Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

22 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ezzel egyet is értek, csak talán annyi a különbség hogy szerintem ez oda vezetett, hogy a jelenlegi nagyfilmek kevésbé lettek érdekesek. A látványfilmek túlnyomó része dögunalom szerintem. Ekkora kreativitási válságban még Hollywood nem volt. Vannak érdekes, kiváló alkotások, de ezek szinte mind kisebb költségvetésű filmek. Egy-két kivétel akad csak.

Nem tudom ti hogy vagytok de én ránézek a mozis naptárra, hogy miket terveznek a következő évekre és máris ásitani van kedvem. Egy rakás szuperhősfilm, az x-edik Jurassic Park, a harmadik Harry Potter spin-off, új Mission Impossible, az ezredik Halálos Iramban film stb. A legjobbnak a Dűne adaptáció igérkezik de ott is már most tudom miről szól és hova fut ki az egész. Ehhez képest ha most jönne egy Star Wars szintü trilógia, vagyis egy nagy látványfilm szerethető új szereplőkkel, érdekes háttérvilággal, egészen újszerű megoldásokkal (ami a Star Wars esetében többek közt a fénykard vagy a koszos sci-fi világ volt), na az szerintem most is kiforditaná a filmes világot a sarkából. Csak hát baromi nehéz ilyet csinálni. Ahogy Homéroszból se született minden tizedik évben egy új, úgy Lucasból se akad sok.

 

Teljes mértékbe beállok a sorba komolyan mintha én írtam volna le minden egyes betűt. Nekem is dettó ez a problémám a válságról meg nem beszélve ugyanezt érzem én is kb. 2011-óta...Én pont ezért mentem át a sorozatokhoz ahol sokkal több értelmet, érzelmet, történetet, karaktereket látok nálam teljesen átvették az uralmat pedig világ életembe filmes voltam, és leszek is,de ami odaát megy 1 évtizede az szerintem siralmas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Kargarosz írta:

Én pont ezért mentem át a sorozatokhoz ahol sokkal több értelmet, érzelmet, történetet, karaktereket látok nálam teljesen átvették az uralmat pedig világ életembe filmes voltam, és leszek is,de ami odaát megy 1 évtizede az szerintem siralmas. 

Csakhogy Bomarr nem erről beszélt. :) Ő tök jól elvan a filmes vonallal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Érdekes, hogy nem volt benne jelenet a ROTS-ból, TESB-ből, TLJ-ből, meg a Resistance-ből, miközben még a Fallen Orderből is volt :D

Valószínűleg azért, mert nem volt bennük olyan jelenet, ami a koncepcióba beleférne. A videót a szeretetet, az összefogást és a reményt hirdeti, míg a Revenge of the Sith és a The Last Jedi éppen arról szól, hog minden elromlik, a jók súlyos hibákat vétenek, és a gonosz győz, a végén épp csak egy kis remény marad a hősök számára (valószínűleg a The Empire Strikes Backből is ezért van csak egy jelenet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Valószínűleg azért, mert nem volt bennük olyan jelenet, ami a koncepcióba beleférne.

Anakin és Obi-wan búcsúja a ROTS-ban? Luke és Leia találkozása a TLJ-ben? Valóban nincs sok jelenet ezekben a részekben, ami pozitív, de 1-1 azért akad és az elég is egy ilyen videó montázshoz. Bár még nem láttam, szigorúan a szeretet és a remény koncepciójából indultam ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap újranézve az EP9-et felötlött bennem, hogy mennyi jó zárójelenetet köszönhetünk a Star Wars-nak, az epizódok gyakorlatilag fej-fej mellett versenyeznek egymással ebben a tekintetben is.

 

Számotokra a SW filmek közül (ideértve + RO, Solo) melyik a kedvenc, legjobb, leghatásosabb zárójelenet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Anakin és Obi-wan búcsúja a ROTS-ban?

Az szerintem nem reményteli, és nem szól a szeretetről és az összefogásról sem. Éppen ez az, hogy az két jó barát végső búcsúja, és, ha meglátod a jelenetet, Darth Vader születése, a Jedi Rend pusztulása, Palpatine hatalomra jutása és Padmé halála jut eszedbe. Én végtelenül szomorú jelenetnek vélem azt, amibe az ég adta egy világon semmi pozitív nincsen, és számomra itt keményen bezavarna az egyre emelkedettebb hangulatba.

7 perccel korábban, Donát írta:

Luke és Leia találkozása a TLJ-ben?

Ez már inkább, de kicsit itt is ott van, hogy ez is egy végső búcsú. Inkább választanám a film végéről vagy azt, amikor mindenki üdvözli egymást (a dinamikussága miatt), vagy a végén az égbe tekintő kisfiút. Szerintem ez a kettő jobban belepasszol a koncepcióba.

6 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Számotokra a SW filmek közül (ideértve + RO, Solo) melyik a kedvenc, legjobb, leghatásosabb zárójelenet?

Fogós kérdés, mert talán csak az ep7 és a Solo vége nem gyakorolt rám különösebben nagy hatást, mivel ezek végére akár azt is oda lehetett volna biggyeszteni, hogy "folytatása következik". Szóval inkább csak "abba hagyásnak" semmint "befejezésnek" érzem. Az ep7 esetében ráadásul ez koncepcionális. És fura, hogy az RO-nál, ahol szintén az, nem érzem így, de talán azért, mert ott tényleg nagyon keményen kerek egészt alkot a sztori a hősök halálával és a terv megszrzésével, míg a Solo "csak egy kaland", ami futhat végtelenül, az ep7 pedig egy epikusabb sztori nyitánya.

De, ha választanom kellene most, akkor az ep3 végét jelölném meg. Nem azért, mert az tetszett a legjobban vagy az gyakorolt rám a legnagyobb hatást, hanem mert az egy olyan trilógiát zár le, amiben végig százhússzal száguldottun nyílegyenesen a szakadék mélye felé, és mégis, az utolsó snittben egy ikunikus Star Wars momentumot újrahasznosítva tud olyan reményteli, pozitív hatást gyakorolni, ami most már nem három, hanem nyolc további filmet kísér végig. És amúgy remekül harmonizál az ep9-cel, hiszen az ep3-ban a lemenő napokat látjuk (beköszönt a Sötét Oldal kora), az ep9-ben meg a felkelő napokat (beköszönt a Világos Oldal kora).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az szerintem nem reményteli, és nem szól a szeretetről és az összefogásról sem. Éppen ez az, hogy az két jó barát végső búcsúja, és, ha meglátod a jelenetet, Darth Vader születése, a Jedi Rend pusztulása, Palpatine hatalomra jutása és Padmé halála jut eszedbe. Én végtelenül szomorú jelenetnek vélem azt, amibe az ég adta egy világon semmi pozitív nincsen, és számomra itt keményen bezavarna az egyre emelkedettebb hangulatba.

Akkor a poster boy csipkelődés. :) 

 

Nálam az EpII vége a nyerő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AOTC vége, ha beleveszem a klónok menetelését is. Az esküvővel szép kettőst alkot. A klónok az Imperial March-csal a birodalmi érát idézik, kifejezve, hogy annak a szörnyű érának a magjai itt lettek elvetve, míg az esküvő a reményt fejezi ki, hogy ennek a szerelemnek a gyümölcse az említett érának fog majd véget vetni 26 évvel később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az AOTC vége, ha beleveszem a klónok menetelését is. Az esküvővel szép kettőst alkot. A klónok az Imperial March-csal a birodalmi érát idézik, kifejezve, hogy annak a szörnyű érának a magjai itt lettek elvetve, míg az esküvő a reményt fejezi ki, hogy ennek a szerelemnek a gyümölcse az említett érának fog majd véget vetni 26 évvel később.

OFF

Te miért is nem csatlakoztál be hozzánk az EpII-es podcastbe tegnap? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy végeztem a PT-vel, egyértelművé vált a számomra: az ST legnagyobb előnye ugyanaz, mint a PT-é: kiszélesítette a perspektívát. Csak a PT nemcsak a karakterek szintjén, hanem a galaxis és a történések szintjén tette ezt (persze Anakin életútja is kiteljesedett, ami miatt az eredeti trilógia mindig is egy félig elmesélt sztori volt), az ST viszont elsősorban a karakterek szintjén adott hozzá rengeteget: immáron nemcsak Anakin életútját figyelhetjük meg az elejétől a végéig de lényegében Luke és Leia életútját is, illetve pluszként bejött a Palpatine-ok története is.

 

Az alábbi keret pedig zseniálisan érzékelteti mindezt. Mennyivel másabb így nézni Luke első naplementéjét például. De említhetném az EpI-es Palpatine - Anakin első interakciót is ami mennyi minden sorsfordító eseményhez vezet a későbbiekben, és ami 60 évvel később zárul csak le a leszármazottak által. Ez az, amit azok, akik nem tudnak azonosulni egyes részekkel, sajnos sosem tudnak átélni, pedig ez az egyik legfontosabb értéke a Star Warsnak.

 

luke1.jpg

 

luke2.jpg

luke3.jpg

 

 

luke4.jpg

 

luke5.jpg

 

 

luke6.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eme kép után érzem igazán jogosnak a Xystonok külsejét. Ahogy ránéztem, kirázott a hideg. Milyen érzés lehet, amikor egy ilyen majdnem másfél kilométeres monstrum lebeg a városod fölött? Minden reggel erre kelsz. A tűzerejével az egész várost letörölhetnék a térképről. Arról nem is beszélve, milyen pech lenne, ha a repurzorokban műszaki hiba lépne fel. Félelmetes. A terror lebegő erődje.

Aztán a Birodalom eltűnik, ezek a monstrumok már csak roncsokként lelhetőek fenn a Galaxisban világvégi bolygókon. Fenyegetésük megszűnik, fel lehet lélegezni, lehet élni az életedet anélkül, hogy valamikor egy ilyen gigász a te városod fölé lebeg. Felnevelheted a gyerekedet, akár már unokázhatsz is. Aztán bumm, harminc év után egy tök ugyanilyen formájú, de kétszer ekkora rohadék jelenik meg a bolygó fölött, csak az már nem a várost, hanem az egész bolygót képes eltörölni a térképről. Az emlékek feltörnek, a már elfeledett rettegés visszatér, és a rémálom folytatódik, csak még rémesebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsétlen generáció, két világfelfordulást is átéltek röpke 30 év alatt (mint a valóságban a 19-20. sz. fordulóján születettek). Sőt, ha a Klónháborút is idevesszük, akadtak olyanok is, akik már a háború emlékével születtek, miközben az előtte lévő 1000 évben semmi ilyesmit nem tapasztalhatott meg a Galaxis népe.

 

Reméljük az EP9 után tényleg tartós béke következhet, még ha a sebek begyógyulásáshoz sok-sok emberöltő is kell.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, lehet olyan, aki hármat is. A gyerekek a Naboo-n, például Padmé unokahúgai vagy akár Din Djarin simán megélhették a klónok háborújától kezdődően a polgárháborún át az Első Rend-Ellenállás háborúig mindent. És ezek csak az emberek, akik "kérész" életűek néhány fajhoz képest. Szegény Chewbacca három galaktikus háborút harcolt végig, de valószínűleg már Lando is 11 volt a naboo-i invázió idején.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sőt, lehet olyan, aki hármat is. A gyerekek a Naboo-n, például Padmé unokahúgai vagy akár Din Djarin simán megélhették a klónok háborújától kezdődően a polgárháborún át az Első Rend-Ellenállás háborúig mindent. És ezek csak az emberek, akik "kérész" életűek néhány fajhoz képest. Szegény Chewbacca három galaktikus háborút harcolt végig, de valószínűleg már Lando is 11 volt a naboo-i invázió idején.

Illetve Han is gyerekként megélte a klónok háborúját, aztán a többit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.