kalandok, ez meg az ep5.

Szerncsére én nem érzem a stúdió hatást, de értem, hogy mire gondoltok. A Hollywood aranykorából származó történelmi filmeknél szoktam ezt érezni. (Elfújta a szél, Spartacus, Cleopatra, Ben Hur...)

A második bekezdést viszont nagyon osztom! Az ilyeneken látszik, hogy Kershner nem volt egy Lucas, aki egy másik univerzumban gondolkodott.

Baromira idegesít az a gyík és a kígyók is. Minden alkalommal elmondom, hogy legalább egy kicsit módosított volna rajtuk 97-ben, ha már nem cserélte ki őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most júniusban - állam vizsga utáni - egyik hétvégén szeretnék maratont tartani, ahol először nézem meg a kilenc részt, ezzel együtt az ST is egyben. Legutóbb tavaly nyáron néztem meg a 10 filmet, de idén csak a "lényegre koncentrálok" és a két spin-off filmet kihagyom. (Amik amúgy jól egészítették ki az OT-t. Aki még nem tette meg annak ajánlom a RO, és a NH egymás utáni megnézését. Nekem tényleg olyan volt mintha egy új filmet látnék. )

 Gyerekként a VI volt a kedvencem, de most a Disney alatti "rajongói korszakomba" a film első felét nagyon untam, de a trón termi jelenet még mindig a kedvencem az OT-ből. 

A ST részeiből a VIII lenne a kedvencem a Luke-Rey-Kylo Ren vonal miatt, de ebben van a legnagyobb üres járat is. 

Kíváncsi vagyok hogy a Saga első teljes megtekintése után hogyan fogom ezeket látni, érezni. 

Megpróbálok majd pontozni és sorrendet állítani , de nem biztos hogy sikerül mert érzelmileg állnak hozzám közel ezek a filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Donát írta:

az EpVIIes Jakku madár pl. sokkal ötletesebb, pedig ott se sokat variáltak az eredeti állattal

Mondjuk ez is egy kicsit fura megállapítás annak tükrében, hogy a steelpecker egy 100%-an animatronikus madár, amit az ep7-hez találtak ki, és nincs ilyen földi madár, nincs "eredeti állat". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mondjuk ez is egy kicsit fura megállapítás annak tükrében, hogy a steelpecker egy 100%-an animatronikus madár, amit az ep7-hez találtak ki, és nincs ilyen földi madár, nincs "eredeti állat". 

Pedig valamelyik földi madárra engem nagyon emlékeztet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Mondjuk az EpIXes lovak nekem sokkal furábbak, mint a kígyó vagy a leguán. 

Azok az orbakok és nem lovak. :) 

6 perccel korábban, Donát írta:

Pedig valamelyik földi madárra engem nagyon emlékeztet. 

Nem a keselyűre gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP6-ot én is sokkal szívesebben nézem meg, mint az EP5-öt. Utóbbival ellentétben a Jedi visszatér inkább tűnik egy élő, színes Galaxisnak, mind az ewokokkal, mind Jabba palotájával és pereputtyával egyetemben. És bár a régi trilógiában még a Bespin áll a legközelebb ahhoz, amit civilizált helynek nevezhetnénk, azért az én ízlésemnek kissé steril. Látszik, hogy elsősorban az egy hatalmas ipari létesítmény, amely köré a város kiépült az állandó személyzet és munkásság számára. Történet terén is az EP6 erősebb, még az ewokokkal sincs bajom egy-két mozzanatukat leszámítva a felszíni csatában, bár tény, ha a Kashyyyk-on játszódott volna az egész, hatásosabb és epikusabb lett volna, és még Chewie karakterét is mélyíthették volna. 

 

Az EP6-ban számomra sokkal ikonikusabb jelenetek vannak; Jabba halála, Palpatine megérkezése a Halálcsillag II fedélzetére, az egész tróntermi történések vagy akár az űrcsata, amely a személyes kedvencem az eredeti trilógiában és nálam veri Yavint. Nem mellesleg zenei téren az EP6 még mindig a legerősebb epizódok között van, az eredeti trilógiában mindenképp a legkiemelkedőbb, de a kilenc részt összesítve ott van az élmezőnyben nálam. Csak gondoljunk az olyan egyedi hangzású klasszikusokra, mint Max Rebo bandájának összes jizz-zenéje, vagy a kibővített birodalmi induló Palpatine első megjelenésekor, A Jedi's fury (hát azon én még mindig sírok, akármennyi év is telt el) vagy az epizód végi gigaünneplés a tűzijátékokkal (Victory Celebration).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az EP5 elé helyezem az EP6-ot, azért is, mert hiába történnek nagyon súlyos dolgok A Jedi visszatérben is , mégis kevésbé komor, sokkal könnyedebb a Birodalom visszavágnál és kalandosabb is annál. 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 5 számomra mindig is egy erősen túlértékelt film volt a többi SW-hoz képest. Számomra a 4 a legkevésbé kedves, az 5 és 6 közt nehezen döntök, de inkább a 6 felé húz a szívem. Annak ellenére, hogy az ewokokat néha soknak érzem, a Sarlacc-nál lévő méltatlan bohóckodást pedig kifejezetten utálom.

Ha az OT-t nézzük, akkor szerintem az 5-ben van a legtöbb kultikus jelenet, de nekem gyakorlatilag csak ezek teszik értékessé a filmet. Néha úgy érzem 1-1 újranézésénél, hogy vannak ezek az ikonikus képsorok, amiket imádok nézni, mindig hatalmas élmény, de a film többi részén meg inkább csak legyek túl és jöjjön a következő nagy jelenet. 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.