Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na de anno ugyanezt elmondhattuk azokra, akikkel annyit vitáztunk a starwars.hu-n. És nem a Quarron és Moon féle extrém őrültekre gondolok, hanem azokra, akik jogos dolgokat állítottak. Nem mondhatjuk, hogy nekik nem volt igazuk valamiben vagy mindenben. A PT-nek, de az OT-nek is vannak hiányosságai. És azért az is egyfajta kettős mérce, ha a PT hibáit felrovó emberekre anno fújtunk, de most ugyanazt játsszuk mi magunk az ST-vel szemben. Nem az a lényeg, hogy jogos vagy sem, hanem, hogy olyanná válunk, akiket anno hátrahagytunk, akikkel "harcoltunk". Ismétlem, nem Quarronkra és Moonokra gondolok, de elítéltünk olyanokat is, akik joggal szóltak fel a PT egyes elemei ellen. Pl. Zed Zero vagy Zééé (náluk sem volt minden jogos, de mondtak jogos dolgokat).

Ami a rugózást illeti, sokadik napja bizonygatod nekem, hogy miért nem ugyanolyan ez a hiba, mint bármelyik másik hiba korábban. Ha ez nem rugózás, nem tudom, mi az. :) És igazándiból ez is eléggé khm... Bizonygatod, hogy az ST-ben valami rossz. A PT idején velem vállvetve és az én stílusommal vetekedve csaptál le azokra, akik szerint a PT-ben volt valami rossz. Változik a világ, na.

Te tévedésben vagy. :) Én sosem voltam olyan elvakult, hogy bajom legyen azokkal, akik egy-két kritikus hibára rávilágítottak a PT esetében. Eleve, én magam sem tartom tökéletesnek a PT-t, sőt. Nem egyszer ennek hangot is adtam itt, pl. Jar-Jar EpI-es rossz ütemű szerepeltetése kapcsán, vagy említhetném az EpII-es óriás bolhalovaglást vagy a droidgyár zenei anyagát. Nekem azokkal volt bajom, akik szerint a PT vállalhatlan, nem SW-hez méltó, vagy messze rosszabb az OT-nál.

 

Olyannyira igaz ez, hogy nem is tudom hova tenni azt, ha valakinek minden tetszik. Ezt Ody is mondhatná, mert többször felemlegettem neki. Ha mindent dicsérsz, akkor elveszik a dicséreted éle. Ha bizonyos dolgokat kritizálsz, akkor a dicséretednek is nagyobb a hitelessége.

 

Végül és egyáltalán nem utolsó sorban, én sehol sem hordtam el az ST epizódjait, nem állítottam olyat, hogy nem érnek fel a régi vagy az újabb részekhez, szimplán a trilógia kohéziójáról beszéltem. Az meg engedtessék már meg, elvégre attól, hogy a PT kohéziója tetszett, miért kéne hasonlóan vélekednem az ST kohéziójáról, ha egyszer azt látom, hogy nem ugyanazon a szinten mozog? Nem fogok úgy tenni, mintha minden szép és jó lenne, csak azért mert Star Warsról beszélünk. Sosem voltam ilyen, sose is leszek. ;) 

 

Egyébként valószínűleg pont abban rejlik a dolog kulcsa, hogy én mindig is a sokkal koherensebb PT-t kedveltem, az OT valamelyest távolabb áll tőlem. Valószínűleg pont ezért, hasonló kohéziót vártam volna az ST-től és sajnos nem kaptam meg. Ettől nem leszek kevésbé Star Wars rajongó, nem leszek eszetlen kritikus vagy nem árulom el azt, amiben korábban hittem, egyszerűen csak ez a trilógia kevésbé fogott meg. Rugózni meg nem szoktam rugózni a dolgon. Csak beszélgetünk. Ha válaszolsz én is válaszolni fogok. Ez nem rugózás. Beszélgetés. Nem értek egyet a példáiddal és azzal sem, hogy egy lapon lehetne említeni az általad említett lyukakat a Palpatine lyukkal. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Olyannyira igaz ez, hogy nem is tudom hova tenni azt, ha valakinek minden tetszik. Ezt Ody is mondhatná, mert többször felemlegettem neki. Ha mindent dicsérsz, akkor elveszik a dicséreted éle. Ha bizonyos dolgokat kritizálsz, akkor a dicséretednek is nagyobb a hitelessége.

Sokszor leírtam már, de leírom még egyszer. :) Nekem ez elsősorban szórakozás így a pozitívumokra koncentrálok. Tök jó feljönni ide és leírni ha van valami érdekesség ami eszembe jut, és megbeszélni veletek. Szomorú ha ez úgy jön le neked, hogy számomra minden tetszik ami SW és ezt nem tudod hova tenni. :( Ez egyébként nem is igaz, elég ha elolvasod a Resistance második évados kritikámat.

Amúgy Dzséjtnek abban igaza van, hogy a prequel idejében nem voltak ilyen mellékzöngék, de az már lassan 20 éve lesz. Nyilván ma már felnőtt fejjel talán másképp látod. Én viszont nagyon örülök annak, hogy meg tudtam maradni ilyen befogadónak. :D Főleg annak fényében amit látok az itt is volt aktív fanok között. Szinte kivétel nélkül mindenki eltűnt vagy meghasonlott. 

 

Tehát nekem továbbra is egységes a SAGA, szeretem és elfogadom, a külső körülmények meg nem érdekelnek különösebben.

 

Álljon itt egy 2003-04-21 kelt írásom, amit anno ennek a fórumnak az elődjébe, a prequel kedvelők fórumába írtam.

 

"Star Wars I-II. Eme két film említése általában heves rekciókat vált ki az SW fanokból és úgy általában a filmrajongókból is. Ki pozitív, ki negatív gondolatait hangoztatja, és bár a tavaly bemutatott második csillagok háborúja film, a klónok támadása jóvol pozitívabb fogadtatásban részesült mint elődje, azért nem árt a dolgok mögé nézni.

A Star Wars saga első epizódját, soha nem látott várakozás előzte meg! A hatalmas hype közepette csak kevesen gondolták, hogy egy merőben más StarWars-t fogunk viszontlátni a vásznon. Jobban belegondolva, ez nagyon is logikus következtetés lett volna. A trükkök óriási fejlődése, a történet teljesen más korba vetítése és ezáltal a megszokott látványvilág "csorbulása", előre nem látható veszélyekkel járt. Ez ma már jól látható. Sokan nem tudták befogadni ezt az új világot. Van aki a mitikus ködbe vesző SW feelingjét siratta, volt aki dühében Jar Jar Binks-et akarta száműzni a Kesselre, és volt aki magát Lucas-t szerette volna eltávolítani a saját maga létrehozott univerzum közeléből. De mi válthat ki valakiből ilyen súlyos reakciókat? Erre rengeteg magyarázat létezik, és mindenki mondogatja is a magáét, de igazából még senki nem tudta kellőképpen megindokolni miért is lenne rossz a prequel, és azon belül az EPI. Mert szubjektív dolgokkal lehet ugyan hadakozni, de ez nem mondd globális igazságokat a filmmel kapcsolatban, csupán az egyén nem tetszését fejezi ki. A leggyakoribb példa a "klasszikus" trilógiához való hasonlítgatás, mintha ez nem egy egybefüggő monumentális történet lenne, hanem két filmfolyam amit mindig hasonlítgatni kell. Aztán ott van Jar Jar Binks karaktere. Ekkor szokott előbukkanni a jó öreg "csak is pénzért csinálja Lucas és azért kellett" érvelés. Szubjektív megjegyzés, hogy ha Lucas csak a pénzért csinálná a prequeleket, akkor pont olyanra készítette volna őket mint a régebbi filmeket. Hisz azok már egyszer működtek, és annál biztosabb bevételre nem is számíthatna. Valaki a fórumon egyszer megjegyezte, hogy Lucas provokatívan nyúlt hozzá saját eposzához, és valóban azt csinálja ami Neki tetszik. Ez valakinek jó, valakinek nem.

Az EPII esetében már konszolidáltabb a helyzet ha a megítélést vesszük alapul. Lényegében mindenki elfogadta a filmet, de persze a jó öreg ellentábor most is hallatta a hangját bár jóval halkabban mint három éve. A klónok Támadása című második epizódot szinte mindenki a Baljós Árnyak elé helyezi a tetszési rangsorban, és sokat olvashattuk a "StarWars back!" mondatot is. "Lucas megerőltette magát végre!" "Na ez már igazi SW!" hallatszottak az elégedett hangok. De valóban ez történt? Szerintem egészen másról van szó. Lucas egy jól átgondolt koncepcióval vágott bele az előtrilógiába. Tudta honnan hová akar eljutni, és most is ehhez tartja magát. Természetes lépésként kezelhetjük, hogy az EPII már komplexitásban és hangulatban is változást mutatott. Remek történet, elmélyített karakterek frappáns párbeszédek és borús hangulat. Ez jellemzi röviden a második részt, amelyben sokan visszatérni látták a "régi" feelinget. Pedig nem történt más, mint hogy haladtunk a történetben, és a köztársaság igen csak szétomlóban van. Erősödik a sötét oldal, közeledünk a Birodalomi időkhöz! Megjelennek a clonetrooperek, harci járművek az ütött-kopott design és ez így van jól. Ez nem Lucas "megvilágosodásán" múlt, hanem egy természetes folyamat ami majd az EPIII-ban folytatódni fog. Szót kell ejtenünk azokról is, akik ismét heves ellenérzéssel viseltettek a film iránt és megpróbálták elmagyarázni miért nem jó. Itt nem a nem tetszéssel van a gond, hisz nincs rögzítve az, hogy mindenkinek imádnia kell, csupán jó látható az a kontúr mely az utálatot és megnemértést szépen kirajzolja. Biztos sokan találkoztatok már hasonló "csakazértis" megfejtőkkel. Az ő motivációjukról csak sejtéseim vannak, valószínű a féltékenység és megnemértés vegyül egyfajta SW utálattal, ami kiváló táptalaja a halandszának. Le kell szögezni azonban, hogy az SW filmek sem tökéletesek, amikben ne lehetne kivetnivalót találni, csupán nem mindegy mit miért kritizál az ember és főleg milyen hangneben teszi ezt.

Megjósolható, hogy az EPIII az eddigi szisztémát követve még darkosabb és még "trilógiásabb" lesz mint elődje, de ez is a funkciója; összekötni a prequelt a már meglévő epizódokkal. Amit eddig sejtünk a filmről, az alapján szenzációsnak ígérkezik! Biztos sokunk kedvencévé válik majd.

Nyilván az eddig leírtakból kitűnik, hogy Nekem nagyon is tetszenek az új filmek, de nem csak erről van szó. Én mindig is StarWars-ban gondolkodtam, tehát EPI-VI. Nem lehet megkerülni egyik epizódot sem, mert szervesen kapcsolódik a többihez! Biztos lesz olyan aki nem nézi majd örömmel a régi köztársaság idején zajló eseményeket. Lelke rajta. Én magam részéről nagyon örülök annak, hogy anno George Lucas belekezdett ezen filmek elkészítésébe, mert ez által sokkal több értelmet és mélyebb jelentéseket adott kedvenc film folyamunknak. Becsüljük meg ezt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sokszor leírtam már, de leírom még egyszer. :) Nekem ez elsősorban szórakozás így a pozitívumokra koncentrálok. Tök jó feljönni ide és leírni ha van valami érdekesség ami eszembe jut, és megbeszélni veletek. Szomorú ha ez úgy jön le neked, hogy számomra minden tetszik ami SW és ezt nem tudod hova tenni. :( Ez egyébként nem is igaz, elég ha elolvasod a Resistance második évados kritikámat.

 

Te ilyen vagy, és ez tök jó neked. De igen, én nem igazán tudok ezzel mit kezdeni, mert már csak a józan ész is azt diktálja, hogy egyetlen produktum sem lehet tökéletes, és itt lényegében erről beszélgetünk: jó az ST? Igen. Tökéletes? Nem. Ahogy a PT sem, és a hangsúly az arányokon van. De amíg valami nem tökéletes, addig bizony lehet olyan eleme, ami nem tetszik. Miért ne lehetne ezekről beszélni? Ettől kevésbé lesz befogadóbb az ember? Önmagából ettől, nem hinném. 

 

A PT esetében ezek csak jelentéktelen részek voltak. Az ST esetében viszont az egész trilógia kohéziójának érzését befolyásolja nálam. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor sajnálom, de ettől még ez van, és az itt felsorakoztatott érvek sem győztek meg arról, hogy rosszul látnám a dolgot. Azért került szóba, mert arról beszélgettünk, hogy kinek melyik a kedvenc trilógiája. És azzal együtt, hogy szeretem az új részeket, emiatt bizony nem tud eséllyel pályázni a legjobb trilógia címre az új hármas. De ez tán csak túléli ez a fórum meg a közössége is. :) Szerintem az az egészséges, ha a fórum egy részének mondjuk az egyik trilógia a kedvence, a másik részének a másik, a harmadiknak meg a harmadik. Miért kéne mindnyájunknak ugyanolyan preferenciával rendelkezni?

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy Dzséjtnek abban igaza van, hogy a prequel idejében nem voltak ilyen mellékzöngék, de az már lassan 20 éve lesz. Nyilván ma már felnőtt fejjel talán másképp látod. Én viszont nagyon örülök annak, hogy meg tudtam maradni ilyen befogadónak. :D Főleg annak fényében amit látok az itt is volt aktív fanok között. Szinte kivétel nélkül mindenki eltűnt vagy meghasonlott. 

Nem feltétlenül én változtam. Hogyan viszonyulhatnék ugyanúgy 3 tök új epizódhoz, mint a PT-hez? Most automatikusan tetszenie kellene, csak azért mert a PT is tetszett? Amúgy egy cseppet sem érzem, hogy kevésbé lennék befogadó: ha az ismerőseimet megkérdezed, azt mondanák rólam, hogy én vagyok a legelfogultabb Star Wars rajongó a földön. Akárhogy pocskondiázták mondjuk a VII-VIII-IX-et, vagy bármikor kérdeztek egy új SW produktumról, hogy tetszett-e, a válasz mindig az volt: nagyon, tessék megnézni. A nem befogadóság szerintem nem itt kezdődik. Az, hogy egy 16 részes sorozatból van 1-2 rész ami nem tetszik (Mando) vagy egy 9 részes filmsorozat kapcsán fel tudok állítani egy rangsort, netán a 3 trilógiát tudom egymáshoz képest rangsorolni, és elfogadom őket a hibáikkal együtt, az szerintem egy normális dolog. Saját véleményem van és saját értékrendem szerint el tudom választani, hogy mi tetszik és mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Donát írta:

Te ilyen vagy, és ez tök jó neked. De igen, én nem igazán tudok ezzel mit kezdeni, mert már csak a józan ész is azt diktálja, hogy egyetlen produktum sem lehet tökéletes, és itt lényegében erről beszélgetünk: jó az ST? Igen. Tökéletes? Nem.

Ki mondta, hogy tökéletes? Itt nem erről van szó, én az ellen emeltem szót, hogy szerinted az én véleményem nem ér annyit, mint akik kritikusabb szemmel nézik a filmeket. Legközelebb betolok pár kritikusabb megjegyzést, hátha értékelhetőbb lesz ha dicsérek is. :) 

 

12 perccel korábban, Donát írta:

A PT esetében ezek csak jelentéktelen részek voltak. Az ST esetében viszont az egész trilógia kohéziójának érzését befolyásolja nálam. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor sajnálom, de ettől még ez van, és az itt felsorakoztatott érvek sem győztek meg arról, hogy rosszul látnám a dolgot. Azért került szóba, mert arról beszélgettünk, hogy kinek melyik a kedvenc trilógiája. És azzal együtt, hogy szeretem az új részeket, emiatt bizony nem tud eséllyel pályázni a legjobb trilógia címre az új hármas. De ez tán csak túléli ez a fórum meg a közössége is. :) Szerintem az az egészséges, ha a fórum egy részének mondjuk az egyik trilógia a kedvence, a másik részének a másik, a harmadiknak meg a harmadik. Miért kéne mindnyájunknak ugyanolyan preferenciával rendelkezni?

Most azért érzed ezt, mert Dzséjt vitába szállt pár állításoddal? Senki nem akarja, hogy dicsőítsd az ST ha nem akarod, le is írtad mi nem tetszik benne, ezzel vitázott Dzséjt. De már ott tartasz, hogy az a bajunk, hogy neked nem tökéletes meg nem kedvenc. Ilyet senki nem akar tőled Donát. Az én érzéseimet a filmekkel kapcsolatban totál hidegen hagyja, hogy tetszik-e neked vagy nem. Az, hogy Frenkie szerint vérgagyi a Palpatine az se hat meg. Legyen az. :) Én akkor is megnézem, és meghat 100x-ra is. Csak ne próbáld azt bemesélni, hogy mi azt akarjuk, hogy imádd az ST és ha nem, akkor már utálunk. Ez nem igaz, nem vagyunk dedósok. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Te tévedésben vagy. :) Én sosem voltam olyan elvakult, hogy bajom legyen azokkal, akik egy-két kritikus hibára rávilágítottak a PT esetében. Eleve, én magam sem tartom tökéletesnek a PT-t, sőt. Nem egyszer ennek hangot is adtam itt, pl. Jar-Jar EpI-es rossz ütemű szerepeltetése kapcsán, vagy említhetném az EpII-es óriás bolhalovaglást vagy a droidgyár zenei anyagát. Nekem azokkal volt bajom, akik szerint a PT vállalhatlan, nem SW-hez méltó, vagy messze rosszabb az OT-nál.

Én vagyok tévedésben, miközben te hangoztatod, hogy csak zenei motívumokban, egy mellékszereplő túltolásában és egy gagyi CGI állatban látod a PT problémáit. :lol2: Azért ennél sokkal több gond van a PT-vel.

 

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én viszont nagyon örülök annak, hogy meg tudtam maradni ilyen befogadónak. :D

Te is és én is. You are happy, I'm happy. Happy-happy-happy. :D Nem véletlen az az egyik kedvenc mondásom, hogy "az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét". Szinte mindenki elveszti a gyermeki énjét a felnőtté válás útján, szerencsésnek tartom azt a keveset, aki nem.

 

4 perccel korábban, Donát írta:

Nem feltétlenül én változtam.

Minden változott, te is. Ne hidd, hogy ugyanaz vagy, aki 16 évvel ezelőtt. És persze a filmkészítés és mesélés metódusa is változott. Az ep3 még egy hexalógia zárásaként készült el, az ep9 egy hatalmas, folyton változó univerzum részenként, aminek nincs vége. Már ez önmagában sokat változtat a dolgokon. Ahogy te is, 16 éve egy teljesen más ember voltál, mint most, és tetszik vagy sem, ez befolyásolja azt, hogyan ítélsz meg dolgokat. Szóval de, feltétlenül változtál. ;) 

 

16 perccel korábban, Donát írta:

A PT esetében ezek csak jelentéktelen részek voltak. Az ST esetében viszont az egész trilógia kohéziójának érzését befolyásolja nálam. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor sajnálom, de ettől még ez van, és az itt felsorakoztatott érvek sem győztek meg arról, hogy rosszul látnám a dolgot. Azért került szóba, mert arról beszélgettünk, hogy kinek melyik a kedvenc trilógiája. És azzal együtt, hogy szeretem az új részeket, emiatt bizony nem tud eséllyel pályázni a legjobb trilógia címre az új hármas. De ez tán csak túléli ez a fórum meg a közössége is. :) Szerintem az az egészséges, ha a fórum egy részének mondjuk az egyik trilógia a kedvence, a másik részének a másik, a harmadiknak meg a harmadik. Miért kéne mindnyájunknak ugyanolyan preferenciával rendelkezni?

Én igazából beérném azzal, ha beírnád: "megváltoztam az évek során, és az új részekre már nem tekintek ugyanúgy, mint a régiekre, így nehezebben bocsátom meg neki meg azokat a hibákat, amiket gyermeki szemmel elnéztem bármelyik korábbi résznek."

Ezzel - amennyiben őszinte - feloldanád bennem azt az érzést, hogy kettős mércét alkalmazol az ep1-6 és az ep7-9 között, ami tagadhatatlanul ott lebeg a levegőben, és ezt nem csak én érzem. Még ezzel sem lenne gondom, csak ismerjük el, hogy van kettős mérce. Nem baj ám, az ember elnézőbb a kedvenceivel. Az nem bűn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ki mondta, hogy tökéletes? Itt nem erről van szó, én az ellen emeltem szót, hogy szerinted az én véleményem nem ér annyit, mint akik kritikusabb szemmel nézik a filmeket. Legközelebb betolok pár kritikusabb megjegyzést, hátha értékelhetőbb lesz ha dicsérek is. :) 

 

Én nem állítottam, hogy a te véleményed nem érne annyit, mint másé. Ezen a fórumon pl. biztos nem ez a helyzet, inkább fordítva.

De általánosan igaz, hogy a dicséret annak a szájából hitelesebb, aki kritizálni is tud. Ez egy alapigazság és nem a személyed ellen szól. Nekem fontos a véleményed, de kábé boritékolható lesz, mint a fix hazai meccs a totóban. ;) 

 

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most azért érzed ezt, mert Dzséjt vitába szállt pár állításoddal? Senki nem akarja, hogy dicsőítsd az ST ha nem akarod, le is írtad mi nem tetszik benne, ezzel vitázott Dzséjt. De már ott tartasz, hogy az a bajunk, hogy neked nem tökéletes meg nem kedvenc. Ilyet senki nem akar tőled Donát. Az én érzéseimet a filmekkel kapcsolatban totál hidegen hagyja, hogy tetszik-e neked vagy nem. Az, hogy Frenkie szerint vérgagyi a Palpatine az se hat meg. Legyen az. :) Én akkor is megnézem, és meghat 100x-ra is. Csak ne próbáld azt bemesélni, hogy mi azt akarjuk, hogy imádd az ST és ha nem, akkor már utálunk. Ez nem igaz, nem vagyunk dedósok. 

 

Nem, én azért érzem, mert jött egy ilyen írás tőled:

 

Idézet

Amúgy Dzséjtnek abban igaza van, hogy a prequel idejében nem voltak ilyen mellékzöngék, de az már lassan 20 éve lesz. Nyilván ma már felnőtt fejjel talán másképp látod. Én viszont nagyon örülök annak, hogy meg tudtam maradni ilyen befogadónak. :D Főleg annak fényében amit látok az itt is volt aktív fanok között. Szinte kivétel nélkül mindenki eltűnt vagy meghasonlott. 

A kiemelt rész. Nem érzem, hogy attól kevésbé lennék befogadó, mert szóvá teszek dolgokat, amik nem tetszenek. Vagy hogy a magyarázat itt az lenne, hogy felnőtt fejjel másként látok dolgokat. Szerintem leírtam mi a baj a Palpatine-os dologgal, kifejtettem, reagáltam rá. Bomarr is írt a témában. Ha ebből annyi jött le nektek, hogy felnőtt fejjel másként látok dolgokat és ez a gond, akkor nagyon nem jött át a probléma.

 

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én vagyok tévedésben, miközben te hangoztatod, hogy csak zenei motívumokban, egy mellékszereplő túltolásában és egy gagyi CGI állatban D a PT problémáit. :lol2: Azért ennél sokkal több gond van a PT-vel.

Csak néhány példát írtam. Nem mellesleg az, hogy milyen gondjaim vannak (nekem) a PT-vel, azt nem neked kell tudni, hanem nekem. ;) És mint írtam fentebb (mert ugye erre nem reagáltál), továbbra is tévedésben vagy. Mutass már egy akármilyen hozzászólást tőlem akármilyen időtávból, mikor azért szedtem szét valakit, mert kiemelt egyetlen negatív dolgot a PT-ből és azt kritizálta, miközben összességében a filmmel elégedett volt? Erre írtam, hogy tévedésben vagy, mert én sohasem voltam ennyire elvakult. 

 

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

Minden változott, te is. Ne hidd, hogy ugyanaz vagy, aki 16 évvel ezelőtt. És persze a filmkészítés és mesélés metódusa is változott. Az ep3 még egy hexalógia zárásaként készült el, az ep9 egy hatalmas, folyton változó univerzum részenként, aminek nincs vége. Már ez önmagában sokat változtat a dolgokon. Ahogy te is, 16 éve egy teljesen más ember voltál, mint most, és tetszik vagy sem, ez befolyásolja azt, hogyan ítélsz meg dolgokat. Szóval de, feltétlenül változtál. ;)

Változtam, de ez nem jelenti azt, hogy ezért állnék az ST-hez másként, mint a PT-hez. Azért állok a két trilógiához másként, mert mások. Sőt, tedd le a hajad, mert a PT-hez is másként állok, mint az OT-hez. Pedig azokat egyszerre ismertem meg. Még ilyet! :o 

 

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én igazából beérném azzal, ha beírnád: "megváltoztam az évek során, és az új részekre már nem tekintek ugyanúgy, mint a régiekre, így nehezebben bocsátom meg neki meg azokat a hibákat, amiket gyermeki szemmel elnéztem bármelyik korábbi résznek."

Ezzel - amennyiben őszinte - feloldanád bennem azt az érzést, hogy kettős mércét alkalmazol az ep1-6 és az ep7-9 között, ami tagadhatatlanul ott lebeg a levegőben, és ezt nem csak én érzem. Még ezzel sem lenne gondom, csak ismerjük el, hogy van kettős mérce. Nem baj ám, az ember elnézőbb a kedvenceivel. Az nem bűn.

De nincs kettős mérce, nem ezért tekintek másként az ST-re. Ha ez lenne bennem, akkor egyesével elővenném az epizódokat, és elkezdeném fikázni őket, mint sokan mások az EpVIII vagy az EpIX kapcsán.

Itt nem erről van szó, hanem azt gondolom, kohéziós probléma van a trilógiával, fentebb leírtam, miért. Amiket írtál rá, egyáltalán nem meggyőzőek, sajnálom. Szóval nincs mit elismernem ezen a téren. Attól, hogy van egy csavarhúzó a kezedben, amivel sok csavart be lehet csavarni, még nem válik az egész világ sok kicsi csavarrá. Sok fikázóra nyilván igaz, hogy kettős mércével élnek és ott érthető is lenne az érved, de az esetemben nem ez a helyzet és meglehetősen degradálónak érzem, hogy annak ellenére, hogy kifejtettem mi a bajom a dologgal, még mindig annyit értettél meg a dologból, hogy kettős mércét alkalmazok az új részek kapcsán. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

Én nem állítottam, hogy a te véleményed nem érne annyit, mint másé. Ezen a fórumon pl. biztos nem ez a helyzet, inkább fordítva.

Többet se ér, mint másé. Hozzászólok akár csak a többiek. Az olvasók eldöntik mennyire fontos. Kár címkéket aggatni erre. Ráadásul ez itt offtopic is már. :) 

 

Idézet

De általánosan igaz, hogy a dicséret annak a szájából hitelesebb, aki kritizálni is tud. Ez egy alapigazság és nem a személyed ellen szól. Nekem fontos a véleményed, de kábé boritékolható lesz, mint a fix hazai meccs a totóban.

Most őszintén azt szeretnéd, hogy kritizáljak? Az fantasztikus lenne. :) Megfogom tenni ha úgy érzem szükséges, mint ahogy megtettem a Resistance esetében is. ;) Meghagyom másnak ezt a reszortot. 

 

20 perccel korábban, Donát írta:

A kiemelt rész. Nem érzem, hogy attól kevésbé lennék befogadó, mert szóvá teszek dolgokat, amik nem tetszenek. Vagy hogy a magyarázat itt az lenne, hogy felnőtt fejjel másként látok dolgokat. Szerintem leírtam mi a baj a Palpatine-os dologgal, kifejtettem, reagáltam rá. Bomarr is írt a témában. Ha ebből annyi jött le nektek, hogy felnőtt fejjel másként látok dolgokat és ez a gond, akkor nagyon nem jött át a probléma.

Nem annyi jött le, és probléma se nagyon van. Továbbra is van egy véleményed, meg egy ellenvélemény a részünkről. Kár lenne más síkra terelni a beszélgetést. :) És nem gondolom, hogy ne lennél gyermek lelkülettel megáldva csak azért mert neked nem az ST a kedvend. :) Csak elmerengtem azon, mennyire örülök annak, hogy tudom úgy nézni a dolgokat, ahogy.

 

20 perccel korábban, Donát írta:

Itt nem erről van szó, hanem azt gondolom, kohéziós probléma van a trilógiával, fentebb leírtam, miért. Amiket írtál rá, egyáltalán nem meggyőzőek,

A nem meggyőző érveidre adtuk a számodra nem meggyőző válaszainkat. Itt vált parttalanná a történet. :D 

 

Summa summarum, szerinted egységes a Skywalker SAGA vagy nem?

 

1. Egységes.

2. Egységes, de vannak benne döccenők.

3. Nem egységes.

 

Melyik legyen? :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, Ody beelőzött, és olyan választ adott, amit kár ragozni, szóval én sem teszem. Ott van az ő posztjában minden, amit válaszolni akartam, csak nem olyan cinikus a válasz, mint amit én adtam volna. :D De azért ezt még itt hagyom:

 

4 perccel korábban, Donát írta:

De nincs kettős mérce, nem ezért tekintek másként az ST-re.

Ok, akkor majd visszatérünk erre az ep12 után. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Többet se ér, mint másé. Hozzászólok akár csak a többiek. Az olvasók eldöntik mennyire fontos. Kár címkéket aggatni erre. Ráadásul ez itt offtopic is már. :) 

De, nekem pl. többet ér, mint egy ismeretlené. De ebben semmi meglepő nincs, így működik az ember.

Ha két fickó áll egy benzinkútnál, az egyiket ismered a másikat meg nem, és megkérdezed, hogy hol van a budi, az idegen balra mutat az ismerősöd meg jobbra, akkor jobbra fogsz menni. 

Kivéve, ha látod a budit balra. :lol: 

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most őszintén azt szeretnéd, hogy kritizáljak? Az fantasztikus lenne. :) Megfogom tenni ha úgy érzem szükséges, mint ahogy megtettem a Resistance esetében is. ;) Meghagyom másnak ezt a reszortot. 

Nem szeretnék semmi ilyet. Nem várom, hogy megváltozz. Csak összefoglaltam, hogy nekem miért furcsa ez a jelenség.

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem annyi jött le, és probléma se nagyon van. Továbbra is van egy véleményed, meg egy ellenvélemény a részünkről. Kár lenne más síkra terelni a beszélgetést. :) És nem gondolom, hogy ne lennél gyermek lelkülettel megáldva csak azért mert neked nem az ST a kedvend. :) Csak elmerengtem azon, mennyire örülök annak, hogy tudom úgy nézni a dolgokat, ahogy.

Na, akkor ebben meg is állapodtunk.

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A nem meggyőző érveidre adtuk a számodra nem meggyőző válaszainkat. Itt vált parttalanná a történet. :D 

Egyetértek, egyikünk sem fogja meggyőzni a másikat.

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Summa summarum, szerinted egységes a Skywalker SAGA vagy nem?

 

1. Egységes.

2. Egységes, de vannak benne döccebők.

3. Nem egységes.

 

Melyik legyen? :D 

A SAGA egységes, az ST nem annyira. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

De, nekem pl. többet ér, mint egy ismeretlené.

Ja hogy így gondolod. Köszi, de attól még egy ismeretlen(ebb) ember is tud remek észrevételeket írni az SW-ről. :D Itt a fórum is rengeteg példa van rá.

 

2 perccel korábban, Donát írta:

A SAGA egységes, az ST nem annyira. :P 

Ez ellentmondás, hisz az ST a SAGA harmada. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kis beszélgetés kerekedett, de szerintem azért beszéltek el egymás mellett, mert a Donát által megfogalmazott hiányérzetnek más-más okot láttok a hátterében. Ha jól értem, akkor Donátnak nem ugyanaz a problémája a ST egységessége kapcsán, mint ami amúgy a PT esetében is fennáll. Vagy ha mégis, akkor sem így érzi, hanem másban érzékeli a törést. Emiatt mondja egyikőtök, hogy kettős mérce, míg a másik, hogy nem. :) 

 

Olyan, mintha azt mondanám, hogy szerintem is baromi jól néz ki egy csaj, de mégsem érzem annyira szépnek összességében, mint egy másikat, mert valahogy a haja nem az igazi. Erre a haverom azt mondaná, hogy pedig szőke mindkettő, szóval akkor most miért is teszek különbséget, biztos elfogult vagyok egyikkel szemben, meg kettős mérce. De nekem nem pont az a bajom, hogy szőkék vagy sem, hanem az egyiknek picit rövidebb és göndörebb a haja, meg amúgy sem pont ugyanolyan szőkék, az egyik világosabb. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 4 héttel később...

Egy kérdés: Hova lehetne írni egy listát a Star Wars filmekről az abszolút kedvenctől a legkevésbé kedveltig? Tehát egy Top 11 (vagy Top 9) rangsorra gondolok. Ez a jó topik erre? Egyúttal jelezném, hogy nagyon kíváncsi lennék a fórumtársak sorrendjére is! Már akinek van ilyen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Nálam ez általában hangulatfüggő és változó. De kiváncsi vagyok a tiédre.

Az évek során nálam is volt hogy változott a tetszési index, de úgy érzem, így hogy lezárult a SAGA és eltelt több mint egy év, újranézve a filmeket fel tudtam állítani egy saját kis listát. Holnap leírom. Annyit elöljáróban, hogy a 8. és 9. rész nagyon szorosan követik egymást. Ez okozta a legnagyobb fejtörést, hogy melyik is "jobb", ha csak egy leheletnyivel is. Mindkettő közel áll a szívemhez, úgyhogy többszörös folytatás-trilógia nézés alapján döntöttem nagy nehezen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iqvihez hasonlóan nekem is változó szokott lenni, bár az első hely és az utolsó 3 hely mindig fix. E között pedig kisebb-nagyobb variálások szoktak előfordulni. Bár az idejét se tudom, hogy mikor raktam a filmeket utoljára sorba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars SAGA filmek a kedvenctől a legkevésbé kedveltig. A listám:

 

1. III. - A Sithek bosszúja

2. I. - Baljós árnyak

3. II. - A klónok támadása

4. V. - A Birodalom visszavág

5. IX. - Skywalker kora

6. VIII. - Az utolsó Jedik

7. IV. - Egy új remény

8. VI. - A Jedi visszatér

9. VII. - Az ébredő Erő

 

Kis magyarázat: A Sithek bosszúja azóta a kedvencem amióta láttam a moziban, és talán ez az egyetlen, ami nem is változott. Beton biztosan az első helyen áll 2005 óta. Mint írtam, a legnagyobb fejtörést a 8. és a 9. epizód elhelyezése jelentette. Amiért utóbbi van az ötödik helyen, mert talán egy fokkal szórakoztatóbb számomra, kalandosabb és "starwarsosabb", és míg Az utolsó Jedik első nézésre sokkal jobban meglepett (magyarán az állam leesett), és sokáig jobban is tetszett, többszöri újranézésre már nem üt akkorát az a sok csavar, mint elsőre. A Skywaker korának pedig rengeteg olyan jelenete van, amit bármikor szívesen berakok, egyszerűen csak mert jó nézni. Ilyen például az in medias res kezdés, a pasaanai Aki-Aki fesztivál, a párbaj a Halálcsillag roncsán, vagy a végjáték Palpatine-nal. Majdnem hasonlóan nehéz döntés volt az első epizódot a második elé helyezni. De Qui-Gon az egyik kedvenc Jedim, a film végi párbaj pedig a második legjobb a szememben, plusz sosem felejtem el hányszor láttam apával VHS-en, szóval jelenleg így állunk. Látható hogy abszolút előzmény-fan vagyok a Star Wars fanságomon belül, de egy biztos, mindegyik filmet nagyon szeretem. Azokat is, amik hátul szerepelnek. Tehát így néz ki 2021-ben a tetszési sorrend. A változás jogát azért hosszabb távon én is fenntartom, főleg a 8. és 9. epizód között. Kíváncsi lennék más fórumtagok listájára is. Aki tud ilyet, ne tartsa magában, legalább képet kapok arról, kinek melyik film(ek) vagy korszak(ok) állnak a legközelebb a szívéhez kedvenc fiktív galaxisunkban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na itt jövök, hova jövök... ja sorrendet állítani. :D

 

Lássuk csak, csökkenő sorrendben érkeznek, végén a legjobb, elején a kevésbé legjobb epizóddal, csak Saga epizódokat raktam sorba, de azért zárójelbe ott vannak a Stories filmek is. :)

 

(Solo - nem rossz film, nagyon szórakoztató, mindazonáltal amikor premier volt, kb. nulla izgalom fogott el. A film remek humorú, érdekes történettel - Lando sorozat remélem ezzel a szállal fog foglalkozni ;) - szóval ja... :D)

 

9. The Force Awakens (Mondhatni ennél a trilógianyitánynál szerettem meg rögtön a karaktereket. Illetve vizuálisan is gyönyörű, Han halála meg ott van a SW top 10 jeleneténél - már persze ha búcsúra értem. Ezenfelül a humor is itt a legjobb. De a Starkillert még mindig nehezen veszi be a gyomrom, továbbá Abrams szépen elintézte, hogy egy érdekesnek tűnő kezdést - ÚK, Első Rend és Ellenállás - felborított és visszaterelte a történetet egy OT-beli kis lázadók vs. "Birodalom" típusúra. Annyi különbséggel, hogy itt az Ellenállás még maroknyibb, mint az Ep4 -beli Yavini sejt.)

 

8. A New Hope (Régebben a TPM előtt volt ez, de most erősebbnek tartom az előzménytrilógia nyitányát. Itt sajnos már látszik a kor, de persze ez se vesz el az élményből. Még mindig remek jelenet, amikor a Tantive IV-et üldözi a Birodalom, ezzel a résszel kezdődött nálam az SW iránti rajongásom. Remek kalandtörténet, mesebeli elemekkel. Engem igazából nem izgat, hogy most Han vagy Greedo lőtt először. :P)

 

7. The Phantom Menace (A 3 trilógia közül ez kezd nálam a legjobban. Naboo egyenesen lélegzetelállító, Qui-gon nagy kedvenc, Jar-jar persze néha idegesít, de mára már megszoktam, az ebédlős jelenetben csak egy zavaró mátrix, amit utána el is felejtek. Nagyon szépen bemutatja a Köztársasági demokráciát, a Jedik szerepét, a Sithek felbukkanását, Maul egy állat, ezért imádom, örülök, hogy Lucas visszahozta, mindenképpen az egyik kedvenc sithemmé vált. Vizuálisan gyönyörű, a fogatverseny a mai napig megállja a helyét, egyszerűen elámulok, hogy '99-ben mit össze nem hoztak Lucasék. Zeneileg... Duel of the Fates. :cool:)

 

6. Return of the Jedi (A Saga-záró epizód 2012-ig. :D Milyen fura ebbe belegondolni. Abszolút élvezhető a film, nekem még az ewokok is bejönnek - bár a BFII óta tudom már mit akarhatnak ezek a kis macik. :D A párbaj Vader és Luke között nagyon tetszik, az érzelmek és indulatok párbaja ez, a zene alatta pedig mestermű. Sidious bemutatkozik Luke -nak, kimutatja a foga fehérjét - mondjuk inkább a foga sárgáját. :P Az Endori csata szép, de azért a történtek függvényében valóban magasztosabb és grandiózusabb űrcsata dukált volna egy Sagát lezáró epizódhoz. Nos, ez 2019 -ben bekövetkezett - úgy ahogy.)

 

5. The Rise of Skywalker (Az igazi Saga-záró epizód. :D Nagyon-nagyon minimális választja el a 6. helyezettet ettől. JJ megküzdött vele rendesen. Pozitívumként a számlájára írom, hogy bőven merészebb volt, mint a 7. epizódnál. Voltak merész ötletek, egy-két dolog még mindig 50-50, de összességében jobb lett az Ep6-nál. Bár Vader/Anakin miatt az Ep6-ot jobban preferálom Skywalker-Saga záróként, ez sokkal inkább volt Palpatine-záró. A humor itt is remek, bár itt azért 1-2 erőltetettnek érződött számomra, mindenesetre helyszínek tekintetében Exegol ott van a legjobb helyek között, bár lakni nem laknék ott. :D Örülök, hogy Rey, Poe és Finn hármasa végre együtt volt, imádom a párosukat, az új karakterek viszont nem lopták be magukat a szívembe. Illetve örültem volna, ha JJ átveszi Colin történetéből Finn rohamosztagos-lázadásos sztoriját, remek kis mellékszál lett volna Finn részére.)

 

4. Attack of the Clones (E között és a 3. hely között is nagyon minimális a különbség. Most egyelőre így érzem, de a Klónok se szégyenkezhet. A nyitány újító - lefelé mozgó kamera helyett felfelé induló. A történet izgalmas, remek nyomozást látunk Obi-wannal a főszerepben. Jango remek, remélem a közeljövőben ő is kap egy kis rivaldafényt, ha már a fia megkapja ezt az elismerést. :P A hétköznapi dolgok tekintetében itt kapjuk meg szerintem a legjobb képet. A coruscanti üldözés betegül néz ki, máig imádom Anakin és Obi-wan párosát, ahogy veszekedve üldözik Zamet. A románc nem rossz, Shakespeare-i momentumokkal dolgozik Lucas, ami szerintem teljesen megállja a helyét, még a homokos szöveg se szörnyű. Vizuális orgánum a végén lévő harc, az aréna egyrészt tökéletes helyszín, másrészt a csata a droidok és a jedik között, majd a klónsereg megérkezése mind-mind lenyűgöző jelenetek. Kamino pedig valami veszettül gyönyörű. A zene pedig... Across the Stars. :love:)

 

3. The Empire Strikes Back (Ahogy idősödök, úgy értékelődik egyre feljebb nálam ez az epizód. Bár még így is vannak benne hibák, mégis a tanításai fontosak, Vader itt aztán nem kegyelmez, a hangulat valóban sötét. A Bespini jelenetek a film csúcspontjai, a párbaj, a menekülés, Han karbonitba fagyasztása, mind-mind nagyon jól megrendezett jelenetek. A birodalmi induló, az Erő-téma mára már klasszikusok, imádom hallgatni ezeket.)

 

2. The Last Jedi (Rian trilógiája remélem jön majd '27-re. :clap2: Ez a film egy mestermű. Amit kifogásolnék, az a humor, amely 50-50. Van, ami üt, van ami nagyon nem. A Canto Bight -os Finn sztori valóban a film gyengéje, de még itt is vannak erős momentumok, Canto Bight meg egyenesen remek helyszín. Poe szála érdekes, örülök, hogy Rian foglalkozott Poe karakterével. A Luke-Rey-Kylo szál a történet kulcsa, erre tette fel Rian az egészet. És nálam ez bejött. Luke sose volt a kedvenc karakterem. De Rian csavart egyet, amellyel nagyot nőtt a szememben. Annyi negatívum a karakteréhez, hogy az elején lévő fénykard eldobást máshogy oldottam volna meg. Hátradobás helyett inkább úgy dobtam volna el, mint azt tette Luke az EpVI -ban, amikor Sidious elé dobja a kardját. A porgok zavaró népség, de aranyosak. Snoke halála a film egy olyan pontja, ahol a történések kicsúsznak és csak kapkodjuk a fejünket. A moziban ledöbbentem ennél a jelenetnél.)

 

(Rogue One - azért ez is ide kívánkozik. Háború a javából. A SW legjobb űrcsatája, a Scariffon történtek mind lenyűgözőek. Jyn és Cassian halála a többiekével együtt szívszorító. Zene - csillagos ötös. Krennic egy remek antagonista. A jelenet, amikor Jyn hallgatja apja utolsó üzenetét kiváló jelenet, kiváló alakítással.)

 

1. Revenge of the Sith (Ez nálam nem kérdés. Mind hangulatilag, mind történetileg itt dől el minden, a párbaj a végén, a 66-os parancs, a coruscanti ütközet, maga a film nyitánya, stb. Zeneileg is egy szavam sincsen.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam most így néz ki a sorrend:

 

1. The Last Jedi

2. Rogue One

3. Return of the Jedi

4. New Hope

5. Force Awakens

6. Empire Strikes Back

7. Rise of Skywalker

8. Phantom Menace

9. Revenge of the Sith

10. Solo

11. Attack of the Clones

12. The Clone Wars mozifilm

 

A Last Jedi-nál nagyon döntő, hogy a premier életem legnagyobb SW mozizása volt. Amikor Snoke meghalt az nem csak SW szinten hanem úgy általában a legnagyobb meglepetés, amit valaha filmben láttam. És onnantól úgy tűnt, hogy bármi megtörténhet. Az azt követő kb. egy órát teljes döbbenettel néztem miközben szinte végig a torkomban dobolt a szivem. Az újranézéseknél pedig főleg az nyűgözött le, hogy mennyire érzelemdús az egész. Rey és Kylo beszélgetései vagy Luke jelenetei elképesztő mélységet adtak a karaktereknek. 

 

Az első helyért nagy a viaskodás a Last Jedi és a Rogue One között nálam mert nagyon eltérő okok miatt imádom ezt a két filmet. A Rogue One-ban pont azt tetszik, hogy mennyire más tónusokkal mutatja be a jól ismert témát vagyis a Lázadás és a Birodalom harcát. Tetszik hogy földhözragadtabb, hogy itt a Birodalom annyira fenyegető mint még soha, hogy akár egy sima rohamosztagos is ki tud nyirni fontosabb mellékszereplőket. A Rogue One-ban lenyűgöz az hogy minimalista eszközökkel mennyire érdekes karaktereket tudtak felépíteni. Legalábbis én imádom például Cassiant. Azt, hogy benne megtestesül hogy mennyire kétségbeesett a lázadás ezen a ponton.

 

A Jedi visszatér nálam sokáig hátul kullogott a sorban. Egy 2019-es újranézés repítette a dobogóra. A legjobb hogy igazából gyenge SW film nincs. A Clone Wars mozifilm az egyetlen a mozipremierek közül ami kilóg a sorból, de úgy hogy összevágott sorozatrészekről van szó, ez azért aligha meglepő. Ráadásul minden hibája könnyen elnézhető, már pusztán csak azért is, mert ez indította el a kánon egyik legérdekesebb fejezetét a TCW sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Bence1997 írta:

bár a BFII óta tudom már mit akarhatnak ezek a kis macik. :D

Maciik? Predátorok!! Ha tovább folytatjuk, mind hármunknak PTSD-je lesz a sok BF2-es ewok huntoktól.:lol:

 

49 perccel korábban, Bence1997 írta:

A porgok zavaró népség, de aranyosak

Maxi egyetértek, és ők nem is akarnak senkit levadászni.:D

 

Én majd holnap írok egy kisebb listát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár hónapja volt tv-ben, már akkor is nagyon más volt nézni. És nem kimondottan a 7-9 miatt, hanem a rengeteg képregény, regény miatt ami a klasszik trilógia alatt-között játszódik és csomó mindennel kiegészíti a filmeket :) A 4-5 közötti sorozat ugye már végig is futott, tehát a film után akár azt is végig lehet olvasni és úgy nekiállni az 5.-nek :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Azért milyen érdekes, és milyen szépen reprezentálja az egységességet (a Skywalker Saga keretein kívül is) az, hogy ezt a nőt:

8VSN4hX.png

 

ez a nő ölte meg:

YgJushP.png

 

aki ennek a kölyöknek:

F5eFlzD.png

 

lesz a társa 30 évvel kásőbb:

SVvcOez.png

 

És ez a csávó amúgy ennek a krapeknak a klónja, ezért lehet olyan ismerős az arca. :D 

Hcy9ulx.png

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 6
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.